Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pomoć oko problemskih zadataka (zadatak)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
king
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2006. (13:50:53)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:28 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Pomoć oko problemskih zadataka Citirajte i odgovorite

Imam 3 problema pa ako mi netko može pomoći, hvala.

1. Dva radnika A i B obave neki posao za 6 dana. Za koliko bi dana radnik A obavio sam posao, ako zanmo da bi radnik B trebao pet dana više nego A?

2. Jednu stranicu pravokutnika uvećali smo za 25%. Za koliko postotaka trebamo umanjiti drugu stranicu tako da se površina ne promijeni?

3. Prosječna starost jedne skupine liječnika i pravnika iznosi 40 godina. Prosječna starost liječnika je 35 godina, a pravnika 50 godina. Koliko je puta više liječnika nego pravnika?
Imam 3 problema pa ako mi netko može pomoći, hvala.

1. Dva radnika A i B obave neki posao za 6 dana. Za koliko bi dana radnik A obavio sam posao, ako zanmo da bi radnik B trebao pet dana više nego A?

2. Jednu stranicu pravokutnika uvećali smo za 25%. Za koliko postotaka trebamo umanjiti drugu stranicu tako da se površina ne promijeni?

3. Prosječna starost jedne skupine liječnika i pravnika iznosi 40 godina. Prosječna starost liječnika je 35 godina, a pravnika 50 godina. Koliko je puta više liječnika nego pravnika?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hermione
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 09. 2003. (10:50:57)
Postovi: (152)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 17:45 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Re: Pomoć oko problemskih zadataka Citirajte i odgovorite

[quote="king"]Imam 3 problema pa ako mi netko može pomoći, hvala.

1. Dva radnika A i B obave neki posao za 6 dana. Za koliko bi dana radnik A obavio sam posao, ako zanmo da bi radnik B trebao pet dana više nego A?

2. Jednu stranicu pravokutnika uvećali smo za 25%. Za koliko postotaka trebamo umanjiti drugu stranicu tako da se površina ne promijeni?

3. Prosječna starost jedne skupine liječnika i pravnika iznosi 40 godina. Prosječna starost liječnika je 35 godina, a pravnika 50 godina. Koliko je puta više liječnika nego pravnika?[/quote]

Samo cu ovo reci: to je gradivo 7.r. osnovne skole! :boliglava:
king (napisa):
Imam 3 problema pa ako mi netko može pomoći, hvala.

1. Dva radnika A i B obave neki posao za 6 dana. Za koliko bi dana radnik A obavio sam posao, ako zanmo da bi radnik B trebao pet dana više nego A?

2. Jednu stranicu pravokutnika uvećali smo za 25%. Za koliko postotaka trebamo umanjiti drugu stranicu tako da se površina ne promijeni?

3. Prosječna starost jedne skupine liječnika i pravnika iznosi 40 godina. Prosječna starost liječnika je 35 godina, a pravnika 50 godina. Koliko je puta više liječnika nego pravnika?


Samo cu ovo reci: to je gradivo 7.r. osnovne skole! Boli glava



_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SjN_4LO-5L8

U tijelu nema pravih ideala
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
king
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2006. (13:50:53)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:36 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja jesam osnovna škola
ja jesam osnovna škola


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:50 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="king"]ja jesam osnovna škola[/quote]


[url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=66576&highlight=#66576] čudno[/url]

:grebgreb:
king (napisa):
ja jesam osnovna škola



čudno

Kotacici rade 100 na sat


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
king
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2006. (13:50:53)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:54 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

zašto
zašto


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:56 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="king"]zašto[/quote]

zato što si tamo (klikni na riječ "čudno") reko da si prvi gimnazije :eyes:
king (napisa):
zašto


zato što si tamo (klikni na riječ "čudno") reko da si prvi gimnazije Oci tvoje plave...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
king
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2006. (13:50:53)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:00 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam prvi gimnazije nego osnovna
Nisam prvi gimnazije nego osnovna


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:47 čet, 8. 2. 2007    Naslov: Re: Pomoć oko problemskih zadataka Citirajte i odgovorite

Ajde, pustite covjeka na miru. :lizalica: Je, napisao je da je prvi razred gimnazije, no ipak je ovo "Cistiliste", pa tko zeli neka pita.... ;) Iako, king, preporucam da si nadjes neki prikladniji forum. :)

[quote="king"]1. Dva radnika A i B obave neki posao za 6 dana. Za koliko bi dana radnik A obavio sam posao, ako zanmo da bi radnik B trebao pet dana više nego A?[/quote]

Racunaj "obrnuto": koliki dio posla pojedinac obavi u jednom danu (npr. zajedno u jednom danu obave 1/6 posla). :)

[quote="king"]2. Jednu stranicu pravokutnika uvećali smo za 25%. Za koliko postotaka trebamo umanjiti drugu stranicu tako da se površina ne promijeni?[/quote]

Kad nesto povecas za 25%, to znaci da si tome dodao 0.25 pocetne velicine. :D Dakle, povecati x za 25% znaci dodati mu 0.25x, tj. x+0.25x :arrow: to je mnozenje s 1.25. 8)

Sad imas da je (1.25a)*(x*b) = a*b, gdje je x jednak "nula cijeli nesto", tj. 1-"nesto izmedju nula i jedan". :) To "nesto" je udio za koji smanjujes b, sto onda lako prebacis u postotke. 8)

[quote="king"]3. Prosječna starost jedne skupine liječnika i pravnika iznosi 40 godina. Prosječna starost liječnika je 35 godina, a pravnika 50 godina. Koliko je puta više liječnika nego pravnika?[/quote]

Neka je p broj pravnia i l broj lijecnika. :) Tada vrijedi:
(ukupni broj godina pravnika + ukupni broj godina lijecnika)/(ukupni broj pravnika + ukupni broj lijecnika) = prosjecna starost = 40.
No, imas i:
ukupni broj godina pravnika = ukupni broj pravnika * prosjecna starost pravnika = p * 50
Isto za lijecnike. 8)
Tebe zanima l/p. :)

Ako nisam negdje zeznuo, to bi trebalo biti to. :D

Sratno! :)
Ajde, pustite covjeka na miru. Lizalica Je, napisao je da je prvi razred gimnazije, no ipak je ovo "Cistiliste", pa tko zeli neka pita.... Wink Iako, king, preporucam da si nadjes neki prikladniji forum. Smile

king (napisa):
1. Dva radnika A i B obave neki posao za 6 dana. Za koliko bi dana radnik A obavio sam posao, ako zanmo da bi radnik B trebao pet dana više nego A?


Racunaj "obrnuto": koliki dio posla pojedinac obavi u jednom danu (npr. zajedno u jednom danu obave 1/6 posla). Smile

king (napisa):
2. Jednu stranicu pravokutnika uvećali smo za 25%. Za koliko postotaka trebamo umanjiti drugu stranicu tako da se površina ne promijeni?


Kad nesto povecas za 25%, to znaci da si tome dodao 0.25 pocetne velicine. Very Happy Dakle, povecati x za 25% znaci dodati mu 0.25x, tj. x+0.25x Arrow to je mnozenje s 1.25. Cool

Sad imas da je (1.25a)*(x*b) = a*b, gdje je x jednak "nula cijeli nesto", tj. 1-"nesto izmedju nula i jedan". Smile To "nesto" je udio za koji smanjujes b, sto onda lako prebacis u postotke. Cool

king (napisa):
3. Prosječna starost jedne skupine liječnika i pravnika iznosi 40 godina. Prosječna starost liječnika je 35 godina, a pravnika 50 godina. Koliko je puta više liječnika nego pravnika?


Neka je p broj pravnia i l broj lijecnika. Smile Tada vrijedi:
(ukupni broj godina pravnika + ukupni broj godina lijecnika)/(ukupni broj pravnika + ukupni broj lijecnika) = prosjecna starost = 40.
No, imas i:
ukupni broj godina pravnika = ukupni broj pravnika * prosjecna starost pravnika = p * 50
Isto za lijecnike. Cool
Tebe zanima l/p. Smile

Ako nisam negdje zeznuo, to bi trebalo biti to. Very Happy

Sratno! Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
king
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2006. (13:50:53)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 9:43 uto, 13. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala puno
hvala puno


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivana15
Gost





PostPostano: 19:49 pon, 16. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam 2 problemska zadatka...ako mi netko može pomoć...unaprijed hvala

1.) Trostruki zbroj znamenki dvoznamenkastog broja [i]n[/i] jednak je broju [i]n[/i]. Ako tom broju dodamo 45, dobit ćemo dvoznamenkasti broj čijom zamjenom znamenki dobijemo broj [i]n[/i]. Odredi broj [i]n[/i].

2.) Ako dvoznamenkastom broju pribrojimo zbroj njegovih znamenki, dobit ćemo 68. Ako od istog dvoznamenkastog broja oduzmemo 45, dobit ćemo broj napisan istim znamenkama, ali u obrnutom poretku. Koji je to broj?
Imam 2 problemska zadatka...ako mi netko može pomoć...unaprijed hvala

1.) Trostruki zbroj znamenki dvoznamenkastog broja n jednak je broju n. Ako tom broju dodamo 45, dobit ćemo dvoznamenkasti broj čijom zamjenom znamenki dobijemo broj n. Odredi broj n.

2.) Ako dvoznamenkastom broju pribrojimo zbroj njegovih znamenki, dobit ćemo 68. Ako od istog dvoznamenkastog broja oduzmemo 45, dobit ćemo broj napisan istim znamenkama, ali u obrnutom poretku. Koji je to broj?


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:10 pon, 16. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dvoznamenkasti broj xy zapravo znaci 10x+y. Recenice prevedi u jednadzbe i rijesi sustav.
Dvoznamenkasti broj xy zapravo znaci 10x+y. Recenice prevedi u jednadzbe i rijesi sustav.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 20:14 pon, 16. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivana15"]Imam 2 problemska zadatka...ako mi netko može pomoć...unaprijed hvala

1.) Trostruki zbroj znamenki dvoznamenkastog broja [i]n[/i] jednak je broju [i]n[/i]. Ako tom broju dodamo 45, dobit ćemo dvoznamenkasti broj čijom zamjenom znamenki dobijemo broj [i]n[/i]. Odredi broj [i]n[/i].

2.) Ako dvoznamenkastom broju pribrojimo zbroj njegovih znamenki, dobit ćemo 68. Ako od istog dvoznamenkastog broja oduzmemo 45, dobit ćemo broj napisan istim znamenkama, ali u obrnutom poretku. Koji je to broj?[/quote]
Dvoznamenkasti broj [latex]n=\overline{ab}[/latex] možeš zapisati kao [latex]n=10a+b[/latex], gdje je [latex]1\leq a \leq 9[/latex] i [latex]0\leq b\leq 9[/latex]. Sada si prvi zadatak možeš svesti na dvije jednadžbe sa tri nepoznanice, ali zbog ograničenja na a i b možeš odrediti samo jedno moguće rješenje. Drugi zadatak se istim principom može riješiti.
ivana15 (napisa):
Imam 2 problemska zadatka...ako mi netko može pomoć...unaprijed hvala

1.) Trostruki zbroj znamenki dvoznamenkastog broja n jednak je broju n. Ako tom broju dodamo 45, dobit ćemo dvoznamenkasti broj čijom zamjenom znamenki dobijemo broj n. Odredi broj n.

2.) Ako dvoznamenkastom broju pribrojimo zbroj njegovih znamenki, dobit ćemo 68. Ako od istog dvoznamenkastog broja oduzmemo 45, dobit ćemo broj napisan istim znamenkama, ali u obrnutom poretku. Koji je to broj?

Dvoznamenkasti broj možeš zapisati kao , gdje je i . Sada si prvi zadatak možeš svesti na dvije jednadžbe sa tri nepoznanice, ali zbog ograničenja na a i b možeš odrediti samo jedno moguće rješenje. Drugi zadatak se istim principom može riješiti.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ivana15
Gost





PostPostano: 20:26 pon, 16. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

sve je to lijepo...al ja ništa ne shvaćam...
zašto 1<a<9 i 0<b<9?
sve je to lijepo...al ja ništa ne shvaćam...
zašto 1<a<9 i 0<b<9?


[Vrh]
Spectre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2006. (16:58:05)
Postovi: (167)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10

PostPostano: 20:39 pon, 16. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jer su znamenke u dekadskom sustavu od 0 do 9 :)
Jer su znamenke u dekadskom sustavu od 0 do 9 Smile



_________________
Cry havoc, and let loose the dogs of war!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:42 pon, 16. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dvoznamenkasti brojevi su oni koji imaju tocno dvije znamenke, dakle prva je veca ili jednaka 1 (jer, da je nula, onda broj ne bi bio [b]dvo[/b]znamenkasti), a druga je bilo koja, tj. veca ili jednaka nuli. 8) I jedna i druga su, naravno, manje ili jednake 9. :)

Recimo, imas broj 17. :D Onda njega mozes zapisati kao
[latex]17 = 10 \cdot 1 + 7[/latex].
U terminima koje je koristio goranm, imas
[latex]a= 1, \quad b = 7[/latex],
odnosno
[latex]17 = 10 \cdot a + b[/latex]. :)

Jasnije? :D
Dvoznamenkasti brojevi su oni koji imaju tocno dvije znamenke, dakle prva je veca ili jednaka 1 (jer, da je nula, onda broj ne bi bio dvoznamenkasti), a druga je bilo koja, tj. veca ili jednaka nuli. Cool I jedna i druga su, naravno, manje ili jednake 9. Smile

Recimo, imas broj 17. Very Happy Onda njega mozes zapisati kao
.
U terminima koje je koristio goranm, imas
,
odnosno
. Smile

Jasnije? Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 20:43 pon, 16. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivana15"]sve je to lijepo...al ja ništa ne shvaćam...
zašto 1<a<9 i 0<b<9?[/quote]
Zato što ako je a manji od 1, onda je n=10*0+b=b pa nije dvoznamenkast, a ako je veći od 9, onda je n troznamenkast. Broj b je između 0 i 9 jer znamenka može biti samo između 0 i 9.


Ako još ne vidiš kako riješiti zadatak, klikni na kiselog smajlija pored "quote" ikonice u gornjem desnom kutu ovog posta.

[size=1]n možeš napisati kao n=10a+b, tako da je a između 1 i 9, a b između 0 i 9. "Trostruki zbroj znamenki dvoznamenkastog broja n jednak je broju n" znači da je 3(a+b)=n.

Iz toga imaš sustav 10a+b=n i 3a+3b=n. Ako te dvije jednadžbe oduzmeš dobiješ 7a-2b=0, odnosno b=7/2 a.

Sada umjesto a uvrštavaš redom brojeve od 1 do 9. a=1 ne može biti (niti može biti bilo koji neparan broj) jer tada je b=7/2. Za a=2 je b=7, odnosno n=27. a=4 ne može biti (pa niti a=6 ili 8 ) jer je onda b>9.

Znači, n=27. Još provjeriš da vrijedi drugi dio zadatka; 27+45=72.

Drugi zadatak se rješava istim principom samo su drugačije jednadžbe.
[/size]
ivana15 (napisa):
sve je to lijepo...al ja ništa ne shvaćam...
zašto 1<a<9 i 0<b<9?

Zato što ako je a manji od 1, onda je n=10*0+b=b pa nije dvoznamenkast, a ako je veći od 9, onda je n troznamenkast. Broj b je između 0 i 9 jer znamenka može biti samo između 0 i 9.


Ako još ne vidiš kako riješiti zadatak, klikni na kiselog smajlija pored "quote" ikonice u gornjem desnom kutu ovog posta.

n možeš napisati kao n=10a+b, tako da je a između 1 i 9, a b između 0 i 9. "Trostruki zbroj znamenki dvoznamenkastog broja n jednak je broju n" znači da je 3(a+b)=n.

Iz toga imaš sustav 10a+b=n i 3a+3b=n. Ako te dvije jednadžbe oduzmeš dobiješ 7a-2b=0, odnosno b=7/2 a.

Sada umjesto a uvrštavaš redom brojeve od 1 do 9. a=1 ne može biti (niti može biti bilo koji neparan broj) jer tada je b=7/2. Za a=2 je b=7, odnosno n=27. a=4 ne može biti (pa niti a=6 ili 8 ) jer je onda b>9.

Znači, n=27. Još provjeriš da vrijedi drugi dio zadatka; 27+45=72.

Drugi zadatak se rješava istim principom samo su drugačije jednadžbe.



_________________
The Dude Abides


Zadnja promjena: goranm; 20:52 pon, 16. 3. 2009; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ivana15
Gost





PostPostano: 20:49 pon, 16. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

goran puno hvala na rješenju....sad mi je jasnije
goran puno hvala na rješenju....sad mi je jasnije


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:10 pon, 16. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Taj drugi dio zadatka za koji je goranm rekao da ga provjeris na kraju daje ti drugu jednadzbu. Ne treba nista uvrstavati ni razmisljati o uvjetima tipa paran, neparan, izmedju 1 i 9. Samo rijesis sustav dvije jednadzbe s dvije nepoznanice.
Taj drugi dio zadatka za koji je goranm rekao da ga provjeris na kraju daje ti drugu jednadzbu. Ne treba nista uvrstavati ni razmisljati o uvjetima tipa paran, neparan, izmedju 1 i 9. Samo rijesis sustav dvije jednadzbe s dvije nepoznanice.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
iavna15
Gost





PostPostano: 19:47 uto, 17. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

aha...shvatila sam...dečki puno vam hvala :D
aha...shvatila sam...dečki puno vam hvala Very Happy


[Vrh]
sretno.djete
Gost





PostPostano: 16:35 čet, 7. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

trebala bi mi pomoć oko rješavanja nekih zadataka...ako može, može i konstrukcija, a ako ne, može i samo opis...

1.
konstruiraj jednakokračni trapez ako je zadano:
a=6 cm
b=3cm
v=2.5 cm

2.
konstruiraj trokut kojem su zadane stranica a, težišnica ta i polumjer r opisane kružnice.


unaprijed hvala :)
trebala bi mi pomoć oko rješavanja nekih zadataka...ako može, može i konstrukcija, a ako ne, može i samo opis...

1.
konstruiraj jednakokračni trapez ako je zadano:
a=6 cm
b=3cm
v=2.5 cm

2.
konstruiraj trokut kojem su zadane stranica a, težišnica ta i polumjer r opisane kružnice.


unaprijed hvala Smile


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan