Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2dz
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
amorphis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2007. (23:15:13)
Postovi: (101)16
Sarma = la pohva - posuda
= 19 - 11
Lokacija: zg

PostPostano: 23:21 pon, 4. 5. 2009    Naslov: 2dz Citirajte i odgovorite

zna li se kad će bit ispravljene zadaće? prije ili poslije kolokvija?
zna li se kad će bit ispravljene zadaće? prije ili poslije kolokvija?



_________________
We strongly recommend using Firefox to fully enjoy this site.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sphiro
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (16:32:45)
Postovi: (45)16
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 8 - 20

PostPostano: 18:51 uto, 5. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne zna se!
Ne zna se!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dosed_girl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2006. (21:01:46)
Postovi: (6F)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 17 - 0
Lokacija: -zG-

PostPostano: 11:32 čet, 7. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

rekao danas asistent čačić da je zauzet nažalost ispravljanjem teorije skupova, pa će rezultati bit il za vikend, il sljed. tjedan. a sigurno u ponedjeljak će njegova grupa moći pogledati rezultate u njegovom kabinetu. :D

edit: aha.da. ovo se odnosi na kolokvije, a ne na zadaće.
rekao danas asistent čačić da je zauzet nažalost ispravljanjem teorije skupova, pa će rezultati bit il za vikend, il sljed. tjedan. a sigurno u ponedjeljak će njegova grupa moći pogledati rezultate u njegovom kabinetu. Very Happy

edit: aha.da. ovo se odnosi na kolokvije, a ne na zadaće.



_________________
a part of me gets sick / a part of me gets sore
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Sphiro
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (16:32:45)
Postovi: (45)16
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 8 - 20

PostPostano: 1:13 pet, 8. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stigoh rezultati zadaća :lol:
Stigoh rezultati zadaća Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
glava
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2007. (18:48:16)
Postovi: (89)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3

PostPostano: 10:48 pet, 8. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

sto tocno znaci "dozvoljene su samo minimalne promjene programa" ????
sto tocno znaci "dozvoljene su samo minimalne promjene programa" ????


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nameless
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2007. (13:59:36)
Postovi: (58)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:13 pet, 8. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

da smiješ stavit main koji si zabunom poslao kao komentar, ili stavit brojač od 0 do n umjesto od 1 .. i tako.
da smiješ stavit main koji si zabunom poslao kao komentar, ili stavit brojač od 0 do n umjesto od 1 .. i tako.



_________________
"ja sam samo tu da vreme brže proleti"...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 8:45 ned, 10. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam jednu gresku koju neznam kak ispravit u 2.dz u ovom mainu...

http://web.math.hr/nastava/rp1/zadace/testdata/2009/zad2-daljina/main.1.cpp

javlja mi 2 greske:

1. #include "funkcije1.h" sto nemam kao header file

dobro to sam rjesio jednostavnim izbacivanjem iz koda

i druga greska koju neznam rjesit:
[code:1]
[Warning] In function `bool vinko::test1(std::string*, std::string*)':
`preokreni' undeclared in namespace `vinko'
[Build Error] [main.1.o] Error 1
[/code:1]
imam jednu gresku koju neznam kak ispravit u 2.dz u ovom mainu...

http://web.math.hr/nastava/rp1/zadace/testdata/2009/zad2-daljina/main.1.cpp

javlja mi 2 greske:

1. #include "funkcije1.h" sto nemam kao header file

dobro to sam rjesio jednostavnim izbacivanjem iz koda

i druga greska koju neznam rjesit:
Kod:

 [Warning] In function `bool vinko::test1(std::string*, std::string*)':
 `preokreni' undeclared in namespace `vinko'
 [Build Error]  [main.1.o] Error 1


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
M.M.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2006. (21:16:03)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 2

PostPostano: 9:16 ned, 10. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, i ja sam to primijetila..
A moj main, te iste rijeci, ispise kak treba.
Da, i ja sam to primijetila..
A moj main, te iste rijeci, ispise kak treba.



_________________
tea
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 10:12 ned, 10. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

u folderu zadatka imate i taj fajl, funkcije1.h, morate i njega saveati u isti folder.

ja sam gledo mainove krivog zadatka i već poslao asistentu mejl :oops: , sad kad gledam dobar zadatak i dalje ne mogu sredit i ne kužim zašto ne valja (i dalje mi se čini da nije problem u mom kodu nego u načinu testiranja :D jer kad na svoju ruku testiram te primjere dobro mi izbaci..)
u folderu zadatka imate i taj fajl, funkcije1.h, morate i njega saveati u isti folder.

ja sam gledo mainove krivog zadatka i već poslao asistentu mejl Embarassed , sad kad gledam dobar zadatak i dalje ne mogu sredit i ne kužim zašto ne valja (i dalje mi se čini da nije problem u mom kodu nego u načinu testiranja Very Happy jer kad na svoju ruku testiram te primjere dobro mi izbaci..)



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 11:06 ned, 10. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="M.M."]Da, i ja sam to primijetila..
A moj main, te iste rijeci, ispise kak treba.[/quote]

Istina, reko mi je asistent da to nije neka greska... ja sam to shvatio tako da bi program trebao raditi dobro bez obzira na to. Pa ako to tebi radi onda mozda i nije neka greska, ali meni uz to javlja Build Error, a s obzirom da mi je to i jedina greska ne mogu zakljuciti nista drugo osim da je to povezano i da je to razlog build errora.

[quote="finalni"]
u folderu zadatka imate i taj fajl, funkcije1.h, morate i njega saveati u isti folder.
[/quote]

Ja to nisam uopce primjetio, a s obzirom da vise ne mogu procitati tekst zadatka, ako bi mi mogo reci sto bi tu trebo upisati ( koje funkcije/strukture u funkcije.h, a koje funkcije/strukture u funkcije1.h ), a uz to jos jedno pitanje, mislim da mi to prije i nije bas uspjevalo i nisam ni siguran da se to moze: u jedan projekt ubaciti 2 zaglavlja ( kako bi to trebao realizirati ? )

[quote="finalni"] (i dalje mi se čini da nije problem u mom kodu nego u načinu testiranja, jer kad na svoju ruku testiram te primjere dobro mi izbaci..)[/quote]

Slazem se s tobom, ne mogu rec da sam 100% siguran da mi je implementacija dobra, ali svaki test primjer koji sam sam radio ukljucujuci one koji su objavljeni na webu su mi radili dobro.
M.M. (napisa):
Da, i ja sam to primijetila..
A moj main, te iste rijeci, ispise kak treba.


Istina, reko mi je asistent da to nije neka greska... ja sam to shvatio tako da bi program trebao raditi dobro bez obzira na to. Pa ako to tebi radi onda mozda i nije neka greska, ali meni uz to javlja Build Error, a s obzirom da mi je to i jedina greska ne mogu zakljuciti nista drugo osim da je to povezano i da je to razlog build errora.

finalni (napisa):

u folderu zadatka imate i taj fajl, funkcije1.h, morate i njega saveati u isti folder.


Ja to nisam uopce primjetio, a s obzirom da vise ne mogu procitati tekst zadatka, ako bi mi mogo reci sto bi tu trebo upisati ( koje funkcije/strukture u funkcije.h, a koje funkcije/strukture u funkcije1.h ), a uz to jos jedno pitanje, mislim da mi to prije i nije bas uspjevalo i nisam ni siguran da se to moze: u jedan projekt ubaciti 2 zaglavlja ( kako bi to trebao realizirati ? )

finalni (napisa):
(i dalje mi se čini da nije problem u mom kodu nego u načinu testiranja, jer kad na svoju ruku testiram te primjere dobro mi izbaci..)


Slazem se s tobom, ne mogu rec da sam 100% siguran da mi je implementacija dobra, ali svaki test primjer koji sam sam radio ukljucujuci one koji su objavljeni na webu su mi radili dobro.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 22:11 pon, 11. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

S obzirom da sve radim u zadnji cas vjerojatno niti necu uspjet rijesit ovaj misterij do zalba, a onda tko zna dal ce mi bit uvazena zalba... dakle:

glavni problem je naveden u mojih par postova gore, ali s obzirom da ga nikako nisam uspio rjesiti, evo sad sam probao nesto drukcije i nisam nista linkao, nego sam u funkcije.cpp ubacio kod koji je objavljen na internetu kao prvi zadatak u zadaci:

[code:1]
namespace vinko {

#define VINKO_VEC(x) (x), ((x)+sizeof(x)/sizeof(x[0]))

bool test1(string* p1, string*p2) {
list<string> test(p1, p2);
return vinko::preokreni(test) == ::preokreni(test);
}
} // namespace

int main() {
cout << "poceo" << endl;

string p11[] = {"druga","ZaDaCa","RP1","rp1"};
cout << vinko::test1(VINKO_VEC(p11)) << endl;

string p12[] = {"neKI45","drugACIji","primjer",""};
cout << vinko::test1(VINKO_VEC(p12)) << endl;

cout << "zavrsio" << endl;
return 0;
}/**/

[/code:1]

niti ovaj pokusaj nije uspio...
sad mi javlja gresku u ovom redu:

[code:1]
return vinko::preokreni(test) == ::preokreni(test);
[/code:1]

i to javlja gresku:

[code:1]
ln
`
[/code:1]

ako je gresku u kodu onda bi to bila greska koja bi kod svih uzrokovala 0 bodova, ali s obzirom da se ljudi bas i ne zale ( pokusavaju rjesit problem tu na forumu ) onda izgleda da nije problem u kodu nego eventualno u funkciji preokreni(), ali funkcija normalno radi kada ubacim neki svoj main bez ovih posebnih namespace - a i makro funkcije... a kad smo vec i kod toga... uopce ne shvacam sto bi trebala raditi funkcija test1 ( u biti ne razumijem ovu liniju koda za koju mi racunalo javlja da se u njoj nalazi greska ) te ne razumijem sto radi VINKO_VEC pa ako bi to netko mogao objasniti...
S obzirom da sve radim u zadnji cas vjerojatno niti necu uspjet rijesit ovaj misterij do zalba, a onda tko zna dal ce mi bit uvazena zalba... dakle:

glavni problem je naveden u mojih par postova gore, ali s obzirom da ga nikako nisam uspio rjesiti, evo sad sam probao nesto drukcije i nisam nista linkao, nego sam u funkcije.cpp ubacio kod koji je objavljen na internetu kao prvi zadatak u zadaci:

Kod:

 namespace vinko {

#define VINKO_VEC(x) (x), ((x)+sizeof(x)/sizeof(x[0]))

bool test1(string* p1, string*p2) {
   list<string> test(p1, p2);
   return vinko::preokreni(test) == ::preokreni(test);
}
} // namespace

int main() {
   cout << "poceo" << endl;

   string p11[] = {"druga","ZaDaCa","RP1","rp1"};
   cout << vinko::test1(VINKO_VEC(p11)) << endl;

   string p12[] = {"neKI45","drugACIji","primjer",""};
   cout << vinko::test1(VINKO_VEC(p12)) << endl;

   cout << "zavrsio" << endl;
   return 0;
}/**/



niti ovaj pokusaj nije uspio...
sad mi javlja gresku u ovom redu:

Kod:

 return vinko::preokreni(test) == ::preokreni(test);
 


i to javlja gresku:

Kod:

 ln
 `


ako je gresku u kodu onda bi to bila greska koja bi kod svih uzrokovala 0 bodova, ali s obzirom da se ljudi bas i ne zale ( pokusavaju rjesit problem tu na forumu ) onda izgleda da nije problem u kodu nego eventualno u funkciji preokreni(), ali funkcija normalno radi kada ubacim neki svoj main bez ovih posebnih namespace - a i makro funkcije... a kad smo vec i kod toga... uopce ne shvacam sto bi trebala raditi funkcija test1 ( u biti ne razumijem ovu liniju koda za koju mi racunalo javlja da se u njoj nalazi greska ) te ne razumijem sto radi VINKO_VEC pa ako bi to netko mogao objasniti...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 1:05 uto, 12. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Malo sam pogledao i pretpostavljam da se radi o zadatku daljina.

Tekst zadatka imaš [url=http://web.math.hr/nastava/rp1/zadace/testdata/2009/zad2-daljina/daljina.html]ovdje[/url].

Ono šta je asistent Vinko napravio (bar kolko se meni čini) je da je deklarirao i definirao sve potrebne funkcije u header datoteci funkcije.h. U headeru funkcije1.h su definirane te iste funkcije samo za namespace vinko.

Funkcija test1 iz namespac-a vinko vraća 1 ako funkcije preokreni iz funkcije.h i preokreni iz funkcije1.h vrate istu listu stringova, i onda vraća 1.
Vjerujem da je ovo zamišljeno da testira vašu funkciju preokreni, znači includate svoj funkcije.h i vidite dali će vam vratiti vaša funkcija preokreni istu vrijednost kao ona iz funkcije1.h, tj dali će vam funkcija test1 izbaciti 1.

Vidim da spominješ funkcije.cpp, rename-aj taj file u funkcije.h i u main-u includaj funkcije.h, i mislim da bi trebalo radit.

Onaj VINKO_VEC(x) (x) jednostavno definira da kad mu daš pointer na polje stringova, u main-u p11 i p12, odmah izračuna i pointer na zadnji element, tj zadnji string u polju i zato je poziv test(p1,p2), gdje bi p1 bio pokazivač na prvi string u polju, a p2 pokazivač na zadnji string u polju jednak test(VINKO_VEC(p11)).

Evo, nadam se da će pomoći nešto od ovoga i da nisam gadnije zabrljao (kasno je već :lol: ), pozz.
:D
Malo sam pogledao i pretpostavljam da se radi o zadatku daljina.

Tekst zadatka imaš ovdje.

Ono šta je asistent Vinko napravio (bar kolko se meni čini) je da je deklarirao i definirao sve potrebne funkcije u header datoteci funkcije.h. U headeru funkcije1.h su definirane te iste funkcije samo za namespace vinko.

Funkcija test1 iz namespac-a vinko vraća 1 ako funkcije preokreni iz funkcije.h i preokreni iz funkcije1.h vrate istu listu stringova, i onda vraća 1.
Vjerujem da je ovo zamišljeno da testira vašu funkciju preokreni, znači includate svoj funkcije.h i vidite dali će vam vratiti vaša funkcija preokreni istu vrijednost kao ona iz funkcije1.h, tj dali će vam funkcija test1 izbaciti 1.

Vidim da spominješ funkcije.cpp, rename-aj taj file u funkcije.h i u main-u includaj funkcije.h, i mislim da bi trebalo radit.

Onaj VINKO_VEC(x) (x) jednostavno definira da kad mu daš pointer na polje stringova, u main-u p11 i p12, odmah izračuna i pointer na zadnji element, tj zadnji string u polju i zato je poziv test(p1,p2), gdje bi p1 bio pokazivač na prvi string u polju, a p2 pokazivač na zadnji string u polju jednak test(VINKO_VEC(p11)).

Evo, nadam se da će pomoći nešto od ovoga i da nisam gadnije zabrljao (kasno je već Laughing ), pozz.
Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan