Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Strajk zaposlenih u javnim sluzbama
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
slon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2009. (20:10:11)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 14 - 21

PostPostano: 17:37 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

dakle studenti ce sutra u jutro saznati da li ce imati kolokvij ili ne? takvo ponasanje stvarno nije u redu. sto se ne moze odmah danas reci hoce li ili nece biti kolokvija?
bitno da kad su studenti htijeli strajkati svi su se digli na noge da smo neozbiljni i da sabotiramo kolokvije (ispite), a sada takvu neozbiljnost i neodgovornost dozivljavamo od strane profesora i asistenata.
kad smo mi trebali prosvjedovati svi su bili protiv nas, a kad profesori strajkaju onda se pozivaju studenti i njihovi roditelji da ih se podrzi 8) :twisted:
dakle studenti ce sutra u jutro saznati da li ce imati kolokvij ili ne? takvo ponasanje stvarno nije u redu. sto se ne moze odmah danas reci hoce li ili nece biti kolokvija?
bitno da kad su studenti htijeli strajkati svi su se digli na noge da smo neozbiljni i da sabotiramo kolokvije (ispite), a sada takvu neozbiljnost i neodgovornost dozivljavamo od strane profesora i asistenata.
kad smo mi trebali prosvjedovati svi su bili protiv nas, a kad profesori strajkaju onda se pozivaju studenti i njihovi roditelji da ih se podrzi Cool Twisted Evil


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 18:31 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="slon"]sto se ne moze odmah danas reci hoce li ili nece biti kolokvija?[/quote]

Nazalost u ovom trenutku se jos ne moze reci jer sporazum izmedju vlade i sindikata nije potpisan. Prema dogovoru s jutrosnjeg sastanka zaposlenika sindikalni povjerenik za MO javiti ce odluku za sutra nakon vijesti u 19:30. Tek tada cemo znati strajka li se sutra ili ne.

[quote="slon"]bitno da kad su studenti htijeli strajkati svi su se digli na noge da smo neozbiljni i da sabotiramo kolokvije (ispite), a sada takvu neozbiljnost i neodgovornost dozivljavamo od strane profesora i asistenata.[/quote]

Studenti nisu htjeli strajkati nego blokirati nastavu / ispite, tj. ometati druge u radu. Strajk je kad sam odbijas raditi npr. zato sto ti je poslodavac jednostrano smanjio placu. Netko mora raditi da biste vi imali predavanja i kolokvije.
slon (napisa):
sto se ne moze odmah danas reci hoce li ili nece biti kolokvija?


Nazalost u ovom trenutku se jos ne moze reci jer sporazum izmedju vlade i sindikata nije potpisan. Prema dogovoru s jutrosnjeg sastanka zaposlenika sindikalni povjerenik za MO javiti ce odluku za sutra nakon vijesti u 19:30. Tek tada cemo znati strajka li se sutra ili ne.

slon (napisa):
bitno da kad su studenti htijeli strajkati svi su se digli na noge da smo neozbiljni i da sabotiramo kolokvije (ispite), a sada takvu neozbiljnost i neodgovornost dozivljavamo od strane profesora i asistenata.


Studenti nisu htjeli strajkati nego blokirati nastavu / ispite, tj. ometati druge u radu. Strajk je kad sam odbijas raditi npr. zato sto ti je poslodavac jednostrano smanjio placu. Netko mora raditi da biste vi imali predavanja i kolokvije.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
samuelson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2008. (17:52:30)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:46 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prof. Nogo je danas rekla da ukoliko sutra bude strajk kolokvija nece biti.

[size=9][color=#999999]Added after 37 seconds:[/color][/size]

Ups, radi se o kolokviju iz Mat. softvera da ne bi bilo zabune :-)
Prof. Nogo je danas rekla da ukoliko sutra bude strajk kolokvija nece biti.

Added after 37 seconds:

Ups, radi se o kolokviju iz Mat. softvera da ne bi bilo zabune Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 19:02 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ak ovi na vijestima kažu da su potpisali sporazum, DAL DA DOLAZIMO NA FAKS? ili trebamo čekat službenu obavijest od nekoga sa faksa?
ak ovi na vijestima kažu da su potpisali sporazum, DAL DA DOLAZIMO NA FAKS? ili trebamo čekat službenu obavijest od nekoga sa faksa?



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:21 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url]http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=6c04a708-2ff6-480a-892b-30f3c7220bef[/url]
[url]http://www.index.hr/clanak.aspx?id=433635[/url]

Dakle, po medijima izgleda da ce se to danas okoncati, no i dalje preporucam oslanjati se na sluzbene vijesti (znamo sto je jucer bilo s medijskim najavama). :)
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=6c04a708-2ff6-480a-892b-30f3c7220bef
http://www.index.hr/clanak.aspx?id=433635

Dakle, po medijima izgleda da ce se to danas okoncati, no i dalje preporucam oslanjati se na sluzbene vijesti (znamo sto je jucer bilo s medijskim najavama). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
baloncic
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 11. 10. 2008. (03:46:21)
Postovi: (23)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-10 = 6 - 16
Lokacija: Destination unknown

PostPostano: 19:28 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad će se otprilike konačno znat hoće li sutra bit nastave?
Kad će se otprilike konačno znat hoće li sutra bit nastave?



_________________
Jagoda koja plese Zbroj kvocijenta inteligencije na planeti je konstantan. Samo populacija raste.

http://baloncic1990.mojblog.hr/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Novi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2007. (12:08:32)
Postovi: (11F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
60 = 69 - 9

PostPostano: 19:48 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
Nazalost u ovom trenutku se jos ne moze reci jer sporazum izmedju vlade i sindikata nije potpisan. Prema dogovoru s jutrosnjeg sastanka zaposlenika sindikalni povjerenik za MO javiti ce odluku za sutra nakon vijesti u 19:30. Tek tada cemo znati strajka li se sutra ili ne.
[/quote]
Proslo je vec dabrih sat vremena od tada :!:
krcko (napisa):

Nazalost u ovom trenutku se jos ne moze reci jer sporazum izmedju vlade i sindikata nije potpisan. Prema dogovoru s jutrosnjeg sastanka zaposlenika sindikalni povjerenik za MO javiti ce odluku za sutra nakon vijesti u 19:30. Tek tada cemo znati strajka li se sutra ili ne.

Proslo je vec dabrih sat vremena od tada Exclamation



_________________
Jedan je smjer očit, a drugi je trivijalan.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:55 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa, ako jos nije potpisan sporazum, sto ocekujete? :grebgreb: Kristalnu kuglu? :lol:

Konacno, mislite da nastavnike i asistente ne zanima trebaju li sutra doci na fax? :?
Pa, ako jos nije potpisan sporazum, sto ocekujete? Kotacici rade 100 na sat Kristalnu kuglu? Laughing

Konacno, mislite da nastavnike i asistente ne zanima trebaju li sutra doci na fax? Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pajson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2006. (12:40:32)
Postovi: (57)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 6 - 24
Lokacija: ZAGREB

PostPostano: 19:58 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Pa, ako jos nije potpisan sporazum, sto ocekujete? :grebgreb: Kristalnu kuglu? :lol:

Konacno, mislite da nastavnike i asistente ne zanima trebaju li sutra doci na fax? :?[/quote]

oni će doći 100% samo je pitanje da li će održati predavanje?
vsego (napisa):
Pa, ako jos nije potpisan sporazum, sto ocekujete? Kotacici rade 100 na sat Kristalnu kuglu? Laughing

Konacno, mislite da nastavnike i asistente ne zanima trebaju li sutra doci na fax? Confused


oni će doći 100% samo je pitanje da li će održati predavanje?



_________________
Volim svoju sarmu!!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 20:47 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

kaj ne bi bilo lakše i jednostavnije da štrajk traje do subote? a ne sad svi čekamo dal će ovi freakovi potpisat sporazum ili ne...

meni se ne da gledat svako malo na teletekst i internet da saznam dal idem na faks ili ne..ne znam kako vi..al ja se moram budit u 6 i onda na bus za zagreb..i nije mi svejedno dal ću se budit u 6 ili mogu mirno spavat i naspavat se...
kaj ne bi bilo lakše i jednostavnije da štrajk traje do subote? a ne sad svi čekamo dal će ovi freakovi potpisat sporazum ili ne...

meni se ne da gledat svako malo na teletekst i internet da saznam dal idem na faks ili ne..ne znam kako vi..al ja se moram budit u 6 i onda na bus za zagreb..i nije mi svejedno dal ću se budit u 6 ili mogu mirno spavat i naspavat se...



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 20:51 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

To se riješi tako da se reče starcima/nekom da te probude ako ima faksa, a ako nema nek ne diraju :P
To se riješi tako da se reče starcima/nekom da te probude ako ima faksa, a ako nema nek ne diraju Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 20:52 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

a što ako nema nikog takvog ko bi me mogao probudit...??
a što ako nema nikog takvog ko bi me mogao probudit...??



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 20:55 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Onda najbolje da ni ne ideš spavat :rofl:

Šalin se ;)

Al` u prošlom postu sam ozbiljna. Ako ti je problem prekidat san, nije vrag da ne poznaš apsolutno nikog tko bi ti napravio takvu uslugu :shock:
Onda najbolje da ni ne ideš spavat Rolling On the Floor Laughing

Šalin se Wink

Al` u prošlom postu sam ozbiljna. Ako ti je problem prekidat san, nije vrag da ne poznaš apsolutno nikog tko bi ti napravio takvu uslugu Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Antonija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2007. (09:38:06)
Postovi: (139)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2

PostPostano: 21:09 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

masiela, njemu je problem (kao i meni) sto se mora probudit u 6 ujutro da bi krenuo na fax. bilo bi super kad bi na putu za fax saznali da se strajka i dalje. :?
ja necu dolazit ujutro. eventualno popodne jer moram neki seminar odrzat...
bozidarsevo, tebi preporucam isto. spavaj doma :wink:
masiela, njemu je problem (kao i meni) sto se mora probudit u 6 ujutro da bi krenuo na fax. bilo bi super kad bi na putu za fax saznali da se strajka i dalje. Confused
ja necu dolazit ujutro. eventualno popodne jer moram neki seminar odrzat...
bozidarsevo, tebi preporucam isto. spavaj doma Wink



_________________
Capa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 21:37 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako se noćas postigne dogovor, vrlo vjerojatno će bit bar na nekom portalu do 6. I na prvim jutarnjim vijestima na radiju. Ako se ne postigne, sigurno se neće nastavit pregovarat u 6.
Ako se noćas postigne dogovor, vrlo vjerojatno će bit bar na nekom portalu do 6. I na prvim jutarnjim vijestima na radiju. Ako se ne postigne, sigurno se neće nastavit pregovarat u 6.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Antonija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2007. (09:38:06)
Postovi: (139)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2

PostPostano: 21:44 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajde, ajde, masiela, budi kolegijalna i reci da ne moramo dolazit na fax. di ides spominjat vijesti u 6. i mi zelimo bit medu ljudima koji ce spavat :D
a kaj se tice ovoga da nece nastavljat pregovore u 6... pa kaj im bas treba da pregovaraju po noci kad imaju vremena cijeli sutrasnji dan? :wink:
ajde, ajde, masiela, budi kolegijalna i reci da ne moramo dolazit na fax. di ides spominjat vijesti u 6. i mi zelimo bit medu ljudima koji ce spavat Very Happy
a kaj se tice ovoga da nece nastavljat pregovore u 6... pa kaj im bas treba da pregovaraju po noci kad imaju vremena cijeli sutrasnji dan? Wink



_________________
Capa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 21:48 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Već je kasna ura, a ja sam jako optimistična i ne vidim se sutra na faksu.

Sad će me neko zadavit :D
Već je kasna ura, a ja sam jako optimistična i ne vidim se sutra na faksu.

Sad će me neko zadavit Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
maxic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2009. (20:11:13)
Postovi: (45)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 23 - 4

PostPostano: 21:53 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne znam za ostale, ali ja sutra sigurno neću ići na predavanja.

slažem se da će štrajk trajati najdulje do subote i mislim da Vlada neće dopustiti da se održi veliki prosvjed na Trgu. paralele između štrajka prosvjetnih djelatnika i studentskih prosvjeda se nikako ne bi smjele povlačiti jer nastavnici traže nešto što im je nepravedno (i k tome jednostrano) oduzeo, dok su studenti tražili da država plaća obrazovanje kako iznadprosječnih (koji daju u roku ili s godinom zaostatk) tako i ispodprosječnih (koji studiraju po 10-ak godina) što nikako nije pravedno niti potrebno.
ne znam za ostale, ali ja sutra sigurno neću ići na predavanja.

slažem se da će štrajk trajati najdulje do subote i mislim da Vlada neće dopustiti da se održi veliki prosvjed na Trgu. paralele između štrajka prosvjetnih djelatnika i studentskih prosvjeda se nikako ne bi smjele povlačiti jer nastavnici traže nešto što im je nepravedno (i k tome jednostrano) oduzeo, dok su studenti tražili da država plaća obrazovanje kako iznadprosječnih (koji daju u roku ili s godinom zaostatk) tako i ispodprosječnih (koji studiraju po 10-ak godina) što nikako nije pravedno niti potrebno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Taurus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 02. 2008. (23:11:51)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 7
Lokacija: Psychiatric Mental Facility (PMF)

PostPostano: 21:58 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najjednostavnije je jednostavno ( :shock: ) ne ici na faks sutra i prekosutra bilo ga ili ne bilo :twisted: Barem cu ja tako.. :roll:
Najjednostavnije je jednostavno ( Shocked ) ne ici na faks sutra i prekosutra bilo ga ili ne bilo Twisted Evil Barem cu ja tako.. Rolling Eyes



_________________
Moooooooooooooooooooooooo...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
thomary
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2007. (20:45:28)
Postovi: (87)16
Sarma = la pohva - posuda
15 = 15 - 0

PostPostano: 22:21 sri, 13. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

slazem se da bi prosvjetari trebali imati sto zasluzuju, vece place i sl. Ne razumijem se tocno u sve, sto, zato je i kako je, pa necu u detalje. Ali je i zanimljivo vrijeme u koje se digao strajk, pred izbore... Mislim da to nije samo trazenje svoji prava (koja napominjem zasluzuju) vec i da se malo popljuje vlada i pokaze kako ne funkcionira dobro...
slazem se da bi prosvjetari trebali imati sto zasluzuju, vece place i sl. Ne razumijem se tocno u sve, sto, zato je i kako je, pa necu u detalje. Ali je i zanimljivo vrijeme u koje se digao strajk, pred izbore... Mislim da to nije samo trazenje svoji prava (koja napominjem zasluzuju) vec i da se malo popljuje vlada i pokaze kako ne funkcionira dobro...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 4 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan