Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

3.zadaca
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 13:49 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[code:1]bool STUDENT:: uzmiMentora (int jmbg){ // prijavljuje studenta mentoru
list<MENTOR*>::iterator li;
for(li=MENTOR::mentori.begin(); li!=MENTOR::mentori.end(); li++) {
if((*li)->jmbg==jmbg) break;
}
if(li==MENTOR::mentori.end()) return false;

if((MENTOR::(*li).brojStudenataPodMentorstvom())<5) {
MENTOR::pronadji(jmbg).push_back(this);
}
return true;
}[/code:1]
Za ovaj red
[code:1]if((MENTOR::(*li).brojStudenataPodMentorstvom())<5) {[/code:1]
mi javlja:
[code:1]expected unqualified-id before '(' token [/code:1]

Šta da radim?
Kod:
bool STUDENT:: uzmiMentora  (int jmbg){ // prijavljuje studenta mentoru
            list<MENTOR*>::iterator li;
                for(li=MENTOR::mentori.begin(); li!=MENTOR::mentori.end(); li++) {
                                         if((*li)->jmbg==jmbg) break;
                                         }
                if(li==MENTOR::mentori.end()) return false;
               
            if((MENTOR::(*li).brojStudenataPodMentorstvom())<5) {
                                                                       MENTOR::pronadji(jmbg).push_back(this);
                                                                       }
            return true;
          }

Za ovaj red
Kod:
if((MENTOR::(*li).brojStudenataPodMentorstvom())<5) {

mi javlja:
Kod:
expected unqualified-id before '(' token


Šta da radim?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 13:52 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da ti ovdje ne treba taj MENTOR:: ispred... jer radi se od *li - u koji ima svoju listu studenata, i ta lista ima svoju veličinu... ovo MENTOR:: stavljaš ispred onih static listi, jer je ona zajednička svima, pa da se naglasi (makar ni to nije nužno)
mislim da ti ovdje ne treba taj MENTOR:: ispred... jer radi se od *li - u koji ima svoju listu studenata, i ta lista ima svoju veličinu... ovo MENTOR:: stavljaš ispred onih static listi, jer je ona zajednička svima, pa da se naglasi (makar ni to nije nužno)



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 14:02 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislila san da [i]ime_strukture::[/i] općenito stavljan ako u fji jedne strukture pristupan nečem iz druge strukture. Nači nije?

(Inače, sad mi javlja da [i]`brojStudenataPodMentorstvom' has not been declared[/i] - to mi je valjda jasno jer mi je taj broj jedna od zadnjih fja pa ću prebrojat ručno.)
Mislila san da ime_strukture:: općenito stavljan ako u fji jedne strukture pristupan nečem iz druge strukture. Nači nije?

(Inače, sad mi javlja da `brojStudenataPodMentorstvom' has not been declared - to mi je valjda jasno jer mi je taj broj jedna od zadnjih fja pa ću prebrojat ručno.)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
glava
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2007. (18:48:16)
Postovi: (89)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3

PostPostano: 15:24 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Napisao sam zadatak do kraja, uspjesno kompajliram, ali neznam zasto kada pokrenem (s ./predmeti) nis se ne dogodi, ko da se main uopce ne pokrene, samo me baci u novi red ko da sam pritisnuo ENTER... zna li netko zasto mi se ovo dogada? gdje sam mogao pogrijesiti???

unaprijed hvala...
Napisao sam zadatak do kraja, uspjesno kompajliram, ali neznam zasto kada pokrenem (s ./predmeti) nis se ne dogodi, ko da se main uopce ne pokrene, samo me baci u novi red ko da sam pritisnuo ENTER... zna li netko zasto mi se ovo dogada? gdje sam mogao pogrijesiti???

unaprijed hvala...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 16:16 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Masiela"]Mislila san da [i]ime_strukture::[/i] općenito stavljan ako u fji jedne strukture pristupan nečem iz druge strukture. Nači nije?

(Inače, sad mi javlja da [i]`brojStudenataPodMentorstvom' has not been declared[/i] - to mi je valjda jasno jer mi je taj broj jedna od zadnjih fja pa ću prebrojat ručno.)[/quote]

Ne nužno... ne treba ti to... a ovo brojStudenata staviš iznad te fje u kojoj ju koristiš, onda ju ona "vidi"...

@glava Ne mogu ovak reć bez koda, pm-aj :D
Masiela (napisa):
Mislila san da ime_strukture:: općenito stavljan ako u fji jedne strukture pristupan nečem iz druge strukture. Nači nije?

(Inače, sad mi javlja da `brojStudenataPodMentorstvom' has not been declared - to mi je valjda jasno jer mi je taj broj jedna od zadnjih fja pa ću prebrojat ručno.)


Ne nužno... ne treba ti to... a ovo brojStudenata staviš iznad te fje u kojoj ju koristiš, onda ju ona "vidi"...

@glava Ne mogu ovak reć bez koda, pm-aj Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 16:32 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

• funkcija STUDENT::ostaviMentora oduzima studenta mentoru. Ako mentor sa zadanim jmbg-om ne postoji, vraća false, inače vraća true. Ne zaboravite ažurirati i MENTOR::studenti i STUDENT::mentor.

bool ostaviMentora(int jmbg);

Što radi ova fukcija ako pokusamo studentu oduzeti profesora koji postoji ali mu nije mentor????

primjer:
student s ima mentora m koji ima jmbg=123
i postoji mentor m2 koji ima jmbg=222

i sad:
s.ostaviMentora(222);

što bi se trebalo dogoditi?

Mislim da je argument u ovoj funkciji suvišan. Smislenije bi bilo da ju koristimo ovako s.ostaviMentora(); i onda ako student nema mentora ne dogadja se nista a inace azuriramo sto vec treba azurirati ...
• funkcija STUDENT::ostaviMentora oduzima studenta mentoru. Ako mentor sa zadanim jmbg-om ne postoji, vraća false, inače vraća true. Ne zaboravite ažurirati i MENTOR::studenti i STUDENT::mentor.

bool ostaviMentora(int jmbg);

Što radi ova fukcija ako pokusamo studentu oduzeti profesora koji postoji ali mu nije mentor????

primjer:
student s ima mentora m koji ima jmbg=123
i postoji mentor m2 koji ima jmbg=222

i sad:
s.ostaviMentora(222);

što bi se trebalo dogoditi?

Mislim da je argument u ovoj funkciji suvišan. Smislenije bi bilo da ju koristimo ovako s.ostaviMentora(); i onda ako student nema mentora ne dogadja se nista a inace azuriramo sto vec treba azurirati ...


[Vrh]
Novi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2007. (12:08:32)
Postovi: (11F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
60 = 69 - 9

PostPostano: 16:34 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Ne nužno... ne treba ti to... a ovo brojStudenata staviš iznad te fje u kojoj ju koristiš, onda ju ona "vidi"...[/quote]
Mislim da u tome uopce nije problem. Naime ja u svom .cpp fajlu redovito i na vise mjesta koristim fje koje su definirane u kodu ispod. I to radi jer je jedino bitno da postoji deklaracija prije nego sto koristis fju. A one su ionako sve vec obavljene u .h-u.
Luuka (napisa):
Ne nužno... ne treba ti to... a ovo brojStudenata staviš iznad te fje u kojoj ju koristiš, onda ju ona "vidi"...

Mislim da u tome uopce nije problem. Naime ja u svom .cpp fajlu redovito i na vise mjesta koristim fje koje su definirane u kodu ispod. I to radi jer je jedino bitno da postoji deklaracija prije nego sto koristis fju. A one su ionako sve vec obavljene u .h-u.



_________________
Jedan je smjer očit, a drugi je trivijalan.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (22:18:39)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 16:41 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]
Fje se implementiraju samo na jednom mjestu, i koliko ja znam, one se sve implementiraju u .cpp, u .h je samo deklaracija i prototip, bez obzira jel vraća bool, int, iterator ili nešto četvrto. Sva implementacija u .cpp, i onda nema problema ni zbunjenosti.
[/quote]

da, to je bilo to, hvala luuka :P

(u rjesenjima proslogodisnjih zadaca su bool funkcije implementirane u . h pa sam mislila da se to kao MORA...)
Citat:

Fje se implementiraju samo na jednom mjestu, i koliko ja znam, one se sve implementiraju u .cpp, u .h je samo deklaracija i prototip, bez obzira jel vraća bool, int, iterator ili nešto četvrto. Sva implementacija u .cpp, i onda nema problema ni zbunjenosti.


da, to je bilo to, hvala luuka Razz

(u rjesenjima proslogodisnjih zadaca su bool funkcije implementirane u . h pa sam mislila da se to kao MORA...)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 17:00 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Masiela"][code:1]bool STUDENT:: uzmiMentora (int jmbg){ // prijavljuje studenta mentoru
list<MENTOR*>::iterator li;
for(li=MENTOR::mentori.begin(); li!=MENTOR::mentori.end(); li++) {
if((*li)->jmbg==jmbg) break;
}
if(li==MENTOR::mentori.end()) return false;

if((MENTOR::(*li).brojStudenataPodMentorstvom())<5) {
MENTOR::pronadji(jmbg).push_back(this);
}
return true;
}[/code:1]
mislim da ti treba bit (*li)->brojStudenataPodMentorstvom()
Za ovaj red
[code:1]if((MENTOR::(*li).brojStudenataPodMentorstvom())<5) {[/code:1]
mi javlja:
[code:1]expected unqualified-id before '(' token [/code:1]

Šta da radim?[/quote]
Masiela (napisa):
Kod:
bool STUDENT:: uzmiMentora  (int jmbg){ // prijavljuje studenta mentoru
            list<MENTOR*>::iterator li;
                for(li=MENTOR::mentori.begin(); li!=MENTOR::mentori.end(); li++) {
                                         if((*li)->jmbg==jmbg) break;
                                         }
                if(li==MENTOR::mentori.end()) return false;
               
            if((MENTOR::(*li).brojStudenataPodMentorstvom())<5) {
                                                                       MENTOR::pronadji(jmbg).push_back(this);
                                                                       }
            return true;
          }

mislim da ti treba bit (*li)→brojStudenataPodMentorstvom()
Za ovaj red
Kod:
if((MENTOR::(*li).brojStudenataPodMentorstvom())<5) {

mi javlja:
Kod:
expected unqualified-id before '(' token


Šta da radim?


[Vrh]
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 17:01 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Gost Takva pitanja najbolje postaviti asistentu koji je radio zadaću... on najbolje zna kakve će mainove napravit i kak želi da se program ponaša. ( Ja bih rekao - ako nema tog prof samo ostavit kak je i vratit true )

A argument u fji je nužan ako student može imati više mentora. Onda jest bitno kojeg ostavlja.

@Novi Meni je znalo štekat pa zato kažem, za svaki slučaj... ima puno bezveznih grešaka koje se teško skuže, a uzmu puno vremena pa bolje da se spomene, možda nekom pomogne :D
@Gost Takva pitanja najbolje postaviti asistentu koji je radio zadaću... on najbolje zna kakve će mainove napravit i kak želi da se program ponaša. ( Ja bih rekao - ako nema tog prof samo ostavit kak je i vratit true )

A argument u fji je nužan ako student može imati više mentora. Onda jest bitno kojeg ostavlja.

@Novi Meni je znalo štekat pa zato kažem, za svaki slučaj... ima puno bezveznih grešaka koje se teško skuže, a uzmu puno vremena pa bolje da se spomene, možda nekom pomogne Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 17:08 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]
A argument u fji je nužan ako student može imati više mentora. Onda jest bitno kojeg ostavlja.
[/quote]

Hm...

ali student moze imati samo jednog mentora.
Luuka (napisa):

A argument u fji je nužan ako student može imati više mentora. Onda jest bitno kojeg ostavlja.


Hm...

ali student moze imati samo jednog mentora.


[Vrh]
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 17:37 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Masiela"]
Za ovaj red
[code:1]if((MENTOR::(*li).brojStudenataPodMentorstvom())<5) {[/code:1]
mi javlja:
[code:1]expected unqualified-id before '(' token [/code:1]

Šta da radim?[/quote]

probaj sa:

[code:1] if( (*li) -> brojStudenataPodMentorstvom() < 5 ) ...[/code:1]

[quote="Luuka"]ovo MENTOR:: stavljaš ispred onih static listi, jer je ona zajednička svima, pa da se naglasi (makar ni to nije nužno)
[/quote]

znam da nije nuzno, ali zasto sam imo 1 ili 2 slucaja gdje mi je racunalo izbacivalo gresku ako obavezno nisam stavio MENTOR:: ili STUDENT::, znaci u cijelom programu sam pisao bez toga, ali na tom jednom ili dva mjesta je kompajler inzistirao na uporabi tog STUDENT:: ili MENTOR:: ?

[quote="Gost"]• funkcija STUDENT::ostaviMentora oduzima studenta mentoru. Ako mentor sa zadanim jmbg-om ne postoji, vraća false, inače vraća true. Ne zaboravite ažurirati i MENTOR::studenti i STUDENT::mentor.

bool ostaviMentora(int jmbg);

Što radi ova fukcija ako pokusamo studentu oduzeti profesora koji postoji ali mu nije mentor????

primjer:
student s ima mentora m koji ima jmbg=123
i postoji mentor m2 koji ima jmbg=222

i sad:
s.ostaviMentora(222);

što bi se trebalo dogoditi?

Mislim da je argument u ovoj funkciji suvišan. Smislenije bi bilo da ju koristimo ovako s.ostaviMentora(); i onda ako student nema mentora ne dogadja se nista a inace azuriramo sto vec treba azurirati ...

[/quote]

u potpunosti se slazem... ali ko zna zasto je to bas tako napravljeno... mozda ce njemu ta funkcija ( asistentu ) ici po petlji brojeva ili tako nesto. Inace taj argument nema smisla.
Masiela (napisa):

Za ovaj red
Kod:
if((MENTOR::(*li).brojStudenataPodMentorstvom())<5) {

mi javlja:
Kod:
expected unqualified-id before '(' token


Šta da radim?


probaj sa:

Kod:
 if( (*li) -> brojStudenataPodMentorstvom() < 5 ) ...


Luuka (napisa):
ovo MENTOR:: stavljaš ispred onih static listi, jer je ona zajednička svima, pa da se naglasi (makar ni to nije nužno)


znam da nije nuzno, ali zasto sam imo 1 ili 2 slucaja gdje mi je racunalo izbacivalo gresku ako obavezno nisam stavio MENTOR:: ili STUDENT::, znaci u cijelom programu sam pisao bez toga, ali na tom jednom ili dva mjesta je kompajler inzistirao na uporabi tog STUDENT:: ili MENTOR:: ?

Gost (napisa):
• funkcija STUDENT::ostaviMentora oduzima studenta mentoru. Ako mentor sa zadanim jmbg-om ne postoji, vraća false, inače vraća true. Ne zaboravite ažurirati i MENTOR::studenti i STUDENT::mentor.

bool ostaviMentora(int jmbg);

Što radi ova fukcija ako pokusamo studentu oduzeti profesora koji postoji ali mu nije mentor????

primjer:
student s ima mentora m koji ima jmbg=123
i postoji mentor m2 koji ima jmbg=222

i sad:
s.ostaviMentora(222);

što bi se trebalo dogoditi?

Mislim da je argument u ovoj funkciji suvišan. Smislenije bi bilo da ju koristimo ovako s.ostaviMentora(); i onda ako student nema mentora ne dogadja se nista a inace azuriramo sto vec treba azurirati ...



u potpunosti se slazem... ali ko zna zasto je to bas tako napravljeno... mozda ce njemu ta funkcija ( asistentu ) ici po petlji brojeva ili tako nesto. Inace taj argument nema smisla.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 18:55 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"][quote="Luuka"]
A argument u fji je nužan ako student može imati više mentora. Onda jest bitno kojeg ostavlja.
[/quote]

Hm...

ali student moze imati samo jednog mentora.[/quote]

Onda nije nužno... nisam vidio zadatak pa...
Ali savjetujem da se napravi kak piše ;)
Anonymous (napisa):
Luuka (napisa):

A argument u fji je nužan ako student može imati više mentora. Onda jest bitno kojeg ostavlja.


Hm...

ali student moze imati samo jednog mentora.


Onda nije nužno... nisam vidio zadatak pa...
Ali savjetujem da se napravi kak piše Wink



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
glava
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2007. (18:48:16)
Postovi: (89)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3

PostPostano: 21:04 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]@glava Ne mogu ovak reć bez koda, pm-aj [/quote]

ovdje mi je bila jedna banalna greska koju sam sredio... nego imam drugi problem... imam zadatak STUDENTI i PREDMETI i u funkciji upisi napisem ovako:

[code:1](*li)->slusaciPredmeta.push_back(this);[/code:1]

i sve super radi... a kada u ispisi napisem isto tako samo s erase:

[code:1](*li)->slusaciPredmeta.erase(this);[/code:1]

nece mi kompajlirati, kaze da ne moze "this" ici na to mjesto... pa sam probao umjesto "this" upisati "pronadji(sifra)", e to mi program kompajlira ali ne zeli izvrtiti... zasto?? inace ostatak funkcije, tj ako maknem taj red sve je ok samo sto mi ne mice iz slusaciPredmeta nikog...

unaprijed hvala...
Citat:
@glava Ne mogu ovak reć bez koda, pm-aj


ovdje mi je bila jedna banalna greska koju sam sredio... nego imam drugi problem... imam zadatak STUDENTI i PREDMETI i u funkciji upisi napisem ovako:

Kod:
(*li)->slusaciPredmeta.push_back(this);


i sve super radi... a kada u ispisi napisem isto tako samo s erase:

Kod:
(*li)->slusaciPredmeta.erase(this);


nece mi kompajlirati, kaze da ne moze "this" ici na to mjesto... pa sam probao umjesto "this" upisati "pronadji(sifra)", e to mi program kompajlira ali ne zeli izvrtiti... zasto?? inace ostatak funkcije, tj ako maknem taj red sve je ok samo sto mi ne mice iz slusaciPredmeta nikog...

unaprijed hvala...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Novi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2007. (12:08:32)
Postovi: (11F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
60 = 69 - 9

PostPostano: 21:09 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="glava"][code:1](*li)->slusaciPredmeta.erase(this);
[/code:1]
[/quote]
Mijesas iteratore sa adresama. Fja erase mora primiti iterator, a on nije isto sto i adresa nekog studenta. Nemoj da te zbuni sto se oboje /samo naizgled/ "dereferencira" sa zvjezdicom. ;)
glava (napisa):
Kod:
(*li)->slusaciPredmeta.erase(this);


Mijesas iteratore sa adresama. Fja erase mora primiti iterator, a on nije isto sto i adresa nekog studenta. Nemoj da te zbuni sto se oboje /samo naizgled/ "dereferencira" sa zvjezdicom. Wink



_________________
Jedan je smjer očit, a drugi je trivijalan.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
glava
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2007. (18:48:16)
Postovi: (89)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3

PostPostano: 21:12 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]glava (napisa):
Kod:
(*li)->slusaciPredmeta.erase(this);
Mijesas iteratore sa adresama. Fja erase mora primiti iterator, a on nije isto sto i adresa nekog studenta. Nemoj da te zbuni sto se oboje /samo naizgled/ "dereferencira" sa zvjezdicom. Wink

[/quote]

Ma da znao sam da je nest tako... inace vise me muci onaj dio gdje mi ne zeli izvrtiti program... al hvala svejedno, sad mi je to malo jasnije...
Citat:
glava (napisa):
Kod:
(*li)→slusaciPredmeta.erase(this);
Mijesas iteratore sa adresama. Fja erase mora primiti iterator, a on nije isto sto i adresa nekog studenta. Nemoj da te zbuni sto se oboje /samo naizgled/ "dereferencira" sa zvjezdicom. Wink



Ma da znao sam da je nest tako... inace vise me muci onaj dio gdje mi ne zeli izvrtiti program... al hvala svejedno, sad mi je to malo jasnije...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (22:18:39)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 21:15 sub, 30. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Novi"][quote="glava"][code:1](*li)->slusaciPredmeta.erase(this);
[/code:1]
[/quote]
Mijesas iteratore sa adresama. Fja erase mora primiti iterator, a on nije isto sto i adresa nekog studenta. Nemoj da te zbuni sto se oboje /samo naizgled/ "dereferencira" sa zvjezdicom. ;)[/quote]

ako se umjesto this napise pronadji(sifra) to je onda iterator, ali svejedno program nece dobro raditi...meni za taj dio koda uopce ne obrise slusacaPredmeta, a jos mi i smanji broj ukupnih studenata (funkcija static) za jedan :roll:
Novi (napisa):
glava (napisa):
Kod:
(*li)->slusaciPredmeta.erase(this);


Mijesas iteratore sa adresama. Fja erase mora primiti iterator, a on nije isto sto i adresa nekog studenta. Nemoj da te zbuni sto se oboje /samo naizgled/ "dereferencira" sa zvjezdicom. Wink


ako se umjesto this napise pronadji(sifra) to je onda iterator, ali svejedno program nece dobro raditi...meni za taj dio koda uopce ne obrise slusacaPredmeta, a jos mi i smanji broj ukupnih studenata (funkcija static) za jedan Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 1:52 ned, 31. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Luuuka i Cobs, tnx ;)
Luuuka i Cobs, tnx Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pecina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (14:15:23)
Postovi: (157)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
62 = 85 - 23
Lokacija: Happily traveling through space since 1986!

PostPostano: 15:30 ned, 31. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

funkcija MENTOR::ubaci. što ako student već ima mentora? može li se "pregaziti" stari sa novim?
funkcija MENTOR::ubaci. što ako student već ima mentora? može li se "pregaziti" stari sa novim?



_________________
-- space available for rent --
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 16:27 ned, 31. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako netko ima kakve testne programe za student,mentor, molim vas stavite da usporedimo
ako netko ima kakve testne programe za student,mentor, molim vas stavite da usporedimo


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan