Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Windowse u praktikume!!!

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Linux ili Win kao default za Pr2
Linux
61%
 61%  [ 24 ]
Win
38%
 38%  [ 15 ]
Ukupno glasova : 39

Autor/ica Poruka
Novi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2007. (12:08:32)
Postovi: (11F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
60 = 69 - 9

PostPostano: 9:27 pet, 5. 6. 2009    Naslov: Windowse u praktikume!!! Citirajte i odgovorite

Ima li šanse da se barem u praktikum 2 postavi Win kao defaultni OS. Naime kad god sam tamo /sad :)/ ljudi ili trče prema plavim ekranima ili restartaju mašine da se plavi ekrani pojave. Nije da ja imam išta protiv narančastog ubuntu-a, ali u poslijednje vrijeme je firefox na njemu toliko spor da je to netrpljivo. Svako malo ga treba force quitat i ponovno pokretat. I kad se odlucim restartat masinu, redovito se zablokira na nekoj liniji stopping alsa .... nesto ... pa onda treba napravit hardverski shutdown. Nije mi zapravo uopce jasno zasto ta tiranija linuxa. Ako vec imate /platili ste M$/ pa DAJTE nam da ga koristimo :)
Ima li šanse da se barem u praktikum 2 postavi Win kao defaultni OS. Naime kad god sam tamo /sad Smile/ ljudi ili trče prema plavim ekranima ili restartaju mašine da se plavi ekrani pojave. Nije da ja imam išta protiv narančastog ubuntu-a, ali u poslijednje vrijeme je firefox na njemu toliko spor da je to netrpljivo. Svako malo ga treba force quitat i ponovno pokretat. I kad se odlucim restartat masinu, redovito se zablokira na nekoj liniji stopping alsa .... nesto ... pa onda treba napravit hardverski shutdown. Nije mi zapravo uopce jasno zasto ta tiranija linuxa. Ako vec imate /platili ste M$/ pa DAJTE nam da ga koristimo Smile



_________________
Jedan je smjer očit, a drugi je trivijalan.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 11:03 pet, 5. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

e moj Novi, vidi se da si novi :D

jos koja godina i sve ces raditi na GNU/Linux-u
e moj Novi, vidi se da si novi Very Happy

jos koja godina i sve ces raditi na GNU/Linux-u



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 11:08 pet, 5. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo jednog razloga zašto bi Ubuntu trebao biti default:

U Pr 2 se održava nastava iz Paralelnih algoritama (tj. Uvoda u paralelno računanje i Primjena paralelnih računala) i računala na kojima je pokrenut Ubuntu se ponašaju kao dio clustera. Ponekad netko od slušača ima potrebu zavrtiti neki svoj program na 2, 4 ili više računala spajanjem od doma i onda je vrlo iritantno kad ne može točno odrediti koja su mu/joj računala dostupna i ima li uopće takvih.

Stoga ne samo da bi Ubuntu trebao biti default, nego bi bilo vrlo kulturno i obzirno od ljudi da nakon što završe s radom u Windowsima resetiraju računalo i vrate Ubuntu. ;)
Evo jednog razloga zašto bi Ubuntu trebao biti default:

U Pr 2 se održava nastava iz Paralelnih algoritama (tj. Uvoda u paralelno računanje i Primjena paralelnih računala) i računala na kojima je pokrenut Ubuntu se ponašaju kao dio clustera. Ponekad netko od slušača ima potrebu zavrtiti neki svoj program na 2, 4 ili više računala spajanjem od doma i onda je vrlo iritantno kad ne može točno odrediti koja su mu/joj računala dostupna i ima li uopće takvih.

Stoga ne samo da bi Ubuntu trebao biti default, nego bi bilo vrlo kulturno i obzirno od ljudi da nakon što završe s radom u Windowsima resetiraju računalo i vrate Ubuntu. Wink



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 11:36 pet, 5. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene Ubuntu ne smeta, ali bi se zbilja nesto trebalo s tim kompovima u praktikumu 2.

Naime meni se vec neko vrijeme dogada da kad se zelim ulogirati (Ubuntu) da login donekle zapocne, tj. u jednom trenutku vidim svoj desktop (na mozda 1 sekundu) i zatim se opet pojavi login screen.

Na nekim racunalima se to dogada uzastopno i nikako se nemogu logirati, dok na nekim uspije nakon 2-3 puta.

Sljedece sta se dogada je da se komp zblokira kad stisnem logout.

Na windozama mi se to nije dogadalo.

[size=7]
Bilo bi takodjer lijepo kad bi se na Win stavio Firefox 3 i po deafultu poiskljucivalo one dosadne warninge[/size]
Mene Ubuntu ne smeta, ali bi se zbilja nesto trebalo s tim kompovima u praktikumu 2.

Naime meni se vec neko vrijeme dogada da kad se zelim ulogirati (Ubuntu) da login donekle zapocne, tj. u jednom trenutku vidim svoj desktop (na mozda 1 sekundu) i zatim se opet pojavi login screen.

Na nekim racunalima se to dogada uzastopno i nikako se nemogu logirati, dok na nekim uspije nakon 2-3 puta.

Sljedece sta se dogada je da se komp zblokira kad stisnem logout.

Na windozama mi se to nije dogadalo.


Bilo bi takodjer lijepo kad bi se na Win stavio Firefox 3 i po deafultu poiskljucivalo one dosadne warninge


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kruno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2003. (18:06:24)
Postovi: (7B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 29 - 0
Lokacija: RC

PostPostano: 11:49 pet, 5. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Markec"]Mene Ubuntu ne smeta, ali bi se zbilja nesto trebalo s tim kompovima u praktikumu 2.

Naime meni se vec neko vrijeme dogada da kad se zelim ulogirati (Ubuntu) da login donekle zapocne, tj. u jednom trenutku vidim svoj desktop (na mozda 1 sekundu) i zatim se opet pojavi login screen.

Na nekim racunalima se to dogada uzastopno i nikako se nemogu logirati, dok na nekim uspije nakon 2-3 puta.

Sljedece sta se dogada je da se komp zblokira kad stisnem logout.
[/quote]

Problemi su poznati, bit ce rjeseni prije pocetka slijedeceg semestra jer sad ne mogu puno petljati po praktikumima.
Markec (napisa):
Mene Ubuntu ne smeta, ali bi se zbilja nesto trebalo s tim kompovima u praktikumu 2.

Naime meni se vec neko vrijeme dogada da kad se zelim ulogirati (Ubuntu) da login donekle zapocne, tj. u jednom trenutku vidim svoj desktop (na mozda 1 sekundu) i zatim se opet pojavi login screen.

Na nekim racunalima se to dogada uzastopno i nikako se nemogu logirati, dok na nekim uspije nakon 2-3 puta.

Sljedece sta se dogada je da se komp zblokira kad stisnem logout.


Problemi su poznati, bit ce rjeseni prije pocetka slijedeceg semestra jer sad ne mogu puno petljati po praktikumima.



_________________
Kruno
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan