Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

aktuarska plaća

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Ponuda poslova
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
intelektualac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 06. 2009. (12:48:04)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 12:52 pet, 12. 6. 2009    Naslov: aktuarska plaća Citirajte i odgovorite

Zanima me kakvu plaću imaju aktuari (financijski matematičari)? Otprilike naravno. Pitam zato što ni u jednoj ponudi za posao financijskog matematičara nisam vidio podatak o plaći. Unaprijed hvala na odgovoru!
Zanima me kakvu plaću imaju aktuari (financijski matematičari)? Otprilike naravno. Pitam zato što ni u jednoj ponudi za posao financijskog matematičara nisam vidio podatak o plaći. Unaprijed hvala na odgovoru!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 13:47 pet, 12. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da ti place ovise o financijskoj instituciji gdje rade i sl. Uglavnom su podaci o placama tajni, a ovise i o dogovoru.

Jos jedna stvar aktuari i fin. matematicari nisu jedno te isto. Fin. mat se uopce ne mora baviti aktuarstvom, a aktuar ne mora biti matematicar.

Ovlasteni aktuari, dakle osobe koje su zavrsile postdiplomski strucni studij i
polozili jos neke ispite koje propisuje drzava, prema njihovim rijecima imaju uglavnom placu [i]nekoliko puta vecu od prosjeka[/i] (sto god to znacilo).
Mislim da ti place ovise o financijskoj instituciji gdje rade i sl. Uglavnom su podaci o placama tajni, a ovise i o dogovoru.

Jos jedna stvar aktuari i fin. matematicari nisu jedno te isto. Fin. mat se uopce ne mora baviti aktuarstvom, a aktuar ne mora biti matematicar.

Ovlasteni aktuari, dakle osobe koje su zavrsile postdiplomski strucni studij i
polozili jos neke ispite koje propisuje drzava, prema njihovim rijecima imaju uglavnom placu nekoliko puta vecu od prosjeka (sto god to znacilo).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 23:11 pet, 12. 6. 2009    Naslov: Re: aktuarska plaća Citirajte i odgovorite

[quote="intelektualac"]Zanima me kakvu plaću imaju aktuari (financijski matematičari)? Otprilike naravno. Pitam zato što ni u jednoj ponudi za posao financijskog matematičara nisam vidio podatak o plaći. Unaprijed hvala na odgovoru![/quote]

od mojih iz generacije (rade mozda 2 godine i jos uvijek nisu ovlasteni aktuari) u prosjeku mozda 7k.
intelektualac (napisa):
Zanima me kakvu plaću imaju aktuari (financijski matematičari)? Otprilike naravno. Pitam zato što ni u jednoj ponudi za posao financijskog matematičara nisam vidio podatak o plaći. Unaprijed hvala na odgovoru!


od mojih iz generacije (rade mozda 2 godine i jos uvijek nisu ovlasteni aktuari) u prosjeku mozda 7k.



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Meri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2004. (14:48:32)
Postovi: (155)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2
Lokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam...

PostPostano: 7:50 sub, 13. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, neki dan se odzao Prirodoslovno-matematicki sajam poslova i bili su prisutni aktuari. Na pitanje place su rekli da je pripravnicka oko 4,000kn (u Uniqa osiguranju), a iz Zagreb osiguranja su rekli da iznosi cca 4,500kn, a mozda i vise. Za daljnju placu su rekli samo da ovisi o tvom radu i sposobnosti pregovaranja s poslodavcem.
Evo, neki dan se odzao Prirodoslovno-matematicki sajam poslova i bili su prisutni aktuari. Na pitanje place su rekli da je pripravnicka oko 4,000kn (u Uniqa osiguranju), a iz Zagreb osiguranja su rekli da iznosi cca 4,500kn, a mozda i vise. Za daljnju placu su rekli samo da ovisi o tvom radu i sposobnosti pregovaranja s poslodavcem.



_________________
Laganini...i stprljivo....Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krks
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 06. 2009. (06:57:05)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 7:24 pon, 29. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Malo mi se cini tih 4k, jel slicno i sa ostalim finmat pozicijama osim aktuara ?
Jer u ITu gdje se svi guraju su pocetne oko 6, u par godina se da dogurati preko 10, a i drugi tehnicki VSSovi obicno imaju vise.
Cak mi se i za ovlastene aktuare ovih "nekoliko puta vise od prosjeka" cini malo, ako bi to znacilo 10-15k...to je ipak postdiplomski, min. 3 godine iskustva i ispiti - takvih ljudi je svega 50ak u cijeloj Hrvatskoj.

Kako uopce izgledaju takvi poslovi i kakve su mogucnosti napredovanja ? (s obzirom da smo tamo ipak "uljezi" :) )
Ipak su nam burza i trziste nerazvijeni, vecina kompliciraniji fin. instrumenata ni ne postoji kod nas, a banke ionako sasvim lijepo profitiraju. Da li se uopce rade konkretne analize/programira ili se samo vrti gotove izvjestaje?
Malo mi se cini tih 4k, jel slicno i sa ostalim finmat pozicijama osim aktuara ?
Jer u ITu gdje se svi guraju su pocetne oko 6, u par godina se da dogurati preko 10, a i drugi tehnicki VSSovi obicno imaju vise.
Cak mi se i za ovlastene aktuare ovih "nekoliko puta vise od prosjeka" cini malo, ako bi to znacilo 10-15k...to je ipak postdiplomski, min. 3 godine iskustva i ispiti - takvih ljudi je svega 50ak u cijeloj Hrvatskoj.

Kako uopce izgledaju takvi poslovi i kakve su mogucnosti napredovanja ? (s obzirom da smo tamo ipak "uljezi" Smile )
Ipak su nam burza i trziste nerazvijeni, vecina kompliciraniji fin. instrumenata ni ne postoji kod nas, a banke ionako sasvim lijepo profitiraju. Da li se uopce rade konkretne analize/programira ili se samo vrti gotove izvjestaje?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
intelektualac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 06. 2009. (12:48:04)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 18:22 pon, 29. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što sve mogu raditi financijski matematičari?
Što sve mogu raditi financijski matematičari?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 11:25 sri, 8. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

aktuari dobe oko 7k kn..tu informaciju sam dobio od osobe koja radi kao aktuar!
aktuari dobe oko 7k kn..tu informaciju sam dobio od osobe koja radi kao aktuar!



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
sacy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2004. (09:46:51)
Postovi: (1E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 17:27 uto, 28. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da se i ja ukljućim, jer ponešto znam o ovoj temi.

Ako radiš kao aktuar, početna plaća ti jest između 4000 i 5000 jer na početku ne radiš ništa "pametno" koliko god sposoban bio. Ima jako puno pojmova koje trebaš usvoiti i to je jako pedantan posao. Ono što je nama ovaj naš fakultet dao je matematičko razmišljanje, pa puno brže shvatimo izračune koji se provode.

Da bi bio ovlašteni aktuar trebaš završiti stručni studij aktuarske matematike na našem faksu i položiti 4 hanfina ispita (tek tada možeš biti ovlašteni aktuar), te biti odabran od strane osiguravajuće kuće.

Tako da, kada sve to položiš i dobiješ dopuštenje da budeš ovlašteni aktuar (znaći tu ti je 3-4 god radnog iskustva), u osiguranju koje najmanje plaća nemaš šta pričati ispod 15-20K (i to ako nisi ovlašteni aktuar za njih, ako jesi, plaća je i viša).
Da se i ja ukljućim, jer ponešto znam o ovoj temi.

Ako radiš kao aktuar, početna plaća ti jest između 4000 i 5000 jer na početku ne radiš ništa "pametno" koliko god sposoban bio. Ima jako puno pojmova koje trebaš usvoiti i to je jako pedantan posao. Ono što je nama ovaj naš fakultet dao je matematičko razmišljanje, pa puno brže shvatimo izračune koji se provode.

Da bi bio ovlašteni aktuar trebaš završiti stručni studij aktuarske matematike na našem faksu i položiti 4 hanfina ispita (tek tada možeš biti ovlašteni aktuar), te biti odabran od strane osiguravajuće kuće.

Tako da, kada sve to položiš i dobiješ dopuštenje da budeš ovlašteni aktuar (znaći tu ti je 3-4 god radnog iskustva), u osiguranju koje najmanje plaća nemaš šta pričati ispod 15-20K (i to ako nisi ovlašteni aktuar za njih, ako jesi, plaća je i viša).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 20:24 uto, 28. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sacy"]
Tako da, kada sve to položiš i dobiješ dopuštenje da budeš ovlašteni aktuar (znaći tu ti je 3-4 god radnog iskustva), u osiguranju koje najmanje plaća nemaš šta pričati ispod 15-20K (i to ako nisi ovlašteni aktuar za njih, ako jesi, plaća je i viša).[/quote]

ne znam na koje tocno osiguranje mislis, ali ovo sto pises je dosta cudno. mogu ti reci da neki ovlasteni osiguravatelji koji rade u upravama nekih nasih osiguranja nemaju 20k kn. Od mojih iz generacije, koji rade 2,3 godine i ove godine su zavrsili s aktuarskim strucnim (preostaje im samo hanfa), nitko nema vise od 10k.
sacy (napisa):

Tako da, kada sve to položiš i dobiješ dopuštenje da budeš ovlašteni aktuar (znaći tu ti je 3-4 god radnog iskustva), u osiguranju koje najmanje plaća nemaš šta pričati ispod 15-20K (i to ako nisi ovlašteni aktuar za njih, ako jesi, plaća je i viša).


ne znam na koje tocno osiguranje mislis, ali ovo sto pises je dosta cudno. mogu ti reci da neki ovlasteni osiguravatelji koji rade u upravama nekih nasih osiguranja nemaju 20k kn. Od mojih iz generacije, koji rade 2,3 godine i ove godine su zavrsili s aktuarskim strucnim (preostaje im samo hanfa), nitko nema vise od 10k.



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
sacy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2004. (09:46:51)
Postovi: (1E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 8:44 čet, 6. 8. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

šta da kažem na to nego, radim na tom mjestu pa...

A plaće aktuara su odmah ispod uprave. A opet i postoji razlika ako si suradnik, stručni suradnik ili samostalni stručni suradnik. Ja govorim o samostalnim stručnim suradnicima.
šta da kažem na to nego, radim na tom mjestu pa...

A plaće aktuara su odmah ispod uprave. A opet i postoji razlika ako si suradnik, stručni suradnik ili samostalni stručni suradnik. Ja govorim o samostalnim stručnim suradnicima.



_________________
I'm always in trouble...
...but it's so fun!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Ponuda poslova Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan