Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2. kolokvij
WWW:
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 12:56 čet, 25. 6. 2009    Naslov: 2. kolokvij Citirajte i odgovorite

Gledo sam rjesenje od proslogodisnjeg kolokvija koje je objavljeno na netu pa bi me zanimala jedna sitnica. Zar ne bi trebala ici neka dealokacija memorije na kraju prvog zadatka ( sport.cpp ) ( s obzirom da se alocira neka memorija u mainu )

ja sam stavio:

[code:1]for( int i = 0; i < 100; i++ )
delete polje[i];[/code:1]

jel to u redu?

i kakvi su to podaci tipa protected?

U klasi Sport stavljena je funkcija:

[code:1]virtual string pobjeda() = 0;[/code:1]

sto znaci ovo:


[code:1]= 0;[/code:1]
Gledo sam rjesenje od proslogodisnjeg kolokvija koje je objavljeno na netu pa bi me zanimala jedna sitnica. Zar ne bi trebala ici neka dealokacija memorije na kraju prvog zadatka ( sport.cpp ) ( s obzirom da se alocira neka memorija u mainu )

ja sam stavio:

Kod:
for( int i = 0; i < 100; i++ )
       delete polje[i];


jel to u redu?

i kakvi su to podaci tipa protected?

U klasi Sport stavljena je funkcija:

Kod:
virtual string pobjeda() = 0;


sto znaci ovo:


Kod:
= 0;


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
glava
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2007. (18:48:16)
Postovi: (89)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 3

PostPostano: 13:27 čet, 25. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Gledo sam rjesenje od proslogodisnjeg kolokvija koje je objavljeno na netu pa bi me zanimala jedna sitnica. Zar ne bi trebala ici neka dealokacija memorije na kraju prvog zadatka ( sport.cpp ) ( s obzirom da se alocira neka memorija u mainu )

ja sam stavio:

[code:1]for( int i = 0; i < 100; i++ )
delete polje[i];
[/code:1]

jel to u redu?[/quote]

mislim da je to ok, da bi se to trebalo stavljati, al mozda zato sto te u zadatku ne traze da oslobodis memoriju, pa onda kao netreba...

[quote]i kakvi su to podaci tipa protected?[/quote]

to su podaci koji se mogu koristiti u izvedenim klasama od neke bazne klase, tj. ti stavis neke protected varijable u klasu Sport, pa ih mozes onda koristiti u Boksu i Tenisu, al ne mozes u mainu, niti u nekim klasama koje nebi bile nasljeđene od klase Sport...


[quote]U klasi Sport stavljena je funkcija:
[code:1]
virtual string pobjeda() = 0;[/code:1]


sto znaci ovo:
[code:1]
= 0;[/code:1][/quote]

To ti znaci da Sport postaje apstraktna klasa. To je funkcija koja ima barem jednu čistu virtualnu funkciju, a čista virtualna funkcija ti je funkcija koja ima taj "=0;". To radis kad si siguran da neces nikada deklarirati varijablu takve klase. Primjeti da nigdje u maniu nema npr: "Sport S", niti se to igdje u zadatku trazi da napravis...

[size=9][color=#999999]Added after 4 minutes:[/color][/size]

Ispravak: Apstraktna klasa je klasa koja ima barem jednu čistu virtualnu funkciju (a "ne funkcija koja ima barem..." :) )
Citat:
Gledo sam rjesenje od proslogodisnjeg kolokvija koje je objavljeno na netu pa bi me zanimala jedna sitnica. Zar ne bi trebala ici neka dealokacija memorije na kraju prvog zadatka ( sport.cpp ) ( s obzirom da se alocira neka memorija u mainu )

ja sam stavio:

Kod:
for( int i = 0; i < 100; i++ )
       delete polje[i];


jel to u redu?


mislim da je to ok, da bi se to trebalo stavljati, al mozda zato sto te u zadatku ne traze da oslobodis memoriju, pa onda kao netreba...

Citat:
i kakvi su to podaci tipa protected?


to su podaci koji se mogu koristiti u izvedenim klasama od neke bazne klase, tj. ti stavis neke protected varijable u klasu Sport, pa ih mozes onda koristiti u Boksu i Tenisu, al ne mozes u mainu, niti u nekim klasama koje nebi bile nasljeđene od klase Sport...


Citat:
U klasi Sport stavljena je funkcija:
Kod:

virtual string pobjeda() = 0;



sto znaci ovo:
Kod:

= 0;


To ti znaci da Sport postaje apstraktna klasa. To je funkcija koja ima barem jednu čistu virtualnu funkciju, a čista virtualna funkcija ti je funkcija koja ima taj "=0;". To radis kad si siguran da neces nikada deklarirati varijablu takve klase. Primjeti da nigdje u maniu nema npr: "Sport S", niti se to igdje u zadatku trazi da napravis...

Added after 4 minutes:

Ispravak: Apstraktna klasa je klasa koja ima barem jednu čistu virtualnu funkciju (a "ne funkcija koja ima barem..." Smile )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 13:55 čet, 25. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

glava je sve ogdovorio, još ću ja samo nadodat za virtualnu fju...
Dakle vrijednost virtualne fje se stavlja na nulu kad želiš osigurat da nećeš sa tom klasom pozvat tu fju, nego ćeš u njenim naslijeđenim implementirat kako ta fja izgleda i s njima je zvat.

A pošto je objavljeno na netu službeno rješšenje, evo vam i mojeg, možda nekom pomogne

(p.s. Za 1.zad sam dobio sve bodove, za 2. sam jedan izgubio jer nisam napravio ono križanje kad su u istoj populaciji, sad je to nadodano)

p.p.s. Ako nekom nešto znači, objavljena je grupa od asistenta Bujanovića :D
glava je sve ogdovorio, još ću ja samo nadodat za virtualnu fju...
Dakle vrijednost virtualne fje se stavlja na nulu kad želiš osigurat da nećeš sa tom klasom pozvat tu fju, nego ćeš u njenim naslijeđenim implementirat kako ta fja izgleda i s njima je zvat.

A pošto je objavljeno na netu službeno rješšenje, evo vam i mojeg, možda nekom pomogne

(p.s. Za 1.zad sam dobio sve bodove, za 2. sam jedan izgubio jer nisam napravio ono križanje kad su u istoj populaciji, sad je to nadodano)

p.p.s. Ako nekom nešto znači, objavljena je grupa od asistenta Bujanovića Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy



geni.cpp
 Description:

Download
 Filename:  geni.cpp
 Filesize:  2.77 KB
 Downloaded:  239 Time(s)


sport.cpp
 Description:

Download
 Filename:  sport.cpp
 Filesize:  2.84 KB
 Downloaded:  216 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 18:23 čet, 25. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="glava"]
To ti znaci da Sport postaje apstraktna klasa. To je funkcija koja ima barem jednu čistu virtualnu funkciju, a čista virtualna funkcija ti je funkcija koja ima taj "=0;". To radis kad si siguran da neces nikada deklarirati varijablu takve klase. Primjeti da nigdje u maniu nema npr: "Sport S", niti se to igdje u zadatku trazi da napravis...

Ispravak: Apstraktna klasa je klasa koja ima barem jednu čistu virtualnu funkciju (a "ne funkcija koja ima barem..." :) )[/quote]

ok, sam jedna sitnica... ako vec negdje stavim takvu cistu virtualnu funkciju u klasi to bi znacilo da sve ostale funkcije koje eventualno napravim moraju biti ciste virtualne jer ih inace ne mogu koristit ?

jos jedno pitanje:

u kodu geni.cpp jedan dio je:

[code:1]void operator<<( Populacija &p, Jedinka &j ){ ... }[/code:1]

( taj operator ubacuje u neku populaciju neku jedniku... )

zanima me zasto se stavlja:

[code:1]Populacija &p[/code:1] ???

recimo da je Populacija p bas ona koja je pozvala funkciju( operator ) ( koja druga bi mogla bit? ) , ali svejedno zasto se stavlja referenca na p? sve se moze dohvatiti sa this pointerom

i jos nesto:

u kodu je napravljena klasa, a zatim su izvan klase napisane funkcije? ne znam dal smo to spominjali na vjezbama ( ako se funkcije implementiraju izvan strukture( klase ) onda se mora navesti cija je funkcija i ::, a ovdje u klasi nisu ni navedene funkcije koje ce se koristiti vec su samo implementirane sve izvan svojih klasa )
glava (napisa):

To ti znaci da Sport postaje apstraktna klasa. To je funkcija koja ima barem jednu čistu virtualnu funkciju, a čista virtualna funkcija ti je funkcija koja ima taj "=0;". To radis kad si siguran da neces nikada deklarirati varijablu takve klase. Primjeti da nigdje u maniu nema npr: "Sport S", niti se to igdje u zadatku trazi da napravis...

Ispravak: Apstraktna klasa je klasa koja ima barem jednu čistu virtualnu funkciju (a "ne funkcija koja ima barem..." Smile )


ok, sam jedna sitnica... ako vec negdje stavim takvu cistu virtualnu funkciju u klasi to bi znacilo da sve ostale funkcije koje eventualno napravim moraju biti ciste virtualne jer ih inace ne mogu koristit ?

jos jedno pitanje:

u kodu geni.cpp jedan dio je:

Kod:
void operator<<( Populacija &p, Jedinka &j ){ ... }


( taj operator ubacuje u neku populaciju neku jedniku... )

zanima me zasto se stavlja:

Kod:
Populacija &p
???

recimo da je Populacija p bas ona koja je pozvala funkciju( operator ) ( koja druga bi mogla bit? ) , ali svejedno zasto se stavlja referenca na p? sve se moze dohvatiti sa this pointerom

i jos nesto:

u kodu je napravljena klasa, a zatim su izvan klase napisane funkcije? ne znam dal smo to spominjali na vjezbama ( ako se funkcije implementiraju izvan strukture( klase ) onda se mora navesti cija je funkcija i ::, a ovdje u klasi nisu ni navedene funkcije koje ce se koristiti vec su samo implementirane sve izvan svojih klasa )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
_Neyni_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2009. (17:31:17)
Postovi: (1C)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 15:30 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cobs"]
ako vec negdje stavim takvu cistu virtualnu funkciju u klasi to bi znacilo da sve ostale funkcije koje eventualno napravim moraju biti ciste virtualne jer ih inace ne mogu koristit ?[/quote]

Kada staviš jednu virtualnu funkciju unutar neke klase, ta klasa odmah postaje apstraktna(tj. ne može se napraviti neki objekt koji je tog tipa). Čemu bi ti onda služila neka funkcija unutar te klase koja nije virtualna, kada ju nećeš moći pozvati jer objekt tipa te klase ne postoji?

[quote="Cobs"]
u kodu je napravljena klasa, a zatim su izvan klase napisane funkcije? ne znam dal smo to spominjali na vjezbama ( ako se funkcije implementiraju izvan strukture( klase ) onda se mora navesti cija je funkcija i ::, a ovdje u klasi nisu ni navedene funkcije koje ce se koristiti vec su samo implementirane sve izvan svojih klasa )[/quote]

To je zbog toga što su one prijateljske funkcije od te klase, tj. stavljeno ti je unutar nje:

[code:1]friend Jedinka operator+(const Jedinka& j1,const Jedinka& j2);
friend Jedinka operator!(const Jedinka& j1);[/code:1]

Dakle, to znači da su to obične funkcije(te su zbog toga pozvane izvan klase) ali one su i prijateljske s tom klasom tj. unutar te funkcije se možemo "pozivati" na privatne objekte iz te klase.

nadam se da će ti nešto biti od pomoći :wink:
Cobs (napisa):

ako vec negdje stavim takvu cistu virtualnu funkciju u klasi to bi znacilo da sve ostale funkcije koje eventualno napravim moraju biti ciste virtualne jer ih inace ne mogu koristit ?


Kada staviš jednu virtualnu funkciju unutar neke klase, ta klasa odmah postaje apstraktna(tj. ne može se napraviti neki objekt koji je tog tipa). Čemu bi ti onda služila neka funkcija unutar te klase koja nije virtualna, kada ju nećeš moći pozvati jer objekt tipa te klase ne postoji?

Cobs (napisa):

u kodu je napravljena klasa, a zatim su izvan klase napisane funkcije? ne znam dal smo to spominjali na vjezbama ( ako se funkcije implementiraju izvan strukture( klase ) onda se mora navesti cija je funkcija i ::, a ovdje u klasi nisu ni navedene funkcije koje ce se koristiti vec su samo implementirane sve izvan svojih klasa )


To je zbog toga što su one prijateljske funkcije od te klase, tj. stavljeno ti je unutar nje:

Kod:
friend Jedinka operator+(const Jedinka& j1,const Jedinka& j2);
friend Jedinka operator!(const Jedinka& j1);


Dakle, to znači da su to obične funkcije(te su zbog toga pozvane izvan klase) ali one su i prijateljske s tom klasom tj. unutar te funkcije se možemo "pozivati" na privatne objekte iz te klase.

nadam se da će ti nešto biti od pomoći Wink



_________________
Love one another and you will be happy;
it is as simple and as difficult as that.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Novi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2007. (12:08:32)
Postovi: (11F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
60 = 69 - 9

PostPostano: 19:34 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="_Neyni_"]Kada staviš jednu virtualnu funkciju unutar neke klase, ta klasa odmah postaje apstraktna(tj. ne može se napraviti neki objekt koji je tog tipa). Čemu bi ti onda služila neka funkcija unutar te klase koja nije virtualna, kada ju nećeš moći pozvati jer objekt tipa te klase ne postoji?[/quote]
Mozda u toj apstraktnoj klasi staticka varijabla i pridruzena joj fja koje pamte koliko imamo objekata koji smo stvorili izvođenjem iz te klase. 8)

[size=1]Priznajem da je to nategnut primjer, ali mogućnost postoji. Nisam jos provjerio dal' bi to radilo.[/size]
_Neyni_ (napisa):
Kada staviš jednu virtualnu funkciju unutar neke klase, ta klasa odmah postaje apstraktna(tj. ne može se napraviti neki objekt koji je tog tipa). Čemu bi ti onda služila neka funkcija unutar te klase koja nije virtualna, kada ju nećeš moći pozvati jer objekt tipa te klase ne postoji?

Mozda u toj apstraktnoj klasi staticka varijabla i pridruzena joj fja koje pamte koliko imamo objekata koji smo stvorili izvođenjem iz te klase. Cool

Priznajem da je to nategnut primjer, ali mogućnost postoji. Nisam jos provjerio dal' bi to radilo.



_________________
Jedan je smjer očit, a drugi je trivijalan.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
_Neyni_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2009. (17:31:17)
Postovi: (1C)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 19:58 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Novi"][quote="_Neyni_"]Kada staviš jednu virtualnu funkciju unutar neke klase, ta klasa odmah postaje apstraktna(tj. ne može se napraviti neki objekt koji je tog tipa). Čemu bi ti onda služila neka funkcija unutar te klase koja nije virtualna, kada ju nećeš moći pozvati jer objekt tipa te klase ne postoji?[/quote]
Mozda u toj apstraktnoj klasi staticka varijabla i pridruzena joj fja koje pamte koliko imamo objekata koji smo stvorili izvođenjem iz te klase. 8)

[size=1]Priznajem da je to nategnut primjer, ali mogućnost postoji. Nisam jos provjerio dal' bi to radilo.[/size][/quote]

možda se čak i može, ali ja ne bi pokušavala :lizalica:
Novi (napisa):
_Neyni_ (napisa):
Kada staviš jednu virtualnu funkciju unutar neke klase, ta klasa odmah postaje apstraktna(tj. ne može se napraviti neki objekt koji je tog tipa). Čemu bi ti onda služila neka funkcija unutar te klase koja nije virtualna, kada ju nećeš moći pozvati jer objekt tipa te klase ne postoji?

Mozda u toj apstraktnoj klasi staticka varijabla i pridruzena joj fja koje pamte koliko imamo objekata koji smo stvorili izvođenjem iz te klase. Cool

Priznajem da je to nategnut primjer, ali mogućnost postoji. Nisam jos provjerio dal' bi to radilo.


možda se čak i može, ali ja ne bi pokušavala Lizalica



_________________
Love one another and you will be happy;
it is as simple and as difficult as that.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 21:17 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cobs"]

jos jedno pitanje:

u kodu geni.cpp jedan dio je:

[code:1]void operator<<( Populacija &p, Jedinka &j ){ ... }[/code:1]

( taj operator ubacuje u neku populaciju neku jedniku... )

zanima me zasto se stavlja:

[code:1]Populacija &p[/code:1] ???


u kodu je napravljena klasa, a zatim su izvan klase napisane funkcije? ne znam dal smo to spominjali na vjezbama ( ako se funkcije implementiraju izvan strukture( klase ) onda se mora navesti cija je funkcija i ::, a ovdje u klasi nisu ni navedene funkcije koje ce se koristiti vec su samo implementirane sve izvan svojih klasa )[/quote]

1. mislim da je "jeftinije" fji slati pointer na objekt nego cijeli objekt
2. receno je u tom zadatku da ne moramo zastitit podatke u klasi, pa ne treba napominjati da su fje friend, jer mogu slobodno koristiti sve podatke iz klase

Nadam se da nisam neku glupost rekao :D
Cobs (napisa):


jos jedno pitanje:

u kodu geni.cpp jedan dio je:

Kod:
void operator<<( Populacija &p, Jedinka &j ){ ... }


( taj operator ubacuje u neku populaciju neku jedniku... )

zanima me zasto se stavlja:

Kod:
Populacija &p
???


u kodu je napravljena klasa, a zatim su izvan klase napisane funkcije? ne znam dal smo to spominjali na vjezbama ( ako se funkcije implementiraju izvan strukture( klase ) onda se mora navesti cija je funkcija i ::, a ovdje u klasi nisu ni navedene funkcije koje ce se koristiti vec su samo implementirane sve izvan svojih klasa )


1. mislim da je "jeftinije" fji slati pointer na objekt nego cijeli objekt
2. receno je u tom zadatku da ne moramo zastitit podatke u klasi, pa ne treba napominjati da su fje friend, jer mogu slobodno koristiti sve podatke iz klase

Nadam se da nisam neku glupost rekao Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 23:18 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može li netko rjesit ovaj zadatak


napišite i osmislite klasu racun. klasa ima jedan konstruktor koji prima parametar tipa string, koji se sastoji od riječi (ime pića) i možda jednog prir broja (količina pića). ako tog broja nema – broj 1.
definirajte na klasi operacije zbrajanja i oduzimanja. ako se nekog pića oduzima više nego ga već ima na računu, to piće izbaciti (ne da bude negativno). i izbaci pića kojih ima 0 s računa.
definiraj i operator ispisa na ostream(<<) koji će ispisati sadržaj računa i to svako piće u svoj red. prvo piše ime pića, razmak, količina. pića poredaj uzlazno po imenu.

:cry:
Može li netko rjesit ovaj zadatak


napišite i osmislite klasu racun. klasa ima jedan konstruktor koji prima parametar tipa string, koji se sastoji od riječi (ime pića) i možda jednog prir broja (količina pića). ako tog broja nema – broj 1.
definirajte na klasi operacije zbrajanja i oduzimanja. ako se nekog pića oduzima više nego ga već ima na računu, to piće izbaciti (ne da bude negativno). i izbaci pića kojih ima 0 s računa.
definiraj i operator ispisa na ostream(<<) koji će ispisati sadržaj računa i to svako piće u svoj red. prvo piše ime pića, razmak, količina. pića poredaj uzlazno po imenu.

Crying or Very sad


[Vrh]
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 18:51 pet, 3. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel i drugi misle kao ja, da je bilo dosta zeznuto, meni premalo vremena, i dost teze nego prosle godine? :)
Jel i drugi misle kao ja, da je bilo dosta zeznuto, meni premalo vremena, i dost teze nego prosle godine? Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 19:19 pet, 3. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

premalo vremena da.. teže neg prošlogodišnje da al opet jako liči na to prošlogodišnje samo je malo složenije pa nezz

mrzim ovaj kolegij jer imam dojam da sam dosad znao sve kaj je trebalo pa već imam -6 :roll: a nakon ovog ću imat -sto.
premalo vremena da.. teže neg prošlogodišnje da al opet jako liči na to prošlogodišnje samo je malo složenije pa nezz

mrzim ovaj kolegij jer imam dojam da sam dosad znao sve kaj je trebalo pa već imam -6 Rolling Eyes a nakon ovog ću imat -sto.



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 19:20 pet, 3. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, slažem se... pogotovo što se tiče vremena... :)
da, slažem se... pogotovo što se tiče vremena... Smile



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
.bubamara.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 10. 2007. (17:32:18)
Postovi: (4E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
13 = 14 - 1

PostPostano: 19:45 pet, 3. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

slažem se i ja ;) al ovaj drugi zadatak koji je zadnja grupa dobila gdje je trebalo međusobno ispovezati 3 klase s hrpom operatora je stvarno pretjeran bio... to je zadatak za zadaću, a ne kolokvij :(

i da - bit jaaaaako sretna ak ću imat 4 iz ovog kolegija... :( :( ah...
(oni koji me znaju, znaju i zakaj ovo velim...)
slažem se i ja Wink al ovaj drugi zadatak koji je zadnja grupa dobila gdje je trebalo međusobno ispovezati 3 klase s hrpom operatora je stvarno pretjeran bio... to je zadatak za zadaću, a ne kolokvij Sad

i da - bit jaaaaako sretna ak ću imat 4 iz ovog kolegija... Sad Sad ah...
(oni koji me znaju, znaju i zakaj ovo velim...)



_________________
Uživam na snijegu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 19:49 pet, 3. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako vas tješi, i prošle godine je bilo žaljenja na količinu vremena, na to kaj nam je rečeno da se mora kompajlirat da se uopće dobije koji bod i slično, no na kraju su oni kojima je radilo dobivali 100% bodova (ili nešto malo manje ako je nešto zaboravljeno), a ostalima se ispravljalo ko da je pisano na papiru... čim je bila neka dobra ideja, nešto razrađeno, sintaktički solidno, dobivalo se bodova.

Zato, glavu gore :D
Ako vas tješi, i prošle godine je bilo žaljenja na količinu vremena, na to kaj nam je rečeno da se mora kompajlirat da se uopće dobije koji bod i slično, no na kraju su oni kojima je radilo dobivali 100% bodova (ili nešto malo manje ako je nešto zaboravljeno), a ostalima se ispravljalo ko da je pisano na papiru... čim je bila neka dobra ideja, nešto razrađeno, sintaktički solidno, dobivalo se bodova.

Zato, glavu gore Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ivica13
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 10. 2007. (14:01:02)
Postovi: (102)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
67 = 75 - 8

PostPostano: 20:18 pet, 3. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote=".bubamara."]bit jaaaaako sretna ak ću imat 4 iz ovog kolegija... :( :( ah...
[/quote]

Mogu samo nadodati da ću biti jaaaaaaako sretan ako budem imao 10 bodova na ovom kolokviju...
.bubamara. (napisa):
bit jaaaaako sretna ak ću imat 4 iz ovog kolegija... Sad Sad ah...


Mogu samo nadodati da ću biti jaaaaaaako sretan ako budem imao 10 bodova na ovom kolokviju...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 20:32 pet, 3. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Ako vas tješi, i prošle godine je bilo žaljenja na količinu vremena, na to kaj nam je rečeno da se mora kompajlirat da se uopće dobije koji bod i slično, no na kraju su oni kojima je radilo dobivali 100% bodova (ili nešto malo manje ako je nešto zaboravljeno), a ostalima se ispravljalo ko da je pisano na papiru... čim je bila neka dobra ideja, nešto razrađeno, sintaktički solidno, dobivalo se bodova.

Zato, glavu gore :D[/quote]

Ne znam jesi li vidio nas kolokvij..ja sam juce rjesavao vas proslogodisnji i bas sam bio zadovoljan kad sam ga rijesio u tipa sat i 20 min, a danas ono wtf...nisam stigao otprilike 20% uopce napraviti, a od ovih 80% 20% ima greskica, negdje manjih, negdje vecih...

Ali vidjet cemo kako ce se ispravljati... :) go, zvone go,go... :lol:
Luuka (napisa):
Ako vas tješi, i prošle godine je bilo žaljenja na količinu vremena, na to kaj nam je rečeno da se mora kompajlirat da se uopće dobije koji bod i slično, no na kraju su oni kojima je radilo dobivali 100% bodova (ili nešto malo manje ako je nešto zaboravljeno), a ostalima se ispravljalo ko da je pisano na papiru... čim je bila neka dobra ideja, nešto razrađeno, sintaktički solidno, dobivalo se bodova.

Zato, glavu gore Very Happy


Ne znam jesi li vidio nas kolokvij..ja sam juce rjesavao vas proslogodisnji i bas sam bio zadovoljan kad sam ga rijesio u tipa sat i 20 min, a danas ono wtf...nisam stigao otprilike 20% uopce napraviti, a od ovih 80% 20% ima greskica, negdje manjih, negdje vecih...

Ali vidjet cemo kako ce se ispravljati... Smile go, zvone go,go... Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:17 pet, 3. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam vidio, samo kažem kak je prošle godine bilo... :D

A uvijek se svima na svim kolegijima čini da su prošle godine bili lakši kolokviji ;)

I ako si stigao naš prošlogodišnji riješit u sat i 20 respect... ja sam ga riješio na kolokviju taman na vrijeme, s time da sam par sitnica u 2.zadatku zaboravio/nisam stigo, a ful brzo programiram. To je razlika između doma i na kolokviju :D
Nisam vidio, samo kažem kak je prošle godine bilo... Very Happy

A uvijek se svima na svim kolegijima čini da su prošle godine bili lakši kolokviji Wink

I ako si stigao naš prošlogodišnji riješit u sat i 20 respect... ja sam ga riješio na kolokviju taman na vrijeme, s time da sam par sitnica u 2.zadatku zaboravio/nisam stigo, a ful brzo programiram. To je razlika između doma i na kolokviju Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 21:27 pet, 3. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Nisam vidio, samo kažem kak je prošle godine bilo... :D

A uvijek se svima na svim kolegijima čini da su prošle godine bili lakši kolokviji ;) [/quote]

Gotovo uvijek :P, ali mislim da je u ovom slucaju zaista tako, i kolege se slazu...

[quote="Luuka"]I ako si stigao naš prošlogodišnji riješit u sat i 20 respect... ja sam ga riješio na kolokviju taman na vrijeme, s time da sam par sitnica u 2.zadatku zaboravio/nisam stigo, a ful brzo programiram. To je razlika između doma i na kolokviju :D[/quote]

Ma nisam ti ja neki ne znam kako dobar koder :)
A razlika izmedu doma i na kolokviju je zaista veca nego sto sam ocekivao :(
Luuka (napisa):
Nisam vidio, samo kažem kak je prošle godine bilo... Very Happy

A uvijek se svima na svim kolegijima čini da su prošle godine bili lakši kolokviji Wink


Gotovo uvijek Razz, ali mislim da je u ovom slucaju zaista tako, i kolege se slazu...

Luuka (napisa):
I ako si stigao naš prošlogodišnji riješit u sat i 20 respect... ja sam ga riješio na kolokviju taman na vrijeme, s time da sam par sitnica u 2.zadatku zaboravio/nisam stigo, a ful brzo programiram. To je razlika između doma i na kolokviju Very Happy


Ma nisam ti ja neki ne znam kako dobar koder Smile
A razlika izmedu doma i na kolokviju je zaista veca nego sto sam ocekivao Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 21:51 pet, 3. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote=".bubamara."]slažem se i ja ;) al ovaj drugi zadatak koji je zadnja grupa dobila gdje je trebalo međusobno ispovezati 3 klase s hrpom operatora je stvarno pretjeran bio... to je zadatak za zadaću, a ne kolokvij :(

i da - bit jaaaaako sretna ak ću imat 4 iz ovog kolegija... :( :( ah...
(oni koji me znaju, znaju i zakaj ovo velim...)[/quote]

Tocno to, drugi zadatak iz zadnje grupe je za zadacu, ne kolokvij.

I nije istina da se uvijek lanjski cine tezima, za algebarske ce svatko reci da su i 1. i 2. lani bili tezi, mislim da dosta studenata moze objektivno procijeniti sto je lakse, a sto teze.
.bubamara. (napisa):
slažem se i ja Wink al ovaj drugi zadatak koji je zadnja grupa dobila gdje je trebalo međusobno ispovezati 3 klase s hrpom operatora je stvarno pretjeran bio... to je zadatak za zadaću, a ne kolokvij Sad

i da - bit jaaaaako sretna ak ću imat 4 iz ovog kolegija... Sad Sad ah...
(oni koji me znaju, znaju i zakaj ovo velim...)


Tocno to, drugi zadatak iz zadnje grupe je za zadacu, ne kolokvij.

I nije istina da se uvijek lanjski cine tezima, za algebarske ce svatko reci da su i 1. i 2. lani bili tezi, mislim da dosta studenata moze objektivno procijeniti sto je lakse, a sto teze.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 23:05 pet, 3. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo da napomenem, da vi imate na netu kolokvij od samo jedne od 3 ili 4 grupe iz prošlogodišnjeg RP-a, fali vam Č-grupa. :twisted:

(doduše, to je bio prvi kolokvij...), ali opet. :D
Samo da napomenem, da vi imate na netu kolokvij od samo jedne od 3 ili 4 grupe iz prošlogodišnjeg RP-a, fali vam Č-grupa. Twisted Evil

(doduše, to je bio prvi kolokvij...), ali opet. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan