Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

završni?
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Algebarske strukture
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 13:18 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@finalni
Dobro, dakle mogao si napisati s 46 se dobije 4.
I naravno da bi se netko tko zeli priliku za visu ocjenu na usmenom mogao zaliti, to mu i preporucam, ili mogu kao st.predstavnik to napraviti umjesto njega.

@loreal i charmed
http://web.math.hr/nastava/alg/

Zato sam vas i pitala, pa zasto bih postavljala to pitanje kada bi na usmeni mogao tko zeli?
@finalni
Dobro, dakle mogao si napisati s 46 se dobije 4.
I naravno da bi se netko tko zeli priliku za visu ocjenu na usmenom mogao zaliti, to mu i preporucam, ili mogu kao st.predstavnik to napraviti umjesto njega.

@loreal i charmed
http://web.math.hr/nastava/alg/

Zato sam vas i pitala, pa zasto bih postavljala to pitanje kada bi na usmeni mogao tko zeli?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 13:20 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="loreal"]Mislim da se tu nema kome nastetiti ako oni koji zele ici za visu ocjenu odu na usmeni... jer mislim da takav princip ostaje i kod prof.Sirole....[/quote]
Pa evo mi je ekatarina gore odgovorila da ne ostaje.
[quote="ekatarina"]Samo da primjetim da mi je netko smanjio karmu, nije to nista vazno, ali me potaklo da odgovorim.
Ja bih isla odgovarati, jer nisam zadovoljna s ocjenom koju po ovom principu dobijem, isto kao sto bih i popravne odmah u srpnju, ali konstantno kao stud.predstavnik radim suprotno od svojih zelja, jer sam u manjini, a kao stud.predstavnik zelim postivati zelje vecine. I stalno stalnoo saljem mailove, razgovaram, odlazim na sjednice i hrpa toga, da bih postigla nesto s cim ce drugi biti zadovoljni, vodi me osjecaj za pravdu, nista drugo.

Vrlo nezahvalan posao, primjetit cete.[/quote]
Po meni je vrlo nezahvalno kitit se perjem kad se radi o vlastitoj koristi.

Jesi se bunila prošle godine kad je prof. Adamović davao veće ocjene na EM2 bez usmenog?

Mmmm da, tražila si produženje zadaće iz RP-a koju, vidi vraga, ti nisi stigla napisat. Jesi tražila i produljenje sljedeće kad je netko napisao na forumu da neki studenti neće stići jer imaju neke druge obaveze?
[quote="ekatarina"]Studetni matematike navikli su sutjeti, navikli smo prihvacati sustav i autoritete, a neki i refleksno pljuvati po onima koji se bune, jer to odmah dozivljavaju kao indolenciju i buntovnistvo bez razloga, takvi promatraju svijet "iz profesorskih gaća", ali reci cu vam da ste u krivu.[/quote]
Ovakvim digresijama ne vidim mjesta tu.
loreal (napisa):
Mislim da se tu nema kome nastetiti ako oni koji zele ici za visu ocjenu odu na usmeni... jer mislim da takav princip ostaje i kod prof.Sirole....

Pa evo mi je ekatarina gore odgovorila da ne ostaje.
ekatarina (napisa):
Samo da primjetim da mi je netko smanjio karmu, nije to nista vazno, ali me potaklo da odgovorim.
Ja bih isla odgovarati, jer nisam zadovoljna s ocjenom koju po ovom principu dobijem, isto kao sto bih i popravne odmah u srpnju, ali konstantno kao stud.predstavnik radim suprotno od svojih zelja, jer sam u manjini, a kao stud.predstavnik zelim postivati zelje vecine. I stalno stalnoo saljem mailove, razgovaram, odlazim na sjednice i hrpa toga, da bih postigla nesto s cim ce drugi biti zadovoljni, vodi me osjecaj za pravdu, nista drugo.

Vrlo nezahvalan posao, primjetit cete.

Po meni je vrlo nezahvalno kitit se perjem kad se radi o vlastitoj koristi.

Jesi se bunila prošle godine kad je prof. Adamović davao veće ocjene na EM2 bez usmenog?

Mmmm da, tražila si produženje zadaće iz RP-a koju, vidi vraga, ti nisi stigla napisat. Jesi tražila i produljenje sljedeće kad je netko napisao na forumu da neki studenti neće stići jer imaju neke druge obaveze?
ekatarina (napisa):
Studetni matematike navikli su sutjeti, navikli smo prihvacati sustav i autoritete, a neki i refleksno pljuvati po onima koji se bune, jer to odmah dozivljavaju kao indolenciju i buntovnistvo bez razloga, takvi promatraju svijet "iz profesorskih gaća", ali reci cu vam da ste u krivu.

Ovakvim digresijama ne vidim mjesta tu.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 13:22 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

zanimljivo kako prevelike kalkulacije mogu imati neželjeni efekt (ovaj komentar se odnosi isključivo na one koji pripadaju grupi prof. Širole, a prebacili su se početkom semestra u ovu drugu)
zanimljivo kako prevelike kalkulacije mogu imati neželjeni efekt (ovaj komentar se odnosi isključivo na one koji pripadaju grupi prof. Širole, a prebacili su se početkom semestra u ovu drugu)



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
loreal
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2008. (18:30:35)
Postovi: (33)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1
Lokacija: sava

PostPostano: 13:28 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

...ali ovo je stavljeno ne tako davno na web, odnosno...prosle godine kod prof.Sirole si morao ici na usmeni...koliko znam..
Pa i studenti kod prof.Sirole su sad doslovno saznali da je promijenjen kriterij ocjenjivanja, sta ne? Jer da su ljudi to znali prije vremena nasli bi neki razlog da se prebace kod prof.Sirole..ja bih sigurno..jer meni pase sve samo da ne moram jos spremat i taj predmet :(
...ali ovo je stavljeno ne tako davno na web, odnosno...prosle godine kod prof.Sirole si morao ici na usmeni...koliko znam..
Pa i studenti kod prof.Sirole su sad doslovno saznali da je promijenjen kriterij ocjenjivanja, sta ne? Jer da su ljudi to znali prije vremena nasli bi neki razlog da se prebace kod prof.Sirole..ja bih sigurno..jer meni pase sve samo da ne moram jos spremat i taj predmet Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
felixx
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 11. 2007. (15:31:43)
Postovi: (61)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 23 - 10
Lokacija: *obrisano*

PostPostano: 13:29 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Htio bih samo napomenuti, da sam ja npr. kod prof. Sirole, a volio bi da sam kod prof. Hanzer, tj. da imam zavrsni i neki lagani usmeni. Tako da ako cemo se vec razbacivati osobnim zeljama nek i moja stoji :)
Htio bih samo napomenuti, da sam ja npr. kod prof. Sirole, a volio bi da sam kod prof. Hanzer, tj. da imam zavrsni i neki lagani usmeni. Tako da ako cemo se vec razbacivati osobnim zeljama nek i moja stoji Smile



_________________
bla bla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku YIM MSNM
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 13:32 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@maisela i @biiter
Ma dobro kakvi su ovo komentari?
Jesam vam napisala da ja zelim na zavrsne kod prof.Hanzer, meni dakle, ne bi odgovaralo da ona napravi isto sto i Širola.
Digresije su bas zato tu, ja bih popravne odmah, ali vec dane provodim pregovarajuci o rujnu.

Trazenje odgode zadace iz rp-a nema veze s predstavnistvom, naravno da sam trazila jer ja nisam stigla, a tako je trebao i taj student, zapravo, da mi se obratio, napravila bih to umjesto njega, jer smatram da su takve zelje opravdane.

Kad je prof.Adamovic napravio isto ovo nisam bila zadovoljna zbog nepravde nanesene drugoj grupi, i zeljela sam se buniti umjesto vas, ali nisam znala kako, tek sam postala st.predstavnik, a nitko me nije ni trazio da radim nesto, zaboga.

I, BitterSeet, jako je grubo ulaziti u razloge necijeg prebacivanja, moze ti biti jako zao kada ih saznas.

Ne znam iskreno, je li to netko drugi pod vasim korisnickim imenom, napisao ove postove, bas su promaseni.
@maisela i @biiter
Ma dobro kakvi su ovo komentari?
Jesam vam napisala da ja zelim na zavrsne kod prof.Hanzer, meni dakle, ne bi odgovaralo da ona napravi isto sto i Širola.
Digresije su bas zato tu, ja bih popravne odmah, ali vec dane provodim pregovarajuci o rujnu.

Trazenje odgode zadace iz rp-a nema veze s predstavnistvom, naravno da sam trazila jer ja nisam stigla, a tako je trebao i taj student, zapravo, da mi se obratio, napravila bih to umjesto njega, jer smatram da su takve zelje opravdane.

Kad je prof.Adamovic napravio isto ovo nisam bila zadovoljna zbog nepravde nanesene drugoj grupi, i zeljela sam se buniti umjesto vas, ali nisam znala kako, tek sam postala st.predstavnik, a nitko me nije ni trazio da radim nesto, zaboga.

I, BitterSeet, jako je grubo ulaziti u razloge necijeg prebacivanja, moze ti biti jako zao kada ih saznas.

Ne znam iskreno, je li to netko drugi pod vasim korisnickim imenom, napisao ove postove, bas su promaseni.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 13:39 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne, ja stojim iza svog posta. ako sam pogriješila i imaš neki drugi razlog (koji god bi to bio) ja se ispričavam, samo sam kroz razgovore na hodniku i slično stekla dojam da se ljudi prebacuju jer, citiram, ''nisu ludi da idu kod prof. Širole na usmeni, na što će to ličit''. Ako ne prepoznaješ u opisanom, onda jednostavno zanemari ovaj komentar (moji prijatelji ferovci bi rekli: pomnoži s nulom :D )
i btw, nisam ti smanjila karmu, ja to ne radim.. ja samo podižem :P
ne, ja stojim iza svog posta. ako sam pogriješila i imaš neki drugi razlog (koji god bi to bio) ja se ispričavam, samo sam kroz razgovore na hodniku i slično stekla dojam da se ljudi prebacuju jer, citiram, ''nisu ludi da idu kod prof. Širole na usmeni, na što će to ličit''. Ako ne prepoznaješ u opisanom, onda jednostavno zanemari ovaj komentar (moji prijatelji ferovci bi rekli: pomnoži s nulom Very Happy )
i btw, nisam ti smanjila karmu, ja to ne radim.. ja samo podižem Razz



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
loreal
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2008. (18:30:35)
Postovi: (33)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1
Lokacija: sava

PostPostano: 13:39 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa ja ne znam di ovo vodi..u svakom slucaju uvjerena sam da bi vecina ljudi radije pokupila svoju ocjenu i izbjegla usmene...

oni koji bi, ocito nemaju pretjerano posla oko ostalih kolegija, pa eto zele neku visu ocjenu. Svaka cast i vama, ali meni ne ostaje bas puno vremena da se s tim bavim ako mogu to izbjeci,tj.kad bi mogla, jer tko zna kako to na kraju zavrsi..Ne volim riskirati kad se radi o nasoj bolonji.
Pa ja ne znam di ovo vodi..u svakom slucaju uvjerena sam da bi vecina ljudi radije pokupila svoju ocjenu i izbjegla usmene...

oni koji bi, ocito nemaju pretjerano posla oko ostalih kolegija, pa eto zele neku visu ocjenu. Svaka cast i vama, ali meni ne ostaje bas puno vremena da se s tim bavim ako mogu to izbjeci,tj.kad bi mogla, jer tko zna kako to na kraju zavrsi..Ne volim riskirati kad se radi o nasoj bolonji.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 13:42 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovdje su na "gubitku" studenti prof. Hanzer jer moraju na završni, pa nedaj Bože na popravni i time "troše" vrijeme koje bi možda više koristilo pripremi za neki drugi kolegij koji je možda "teži" od ovoga.

A sve mi se čini da će pobuna dovesti do toga da prof Širola promijeni kriterij ocjenjivanja(doda završni ili sl..),makar se iskreno nadam da će biti obrnuto, pa da prof. Hanzer snizi kriterije...
Ovdje su na "gubitku" studenti prof. Hanzer jer moraju na završni, pa nedaj Bože na popravni i time "troše" vrijeme koje bi možda više koristilo pripremi za neki drugi kolegij koji je možda "teži" od ovoga.

A sve mi se čini da će pobuna dovesti do toga da prof Širola promijeni kriterij ocjenjivanja(doda završni ili sl..),makar se iskreno nadam da će biti obrnuto, pa da prof. Hanzer snizi kriterije...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Floki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 02. 2004. (19:25:17)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 13:48 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ekatarina"]Da tricu, imas 4 s 45 bodova, to je na neki nacin poklonjenih 35-40 bodova koliko se moze skupiti na zavrsnom.
[/quote]

Ne radi se o poklonjenih 35- 40 bodova nego samo o tome da je profesor formirao ocjene prema tome da je max. broj bodova 60 a ne 100 kao kod prof. Hanzer.

Uostalom ako želite odgovarati za veću ocjenu obratite se profesoru a ne FORUMU ili studenskim predstavnicima, na službenom site-u ne piše " NEMA ODGOVARANJA ZA VEĆU OCJENU!".

Što se tiče studenskih predstavnika koji bi se išli žaliti u nečije ime vezano za usemeni ili tako nešto neka paze u čije ime pričaju jer koliko znam alebarske slušaju i studenti druge godine i treće i četvrte s raznih smjerova.
ekatarina (napisa):
Da tricu, imas 4 s 45 bodova, to je na neki nacin poklonjenih 35-40 bodova koliko se moze skupiti na zavrsnom.


Ne radi se o poklonjenih 35- 40 bodova nego samo o tome da je profesor formirao ocjene prema tome da je max. broj bodova 60 a ne 100 kao kod prof. Hanzer.

Uostalom ako želite odgovarati za veću ocjenu obratite se profesoru a ne FORUMU ili studenskim predstavnicima, na službenom site-u ne piše " NEMA ODGOVARANJA ZA VEĆU OCJENU!".

Što se tiče studenskih predstavnika koji bi se išli žaliti u nečije ime vezano za usemeni ili tako nešto neka paze u čije ime pričaju jer koliko znam alebarske slušaju i studenti druge godine i treće i četvrte s raznih smjerova.



_________________
Ono što proturiječi srcu ne ulazi u glavu!!!
A.Schopenhauer
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 13:51 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="loreal"]Pa ja ne znam di ovo vodi..u svakom slucaju uvjerena sam da bi vecina ljudi radije pokupila svoju ocjenu i izbjegla usmene...

oni koji bi, ocito nemaju pretjerano posla oko ostalih kolegija, pa eto zele neku visu ocjenu. Svaka cast i vama, ali meni ne ostaje bas puno vremena da se s tim bavim ako mogu to izbjeci,tj.kad bi mogla, jer tko zna kako to na kraju zavrsi..Ne volim riskirati kad se radi o nasoj bolonji.[/quote]
Po službenim pravilima polaganja nemaš ocjenu ako imaš manje od 45 bodova, a vjerujem da se nitko ne bi bunio da ju takvu skupiš.
Šalin se ;)

Pazi, meni ne smeta da se traži promjena pravila ako će to ljudima značit. U globalu. Bez ulaženja u detalje tko i zašto to tako želi, od koga je i zašto krenulo. I suzdržat ću se od dubljih rasprava na tu temu. (Ionako sam već previše rekla).
Al` smeta mi ako će to zeznit one koji su se oslanjali na pravila. Konkretno, mene bi zezlo. Jer sam bila naivna i upala u grupu ljudi koji imaju oko 50 bodova umjesto da sam rađe smišljala kad, kome i kakav mail poslat i kako izmanevrirat ta pravila da se manje pomučim, a više okoristim.
loreal (napisa):
Pa ja ne znam di ovo vodi..u svakom slucaju uvjerena sam da bi vecina ljudi radije pokupila svoju ocjenu i izbjegla usmene...

oni koji bi, ocito nemaju pretjerano posla oko ostalih kolegija, pa eto zele neku visu ocjenu. Svaka cast i vama, ali meni ne ostaje bas puno vremena da se s tim bavim ako mogu to izbjeci,tj.kad bi mogla, jer tko zna kako to na kraju zavrsi..Ne volim riskirati kad se radi o nasoj bolonji.

Po službenim pravilima polaganja nemaš ocjenu ako imaš manje od 45 bodova, a vjerujem da se nitko ne bi bunio da ju takvu skupiš.
Šalin se Wink

Pazi, meni ne smeta da se traži promjena pravila ako će to ljudima značit. U globalu. Bez ulaženja u detalje tko i zašto to tako želi, od koga je i zašto krenulo. I suzdržat ću se od dubljih rasprava na tu temu. (Ionako sam već previše rekla).
Al` smeta mi ako će to zeznit one koji su se oslanjali na pravila. Konkretno, mene bi zezlo. Jer sam bila naivna i upala u grupu ljudi koji imaju oko 50 bodova umjesto da sam rađe smišljala kad, kome i kakav mail poslat i kako izmanevrirat ta pravila da se manje pomučim, a više okoristim.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 14:01 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je li itko slao mejl u vezi toga (bodovnog praga) prof. Hanzer?
Je li itko slao mejl u vezi toga (bodovnog praga) prof. Hanzer?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zekoslav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 06. 2009. (15:19:47)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 14:31 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobar dan dragi forumaši!!! Čime se vi bavite dan prije kolokvija iz Računalskog praktikuma 1?? Čime se vi bavite kad bi trebali učiti?? Pravila ocjenjivanja kod prof. Širole, svi znamo, nikad nisu bila fiksna. Nekima se to nije svidjelo pa su se odlučili za verziu prof. Hanzer kod koje se dobrim radom na kolokvijima mogao osigurati prolaz. To što je prof. Širola odlučio stvar je njega i prof. Hanzer (ne vjerujem da se nisu konzultirali). Vidim ima tu onih koji bi završni bolju ocjenu a i onih kojima ova situacija paše. Svaka priča ima svoju stranu( kod prof. Širole moš past kad oš i nije ništa sigurno, a kod prof Hanzer moraš puno radit,ali bodove uvijek znaš). Tako da đabe vam ofo sve........
Dobar dan dragi forumaši!!! Čime se vi bavite dan prije kolokvija iz Računalskog praktikuma 1?? Čime se vi bavite kad bi trebali učiti?? Pravila ocjenjivanja kod prof. Širole, svi znamo, nikad nisu bila fiksna. Nekima se to nije svidjelo pa su se odlučili za verziu prof. Hanzer kod koje se dobrim radom na kolokvijima mogao osigurati prolaz. To što je prof. Širola odlučio stvar je njega i prof. Hanzer (ne vjerujem da se nisu konzultirali). Vidim ima tu onih koji bi završni bolju ocjenu a i onih kojima ova situacija paše. Svaka priča ima svoju stranu( kod prof. Širole moš past kad oš i nije ništa sigurno, a kod prof Hanzer moraš puno radit,ali bodove uvijek znaš). Tako da đabe vam ofo sve........


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bbroj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2008. (17:17:24)
Postovi: (49)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 7 - 9

PostPostano: 14:53 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne vidim zasto princip prof Širole ne bi bio u redu,pa u kolokvije je bila ukljucena i teorija.... zasto onda na temelju toga ne bi bilo u redu"zakljucit"ocjene?! pa realno, smijesniji mi je ovaj princip profesorice da se teoriju prakticki 3puta provjerava(kolokviji,zavrsni,usmeni).

dakle,prema mojoj nekoj logici,ako se vec neki studenti i studentski predstavnici na osobnoj il "za javno dobro" razini osjecaju ugrozenima i zakinutima(sto mogu razumit...) i zele prosvjedovat profesorima,onda nek to bude zbog toga sto njen princip ocjenjivanja nije u redu,a ne zato sto su drugi prosli bolje... jer nije se korektno pozivat na to da su Širolini studenti bolje prosli,kad znamo da je cijeli semestar prevladavalo uvjerenje da su bas ti studenti naj... jer je prof Širola na usmenom ovakav ili onakav,a monogi su i bjezali kod profesorice dok se moglo. tada niko nije viko "maknimo Širolu,on je "opak"-nije u redu da nama bude lakse kod profesorice!!!"
Ne vidim zasto princip prof Širole ne bi bio u redu,pa u kolokvije je bila ukljucena i teorija.... zasto onda na temelju toga ne bi bilo u redu"zakljucit"ocjene?! pa realno, smijesniji mi je ovaj princip profesorice da se teoriju prakticki 3puta provjerava(kolokviji,zavrsni,usmeni).

dakle,prema mojoj nekoj logici,ako se vec neki studenti i studentski predstavnici na osobnoj il "za javno dobro" razini osjecaju ugrozenima i zakinutima(sto mogu razumit...) i zele prosvjedovat profesorima,onda nek to bude zbog toga sto njen princip ocjenjivanja nije u redu,a ne zato sto su drugi prosli bolje... jer nije se korektno pozivat na to da su Širolini studenti bolje prosli,kad znamo da je cijeli semestar prevladavalo uvjerenje da su bas ti studenti naj... jer je prof Širola na usmenom ovakav ili onakav,a monogi su i bjezali kod profesorice dok se moglo. tada niko nije viko "maknimo Širolu,on je "opak"-nije u redu da nama bude lakse kod profesorice!!!"


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 15:29 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Drago mi je da pisete u ovakvom broju, i htjela sam vidjeti kako studenti razmisljaju, osjecaju li se ugrozenima ili ne, pa da zakljucim kakvi se i trebaju li se koraci poduzimati.
Ako cete profesorici pisati mailove samostalno, predlozite samo to da se i njenim studentima da sansa da svoje ocjene uzmu odmah, ali neka ostanu i ovi zavrsni za one koji ih ne zele. Tako je naravno, najidealnije, iako su tu opet zakinuti studenti prof.Širole koji ne mogu odgovorati za visu ocjenu. A onda se moze pisati njemu. Neki su manje, a neki vise optimisticni, nikad nije savrseno, ali idemo da unaprijedimo uvjete dokle mozemo.

Poanta je bila da vas osvijestim da mi nesto malo mozemo uciniti,da sansa uvijek postoji, da su st.predstavnici aktivni i razmisljaju i razglabaju o problemima studenata, i da [b]govorite[/b] kada vam nesto smeta, a onda cemo zajedno zakljuciti je li to opravdano ili ne.

Zato sam i navela primjer uspjesnog strajka od prije par godina, kada su studenti postigli da im se kolokviji protegnu na 2 tjedna.

Evo jos jedna stvar, u srijedu ce na Fakultetsko Vijece ici zahtjev da se ponove popravni u rujnu. To jos nista nije izglasano, kad bude bit cete obavijesteni. Ali, bas zato sto su se studenti obratili nama s negodovanjem, mi smo se obratili prodekanu, i on je s nama, vrlo susretljivo, dugo radio na donosenju nekakvog najboljeg moguceg rjesenja. Izgleda da popravni odmah u srpnju moraju ici, ali postoji sansa da ih dobijemo i u rujnu.

Ne znam, nikada ne ispadne sve savrseno za svakoga, ali vrijedi o tome pricati.
Drago mi je da pisete u ovakvom broju, i htjela sam vidjeti kako studenti razmisljaju, osjecaju li se ugrozenima ili ne, pa da zakljucim kakvi se i trebaju li se koraci poduzimati.
Ako cete profesorici pisati mailove samostalno, predlozite samo to da se i njenim studentima da sansa da svoje ocjene uzmu odmah, ali neka ostanu i ovi zavrsni za one koji ih ne zele. Tako je naravno, najidealnije, iako su tu opet zakinuti studenti prof.Širole koji ne mogu odgovorati za visu ocjenu. A onda se moze pisati njemu. Neki su manje, a neki vise optimisticni, nikad nije savrseno, ali idemo da unaprijedimo uvjete dokle mozemo.

Poanta je bila da vas osvijestim da mi nesto malo mozemo uciniti,da sansa uvijek postoji, da su st.predstavnici aktivni i razmisljaju i razglabaju o problemima studenata, i da govorite kada vam nesto smeta, a onda cemo zajedno zakljuciti je li to opravdano ili ne.

Zato sam i navela primjer uspjesnog strajka od prije par godina, kada su studenti postigli da im se kolokviji protegnu na 2 tjedna.

Evo jos jedna stvar, u srijedu ce na Fakultetsko Vijece ici zahtjev da se ponove popravni u rujnu. To jos nista nije izglasano, kad bude bit cete obavijesteni. Ali, bas zato sto su se studenti obratili nama s negodovanjem, mi smo se obratili prodekanu, i on je s nama, vrlo susretljivo, dugo radio na donosenju nekakvog najboljeg moguceg rjesenja. Izgleda da popravni odmah u srpnju moraju ici, ali postoji sansa da ih dobijemo i u rujnu.

Ne znam, nikada ne ispadne sve savrseno za svakoga, ali vrijedi o tome pricati.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
loreal
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2008. (18:30:35)
Postovi: (33)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1
Lokacija: sava

PostPostano: 15:42 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ekatarina"]Drago mi je da pisete u ovakvom broju, i htjela sam vidjeti kako studenti razmisljaju, osjecaju li se ugrozenima ili ne, pa da zakljucim kakvi se i trebaju li se koraci poduzimati.
Ako cete profesorici pisati mailove samostalno, predlozite samo to da se i njenim studentima da sansa da svoje ocjene uzmu odmah, ali neka ostanu i ovi zavrsni za one koji ih ne zele. Tako je naravno, najidealnije, iako su tu opet zakinuti studenti prof.Širole koji ne mogu odgovorati za visu ocjenu. A onda se moze pisati njemu. Neki su manje, a neki vise optimisticni, nikad nije savrseno, ali idemo da unaprijedimo uvjete dokle mozemo.

Poanta je bila da vas osvijestim da mi nesto malo mozemo uciniti,da sansa uvijek postoji, da su st.predstavnici aktivni i razmisljaju i razglabaju o problemima studenata, i da [b]govorite[/b] kada vam nesto smeta, a onda cemo zajedno zakljuciti je li to opravdano ili ne.

Zato sam i navela primjer uspjesnog strajka od prije par godina, kada su studenti postigli da im se kolokviji protegnu na 2 tjedna.

Evo jos jedna stvar, u srijedu ce na Fakultetsko Vijece ici zahtjev da se ponove popravni u rujnu. To jos nista nije izglasano, kad bude bit cete obavijesteni. Ali, bas zato sto su se studenti obratili nama s negodovanjem, mi smo se obratili prodekanu, i on je s nama, vrlo susretljivo, dugo radio na donosenju nekakvog najboljeg moguceg rjesenja. Izgleda da popravni odmah u srpnju moraju ici, ali postoji sansa da ih dobijemo i u rujnu.

Ne znam, nikada ne ispadne sve savrseno za svakoga, ali vrijedi o tome pricati.[/quote]

Fino..ljudi su se izrazili na ovakav ili drugi nacin..sad nam preostaje samo cekanje da nadredjeni donesu odluke... mah svima! 8)
ekatarina (napisa):
Drago mi je da pisete u ovakvom broju, i htjela sam vidjeti kako studenti razmisljaju, osjecaju li se ugrozenima ili ne, pa da zakljucim kakvi se i trebaju li se koraci poduzimati.
Ako cete profesorici pisati mailove samostalno, predlozite samo to da se i njenim studentima da sansa da svoje ocjene uzmu odmah, ali neka ostanu i ovi zavrsni za one koji ih ne zele. Tako je naravno, najidealnije, iako su tu opet zakinuti studenti prof.Širole koji ne mogu odgovorati za visu ocjenu. A onda se moze pisati njemu. Neki su manje, a neki vise optimisticni, nikad nije savrseno, ali idemo da unaprijedimo uvjete dokle mozemo.

Poanta je bila da vas osvijestim da mi nesto malo mozemo uciniti,da sansa uvijek postoji, da su st.predstavnici aktivni i razmisljaju i razglabaju o problemima studenata, i da govorite kada vam nesto smeta, a onda cemo zajedno zakljuciti je li to opravdano ili ne.

Zato sam i navela primjer uspjesnog strajka od prije par godina, kada su studenti postigli da im se kolokviji protegnu na 2 tjedna.

Evo jos jedna stvar, u srijedu ce na Fakultetsko Vijece ici zahtjev da se ponove popravni u rujnu. To jos nista nije izglasano, kad bude bit cete obavijesteni. Ali, bas zato sto su se studenti obratili nama s negodovanjem, mi smo se obratili prodekanu, i on je s nama, vrlo susretljivo, dugo radio na donosenju nekakvog najboljeg moguceg rjesenja. Izgleda da popravni odmah u srpnju moraju ici, ali postoji sansa da ih dobijemo i u rujnu.

Ne znam, nikada ne ispadne sve savrseno za svakoga, ali vrijedi o tome pricati.


Fino..ljudi su se izrazili na ovakav ili drugi nacin..sad nam preostaje samo cekanje da nadredjeni donesu odluke... mah svima! Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 16:09 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja nisam poslala mail. Cekam jos odgovora, i onda se konzultiram s ostalim predstavnicima, do sada su se izjasnili da se slazu da se kriteriji trebaju izjednaciti, i da treba na tome ustrajati gdje god se moze.
Ti si poslala?
Ja nisam poslala mail. Cekam jos odgovora, i onda se konzultiram s ostalim predstavnicima, do sada su se izjasnili da se slazu da se kriteriji trebaju izjednaciti, i da treba na tome ustrajati gdje god se moze.
Ti si poslala?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 16:14 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

samo da se kriteriji ne izjednače na način da mi saznamo u utorak da ćemo u srijedu IPAK pisat završni.. eee koja bi to erupcija nezadovoljstva tek bila...
samo da se kriteriji ne izjednače na način da mi saznamo u utorak da ćemo u srijedu IPAK pisat završni.. eee koja bi to erupcija nezadovoljstva tek bila...



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 16:15 čet, 2. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što prije pošaljete mejl, prije ćemo dobiti odgovor... :wink:
Što prije pošaljete mejl, prije ćemo dobiti odgovor... Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GCOX
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2006. (12:43:03)
Postovi: (A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-9 = 18 - 27
Lokacija: SPLIT_ZAGREB

PostPostano: 16:27 čet, 2. 7. 2009    Naslov: cini ste ti drago Citirajte i odgovorite

Moran dat jednu malu digresiju na ovo sve...

Smatram da nase kolege koje su odslusali kolegij kod profesora Širole ne trebaju strahovati zbog svojih ocijena...
Prije svega jer oni koji upadaju u grupu gdje su ocjene ponuđene mahom će upisati iste mojom procijenom 75% dok ce samo nekolicina htjeti povećati svoju ocjenu...
Nadalje, mislim da će profesor Širola kao profesor starog sistema (kojeg pritom smatram boljim :) ) izaći u susret svakom "ambicioznom" studentu, osim u slučaju da iz nekakvih osobnih razloga to nije u mogučnosti...To se neće desiti tako da se mi tu borimo povuci---potegni već da se osobno ode porazgovarati i elaborirati svoje želje i težnje...


p.s. Ne dopustite sami sebi da vam Bolonjeze "ugroze" osobne kontakte sa profesorima...

Sretno sa AS...
Moran dat jednu malu digresiju na ovo sve...

Smatram da nase kolege koje su odslusali kolegij kod profesora Širole ne trebaju strahovati zbog svojih ocijena...
Prije svega jer oni koji upadaju u grupu gdje su ocjene ponuđene mahom će upisati iste mojom procijenom 75% dok ce samo nekolicina htjeti povećati svoju ocjenu...
Nadalje, mislim da će profesor Širola kao profesor starog sistema (kojeg pritom smatram boljim Smile ) izaći u susret svakom "ambicioznom" studentu, osim u slučaju da iz nekakvih osobnih razloga to nije u mogučnosti...To se neće desiti tako da se mi tu borimo povuci---potegni već da se osobno ode porazgovarati i elaborirati svoje želje i težnje...


p.s. Ne dopustite sami sebi da vam Bolonjeze "ugroze" osobne kontakte sa profesorima...

Sretno sa AS...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Algebarske strukture Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 3 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan