Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Diplomski na biologiji

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 11:24 sri, 28. 1. 2004    Naslov: Diplomski na biologiji Citirajte i odgovorite

Studenti zainteresirani za multidisciplinarni pristup kroz izradu diplomskog u bioinformatičkoj grupi na zavodu za molekularnu biologiju javite se mailom na [color=darkblue]kristian@icgeb.org[/color]

Teme uključuju analize sekvenci proteina i DNA, predviđanje prostorne strukture proteina itd, zasnivanju se uglavnom na primjeni statistickih metoda i teorije grafova. Dobro znanje (web) skriptanja (perl, php) i C(++) je plus.

Doc. dr. sc. Kristian Vlahoviček, PMF
[url]http://www.bioinfo-hr.org[/url]
Studenti zainteresirani za multidisciplinarni pristup kroz izradu diplomskog u bioinformatičkoj grupi na zavodu za molekularnu biologiju javite se mailom na kristian@icgeb.org

Teme uključuju analize sekvenci proteina i DNA, predviđanje prostorne strukture proteina itd, zasnivanju se uglavnom na primjeni statistickih metoda i teorije grafova. Dobro znanje (web) skriptanja (perl, php) i C(++) je plus.

Doc. dr. sc. Kristian Vlahoviček, PMF
http://www.bioinfo-hr.org


[Vrh]
Edo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2004. (23:03:41)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 18:06 pon, 15. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao sto kolege dobro zna, on ne moze biti voditelj diplomskog na matematici. Moguce je raditi nesto interdisciplinarno, ali se mora naci suvoditelj na PMF-MO, koji se onda evidentira kao voditelj, cak i ako je stvarni mentor netko drugi. Druga pravila vrijede samo za studente prof.mat.-fiz. , koji (naravno) mogu imati mentora fizicara.
Kao sto kolege dobro zna, on ne moze biti voditelj diplomskog na matematici. Moguce je raditi nesto interdisciplinarno, ali se mora naci suvoditelj na PMF-MO, koji se onda evidentira kao voditelj, cak i ako je stvarni mentor netko drugi. Druga pravila vrijede samo za studente prof.mat.-fiz. , koji (naravno) mogu imati mentora fizicara.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:09 pon, 15. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

:shock:

Prof. Dalbelo-Basic s FERa (kod nas drzi [i]Meko racunarstvo[/i]) je rekla da nasi studenti mogu kod nje uzeti diplomski... :? Ona je neka iznimka or...? :-k
Shocked

Prof. Dalbelo-Basic s FERa (kod nas drzi Meko racunarstvo) je rekla da nasi studenti mogu kod nje uzeti diplomski... Confused Ona je neka iznimka or...? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Edo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2004. (23:03:41)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 19:58 pon, 15. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao sto si rekao, ona kod nas predaje. Normalno je da nastavnik koji predaje na nekom studiju moze biti mentor na istom studiju. Profesori tjelesnog i stranih jezika nisu u znanstveno-nastavnom zvanju, pa ne mogu.
Nekad je postojala lista vanjskih suradnika kod kojih se moze uzeti diplomski.
Kao sto si rekao, ona kod nas predaje. Normalno je da nastavnik koji predaje na nekom studiju moze biti mentor na istom studiju. Profesori tjelesnog i stranih jezika nisu u znanstveno-nastavnom zvanju, pa ne mogu.
Nekad je postojala lista vanjskih suradnika kod kojih se moze uzeti diplomski.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 14:00 uto, 16. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Edo"]Kao sto kolege dobro zna, on ne moze biti voditelj diplomskog na matematici. Moguce je raditi nesto interdisciplinarno, ali se mora naci suvoditelj na PMF-MO, koji se onda evidentira kao voditelj, cak i ako je stvarni mentor netko drugi. Druga pravila vrijede samo za studente prof.mat.-fiz. , koji (naravno) mogu imati mentora fizicara.[/quote]

Naravno. Svrha istog i jest interdisciplinarnost i pruzanje mogucnosti studentima matematike (i ne samo matematike) da svoje znanje primjene u podrucju biologije a opet na obostranu korist (mene, tj bioinformaticke grupe i samog studenta). Hoce li studenta na papiru voditi X ili Y, to je (nadam se) sasvim svejedno. Jedna studentica molekularne se sprema radit diplomski kod Goldsteina i zamolila je da joj budem suvoditelj sa maticnog odsjeka (prema tome, cak i moze :wink: )


Kristian Vlahovicek (ako ima potrebe registrirat cu se na forum)
Edo (napisa):
Kao sto kolege dobro zna, on ne moze biti voditelj diplomskog na matematici. Moguce je raditi nesto interdisciplinarno, ali se mora naci suvoditelj na PMF-MO, koji se onda evidentira kao voditelj, cak i ako je stvarni mentor netko drugi. Druga pravila vrijede samo za studente prof.mat.-fiz. , koji (naravno) mogu imati mentora fizicara.


Naravno. Svrha istog i jest interdisciplinarnost i pruzanje mogucnosti studentima matematike (i ne samo matematike) da svoje znanje primjene u podrucju biologije a opet na obostranu korist (mene, tj bioinformaticke grupe i samog studenta). Hoce li studenta na papiru voditi X ili Y, to je (nadam se) sasvim svejedno. Jedna studentica molekularne se sprema radit diplomski kod Goldsteina i zamolila je da joj budem suvoditelj sa maticnog odsjeka (prema tome, cak i moze Wink )


Kristian Vlahovicek (ako ima potrebe registrirat cu se na forum)


[Vrh]
Edo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2004. (23:03:41)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 16:21 uto, 16. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ideju apsolutno pozdravljam. Samo ukazujem na formalne prepreke. Mozda Goldstein i moze biti mentor na biologiji, jer je sluzbeni stav biologije da smo mi isti fakultet, ali biolozi ne mogu kod nas, jer je sluzbeni stav MO drugaciji. Nije sasvim nevazno tko ce biti formalni mentor. Vidi uvjete rektorskog zbora za izbore u zvanja. Negdje se to broji i pise.
Ideju apsolutno pozdravljam. Samo ukazujem na formalne prepreke. Mozda Goldstein i moze biti mentor na biologiji, jer je sluzbeni stav biologije da smo mi isti fakultet, ali biolozi ne mogu kod nas, jer je sluzbeni stav MO drugaciji. Nije sasvim nevazno tko ce biti formalni mentor. Vidi uvjete rektorskog zbora za izbore u zvanja. Negdje se to broji i pise.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 17:51 uto, 16. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Edo"]Ideju apsolutno pozdravljam.[/quote]
Hvala :!:

[quote="Edo"]Samo ukazujem na formalne prepreke. Mozda Goldstein i moze biti mentor na biologiji, jer je sluzbeni stav biologije da smo mi isti fakultet, ali biolozi ne mogu kod nas, jer je sluzbeni stav MO drugaciji.[/quote]
Uf. :grebgreb: Mora li to onda nuzno implicirati i smanjenje mogucnosti vlastitim studentima za izradu diplomskog? Jer, namece se pitanje korisnosti takvoga sluzbenog stava. (BTW, postoji li o tome kakav papirnati zapis u vidu odsjeckog pravilnika? Just curious :-s )

[quote="Edo"]Nije sasvim nevazno tko ce biti formalni mentor. Vidi uvjete rektorskog zbora za izbore u zvanja. Negdje se to broji i pise.[/quote]
Unatoc svemu, moja ponuda stoji. Ak ce mi ikada falit jedno mentorstvo da ispunim tri od pet uvjeta rektorskog zbora, onda cu ic sadit rotkvice i okanit cu se corava posla. :roll:
Edo (napisa):
Ideju apsolutno pozdravljam.

Hvala Exclamation

Edo (napisa):
Samo ukazujem na formalne prepreke. Mozda Goldstein i moze biti mentor na biologiji, jer je sluzbeni stav biologije da smo mi isti fakultet, ali biolozi ne mogu kod nas, jer je sluzbeni stav MO drugaciji.

Uf. Kotacici rade 100 na sat Mora li to onda nuzno implicirati i smanjenje mogucnosti vlastitim studentima za izradu diplomskog? Jer, namece se pitanje korisnosti takvoga sluzbenog stava. (BTW, postoji li o tome kakav papirnati zapis u vidu odsjeckog pravilnika? Just curious Eh? )

Edo (napisa):
Nije sasvim nevazno tko ce biti formalni mentor. Vidi uvjete rektorskog zbora za izbore u zvanja. Negdje se to broji i pise.

Unatoc svemu, moja ponuda stoji. Ak ce mi ikada falit jedno mentorstvo da ispunim tri od pet uvjeta rektorskog zbora, onda cu ic sadit rotkvice i okanit cu se corava posla. Rolling Eyes


[Vrh]
Edo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2004. (23:03:41)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 19:55 uto, 16. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"](BTW, postoji li o tome kakav papirnati zapis u vidu odsjeckog pravilnika? Just curious :-s ) [/quote]
Mislis na statut fakulteta. Tamo su pitanja nastave prepustena pravilniku o dodiplomskoj nastavi, koji nije nikad donesen. U praksi, prihvate tema za diplomski, a time i blagoslov izabranog mentora donosi vijece voditelja nastave, a ono se drzi toga da mentor moze biti nastavnik u znanstveno-nastavnom zvanju koji je ili clan MO ili predaje na MO kao vanjski suradnik.
Ako si mislio na stav da jesmo ili nismo isti faks, o tome postoji gomila pisanog stiva. Npr. rjesenje trgovackog suda koji je PMF-MO registrirao kao samostalni fakultet ( kojeg, istinu govoreci, sveuciliste nije jos priznalo). Ali to je sad neka druga tema koja se ni meni previse ne svidja.
Anonymous (napisa):
(BTW, postoji li o tome kakav papirnati zapis u vidu odsjeckog pravilnika? Just curious Eh? )

Mislis na statut fakulteta. Tamo su pitanja nastave prepustena pravilniku o dodiplomskoj nastavi, koji nije nikad donesen. U praksi, prihvate tema za diplomski, a time i blagoslov izabranog mentora donosi vijece voditelja nastave, a ono se drzi toga da mentor moze biti nastavnik u znanstveno-nastavnom zvanju koji je ili clan MO ili predaje na MO kao vanjski suradnik.
Ako si mislio na stav da jesmo ili nismo isti faks, o tome postoji gomila pisanog stiva. Npr. rjesenje trgovackog suda koji je PMF-MO registrirao kao samostalni fakultet ( kojeg, istinu govoreci, sveuciliste nije jos priznalo). Ali to je sad neka druga tema koja se ni meni previse ne svidja.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kristian
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 03. 2004. (17:27:20)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:33 uto, 16. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Edo"]
Mislis na statut fakulteta. Tamo su pitanja nastave prepustena pravilniku o dodiplomskoj nastavi, koji nije nikad donesen. U praksi, prihvate tema za diplomski, a time i blagoslov izabranog mentora donosi vijece voditelja nastave, a ono se drzi toga da mentor moze biti nastavnik u znanstveno-nastavnom zvanju koji je ili clan MO ili predaje na MO kao vanjski suradnik. .[/quote]
Ne, ne mislim na statut fakulteta (ako pod fakultetom ti mislis na PMF-MO). Mislim na dokument kojim sluzbeno postoji prepreka da na MO netko vanjski bude mentor. Dakle, po tvojem odgovoru sam shvatio da isti ne postoji.

[quote="Edo"]Ako si mislio na stav da jesmo ili nismo isti faks, o tome postoji gomila pisanog stiva. Npr. rjesenje trgovackog suda koji je PMF-MO registrirao kao samostalni fakultet ( kojeg, istinu govoreci, sveuciliste nije jos priznalo). Ali to je sad neka druga tema koja se ni meni previse ne svidja.[/quote]
Prije koji dan je ponisteno rjesenje trgovackog suda o registraciji PMF-MO. Izgleda da smo ipak jos uvijek isti faks...
Edo (napisa):

Mislis na statut fakulteta. Tamo su pitanja nastave prepustena pravilniku o dodiplomskoj nastavi, koji nije nikad donesen. U praksi, prihvate tema za diplomski, a time i blagoslov izabranog mentora donosi vijece voditelja nastave, a ono se drzi toga da mentor moze biti nastavnik u znanstveno-nastavnom zvanju koji je ili clan MO ili predaje na MO kao vanjski suradnik. .

Ne, ne mislim na statut fakulteta (ako pod fakultetom ti mislis na PMF-MO). Mislim na dokument kojim sluzbeno postoji prepreka da na MO netko vanjski bude mentor. Dakle, po tvojem odgovoru sam shvatio da isti ne postoji.

Edo (napisa):
Ako si mislio na stav da jesmo ili nismo isti faks, o tome postoji gomila pisanog stiva. Npr. rjesenje trgovackog suda koji je PMF-MO registrirao kao samostalni fakultet ( kojeg, istinu govoreci, sveuciliste nije jos priznalo). Ali to je sad neka druga tema koja se ni meni previse ne svidja.

Prije koji dan je ponisteno rjesenje trgovackog suda o registraciji PMF-MO. Izgleda da smo ipak jos uvijek isti faks...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Edo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2004. (23:03:41)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 10:28 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kristian"]Mislim na dokument kojim sluzbeno postoji prepreka da na MO netko vanjski bude mentor. Dakle, po tvojem odgovoru sam shvatio da isti ne postoji. [/quote]
Mislim da ne postoji papir na kojem to pise, ali se cita izmedju redova. Do prije 3-4 godine je postojala sluzbena lista vanjskih kod kojih se moze uzeti diplomski.

[quote="kristian"]Prije koji dan je ponisteno rjesenje trgovackog suda o registraciji PMF-MO. [/quote]
Nekome od nas dvojice lazu. Prije mjesec dana nas je dekan MO ( procelnik MO, u prijevodu na PMF-ovski) informirao o registraciji pri trgovackom sudu na koji PMF vise nema pravo zalbe. Ja trenutno nisam u Hrvatskoj, pa je moguce da postoji neke nova informacija pristigla u mom odsustvu, ali me malo cudi, s obzirom na napomenu o pravu zalbe. Ako ima, volio bih znati vise o tome.
[quote="kristian"]
Izgleda da smo ipak jos uvijek isti faks...[/quote]
Samo koji faks. Naime, koliko ja znam (ako me nisu lagali), PMF nije upisan pri trgovackom sudu, pa formalno ne postoji. Verzija koja je nama sluzbeno servirana je da smo mi registrirani pri sudu, ali nas ne priznaje sveuciliste, a PMF nije registriran pri sudu, ali ga priznaje sveuciliste. To je ono sto nama sluzbeno kazu. Ako vama kazu nesto drugo, volio bih znati sto.
kristian (napisa):
Mislim na dokument kojim sluzbeno postoji prepreka da na MO netko vanjski bude mentor. Dakle, po tvojem odgovoru sam shvatio da isti ne postoji.

Mislim da ne postoji papir na kojem to pise, ali se cita izmedju redova. Do prije 3-4 godine je postojala sluzbena lista vanjskih kod kojih se moze uzeti diplomski.

kristian (napisa):
Prije koji dan je ponisteno rjesenje trgovackog suda o registraciji PMF-MO.

Nekome od nas dvojice lazu. Prije mjesec dana nas je dekan MO ( procelnik MO, u prijevodu na PMF-ovski) informirao o registraciji pri trgovackom sudu na koji PMF vise nema pravo zalbe. Ja trenutno nisam u Hrvatskoj, pa je moguce da postoji neke nova informacija pristigla u mom odsustvu, ali me malo cudi, s obzirom na napomenu o pravu zalbe. Ako ima, volio bih znati vise o tome.
kristian (napisa):

Izgleda da smo ipak jos uvijek isti faks...

Samo koji faks. Naime, koliko ja znam (ako me nisu lagali), PMF nije upisan pri trgovackom sudu, pa formalno ne postoji. Verzija koja je nama sluzbeno servirana je da smo mi registrirani pri sudu, ali nas ne priznaje sveuciliste, a PMF nije registriran pri sudu, ali ga priznaje sveuciliste. To je ono sto nama sluzbeno kazu. Ako vama kazu nesto drugo, volio bih znati sto.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kristian
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 03. 2004. (17:27:20)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:20 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Edo"]
Mislim da ne postoji papir na kojem to pise, ali se cita izmedju redova. Do prije 3-4 godine je postojala sluzbena lista vanjskih kod kojih se moze uzeti diplomski.[/quote]
Lista "podobnih" ili nesto drugo?

[quote="Edo"]Nekome od nas dvojice lazu. Prije mjesec dana nas je dekan MO ( procelnik MO, u prijevodu na PMF-ovski) informirao o registraciji pri trgovackom sudu na koji PMF vise nema pravo zalbe. Ja trenutno nisam u Hrvatskoj, pa je moguce da postoji neke nova informacija pristigla u mom odsustvu, ali me malo cudi, s obzirom na napomenu o pravu zalbe. Ako ima, volio bih znati vise o tome. [/quote]
[quote="Edo"]
Samo koji faks. Naime, koliko ja znam (ako me nisu lagali), PMF nije upisan pri trgovackom sudu, pa formalno ne postoji. Verzija koja je nama sluzbeno servirana je da smo mi registrirani pri sudu, ali nas ne priznaje sveuciliste, a PMF nije registriran pri sudu, ali ga priznaje sveuciliste. To je ono sto nama sluzbeno kazu. Ako vama kazu nesto drugo, volio bih znati sto.[/quote]

Po sudskom registru (https://sudreg.pravosudje.hr/pls/sudreg/web1.sudski_registar) upisani su i PMF (mat.broj. 080206953) i PMF-MO (MB 080411346, sa M.Marusicem a ne Mangerom kao dekanom - stari podatak?). Po rijecima prodekana za nastavu PMF-a, sud je ovih dana ukinuo dopusnicu izdanu MO-u, i PO-u (prirodoslovnim odejelima) za obavljanje osnovne djelatnosti, i izdao dopusnicu PMF-u. Trgovacki sud koji je registrirao PMF-MO kao pravnu osobu ucinio je to na temelju danas ukinute dopusnice, ali je i istovremeno registrirao i PMF kao pravnu osobu s pripadajucim statutom po kojem je matematika jedan od odsjeka PMF-a. Sada se trazi od Trgovackog suda brisanje MO-a kao pravne osobe jer je upisan na
temelju ukinutog dokumenta.

Sto se gledista sveucilista tice, ono drzi da je PMF pravno priznato tijelo i sve predmete koji se upucuju direktno sa PMF-MO na sveuciliste, ono vraca na PMF. Sluzbeno stajaliste Sveucilista jest da je MO sastavni dio PMF-a. Takodjer, za napomenuti je i da se svi izbori u zvanja na PMF-MO zapravo moraju potvrditi na fakultetskom vijecu PMF-a a da bi ih Sveuciliste uopce zeljelo uvrstiti u postupak.

Nazalost, moram osobno priznati da ne razumijem (a mnogo toga i ne znam) zasto je uopce do ove pravne zavrzlame i doslo, i ne shvacam zasto se stvari nisu mogle rijesiti drugacije. Navodno MO zamjera PMF-u nedostatak autonomije odsjeka, no moram priznati da na biologiji stvari rjesavamo prilicno autonomno tako da vjerujem da iako su mozda u proslosti stvari tako izgledale sada je realnost nesto drugacija. U stajaliste oko zgrade ne zelim niti ulaziti jer nemam uvida u papire a moje osobno misljenje bi mozda moglo provocirati dalje flameove.

Bottom line jest da nastradaju studenti jer im se postavljaju prepreke "citanjem izmedju redova". I sto sada ako netko ne zeli pristati biti formalni suvoditelj studentu sa matematike koji bi mozda zelio svoje znanje primjeniti u kemiji ili biologiji ili bilo gdje drugdje? Prije neki dan sam razgovarao sa prodekanom za nastavu FER-a i predlozio sam mu suradnju u istom obliku (studenti FER-a rade diplomske kod mene) i moram priznati da nije spominjao pravne prepreke za takvo nesto... a za FER bar znamo da NIJE dio PMF-a :)
Edo (napisa):

Mislim da ne postoji papir na kojem to pise, ali se cita izmedju redova. Do prije 3-4 godine je postojala sluzbena lista vanjskih kod kojih se moze uzeti diplomski.

Lista "podobnih" ili nesto drugo?

Edo (napisa):
Nekome od nas dvojice lazu. Prije mjesec dana nas je dekan MO ( procelnik MO, u prijevodu na PMF-ovski) informirao o registraciji pri trgovackom sudu na koji PMF vise nema pravo zalbe. Ja trenutno nisam u Hrvatskoj, pa je moguce da postoji neke nova informacija pristigla u mom odsustvu, ali me malo cudi, s obzirom na napomenu o pravu zalbe. Ako ima, volio bih znati vise o tome.

Edo (napisa):

Samo koji faks. Naime, koliko ja znam (ako me nisu lagali), PMF nije upisan pri trgovackom sudu, pa formalno ne postoji. Verzija koja je nama sluzbeno servirana je da smo mi registrirani pri sudu, ali nas ne priznaje sveuciliste, a PMF nije registriran pri sudu, ali ga priznaje sveuciliste. To je ono sto nama sluzbeno kazu. Ako vama kazu nesto drugo, volio bih znati sto.


Po sudskom registru (https://sudreg.pravosudje.hr/pls/sudreg/web1.sudski_registar) upisani su i PMF (mat.broj. 080206953) i PMF-MO (MB 080411346, sa M.Marusicem a ne Mangerom kao dekanom - stari podatak?). Po rijecima prodekana za nastavu PMF-a, sud je ovih dana ukinuo dopusnicu izdanu MO-u, i PO-u (prirodoslovnim odejelima) za obavljanje osnovne djelatnosti, i izdao dopusnicu PMF-u. Trgovacki sud koji je registrirao PMF-MO kao pravnu osobu ucinio je to na temelju danas ukinute dopusnice, ali je i istovremeno registrirao i PMF kao pravnu osobu s pripadajucim statutom po kojem je matematika jedan od odsjeka PMF-a. Sada se trazi od Trgovackog suda brisanje MO-a kao pravne osobe jer je upisan na
temelju ukinutog dokumenta.

Sto se gledista sveucilista tice, ono drzi da je PMF pravno priznato tijelo i sve predmete koji se upucuju direktno sa PMF-MO na sveuciliste, ono vraca na PMF. Sluzbeno stajaliste Sveucilista jest da je MO sastavni dio PMF-a. Takodjer, za napomenuti je i da se svi izbori u zvanja na PMF-MO zapravo moraju potvrditi na fakultetskom vijecu PMF-a a da bi ih Sveuciliste uopce zeljelo uvrstiti u postupak.

Nazalost, moram osobno priznati da ne razumijem (a mnogo toga i ne znam) zasto je uopce do ove pravne zavrzlame i doslo, i ne shvacam zasto se stvari nisu mogle rijesiti drugacije. Navodno MO zamjera PMF-u nedostatak autonomije odsjeka, no moram priznati da na biologiji stvari rjesavamo prilicno autonomno tako da vjerujem da iako su mozda u proslosti stvari tako izgledale sada je realnost nesto drugacija. U stajaliste oko zgrade ne zelim niti ulaziti jer nemam uvida u papire a moje osobno misljenje bi mozda moglo provocirati dalje flameove.

Bottom line jest da nastradaju studenti jer im se postavljaju prepreke "citanjem izmedju redova". I sto sada ako netko ne zeli pristati biti formalni suvoditelj studentu sa matematike koji bi mozda zelio svoje znanje primjeniti u kemiji ili biologiji ili bilo gdje drugdje? Prije neki dan sam razgovarao sa prodekanom za nastavu FER-a i predlozio sam mu suradnju u istom obliku (studenti FER-a rade diplomske kod mene) i moram priznati da nije spominjao pravne prepreke za takvo nesto... a za FER bar znamo da NIJE dio PMF-a Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Edo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2004. (23:03:41)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 13:59 sri, 17. 3. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kristian"]
Sto se gledista sveucilista tice, ono drzi da je PMF pravno priznato tijelo i sve predmete koji se upucuju direktno sa PMF-MO na sveuciliste, ono vraca na PMF. Sluzbeno stajaliste Sveucilista jest da je MO sastavni dio PMF-a. Takodjer, za napomenuti je i da se svi izbori u zvanja na PMF-MO zapravo moraju potvrditi na fakultetskom vijecu PMF-a a da bi ih Sveuciliste uopce zeljelo uvrstiti u postupak.
[/quote]
Istina, ali ne svi izbori vec samo redovni prof. Ostali ne idu na senat pa ne moraju ni na veliko vijece jer MZ priznaje izbore provedene na MO. Ja konkretno nisam biran na PMF vec samo na MO, a ministarstvo mi uredno isplacuje placu izvanrednog prof.
[quote="kristian"]
Nazalost, moram osobno priznati da ne razumijem (a mnogo toga i ne znam) zasto je uopce do ove pravne zavrzlame i doslo, i ne shvacam zasto se stvari nisu mogle rijesiti drugacije. Navodno MO zamjera PMF-u nedostatak autonomije odsjeka, no moram priznati da na biologiji stvari rjesavamo prilicno autonomno tako da vjerujem da iako su mozda u proslosti stvari tako izgledale sada je realnost nesto drugacija. U stajaliste oko zgrade ne zelim niti ulaziti jer nemam uvida u papire a moje osobno misljenje bi mozda moglo provocirati dalje flameove.
[/quote]
Argumenti koji se sad koriste su da matematika nije prirodna znanost (sto stoji) pa je njeno smjestanje na PMF jednako neprirodno kao na FER ili bilo koji drugi fakultet. Cesto se spomijne i to da je PMF jedan preveliki, tromi fakultet koji ne funkcionira dovoljno efikasno. Po mom cvrstom uvjerenju, postoje i drugi razlozi koji su puno prozaicniji, ali ovo nije mjesto za takve teme. Sto se tice zgrade, ona (za sad) nije gruntovno upisana ni na PMF ni na PMF-MO. Znajuci kako je izgradnja placena, sasvim mi je razumljivo da PMF sizi na spomen mogucnosti da izgubi zgradu matematike.
Naci suvoditelje nije problem. Opcenito, u osobnim kontaktima, ljudi su puno elasticniji i susretljiviji nego sto bi se moglo zakljuciti iz sudskih sporova. Na srecu.
Mene osobno cijela stvar zivcira i zelio bih samo da se rijesi. Svejedno mi je kako.
kristian (napisa):

Sto se gledista sveucilista tice, ono drzi da je PMF pravno priznato tijelo i sve predmete koji se upucuju direktno sa PMF-MO na sveuciliste, ono vraca na PMF. Sluzbeno stajaliste Sveucilista jest da je MO sastavni dio PMF-a. Takodjer, za napomenuti je i da se svi izbori u zvanja na PMF-MO zapravo moraju potvrditi na fakultetskom vijecu PMF-a a da bi ih Sveuciliste uopce zeljelo uvrstiti u postupak.

Istina, ali ne svi izbori vec samo redovni prof. Ostali ne idu na senat pa ne moraju ni na veliko vijece jer MZ priznaje izbore provedene na MO. Ja konkretno nisam biran na PMF vec samo na MO, a ministarstvo mi uredno isplacuje placu izvanrednog prof.
kristian (napisa):

Nazalost, moram osobno priznati da ne razumijem (a mnogo toga i ne znam) zasto je uopce do ove pravne zavrzlame i doslo, i ne shvacam zasto se stvari nisu mogle rijesiti drugacije. Navodno MO zamjera PMF-u nedostatak autonomije odsjeka, no moram priznati da na biologiji stvari rjesavamo prilicno autonomno tako da vjerujem da iako su mozda u proslosti stvari tako izgledale sada je realnost nesto drugacija. U stajaliste oko zgrade ne zelim niti ulaziti jer nemam uvida u papire a moje osobno misljenje bi mozda moglo provocirati dalje flameove.

Argumenti koji se sad koriste su da matematika nije prirodna znanost (sto stoji) pa je njeno smjestanje na PMF jednako neprirodno kao na FER ili bilo koji drugi fakultet. Cesto se spomijne i to da je PMF jedan preveliki, tromi fakultet koji ne funkcionira dovoljno efikasno. Po mom cvrstom uvjerenju, postoje i drugi razlozi koji su puno prozaicniji, ali ovo nije mjesto za takve teme. Sto se tice zgrade, ona (za sad) nije gruntovno upisana ni na PMF ni na PMF-MO. Znajuci kako je izgradnja placena, sasvim mi je razumljivo da PMF sizi na spomen mogucnosti da izgubi zgradu matematike.
Naci suvoditelje nije problem. Opcenito, u osobnim kontaktima, ljudi su puno elasticniji i susretljiviji nego sto bi se moglo zakljuciti iz sudskih sporova. Na srecu.
Mene osobno cijela stvar zivcira i zelio bih samo da se rijesi. Svejedno mi je kako.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan