Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Parcijala na diplomskim studijima
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
shumi1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2005. (20:28:04)
Postovi: (9F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
55 = 57 - 2

PostPostano: 12:35 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Parcijala na diplomskim studijima Citirajte i odgovorite

Kvaziparcijalom sam položio (čak) 6 ispita s diplomskog studija, pa mislim da bi mi bilo premalo slušati po 3 predmeta sa 1. i 2. semestra diplomskog studija.

Zanima me jel se što raspravljalo o tome dal mogu na upisu predati molbu za upis predmeta iz 3. i 4. semestra, tj. dal ima kakve šanse da mi tu molbu priznaju. Btw. preddiplomski studij sam cjeli počistio tako da tu nema problema.

Još jedno pitanje vezano uz ovo ... nešto sam radio plan studiranja i ako bi mi parcijalom priznali sve ispite koje bih tražio, u zadnjem (4.) semestru bi mi ostao samo diplomski rad.
Pretpostavljam da se ovakva situacija događala i kod studenata po starom programu, pa me zanima jel se moguće u tom slučaju dogovoriti sa mentorima, dekanom i sl. da diplomski rad riješim u 3. semestru (u 3. semestru bi mi ostala za riješiti samo 2 predmeta bez diplomskog rada)?
Kvaziparcijalom sam položio (čak) 6 ispita s diplomskog studija, pa mislim da bi mi bilo premalo slušati po 3 predmeta sa 1. i 2. semestra diplomskog studija.

Zanima me jel se što raspravljalo o tome dal mogu na upisu predati molbu za upis predmeta iz 3. i 4. semestra, tj. dal ima kakve šanse da mi tu molbu priznaju. Btw. preddiplomski studij sam cjeli počistio tako da tu nema problema.

Još jedno pitanje vezano uz ovo ... nešto sam radio plan studiranja i ako bi mi parcijalom priznali sve ispite koje bih tražio, u zadnjem (4.) semestru bi mi ostao samo diplomski rad.
Pretpostavljam da se ovakva situacija događala i kod studenata po starom programu, pa me zanima jel se moguće u tom slučaju dogovoriti sa mentorima, dekanom i sl. da diplomski rad riješim u 3. semestru (u 3. semestru bi mi ostala za riješiti samo 2 predmeta bez diplomskog rada)?



_________________
Verum, sine mendatio, certum et verissimum


Zadnja promjena: shumi1; 12:56 sri, 15. 7. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
konfjuzd
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2008. (01:02:51)
Postovi: (3D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 12:40 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što se tiče ovog dali ćeš moći polagati kolegije iz 3. i 4. semestra- da, moći ćeš. Ja znam nekoliko primjera iz ove akademske godine gdje su ljudi s treće (nastavnički) slušali kolegij s 5. godine. Pa onda ćeš ti s 4. pogotovo to moći! :D

A ovo vezano uz diplomski :roll: ne bih znala.
Što se tiče ovog dali ćeš moći polagati kolegije iz 3. i 4. semestra- da, moći ćeš. Ja znam nekoliko primjera iz ove akademske godine gdje su ljudi s treće (nastavnički) slušali kolegij s 5. godine. Pa onda ćeš ti s 4. pogotovo to moći! Very Happy

A ovo vezano uz diplomski Rolling Eyes ne bih znala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 12:50 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Navodno će se onaj prijedlog diplomskog službeno odobriti na sljedećoj sjednici, a prof.Basrak (voditelj D-FPM) mi je rekao da je za njega najodgovorniji prof.Nakić pa možda da njega i prodekana pitaš što se tiče upisa diplomskog u tvom slučaju.
Moguće da neće apsolutno svi položiti diplomski u 4.semestru (zadnjem semestru 5.godine) pa će se on možda moći upisivati i u jesenskom semestru.
Meni još nije jasno to s odabirom/dodjeljivanjem tema i mentora, ali to se ne planiram raspitivati prije redovnog upisa u rujnu.

Ako si na Računarstvu (ili Primijenjenoj), grupe za 3. i 4. semestar vrlo vjerojatno ne prelaze 30 ljudi pa ne vidim zašto ti ne bi odobrili slušanje nekih kolegija 3. i 4. semestra (s pretpostavkom da sad upišeš smjer za koji si polagao predmete).
Navodno će se onaj prijedlog diplomskog službeno odobriti na sljedećoj sjednici, a prof.Basrak (voditelj D-FPM) mi je rekao da je za njega najodgovorniji prof.Nakić pa možda da njega i prodekana pitaš što se tiče upisa diplomskog u tvom slučaju.
Moguće da neće apsolutno svi položiti diplomski u 4.semestru (zadnjem semestru 5.godine) pa će se on možda moći upisivati i u jesenskom semestru.
Meni još nije jasno to s odabirom/dodjeljivanjem tema i mentora, ali to se ne planiram raspitivati prije redovnog upisa u rujnu.

Ako si na Računarstvu (ili Primijenjenoj), grupe za 3. i 4. semestar vrlo vjerojatno ne prelaze 30 ljudi pa ne vidim zašto ti ne bi odobrili slušanje nekih kolegija 3. i 4. semestra (s pretpostavkom da sad upišeš smjer za koji si polagao predmete).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
shumi1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2005. (20:28:04)
Postovi: (9F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
55 = 57 - 2

PostPostano: 12:55 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@konfjuzd,@marijap
Hvala ;-)
@konfjuzd,@marijap
Hvala Wink



_________________
Verum, sine mendatio, certum et verissimum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:04 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Diplomski nosi oko 10 ECTS-a, pa ce ga se tesko moci upisati paralelno sa "zaostacima" zbog ogranicenja od 35 ECTS-a po semestru. Naravno, i to se moze dopustiti studentima koji "redovito obavljaju svoje obaveze" (sto je kod nas vrlo precizno definiran pojam).

Izbor mentora teoretski je jako dobro rijesen. U 10. mjesecu na webu bi trebao osvanuti veliki popis tema (svaki nastavnik zadaje 3 teme). Izaberete sto vam se svidja, odete potencijalnom mentoru i predate mu popunjeni formular. Ako je kod tog nastavnika guzva, mozda cete morati malo pricekati dok napravi rang listu i izabere kandidate. Najkasnije za 7 dana znat cete odgovor - ako izvisite idete drugom nastavniku itd. U svakom slucaju, do kraja prvog semestra svi studenti bi trebali imati mentora i temu diplomskog, kojeg ce upisivati u drugom semestru. Moguce je upisati i u prvom semestru, samo sto cete tada morati birati temu od onih koje su ostale iz prosle akademske godine.

Kako ce to izgledati u praksi vidjet cemo uskoro.
Diplomski nosi oko 10 ECTS-a, pa ce ga se tesko moci upisati paralelno sa "zaostacima" zbog ogranicenja od 35 ECTS-a po semestru. Naravno, i to se moze dopustiti studentima koji "redovito obavljaju svoje obaveze" (sto je kod nas vrlo precizno definiran pojam).

Izbor mentora teoretski je jako dobro rijesen. U 10. mjesecu na webu bi trebao osvanuti veliki popis tema (svaki nastavnik zadaje 3 teme). Izaberete sto vam se svidja, odete potencijalnom mentoru i predate mu popunjeni formular. Ako je kod tog nastavnika guzva, mozda cete morati malo pricekati dok napravi rang listu i izabere kandidate. Najkasnije za 7 dana znat cete odgovor - ako izvisite idete drugom nastavniku itd. U svakom slucaju, do kraja prvog semestra svi studenti bi trebali imati mentora i temu diplomskog, kojeg ce upisivati u drugom semestru. Moguce je upisati i u prvom semestru, samo sto cete tada morati birati temu od onih koje su ostale iz prosle akademske godine.

Kako ce to izgledati u praksi vidjet cemo uskoro.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 13:18 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno hvala na ovoj informaciji. Evo još 3 pitanja ako se već znaju odgovori :)
Znači li to da će svi profesori (koji zadovoljavaju uvjete) "morati" zadati po 3 teme ili se to odnosi na određeni krug profesora?
Što s profesorima koji nisu s našeg fakulteta, a držali su nam npr.neke ekonomske predmete i zadovoljavaju uvjete za biti mentor?
Teme će biti dane za pojedine smjerove ili općenito za sve studente pa će profesori odlučivati kome će dodijeliti temu od prijavljenih?
Puno hvala na ovoj informaciji. Evo još 3 pitanja ako se već znaju odgovori Smile
Znači li to da će svi profesori (koji zadovoljavaju uvjete) "morati" zadati po 3 teme ili se to odnosi na određeni krug profesora?
Što s profesorima koji nisu s našeg fakulteta, a držali su nam npr.neke ekonomske predmete i zadovoljavaju uvjete za biti mentor?
Teme će biti dane za pojedine smjerove ili općenito za sve studente pa će profesori odlučivati kome će dodijeliti temu od prijavljenih?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
shumi1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2005. (20:28:04)
Postovi: (9F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
55 = 57 - 2

PostPostano: 13:29 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Diplomski nosi oko 10 ECTS-a, pa ce ga se tesko moci upisati paralelno sa "zaostacima" zbog ogranicenja od 35 ECTS-a po semestru. Naravno, i to se moze dopustiti studentima koji "redovito obavljaju svoje obaveze" (sto je kod nas vrlo precizno definiran pojam).[/quote]

Ali to nije problem.
Kao što sam gore napisao, meni bi taj 3. semestar ostala samo dva predmeta (svaki 5 ECTS) + diplomski rad (10 ECTS) = 20 ECTS.
krcko (napisa):
Diplomski nosi oko 10 ECTS-a, pa ce ga se tesko moci upisati paralelno sa "zaostacima" zbog ogranicenja od 35 ECTS-a po semestru. Naravno, i to se moze dopustiti studentima koji "redovito obavljaju svoje obaveze" (sto je kod nas vrlo precizno definiran pojam).


Ali to nije problem.
Kao što sam gore napisao, meni bi taj 3. semestar ostala samo dva predmeta (svaki 5 ECTS) + diplomski rad (10 ECTS) = 20 ECTS.



_________________
Verum, sine mendatio, certum et verissimum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:31 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svi profesori koji su zaposleni na MO moraju zadati 3 teme (ako se usvoji pravilnik :? ). Nisam bas siguran da "vanjskima" mozemo nametati takve obaveze, ali mogu i oni zadati temu (u nekim slucajevima trebat ce im formalni suvoditelj s MO).

Teme ne bi bile direktno vezane za pojedine studije, ali moze se zadati koji kolegiji moraju biti polozeni da bi se mogla uzeti ta tema. Dakle indirektno se moze zadati studij.

Profesor bira koga ce od prijavljenih uzeti. Izbor potvrdjuje potpisom formulara, kojeg onda predajete voditelju studija. Voditelj studija vam sastavlja komisiju.
Svi profesori koji su zaposleni na MO moraju zadati 3 teme (ako se usvoji pravilnik Confused ). Nisam bas siguran da "vanjskima" mozemo nametati takve obaveze, ali mogu i oni zadati temu (u nekim slucajevima trebat ce im formalni suvoditelj s MO).

Teme ne bi bile direktno vezane za pojedine studije, ali moze se zadati koji kolegiji moraju biti polozeni da bi se mogla uzeti ta tema. Dakle indirektno se moze zadati studij.

Profesor bira koga ce od prijavljenih uzeti. Izbor potvrdjuje potpisom formulara, kojeg onda predajete voditelju studija. Voditelj studija vam sastavlja komisiju.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 13:40 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm, bit će veselo :? sezona lova na potpis 8)
Nekako mislim da će Računarstvo, Primijenjena i Teorijska lakše raspodijeliti teme, nego mi s Financijske i Statistike (nas ukupno 70-80)...
Nadam se da će profesori mudro odabrati teme...

Jesu prije isto bile objavljivane teme na starom studiju ili su se studenti prvo javljali potencijalnim mentorima pa dogovarali teme?
Hm, bit će veselo Confused sezona lova na potpis Cool
Nekako mislim da će Računarstvo, Primijenjena i Teorijska lakše raspodijeliti teme, nego mi s Financijske i Statistike (nas ukupno 70-80)...
Nadam se da će profesori mudro odabrati teme...

Jesu prije isto bile objavljivane teme na starom studiju ili su se studenti prvo javljali potencijalnim mentorima pa dogovarali teme?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 14:09 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ Krcko....ne tiče se mene, ali me zanima..... Postoji li mogućnost da student predloži neku temu profesoru, pa ako je tema profesoru vrlo OK, da je uvrsti na popis i onda izabere tog studenta za svog diplomanda sa tom temom?
@ Krcko....ne tiče se mene, ali me zanima..... Postoji li mogućnost da student predloži neku temu profesoru, pa ako je tema profesoru vrlo OK, da je uvrsti na popis i onda izabere tog studenta za svog diplomanda sa tom temom?



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:10 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="marijap"]Nekako mislim da će Računarstvo, Primijenjena i Teorijska lakše raspodijeliti teme, nego mi s Financijske i Statistike (nas ukupno 70-80)...
Nadam se da će profesori mudro odabrati teme...[/quote]

Kao sto rekoh, teme se u principu zadaju za sve studije. Jasno je da necete svi moci odabrati financijske i statisticke teme (tada bi profesori iz tog podrucja morali zadati 10-15 tema svaki). Motat cete se zadovoljiti s opcim matematickim temama, isto kao i mnogi financijasi na starom studiju.
marijap (napisa):
Nekako mislim da će Računarstvo, Primijenjena i Teorijska lakše raspodijeliti teme, nego mi s Financijske i Statistike (nas ukupno 70-80)...
Nadam se da će profesori mudro odabrati teme...


Kao sto rekoh, teme se u principu zadaju za sve studije. Jasno je da necete svi moci odabrati financijske i statisticke teme (tada bi profesori iz tog podrucja morali zadati 10-15 tema svaki). Motat cete se zadovoljiti s opcim matematickim temama, isto kao i mnogi financijasi na starom studiju.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 14:11 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Jesu prije isto bile objavljivane teme na starom studiju ili su se studenti prvo javljali potencijalnim mentorima pa dogovarali teme?[/quote]

Na 4. godini smo lovili profesore i molili bi li nam mogli biti mentori za diplomski. Već tada su neki dogovarali okvirno teme. Taj lov je bio bitan jer su nam se mentori morali potpisati u index. Bez tog potpisa nismo mogli upisati apsolventsku godinu.
Citat:
Jesu prije isto bile objavljivane teme na starom studiju ili su se studenti prvo javljali potencijalnim mentorima pa dogovarali teme?


Na 4. godini smo lovili profesore i molili bi li nam mogli biti mentori za diplomski. Već tada su neki dogovarali okvirno teme. Taj lov je bio bitan jer su nam se mentori morali potpisati u index. Bez tog potpisa nismo mogli upisati apsolventsku godinu.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:12 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]@ Krcko....ne tiče se mene, ali me zanima..... Postoji li mogućnost da student predloži neku temu profesoru, pa ako je tema profesoru vrlo OK, da je uvrsti na popis i onda izabere tog studenta za svog diplomanda sa tom temom?[/quote]

Postoji. Bilo bi mudro javiti se profesoru vec u rujnu pa da uvrsti temu u sluzbeni popis koji ce biti blagoslovnjen na Vijecu, ali koliko sam shvatio moci ce se i naknadno dobiti blagoslov.
kenny (napisa):
@ Krcko....ne tiče se mene, ali me zanima..... Postoji li mogućnost da student predloži neku temu profesoru, pa ako je tema profesoru vrlo OK, da je uvrsti na popis i onda izabere tog studenta za svog diplomanda sa tom temom?


Postoji. Bilo bi mudro javiti se profesoru vec u rujnu pa da uvrsti temu u sluzbeni popis koji ce biti blagoslovnjen na Vijecu, ali koliko sam shvatio moci ce se i naknadno dobiti blagoslov.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 14:14 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Svi profesori koji su zaposleni na MO moraju zadati 3 teme (ako se usvoji pravilnik :? ).[/quote]

Hm, ovo znaci da ce profesor smjeti imati najvise 3 diplomanda godisnje? Kako je ono prije bilo? Bilo je odredjeno koliko ih smije imati minimalno, right? A sve nakon tog broja je mogao odbiti...
krcko (napisa):
Svi profesori koji su zaposleni na MO moraju zadati 3 teme (ako se usvoji pravilnik Confused ).


Hm, ovo znaci da ce profesor smjeti imati najvise 3 diplomanda godisnje? Kako je ono prije bilo? Bilo je odredjeno koliko ih smije imati minimalno, right? A sve nakon tog broja je mogao odbiti...



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:19 sri, 15. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, kenny, maximum nije zadan. :)
Ne, kenny, maximum nije zadan. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 19:35 čet, 16. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

A može li te prof. odbiti iako si se jedini prijavio za neku temu?


EDIT: Sad kad opet čitam ovo s rang listom i odlaskom drugom profesoru; znači li to da se opredjeljujemo konkretno za temu ili za profesora pa gdje nas on ubaci ili kako nas rangira po temama?
A može li te prof. odbiti iako si se jedini prijavio za neku temu?


EDIT: Sad kad opet čitam ovo s rang listom i odlaskom drugom profesoru; znači li to da se opredjeljujemo konkretno za temu ili za profesora pa gdje nas on ubaci ili kako nas rangira po temama?



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:03 čet, 16. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, prof. moze odbiti sve prijavljene. :) U raspravi je zakljuceno da to nema smisla "rjesavati" pravno (pravilnikom) barem dok se problem ne manifestira, a meni se cini i da nema smisla nekoga tvrdo prisiljavati (jer je pitanje kako bi se diplomandi tada proveli). 8)

Birate temu s popisa tema. :)
Da, prof. moze odbiti sve prijavljene. Smile U raspravi je zakljuceno da to nema smisla "rjesavati" pravno (pravilnikom) barem dok se problem ne manifestira, a meni se cini i da nema smisla nekoga tvrdo prisiljavati (jer je pitanje kako bi se diplomandi tada proveli). Cool

Birate temu s popisa tema. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 22:12 čet, 16. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na odgovorima :)

Bit će zanimljivo :lol:
Hvala na odgovorima Smile

Bit će zanimljivo Laughing



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vanja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2006. (16:38:26)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2

PostPostano: 8:42 uto, 1. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

pošto je ovdje tema "parcijala na diplomskim studijima" mene bi zanimalo ovo: kako se upisuje parcijala s prve na drugu godinu diplomskog?
Da li se mora pisati neka molba za upis kolegija s više godine studija (za koje imam položene prethodnike a to zadovoljavaju svi predmeti u zimskom semestru)? Ako da, da li se treba pisati za svaki predmet posebno ili se sve piše u jednoj molbi?
(naime, do sada sam upisivala redovno višu godinu studija i nemam još iskustva s parcijalom) :?
pošto je ovdje tema "parcijala na diplomskim studijima" mene bi zanimalo ovo: kako se upisuje parcijala s prve na drugu godinu diplomskog?
Da li se mora pisati neka molba za upis kolegija s više godine studija (za koje imam položene prethodnike a to zadovoljavaju svi predmeti u zimskom semestru)? Ako da, da li se treba pisati za svaki predmet posebno ili se sve piše u jednoj molbi?
(naime, do sada sam upisivala redovno višu godinu studija i nemam još iskustva s parcijalom) Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Johnny Casino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2003. (17:56:59)
Postovi: (10F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 21 - 15
Lokacija: location, location!

PostPostano: 9:00 uto, 1. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Osim ovoga, mene jos zanima hoce se trebati nesto placati? I ako da, na koji nacin se određuje tko i koliko?
Osim ovoga, mene jos zanima hoce se trebati nesto placati? I ako da, na koji nacin se određuje tko i koliko?



_________________
Ima jedan broj, a djeljiv je sa pet
U nizu brojeva, djeljivih sa šest.
...

A to je dva, dva, dva do Žitnjaka
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan