Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

problemi sa spajanjem na studenta

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
gosct123
Gost





PostPostano: 23:11 sub, 11. 7. 2009    Naslov: problemi sa spajanjem na studenta Citirajte i odgovorite

Dakle, fireftp se ne spaja, a kad sam pokusala otvoriti webmail, javlja da je login kriv, iako sigurno nije..
U cemu bi mogao biti problem?

Hvala!
Dakle, fireftp se ne spaja, a kad sam pokusala otvoriti webmail, javlja da je login kriv, iako sigurno nije..
U cemu bi mogao biti problem?

Hvala!


[Vrh]
Kruno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2003. (18:06:24)
Postovi: (7B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 29 - 0
Lokacija: RC

PostPostano: 9:24 pon, 13. 7. 2009    Naslov: Re: problemi sa spajanjem na studenta Citirajte i odgovorite

[quote="gosct123"]Dakle, fireftp se ne spaja, a kad sam pokusala otvoriti webmail, javlja da je login kriv, iako sigurno nije..
U cemu bi mogao biti problem?

Hvala![/quote]

Puno toga. Dodjite u Racunski centar, bilo koji dan od 12:30 do 14:30.
gosct123 (napisa):
Dakle, fireftp se ne spaja, a kad sam pokusala otvoriti webmail, javlja da je login kriv, iako sigurno nije..
U cemu bi mogao biti problem?

Hvala!


Puno toga. Dodjite u Racunski centar, bilo koji dan od 12:30 do 14:30.



_________________
Kruno
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 16:57 pon, 24. 8. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Opet sličan problem sa studentom kao kod kolege gore. Putty-em i preko webmaila javlja da login nije uspio iako je password sigurno dobar. Jučer (u nedjelju) ujutro sam se uredno spojio preko webmaila, popodne je poceo javljati da login nije uspio.

Zamolio sam jednog kolegu koji je bio online da i on proba, njemu se isto dogadja pa bi samo zamolio da provjerite da nije neki problem na studentu opcenito. Naravno, ako sad vec ima nekog u Racunalnom centru. Neznam kako radi preko praznika. I ako taj neko ujedno cita ovo ...

Ne bi bilo bitno da ne ocekujem odgovor od mentora slijedecih dana. Malo mi je daleko da dolazim do faksa samo radi toga.
Opet sličan problem sa studentom kao kod kolege gore. Putty-em i preko webmaila javlja da login nije uspio iako je password sigurno dobar. Jučer (u nedjelju) ujutro sam se uredno spojio preko webmaila, popodne je poceo javljati da login nije uspio.

Zamolio sam jednog kolegu koji je bio online da i on proba, njemu se isto dogadja pa bi samo zamolio da provjerite da nije neki problem na studentu opcenito. Naravno, ako sad vec ima nekog u Racunalnom centru. Neznam kako radi preko praznika. I ako taj neko ujedno cita ovo ...

Ne bi bilo bitno da ne ocekujem odgovor od mentora slijedecih dana. Malo mi je daleko da dolazim do faksa samo radi toga.


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:32 uto, 25. 8. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni spajanje uredno prolazi; dakle, stvar je vjerojatno u tvom accountu, jer asistentski account nije nista posebno. :)
Meni spajanje uredno prolazi; dakle, stvar je vjerojatno u tvom accountu, jer asistentski account nije nista posebno. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sandro
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2008. (12:54:50)
Postovi: (12)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 11 - 0
Lokacija: RC

PostPostano: 8:00 uto, 25. 8. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

I student i webmail rade normalno. Pošalji mi mail (sandroATmath.hr) sa svojim korisničkim imenom pa ću ti provjeriti je li ti sa accountom sve u redu. Ovako anonimno ti ne mogu pomoći.

Ubuduće kada se susretnete s ovakvim problemom najbolje je posalti mail na adresu računskog centra ili navratiti osobno. :wink:
I student i webmail rade normalno. Pošalji mi mail (sandroATmath.hr) sa svojim korisničkim imenom pa ću ti provjeriti je li ti sa accountom sve u redu. Ovako anonimno ti ne mogu pomoći.

Ubuduće kada se susretnete s ovakvim problemom najbolje je posalti mail na adresu računskog centra ili navratiti osobno. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Novi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2007. (12:08:32)
Postovi: (11F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
60 = 69 - 9

PostPostano: 8:37 uto, 25. 8. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se dogodilo isto (ako je to ono o cemu kolege pricaju). Naime firefox javlja "untrusted connection"
[quote]This Connection is Untrusted

You have asked Firefox to connect
securely to webmail.studenti.math.hr, but we can't confirm that your connection is secure.

Normally, when you try to connect securely,
sites will present trusted identification to prove that you are
going to the right place. However, this site's identity can't be verified.

What Should I Do?

If you usually connect to
this site without problems, this error could mean that someone is
trying to impersonate the site, and you shouldn't continue.

Technical Details

webmail.studenti.math.hr uses an invalid security certificate.

The certificate expired on 23.8.2009 13:24.

(Error code: sec_error_expired_certificate)

I Understand the Risks

If you understand what's going on, you
can tell Firefox to start trusting this site's identification.
Even if you trust the site, this error could mean that someone is
tampering with your connection.

Don't add an exception unless
you know there's a good reason why this site doesn't use trusted identification.
[/quote]

I onda se stvar zaobiđe tako da se klikne ovo "I understand the risks" i "Add exception..."

Dakle zastario vam je sigurnosni certifikat. 8)

EDIT:
Sad vidim da to nije ono o cemu kolege pricaju (njima ne valja login), ali nije lose da se upozori.
Meni se dogodilo isto (ako je to ono o cemu kolege pricaju). Naime firefox javlja "untrusted connection"
Citat:
This Connection is Untrusted

You have asked Firefox to connect
securely to webmail.studenti.math.hr, but we can't confirm that your connection is secure.

Normally, when you try to connect securely,
sites will present trusted identification to prove that you are
going to the right place. However, this site's identity can't be verified.

What Should I Do?

If you usually connect to
this site without problems, this error could mean that someone is
trying to impersonate the site, and you shouldn't continue.

Technical Details

webmail.studenti.math.hr uses an invalid security certificate.

The certificate expired on 23.8.2009 13:24.

(Error code: sec_error_expired_certificate)

I Understand the Risks

If you understand what's going on, you
can tell Firefox to start trusting this site's identification.
Even if you trust the site, this error could mean that someone is
tampering with your connection.

Don't add an exception unless
you know there's a good reason why this site doesn't use trusted identification.


I onda se stvar zaobiđe tako da se klikne ovo "I understand the risks" i "Add exception..."

Dakle zastario vam je sigurnosni certifikat. Cool

EDIT:
Sad vidim da to nije ono o cemu kolege pricaju (njima ne valja login), ali nije lose da se upozori.



_________________
Jedan je smjer očit, a drugi je trivijalan.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan