Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Savjet za laptop (informacija)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 15:10 sri, 19. 8. 2009    Naslov: Savjet za laptop Citirajte i odgovorite

Kao sto naslov rece, kupujem (odnosno sestra) laptop...ona sad krece u gimnaziju, i treba joj nest cisto da ima za sebe, surfanje igranje i slicno, znaci nis ozbiljno..mislim da je voljna dati do 4000kn..malo sam guglao i pricao s frendovima, zasad sam misljenja da je hp najbolji omjer cijena/kvaliteta.
I mozda znate bas gdje kupiti, gdje je mozda povoljnije, neke akcije i slicno...(bilo gdje na potezu rijeka-zagreb) :)

Zahvaljujem..
Kao sto naslov rece, kupujem (odnosno sestra) laptop...ona sad krece u gimnaziju, i treba joj nest cisto da ima za sebe, surfanje igranje i slicno, znaci nis ozbiljno..mislim da je voljna dati do 4000kn..malo sam guglao i pricao s frendovima, zasad sam misljenja da je hp najbolji omjer cijena/kvaliteta.
I mozda znate bas gdje kupiti, gdje je mozda povoljnije, neke akcije i slicno...(bilo gdje na potezu rijeka-zagreb) Smile

Zahvaljujem..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivo34
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:11:04)
Postovi: (171)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
35 = 43 - 8

PostPostano: 15:33 sri, 19. 8. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitanje, zasto bas laptop? :?
Laptop nije ni za sto posebno dobar, osim sto je mobilan, pa treba li njoj to uopce? :)
Nekakvo razumno desktop rjesenje bi te kostalo te pare ali bi bilo puuuno bolje za igranje recimo.
Pitanje, zasto bas laptop? Confused
Laptop nije ni za sto posebno dobar, osim sto je mobilan, pa treba li njoj to uopce? Smile
Nekakvo razumno desktop rjesenje bi te kostalo te pare ali bi bilo puuuno bolje za igranje recimo.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 17:37 sri, 19. 8. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako joj je bitna mobilnost, a recimo grafika ne toliko, neka razmisli o netbooku. Mali su i lagani, a dosta jeftiniji. Ja sam si uzeo Acer Aspire One D150 sa 6-ćelijskom baterijom, obrisao Windowse, stavio Gentoo i dobro me služi.
Ako joj je bitna mobilnost, a recimo grafika ne toliko, neka razmisli o netbooku. Mali su i lagani, a dosta jeftiniji. Ja sam si uzeo Acer Aspire One D150 sa 6-ćelijskom baterijom, obrisao Windowse, stavio Gentoo i dobro me služi.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 21:32 sri, 19. 8. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ivo:
a pojma nemam, valjda zbog mobilnosti i mode...definitivno je laptop, nema pregovora :)

@melkor:
hm, koja je temeljna razlika izmedu te 2 stvari? laptop i netbook mislim
@ivo:
a pojma nemam, valjda zbog mobilnosti i mode...definitivno je laptop, nema pregovora Smile

@melkor:
hm, koja je temeljna razlika izmedu te 2 stvari? laptop i netbook mislim


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 21:46 sri, 19. 8. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

netbook je JAKO lagan i mali :D
nema cd/dvd drive
obicno kosta manje ako nije neki nabrijani model :)

neki nemaju niti klasicni disk, vec koriste tip memorije kao sto je u usb stickovima/memkeyevima - sto ima ogranicenu kolicinu pisanja - pa je to zdravo provjeriti

dakle ono - idealna stvar za nositi na prezentacije, surfati u vlakovima, pa mozda i od doma, ako korisnik nije zahtjevan i nema potrebu otvoriti 15+ tabova, 9+ prozora i par dodatnih aplikacija koje se vrte uokolo :D
vjerujem da bi i tako nesto izdrzao, ali monitor je ipak mali, sta jes, jes :D
dobro se vidi, ali ako je osoba coravijus poput mene, mozda to nije najsretniji izbor za komp :)

ovo je sve 'odokativno' i ono sto sam pohvatala usput, vjerujem da ce Melkor napisati vise tehnickih razlika :)

ja samo slinim za tim malim cudom, kojeg cu valjda jednog dana i ubosti ako mi bude trebao za nanashati ga okolo :)
a za rad - desktop masina i lijepi veliki crt monitor :D

ovaj kojeg Melkor spominje mi se vizualno bas svidja, tako da, ako je do mode - preporucam :D
lijep, elegantan sa dobrom tastaturom :D

notebooci su od 3 kile navishe, kad dodas torbu - rame ti otpadne :D
ovi mali se vrte od 1.5 do 2 kile koliko sam uhvatila....

no, prvenstveno - sve ovisi za sto ce joj
ako je za igranje - onda je mozda bolji izbor neki klasicni notebook sa vecim ekranom - naravno, ovisi kakve igre...

ako je za mail, chat, google, facebook, youtube i slicno - mislim da je netbook skroz ok

cak moze i film gledati, ali mislim je ipak premali za gledanje filma u dvoje/dvije.... pa ono, ako zeli gledati filmove u drustvu - onda joj treba veci ekran :D
netbook je JAKO lagan i mali Very Happy
nema cd/dvd drive
obicno kosta manje ako nije neki nabrijani model Smile

neki nemaju niti klasicni disk, vec koriste tip memorije kao sto je u usb stickovima/memkeyevima - sto ima ogranicenu kolicinu pisanja - pa je to zdravo provjeriti

dakle ono - idealna stvar za nositi na prezentacije, surfati u vlakovima, pa mozda i od doma, ako korisnik nije zahtjevan i nema potrebu otvoriti 15+ tabova, 9+ prozora i par dodatnih aplikacija koje se vrte uokolo Very Happy
vjerujem da bi i tako nesto izdrzao, ali monitor je ipak mali, sta jes, jes Very Happy
dobro se vidi, ali ako je osoba coravijus poput mene, mozda to nije najsretniji izbor za komp Smile

ovo je sve 'odokativno' i ono sto sam pohvatala usput, vjerujem da ce Melkor napisati vise tehnickih razlika Smile

ja samo slinim za tim malim cudom, kojeg cu valjda jednog dana i ubosti ako mi bude trebao za nanashati ga okolo Smile
a za rad - desktop masina i lijepi veliki crt monitor Very Happy

ovaj kojeg Melkor spominje mi se vizualno bas svidja, tako da, ako je do mode - preporucam Very Happy
lijep, elegantan sa dobrom tastaturom Very Happy

notebooci su od 3 kile navishe, kad dodas torbu - rame ti otpadne Very Happy
ovi mali se vrte od 1.5 do 2 kile koliko sam uhvatila....

no, prvenstveno - sve ovisi za sto ce joj
ako je za igranje - onda je mozda bolji izbor neki klasicni notebook sa vecim ekranom - naravno, ovisi kakve igre...

ako je za mail, chat, google, facebook, youtube i slicno - mislim da je netbook skroz ok

cak moze i film gledati, ali mislim je ipak premali za gledanje filma u dvoje/dvije.... pa ono, ako zeli gledati filmove u drustvu - onda joj treba veci ekran Very Happy



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 0:45 čet, 20. 8. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nesi je više-manje sve rekla. Još bih dodao da se u većinu netbooka stavlja neki od Intel Atom procesora. Njihova karakteristika je da troše malo struje, ali i lošiji su od procesora koji se stavljaju u laptope (npr. Core 2 Duo). Što se tiče grafike, isto se gleda da se uštedi na potrošnji, a nema ni smisla pretjerivati s obzirom na mali ekran (oko 10" u prosjeku).

Znači, za uobičajene online aktivnosti, pisanje i čitanje dokumenata, slušanje glazbe i gledanje pokojeg filma u vlaku i slično je to sve dovoljno, a bonus je to što je netbook lagan (1 do 1.5 kg, mislim da je 2 čak previše za tu kategoriju), malen (manji od A4 papira; doduše, nekima je to mana, ovisi o preferencijama), mobilan i jeftin. Pristojan netbook se može kupiti za manje od 3000 kn. Konkretno, ja sam ovaj koji sam spomenuo platio 2700 kn. Naravno, budući da se radi o ženskoj osobi, plus je i najčešće dobar, moderan izgled. Ima ih u raznim bojama itd. :wink:

E sad, za neku zahtjevniju multimediju i igre je ipak potrebna bolja grafika i jači procesor, za crtanje, dizajn web stranica i slično je vjerojatno potreban veći ekran. U takvim slučajevima je bolje kupiti laptop.

Dakle, neka tvoja sestra dobro razmisli što sve želi raditi, s koliko novca raspolaže, hoće li joj smetati da mora vući posebnu torbu s nešto težim laptopom, je li joj dovoljan ekran od 10", treba li joj CD/DVD drive, može li se priviknuti na nešto manje tipke od onih na normalnim tastaturama itd. Javi za što se na kraju odlučila. :)
Nesi je više-manje sve rekla. Još bih dodao da se u većinu netbooka stavlja neki od Intel Atom procesora. Njihova karakteristika je da troše malo struje, ali i lošiji su od procesora koji se stavljaju u laptope (npr. Core 2 Duo). Što se tiče grafike, isto se gleda da se uštedi na potrošnji, a nema ni smisla pretjerivati s obzirom na mali ekran (oko 10" u prosjeku).

Znači, za uobičajene online aktivnosti, pisanje i čitanje dokumenata, slušanje glazbe i gledanje pokojeg filma u vlaku i slično je to sve dovoljno, a bonus je to što je netbook lagan (1 do 1.5 kg, mislim da je 2 čak previše za tu kategoriju), malen (manji od A4 papira; doduše, nekima je to mana, ovisi o preferencijama), mobilan i jeftin. Pristojan netbook se može kupiti za manje od 3000 kn. Konkretno, ja sam ovaj koji sam spomenuo platio 2700 kn. Naravno, budući da se radi o ženskoj osobi, plus je i najčešće dobar, moderan izgled. Ima ih u raznim bojama itd. Wink

E sad, za neku zahtjevniju multimediju i igre je ipak potrebna bolja grafika i jači procesor, za crtanje, dizajn web stranica i slično je vjerojatno potreban veći ekran. U takvim slučajevima je bolje kupiti laptop.

Dakle, neka tvoja sestra dobro razmisli što sve želi raditi, s koliko novca raspolaže, hoće li joj smetati da mora vući posebnu torbu s nešto težim laptopom, je li joj dovoljan ekran od 10", treba li joj CD/DVD drive, može li se priviknuti na nešto manje tipke od onih na normalnim tastaturama itd. Javi za što se na kraju odlučila. Smile



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mandaric
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (23:24:45)
Postovi: (17)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 21:50 čet, 3. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10624&catid=28

HP i kvaliteta u istoj rečenici čudno zvuči. Pogotovo ProBook serija koja je od plastelina.

Toshiba (osim skupljih Dellova i Lenova) je laptop sa najtvrđim poklopcem ekrana koji sam susreo.
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10624&catid=28

HP i kvaliteta u istoj rečenici čudno zvuči. Pogotovo ProBook serija koja je od plastelina.

Toshiba (osim skupljih Dellova i Lenova) je laptop sa najtvrđim poklopcem ekrana koji sam susreo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 11:55 uto, 8. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

sto mislite o ovom modelu toshibe l500-12p?

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10624&catid=28
sto mislite o ovom modelu toshibe l500-12p?

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10624&catid=28


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
indexnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2008. (13:41:53)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 4

PostPostano: 20:34 uto, 8. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovaj model koji si naveo je veoma dobar, jedino sto ima integriranu grafičku ali moze i bez nje ako ti ne treba za igrice i sl.
No ipak bih ti ja preporucio da ako imas jos kojih 500 kuna vise da pogledas [url]http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=3330[/url]
ili neki drugi model na toj stranici. Osobno sam kupovao tamo i imam odlicna iskustva i jako sam zadovoljan s laptopom.
ovaj model koji si naveo je veoma dobar, jedino sto ima integriranu grafičku ali moze i bez nje ako ti ne treba za igrice i sl.
No ipak bih ti ja preporucio da ako imas jos kojih 500 kuna vise da pogledas http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=3330
ili neki drugi model na toj stranici. Osobno sam kupovao tamo i imam odlicna iskustva i jako sam zadovoljan s laptopom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:00 uto, 8. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Izbjegavati ATIja ako se misli barem povremeno dici Linux. :| Ne daju specke za srociti drivere, a sami to toliko sheprtljavo rade da to nije za vjerovati. :roll:
Izbjegavati ATIja ako se misli barem povremeno dici Linux. Neutral Ne daju specke za srociti drivere, a sami to toliko sheprtljavo rade da to nije za vjerovati. Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mandaric
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (23:24:45)
Postovi: (17)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 0:04 sri, 9. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Izbjegavati ATIja ako se misli barem povremeno dici Linux. :| Ne daju specke za srociti drivere, a sami to toliko sheprtljavo rade da to nije za vjerovati. :roll:[/quote]

Vjeruješ da sam zbog toga prodao par mjeseci star laptop i izgubio 1000kn, ali nisam više mogao. Bez efekta bez ičega, meni firefox šteka prozor pri resizeu, ma...

Intelova integruša i preporođen sam:)

Doma za stolni uspio s frendom đorat ja njemu ATI on meni nevidiu. Naravno isto, oni se fakat potrude. (a intel da specke)

Inače ako se misliš igrat na windowsima ne gledaj dalje od ove a300 koja ti je preporučena.

Ako ne, ili ne na windowsima ne gledaj dalje od L500 koju si sam našao.

Ako ti baš treba grafa na linuxu, do 5 soma od kvalitetnijih je lenovo sl500 al ta nvidia 9300 je najslabija neintegrirana grafa koju danas iko ugrađuje, a nije jeftin. Tak da ipak L500
vsego (napisa):
Izbjegavati ATIja ako se misli barem povremeno dici Linux. Neutral Ne daju specke za srociti drivere, a sami to toliko sheprtljavo rade da to nije za vjerovati. Rolling Eyes


Vjeruješ da sam zbog toga prodao par mjeseci star laptop i izgubio 1000kn, ali nisam više mogao. Bez efekta bez ičega, meni firefox šteka prozor pri resizeu, ma...

Intelova integruša i preporođen sam:)

Doma za stolni uspio s frendom đorat ja njemu ATI on meni nevidiu. Naravno isto, oni se fakat potrude. (a intel da specke)

Inače ako se misliš igrat na windowsima ne gledaj dalje od ove a300 koja ti je preporučena.

Ako ne, ili ne na windowsima ne gledaj dalje od L500 koju si sam našao.

Ako ti baš treba grafa na linuxu, do 5 soma od kvalitetnijih je lenovo sl500 al ta nvidia 9300 je najslabija neintegrirana grafa koju danas iko ugrađuje, a nije jeftin. Tak da ipak L500


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 9:41 ned, 13. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cisto sumnjam da je sestra ikad cula za linux.. :D
Znaci l500 je ok, jel? Cuo sam sa strane da mozda nije lose sacekati koji mjesec kako bi se mozda negdje pojavila ta toshiba na nekoj akciji, ali to mi se cini malo besmisleno?

Hvala na savjetima i komentarima.. 8)
Cisto sumnjam da je sestra ikad cula za linux.. Very Happy
Znaci l500 je ok, jel? Cuo sam sa strane da mozda nije lose sacekati koji mjesec kako bi se mozda negdje pojavila ta toshiba na nekoj akciji, ali to mi se cini malo besmisleno?

Hvala na savjetima i komentarima.. Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:58 uto, 15. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

imama i ja jedno pitanje... frend bi kupio laptop (rabljeni), cijene do 1500kn. Treba mu za Office alate (Word,Excell, Powerpoint), dakle ne treba bit mrcina. Poželjno je da bude čim manji.

Neki savjet?
Hvala :D
imama i ja jedno pitanje... frend bi kupio laptop (rabljeni), cijene do 1500kn. Treba mu za Office alate (Word,Excell, Powerpoint), dakle ne treba bit mrcina. Poželjno je da bude čim manji.

Neki savjet?
Hvala Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 13:06 sri, 16. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li postoji opcenito neki proizvođač laptopa koji bi bio bolji od svih ostalih na tržištu ???
ista stvar me zanima s procesorima... dal treba neke izbjegavati ???
da li postoji opcenito neki proizvođač laptopa koji bi bio bolji od svih ostalih na tržištu ???
ista stvar me zanima s procesorima... dal treba neke izbjegavati ???


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
munjotres
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 07. 2009. (14:10:17)
Postovi: (2D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 2

PostPostano: 22:54 sri, 16. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

moje mišljenje je da najbolje laptope na tržištu imaju IBM i Apple.

IBMovi su robusni i napravljeni da traju, puno ulažu u zaštitu od udaraca (hdd zaštita), proljevanja (kanalići po tipkovnici za izbacit vodu), krađe podataka (fingerprint readeri ugrađeni), imaju dobre baterije, magnezijska kućišta...

Apple oduševljava sitnicama koje znače jako puno na laptopu; baterija od 7-8 sati, magnetski priključak za adapter (kolko su mi puta tak ljudi potegnuli laptop jer ima pipac, a magnetić se sam otkvači.. prekrasno!), stakleni touchpad koji zna koliko prstiju koristite (max 4) i svaka kombinacija ima drugu funkciju, metalna kućišta, osvjetljene tipkovnice, turbo oštri ekrani, svi modeli imaju kamere, bluetooth, wifi, širokopojasni mikrofon i barem Geforce 9400M grafičku karticu... Najveća prednost je u biti MacOSX... pogotovo Snow Leopard.. OpenCL... mmmm....

Uglavnom, ja neam para za takve kompove. :D

I nikome ne bih preporučio laptop za igranje; nabrijane grafičke u laptopima (iako su rađene za mobilna računala) se svejedno griju jako puno dok igrate i kure okolne komponente, pa povećavate šansu da vam neš rikne odmah po isteku garantnog roka (kako to obično biva), a i troše puno snage što je opterećenje za bateriju...

ja sam prezadovoljan sa svojim HP-om. mislim da je HP-ova poslovna serija super izbalansirana što se tiče cijene/kvalitete.

oni njihovi pokušaji da naprave "gamersku" seriju su dosta neuspješni jerbo su uvijek negdje slabi, komponente/kvaliteta izrade/mobilnost nije dobro izbalansirana.

uzeo sam poslovnu seriju (niš od multimedijskih tipki i dodataka), 3h baterija, intel X3100GMA grafika, core2duo 2GHz i 3GB RAMa.

Koštao je 4,5 kkn. To je bilo prije manje od 2 godine. Sad baterija traje 2,5h i bez beda pokrenem Dreamweaver, Photoshop, Fireworks, Firefox, Filezillu + kojekakve gluposti PARALELNO i to sa eksternim monitorom kao extened desktop.

ja zadovoljan. :D Po mojem je najbitnije: da je proc core2duo, kvaliteta plastike, duljina baterije, RAM 3GB+ i da je grafička što normalnija.

iss kolki post, fakat mi je bilo dosadno :P valjda će i pomoć ;)
moje mišljenje je da najbolje laptope na tržištu imaju IBM i Apple.

IBMovi su robusni i napravljeni da traju, puno ulažu u zaštitu od udaraca (hdd zaštita), proljevanja (kanalići po tipkovnici za izbacit vodu), krađe podataka (fingerprint readeri ugrađeni), imaju dobre baterije, magnezijska kućišta...

Apple oduševljava sitnicama koje znače jako puno na laptopu; baterija od 7-8 sati, magnetski priključak za adapter (kolko su mi puta tak ljudi potegnuli laptop jer ima pipac, a magnetić se sam otkvači.. prekrasno!), stakleni touchpad koji zna koliko prstiju koristite (max 4) i svaka kombinacija ima drugu funkciju, metalna kućišta, osvjetljene tipkovnice, turbo oštri ekrani, svi modeli imaju kamere, bluetooth, wifi, širokopojasni mikrofon i barem Geforce 9400M grafičku karticu... Najveća prednost je u biti MacOSX... pogotovo Snow Leopard.. OpenCL... mmmm....

Uglavnom, ja neam para za takve kompove. Very Happy

I nikome ne bih preporučio laptop za igranje; nabrijane grafičke u laptopima (iako su rađene za mobilna računala) se svejedno griju jako puno dok igrate i kure okolne komponente, pa povećavate šansu da vam neš rikne odmah po isteku garantnog roka (kako to obično biva), a i troše puno snage što je opterećenje za bateriju...

ja sam prezadovoljan sa svojim HP-om. mislim da je HP-ova poslovna serija super izbalansirana što se tiče cijene/kvalitete.

oni njihovi pokušaji da naprave "gamersku" seriju su dosta neuspješni jerbo su uvijek negdje slabi, komponente/kvaliteta izrade/mobilnost nije dobro izbalansirana.

uzeo sam poslovnu seriju (niš od multimedijskih tipki i dodataka), 3h baterija, intel X3100GMA grafika, core2duo 2GHz i 3GB RAMa.

Koštao je 4,5 kkn. To je bilo prije manje od 2 godine. Sad baterija traje 2,5h i bez beda pokrenem Dreamweaver, Photoshop, Fireworks, Firefox, Filezillu + kojekakve gluposti PARALELNO i to sa eksternim monitorom kao extened desktop.

ja zadovoljan. Very Happy Po mojem je najbitnije: da je proc core2duo, kvaliteta plastike, duljina baterije, RAM 3GB+ i da je grafička što normalnija.

iss kolki post, fakat mi je bilo dosadno Razz valjda će i pomoć Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mali_42
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2008. (09:11:58)
Postovi: (5F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0
Lokacija: 3-sfera

PostPostano: 12:52 sub, 17. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li se negdje u Zagrebu moze dobiti studentski popust na laptop?
Citao sam da u Americi svi studenti dobivaju kupone kao popuste za laptop.
Planiram kupti laptop.
Da li se negdje u Zagrebu moze dobiti studentski popust na laptop?
Citao sam da u Americi svi studenti dobivaju kupone kao popuste za laptop.
Planiram kupti laptop.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 18:59 sub, 17. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

a all in one računala ?
Ima par firmi koje ih radi. Maleni su, sasvim ok i nisu neke skupi ( naravno da ima i skupih :D )
A sto se tiče netbooka i laptopa.. Moja preporuka je laptop, neki sasvim solidni od 15,4". nemoj 17 jer ce joj leda slomit :D ( imam ga i nije bas lagan :D ) a kad tad ce joj se neka igrica svidit ( kao simsi ) pa nebude bas mogla igrat na netbooku a laptopi dosta gutaju.
Moj guta sve moguce sto se igrica tice tako da nemam nikakvih problema s njim osim što me zeza ATI-eva grafička na Linuxu :((

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10862&catid=19

meni se ovaj svida npr :P
a all in one računala ?
Ima par firmi koje ih radi. Maleni su, sasvim ok i nisu neke skupi ( naravno da ima i skupih Very Happy )
A sto se tiče netbooka i laptopa.. Moja preporuka je laptop, neki sasvim solidni od 15,4". nemoj 17 jer ce joj leda slomit Very Happy ( imam ga i nije bas lagan Very Happy ) a kad tad ce joj se neka igrica svidit ( kao simsi ) pa nebude bas mogla igrat na netbooku a laptopi dosta gutaju.
Moj guta sve moguce sto se igrica tice tako da nemam nikakvih problema s njim osim što me zeza ATI-eva grafička na Linuxu Sad(

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10862&catid=19

meni se ovaj svida npr Razz



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mali_42
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2008. (09:11:58)
Postovi: (5F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0
Lokacija: 3-sfera

PostPostano: 9:15 pon, 19. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]a all in one računala ?
Ima par firmi koje ih radi. Maleni su, sasvim ok i nisu neke skupi ( naravno da ima i skupih :D )
A sto se tiče netbooka i laptopa.. Moja preporuka je laptop, neki sasvim solidni od 15,4". nemoj 17 jer ce joj leda slomit :D ( imam ga i nije bas lagan :D ) a kad tad ce joj se neka igrica svidit ( kao simsi ) pa nebude bas mogla igrat na netbooku a laptopi dosta gutaju.
Moj guta sve moguce sto se igrica tice tako da nemam nikakvih problema s njim osim što me zeza ATI-eva grafička na Linuxu :((

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10862&catid=19

meni se ovaj svida npr :P[/quote]

E, jel bi preporucio takav lap za faks? Dobra je cijena.
Prvi put cujem o presario seriji.
ante003 (napisa):
a all in one računala ?
Ima par firmi koje ih radi. Maleni su, sasvim ok i nisu neke skupi ( naravno da ima i skupih Very Happy )
A sto se tiče netbooka i laptopa.. Moja preporuka je laptop, neki sasvim solidni od 15,4". nemoj 17 jer ce joj leda slomit Very Happy ( imam ga i nije bas lagan Very Happy ) a kad tad ce joj se neka igrica svidit ( kao simsi ) pa nebude bas mogla igrat na netbooku a laptopi dosta gutaju.
Moj guta sve moguce sto se igrica tice tako da nemam nikakvih problema s njim osim što me zeza ATI-eva grafička na Linuxu Sad(

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10862&catid=19

meni se ovaj svida npr Razz


E, jel bi preporucio takav lap za faks? Dobra je cijena.
Prvi put cujem o presario seriji.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 9:53 pon, 19. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

a meni se čini sasvim ok
iskreno i ja prvi put čujem za tu seriju..
A i istina je da nisam gledao kakvi su laptopi na trzistu u zadnjih godinu dvije, jer kad sam si kupio svoj nisam više htio maštat o necem drugom :D
sad u zadnje vrijeme gledam samo za notebookove jer bi mi jedan malecki bas dobro dosao :)
a meni se čini sasvim ok
iskreno i ja prvi put čujem za tu seriju..
A i istina je da nisam gledao kakvi su laptopi na trzistu u zadnjih godinu dvije, jer kad sam si kupio svoj nisam više htio maštat o necem drugom Very Happy
sad u zadnje vrijeme gledam samo za notebookove jer bi mi jedan malecki bas dobro dosao Smile



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan