Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Fantasy knjige
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mali_42
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2008. (09:11:58)
Postovi: (5F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0
Lokacija: 3-sfera

PostPostano: 8:40 čet, 22. 10. 2009    Naslov: Fantasy knjige Citirajte i odgovorite

Bok!

Da li je netko od forumaša fantasy knjiški crv :bookworm:


pa da mi preporuči neku knjigu sa
magovima i vješticama na metli :vjestica: , opakim čudovištima :bu!: , sve to ukalupljeno u
egzotičnu i napetu , nadasve maštovitu priču iz nekog drugog svijeta :duh: ; pa može biti i malo krvi :chainsaw:.

Paše mi čitati i na engleskom pa bi dobro došla neka knjiga iz Algoritma ili Profila, samo sto je tamo veliki izbor sf/fantasy knjiga pa ne znam odakle početi.

Dosad sam pročitao Trilogiju o Drizztu i Trilogiju Gospodar prstenova.

Pozdrav
Bok!

Da li je netko od forumaša fantasy knjiški crv Bookworm


pa da mi preporuči neku knjigu sa
magovima i vješticama na metli Ja letiiiiiim! , opakim čudovištima BU! , sve to ukalupljeno u
egzotičnu i napetu , nadasve maštovitu priču iz nekog drugog svijeta Duh ; pa može biti i malo krvi Pilim te njezno.

Paše mi čitati i na engleskom pa bi dobro došla neka knjiga iz Algoritma ili Profila, samo sto je tamo veliki izbor sf/fantasy knjiga pa ne znam odakle početi.

Dosad sam pročitao Trilogiju o Drizztu i Trilogiju Gospodar prstenova.

Pozdrav


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Pukica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2004. (16:42:51)
Postovi: (1A5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 13

PostPostano: 10:02 čet, 22. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pokusaj Eragona...
radnja i nije neka extra teska, pomalo djecja, ali imas puno zmajeva, vila i vilenjaka, magije i ponesto cudovista

ako te zanima vise, pisi na pvt :)
Pokusaj Eragona...
radnja i nije neka extra teska, pomalo djecja, ali imas puno zmajeva, vila i vilenjaka, magije i ponesto cudovista

ako te zanima vise, pisi na pvt Smile



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mali_42
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2008. (09:11:58)
Postovi: (5F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0
Lokacija: 3-sfera

PostPostano: 10:17 čet, 22. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Pukica"]Pokusaj Eragona...
radnja i nije neka extra teska, pomalo djecja, ali imas puno zmajeva, vila i vilenjaka, magije i ponesto cudovista

ako te zanima vise, pisi na pvt :)[/quote]

Čitao sam Eragona. Što misliš pod pvt? :?:
Pukica (napisa):
Pokusaj Eragona...
radnja i nije neka extra teska, pomalo djecja, ali imas puno zmajeva, vila i vilenjaka, magije i ponesto cudovista

ako te zanima vise, pisi na pvt Smile


Čitao sam Eragona. Što misliš pod pvt? Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 12:24 čet, 22. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

pod pvt vjerojatno misli da joj se javis u privatno - privatnom porukom, PMom...

meni je super bila Guy Gavriel Kay-ova Tigana
ostale sam se spremala citati, ali nisu dosle na red

imas i jednu simpaticnu hrvatsku - Čudesna Krljušt
pod pvt vjerojatno misli da joj se javis u privatno - privatnom porukom, PMom...

meni je super bila Guy Gavriel Kay-ova Tigana
ostale sam se spremala citati, ali nisu dosle na red

imas i jednu simpaticnu hrvatsku - Čudesna Krljušt



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
greeneyes
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 09. 2004. (11:44:20)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
36 = 47 - 11
Lokacija: The water's edge Is where she waits

PostPostano: 13:42 čet, 22. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni Eragon nije bio nesto (do na cute zmajica koji se omota oko nosaca kreveta i pava, aaaaaw, cute).. anyway..
spomenuo si Forgotten Realms serijal, ja sam procitala Escape from Undermountain (The Nobles 03) i bila mi je ok knjiga, low weight fantasy, prepun onih simpaticnih kliseja koje covjek ocekuje :wink: (no dragons, though) tako da ocekujem da je ostatak tih knjiga isto takav, samo ovisi dal nabasas na neku jako dobru (ekipa hoce biti odusevljena salvatoreom) ili neku malo manje dobru

harry potter ima zmajeve u cak dvije knjige :whistle2:

nisam citala (budem u penziji s obzirom na velicinu knjiga), ali prijatelj je bio odusevljen sa trilogijom [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Memory,_Sorrow,_and_Thorn]Memory, Sorrow, and Thorn[/url], autor je Tad Williams, baci oko, mozda je to bas ono sto trazis ;)

btw, jel vampiri dolaze u obzir? :)
meni Eragon nije bio nesto (do na cute zmajica koji se omota oko nosaca kreveta i pava, aaaaaw, cute).. anyway..
spomenuo si Forgotten Realms serijal, ja sam procitala Escape from Undermountain (The Nobles 03) i bila mi je ok knjiga, low weight fantasy, prepun onih simpaticnih kliseja koje covjek ocekuje Wink (no dragons, though) tako da ocekujem da je ostatak tih knjiga isto takav, samo ovisi dal nabasas na neku jako dobru (ekipa hoce biti odusevljena salvatoreom) ili neku malo manje dobru

harry potter ima zmajeve u cak dvije knjige Whistle

nisam citala (budem u penziji s obzirom na velicinu knjiga), ali prijatelj je bio odusevljen sa trilogijom Memory, Sorrow, and Thorn, autor je Tad Williams, baci oko, mozda je to bas ono sto trazis Wink

btw, jel vampiri dolaze u obzir? Smile



_________________
Am I so different from you
Now does it scare you that I'm able to discern
What to love and what to burn..
Don't judge what you don't understand..

// Disturbed: Fear
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
chinchi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 02. 2005. (00:15:30)
Postovi: (B2)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 5

PostPostano: 14:24 čet, 22. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

The chronicles of Amber(prijevod je valjda Amberske kronike) od Rogera Zelaznyja,sve od G.G. Kaya,pocevsi od Tigane svakako,al meni su i ostale vrlo simpaticne...a mozda najbolje poceti s Potterom ak nisi citao-nije remek djelo fantasy knjizevnosti,al je vise nego zanimljivo!
The chronicles of Amber(prijevod je valjda Amberske kronike) od Rogera Zelaznyja,sve od G.G. Kaya,pocevsi od Tigane svakako,al meni su i ostale vrlo simpaticne...a mozda najbolje poceti s Potterom ak nisi citao-nije remek djelo fantasy knjizevnosti,al je vise nego zanimljivo!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mali_42
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2008. (09:11:58)
Postovi: (5F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0
Lokacija: 3-sfera

PostPostano: 14:31 čet, 22. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="greeneyes"]
btw, jel vampiri dolaze u obzir? :)[/quote]
o,da
:vampir:

[size=9][color=#999999]Added after 5 minutes:[/color][/size]

[quote="chinchi"]The chronicles of Amber(prijevod je valjda Amberske kronike) od Rogera Zelaznyja,sve od G.G. Kaya,pocevsi od Tigane svakako,al meni su i ostale vrlo simpaticne...a mozda najbolje poceti s Potterom ak nisi citao-nije remek djelo fantasy knjizevnosti,al je vise nego zanimljivo![/quote]

Pročitao do sad sve Harry Pottere :oops:
Jednio mi ide na živce kako se Voldemort uvijek za dlaku izvuče.:2gunfire:
greeneyes (napisa):

btw, jel vampiri dolaze u obzir? Smile

o,da
Vampir

Added after 5 minutes:

chinchi (napisa):
The chronicles of Amber(prijevod je valjda Amberske kronike) od Rogera Zelaznyja,sve od G.G. Kaya,pocevsi od Tigane svakako,al meni su i ostale vrlo simpaticne...a mozda najbolje poceti s Potterom ak nisi citao-nije remek djelo fantasy knjizevnosti,al je vise nego zanimljivo!


Pročitao do sad sve Harry Pottere Embarassed
Jednio mi ide na živce kako se Voldemort uvijek za dlaku izvuče.#2gunfire


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:02 čet, 22. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja trenutno čitam Bartimejovu trilogiju (by Jonathan Storud - kupila u profilu). [url=http://www.profil.hr/index.php?cmd=search&f_word_mesh=jonathan+stroud&f_class=&x=0&y=0]klik[/url]
slično potteru samo, ja bih rekla, mističnije s više čudesnih likova (maridi, afriti, džinovi, folioti, impovi)

ps: kupila sam knjigu zbog: "Ako vam nedostaje najpoznatiji mali čarobnjak s ožiljkom na svijetu, mi imamo zamjenu...." :lol:
ja trenutno čitam Bartimejovu trilogiju (by Jonathan Storud - kupila u profilu). klik
slično potteru samo, ja bih rekla, mističnije s više čudesnih likova (maridi, afriti, džinovi, folioti, impovi)

ps: kupila sam knjigu zbog: "Ako vam nedostaje najpoznatiji mali čarobnjak s ožiljkom na svijetu, mi imamo zamjenu...." Laughing



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
greeneyes
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 09. 2004. (11:44:20)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
36 = 47 - 11
Lokacija: The water's edge Is where she waits

PostPostano: 15:28 čet, 22. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mali_42"][quote="greeneyes"]
btw, jel vampiri dolaze u obzir? :)[/quote]
o,da
:vampir:
[/quote]

cool :wink:
onda definitivno preporucam Viktoriu Faust: U andjeoskom liku zvijeri. fenomenalna knjiga

baci oko i na [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Dagger_Brotherhood]Black Dagger Brotherhood[/url] - meni hipergenijalni vampirski serijal, no tu sam oprezna s preporukom jer su knjige po meni vise pisane za zensku populaciju (reklo bi se, ljubici :D pa nekom kome se takvi elementi ne svidjaju (ili to nece priznati) cak i nabrijane fight scene, prokletstva i sav slican fun stuff nece biti dovoljni.. their loss, serijal je predobar).. plus, dodatno 'upozorenje' jer su to jedne od rijetkih knjiga na koje sam naletjela da su spominjale i alternativni sex style, ukljucivo i gay issue [size=9]meni cisto simpaticni featurei, al da mi se kasnije ne kaze da kvarim mladez namjernim presucivanjem informacija[/size] :twisted:

sto se fantasyja tice, serijal Franka Herberta, Dine, sam zaboravila spomenuti, znam ljude koji su njima odusevljeni :wink:

i netko mi je spomenuo neki nordijski serijal gdje je prvi roman Zlatni kompas kao simpaticne bajkovite knjizice

ps. Potter rulz :D :wink:

a na ovo sto tihana kaze cu i ja baciti oko, zvuci simpaticno ;)
Mali_42 (napisa):
greeneyes (napisa):

btw, jel vampiri dolaze u obzir? Smile

o,da
Vampir


cool Wink
onda definitivno preporucam Viktoriu Faust: U andjeoskom liku zvijeri. fenomenalna knjiga

baci oko i na Black Dagger Brotherhood - meni hipergenijalni vampirski serijal, no tu sam oprezna s preporukom jer su knjige po meni vise pisane za zensku populaciju (reklo bi se, ljubici Very Happy pa nekom kome se takvi elementi ne svidjaju (ili to nece priznati) cak i nabrijane fight scene, prokletstva i sav slican fun stuff nece biti dovoljni.. their loss, serijal je predobar).. plus, dodatno 'upozorenje' jer su to jedne od rijetkih knjiga na koje sam naletjela da su spominjale i alternativni sex style, ukljucivo i gay issue meni cisto simpaticni featurei, al da mi se kasnije ne kaze da kvarim mladez namjernim presucivanjem informacija Twisted Evil

sto se fantasyja tice, serijal Franka Herberta, Dine, sam zaboravila spomenuti, znam ljude koji su njima odusevljeni Wink

i netko mi je spomenuo neki nordijski serijal gdje je prvi roman Zlatni kompas kao simpaticne bajkovite knjizice

ps. Potter rulz Very Happy Wink

a na ovo sto tihana kaze cu i ja baciti oko, zvuci simpaticno Wink



_________________
Am I so different from you
Now does it scare you that I'm able to discern
What to love and what to burn..
Don't judge what you don't understand..

// Disturbed: Fear
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 17:37 čet, 22. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="chinchi"]The chronicles of Amber(prijevod je valjda Amberske kronike) od Rogera Zelaznyja,sve od G.G. Kaya,pocevsi od Tigane svakako,al meni su i ostale vrlo simpaticne...a mozda najbolje poceti s Potterom ak nisi citao-nije remek djelo fantasy knjizevnosti,al je vise nego zanimljivo![/quote]

Amberske kronike imaju zmajeve/vjestice? :oops:

Joj, fakat sam to davno citala, ali preporucam, vrlo ugodno stivo.... ima jedan dio maximirskog parka koje ja zovem amberska suma.... :oops: nekako je uvijek posebno mirna.... tamo neki sjeverni dio, ne znam koje drvo je u stvari... mozda cak obicna bukva, al suma mi je bas nice...

E, ima jedan URNEBESNI serijal od
Roger Zelazny & Robert Sheckley:
Donesite mi glavu dražesnog princa
Frka s faustom
Farsa nad farsama

Ono, rat dobrih i zlocestih 'demona' :)
Knjiga je prvenstveno komedija... tragikomedija na dijelovima... :)
I definitivno uvrnuta :g:

Sad kad vec gledam popis, da dopisem nazive
Zvjezdana Odobašić - Čudesna krljušt

a cini se da sam procitala i
Guy Gavriel Kay - Posljednja svjetlost sunca
al nesto mi isparilo iz glave.... :oops:

Tigana mi je bila :bow: jer mi se potrefilo neko cudno razdoblje zivota valjda + slusala sam istoimeni album od banda Falconer i totalno su mi se scene iz knjiga poklapale s scenama iz knjige.... ono, citam o jednom dogadjaju i taman cujem stih i takvom dogadjaju.... predobro :)

jedna neobicna knjiga:
Anne Ricce - Servant of the bones
nije vjestice/vampiri/demoni klisej... I would say... klisej nije definitivno :)

i jos jedna... posebna... fantasy/sf/horor mislim da ju trpaju...
Dean R. Koontz - Čuvari

na wikipediji imaju puno o sadrzaju pa da sad ne spoilam :wink:
chinchi (napisa):
The chronicles of Amber(prijevod je valjda Amberske kronike) od Rogera Zelaznyja,sve od G.G. Kaya,pocevsi od Tigane svakako,al meni su i ostale vrlo simpaticne...a mozda najbolje poceti s Potterom ak nisi citao-nije remek djelo fantasy knjizevnosti,al je vise nego zanimljivo!


Amberske kronike imaju zmajeve/vjestice? Embarassed

Joj, fakat sam to davno citala, ali preporucam, vrlo ugodno stivo.... ima jedan dio maximirskog parka koje ja zovem amberska suma.... Embarassed nekako je uvijek posebno mirna.... tamo neki sjeverni dio, ne znam koje drvo je u stvari... mozda cak obicna bukva, al suma mi je bas nice...

E, ima jedan URNEBESNI serijal od
Roger Zelazny & Robert Sheckley:
Donesite mi glavu dražesnog princa
Frka s faustom
Farsa nad farsama

Ono, rat dobrih i zlocestih 'demona' Smile
Knjiga je prvenstveno komedija... tragikomedija na dijelovima... Smile
I definitivno uvrnuta Mr. Green

Sad kad vec gledam popis, da dopisem nazive
Zvjezdana Odobašić - Čudesna krljušt

a cini se da sam procitala i
Guy Gavriel Kay - Posljednja svjetlost sunca
al nesto mi isparilo iz glave.... Embarassed

Tigana mi je bila I bow before you jer mi se potrefilo neko cudno razdoblje zivota valjda + slusala sam istoimeni album od banda Falconer i totalno su mi se scene iz knjiga poklapale s scenama iz knjige.... ono, citam o jednom dogadjaju i taman cujem stih i takvom dogadjaju.... predobro Smile

jedna neobicna knjiga:
Anne Ricce - Servant of the bones
nije vjestice/vampiri/demoni klisej... I would say... klisej nije definitivno Smile

i jos jedna... posebna... fantasy/sf/horor mislim da ju trpaju...
Dean R. Koontz - Čuvari

na wikipediji imaju puno o sadrzaju pa da sad ne spoilam Wink



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
gogo_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2009. (17:06:47)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:07 čet, 22. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tad Williams kojeg je neko ranije spomenuo je jako dobar, i dobar je jos George R. R. Martin i njegov ciklus Song of Ice and Fire od 7 knjiga
A Game of Thrones, A Clash of Kings, A Storm of Swords, A Feast for Crows, A Dance with Dragons, The Winds of Winter, A Dream of Spring
pa eto :) nadam se da ce ti se svidjet a imas ih u algoritmu
Tad Williams kojeg je neko ranije spomenuo je jako dobar, i dobar je jos George R. R. Martin i njegov ciklus Song of Ice and Fire od 7 knjiga
A Game of Thrones, A Clash of Kings, A Storm of Swords, A Feast for Crows, A Dance with Dragons, The Winds of Winter, A Dream of Spring
pa eto Smile nadam se da ce ti se svidjet a imas ih u algoritmu


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
chinchi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 02. 2005. (00:15:30)
Postovi: (B2)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 5

PostPostano: 21:19 čet, 22. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]

Amberske kronike imaju zmajeve/vjestice? :oops:

[/quote]

Heh,sad,ak se ja dobro sjecam ne,nema...ja to preporucila kao neke od super fantasy knjiga,ne nuzno kao fantasy knjige sa zmajevima i vjesticama :)
Nesi (napisa):


Amberske kronike imaju zmajeve/vjestice? Embarassed



Heh,sad,ak se ja dobro sjecam ne,nema...ja to preporucila kao neke od super fantasy knjiga,ne nuzno kao fantasy knjige sa zmajevima i vjesticama Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 11:26 pet, 23. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="greeneyes"]
sto se fantasyja tice, serijal Franka Herberta, Dine, sam zaboravila spomenuti, znam ljude koji su njima odusevljeni :wink:
[/quote]
al to je sf 8)
greeneyes (napisa):

sto se fantasyja tice, serijal Franka Herberta, Dine, sam zaboravila spomenuti, znam ljude koji su njima odusevljeni Wink

al to je sf Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 01. 2007. (14:06:45)
Postovi: (15)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 11:27 pet, 23. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako volis fantasy, definitvo bilo sta od Terry Pratchetta, iz serije knjiga o Discworld. To ti je vise fantasy komedija, ali su likovi i price fenomenalne. Ako volis britanski humor tipa Crna Guja, Monty Python... Obozavat ces ovaj serijal.
Moj savjet je pocet sa:
"Guards!Guards!"- policija u gradu punom raznoraznih guildova(wizards, assasin's, beggars, clown's...)
Ako volis fantasy, definitvo bilo sta od Terry Pratchetta, iz serije knjiga o Discworld. To ti je vise fantasy komedija, ali su likovi i price fenomenalne. Ako volis britanski humor tipa Crna Guja, Monty Python... Obozavat ces ovaj serijal.
Moj savjet je pocet sa:
"Guards!Guards!"- policija u gradu punom raznoraznih guildova(wizards, assasin's, beggars, clown's...)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 12:23 pet, 23. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Martinov "A Song of Ice and Fire" je najbolji fantasy ikad da, još samo da ga dovrši...
Kay je ful dobar al u njegovim knjigama često nema baš puno fantastičnih elemenata. Tiganu prvo pa ak ti se svidi idi dalje redom kojim su izdavane u Algoritmu. :)
Pullmanovo "Polarno svjetlo" mi je valjda najdraža knjiga (sumnjam da su kod nas izdali i pod naslovom "Zlatni kompas", al možebit), nastavak "Tanki bodež" je isto ok, al završetak "Jantarni dalekozor" nije ni blizu prva dva :/ Svejedno, preporučam :)
Martinov "A Song of Ice and Fire" je najbolji fantasy ikad da, još samo da ga dovrši...
Kay je ful dobar al u njegovim knjigama često nema baš puno fantastičnih elemenata. Tiganu prvo pa ak ti se svidi idi dalje redom kojim su izdavane u Algoritmu. Smile
Pullmanovo "Polarno svjetlo" mi je valjda najdraža knjiga (sumnjam da su kod nas izdali i pod naslovom "Zlatni kompas", al možebit), nastavak "Tanki bodež" je isto ok, al završetak "Jantarni dalekozor" nije ni blizu prva dva Ehm? Svejedno, preporučam Smile



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mali_42
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2008. (09:11:58)
Postovi: (5F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0
Lokacija: 3-sfera

PostPostano: 12:11 sub, 24. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="rat in a cage"]
al to je sf 8)[/quote]

E, pa moze i sf :)
Da ima neki napeti detektivki sf (fikcijski Agatha Christy stil u budućnosti) :?:
rat in a cage (napisa):

al to je sf Cool


E, pa moze i sf Smile
Da ima neki napeti detektivki sf (fikcijski Agatha Christy stil u budućnosti) Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
chinchi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 02. 2005. (00:15:30)
Postovi: (B2)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 5

PostPostano: 16:24 sub, 24. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivica"]Ako volis fantasy, definitvo bilo sta od Terry Pratchetta, iz serije knjiga o Discworld. To ti je vise fantasy komedija, ali su likovi i price fenomenalne. Ako volis britanski humor tipa Crna Guja, Monty Python... Obozavat ces ovaj serijal.
Moj savjet je pocet sa:
"Guards!Guards!"- policija u gradu punom raznoraznih guildova(wizards, assasin's, beggars, clown's...)[/quote]


Oooo da,Pratchett svakako,sve od njega genijalno,plus sta su engleska izdanja u algoritmu nesto ful jeftina bila kad sam ja zadnji put kupovala
ivica (napisa):
Ako volis fantasy, definitvo bilo sta od Terry Pratchetta, iz serije knjiga o Discworld. To ti je vise fantasy komedija, ali su likovi i price fenomenalne. Ako volis britanski humor tipa Crna Guja, Monty Python... Obozavat ces ovaj serijal.
Moj savjet je pocet sa:
"Guards!Guards!"- policija u gradu punom raznoraznih guildova(wizards, assasin's, beggars, clown's...)



Oooo da,Pratchett svakako,sve od njega genijalno,plus sta su engleska izdanja u algoritmu nesto ful jeftina bila kad sam ja zadnji put kupovala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 21:23 sub, 24. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

RR Martin je odlican, ali nisam siguran je li dobro da se upustas u citanje Song of Ice and Fire buduci da nije dovrsen, a pitanje je hoce li ikad i biti s obzirom na to kojim tempom napreduje objava iduce knjige u seriji (naime kasni vec preko dvije godine od prvog spomenutog roka). Svijet u kojem se prica odvija podsjeca na srednjevjekovnu europu za vrijeme rata dviju ruza, radnja je iznimno kopleksna, a likovi jako dobro razradeni. Odlicno je, a nekarakteristicno za zanr, da postoji hrpa likova koji su nositelji price te samim time nitko nije siguran, bilo da ostane bez dijela tijela ili zivota jer nitko nije nezamjenjiv u prici. U svim ostalim knjigama SF & Fantasy zanrova imas nekoliko likova za koje jednostavno znas da im se nista nece dogoditi koliko god bezizlazno situacija izgledala. Sto se tice magije, postoji, ali vise se prakticira u nekim dalekim zemljama, te podsjeca na voodoo - radi se o kompliciranim ritualima koji cesto zahtjevaju visoku cijenu u obliku zrtve, te se prilicno jasno radi o "tamnim silama", te se poprilicno rijetko pojavljuje.

Nedavno sam procitao Assassin's Apprentice (tj cijelu trilogiju) od Robin Hobb, dobro je napisano, ima originalnih ideja i nije losa prica. Sto se magije tice, opet nema one klasicne "bacam fireball" magije, nego postoje dvije razlicite vrste psionicke magije Wit i Skill koji su prilicno dobro osmisljeni i zanimljivi. Malo mi se nije svidio kraj, ali osim toga je dosta dobro sve skupa i preporucam.

Trenutacno citam Riftwar Sagu od Raymond E. Feist-a, procitao sam prvu knjigu koja se zove Magician: Apprentice. Uglavnom zasad mi djeluje jako zaimljivo, a ideja ima stvarno dobrih.

Sto se knjiga iz Forgotten Realmsa tice, zabavne su mi za citati, ali iskreno nisu bas kvalitetne, a cesto imam osjecaj kao da je autor pazio da postuje pravila D&D-a u borbama i slicnim sitacijama sto mi onda zna pokvariti dojam.

Eragon mi je ok, magija je na jako fora nacin rijesena, i cijela prica je prilicno fora. Nemoj gledati film, a ako i jesi nemoj po njemu suditi o knjizi jer je film katastrofalan.

Guy Gavriel Kay je takoder dosta dobar, iako mi je Sarantski Mozaik bio malo dosadan, pa preporucam da pocnes sa Tiganom, Lavovima Al-Rassana i Pjesmom za Arbonnu. Ove novije knjige koje su prevedene jos nisam stigao procitati.

Bartimejeva Trilogija od Strouda je fora i zabavna, vise je djecje i podsjeca na Harry Pottera (zapravo bi bilo vise fer reci da Harry Potter podsjeca na Bartimejevu trilogiju).

Pulmanova trilogija mi je ok, ali nisam bas odusevljen. Svida mi se kritika crkve i drustva opcenito, te ako se promatra kao vise od beletristike, tada definitivno dobiva dodatnu dubinu, a ima nekih stvarno originalnih ideja. Kako ja ipak vise volim citatiza razbibrigu bez da pretjerano razmisljam o tome, onda me ovakvo djelo malo previse izmorilo za moj ukus :P

Pratchett je predobar, ali to cak ni ne spada u Fantasy kao takav nego je fenomenalno napravljena satira ljudske gluposti.

SF stvarno dugo nisam citao, pa je moguce da je moj ukus iz 8. osnovne i srednje skole bio nedovoljno istancan, ali su mi serijal Pustolovine Milesa Vorkosigana od Bujold-ice, te trilogija Nebeski Gospodari (nemrem se sad sjetit od koga) bili jako dobri.

To je ono sto mi trenutacno pada na pamet...
RR Martin je odlican, ali nisam siguran je li dobro da se upustas u citanje Song of Ice and Fire buduci da nije dovrsen, a pitanje je hoce li ikad i biti s obzirom na to kojim tempom napreduje objava iduce knjige u seriji (naime kasni vec preko dvije godine od prvog spomenutog roka). Svijet u kojem se prica odvija podsjeca na srednjevjekovnu europu za vrijeme rata dviju ruza, radnja je iznimno kopleksna, a likovi jako dobro razradeni. Odlicno je, a nekarakteristicno za zanr, da postoji hrpa likova koji su nositelji price te samim time nitko nije siguran, bilo da ostane bez dijela tijela ili zivota jer nitko nije nezamjenjiv u prici. U svim ostalim knjigama SF & Fantasy zanrova imas nekoliko likova za koje jednostavno znas da im se nista nece dogoditi koliko god bezizlazno situacija izgledala. Sto se tice magije, postoji, ali vise se prakticira u nekim dalekim zemljama, te podsjeca na voodoo - radi se o kompliciranim ritualima koji cesto zahtjevaju visoku cijenu u obliku zrtve, te se prilicno jasno radi o "tamnim silama", te se poprilicno rijetko pojavljuje.

Nedavno sam procitao Assassin's Apprentice (tj cijelu trilogiju) od Robin Hobb, dobro je napisano, ima originalnih ideja i nije losa prica. Sto se magije tice, opet nema one klasicne "bacam fireball" magije, nego postoje dvije razlicite vrste psionicke magije Wit i Skill koji su prilicno dobro osmisljeni i zanimljivi. Malo mi se nije svidio kraj, ali osim toga je dosta dobro sve skupa i preporucam.

Trenutacno citam Riftwar Sagu od Raymond E. Feist-a, procitao sam prvu knjigu koja se zove Magician: Apprentice. Uglavnom zasad mi djeluje jako zaimljivo, a ideja ima stvarno dobrih.

Sto se knjiga iz Forgotten Realmsa tice, zabavne su mi za citati, ali iskreno nisu bas kvalitetne, a cesto imam osjecaj kao da je autor pazio da postuje pravila D&D-a u borbama i slicnim sitacijama sto mi onda zna pokvariti dojam.

Eragon mi je ok, magija je na jako fora nacin rijesena, i cijela prica je prilicno fora. Nemoj gledati film, a ako i jesi nemoj po njemu suditi o knjizi jer je film katastrofalan.

Guy Gavriel Kay je takoder dosta dobar, iako mi je Sarantski Mozaik bio malo dosadan, pa preporucam da pocnes sa Tiganom, Lavovima Al-Rassana i Pjesmom za Arbonnu. Ove novije knjige koje su prevedene jos nisam stigao procitati.

Bartimejeva Trilogija od Strouda je fora i zabavna, vise je djecje i podsjeca na Harry Pottera (zapravo bi bilo vise fer reci da Harry Potter podsjeca na Bartimejevu trilogiju).

Pulmanova trilogija mi je ok, ali nisam bas odusevljen. Svida mi se kritika crkve i drustva opcenito, te ako se promatra kao vise od beletristike, tada definitivno dobiva dodatnu dubinu, a ima nekih stvarno originalnih ideja. Kako ja ipak vise volim citatiza razbibrigu bez da pretjerano razmisljam o tome, onda me ovakvo djelo malo previse izmorilo za moj ukus Razz

Pratchett je predobar, ali to cak ni ne spada u Fantasy kao takav nego je fenomenalno napravljena satira ljudske gluposti.

SF stvarno dugo nisam citao, pa je moguce da je moj ukus iz 8. osnovne i srednje skole bio nedovoljno istancan, ali su mi serijal Pustolovine Milesa Vorkosigana od Bujold-ice, te trilogija Nebeski Gospodari (nemrem se sad sjetit od koga) bili jako dobri.

To je ono sto mi trenutacno pada na pamet...



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
rafaelm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 12. 2006. (13:30:11)
Postovi: (21F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
76 = 86 - 10
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:16 sub, 24. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pustolovine Milesa Vorkosigana meni je najbolji serijal knjiga, okupirati ce te par mjeseci. Preporucujem jos tetralogiju Hyperion/Endymion (Dan Simmons), takodjer vise sf karaktera s blagim fantasy elementima.
Pustolovine Milesa Vorkosigana meni je najbolji serijal knjiga, okupirati ce te par mjeseci. Preporucujem jos tetralogiju Hyperion/Endymion (Dan Simmons), takodjer vise sf karaktera s blagim fantasy elementima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 11:12 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

mene je u zadnje vrijeme odusevio Terry Goodkind. njegov serijal knjiga koji pocinje sa knjigom Wizard's first rule je stvarno odlican.
mene je u zadnje vrijeme odusevio Terry Goodkind. njegov serijal knjiga koji pocinje sa knjigom Wizard's first rule je stvarno odlican.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan