Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zaštitari za xice
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 10:13 čet, 12. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

zna se da se po pravilima ne smije davati x-ica nikome (kao niti išta drugo što glasi na ime korisnika, pa ni iskaznica u knjižnici :? ), ali po tome kako si ispričala, teta blagajnica je napravila prekršaj (i rade ih najnormalnije) :roll:
kaj je ona undercover agent pa smije naplatiti dvjema osobama s iste x-ice, ali će nadrapati vlasnica x-ice :shock: frendica ti je za njih dilerica očito :roll:

(zašto komentiram inovativne državne mjere i provođenje pravila, jaooo...)
zna se da se po pravilima ne smije davati x-ica nikome (kao niti išta drugo što glasi na ime korisnika, pa ni iskaznica u knjižnici Confused ), ali po tome kako si ispričala, teta blagajnica je napravila prekršaj (i rade ih najnormalnije) Rolling Eyes
kaj je ona undercover agent pa smije naplatiti dvjema osobama s iste x-ice, ali će nadrapati vlasnica x-ice Shocked frendica ti je za njih dilerica očito Rolling Eyes

(zašto komentiram inovativne državne mjere i provođenje pravila, jaooo...)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 11:26 čet, 12. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bezveze, skroz bezveze... :roll:

I što sad ako netko dođe na tu "crnu listu"??... gdje pišu koje su "sankcije"?... Pa neće valjda sad u menzi pored onog popisa jela koja se nude stajat i, kao u westernima, WANTED zbog posuđivanja iksice, dead or alive posteri sa njuškama onih koji su na "crnoj listi"... stvarno bespotrebno...

Što ti zaštitari točno rade?... stoje i traže te iksicu i onda ako nemaš onda te zapišu?... znači ako je onaj/ona od kojeg posuđuješ iksicu s tobom i ti imaš svoju onda sve ok... ne shvaćam uopće koncept tog legitimiranja :grebgreb:...

A tko te "zaštitare" plaća, sumnjam da tam stoje za kikiriki??... i koliko??... i odakle???...
Bezveze, skroz bezveze... Rolling Eyes

I što sad ako netko dođe na tu "crnu listu"??... gdje pišu koje su "sankcije"?... Pa neće valjda sad u menzi pored onog popisa jela koja se nude stajat i, kao u westernima, WANTED zbog posuđivanja iksice, dead or alive posteri sa njuškama onih koji su na "crnoj listi"... stvarno bespotrebno...

Što ti zaštitari točno rade?... stoje i traže te iksicu i onda ako nemaš onda te zapišu?... znači ako je onaj/ona od kojeg posuđuješ iksicu s tobom i ti imaš svoju onda sve ok... ne shvaćam uopće koncept tog legitimiranja Kotacici rade 100 na sat...

A tko te "zaštitare" plaća, sumnjam da tam stoje za kikiriki??... i koliko??... i odakle???...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 11:51 čet, 12. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma ima novaca za to. Zastitari su jeftini danas pa se ima para za to. Jos bi mogli i vojsku uzet ( dobe popust na kolicinu)
ma ima novaca za to. Zastitari su jeftini danas pa se ima para za to. Jos bi mogli i vojsku uzet ( dobe popust na kolicinu)



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 17:35 čet, 12. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni su prošli tjedan rekli da netko može jest na moju ako sam ja s njim. Al` mislim da je to bilo prvi dan kad su s tim počeli.
Meni su prošli tjedan rekli da netko može jest na moju ako sam ja s njim. Al` mislim da je to bilo prvi dan kad su s tim počeli.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
duby
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 09. 2006. (19:31:17)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 18:59 čet, 12. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

mene zanima hoce li onda nekako sankcionirat i blagajnice koje ne naplacuju ono sto je na pladnju,nego npr. otkucaju umjesto priloga jedan sok,sto onda valjda novcano dodje na isto,al sokovi su ima valjda na broj,a krumpir :) nije, i koji najvjerojatnije nakon toga ona popije? zar to nije jos gora stvar? jer meni se to puno puta dogodilo i najtuznije je sto one to rade bez ikakvog pitanja vlasnika x-ice?
mislim, velika stvar, vise ne zivim u domu i redovito mi ostane love na racunu, nije stvar u tome, nego meni na zivce ide cinjenica da me nikada nije pitala moze li to napraviti...
mene zanima hoce li onda nekako sankcionirat i blagajnice koje ne naplacuju ono sto je na pladnju,nego npr. otkucaju umjesto priloga jedan sok,sto onda valjda novcano dodje na isto,al sokovi su ima valjda na broj,a krumpir Smile nije, i koji najvjerojatnije nakon toga ona popije? zar to nije jos gora stvar? jer meni se to puno puta dogodilo i najtuznije je sto one to rade bez ikakvog pitanja vlasnika x-ice?
mislim, velika stvar, vise ne zivim u domu i redovito mi ostane love na racunu, nije stvar u tome, nego meni na zivce ide cinjenica da me nikada nije pitala moze li to napraviti...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
frano
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 01. 2008. (13:54:40)
Postovi: (14)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 20:19 čet, 12. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Danas sam bio na ručku i nije bilo pregledavanja ixica (SC)
Ni u jednoj liniji nije nitko pregledavao.
Danas sam bio na ručku i nije bilo pregledavanja ixica (SC)
Ni u jednoj liniji nije nitko pregledavao.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 20:29 čet, 12. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Danas je slobodni četvrtak. Taj praznik potječe jos od starih Slavena di se slavi dan kada studente ne pregledavaju ko ratne zločince u menzama ;)
Ime zastitnika se ne sjecam vise ali sigurno je neko mitsko ime ;)
Danas je slobodni četvrtak. Taj praznik potječe jos od starih Slavena di se slavi dan kada studente ne pregledavaju ko ratne zločince u menzama Wink
Ime zastitnika se ne sjecam vise ali sigurno je neko mitsko ime Wink



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krks
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 06. 2009. (06:57:05)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 20:37 čet, 12. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel zna netko da li SC dobija subvencije unaprijed ili po koristenju? Vjerojatno ovo prvo, inace ne bi imali razloga provjeravati?

Kako god, vjerojatno ce se u privatnim menzama (FERova Cassandra i sl.) moci i dalje jesti bez provjere. Njima sigurno ne isplacuju unaprijed, dakle sasvim im je svejedno tko jede, ovo im cak moze pojacati promet.
Jel zna netko da li SC dobija subvencije unaprijed ili po koristenju? Vjerojatno ovo prvo, inace ne bi imali razloga provjeravati?

Kako god, vjerojatno ce se u privatnim menzama (FERova Cassandra i sl.) moci i dalje jesti bez provjere. Njima sigurno ne isplacuju unaprijed, dakle sasvim im je svejedno tko jede, ovo im cak moze pojacati promet.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
frano
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 01. 2008. (13:54:40)
Postovi: (14)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 22:20 čet, 12. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Praznik svetog Nigdarja hahhaha

Primjetio sam da u SC-u nije bilo gužve, čak štoviše, odmah sam došao na red.
Nešto prije 15h sam bio, možda tada i inače nema gužve.
Praznik svetog Nigdarja hahhaha

Primjetio sam da u SC-u nije bilo gužve, čak štoviše, odmah sam došao na red.
Nešto prije 15h sam bio, možda tada i inače nema gužve.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2009. (22:10:13)
Postovi: (C)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 23:58 čet, 12. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]ali kako pise u clanku to bi trebalo bit samo za SC. Nadam se da u ostalima nebi trebalo bit problema niti "hapšenja"[/quote]

Ima toga i na Savi, provjeravali su proli tjedan, za ovaj ne znam.
Za sad toga na Cvjetnom nema...
ante003 (napisa):
ali kako pise u clanku to bi trebalo bit samo za SC. Nadam se da u ostalima nebi trebalo bit problema niti "hapšenja"


Ima toga i na Savi, provjeravali su proli tjedan, za ovaj ne znam.
Za sad toga na Cvjetnom nema...



_________________
"Only a life lived for others is worth living..." Albert Einstein

Two smileys, one love
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 0:59 pet, 13. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ante003"]najbolji mi je dio bio di pise da se za 7 kuna mozes najesti. Tj. pojesti meni + desert
ako neko nade takvu menzu nek me nazove jer moj ručak nikad nejde ispod 15 kn :(
a i u scu ne dode jedan meni tak malo. [/quote]

Meni ručak u SC-u nikad nije preko 8 kuna :D

Istina je da mi iz Zagreba dobivamo premalo subvencije..

Jeo pretprošlu i ovu večer tamo, doduše pretprošli u "fast food" restoranu jer sam prekasno došo, al ovu u normalnom restoranu i nikakvih zaštitara nije bilo nijednom.
[quote="frano"]Danas sam bio na ručku i nije bilo pregledavanja ixica (SC)
Ni u jednoj liniji nije nitko pregledavao.[/quote]

malo kasno palim al

[quote="slobodnifilozofski"]Plenum je raspravljao o zaštitarima koji u SC-u provjeravaju identitet korisnika studentskih iksica. Odlučeno je da na to reagiraju miniakcije koje će održati sastanak u četvrtak u 15h u A002.[/quote]
Ako imate neku ideju (odite ili) mejlajte na miniakcije[at]gmail[dot]com..
ante003 (napisa):
najbolji mi je dio bio di pise da se za 7 kuna mozes najesti. Tj. pojesti meni + desert
ako neko nade takvu menzu nek me nazove jer moj ručak nikad nejde ispod 15 kn Sad
a i u scu ne dode jedan meni tak malo.


Meni ručak u SC-u nikad nije preko 8 kuna Very Happy

Istina je da mi iz Zagreba dobivamo premalo subvencije..

Jeo pretprošlu i ovu večer tamo, doduše pretprošli u "fast food" restoranu jer sam prekasno došo, al ovu u normalnom restoranu i nikakvih zaštitara nije bilo nijednom.
frano (napisa):
Danas sam bio na ručku i nije bilo pregledavanja ixica (SC)
Ni u jednoj liniji nije nitko pregledavao.


malo kasno palim al

slobodnifilozofski (napisa):
Plenum je raspravljao o zaštitarima koji u SC-u provjeravaju identitet korisnika studentskih iksica. Odlučeno je da na to reagiraju miniakcije koje će održati sastanak u četvrtak u 15h u A002.

Ako imate neku ideju (odite ili) mejlajte na miniakcije[at]gmail[dot]com..



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
chinchi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 02. 2005. (00:15:30)
Postovi: (B2)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 5

PostPostano: 1:13 pet, 13. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jaa"]
Za sad toga na Cvjetnom nema...[/quote]

ooo ima :roll: ...barem u utorak bilo,ja prisustvovala oduzimanju iksice tipu,i vratili su tek kad je dosla zenska cija je x bila
jaa (napisa):

Za sad toga na Cvjetnom nema...


ooo ima Rolling Eyes ...barem u utorak bilo,ja prisustvovala oduzimanju iksice tipu,i vratili su tek kad je dosla zenska cija je x bila


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
DsAg
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (12:28:28)
Postovi: (17)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 2

PostPostano: 0:01 sub, 21. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Charmed"]A kaj nije fora da te samo policija može legitimirati? :?[/quote]

Dakle ovako, kolko znam jedino policija ima pravo utvrdjivat identitet osobe (zastitari samo kod ulaska i izlaska u objekt te kod zastite osobe i u javnom prijevozu) a i u slucaju da se provjerava identitet, duzni smo nadleznima pokazati bilo koju ispravu koja tome sluzi (osobna, pasos...) - pace, u zakonu pise da imaju ovlasti utvrditi identitet osobe ali ne i da imaju pravo za to traziti odredjeni dokument, ergo, ako dodju i netko im pokaze osobnu, njihov posao je gotov (vidi Zakon o policiji - [url]http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zakon_o_policiji.asp[/url]). Zastitari isto imaju pravo utvrditi idenitet ali zakon opet kaze da u to spadaju i osobne, ergo, nismo duzni dat X-icu na uvid nego bilo koji dokument kojim se utvrdjuje identitet (vidi Ovlasti zastitara - [url]http://devcic.ueuo.com/ovlasti.htm[/url]). Izuzetak su, naravno, ZET-ovi kondukteri koji imaju pravo traziti pokaz. X-icu nema pravo trazit niko osim blagajnice u menzi (pravilnik navodi samo da blagajnica ima pravo oduzeti X-icu ako utvrdi da se vrsi placanje tudjom X-icom, dakle, sam pravilnik ne daje nikakva prava ni policiji ni zatitarima da to rade u bilo koje doba, a i blagajnica ocito ima to pravo samo kod placanja a ne prije placanja ili tokom jela - [url]https://www.cap.srce.hr/Konzumacija.aspx[/url]) i, eventualno, zasitara kod kojeg se zaduzujemo zbog npr. kljuca od praktikuma (ovo zadnje je dogovorno i varira od faxa do faxa).

Zakljucak: isprintajte si tih par stranica pravilnika i zakona i nosite ih sa sobom pa ih gurnite zastitarima pod nos ak traze Xicu.
Charmed (napisa):
A kaj nije fora da te samo policija može legitimirati? Confused


Dakle ovako, kolko znam jedino policija ima pravo utvrdjivat identitet osobe (zastitari samo kod ulaska i izlaska u objekt te kod zastite osobe i u javnom prijevozu) a i u slucaju da se provjerava identitet, duzni smo nadleznima pokazati bilo koju ispravu koja tome sluzi (osobna, pasos...) - pace, u zakonu pise da imaju ovlasti utvrditi identitet osobe ali ne i da imaju pravo za to traziti odredjeni dokument, ergo, ako dodju i netko im pokaze osobnu, njihov posao je gotov (vidi Zakon o policiji - http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zakon_o_policiji.asp). Zastitari isto imaju pravo utvrditi idenitet ali zakon opet kaze da u to spadaju i osobne, ergo, nismo duzni dat X-icu na uvid nego bilo koji dokument kojim se utvrdjuje identitet (vidi Ovlasti zastitara - http://devcic.ueuo.com/ovlasti.htm). Izuzetak su, naravno, ZET-ovi kondukteri koji imaju pravo traziti pokaz. X-icu nema pravo trazit niko osim blagajnice u menzi (pravilnik navodi samo da blagajnica ima pravo oduzeti X-icu ako utvrdi da se vrsi placanje tudjom X-icom, dakle, sam pravilnik ne daje nikakva prava ni policiji ni zatitarima da to rade u bilo koje doba, a i blagajnica ocito ima to pravo samo kod placanja a ne prije placanja ili tokom jela - https://www.cap.srce.hr/Konzumacija.aspx) i, eventualno, zasitara kod kojeg se zaduzujemo zbog npr. kljuca od praktikuma (ovo zadnje je dogovorno i varira od faxa do faxa).

Zakljucak: isprintajte si tih par stranica pravilnika i zakona i nosite ih sa sobom pa ih gurnite zastitarima pod nos ak traze Xicu.



_________________


Red Cuvara grada Zagreba - http://www.cuvari.hr
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 0:46 sub, 21. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

a jel oni uopce provjeravaju u SC-u jos ? Otkad je doslo to na snagu nisam bio u SC-u pa neznam ali znam da na cvjetnom ne provjeravaju.
a jel oni uopce provjeravaju u SC-u jos ? Otkad je doslo to na snagu nisam bio u SC-u pa neznam ali znam da na cvjetnom ne provjeravaju.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivica13
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 10. 2007. (14:01:02)
Postovi: (102)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
67 = 75 - 8

PostPostano: 0:56 sub, 21. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="DsAg"]
(pravilnik navodi samo da blagajnica ima pravo oduzeti X-icu ako utvrdi da se vrsi placanje tudjom X-icom, [/quote]

Dodat ću ovome da se tete na blagajnama u menzama na Savi već neko vrijmeme žale kako se od strane uprave na njih vrši pritisak (pa čak i pod cijenu otkaza) da pregledavaju svaku iksicu. No, one to kolektivno odbijaju raditi [i](što je za svaku pohvalu hehe).[/i]

Inače, već neko vrijeme nisam u menzi vidio zaštitare (osim kad dođu po utržak), al su zato jučer po menzama osvanula upozorenja da će se svako neovlašteno korištenje X-ice kažnjavati oduzimanjem iste... Ne znam samo tko će to provoditi u djelo...
DsAg (napisa):

(pravilnik navodi samo da blagajnica ima pravo oduzeti X-icu ako utvrdi da se vrsi placanje tudjom X-icom,


Dodat ću ovome da se tete na blagajnama u menzama na Savi već neko vrijmeme žale kako se od strane uprave na njih vrši pritisak (pa čak i pod cijenu otkaza) da pregledavaju svaku iksicu. No, one to kolektivno odbijaju raditi (što je za svaku pohvalu hehe).

Inače, već neko vrijeme nisam u menzi vidio zaštitare (osim kad dođu po utržak), al su zato jučer po menzama osvanula upozorenja da će se svako neovlašteno korištenje X-ice kažnjavati oduzimanjem iste... Ne znam samo tko će to provoditi u djelo...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 1:13 sub, 21. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa zasto bi oduzimali xice od ljudi preko kojih peglaju sebi obroke ili sl.
Nemam ja nista protiv toga te oni nemaju nista protiv koristenju tudih xica dok mogu kupovat za sebe.
Ovako svi imaju korist i naravno da nece to ugrozavat.
a ovo sa zastitarima je stvarno glupost
prvo ce kao provjeravat a sad ih nema vise i sto su dobili sa svim tim glupostima ? samo su digli zivce studentima, potrosili bezveze pare i opet dobili nista.
pa zasto bi oduzimali xice od ljudi preko kojih peglaju sebi obroke ili sl.
Nemam ja nista protiv toga te oni nemaju nista protiv koristenju tudih xica dok mogu kupovat za sebe.
Ovako svi imaju korist i naravno da nece to ugrozavat.
a ovo sa zastitarima je stvarno glupost
prvo ce kao provjeravat a sad ih nema vise i sto su dobili sa svim tim glupostima ? samo su digli zivce studentima, potrosili bezveze pare i opet dobili nista.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 10:46 sub, 21. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tvrtko"]Problem je sto se u RH stvari postave tako da ne mogu opstati.

Procitao sam da navodno studenska prehrana se vise ne moze financirati. Carobna formula po kojoj je do sada funkcionirala je novac iz proracuna + novac od studenata + razlika koju je pokrivao SC. SC je razliku pokrivao zaradom na provizijama student servisa, medjutim u posljednje vrijeme je promet u student servisu drasticno pao.

Kako ne zele u ovom trenutku dizat cijene prehrane, pokusavaju ogranicit koristenje X-ica.[/quote]

ovo nema nikakvog smisla jer to ne utjece na poslovanje SCa. dakle, formula je studenti + novac iz proracuna + zarada na provizijama. oni su ovom mjerom ukinuli prva dva, sto ce reci da nemaju najveci dio prihoda (let's face it, najvise novaca SC dobiva iz drzavnog proracuna). i sad oni tvrde da ako nece dobivati taj novac i ako studenti nece jesti, oni ce biti profitabilni? fat chance :-? SC je unisten tokom pretvorbe u 90ima, i sveden na prosjacki stap. ima stecajnog upravitelja vec 15 godina, sa nikakvim mogucnostima da se firma konacno osloni na svoje noge. u SCu (buduci da imam iskustva rada s njima) ne postoji sektor SCa koji nije korumpiran, koji ne laze, krade i ne radi sve ostale rabote koje inace rade kriminalci. od tiskanja fiktivnih racuna pa sve do netransparentnog poslovanja oko hrane i pica (koje studenti kupuju). pobogu, koliko SC hrane baci? samo primjer.

inace, jucer sam bas bio u SCu, i evo jednog brzinskog izracuna: platio sam zelenu salatu skoro 2 kn. glavica zelene salate u kauflandu (na malo) dodje 4-5 kn, s tim da se od jedne glavice moze napraviti barem 5-6 porcija salate. razlika: 5-7 kn. na sto glavica salate, razlika je 500-700 kn. peceni krumpir dodje oko 8 kn porcija (ako se ja dobro sjecam). to je nekakvih 300-400 grama, ajmo racunati 400 grama. dakle, 2.5 porcije su kilogram krumpira. ali gle cuda, u kauflandu, ponovo na malo, 3 kg krumpira kosta oko 15 kn (a i sad sam puno rekao). dakle, ja tu platim 1 kg krumpira (odnosno 2.5 porcije) skoro 20 kn, a za to sam mogao kupiti vise od 3 kg krumpira. i to sve na malo. razlike zbog potrosnje energenata se izgube jer je to puno manja cifra od one koja se dobiva samo zbrajanjem razlika u cijeni. a kad se jos ukljuce u to i razni rabati, marze, popusti i slicno, ispalo bi da SC moze sasvim lagodno zivjeti samo od prehrane, cak i bez obzira na pad prihoda od studentskih ugovora (a i tu je upitno da li pad uopce postoji ili im jednostavno treba novaca da pokriju neko maznjavanje para).

naravno, ovi izracuni su napravljeni napamet, problem je sto se pravi izracun ne moze napraviti sve dok SC ne izadje sa informacijom koliko sve to njega kosta, kakav je normativ, kolike su dobavne cijene, koliko kostaju radnici u kuhinji. tek kad se sve to zna, onda mozemo pricati o konkretnim cijenama usluge.

eh da, nitko nije spomenuo cijene domskog smjestaja, koje su isle 200 do 300 posto gore u zadnjih godinu dana (sa 100ak kn na preko 300 u pojedinim domovima), a da za to nitko nema [b]apsolutno nikakvog objasnjenja[/b]. gdje ide ta razlika? zasto se odjednom digla cijena za toliko? ponovo se pita gdje je izracun?
Tvrtko (napisa):
Problem je sto se u RH stvari postave tako da ne mogu opstati.

Procitao sam da navodno studenska prehrana se vise ne moze financirati. Carobna formula po kojoj je do sada funkcionirala je novac iz proracuna + novac od studenata + razlika koju je pokrivao SC. SC je razliku pokrivao zaradom na provizijama student servisa, medjutim u posljednje vrijeme je promet u student servisu drasticno pao.

Kako ne zele u ovom trenutku dizat cijene prehrane, pokusavaju ogranicit koristenje X-ica.


ovo nema nikakvog smisla jer to ne utjece na poslovanje SCa. dakle, formula je studenti + novac iz proracuna + zarada na provizijama. oni su ovom mjerom ukinuli prva dva, sto ce reci da nemaju najveci dio prihoda (let's face it, najvise novaca SC dobiva iz drzavnog proracuna). i sad oni tvrde da ako nece dobivati taj novac i ako studenti nece jesti, oni ce biti profitabilni? fat chance Confused SC je unisten tokom pretvorbe u 90ima, i sveden na prosjacki stap. ima stecajnog upravitelja vec 15 godina, sa nikakvim mogucnostima da se firma konacno osloni na svoje noge. u SCu (buduci da imam iskustva rada s njima) ne postoji sektor SCa koji nije korumpiran, koji ne laze, krade i ne radi sve ostale rabote koje inace rade kriminalci. od tiskanja fiktivnih racuna pa sve do netransparentnog poslovanja oko hrane i pica (koje studenti kupuju). pobogu, koliko SC hrane baci? samo primjer.

inace, jucer sam bas bio u SCu, i evo jednog brzinskog izracuna: platio sam zelenu salatu skoro 2 kn. glavica zelene salate u kauflandu (na malo) dodje 4-5 kn, s tim da se od jedne glavice moze napraviti barem 5-6 porcija salate. razlika: 5-7 kn. na sto glavica salate, razlika je 500-700 kn. peceni krumpir dodje oko 8 kn porcija (ako se ja dobro sjecam). to je nekakvih 300-400 grama, ajmo racunati 400 grama. dakle, 2.5 porcije su kilogram krumpira. ali gle cuda, u kauflandu, ponovo na malo, 3 kg krumpira kosta oko 15 kn (a i sad sam puno rekao). dakle, ja tu platim 1 kg krumpira (odnosno 2.5 porcije) skoro 20 kn, a za to sam mogao kupiti vise od 3 kg krumpira. i to sve na malo. razlike zbog potrosnje energenata se izgube jer je to puno manja cifra od one koja se dobiva samo zbrajanjem razlika u cijeni. a kad se jos ukljuce u to i razni rabati, marze, popusti i slicno, ispalo bi da SC moze sasvim lagodno zivjeti samo od prehrane, cak i bez obzira na pad prihoda od studentskih ugovora (a i tu je upitno da li pad uopce postoji ili im jednostavno treba novaca da pokriju neko maznjavanje para).

naravno, ovi izracuni su napravljeni napamet, problem je sto se pravi izracun ne moze napraviti sve dok SC ne izadje sa informacijom koliko sve to njega kosta, kakav je normativ, kolike su dobavne cijene, koliko kostaju radnici u kuhinji. tek kad se sve to zna, onda mozemo pricati o konkretnim cijenama usluge.

eh da, nitko nije spomenuo cijene domskog smjestaja, koje su isle 200 do 300 posto gore u zadnjih godinu dana (sa 100ak kn na preko 300 u pojedinim domovima), a da za to nitko nema apsolutno nikakvog objasnjenja. gdje ide ta razlika? zasto se odjednom digla cijena za toliko? ponovo se pita gdje je izracun?



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 11:05 sub, 21. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

za sve koji misle da zastitari ne mogu ovo i ono, procitajte sljedeci zakon:
[url=http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/305384.html]ZAKON O PRIVATNOJ ZAŠTITI[/url]
za sve koji misle da zastitari ne mogu ovo i ono, procitajte sljedeci zakon:
ZAKON O PRIVATNOJ ZAŠTITI



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 11:57 sub, 21. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

gle, za dom je jos najmanji problem. nije ni 300 kn previše
ono sto je mene izivciralo je to da su poceli naplacivati prijavu za natjecaj.
Oni dobivaju pare svako malo a nikad nema što nije nista cudno
Ko da nam je u državi drugačije.
gle, za dom je jos najmanji problem. nije ni 300 kn previše
ono sto je mene izivciralo je to da su poceli naplacivati prijavu za natjecaj.
Oni dobivaju pare svako malo a nikad nema što nije nista cudno
Ko da nam je u državi drugačije.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 12:15 sub, 21. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"] u SCu (buduci da imam iskustva rada s njima) ne postoji sektor SCa koji nije korumpiran, koji ne laze, krade i ne radi sve ostale rabote koje inace rade kriminalci. od tiskanja fiktivnih racuna pa sve do netransparentnog poslovanja oko hrane i pica (koje studenti kupuju).[/quote]

nekak sumnjam da to vrijedi i za Kulturu promjene, al dobro..

i čini mi se da uspoređuješ gotovi pomfri sa sirovim krumpirom :?
HijenA (napisa):
u SCu (buduci da imam iskustva rada s njima) ne postoji sektor SCa koji nije korumpiran, koji ne laze, krade i ne radi sve ostale rabote koje inace rade kriminalci. od tiskanja fiktivnih racuna pa sve do netransparentnog poslovanja oko hrane i pica (koje studenti kupuju).


nekak sumnjam da to vrijedi i za Kulturu promjene, al dobro..

i čini mi se da uspoređuješ gotovi pomfri sa sirovim krumpirom Confused



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan