Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prigovori na ponasanje asistenata
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:54 ned, 11. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steel"]Ako mislite da je preko necega prebrzo preletio i niste ga razumjeli, pa zaustavite ga - dignite ruku pod tim vjezbama i recite Oprostite, ali ne razumijem od kud vam sad to i to, zato jer to, to i to.. Pa ce vam on to objasniti ponovo, ako nece moci zbog vremena, onda ce to napraviti kasnije u pauzi ili na konzultacijama. [/quote]

istina, koliko sam ja čuo od svojih kolega veky sve uvijek objasni kak spada....

hm, možda je veky latentni fizičar, pa nas zato favorizira :lol:

sad, dragi moji matematičari...
nećemo o vekyu, al ja znam vaš profil...

primjerice, meni vježbe iz nalize drži asistent Raguž. cijeli prvi semestar sam samo prepisivao pod vježbama, a u međuvremenu pričao i niš mi nije bilo jasno...
i naravno, žalio sam se kolegama kak ja njega niš ne kužim, bla, bla...

a naša analiza je (sad kad sam dao) u biti lagana...

sad idem kod istog asistenta na vježbe iz analize2, koja je teža od 1...
ali vidi čuda, svaki sat slušam, pitam kaj mi nije jasno, i riješim doma onih 5-6 zadataka koje dobijemo za DZ, pa sve kužim....

ono kaj želim reći jest da bi vam bilo bolje da malo objektivno pogledate na svoju Elementarnu....

ako vi svaki sat slušate, skoncentrirani ste i želite riješiti zadatak, mislim da nećete više imati prigovore na veky...

p.s. kolega čačiću, ovo nije ulizivanje, sad pratim i algebru, pa se ne trebam uvlačit 8) 8)
steel (napisa):
Ako mislite da je preko necega prebrzo preletio i niste ga razumjeli, pa zaustavite ga - dignite ruku pod tim vjezbama i recite Oprostite, ali ne razumijem od kud vam sad to i to, zato jer to, to i to.. Pa ce vam on to objasniti ponovo, ako nece moci zbog vremena, onda ce to napraviti kasnije u pauzi ili na konzultacijama.


istina, koliko sam ja čuo od svojih kolega veky sve uvijek objasni kak spada....

hm, možda je veky latentni fizičar, pa nas zato favorizira Laughing

sad, dragi moji matematičari...
nećemo o vekyu, al ja znam vaš profil...

primjerice, meni vježbe iz nalize drži asistent Raguž. cijeli prvi semestar sam samo prepisivao pod vježbama, a u međuvremenu pričao i niš mi nije bilo jasno...
i naravno, žalio sam se kolegama kak ja njega niš ne kužim, bla, bla...

a naša analiza je (sad kad sam dao) u biti lagana...

sad idem kod istog asistenta na vježbe iz analize2, koja je teža od 1...
ali vidi čuda, svaki sat slušam, pitam kaj mi nije jasno, i riješim doma onih 5-6 zadataka koje dobijemo za DZ, pa sve kužim....

ono kaj želim reći jest da bi vam bilo bolje da malo objektivno pogledate na svoju Elementarnu....

ako vi svaki sat slušate, skoncentrirani ste i želite riješiti zadatak, mislim da nećete više imati prigovore na veky...

p.s. kolega čačiću, ovo nije ulizivanje, sad pratim i algebru, pa se ne trebam uvlačit Cool Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 15:26 ned, 11. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mlijeko"]hm, možda je veky latentni fizičar, pa nas zato favorizira :lol: [/quote]

Sanjaj. :-P :-)

[quote]a naša analiza je (sad kad sam dao) u biti lagana...[/quote]

Na mathu, _svi_ ispiti su lagani kad ih prođeš, ako si ih naučio kako treba.
Najozbiljnije.

[quote]p.s. kolega čačiću, ovo nije ulizivanje, sad pratim i algebru, pa se ne trebam uvlačit 8) 8)[/quote]

Irrelevant. Ne znam zašto većina studenata sve to gleda kroz neko osvećivanje/ulizivanje/whatever. Pričamo o mathu, ljudi... ne ocjenjujem umjetnički dojam ili tako nešto, da bi mi bilo bitno što osobno mislim o nekom studentu. Postoje jednostavni objektivni kriteriji za dodjeljivanje bodova i ocjenjivanje, pogotovo u sferi koju asistent ima - pismeni i kolokviji.
mlijeko (napisa):
hm, možda je veky latentni fizičar, pa nas zato favorizira Laughing


Sanjaj. Razz Smile

Citat:
a naša analiza je (sad kad sam dao) u biti lagana...


Na mathu, _svi_ ispiti su lagani kad ih prođeš, ako si ih naučio kako treba.
Najozbiljnije.

Citat:
p.s. kolega čačiću, ovo nije ulizivanje, sad pratim i algebru, pa se ne trebam uvlačit Cool Cool


Irrelevant. Ne znam zašto većina studenata sve to gleda kroz neko osvećivanje/ulizivanje/whatever. Pričamo o mathu, ljudi... ne ocjenjujem umjetnički dojam ili tako nešto, da bi mi bilo bitno što osobno mislim o nekom studentu. Postoje jednostavni objektivni kriteriji za dodjeljivanje bodova i ocjenjivanje, pogotovo u sferi koju asistent ima - pismeni i kolokviji.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
anamari_gost
Gost





PostPostano: 20:03 ned, 11. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene zapravo cude prigovori studenata na Vedrana jer je meni objasnjavao dosta stvari, a nije mi bio asistent, i uvijek sam ga shvatila i nikad mu nije bilo tesko. Tako da me malo cudi kako se uspio toliko promijeniti.

Na mojoj prvoj godini, vjezbe iz MA1 i MA2 drzala mi je FMB. To se zove brzina! E sad, ne znam je li asistentica promijenila stil i usporila pa se ne zalite na njene vjezbe, ali ako nije i to vam ne smeta, onda prigovore na Vedrana ne bih opce uzimala ozbiljno.

Za vrijeme vjezbi iz navedenih kolegija, prvih mjesec dana ja nisam nista kuzila. Jedva sam stigla prepisati s ploce i planirala sam ici ne prijemni iz ekonomije sljedece godine. Kada sam pocela uciti za ispite, sve sam skuzila i uspjesno ih polozila isprve. I vjezbe su mi bile jako jako korisne.

Mislim da je jedan od osnovnih problema na pocetku naseg studija sto vecina ljudi misli da ce im sve ici glatko i bez ucenja jer je tako bilo i u srednjoj skoli. Faks je ipak malo tezi i mora se uciti. Ako ne skuzite sve odmah, ne znaci da ste glupi vi ili asistent, treba samo malo vise truda uloziti.

Ima svakakvih asistenata, neki ce vam odgovarati vise neki manje. Sada imate priliku birati izmedu vise njih pa mozete naci onoga koji vam najbolje odgovara. Na visim godinama, jedan asistent drzi jedan kolegij i nema izbora. Mislim da je pametnije osloniti se na sebe i uciti. Neki su vise uspjesni, neki manje u tom objasnjavanju, ali najvaznije je da asistent kuzi gradivo koje predaje, da se trudi objasniti nam ga i spreman je pomoci.

Mislim da Vedran ima sve te tri kvalitete, a ako i nije svima najdrazi asistent na svijetu, sto se tu moze. Ne znam zasto ste bas njega uzeli na pik.

Sto se tice, familijarnosti sa studentima, ne znam sta je tu lose. Nekako sumnjam da Vedran ikoga posebno izdvaja. Mislim da nije lose sto se asistent pokusava pribliziti studentima i ostvariti bolju komunikaciju sa studentima. Sjecam se da je na EM1 ( ili EM2 ) Krcko kao nagradu za dobro rijeseni zadatak jednom studentu dao kokos ( jer ga je prvi rijesio ). Meni je to bilo bas super i nije mi padalo napamet da se zalim zbog toga.

Bejzikli, sto ja zelim reci jest: pametnije vam je da se bavite ucenjem nego da ubijate mladog asistenta koji se trudi u pojam. Mislim, u redu je reci sto vam smeta i mislim da profesori i asistenti trebaju i to uzeti u obzir, ali Vedran stvarno nije ovo zasluzio.
Mene zapravo cude prigovori studenata na Vedrana jer je meni objasnjavao dosta stvari, a nije mi bio asistent, i uvijek sam ga shvatila i nikad mu nije bilo tesko. Tako da me malo cudi kako se uspio toliko promijeniti.

Na mojoj prvoj godini, vjezbe iz MA1 i MA2 drzala mi je FMB. To se zove brzina! E sad, ne znam je li asistentica promijenila stil i usporila pa se ne zalite na njene vjezbe, ali ako nije i to vam ne smeta, onda prigovore na Vedrana ne bih opce uzimala ozbiljno.

Za vrijeme vjezbi iz navedenih kolegija, prvih mjesec dana ja nisam nista kuzila. Jedva sam stigla prepisati s ploce i planirala sam ici ne prijemni iz ekonomije sljedece godine. Kada sam pocela uciti za ispite, sve sam skuzila i uspjesno ih polozila isprve. I vjezbe su mi bile jako jako korisne.

Mislim da je jedan od osnovnih problema na pocetku naseg studija sto vecina ljudi misli da ce im sve ici glatko i bez ucenja jer je tako bilo i u srednjoj skoli. Faks je ipak malo tezi i mora se uciti. Ako ne skuzite sve odmah, ne znaci da ste glupi vi ili asistent, treba samo malo vise truda uloziti.

Ima svakakvih asistenata, neki ce vam odgovarati vise neki manje. Sada imate priliku birati izmedu vise njih pa mozete naci onoga koji vam najbolje odgovara. Na visim godinama, jedan asistent drzi jedan kolegij i nema izbora. Mislim da je pametnije osloniti se na sebe i uciti. Neki su vise uspjesni, neki manje u tom objasnjavanju, ali najvaznije je da asistent kuzi gradivo koje predaje, da se trudi objasniti nam ga i spreman je pomoci.

Mislim da Vedran ima sve te tri kvalitete, a ako i nije svima najdrazi asistent na svijetu, sto se tu moze. Ne znam zasto ste bas njega uzeli na pik.

Sto se tice, familijarnosti sa studentima, ne znam sta je tu lose. Nekako sumnjam da Vedran ikoga posebno izdvaja. Mislim da nije lose sto se asistent pokusava pribliziti studentima i ostvariti bolju komunikaciju sa studentima. Sjecam se da je na EM1 ( ili EM2 ) Krcko kao nagradu za dobro rijeseni zadatak jednom studentu dao kokos ( jer ga je prvi rijesio ). Meni je to bilo bas super i nije mi padalo napamet da se zalim zbog toga.

Bejzikli, sto ja zelim reci jest: pametnije vam je da se bavite ucenjem nego da ubijate mladog asistenta koji se trudi u pojam. Mislim, u redu je reci sto vam smeta i mislim da profesori i asistenti trebaju i to uzeti u obzir, ali Vedran stvarno nije ovo zasluzio.


[Vrh]
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 20:27 ned, 11. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Veky je dobar, ponekad zna malo brzat i mislim da na to mora pripazit, ali ja sam bio na njegovim konzultacijama i stvarno sve objasni, makar to bilo najblesavije pitanje koje postoji. Veky, moja ti je preporuka da mozda malo usporis na nekom zadatku koji je ogroman, jer znas izbacit 2 do 3 cinjenice vazne za zadatak u istoj recenici i to vrlo brzo, pa dosta ljudi izgubi nit!(bez uvrede!) :) A cim izgube nit, iskljuce se i samo prepisuju! :-s
Veky je dobar, ponekad zna malo brzat i mislim da na to mora pripazit, ali ja sam bio na njegovim konzultacijama i stvarno sve objasni, makar to bilo najblesavije pitanje koje postoji. Veky, moja ti je preporuka da mozda malo usporis na nekom zadatku koji je ogroman, jer znas izbacit 2 do 3 cinjenice vazne za zadatak u istoj recenici i to vrlo brzo, pa dosta ljudi izgubi nit!(bez uvrede!) Smile A cim izgube nit, iskljuce se i samo prepisuju! Eh?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 20:46 ned, 11. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="filipnet"]Veky je dobar, ponekad zna malo brzat i mislim da na to mora pripazit, ali ja sam bio na njegovim konzultacijama i stvarno sve objasni, makar to bilo najblesavije pitanje koje postoji.[/quote]

Ne postoje blesava pitanja. ;-)

Da, konzultacije mi bolje idu... iz jednostavnog razloga što tamo mogu biti spor koliko god želim. :-) A da ne govorim o tome da napokon imam neki feedback o tome što je studentu jasno, a što ne...

[quote] Veky, moja ti je preporuka da mozda malo usporis na nekom zadatku koji je ogroman, jer znas izbacit 2 do 3 cinjenice vazne za zadatak u istoj recenici i to vrlo brzo[/quote]

Zar je toliko teško u tom trenutku dignuti ruku i povikati "hej, ovdje mi to i to nije jasno"?

[quote] pa dosta ljudi izgubi nit!(bez uvrede!) :) A cim izgube nit, iskljuce se i samo prepisuju! :-s[/quote]

Svjestan sam toga. Ali ja ne mogu sinhronizirano monitorirati sve vaše bilježnice, i moždane valove:-)... _vi_ mi morate reći kad se to dogodi.
filipnet (napisa):
Veky je dobar, ponekad zna malo brzat i mislim da na to mora pripazit, ali ja sam bio na njegovim konzultacijama i stvarno sve objasni, makar to bilo najblesavije pitanje koje postoji.


Ne postoje blesava pitanja. Wink

Da, konzultacije mi bolje idu... iz jednostavnog razloga što tamo mogu biti spor koliko god želim. Smile A da ne govorim o tome da napokon imam neki feedback o tome što je studentu jasno, a što ne...

Citat:
Veky, moja ti je preporuka da mozda malo usporis na nekom zadatku koji je ogroman, jer znas izbacit 2 do 3 cinjenice vazne za zadatak u istoj recenici i to vrlo brzo


Zar je toliko teško u tom trenutku dignuti ruku i povikati "hej, ovdje mi to i to nije jasno"?

Citat:
pa dosta ljudi izgubi nit!(bez uvrede!) Smile A cim izgube nit, iskljuce se i samo prepisuju! Eh?


Svjestan sam toga. Ali ja ne mogu sinhronizirano monitorirati sve vaše bilježnice, i moždane valove:-)... _vi_ mi morate reći kad se to dogodi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:04 ned, 11. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari_gost"]Mislim da Vedran ima sve te tri kvalitete, a ako i nije svima najdrazi asistent na svijetu, sto se tu moze. Ne znam zasto ste bas njega uzeli na pik.
[/quote]

zato što je mlad i dobroćudan. teško da bi netko na pik uzeo nekoga tko je star i strog.

recimo, na kvartu uvijek svi tlače klinca koje je dobrica, nitko nikad nikakvog huligana. samo ja mislim da bi mi kao akademska sredina trebali biti napredniji :roll:
anamari_gost (napisa):
Mislim da Vedran ima sve te tri kvalitete, a ako i nije svima najdrazi asistent na svijetu, sto se tu moze. Ne znam zasto ste bas njega uzeli na pik.


zato što je mlad i dobroćudan. teško da bi netko na pik uzeo nekoga tko je star i strog.

recimo, na kvartu uvijek svi tlače klinca koje je dobrica, nitko nikad nikakvog huligana. samo ja mislim da bi mi kao akademska sredina trebali biti napredniji Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:19 pon, 12. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Mozda ja grijesim, ali nekako mislim da je normalno (s obzirom na kvalitetu znanja s kojom dolaze u ovu ustanovu), da na prvoj godini vecina studenata na vjezbama, ne shvati neke stvari.[/quote]

To je cinjenica, ali meni se nikako ne cini normalno. Vec u prvom semestru medju studentima matematike zavlada atmosfera u kojoj nitko nista ne pita, svi marljivo prepisuju s ploce i nadaju se da ce shvatiti kasnije. Sto nikako nije dobro, jer vjezbe sluze upravo zato da se [b]shvate[/b] rjesenje zadataka. Vjezbanje doma je potrebno zato sto nije isto shvatiti tudje rjesenje i samostalno rijesiti zadatak. Samostalno rjesavanje ide puno lakse kad se ulovi ideje na vjezbama.

Za razliku od toga, studenti fizike puno vise pitaju i aktivnije sudjeluju u vjezbama. Prve vjezbe koje sam drzao bila je MA 1&2 za inz. fizike i to mi je jos uvijek jedno od najdrazih nastavnih iskustava. Tamo nije bilo sanse preci preko zadatka bez da ga skoro svi (OK, barem solidna vecina) shvati.

Mlijeko, nemoj mislit da se ulizujem jer vec dugo ne drzim vjezbe fizicarima pa necete o meni pisati anketu :lol: :wink:

[quote="veky"]Hvala. Odoh ja pisat magistarski... ;-)[/quote]

:klapklap:

[quote="veky"]Da, konzultacije mi bolje idu... iz jednostavnog razloga što tamo mogu biti spor koliko god želim. :-)[/quote]

Mozes i na vjezbama biti spor koliko zelis. Nikad mi niko nije prigovorio zato sto nisam stigao napraviti neki zadatak koji su drugi asistenti stigli...

Kad bolje razmislim, tebi prigovaraju i zbog nacina na koji ulazis u predavaonicu :roll:

[quote="veky"]A da ne govorim o tome da napokon imam neki feedback o tome što je studentu jasno, a što ne...[/quote]

To je pravi razlog za akcelerirane vjezbe. Kad na pitanje jesu li svi shvatili u predavaonici zavlada muk, ja automatski ubrzavam tempo.
steelworker (napisa):
Mozda ja grijesim, ali nekako mislim da je normalno (s obzirom na kvalitetu znanja s kojom dolaze u ovu ustanovu), da na prvoj godini vecina studenata na vjezbama, ne shvati neke stvari.


To je cinjenica, ali meni se nikako ne cini normalno. Vec u prvom semestru medju studentima matematike zavlada atmosfera u kojoj nitko nista ne pita, svi marljivo prepisuju s ploce i nadaju se da ce shvatiti kasnije. Sto nikako nije dobro, jer vjezbe sluze upravo zato da se shvate rjesenje zadataka. Vjezbanje doma je potrebno zato sto nije isto shvatiti tudje rjesenje i samostalno rijesiti zadatak. Samostalno rjesavanje ide puno lakse kad se ulovi ideje na vjezbama.

Za razliku od toga, studenti fizike puno vise pitaju i aktivnije sudjeluju u vjezbama. Prve vjezbe koje sam drzao bila je MA 1&2 za inz. fizike i to mi je jos uvijek jedno od najdrazih nastavnih iskustava. Tamo nije bilo sanse preci preko zadatka bez da ga skoro svi (OK, barem solidna vecina) shvati.

Mlijeko, nemoj mislit da se ulizujem jer vec dugo ne drzim vjezbe fizicarima pa necete o meni pisati anketu Laughing Wink

veky (napisa):
Hvala. Odoh ja pisat magistarski... Wink


Toooooo, majstoreeeee!

veky (napisa):
Da, konzultacije mi bolje idu... iz jednostavnog razloga što tamo mogu biti spor koliko god želim. Smile


Mozes i na vjezbama biti spor koliko zelis. Nikad mi niko nije prigovorio zato sto nisam stigao napraviti neki zadatak koji su drugi asistenti stigli...

Kad bolje razmislim, tebi prigovaraju i zbog nacina na koji ulazis u predavaonicu Rolling Eyes

veky (napisa):
A da ne govorim o tome da napokon imam neki feedback o tome što je studentu jasno, a što ne...


To je pravi razlog za akcelerirane vjezbe. Kad na pitanje jesu li svi shvatili u predavaonici zavlada muk, ja automatski ubrzavam tempo.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 10:34 pon, 12. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Za razliku od toga, studenti fizike puno vise pitaju i aktivnije sudjeluju u vjezbama. Prve vjezbe koje sam drzao bila je MA 1&2 za inz. fizike i to mi je jos uvijek jedno od najdrazih nastavnih iskustava. Tamo nije bilo sanse preci preko zadatka bez da ga skoro svi (OK, barem solidna vecina) shvati.[/quote]

Ja isto s fizičarima imam sasvim ok odnos (do te mjere da misle da sam latentni fizičar; ), ali to je totalno druga atmosfera - dobrim dijelom zahvaljujući tome što tempo određuje kolega Perše. ;-) Hej, oni _rješavaju zadatke na ploči_ :!: Da na EM prozovem nekog na ploču, vjerujem da bi me kolektivno izbacili iz predavaonice... :-/

[quote][quote="veky"]Da, konzultacije mi bolje idu... iz jednostavnog razloga što tamo mogu biti spor koliko god želim. :-)[/quote]

Mozes i na vjezbama biti spor koliko zelis.[/quote]

Ne bih baš rekao. Em zato što je zadnje što mi u ovom trenutku treba eksperimentiranje s nekim alternativnim vježbama (ie, samoinicijativnim mijenjanjem fonda zadataka), em zato što je (_meni_ - tebi je sve to trivijalno, pretpostavljam: ) puno lakše prilagoditi tempo jednom ili dvojici, nego 40orici ljudi...

[quote] Nikad mi niko nije prigovorio zato sto nisam stigao napraviti neki zadatak koji su drugi asistenti stigli... [/quote]

Ma _tebi_. Just curious, jel tebi ikad itko išta prigovorio (osim žene... to se ne računa; ) ? :D

[quote]Kad bolje razmislim, tebi prigovaraju i zbog nacina na koji ulazis u predavaonicu :roll: [/quote]

Eto, shvatio si. [:-|]

[quote][quote="veky"]A da ne govorim o tome da napokon imam neki feedback o tome što je studentu jasno, a što ne...[/quote]

To je pravi razlog za akcelerirane vjezbe. Kad na pitanje jesu li svi shvatili u predavaonici zavlada muk, ja automatski ubrzavam tempo.[/quote]

Meni je blesavo svaki put pitat jesu li svi shvatili (valjda su već skužili da ih neću pojest ako postave neko pitanje)... a i nije mi baš previše jasno koliko bih trebao čekati na odgovor (niti koliko često bih trebao postavljati to pitanje). IMHO, tko se nije probudio za vrijeme tog konkretnog inkriminiranog koraka u zadatku, teško da će poslije (a ipak za vrijeme nastave) reći "to mi nije bilo jasno"...
krcko (napisa):
Za razliku od toga, studenti fizike puno vise pitaju i aktivnije sudjeluju u vjezbama. Prve vjezbe koje sam drzao bila je MA 1&2 za inz. fizike i to mi je jos uvijek jedno od najdrazih nastavnih iskustava. Tamo nije bilo sanse preci preko zadatka bez da ga skoro svi (OK, barem solidna vecina) shvati.


Ja isto s fizičarima imam sasvim ok odnos (do te mjere da misle da sam latentni fizičar; ), ali to je totalno druga atmosfera - dobrim dijelom zahvaljujući tome što tempo određuje kolega Perše. Wink Hej, oni _rješavaju zadatke na ploči_ Exclamation Da na EM prozovem nekog na ploču, vjerujem da bi me kolektivno izbacili iz predavaonice... :-/

Citat:
veky (napisa):
Da, konzultacije mi bolje idu... iz jednostavnog razloga što tamo mogu biti spor koliko god želim. Smile


Mozes i na vjezbama biti spor koliko zelis.


Ne bih baš rekao. Em zato što je zadnje što mi u ovom trenutku treba eksperimentiranje s nekim alternativnim vježbama (ie, samoinicijativnim mijenjanjem fonda zadataka), em zato što je (_meni_ - tebi je sve to trivijalno, pretpostavljam: ) puno lakše prilagoditi tempo jednom ili dvojici, nego 40orici ljudi...

Citat:
Nikad mi niko nije prigovorio zato sto nisam stigao napraviti neki zadatak koji su drugi asistenti stigli...


Ma _tebi_. Just curious, jel tebi ikad itko išta prigovorio (osim žene... to se ne računa; ) ? Very Happy

Citat:
Kad bolje razmislim, tebi prigovaraju i zbog nacina na koji ulazis u predavaonicu Rolling Eyes


Eto, shvatio si. [Neutral]

Citat:
veky (napisa):
A da ne govorim o tome da napokon imam neki feedback o tome što je studentu jasno, a što ne...


To je pravi razlog za akcelerirane vjezbe. Kad na pitanje jesu li svi shvatili u predavaonici zavlada muk, ja automatski ubrzavam tempo.


Meni je blesavo svaki put pitat jesu li svi shvatili (valjda su već skužili da ih neću pojest ako postave neko pitanje)... a i nije mi baš previše jasno koliko bih trebao čekati na odgovor (niti koliko često bih trebao postavljati to pitanje). IMHO, tko se nije probudio za vrijeme tog konkretnog inkriminiranog koraka u zadatku, teško da će poslije (a ipak za vrijeme nastave) reći "to mi nije bilo jasno"...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 11:25 pon, 12. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo da se i ja ukljucim tj. dam nekoliko prigovora. Necu imenovati ljude jer se moze odnositi na sve vas nadobudne :lol:

Uzasno me zivcira kada asistent na vjezbama rijesava zadatke iz glave. Tako, em sto se gubi vrijeme koje se moze iskoristiti za detaljnije objasnjavanje, asistent se cesto zabuni, pa nakon ispisane stranice, ponekad sve to prekrizi i krene rijesavati otpocetka. Pa gumice i mine za tehnicku isto kostaju!

[u][b]Moj prijedlog:[/b][/u] Rijesi zadatak doma, imaj ga na papiru ispred sebe i fino ga polako raspisuj, uz detaljna objasnjenja. A ne navrat na nos. Pa nismo svi genijalci. Nerijetko se dogodilo da cijela ucionica zvjera "što to ovaj melje?!?", a svega par pojedinaca potvrdno klima glavom, kao da sve kuze. Hvala Bogu, cesto sam medju tim pojedincima jer imam sposobnost prebacivaja mozdanih sklopova, radna memorija glave mi je malo veca, pa se lako prisjetim necega sto je bilo samo spomenuto nekoliko minuta prije, a od velike je vaznosti.

Druga stvar je to da se na vjezbama rjesavaju samo neki osnovni tipovi zadataka, svega malo tezih, a onda na roku dodju kobasicetine.

[u][b]Moj prijedlog:[/b][/u] Pa, covjece, sto ti je tesko u svakom poglavlju ubaciti neki zadatak s roka? Ili na kraju godine... Cijenim asistente koji to rade (Krcko! - ima ih jos ali mladjarija ih jos nije susrela).

Trece je to da iako se rijesi poneki zadatak s roka, ne raspisu se rjesenja detaljno nego samo ideja. Definicije nisu potpune, iskazi nisu matematicki korektni, a kad dodjemo na pismeni na takvim stvarima skidaju nam vise od 50% bodova (ponekad i 80%). A kak da naucim da to treba sve tako detaljno raspisat, ako nigdje nisam vidjela? Tako se zna dogodit da rijesim 4-5 zadataka i padnem s manje od 30 bodova. S druge strane kod nekih asistenata dogodi se da ne rijesim niti jedan cijeli zadatak, pa ipak prodjem. U cemu je kvaka? Mladost, nadobudnost; starost, nezainteresiranost; ili skroz nesto trece? Mislim ljudi, daj se dogovorite! Ja bi ove godine diplomirala!

Eto toliko od mene. Nadam se da ce oni na koje se odnosi ovo procitati i da ce malo razmisliti o tome koliko vremena kradu ljudima bez razloga. Mislim, ako sam vidiš da razumijem, da znam gradivo i to mi u lice kažeš, onda mi nemoj na tim propustima (koje i sam ne raspises na vjezbama niti spomenes da se treba raspisati) uzimati toliko bodova. Skini 5 bodova i dovidjenja!

Razumijem ako ja negdje zeznem na pocetku zadatka, pa zbog toga cijelo rijesenje ode u jagode, ali ako u sredini zadatka donesem krivi zakljucak (zbog neznanja - jer nigdje to nisam imala sanse nauciti), a pocetak i kraj su dobar, odnosno samo ta jedna recenica ne stima, nije fer da mi oduzimas 80% bodova! NIJE!!!!

Eto toliko od mene.
Evo da se i ja ukljucim tj. dam nekoliko prigovora. Necu imenovati ljude jer se moze odnositi na sve vas nadobudne Laughing

Uzasno me zivcira kada asistent na vjezbama rijesava zadatke iz glave. Tako, em sto se gubi vrijeme koje se moze iskoristiti za detaljnije objasnjavanje, asistent se cesto zabuni, pa nakon ispisane stranice, ponekad sve to prekrizi i krene rijesavati otpocetka. Pa gumice i mine za tehnicku isto kostaju!

Moj prijedlog: Rijesi zadatak doma, imaj ga na papiru ispred sebe i fino ga polako raspisuj, uz detaljna objasnjenja. A ne navrat na nos. Pa nismo svi genijalci. Nerijetko se dogodilo da cijela ucionica zvjera "što to ovaj melje?!?", a svega par pojedinaca potvrdno klima glavom, kao da sve kuze. Hvala Bogu, cesto sam medju tim pojedincima jer imam sposobnost prebacivaja mozdanih sklopova, radna memorija glave mi je malo veca, pa se lako prisjetim necega sto je bilo samo spomenuto nekoliko minuta prije, a od velike je vaznosti.

Druga stvar je to da se na vjezbama rjesavaju samo neki osnovni tipovi zadataka, svega malo tezih, a onda na roku dodju kobasicetine.

Moj prijedlog: Pa, covjece, sto ti je tesko u svakom poglavlju ubaciti neki zadatak s roka? Ili na kraju godine... Cijenim asistente koji to rade (Krcko! - ima ih jos ali mladjarija ih jos nije susrela).

Trece je to da iako se rijesi poneki zadatak s roka, ne raspisu se rjesenja detaljno nego samo ideja. Definicije nisu potpune, iskazi nisu matematicki korektni, a kad dodjemo na pismeni na takvim stvarima skidaju nam vise od 50% bodova (ponekad i 80%). A kak da naucim da to treba sve tako detaljno raspisat, ako nigdje nisam vidjela? Tako se zna dogodit da rijesim 4-5 zadataka i padnem s manje od 30 bodova. S druge strane kod nekih asistenata dogodi se da ne rijesim niti jedan cijeli zadatak, pa ipak prodjem. U cemu je kvaka? Mladost, nadobudnost; starost, nezainteresiranost; ili skroz nesto trece? Mislim ljudi, daj se dogovorite! Ja bi ove godine diplomirala!

Eto toliko od mene. Nadam se da ce oni na koje se odnosi ovo procitati i da ce malo razmisliti o tome koliko vremena kradu ljudima bez razloga. Mislim, ako sam vidiš da razumijem, da znam gradivo i to mi u lice kažeš, onda mi nemoj na tim propustima (koje i sam ne raspises na vjezbama niti spomenes da se treba raspisati) uzimati toliko bodova. Skini 5 bodova i dovidjenja!

Razumijem ako ja negdje zeznem na pocetku zadatka, pa zbog toga cijelo rijesenje ode u jagode, ali ako u sredini zadatka donesem krivi zakljucak (zbog neznanja - jer nigdje to nisam imala sanse nauciti), a pocetak i kraj su dobar, odnosno samo ta jedna recenica ne stima, nije fer da mi oduzimas 80% bodova! NIJE!!!!

Eto toliko od mene.



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 11:45 pon, 12. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Evo da se i ja ukljucim tj. dam nekoliko prigovora. Necu imenovati ljude jer se moze odnositi na sve vas nadobudne :lol:
[/quote]

Nije smiješno. Bar meni.

Mislim da ovakvo prigovaranje nema smisla. Koliko vidim iz tona kojim je pisano, odnosi se na jednog jedinog asistenta (koji će se bez sumnje prepoznati ovdje), a ti ne želiš da mi znamo koga to kritiziraš. Stvarno si mu to mogla poslati u mail ili pm.

Čisto sumnjam da si zaista mislila ovo što si gore rekla, da se može odnositi "na sve nas nadobudne". Ako jesi, stvarno previše generaliziraš. Bez problema ti navedem 10 ljudi za koje ništa od ovog što si napisala nije istina. A uzmi u obzir i da mnogim asistentima uopće nisi bila na vježbama.

Ili prozovi čovjeka javno ako misliš da treba, ili mu pošalji mail/pm. Ovako ispada da su svi (ili većina) asistenti takvi. :-/
Ivančica (napisa):
Evo da se i ja ukljucim tj. dam nekoliko prigovora. Necu imenovati ljude jer se moze odnositi na sve vas nadobudne Laughing


Nije smiješno. Bar meni.

Mislim da ovakvo prigovaranje nema smisla. Koliko vidim iz tona kojim je pisano, odnosi se na jednog jedinog asistenta (koji će se bez sumnje prepoznati ovdje), a ti ne želiš da mi znamo koga to kritiziraš. Stvarno si mu to mogla poslati u mail ili pm.

Čisto sumnjam da si zaista mislila ovo što si gore rekla, da se može odnositi "na sve nas nadobudne". Ako jesi, stvarno previše generaliziraš. Bez problema ti navedem 10 ljudi za koje ništa od ovog što si napisala nije istina. A uzmi u obzir i da mnogim asistentima uopće nisi bila na vježbama.

Ili prozovi čovjeka javno ako misliš da treba, ili mu pošalji mail/pm. Ovako ispada da su svi (ili većina) asistenti takvi. :-/


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:09 pon, 12. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Pa gumice i mine za tehnicku isto kostaju!
[/quote]

probajte vi iz udruge (suma) raspodijeliti onih 80000kn za mine i gumice :twisted:

[quote="ivančica"]Hvala Bogu, cesto sam medju tim pojedincima jer imam sposobnost prebacivaja mozdanih sklopova, radna memorija glave mi je malo veca, pa se lako prisjetim necega sto je bilo samo spomenuto nekoliko minuta prije, a od velike je vaznosti.[/quote]

uh, jolly good for you....
šteta kaj nismo svi rođeni s puno "radne memorije" nego imamo obične intelekte...

p.s. topic se zove "prigovori na asistente", a ne "zašto sam ja najpametnija" :twisted:
Ivančica (napisa):
Pa gumice i mine za tehnicku isto kostaju!


probajte vi iz udruge (suma) raspodijeliti onih 80000kn za mine i gumice Twisted Evil

ivančica (napisa):
Hvala Bogu, cesto sam medju tim pojedincima jer imam sposobnost prebacivaja mozdanih sklopova, radna memorija glave mi je malo veca, pa se lako prisjetim necega sto je bilo samo spomenuto nekoliko minuta prije, a od velike je vaznosti.


uh, jolly good for you....
šteta kaj nismo svi rođeni s puno "radne memorije" nego imamo obične intelekte...

p.s. topic se zove "prigovori na asistente", a ne "zašto sam ja najpametnija" Twisted Evil


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:18 pon, 12. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mlijeko, chill. Ivancica je rekla nekoliko vrlo korisnih stvari za one koji ce citati bez predrasuda. Ivancice, [b]please[/b] ignoriraj mlijekov post da ne pocne opet flame.

Prvo, potpuno se slazem da je u pravilu bolje zadatke rjesavati unaprijed. Gubi se nesto od spontanosti vjezbi, ali meni je nemoguce predvidjeti koliko cu vremena potrositi ako ne rijesim zadatke doma i pazljivo zapisem rjesenja.

Drugo, slazem se da povremeno treba osvjeziti vjezbe sa zadacima koji dolaze na kolokviju/pismenom. Prof. Dujella je jednom rekao da tek kad prvi puta odrzi sezonu ispita vidi sto je od gradiva bilo bitno: ono sto se pita na ispitu. Ne kazem da sve ostalo treba izbaciti, ali ipak bi se vecinu vjezbi trebalo posvetiti pripremanju studenata za ispit. U ostalom dijelu stigne se komotno napraviti nesto tezih zadataka, ili zanimljivih zadataka, ili nesto vezano uz gradivo sto nije prikladno za pismene.

I s trecom primjedbom Ivancice se slazem, s time da detaljno raspisivanje na ploci smatram puno vaznijim na prvoj i drugoj godini nego kasnije. Na trecoj i cetvrtoj ipak se povremeno moze preskociti neki detalj, ili samo reci bez raspisivanja na plocu. Generalno ipak pokusavam zapisati rjesenja na plocu onako kako bi ih studenti trebali rjesavati na pismenom.

Onaj zadnji prigovor o bodovanju ipak je trebao biti upucena na konkretnu adresu (kao sto veky rece). I s ovim se ne slazem...

[quote="Ivančica"]Cijenim asistente koji to rade (Krcko! - ima ih jos ali mladjarija ih jos nije susrela).[/quote]

Ne znam odnosi li se "mladjarija" na brucose ili mladje asistente, no siguran sam da upravo medju mladjim asistentima ima jako puno onih koji puno vremena i truda posvecuju nastavi. Dovoljno je pogledati tko su autori vecine web stranica na MO posvecenih nastavi (koje nemaju nikakvu obavezu raditi, nego su iskljucivo rezultat njihovog vlastitog zalaganja).

[quote="veky"]Em zato što je zadnje što mi u ovom trenutku treba eksperimentiranje s nekim alternativnim vježbama (ie, samoinicijativnim mijenjanjem fonda zadataka)[/quote]

Nisam ni mislio na neke radikalne zahvate. No ako zamijenis neki zadatak ekvivalentnim koji je bio nedavno na kolokviju/pismenom, ili zbog nedostatka vremena izbacis nesto za sto si siguran da nece doci tesko da ce zamjeriti itko do cijeg misljenja bi trebao drzati. Isto tako, osobno ne smatram zabranjenim povremeno ubaciti zanimljivi zadatak koji je donekle vezan uz gradivo (makar nemao veze s ispitom). Bas na Elementarnoj zadavao sam svakakve "nagradne" zadatke radi aktiviranja slusateljstva. Nekad mi je uspjevalo, nekad bas i nije..

[quote="veky"]em zato što je (_meni_ - tebi je sve to trivijalno, pretpostavljam: ) puno lakše prilagoditi tempo jednom ili dvojici, nego 40orici ljudi...[/quote]

Naravno da nije trivijalno. Na tempo i nacin pisanja po ploci najteze je utjecati. Sto se tice pitanja o prigovorima za nastavu, ne mogu se sada sjetiti kad mi je zadnji puta netko direktno prigovorio (no moje pamcenje ti nije bas pouzdano :) ). Osobno cesto nisam bio zadovoljan odrzanim vjezbama, kako pojedinacnim tako i cijelim semestrom. Upravo u tome vidim prednost slobode koja se na MO ostavlja asistentima. Ako s necim nisi zadovoljan, mozes promijeniti iduce sezone. Treba uloziti odredjenu kolicinu truda, no toga kod tebe ocito ne manjka.
Mlijeko, chill. Ivancica je rekla nekoliko vrlo korisnih stvari za one koji ce citati bez predrasuda. Ivancice, please ignoriraj mlijekov post da ne pocne opet flame.

Prvo, potpuno se slazem da je u pravilu bolje zadatke rjesavati unaprijed. Gubi se nesto od spontanosti vjezbi, ali meni je nemoguce predvidjeti koliko cu vremena potrositi ako ne rijesim zadatke doma i pazljivo zapisem rjesenja.

Drugo, slazem se da povremeno treba osvjeziti vjezbe sa zadacima koji dolaze na kolokviju/pismenom. Prof. Dujella je jednom rekao da tek kad prvi puta odrzi sezonu ispita vidi sto je od gradiva bilo bitno: ono sto se pita na ispitu. Ne kazem da sve ostalo treba izbaciti, ali ipak bi se vecinu vjezbi trebalo posvetiti pripremanju studenata za ispit. U ostalom dijelu stigne se komotno napraviti nesto tezih zadataka, ili zanimljivih zadataka, ili nesto vezano uz gradivo sto nije prikladno za pismene.

I s trecom primjedbom Ivancice se slazem, s time da detaljno raspisivanje na ploci smatram puno vaznijim na prvoj i drugoj godini nego kasnije. Na trecoj i cetvrtoj ipak se povremeno moze preskociti neki detalj, ili samo reci bez raspisivanja na plocu. Generalno ipak pokusavam zapisati rjesenja na plocu onako kako bi ih studenti trebali rjesavati na pismenom.

Onaj zadnji prigovor o bodovanju ipak je trebao biti upucena na konkretnu adresu (kao sto veky rece). I s ovim se ne slazem...

Ivančica (napisa):
Cijenim asistente koji to rade (Krcko! - ima ih jos ali mladjarija ih jos nije susrela).


Ne znam odnosi li se "mladjarija" na brucose ili mladje asistente, no siguran sam da upravo medju mladjim asistentima ima jako puno onih koji puno vremena i truda posvecuju nastavi. Dovoljno je pogledati tko su autori vecine web stranica na MO posvecenih nastavi (koje nemaju nikakvu obavezu raditi, nego su iskljucivo rezultat njihovog vlastitog zalaganja).

veky (napisa):
Em zato što je zadnje što mi u ovom trenutku treba eksperimentiranje s nekim alternativnim vježbama (ie, samoinicijativnim mijenjanjem fonda zadataka)


Nisam ni mislio na neke radikalne zahvate. No ako zamijenis neki zadatak ekvivalentnim koji je bio nedavno na kolokviju/pismenom, ili zbog nedostatka vremena izbacis nesto za sto si siguran da nece doci tesko da ce zamjeriti itko do cijeg misljenja bi trebao drzati. Isto tako, osobno ne smatram zabranjenim povremeno ubaciti zanimljivi zadatak koji je donekle vezan uz gradivo (makar nemao veze s ispitom). Bas na Elementarnoj zadavao sam svakakve "nagradne" zadatke radi aktiviranja slusateljstva. Nekad mi je uspjevalo, nekad bas i nije..

veky (napisa):
em zato što je (_meni_ - tebi je sve to trivijalno, pretpostavljam: ) puno lakše prilagoditi tempo jednom ili dvojici, nego 40orici ljudi...


Naravno da nije trivijalno. Na tempo i nacin pisanja po ploci najteze je utjecati. Sto se tice pitanja o prigovorima za nastavu, ne mogu se sada sjetiti kad mi je zadnji puta netko direktno prigovorio (no moje pamcenje ti nije bas pouzdano Smile ). Osobno cesto nisam bio zadovoljan odrzanim vjezbama, kako pojedinacnim tako i cijelim semestrom. Upravo u tome vidim prednost slobode koja se na MO ostavlja asistentima. Ako s necim nisi zadovoljan, mozes promijeniti iduce sezone. Treba uloziti odredjenu kolicinu truda, no toga kod tebe ocito ne manjka.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 15:46 pon, 12. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="steelworker"]Mozda ja grijesim, ali nekako mislim da je normalno (s obzirom na kvalitetu znanja s kojom dolaze u ovu ustanovu), da na prvoj godini vecina studenata na vjezbama, ne shvati neke stvari.[/quote]

To je cinjenica, ali meni se nikako ne cini normalno. Vec u prvom semestru medju studentima matematike zavlada atmosfera u kojoj nitko nista ne pita, svi marljivo prepisuju s ploce i nadaju se da ce shvatiti kasnije. Sto nikako nije dobro, jer vjezbe sluze upravo zato da se [b]shvate[/b] rjesenje zadataka. Vjezbanje doma je potrebno zato sto nije isto shvatiti tudje rjesenje i samostalno rijesiti zadatak. Samostalno rjesavanje ide puno lakse kad se ulovi ideje na vjezbama.[/quote]

I stand corected. :D ;)

Nisam mislio reci, da je to normalno u smislu da bi trebali biti flegmaticni na to da ne razumiju.
[b]Mislio sam reci da je normalno da nesto ne shvate, [color=red]ALI[/color][/b] onda trebaju dignuti ruke i pitati da im se to ponovo objasni i ne odustajati s pitanjima dok im ne bude jasno. Vise nisu mala djeca u skoli, vec se trebaju sami boriti da steknu znanje koje zele.

A asistenti ce (barem iz mog iskustva) bit sretni i vrlo rado opet objasniti (jer ce bit sretni sto ih ljudi prate, a ne samo prepisuju s ploce), a ne ih uzeti na pik ili sto vec kako vjerojatno neki misle.
krcko (napisa):
steelworker (napisa):
Mozda ja grijesim, ali nekako mislim da je normalno (s obzirom na kvalitetu znanja s kojom dolaze u ovu ustanovu), da na prvoj godini vecina studenata na vjezbama, ne shvati neke stvari.


To je cinjenica, ali meni se nikako ne cini normalno. Vec u prvom semestru medju studentima matematike zavlada atmosfera u kojoj nitko nista ne pita, svi marljivo prepisuju s ploce i nadaju se da ce shvatiti kasnije. Sto nikako nije dobro, jer vjezbe sluze upravo zato da se shvate rjesenje zadataka. Vjezbanje doma je potrebno zato sto nije isto shvatiti tudje rjesenje i samostalno rijesiti zadatak. Samostalno rjesavanje ide puno lakse kad se ulovi ideje na vjezbama.


I stand corected. Very Happy Wink

Nisam mislio reci, da je to normalno u smislu da bi trebali biti flegmaticni na to da ne razumiju.
Mislio sam reci da je normalno da nesto ne shvate, ALI onda trebaju dignuti ruke i pitati da im se to ponovo objasni i ne odustajati s pitanjima dok im ne bude jasno. Vise nisu mala djeca u skoli, vec se trebaju sami boriti da steknu znanje koje zele.

A asistenti ce (barem iz mog iskustva) bit sretni i vrlo rado opet objasniti (jer ce bit sretni sto ih ljudi prate, a ne samo prepisuju s ploce), a ne ih uzeti na pik ili sto vec kako vjerojatno neki misle.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:56 pon, 12. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Mlijeko, chill. Ivancica je rekla nekoliko vrlo korisnih stvari za one koji ce citati bez predrasuda. Ivancice, [b]please[/b] ignoriraj mlijekov post da ne pocne opet flame.[/quote]

Krcko, mental note: Ti si jedan od moderatora... :lol:



Sto se tice rjesavanja zadataka unaprijed, mislim da nije loshe izabrati jedan ili max. dva [b]u cijelo semestru[/b] koje ce se rijesiti bez pripreme, tako da se vidi "cijeli proces". :shock: Nekad osnovna ideja jednostavno nije ocita i lako se dodje do efekta "[i]Meni je to full jasno... ali kako je samo doshao do toga?!?[/i]". :( Jasno, nikako ne cijele vjezbe tako drzati :!:

[quote="krcko"]Drugo, slazem se da povremeno treba osvjeziti vjezbe sa zadacima koji dolaze na kolokviju/pismenom.[/quote]

Postojala je nekakva odluka da smo duzni dati rjesenja svojih rokova. :shock: Da li je to jos na snazi? :? Naime, ako studenti imaju rjesenja, onda nije tolika greda da se ne rjesavaju zadaci s rokova. Ako bude problema, lako se uleti na konzultacije/mail/Forum/... 8)

[quote="Ivančica"]ako u sredini zadatka donesem krivi zakljucak ([color=red]zbog neznanja[/color] - jer nigdje to nisam imala sanse nauciti), a pocetak i kraj su dobar, odnosno samo ta jedna recenica ne stima, nije fer da mi oduzimas 80% bodova![/quote]

S ovim se ja ne slazem. Ako je asistent nekako skrivio tvoje neznanje, to treba s njim rijesiti. :roll: Ne mozes ocekivati bodove na neznanje, cak i ako je asistent nekako "kriv" za to. :( I kako kraj moze biti dobar ako si donijela "[i]krivi zakljucak (zbog neznanja)[/i]"? :-k

[quote="steelworker"]I stand corected.[/quote]

<picajzla mode>You stand co[b]RR[/b]ected.. again! :twisted: ;)</picajzla mode>
krcko (napisa):
Mlijeko, chill. Ivancica je rekla nekoliko vrlo korisnih stvari za one koji ce citati bez predrasuda. Ivancice, please ignoriraj mlijekov post da ne pocne opet flame.


Krcko, mental note: Ti si jedan od moderatora... Laughing



Sto se tice rjesavanja zadataka unaprijed, mislim da nije loshe izabrati jedan ili max. dva u cijelo semestru koje ce se rijesiti bez pripreme, tako da se vidi "cijeli proces". Shocked Nekad osnovna ideja jednostavno nije ocita i lako se dodje do efekta "Meni je to full jasno... ali kako je samo doshao do toga?!?". Sad Jasno, nikako ne cijele vjezbe tako drzati Exclamation

krcko (napisa):
Drugo, slazem se da povremeno treba osvjeziti vjezbe sa zadacima koji dolaze na kolokviju/pismenom.


Postojala je nekakva odluka da smo duzni dati rjesenja svojih rokova. Shocked Da li je to jos na snazi? Confused Naime, ako studenti imaju rjesenja, onda nije tolika greda da se ne rjesavaju zadaci s rokova. Ako bude problema, lako se uleti na konzultacije/mail/Forum/... Cool

Ivančica (napisa):
ako u sredini zadatka donesem krivi zakljucak (zbog neznanja - jer nigdje to nisam imala sanse nauciti), a pocetak i kraj su dobar, odnosno samo ta jedna recenica ne stima, nije fer da mi oduzimas 80% bodova!


S ovim se ja ne slazem. Ako je asistent nekako skrivio tvoje neznanje, to treba s njim rijesiti. Rolling Eyes Ne mozes ocekivati bodove na neznanje, cak i ako je asistent nekako "kriv" za to. Sad I kako kraj moze biti dobar ako si donijela "krivi zakljucak (zbog neznanja)"? Think

steelworker (napisa):
I stand corected.


<picajzla mode>You stand coRRected.. again! Twisted Evil Wink</picajzla mode>



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 16:59 pon, 12. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

vec je bila slicna rasprava, pa necem duljiti...
povodom loseg responsea...
dovoljno je da jedan kaze 'mijau' :g: i dobije pozornost, pita sto hoce
ostali ce se ipak pokrenuti...

ali, tesko je probiti led..
u mojoj grupi sam to ja... od ispravljanja gresaka na ploci, do 'glupih' pitanja jer sam nesto precula i nisam pokopcala... (pisala sam jednu recenicu, doletila je druga, ili mi jew koncentracija popustila, uopce nije bitno)
ali, primjetila sam, da nakon te praxe (koju uspjesno provodim vise manje svugdje gdje trebam) ljudi (studenti) su ipak malo opusteniji i nije vise 'bed' pitati... ili ukazati na gresku...

velika je prednost sto u bilo kojem trenu tisine (kad profesor/asistent uhvate zraka za iducu recenicu :) ) mozete nesto dobaciti...
ne morate cekati da vas ugleda dok drzite ruku or smth...
lijepo se 'zaderete' iz svoje klupe i uglavnom ce vas se cuti... ma, cuje se i kad to kazete normalnim glasom ako nije prevelika graja... (ili zamijauknete, i pozornost je sigurno vasa :g:, ali za tako nesto treba ipak biti 'malo' :g: 'pomaknut' :g: :g:)

na prvoj godini je bilo tesko probijati led... osjetis se kadkad 'glupavo' jer si jedini koji pita... a onda shvatis da to i nije tako lose... ti pratis... a ima ih puno koji ne kuze... i to im pomogne.. a kad skupe hrabrost, bit ce im normalnije 'uletiti' ako je to vec netko prije napravio...
nejednom se dogodilo da je oko moje klupe zamor jer nesto nisu uhvatili, a i meni jos 'lebdi' u zraku... i evo mog 'mijau' :g:
ali ono... najteze je da netko bude prvi... to mi je razumljivo.. a s druge strane... nije mi jasno... pa ipak se radi o njihovom znanju... valjda bi vecini trebao biti cilj shvatiti sada i odmah, a ne doma danima sam krampati nesto.... :roll:

no, valjda ce se uvijek naci netko koga nece biti strah uletiti bilo kome sa pitanjem, komentarom, zahtjevom za detaljnije objasnjavanje... a da sve skupa ipak ne postane ostalima dosadno....

hmda, bitno da nisam duljila :g:

sto se tice pripreme za zadatke.... i predavanja i vjezbe...
nek se ljudi spremaju kak im pase... ali onda neka ono na ploci bude tocno... ili ako fulaju, da su bar toga odmah svjesni, a ne da potrosimo i po 10 minuta objasnjavajuci da to napisano nije dobro zato i zato... a asistent/ica jos uvijek ne vidi gdje je greska...
ljudski je grijesiti... ali trebali bi se ipak svi skoncentrirati sto vise mogu na nastavu... jer, on/ona je jedan/na koji pogrijesi, ali nas 50-80 smo ti kojima ta greska moze 'uci pod kozhu' i onda moze biti nelijepo....
jako cijenim kad gresku isprave sami, i onda jos cak pojasne zasto je doslo do toga... ali nekad postane naporno traziti greske i pribojavati se sto je od onog ostalog gradiva tocno.... jer, to je ono sto ja ne znam, pa kako cu znati jel dobro ili nije.... a to moram polagati... :roll:

point is: samo nek bude sto tocnije moze biti...
a na tempo rada trebaju utjecati oni kojima se predaje... kad nije jasno vicite... cut ce vas se... i nece biti uzalud... :)
vec je bila slicna rasprava, pa necem duljiti...
povodom loseg responsea...
dovoljno je da jedan kaze 'mijau' Mr. Green i dobije pozornost, pita sto hoce
ostali ce se ipak pokrenuti...

ali, tesko je probiti led..
u mojoj grupi sam to ja... od ispravljanja gresaka na ploci, do 'glupih' pitanja jer sam nesto precula i nisam pokopcala... (pisala sam jednu recenicu, doletila je druga, ili mi jew koncentracija popustila, uopce nije bitno)
ali, primjetila sam, da nakon te praxe (koju uspjesno provodim vise manje svugdje gdje trebam) ljudi (studenti) su ipak malo opusteniji i nije vise 'bed' pitati... ili ukazati na gresku...

velika je prednost sto u bilo kojem trenu tisine (kad profesor/asistent uhvate zraka za iducu recenicu Smile ) mozete nesto dobaciti...
ne morate cekati da vas ugleda dok drzite ruku or smth...
lijepo se 'zaderete' iz svoje klupe i uglavnom ce vas se cuti... ma, cuje se i kad to kazete normalnim glasom ako nije prevelika graja... (ili zamijauknete, i pozornost je sigurno vasa Mr. Green, ali za tako nesto treba ipak biti 'malo' Mr. Green 'pomaknut' Mr. Green Mr. Green)

na prvoj godini je bilo tesko probijati led... osjetis se kadkad 'glupavo' jer si jedini koji pita... a onda shvatis da to i nije tako lose... ti pratis... a ima ih puno koji ne kuze... i to im pomogne.. a kad skupe hrabrost, bit ce im normalnije 'uletiti' ako je to vec netko prije napravio...
nejednom se dogodilo da je oko moje klupe zamor jer nesto nisu uhvatili, a i meni jos 'lebdi' u zraku... i evo mog 'mijau' Mr. Green
ali ono... najteze je da netko bude prvi... to mi je razumljivo.. a s druge strane... nije mi jasno... pa ipak se radi o njihovom znanju... valjda bi vecini trebao biti cilj shvatiti sada i odmah, a ne doma danima sam krampati nesto.... Rolling Eyes

no, valjda ce se uvijek naci netko koga nece biti strah uletiti bilo kome sa pitanjem, komentarom, zahtjevom za detaljnije objasnjavanje... a da sve skupa ipak ne postane ostalima dosadno....

hmda, bitno da nisam duljila Mr. Green

sto se tice pripreme za zadatke.... i predavanja i vjezbe...
nek se ljudi spremaju kak im pase... ali onda neka ono na ploci bude tocno... ili ako fulaju, da su bar toga odmah svjesni, a ne da potrosimo i po 10 minuta objasnjavajuci da to napisano nije dobro zato i zato... a asistent/ica jos uvijek ne vidi gdje je greska...
ljudski je grijesiti... ali trebali bi se ipak svi skoncentrirati sto vise mogu na nastavu... jer, on/ona je jedan/na koji pogrijesi, ali nas 50-80 smo ti kojima ta greska moze 'uci pod kozhu' i onda moze biti nelijepo....
jako cijenim kad gresku isprave sami, i onda jos cak pojasne zasto je doslo do toga... ali nekad postane naporno traziti greske i pribojavati se sto je od onog ostalog gradiva tocno.... jer, to je ono sto ja ne znam, pa kako cu znati jel dobro ili nije.... a to moram polagati... Rolling Eyes

point is: samo nek bude sto tocnije moze biti...
a na tempo rada trebaju utjecati oni kojima se predaje... kad nije jasno vicite... cut ce vas se... i nece biti uzalud... Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 17:35 pon, 12. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]dovoljno je da jedan kaze 'mijau' :g: i dobije pozornost, pita sto hoce
ostali ce se ipak pokrenuti...

ali, tesko je probiti led..
[/quote]

Mislim da nisi u pravu. Odnosno, možda su druge grupe drugačije strukturirane.
Ja dobivam sasvim ok feedback od 5~6 studenata (dakle, čak znatno više od "samo jedan"). Pa ipak ovoj 20orici (počinjem se pitati u kojoj bazi je taj 20 : ) koje HijenA predstavlja to definitivno nije poticaj, naprotiv - vide to kao favoriziranje. Pročitaj malo detaljnije oko čega je išao originalni prigovor.
Nesi (napisa):
dovoljno je da jedan kaze 'mijau' Mr. Green i dobije pozornost, pita sto hoce
ostali ce se ipak pokrenuti...

ali, tesko je probiti led..


Mislim da nisi u pravu. Odnosno, možda su druge grupe drugačije strukturirane.
Ja dobivam sasvim ok feedback od 5~6 studenata (dakle, čak znatno više od "samo jedan"). Pa ipak ovoj 20orici (počinjem se pitati u kojoj bazi je taj 20 : ) koje HijenA predstavlja to definitivno nije poticaj, naprotiv - vide to kao favoriziranje. Pročitaj malo detaljnije oko čega je išao originalni prigovor.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 19:54 pon, 12. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"][quote="Nesi"]dovoljno je da jedan kaze 'mijau' :g: i dobije pozornost, pita sto hoce
ostali ce se ipak pokrenuti...

ali, tesko je probiti led..
[/quote]

Mislim da nisi u pravu. Odnosno, možda su druge grupe drugačije strukturirane.
Ja dobivam sasvim ok feedback od 5~6 studenata (dakle, čak znatno više od "samo jedan"). Pa ipak ovoj 20orici (počinjem se pitati u kojoj bazi je taj 20 : ) koje HijenA predstavlja to definitivno nije poticaj, naprotiv - vide to kao favoriziranje. Pročitaj malo detaljnije oko čega je išao originalni prigovor.[/quote]

ja ne pricam o takvom feedbacku..
vec o tome da ljudi krenu probijati led..
na pocetku price (prije godinu dana, kada smo bili prva godina) sam bila jedina koja se 'usudila' pitati/prigovoriti/naci gresku
sada, tek godinu dana kasnije ljudi su poceli i bez mene se javljati :g:
a to mislim da nije bas dobro za njih....

postoji nesto sto se zove upad i sto je korisno (pitanje, trazenje rastumacivanja... i sl) i nesto cemu je IMO mjesto na konzultacijama (pitati nesto sto je vezano uz gradivo, ali je na vecem nivou i nije drugima bitno za nastavu)
ovo drugo ako je precesto bi se moglo nazvati favoriziranjem i bilo bi zgodnije (i zbog drugih i zbog njih samih) doticne kolege zamoliti da dodju na konzultacije
a prvo, pogotovo ako se radi o finesama i trikovima, definitivno je pozeljno odmah na predavanjima/vjezbama rijesiti i naci vremena...

dakle, to je moj savjet i prijedlog...
a vjerujem da niti tebi to ne bi bilo mrsko...

uostalom, ako zbilja postoji nekolicina ljudi koje zanima vise, znam da tebi nije mrsko o matematici pricati i izvan faxa :g:

feedback koji se sastoji samo od naprednog gradiva i koji dolazi od iste grupe ljudi, nije dobar feedback :roll:
jer, dobit ces dojam da svi sve kuze, a zapravo ce se radii o velikoj manjini.... i naravno, ostalima ce to smetati, jer ces ti moci povecati tempo, jer ovi od kojih dobivas feedback ce shvacati ono sto zelis da shvate... a ne namjerno ces ti zakljuciti da je svima jasno.... a to nije ono sto ti zelis... :)

dakle, prijedlog... nesto slicno je krcko spomenuo...
ove koji su za advanced gradivo, ako imaju puno pitanja, zamoli da ti se jave u pauzi or smth...
ostalima za vrijeme vjezbi, nakon nekog veceg zadatka daj pauzu.... (i mozes recimo jednom ili dvaput po satu zastati... da ljudi pohvataju sve sto nisu stigli... ti tad recimo listas papire or smth - pa nisi masina da moras sve izbacivati po minutazi na plocu :g:)
pricekaj da vidis da te gledaju = prepisali su... pitaj jel ima pitanja... ako sute, reci da ces nastaviti dalje i to napravi... i da te smiju prekinuti kad im nije jasno...
ako zbilja ne shvacaju da te mogu bilo kada i bilo sto pitati, onda su si sami krivi i nemoj se obazirati na ikakve vise provokacije ili slicno.... ocito nisu vrijedni takvog truda ako se nisu sami u stanju pobrinuti da shvate ono sto im nije jasno i to odmah kad im nije jasno....

opcenito, mentaliteta fakultetskog pristupa moraju odmah biti svjesni, inace mogu i doma sami citati tudje biljeske i rjesavati stare rokove...
na faxu pitas odmah sto ti nije jasno i ponavljas pitanje dok ti se dobro ne objasni... naravno, uz pretpostavku da nemas puno rupa u znanju.... onda dodjes na konzultacije :g:

IMO, tko se nije u stanju sam boriti za svoje znanje, mozda mu to znanje i ne treba... :roll: i mozda je fulao fax...
i definitivno nema smisla predbacivati nikome nista dok se sam nisi potrudio... (tipa: tebi predbacuju da si 'los', a nisu se potrudili reci ti sto ne valja odmah na vjezbama i prilagoditi tvoj tempo sebi, i nisu se potrudili reci: hej, to mi nije jasno, jel mozes detaljnije, jel moze ispocetka, nisam uhvatio nit.. i slicno...)
treba nauciti komunicirati.... to je osnova kvalitetnijeg studiranja :g:
veky (napisa):
Nesi (napisa):
dovoljno je da jedan kaze 'mijau' Mr. Green i dobije pozornost, pita sto hoce
ostali ce se ipak pokrenuti...

ali, tesko je probiti led..


Mislim da nisi u pravu. Odnosno, možda su druge grupe drugačije strukturirane.
Ja dobivam sasvim ok feedback od 5~6 studenata (dakle, čak znatno više od "samo jedan"). Pa ipak ovoj 20orici (počinjem se pitati u kojoj bazi je taj 20 : ) koje HijenA predstavlja to definitivno nije poticaj, naprotiv - vide to kao favoriziranje. Pročitaj malo detaljnije oko čega je išao originalni prigovor.


ja ne pricam o takvom feedbacku..
vec o tome da ljudi krenu probijati led..
na pocetku price (prije godinu dana, kada smo bili prva godina) sam bila jedina koja se 'usudila' pitati/prigovoriti/naci gresku
sada, tek godinu dana kasnije ljudi su poceli i bez mene se javljati Mr. Green
a to mislim da nije bas dobro za njih....

postoji nesto sto se zove upad i sto je korisno (pitanje, trazenje rastumacivanja... i sl) i nesto cemu je IMO mjesto na konzultacijama (pitati nesto sto je vezano uz gradivo, ali je na vecem nivou i nije drugima bitno za nastavu)
ovo drugo ako je precesto bi se moglo nazvati favoriziranjem i bilo bi zgodnije (i zbog drugih i zbog njih samih) doticne kolege zamoliti da dodju na konzultacije
a prvo, pogotovo ako se radi o finesama i trikovima, definitivno je pozeljno odmah na predavanjima/vjezbama rijesiti i naci vremena...

dakle, to je moj savjet i prijedlog...
a vjerujem da niti tebi to ne bi bilo mrsko...

uostalom, ako zbilja postoji nekolicina ljudi koje zanima vise, znam da tebi nije mrsko o matematici pricati i izvan faxa Mr. Green

feedback koji se sastoji samo od naprednog gradiva i koji dolazi od iste grupe ljudi, nije dobar feedback Rolling Eyes
jer, dobit ces dojam da svi sve kuze, a zapravo ce se radii o velikoj manjini.... i naravno, ostalima ce to smetati, jer ces ti moci povecati tempo, jer ovi od kojih dobivas feedback ce shvacati ono sto zelis da shvate... a ne namjerno ces ti zakljuciti da je svima jasno.... a to nije ono sto ti zelis... Smile

dakle, prijedlog... nesto slicno je krcko spomenuo...
ove koji su za advanced gradivo, ako imaju puno pitanja, zamoli da ti se jave u pauzi or smth...
ostalima za vrijeme vjezbi, nakon nekog veceg zadatka daj pauzu.... (i mozes recimo jednom ili dvaput po satu zastati... da ljudi pohvataju sve sto nisu stigli... ti tad recimo listas papire or smth - pa nisi masina da moras sve izbacivati po minutazi na plocu Mr. Green)
pricekaj da vidis da te gledaju = prepisali su... pitaj jel ima pitanja... ako sute, reci da ces nastaviti dalje i to napravi... i da te smiju prekinuti kad im nije jasno...
ako zbilja ne shvacaju da te mogu bilo kada i bilo sto pitati, onda su si sami krivi i nemoj se obazirati na ikakve vise provokacije ili slicno.... ocito nisu vrijedni takvog truda ako se nisu sami u stanju pobrinuti da shvate ono sto im nije jasno i to odmah kad im nije jasno....

opcenito, mentaliteta fakultetskog pristupa moraju odmah biti svjesni, inace mogu i doma sami citati tudje biljeske i rjesavati stare rokove...
na faxu pitas odmah sto ti nije jasno i ponavljas pitanje dok ti se dobro ne objasni... naravno, uz pretpostavku da nemas puno rupa u znanju.... onda dodjes na konzultacije Mr. Green

IMO, tko se nije u stanju sam boriti za svoje znanje, mozda mu to znanje i ne treba... Rolling Eyes i mozda je fulao fax...
i definitivno nema smisla predbacivati nikome nista dok se sam nisi potrudio... (tipa: tebi predbacuju da si 'los', a nisu se potrudili reci ti sto ne valja odmah na vjezbama i prilagoditi tvoj tempo sebi, i nisu se potrudili reci: hej, to mi nije jasno, jel mozes detaljnije, jel moze ispocetka, nisam uhvatio nit.. i slicno...)
treba nauciti komunicirati.... to je osnova kvalitetnijeg studiranja Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 22:03 pon, 12. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"][quote="Ivančica"]Evo da se i ja ukljucim tj. dam nekoliko prigovora. Necu imenovati ljude jer se moze odnositi na sve vas nadobudne :lol:
[/quote]

Nije smiješno. Bar meni.

[/quote]

Pardonček! Pisala sam u žaru. Ne osuđujem sve asistente. Htjedoh samo upozoriti na mogućnost pojavljivanja takvih... ne znam zašto je to tebe pogodilo. Ak si mlad ne mora značit da si nadobudan. Osim toga, nikad mi ništa nisi držao... hm... ne kužim.

[quote="Krcko"]Ne znam odnosi li se "mladjarija" na brucose ili mladje asistente, no siguran sam da upravo medju mladjim asistentima ima jako puno onih koji puno vremena i truda posvecuju nastavi. Dovoljno je pogledati tko su autori vecine web stranica na MO posvecenih nastavi (koje nemaju nikakvu obavezu raditi, nego su iskljucivo rezultat njihovog vlastitog zalaganja). [/quote]
Mislila sam na brucoše koji još nisu upoznali sve asistente jer nisu slušali sve kolegije.
Krcko, ne brini... Mlijeko neće od mene dobit čemu se nada :lol:


Nego, radi se o kolegiju koji je od ove godine promjenjen iz temelja, a ja sam ga slušala prije 3 god, a to sam saznala 3 dana prije ispita. Dobro da sam uopće uspjela nabaviti predavanja i vježbe! Da sam znala da je sve drugačije, išla bi na vježbe, ali NIGDJE ne vidjeh obavijest. To bi se trebalo obaviještavati.
veky (napisa):
Ivančica (napisa):
Evo da se i ja ukljucim tj. dam nekoliko prigovora. Necu imenovati ljude jer se moze odnositi na sve vas nadobudne Laughing


Nije smiješno. Bar meni.



Pardonček! Pisala sam u žaru. Ne osuđujem sve asistente. Htjedoh samo upozoriti na mogućnost pojavljivanja takvih... ne znam zašto je to tebe pogodilo. Ak si mlad ne mora značit da si nadobudan. Osim toga, nikad mi ništa nisi držao... hm... ne kužim.

Krcko (napisa):
Ne znam odnosi li se "mladjarija" na brucose ili mladje asistente, no siguran sam da upravo medju mladjim asistentima ima jako puno onih koji puno vremena i truda posvecuju nastavi. Dovoljno je pogledati tko su autori vecine web stranica na MO posvecenih nastavi (koje nemaju nikakvu obavezu raditi, nego su iskljucivo rezultat njihovog vlastitog zalaganja).

Mislila sam na brucoše koji još nisu upoznali sve asistente jer nisu slušali sve kolegije.
Krcko, ne brini... Mlijeko neće od mene dobit čemu se nada Laughing


Nego, radi se o kolegiju koji je od ove godine promjenjen iz temelja, a ja sam ga slušala prije 3 god, a to sam saznala 3 dana prije ispita. Dobro da sam uopće uspjela nabaviti predavanja i vježbe! Da sam znala da je sve drugačije, išla bi na vježbe, ali NIGDJE ne vidjeh obavijest. To bi se trebalo obaviještavati.



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
crna_ofca
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2003. (13:34:18)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Veliko Brdo

PostPostano: 9:06 pet, 16. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo, osjecam se prozvano.. kaj sad, da ne dolazim vise na vekyjeve vjezbe ili? danas idem kod zvone na vjezbe, a kad se vratim ovamo, ocekujem od hijene da pohvali vekijeve vjezbe zato sto ih ja vise ne ometam.. pa stvarno mi nije jasno, meni je najprirodnije kad asistent pita: "sto dalje?" stvarno mu odgovoriti sto dalje... i to ne samo na elementarnoj. zasto mi nitko nije prigovarao kad sam ometala vjezbe iz c-a, i zasto nikom ne smeta sto me asistent iz fizike kakti favorizira? ma pliiiz:) ne dirajte mi vekija, on se stvarno trudi, i stvarno zna zainteresirat covjeka... pa zaboga, ne bi me bilo na faxu da on po njuzima ne siri svetu matematicku rijec:)
evo, osjecam se prozvano.. kaj sad, da ne dolazim vise na vekyjeve vjezbe ili? danas idem kod zvone na vjezbe, a kad se vratim ovamo, ocekujem od hijene da pohvali vekijeve vjezbe zato sto ih ja vise ne ometam.. pa stvarno mi nije jasno, meni je najprirodnije kad asistent pita: "sto dalje?" stvarno mu odgovoriti sto dalje... i to ne samo na elementarnoj. zasto mi nitko nije prigovarao kad sam ometala vjezbe iz c-a, i zasto nikom ne smeta sto me asistent iz fizike kakti favorizira? ma pliiiz:) ne dirajte mi vekija, on se stvarno trudi, i stvarno zna zainteresirat covjeka... pa zaboga, ne bi me bilo na faxu da on po njuzima ne siri svetu matematicku rijec:)



_________________
...trazili smo se po
prethodnim zivotima...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku YIM
crna_ofca
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2003. (13:34:18)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Veliko Brdo

PostPostano: 11:14 pet, 16. 4. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako mi tih 25 ljudi kojima mladen i ja smetamo na vjezbama ne kazu u lice da im smetamo, ja se vracam na grupu.. svaka cast asistentu bujanovicu, genijalan je, ali moje je mjesto u 002:)
ako mi tih 25 ljudi kojima mladen i ja smetamo na vjezbama ne kazu u lice da im smetamo, ja se vracam na grupu.. svaka cast asistentu bujanovicu, genijalan je, ali moje je mjesto u 002:)



_________________
...trazili smo se po
prethodnim zivotima...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku YIM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 3 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan