Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Tečajevi rada u matematičkom softwareu (informacija)
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 22:27 pon, 18. 1. 2010    Naslov: Tečajevi rada u matematičkom softwareu Citirajte i odgovorite

Svako toliko se u nekim razgovorima spomene nedostatak znanja u radu s matematičkim softverom koji bi nam olakšao neke stvari - kako na faksu tako i (kasnije) van njega.

Nedavno je pokrenuta i rasprava na tu temu na ovom forumu.

Moj prijedlog je da pokušamo sredit (ja sam voljna kontaktirat koga treba ;)) da se Mathematica i LaTeX, za koje zasad imamo potencijalne predavače, realiziraju tokom prva 2-3 tjedna nastave sljedećeg semestra.
Jer tad većina ljudi ne uči, a oni koji uče nemaju puno posla.

Kužim da su sad ispiti, al` mislim da nije problem odvojit 10 min. na razmišljanje o ovome. Ne može se baš samo pokucat nekom na vrata i reć `E, mi bi to sutra.`

Uglavnom, evo, dajem rok do [b]ovog petka navečer (22.1.)[/b] da riješimo sljedeća pitanja:

[b]1) [/b]Da l` uopće razmišljate kao ja po pitanju održavanja tih tečejeva kroz drugu polovicu veljače i početak ožujka?
Ako ne, dajte alternativu.

[b]2)[/b] Što ako predavačima to ne paše i/ili dotad ne mogu dobit dozvolu/sastavit plan rada?

[b]3)[/b] Radi zauzetosti praktikuma i prisustva ljudi s različitih godina, mislim da nam ostaju u igri večernji i vikend termini.
Što vam više paše? Dolazi li u obzir kombinacija večernjih i vikend termina?

[b]4)[/b] Zanima me broj zainteresiranih. Taj broj se kasnije može povećati (naravno, do maksimalnog kapaciteta praktikuma), ali mora nas bit barem toliko i toliko jer nije baš da svi vrište od uzbuđenja na predavanje na kojem je više predavača nego slušatelja.

[b]5)[/b] Dopiši po volji.


Ukoliko nemate akaunt tu na forumu, možete mi se javit na mail smjeska(at)gmail.com


U petak navečer slijede daljnje informacije ;)
Svako toliko se u nekim razgovorima spomene nedostatak znanja u radu s matematičkim softverom koji bi nam olakšao neke stvari - kako na faksu tako i (kasnije) van njega.

Nedavno je pokrenuta i rasprava na tu temu na ovom forumu.

Moj prijedlog je da pokušamo sredit (ja sam voljna kontaktirat koga treba Wink) da se Mathematica i LaTeX, za koje zasad imamo potencijalne predavače, realiziraju tokom prva 2-3 tjedna nastave sljedećeg semestra.
Jer tad većina ljudi ne uči, a oni koji uče nemaju puno posla.

Kužim da su sad ispiti, al` mislim da nije problem odvojit 10 min. na razmišljanje o ovome. Ne može se baš samo pokucat nekom na vrata i reć `E, mi bi to sutra.`

Uglavnom, evo, dajem rok do ovog petka navečer (22.1.) da riješimo sljedeća pitanja:

1) Da l` uopće razmišljate kao ja po pitanju održavanja tih tečejeva kroz drugu polovicu veljače i početak ožujka?
Ako ne, dajte alternativu.

2) Što ako predavačima to ne paše i/ili dotad ne mogu dobit dozvolu/sastavit plan rada?

3) Radi zauzetosti praktikuma i prisustva ljudi s različitih godina, mislim da nam ostaju u igri večernji i vikend termini.
Što vam više paše? Dolazi li u obzir kombinacija večernjih i vikend termina?

4) Zanima me broj zainteresiranih. Taj broj se kasnije može povećati (naravno, do maksimalnog kapaciteta praktikuma), ali mora nas bit barem toliko i toliko jer nije baš da svi vrište od uzbuđenja na predavanje na kojem je više predavača nego slušatelja.

5) Dopiši po volji.


Ukoliko nemate akaunt tu na forumu, možete mi se javit na mail smjeska(at)gmail.com


U petak navečer slijede daljnje informacije Wink



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 22:38 pon, 18. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kaj se tice termina navecer mi ne smeta
a ovo za nastavnike, pa ovo je vise njihova dobra volja pa valjda nebi ni trebali pitati nekog na faksu.
predavati tako moze bilo koji student koji zna to.
I da, zainteresiran sam :P
Kaj se tice termina navecer mi ne smeta
a ovo za nastavnike, pa ovo je vise njihova dobra volja pa valjda nebi ni trebali pitati nekog na faksu.
predavati tako moze bilo koji student koji zna to.
I da, zainteresiran sam Razz



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 23:14 pon, 18. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo s moje strane odgovori:
1) idealno
2) o tom potom ;)
3) meni paše i kombinacija ali ljudi koji žive blizu zg možda idu vikendom doma pa triba i njih pitat
4) poslat ću ti na mail popis ljudi koje san skupila i prije the-roka :P
5) samo da potvrdim da se slažem s izborom Mathematice i LaTexa, pogotovo ovog drugog
evo s moje strane odgovori:
1) idealno
2) o tom potom Wink
3) meni paše i kombinacija ali ljudi koji žive blizu zg možda idu vikendom doma pa triba i njih pitat
4) poslat ću ti na mail popis ljudi koje san skupila i prije the-roka Razz
5) samo da potvrdim da se slažem s izborom Mathematice i LaTexa, pogotovo ovog drugog



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 0:01 uto, 19. 1. 2010    Naslov: Re: Tečajevi rada u matematičkom softwareu Citirajte i odgovorite

1. Svejedno kad, nije da imam nekih obaveza iducih mjeseci

2. Vidi 1.

3. Idealno bi bilo navecer utorak, srijeda, cetvrtak ili petak. Ponedjeljkom ne bih mogao dolazit, a subota mi ne pase prije 14 sati.

I da, prosao sam praktikum 3, tako da znam osnove neke i Latexa i Mathematice, ali nekako je svo to znanje sklepano i siguran sam da radim hrpu stvari koje se smatraju "bad practice"-om, pogotovo u latexu, dok sam mathematicu vec toliko zaboravio da je ni ne koristim (osim kad kao danas zaboravim kako se integrira 1/x^2 :P)
1. Svejedno kad, nije da imam nekih obaveza iducih mjeseci

2. Vidi 1.

3. Idealno bi bilo navecer utorak, srijeda, cetvrtak ili petak. Ponedjeljkom ne bih mogao dolazit, a subota mi ne pase prije 14 sati.

I da, prosao sam praktikum 3, tako da znam osnove neke i Latexa i Mathematice, ali nekako je svo to znanje sklepano i siguran sam da radim hrpu stvari koje se smatraju "bad practice"-om, pogotovo u latexu, dok sam mathematicu vec toliko zaboravio da je ni ne koristim (osim kad kao danas zaboravim kako se integrira 1/x^2 Razz)



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 10:07 uto, 19. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja bih isto dosla, ne pase mi utorak-cetvrtak. Al ako ces tako uvazavati svaciju zelju tesko da ces dogovorit termin ;)

Svidja mi se tajming, u smislu da se sto prije pocne, i ako nisi mislila da se paralelno odvijaju ja bih radije da je LaTex prvi :D

I jedno pitanje za tebe: koliko puta u tjednu bi bila pradavanja?
Ja bih isto dosla, ne pase mi utorak-cetvrtak. Al ako ces tako uvazavati svaciju zelju tesko da ces dogovorit termin Wink

Svidja mi se tajming, u smislu da se sto prije pocne, i ako nisi mislila da se paralelno odvijaju ja bih radije da je LaTex prvi Very Happy

I jedno pitanje za tebe: koliko puta u tjednu bi bila pradavanja?



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 11:52 uto, 19. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]Ja bih isto dosla, ne pase mi utorak-cetvrtak. Al ako ces tako uvazavati svaciju zelju tesko da ces dogovorit termin ;)

Svidja mi se tajming, u smislu da se sto prije pocne, i ako nisi mislila da se paralelno odvijaju ja bih radije da je LaTex prvi :D

I jedno pitanje za tebe: koliko puta u tjednu bi bila pradavanja?[/quote]
Meni osobno bi draže bilo odradit jedan pa drugi, al` ovisi kako se ljudi izjasne i kako će se dat organizirat s predavačima. Nije da mi paralelno odvijanje ne paše.
Na drugo pitanje je odgovor skoro ko na prvi.

Nisam ja to sve zamislila da mora bit po određenom protokolu (skužaj, upravo se vratih s kolokvija iz Mreža :rofl: ). Više da se dogovorimo i mi i oni koji bi nas učili.

Ne znam kako ću stati s danima sljedeći semestar jer imam 2 aktivnosti za koje ću raspored znati krajem 2./početkom 3. mjeseca. Samo znam da će biti kasno popodne/navečer. Al` taj segment ne bi uključivala u ovu priču dok ništa ne znam. Valjda će se nekako dat uklopit.
nana (napisa):
Ja bih isto dosla, ne pase mi utorak-cetvrtak. Al ako ces tako uvazavati svaciju zelju tesko da ces dogovorit termin Wink

Svidja mi se tajming, u smislu da se sto prije pocne, i ako nisi mislila da se paralelno odvijaju ja bih radije da je LaTex prvi Very Happy

I jedno pitanje za tebe: koliko puta u tjednu bi bila pradavanja?

Meni osobno bi draže bilo odradit jedan pa drugi, al` ovisi kako se ljudi izjasne i kako će se dat organizirat s predavačima. Nije da mi paralelno odvijanje ne paše.
Na drugo pitanje je odgovor skoro ko na prvi.

Nisam ja to sve zamislila da mora bit po određenom protokolu (skužaj, upravo se vratih s kolokvija iz Mreža Rolling On the Floor Laughing ). Više da se dogovorimo i mi i oni koji bi nas učili.

Ne znam kako ću stati s danima sljedeći semestar jer imam 2 aktivnosti za koje ću raspored znati krajem 2./početkom 3. mjeseca. Samo znam da će biti kasno popodne/navečer. Al` taj segment ne bi uključivala u ovu priču dok ništa ne znam. Valjda će se nekako dat uklopit.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Glupko_3.14
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2007. (10:32:16)
Postovi: (77)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 24 - 5

PostPostano: 13:25 uto, 19. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

i ja sam zainteresirana!
i ja sam zainteresirana!



_________________
Nov, još gluplji.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 16:27 uto, 19. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Podržavam akciju, ali neću dolazit jer ću upisat izborni "Matematički softver". Ali ako će trebat šta podržat, tu sam :D
Podržavam akciju, ali neću dolazit jer ću upisat izborni "Matematički softver". Ali ako će trebat šta podržat, tu sam Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 0:01 sri, 20. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bumo vidli mozda se predomislis, ja sam odustala na 2.predavanju :D
Bumo vidli mozda se predomislis, ja sam odustala na 2.predavanju Very Happy



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
jakov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 08. 2006. (20:03:41)
Postovi: (47)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0
Lokacija: evo me doma

PostPostano: 19:26 sri, 20. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam za!

Ako može LaTeX prvi jer on nam sada treba za izradu diplomskog rada.
Ja sam za!

Ako može LaTeX prvi jer on nam sada treba za izradu diplomskog rada.



_________________
"Čovjek radi cijeli život da bi bio poznat, a onda ide po svijetu s tamnim naočalama da ga ne bi prepoznali." W. S. Maugham
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
indexnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2008. (13:41:53)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 4

PostPostano: 20:40 sri, 20. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

1) odgovaraju mi kraj 2. i pocetak 3. mjeseca
2) odg i termini kasnije samo da nije u terminu oko kolokvija
3)ja sam za vecernje termine
4)budem dosao
1) odgovaraju mi kraj 2. i pocetak 3. mjeseca
2) odg i termini kasnije samo da nije u terminu oko kolokvija
3)ja sam za vecernje termine
4)budem dosao


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 1:38 sub, 23. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Javilo se 13 ljudi, od toga neki spominju neke ljude sa strane za koje su poprilično sigurni da bi došli.

5 ljudi se izjasnilo da im više pašu radni dani navečer, ostalima je svejedno iliti nema nitko kome bi više pasao vikend.
Je l` onda ok da tražim dozvolu i praktikume za radne dane navečer pa ako baš baš ne može onda vikend?

Jedna osoba bi rađe Mathematicu nego LaTeX, 4 ljudi bi ili samo LaTeX ili da je LaTeX prvi, ostali nisu naveli da nešto preferiraju pa računam da ih zanima oboje neovisno o redu održavanja.


Pošto je za LaTeX zainteresirano više ljudi, a i taj broj bi se mogao povećati radi pisanja diplomskog kojeg su neki ljudi naveli kao razlog zainteresiranosti, trenutno pričam s Nesi o tome ;)

Daljnji koraci su student koji se bavi rasporedom praktikuma i tako time, prof. Manger (za kojeg mislim da je tretnutno glavni što se tiče praktikuma, pls recite tko je ako on nije - ja ću svakako provjerit na praktikumima prije nego ga kontaktiram) i prodekan. Da se dobije dozvola za održavanje ovakvog nečeg.
Pa bi onda pitala asistenta Čačića za Mathematicu.

Zašto tim redom?
Da ljudi ne bi pravili skice predavanja, a da se dozvola ne dobije.
Mada vjerujem da nadležni neće praviti neke veće probleme oko ovoga.


Kad bude novosti, stavim ih tu.

Savjeti dobrodošli ;)
Javilo se 13 ljudi, od toga neki spominju neke ljude sa strane za koje su poprilično sigurni da bi došli.

5 ljudi se izjasnilo da im više pašu radni dani navečer, ostalima je svejedno iliti nema nitko kome bi više pasao vikend.
Je l` onda ok da tražim dozvolu i praktikume za radne dane navečer pa ako baš baš ne može onda vikend?

Jedna osoba bi rađe Mathematicu nego LaTeX, 4 ljudi bi ili samo LaTeX ili da je LaTeX prvi, ostali nisu naveli da nešto preferiraju pa računam da ih zanima oboje neovisno o redu održavanja.


Pošto je za LaTeX zainteresirano više ljudi, a i taj broj bi se mogao povećati radi pisanja diplomskog kojeg su neki ljudi naveli kao razlog zainteresiranosti, trenutno pričam s Nesi o tome Wink

Daljnji koraci su student koji se bavi rasporedom praktikuma i tako time, prof. Manger (za kojeg mislim da je tretnutno glavni što se tiče praktikuma, pls recite tko je ako on nije - ja ću svakako provjerit na praktikumima prije nego ga kontaktiram) i prodekan. Da se dobije dozvola za održavanje ovakvog nečeg.
Pa bi onda pitala asistenta Čačića za Mathematicu.

Zašto tim redom?
Da ljudi ne bi pravili skice predavanja, a da se dozvola ne dobije.
Mada vjerujem da nadležni neće praviti neke veće probleme oko ovoga.


Kad bude novosti, stavim ih tu.

Savjeti dobrodošli Wink



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 0:11 pon, 1. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Podržavam akciju, ali neću dolazit jer ću upisat izborni "Matematički softver". Ali ako će trebat šta podržat, tu sam :D[/quote]

Dolazim i ja na latex kolko mi se čini, kolizija mat softvera sa obaveznim kolegijem pa niš od njega. Ako neće bit promjene u rasporedu, imate još jednog :D

termin - četvrtak :D
Luuka (napisa):
Podržavam akciju, ali neću dolazit jer ću upisat izborni "Matematički softver". Ali ako će trebat šta podržat, tu sam Very Happy


Dolazim i ja na latex kolko mi se čini, kolizija mat softvera sa obaveznim kolegijem pa niš od njega. Ako neće bit promjene u rasporedu, imate još jednog Very Happy

termin - četvrtak Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
konfjuzd
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2008. (01:02:51)
Postovi: (3D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 23:17 pon, 1. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima nas još zainteresiranih!!!! :D Super ideja, hvalaaaa
Ima nas još zainteresiranih!!!! Very Happy Super ideja, hvalaaaa


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 8:11 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Obzirom da niti ovdje niti na originalnom topicu nitko nije dozivio moj post, a Masiela me kontaktirala povodom izvodjenja 'tecaja' za LaTeX, iako jos nisam dobila potvrdu, prenosim dio onog posta ovamo i pratim komentare - jer me zanima ;)

[quote="Nesi"]
[b]Sad me zanima ... sto bi vas zanimalo.[/b]

Recimo, kako ja vidim neki crash course.
[b]LaTeX:[/b][list]
[*] neki osnovni dokumentic (sto nam treba u headeru, sto dobro dodje)
[*] dijelovi dokumenta (chapteri, sectioni)
[*] kako se slozi sadrzaj
[*] kako se sredi literatura
[*] liste (numerirane, tockane)
[*] primjeri formula
[*] equationi, aligni
[*] environmenti i theoremi (na neki nacin :grebgreb:)
[*] osnovne tablice
[*] kako brzo zapisati funkcije koje imaju razlicita pravila za pojedine dijelove domene (jel, ono s viticastom)
[*] patnje oko ubacivanja slika :D i skaliranje (scalebox mi je pokazao odlican)
[*] ubacivanje sourcea (lstlisting)[/list:u]

[b]Beamer[/b][list]
[*] frame i kako nema veze sa sectionima
[*] kako smanjiti frame ako je bas JAKO nuzno :)
[*] zasto je postepeno otvaranje dijelova framea uglavnom nepotrebno (only <1>, i <1-> stuff)[/list:u]

+ neki popis linkova na slicne stvari :) (primam prijedloge :) )
i obavijestiti ljude da im je google najbolji prijatelj :wink:

Naravno, trebao bi mi [b]praktikum[/b] gdje LaTeX radi - jel, bilo bi zgodno stvari odmah isprobati :wink: (Ima nekih pouzdanih podataka o tome?)

A o [b]instalaciji[/b], mozda bi bilo zgodno da vi spomenete sto bi bili relevantni linkovi, ja se s tim nisam nikad bavila - meni je uvijek sve odmah radilo :lol:[/quote]

Naravno, ljude koji se nikad s LaTeXom nisu sreli ne ocekujem da odgovore na pitanja o instalaciji ;)
Ali recimo, ako ima nesto sto vas zanima kako se radi, napisite ovdje svojim rijecima, mozda uspijem iskopati rjesenje ;)
Obzirom da niti ovdje niti na originalnom topicu nitko nije dozivio moj post, a Masiela me kontaktirala povodom izvodjenja 'tecaja' za LaTeX, iako jos nisam dobila potvrdu, prenosim dio onog posta ovamo i pratim komentare - jer me zanima Wink

Nesi (napisa):

Sad me zanima ... sto bi vas zanimalo.

Recimo, kako ja vidim neki crash course.
LaTeX:

  • neki osnovni dokumentic (sto nam treba u headeru, sto dobro dodje)
  • dijelovi dokumenta (chapteri, sectioni)
  • kako se slozi sadrzaj
  • kako se sredi literatura
  • liste (numerirane, tockane)
  • primjeri formula
  • equationi, aligni
  • environmenti i theoremi (na neki nacin Kotacici rade 100 na sat)
  • osnovne tablice
  • kako brzo zapisati funkcije koje imaju razlicita pravila za pojedine dijelove domene (jel, ono s viticastom)
  • patnje oko ubacivanja slika Very Happy i skaliranje (scalebox mi je pokazao odlican)
  • ubacivanje sourcea (lstlisting)


Beamer

  • frame i kako nema veze sa sectionima
  • kako smanjiti frame ako je bas JAKO nuzno Smile
  • zasto je postepeno otvaranje dijelova framea uglavnom nepotrebno (only <1>, i <1→ stuff)


+ neki popis linkova na slicne stvari Smile (primam prijedloge Smile )
i obavijestiti ljude da im je google najbolji prijatelj Wink

Naravno, trebao bi mi praktikum gdje LaTeX radi - jel, bilo bi zgodno stvari odmah isprobati Wink (Ima nekih pouzdanih podataka o tome?)

A o instalaciji, mozda bi bilo zgodno da vi spomenete sto bi bili relevantni linkovi, ja se s tim nisam nikad bavila - meni je uvijek sve odmah radilo Laughing


Naravno, ljude koji se nikad s LaTeXom nisu sreli ne ocekujem da odgovore na pitanja o instalaciji Wink
Ali recimo, ako ima nesto sto vas zanima kako se radi, napisite ovdje svojim rijecima, mozda uspijem iskopati rjesenje Wink



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 12:32 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Nesi: Ja bih isla na ovaj tecaj prvenstveno zato da znam napisati diplomski rad kak spada, a vjerujem da nas ma jos 8). Tak da ovo sve sta si napisala mi se cini super.
@Nesi: Ja bih isla na ovaj tecaj prvenstveno zato da znam napisati diplomski rad kak spada, a vjerujem da nas ma jos Cool. Tak da ovo sve sta si napisala mi se cini super.



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 14:18 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da se ne ubijem kopajuci, ima li negdje u bespucima math.hr domene nekakve upute o tome kako diplomski rad treba izgledati? :-k
Da se ne ubijem kopajuci, ima li negdje u bespucima math.hr domene nekakve upute o tome kako diplomski rad treba izgledati? Think



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Mala_022
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2006. (18:15:12)
Postovi: (73)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 28 - 4
Lokacija: ...evo mene među moje...

PostPostano: 14:36 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]Da se ne ubijem kopajuci, ima li negdje u bespucima math.hr domene nekakve upute o tome kako diplomski rad treba izgledati? :-k[/quote]
[url=http://www.math.hr/Default.aspx?art=3170&sec=279]Tu[/url] su nan dali LaTeX predložak za diplomski 8)
Nesi (napisa):
Da se ne ubijem kopajuci, ima li negdje u bespucima math.hr domene nekakve upute o tome kako diplomski rad treba izgledati? Think

Tu su nan dali LaTeX predložak za diplomski Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
shasho
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2009. (14:15:40)
Postovi: (41)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 6

PostPostano: 14:54 uto, 2. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam također zainteresirana za ovaj tečaj... :D

Iako neznam kako ću ga iskombinirati s rasporedom budući da je ovaj neslužbeni GROZAN! (bar meni :oops: )

I subota mi nikako ne bi odgovarala...
Ja sam također zainteresirana za ovaj tečaj... Very Happy

Iako neznam kako ću ga iskombinirati s rasporedom budući da je ovaj neslužbeni GROZAN! (bar meni Embarassed )

I subota mi nikako ne bi odgovarala...



_________________
You can fool some people sometimes, but you can't fool all the people all the time.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vuja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (12:57:07)
Postovi: (2C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 1

PostPostano: 5:30 sri, 10. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam malo kasno vidio ovu temu, ali sam definitivno zainteresiran za tečaj i paše mi bilo koji termin :D ako ima mjesta i ako je to sve odobreno, volio bih se priključit :)
ja sam malo kasno vidio ovu temu, ali sam definitivno zainteresiran za tečaj i paše mi bilo koji termin Very Happy ako ima mjesta i ako je to sve odobreno, volio bih se priključit Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan