Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

MSDNAA - Windows 7 Professional

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
derle
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 05. 2005. (17:53:46)
Postovi: (47)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 18:33 čet, 4. 2. 2010    Naslov: MSDNAA - Windows 7 Professional Citirajte i odgovorite

Ovako stoje stvari... Otvorio sam MSDNAA account te sam si skinuo Windows 7 professional i Windows 7 ultimate rc (i oba os-a instalirao - jedan na laptop, a drugi na pc)! Ovih dana sam čitao na netu da će licenca za Windows 7 ultimate rc vrijediti samo do početka 6og mjeseca (2.6.2010.) te da će nakon toga biti tretirana kao piratska verzija!
Sada me zanima hoću li ja moći Windows 7 professional instalirati i na drugo računalo tako da imam [b]isti os na oba računala s istom šifrom[/b]?
Ako da, hoće li biti problema oko prijave (validacije)?
Hvala vam unaprijed na odgovoru! ;)
Ovako stoje stvari... Otvorio sam MSDNAA account te sam si skinuo Windows 7 professional i Windows 7 ultimate rc (i oba os-a instalirao - jedan na laptop, a drugi na pc)! Ovih dana sam čitao na netu da će licenca za Windows 7 ultimate rc vrijediti samo do početka 6og mjeseca (2.6.2010.) te da će nakon toga biti tretirana kao piratska verzija!
Sada me zanima hoću li ja moći Windows 7 professional instalirati i na drugo računalo tako da imam isti os na oba računala s istom šifrom?
Ako da, hoće li biti problema oko prijave (validacije)?
Hvala vam unaprijed na odgovoru! Wink



_________________
www.bhc-zagreb.hr
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 19:59 čet, 4. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

svaka šifra je za jedno racunalo.
nece ti radit na vise njih.
svaka šifra je za jedno racunalo.
nece ti radit na vise njih.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 20:14 uto, 9. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije istina. Ja imam win 7 instaliran na lap i na komp s istom šifrom i jedina fora je kaj sam za 2.komp trebala zvati microsoft da bi aktivirala win. Ali to nije nikakav problem.
Nije istina. Ja imam win 7 instaliran na lap i na komp s istom šifrom i jedina fora je kaj sam za 2.komp trebala zvati microsoft da bi aktivirala win. Ali to nije nikakav problem.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 20:20 uto, 9. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

onda se ispricavam za gore navedenu tvrdnju :)
ali ovo nisam znal
i bez pol frke su ti odobrili to ?
onda se ispricavam za gore navedenu tvrdnju Smile
ali ovo nisam znal
i bez pol frke su ti odobrili to ?



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 20:32 uto, 9. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nitko te niš niti ne pita, samo diktiraš :)
Kužiš, kak oni znaju da li ti radiš clean install recimo na istom računalu na kojem si prije imao dotični windows ili ga instaliravaš na drugi komp
Nitko te niš niti ne pita, samo diktiraš Smile
Kužiš, kak oni znaju da li ti radiš clean install recimo na istom računalu na kojem si prije imao dotični windows ili ga instaliravaš na drugi komp


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 19:41 ned, 28. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam jedno pitanjce... skinuo sam win xp i sedmicu i spržio .iso....xp normalno instaliram a za sedmicu mi kad ga boota javlja da nema drive...a kad ga iz xp-a hoću pokrenut javlja error da onaj spwizeng.dll i autorun.dll not valid, corrupt...
pa me zanima da li se nekome to dogodilo i da li znate što napravit?
imam jedno pitanjce... skinuo sam win xp i sedmicu i spržio .iso....xp normalno instaliram a za sedmicu mi kad ga boota javlja da nema drive...a kad ga iz xp-a hoću pokrenut javlja error da onaj spwizeng.dll i autorun.dll not valid, corrupt...
pa me zanima da li se nekome to dogodilo i da li znate što napravit?



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 21:27 ned, 28. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bozidarsevo"]imam jedno pitanjce... skinuo sam win xp i sedmicu i spržio .iso....xp normalno instaliram a za sedmicu mi kad ga boota javlja da nema drive...a kad ga iz xp-a hoću pokrenut javlja error da onaj spwizeng.dll i autorun.dll not valid, corrupt...
pa me zanima da li se nekome to dogodilo i da li znate što napravit?[/quote]

Ja bi rekao da ti se iso nije dobro spržio na dvd, probaj ponovo.
Ako neće niti onda radit probaj mountat image na XP-u pa pokrenut da vidiš dali je iso dobar.
bozidarsevo (napisa):
imam jedno pitanjce... skinuo sam win xp i sedmicu i spržio .iso....xp normalno instaliram a za sedmicu mi kad ga boota javlja da nema drive...a kad ga iz xp-a hoću pokrenut javlja error da onaj spwizeng.dll i autorun.dll not valid, corrupt...
pa me zanima da li se nekome to dogodilo i da li znate što napravit?


Ja bi rekao da ti se iso nije dobro spržio na dvd, probaj ponovo.
Ako neće niti onda radit probaj mountat image na XP-u pa pokrenut da vidiš dali je iso dobar.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 22:14 ned, 28. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja imam isti problem.
spržio sam DVD dvaput (prvi put na max-u (zaboravio stavit na min :oops: ), drugi na min-u, ista stvar). ne kužim zašt to traži. vjerojatno da je neki problem u tim iso-ima koje smo dobili, ne znam. probat ću još boot-at sa usb-a ovih dana, pa javim kak to prođe.
ja imam isti problem.
spržio sam DVD dvaput (prvi put na max-u (zaboravio stavit na min Embarassed ), drugi na min-u, ista stvar). ne kužim zašt to traži. vjerojatno da je neki problem u tim iso-ima koje smo dobili, ne znam. probat ću još boot-at sa usb-a ovih dana, pa javim kak to prođe.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
derle
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 05. 2005. (17:53:46)
Postovi: (47)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 23:50 ned, 28. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

To se i meni dogodilo sa 7icom! Na kraju sam instalirao prijateljeveu 7icu s tim da sam unio svoj cd key i sve mi je nakon toga radilo - prijava, upodateovi,... Tako da sam na kraju spržio sebi prijateljevu 7icu! ;)
To se i meni dogodilo sa 7icom! Na kraju sam instalirao prijateljeveu 7icu s tim da sam unio svoj cd key i sve mi je nakon toga radilo - prijava, upodateovi,... Tako da sam na kraju spržio sebi prijateljevu 7icu! Wink



_________________
www.bhc-zagreb.hr
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 11:21 pon, 1. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

da..vjerojatno je problem u .iso fileu koji sam download-ao...
da..vjerojatno je problem u .iso fileu koji sam download-ao...



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 8:55 sri, 3. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

instaliro sam 7-icu (ne ovo što nam msdn aa nudi, nego....). ugl, jel ko zna kak da poštelam stvari tak da mogu boot-ati i ubuntu-a? nisam nigdje tokom instalacije naišao na nekakvu opciju koja ib mi tak što omogućila. vjerojatno postoji način (sam što ga ja ne znam :$) kak to treba napravit.

btw 7-ica sem đto ima predivno ime, nimalo mise ne sviđa. previstasta je. bojim se dase vraćam na dobri stari XP.
naravno, ovo sa dual-boot-om redovito mi omogući sam ubuntu prilikom instalacije, al 7-ica je očito malo preegocentrična za takvo što (ili sam ja preplav)
instaliro sam 7-icu (ne ovo što nam msdn aa nudi, nego....). ugl, jel ko zna kak da poštelam stvari tak da mogu boot-ati i ubuntu-a? nisam nigdje tokom instalacije naišao na nekakvu opciju koja ib mi tak što omogućila. vjerojatno postoji način (sam što ga ja ne znam :$) kak to treba napravit.

btw 7-ica sem đto ima predivno ime, nimalo mise ne sviđa. previstasta je. bojim se dase vraćam na dobri stari XP.
naravno, ovo sa dual-boot-om redovito mi omogući sam ubuntu prilikom instalacije, al 7-ica je očito malo preegocentrična za takvo što (ili sam ja preplav)



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 9:11 sri, 3. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Joj to ti je jako teško sad. Trebaju biti na različitim particijama mislim. Sve je objašnjeno na ubuntu forumu. Ja sam to riješila tako da sam instalirala VirtualBox i sve radi ko podmazano.

A 7icu ne bi mijenjala ni za kakvu Vistu ni Xp više ikad ;)
Joj to ti je jako teško sad. Trebaju biti na različitim particijama mislim. Sve je objašnjeno na ubuntu forumu. Ja sam to riješila tako da sam instalirala VirtualBox i sve radi ko podmazano.

A 7icu ne bi mijenjala ni za kakvu Vistu ni Xp više ikad Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 9:17 sri, 3. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]instaliro sam 7-icu (ne ovo što nam msdn aa nudi, nego....). ugl, jel ko zna kak da poštelam stvari tak da mogu boot-ati i ubuntu-a? nisam nigdje tokom instalacije naišao na nekakvu opciju koja ib mi tak što omogućila. vjerojatno postoji način (sam što ga ja ne znam :$) kak to treba napravit.

btw 7-ica sem đto ima predivno ime, nimalo mise ne sviđa. previstasta je. bojim se dase vraćam na dobri stari XP.
naravno, ovo sa dual-boot-om redovito mi omogući sam ubuntu prilikom instalacije, al 7-ica je očito malo preegocentrična za takvo što (ili sam ja preplav)[/quote]

Opčenito Microsoft operativni sustavi pri instalaciji pregaze loader od ubuntua (grub)ili bilo kojeg drugog OS-a. Tako da češ morat grub ponovo instalirat. Pogledaj malo na googlu ima o tome dosta rasprave. Pogledaj i super grub, to je jedan softver koji može u nekim situacijama restorat grub. :)
Milojko (napisa):
instaliro sam 7-icu (ne ovo što nam msdn aa nudi, nego....). ugl, jel ko zna kak da poštelam stvari tak da mogu boot-ati i ubuntu-a? nisam nigdje tokom instalacije naišao na nekakvu opciju koja ib mi tak što omogućila. vjerojatno postoji način (sam što ga ja ne znam :$) kak to treba napravit.

btw 7-ica sem đto ima predivno ime, nimalo mise ne sviđa. previstasta je. bojim se dase vraćam na dobri stari XP.
naravno, ovo sa dual-boot-om redovito mi omogući sam ubuntu prilikom instalacije, al 7-ica je očito malo preegocentrična za takvo što (ili sam ja preplav)


Opčenito Microsoft operativni sustavi pri instalaciji pregaze loader od ubuntua (grub)ili bilo kojeg drugog OS-a. Tako da češ morat grub ponovo instalirat. Pogledaj malo na googlu ima o tome dosta rasprave. Pogledaj i super grub, to je jedan softver koji može u nekim situacijama restorat grub. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 9:44 sri, 3. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

kad ništa nejde, reboot uvijek pomaže :D
instaliram ja sad fino ubuntu-a ponovo, ionako sve bitno pohranjujem na particiji među njima koju oba mogu koristiti. 7-ici dajem probni rok (malo me nasekirala, odma ispočetka), e da, kad sma već spomenuo, zašt kad na local area connection-u stisneš dugme "Disable" local area connection kaoo takav prestane postojat? i di nestane? kak ga vratit nazad? (ovdje je bila iskoritena prva rečenica posta)
kad ništa nejde, reboot uvijek pomaže Very Happy
instaliram ja sad fino ubuntu-a ponovo, ionako sve bitno pohranjujem na particiji među njima koju oba mogu koristiti. 7-ici dajem probni rok (malo me nasekirala, odma ispočetka), e da, kad sma već spomenuo, zašt kad na local area connection-u stisneš dugme "Disable" local area connection kaoo takav prestane postojat? i di nestane? kak ga vratit nazad? (ovdje je bila iskoritena prva rečenica posta)



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 9:56 sri, 3. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

To ti je zato kaj koristiš RC ili RTM verziju pa imaju dosta bugova. Imala sam isti problem prije nego kaj sam skinula ovu verziju sa msdnaa, googlaj problem ima neki patch ili nešto, ja se više ne sjećam više...
To ti je zato kaj koristiš RC ili RTM verziju pa imaju dosta bugova. Imala sam isti problem prije nego kaj sam skinula ovu verziju sa msdnaa, googlaj problem ima neki patch ili nešto, ja se više ne sjećam više...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan