Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Iskon DUOCarnet Vs Bnet 3D carnet

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 13:03 pet, 12. 12. 2008    Naslov: Iskon DUOCarnet Vs Bnet 3D carnet Citirajte i odgovorite

Molim za savjete i eventualne komentare ukoliko ste korisnici icega od gore(dole)navedenog.

[b]Iskon DUOcarnet[/b] : 100kn / mjesecno
5Mbps flat internet
nema telefonske pretplate T-com.u
telefonski pozivi jeftiniji od T-com.a

4 racunala zicno i 10 wireles se mogu spojiti, ali svaki mora imati carnet login i password

Vs

[b]Bnet 3D Carnet [/b]: 205kn / mjesecno (najam modema ukljucen)
2Mbps flat internet
telefosnki pozivi besplatni unutar fiksne telefonije (prvih 50min djabe, sve ostalo se placa samo uspostava poziva 25lp a razgovori su djabe)
nema pretplate T-com.u
30 kablovskih TV programa

spajanje samo 4 racunala zicno, wireles opcija nije ukljucena...(ukoliko hocu wireles (za 10 bezicno racunala) moram ukljucit Bnet 3D bez Carneta...sto dodje cca 250kn / mjesecno)

Ja trebam izabrati nesto od toga, a gulp ...
pomozite sto da izaberem i zasto? Jeste li korisnici necega, i kakva su vasa iskustva? I ako niste korisnici, sto bi izabrali?
Molim za savjete i eventualne komentare ukoliko ste korisnici icega od gore(dole)navedenog.

Iskon DUOcarnet : 100kn / mjesecno
5Mbps flat internet
nema telefonske pretplate T-com.u
telefonski pozivi jeftiniji od T-com.a

4 racunala zicno i 10 wireles se mogu spojiti, ali svaki mora imati carnet login i password

Vs

Bnet 3D Carnet : 205kn / mjesecno (najam modema ukljucen)
2Mbps flat internet
telefosnki pozivi besplatni unutar fiksne telefonije (prvih 50min djabe, sve ostalo se placa samo uspostava poziva 25lp a razgovori su djabe)
nema pretplate T-com.u
30 kablovskih TV programa

spajanje samo 4 racunala zicno, wireles opcija nije ukljucena...(ukoliko hocu wireles (za 10 bezicno racunala) moram ukljucit Bnet 3D bez Carneta...sto dodje cca 250kn / mjesecno)

Ja trebam izabrati nesto od toga, a gulp ...
pomozite sto da izaberem i zasto? Jeste li korisnici necega, i kakva su vasa iskustva? I ako niste korisnici, sto bi izabrali?



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:21 pet, 12. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam korisnik Iskon.DUO (bez CARNeta) jos iz doba dok su bili experimentalni... radi mi besprijekorno, nisam primijetio throttlanje P2P prometa (naravno, ja to samo za legalne stvari, poput Linux distribucija, free softwarea,... O:)),... TV ionako nemam, pa mi 30 programa ne znaci nista. :)

To je DSL, sto znaci da investicijom u manji switch (ili njih vise) mozes upiknuti i daleko vise racunala u mrezu. :D Uz ispravno podesavanje, cini mi se da je limit blizu [latex]2^{24} \approx 16,000,000[/latex] racunala. :gg:

Bnet 3D (opet bez CARNeta) ima prijatelj i njemu radi ok (ali on samo surfa; ne znam kakvi su za P2P). :) Izbor programa mu je ok, mada ne neka ludnica. :)

On ima cable, sto znaci da za upiknuti vise od jedne masine u mrezu treba investirati u dodatnu mreznu karticu i jednu masinu sloziti kao gateway (nije tesko niti na Lin niti na Win; jedini drawback je da ta masina mora biti upaljena kad god netko hoce van na mrezu). :)

Ako se ne varam, Bnet te oslobadja obveze placanja pretplate HRTu (provjeri ovo!), sto znaci da cijenu od 205kn/mj mozes umanjiti za vrijednost pretplate, da bi usporedba s Iskonom bila korektnija. :)
Ja sam korisnik Iskon.DUO (bez CARNeta) jos iz doba dok su bili experimentalni... radi mi besprijekorno, nisam primijetio throttlanje P2P prometa (naravno, ja to samo za legalne stvari, poput Linux distribucija, free softwarea,... Angel),... TV ionako nemam, pa mi 30 programa ne znaci nista. Smile

To je DSL, sto znaci da investicijom u manji switch (ili njih vise) mozes upiknuti i daleko vise racunala u mrezu. Very Happy Uz ispravno podesavanje, cini mi se da je limit blizu racunala. Mr Green being very Greeen indeed

Bnet 3D (opet bez CARNeta) ima prijatelj i njemu radi ok (ali on samo surfa; ne znam kakvi su za P2P). Smile Izbor programa mu je ok, mada ne neka ludnica. Smile

On ima cable, sto znaci da za upiknuti vise od jedne masine u mrezu treba investirati u dodatnu mreznu karticu i jednu masinu sloziti kao gateway (nije tesko niti na Lin niti na Win; jedini drawback je da ta masina mora biti upaljena kad god netko hoce van na mrezu). Smile

Ako se ne varam, Bnet te oslobadja obveze placanja pretplate HRTu (provjeri ovo!), sto znaci da cijenu od 205kn/mj mozes umanjiti za vrijednost pretplate, da bi usporedba s Iskonom bila korektnija. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:32 pet, 12. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ako se ne varam, Bnet te oslobadja obveze placanja pretplate HRTu (provjeri ovo!), sto znaci da cijenu od 205kn/mj mozes umanjiti za vrijednost pretplate, da bi usporedba s Iskonom bila korektnija. :)[/quote]

Nazalost, [url=http://www.bnet.hr/cro/podrska/cesta_pitanja_i_odgovori/kabelska_televizija/sto_je_s_hrt_pretplatom_moram_li_je_i_dalje_placati]varas se[/url].
vsego (napisa):
Ako se ne varam, Bnet te oslobadja obveze placanja pretplate HRTu (provjeri ovo!), sto znaci da cijenu od 205kn/mj mozes umanjiti za vrijednost pretplate, da bi usporedba s Iskonom bila korektnija. Smile


Nazalost, varas se.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
tperkov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 12. 2008. (15:17:18)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 6

PostPostano: 14:07 pet, 12. 12. 2008    Naslov: Re: Iskon DUOCarnet Vs Bnet 3D carnet Citirajte i odgovorite

[quote="BoMark"]
[b]Bnet 3D Carnet [/b]: 205kn / mjesecno (najam modema ukljucen)
2Mbps flat internet
telefosnki pozivi besplatni unutar fiksne telefonije (prvih 50min djabe, sve ostalo se placa samo uspostava poziva 25lp a razgovori su djabe)
nema pretplate T-com.u
30 kablovskih TV programa

[/quote]

koristim bnet, ne zato što sam izabrao, nego na mojoj centrali još nemaju tehničke mogućnosti za adsl.

tako da ne mogu uspoređivati, ali okej radi (i p2p i sve), a super je što je i net i telefon flat pa se ne moraš misliti, račun je uvijek manje-više isti (one uspostave poziva dođu sve skupa desetak-dvadesetak kuna - ništa)

jedino nemaju baš ne znam kako susretljivu službu za korisnike (puno sam ih trebao gnjaviti na početku dok je sve proradilo, ali otad ih više nisam ni trebao, pa ne znam, možda su se i popravili)
BoMark (napisa):

Bnet 3D Carnet : 205kn / mjesecno (najam modema ukljucen)
2Mbps flat internet
telefosnki pozivi besplatni unutar fiksne telefonije (prvih 50min djabe, sve ostalo se placa samo uspostava poziva 25lp a razgovori su djabe)
nema pretplate T-com.u
30 kablovskih TV programa



koristim bnet, ne zato što sam izabrao, nego na mojoj centrali još nemaju tehničke mogućnosti za adsl.

tako da ne mogu uspoređivati, ali okej radi (i p2p i sve), a super je što je i net i telefon flat pa se ne moraš misliti, račun je uvijek manje-više isti (one uspostave poziva dođu sve skupa desetak-dvadesetak kuna - ništa)

jedino nemaju baš ne znam kako susretljivu službu za korisnike (puno sam ih trebao gnjaviti na početku dok je sve proradilo, ali otad ih više nisam ni trebao, pa ne znam, možda su se i popravili)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 13:09 sub, 13. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mi imamo T-com MaxADSL otkad postoji, medjutim moji sada planiraju prec na Iskon DUOcarnet jerbo svaki imamo svoj mobitel, odnosno ne koristimo fiksni, pa nema smisla placati pretplatu za fiksni, za ADSL i jos i za download, tako da cu sada i ja pratiti ovu temu. :D

Ovaj Bnet 3D Carnet sigurno necemo uzet, jer kao sto rekoh, fiksni ne koristimo. ;)
Mi imamo T-com MaxADSL otkad postoji, medjutim moji sada planiraju prec na Iskon DUOcarnet jerbo svaki imamo svoj mobitel, odnosno ne koristimo fiksni, pa nema smisla placati pretplatu za fiksni, za ADSL i jos i za download, tako da cu sada i ja pratiti ovu temu. Very Happy

Ovaj Bnet 3D Carnet sigurno necemo uzet, jer kao sto rekoh, fiksni ne koristimo. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 13:29 sub, 13. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam iskon DUO.CARNet i radi izvanredno :D

sto je najljepse ruter (thompson) je u bridge modu
pa moj mali wrt54gl iza njega radi cuda.

zabranija sam pozive prema mobitelima preko
fiksne linije tako da mi racun sada dolazi ~130kn
imam iskon DUO.CARNet i radi izvanredno Very Happy

sto je najljepse ruter (thompson) je u bridge modu
pa moj mali wrt54gl iza njega radi cuda.

zabranija sam pozive prema mobitelima preko
fiksne linije tako da mi racun sada dolazi ~130kn



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 13:44 sub, 13. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

kak si uspio staviti thomsona u bridge mode, ja sam dobio od T-coma taj thomson, ali oni su stavili svoj software gore, pa ga nemogu stavit u brigde mode
kak si uspio staviti thomsona u bridge mode, ja sam dobio od T-coma taj thomson, ali oni su stavili svoj software gore, pa ga nemogu stavit u brigde mode



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Liddy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2004. (10:03:41)
Postovi: (169)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 30 - 7

PostPostano: 13:55 sub, 13. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto se tice Iskona.DUO, bila sam na njemu, prije mjesec dana presla na Ison.DUOCarnet, sto se tice internet veze nemam nikakvih primjedbi, sve super. Ali sto se tice onoga kada dodje do "slucajnog" prekida veze pa zoves sluzbu za korisnike da pitas sto je, pa oni ne znaju nista reci pa ti kazu da ce ti se javiti netko u roku 30min...problem nije rijesen u roku 4 sata i nitko nije zvao u roku 4 sata, zoves opet, ista stvar, pa opet...vec lagano ludis (jer ti net stvarno bas danas treba za posao i za faks)...zoves sluzbu trazis da te spoje hitno sa nekim tko mi moze nesto reci o problemu koji imam (ipak u suzbi za korisnike rade studenti koji ponekad (citaj u vecini slucajeva) nemaju pojma o onome sto bi trebali raditi), spoje me s gospodinom (nakon cca 8h cekanja od onoga da ce se oni meni javiti) da bi gospodin rekao da su "isprobavali" malo moj rooter oliti modem i da su zapeli na jednom "problemu" koji TRENUTNO nisu u mogucnosti rijesiti. To se dogodilo nekoliko puta otkako sam njihov korisnik (cca 2godine). Sve bi ja to shvatila/progutala da mi se javi da necu imati net od tada i tada, da rade to i to, a ne ovako...prckaju po necemu "tvojemu" bez ikakve obavijesti o tome i onda kada to "sprckaju" ne znaju popraviti. I da...prije 2tjedna se nisam mogla uopce spojiti sa svojim korisnickim imenom na net (izbacivao neku gresku) zovem iskon oni mi govore da nije do njih, da zovem carnet, zovem carnet oni kazu da nije do njih da zovem iskon i tako ja s jedne na drugu stranu jedno dva sata, nitko nista ne zna reci...i ajde iskon prihvati to "rijesiti" i kazu da ce me nazvati u toku dana, naravno da nisu zvali, ja opet zovem...nitko se ne javlja jer radno vrijeme nije 0-24h. Problem se rijesio za dva dana, samo su nazvali da pitaju jel se mogu spojiti a na pitanje u cemu je bio problem su odgovorili da ne znaju, ali da im je drago da se mogu spojiti. Mislim...haaallooo?
Eto to je jedina moja primjedba/kritika za njih! Sve ostalo ok!
:)
Sto se tice Iskona.DUO, bila sam na njemu, prije mjesec dana presla na Ison.DUOCarnet, sto se tice internet veze nemam nikakvih primjedbi, sve super. Ali sto se tice onoga kada dodje do "slucajnog" prekida veze pa zoves sluzbu za korisnike da pitas sto je, pa oni ne znaju nista reci pa ti kazu da ce ti se javiti netko u roku 30min...problem nije rijesen u roku 4 sata i nitko nije zvao u roku 4 sata, zoves opet, ista stvar, pa opet...vec lagano ludis (jer ti net stvarno bas danas treba za posao i za faks)...zoves sluzbu trazis da te spoje hitno sa nekim tko mi moze nesto reci o problemu koji imam (ipak u suzbi za korisnike rade studenti koji ponekad (citaj u vecini slucajeva) nemaju pojma o onome sto bi trebali raditi), spoje me s gospodinom (nakon cca 8h cekanja od onoga da ce se oni meni javiti) da bi gospodin rekao da su "isprobavali" malo moj rooter oliti modem i da su zapeli na jednom "problemu" koji TRENUTNO nisu u mogucnosti rijesiti. To se dogodilo nekoliko puta otkako sam njihov korisnik (cca 2godine). Sve bi ja to shvatila/progutala da mi se javi da necu imati net od tada i tada, da rade to i to, a ne ovako...prckaju po necemu "tvojemu" bez ikakve obavijesti o tome i onda kada to "sprckaju" ne znaju popraviti. I da...prije 2tjedna se nisam mogla uopce spojiti sa svojim korisnickim imenom na net (izbacivao neku gresku) zovem iskon oni mi govore da nije do njih, da zovem carnet, zovem carnet oni kazu da nije do njih da zovem iskon i tako ja s jedne na drugu stranu jedno dva sata, nitko nista ne zna reci...i ajde iskon prihvati to "rijesiti" i kazu da ce me nazvati u toku dana, naravno da nisu zvali, ja opet zovem...nitko se ne javlja jer radno vrijeme nije 0-24h. Problem se rijesio za dva dana, samo su nazvali da pitaju jel se mogu spojiti a na pitanje u cemu je bio problem su odgovorili da ne znaju, ali da im je drago da se mogu spojiti. Mislim...haaallooo?
Eto to je jedina moja primjedba/kritika za njih! Sve ostalo ok!
Smile



_________________
A man of words and not of deeds
Is like a garden full of weeds....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 14:00 sub, 13. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam Iskon.duo od 8. mjeseca. Mijenjao sam tarifu krajem mjeseca, prema uputi operatera, kako bi pocetkom slijedeceg bio na visoj tarifi. I promjena se nije dogodila do polovine drugog mjeseca zbog njihovih tehnickih poteskoca. Nadogradjivali su sustav, pa je bilo receno kako zbog nadogradnje nisu bili sigurni hoce li mi net raditi i nisu mijenjali tarifu dok nisu bili sigurni. Korektno od njih. To su mi objasnili u pisanom obliku, nakon moje prituzbe, a u znak isprike su slijedeci racun umanjili za 50% sto iznosi 100 kn. Ostao sam ugodno iznenadjen i nemogu se pozaliti na uslugu. Brzina je u redu, dostupnost isto.
Imam Iskon.duo od 8. mjeseca. Mijenjao sam tarifu krajem mjeseca, prema uputi operatera, kako bi pocetkom slijedeceg bio na visoj tarifi. I promjena se nije dogodila do polovine drugog mjeseca zbog njihovih tehnickih poteskoca. Nadogradjivali su sustav, pa je bilo receno kako zbog nadogradnje nisu bili sigurni hoce li mi net raditi i nisu mijenjali tarifu dok nisu bili sigurni. Korektno od njih. To su mi objasnili u pisanom obliku, nakon moje prituzbe, a u znak isprike su slijedeci racun umanjili za 50% sto iznosi 100 kn. Ostao sam ugodno iznenadjen i nemogu se pozaliti na uslugu. Brzina je u redu, dostupnost isto.



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 14:15 sub, 13. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="filipnet"]kak si uspio staviti thomsona u bridge mode, ja sam dobio od T-coma taj thomson, ali oni su stavili svoj software gore, pa ga nemogu stavit u brigde mode[/quote]

dolazi po defaultu tako. to je bio jedan od razloga zasto sam uzeo DUO.CARNet
filipnet (napisa):
kak si uspio staviti thomsona u bridge mode, ja sam dobio od T-coma taj thomson, ali oni su stavili svoj software gore, pa ga nemogu stavit u brigde mode


dolazi po defaultu tako. to je bio jedan od razloga zasto sam uzeo DUO.CARNet



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
pero
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2005. (17:13:37)
Postovi: (81)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3

PostPostano: 14:33 sub, 13. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Po čemu je jedan mode bolji od drugog?
Po čemu je jedan mode bolji od drugog?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 16:06 sub, 13. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Liddy"]...problem nije rijesen u roku 4 sata i nitko nije zvao u roku 4 sata, zoves opet, ista stvar, pa opet...vec lagano ludis (jer ti net stvarno bas danas treba za posao i za faks)...[/quote]

Super je kak ljudi ocekuju da se njihov problem rijesi odmah. Ajde probaj to napravit u nekom servisu kucanskih aparata, automehanicara i slicno. I sve te stvari ti hitno trebaju, ali moras se malo strpit.

[quote="Liddy"]spoje me s gospodinom (nakon cca 8h cekanja od onoga da ce se oni meni javiti) da bi gospodin rekao da su "isprobavali" malo moj rooter oliti modem i da su zapeli na jednom "problemu" koji TRENUTNO nisu u mogucnosti rijesiti. [/quote]

Ponekad problemi stvarno nisu instant-rjesivi jer mozda nisu u samom Iskonu. Problem moze biti u nadprovideru, na samoj centrali, na parici (sve parice su jos uvijek u vlasnistvu T-coma pa to onda oni moraju rjesavat).

[quote="Liddy"]...prckaju po necemu "tvojemu" bez ikakve obavijesti o tome i onda kada to "sprckaju" ne znaju popraviti. I da...[/quote]

Prvo, router nije tvoj nego je u vlasnistvui Iskon Interneta.

[quote="Liddy"]prije 2tjedna se nisam mogla uopce spojiti sa svojim korisnickim imenom na net (izbacivao neku gresku) zovem iskon oni mi govore da nije do njih, da zovem carnet, zovem carnet oni kazu da nije do njih da zovem iskon i tako ja s jedne na drugu stranu jedno dva sata, nitko nista ne zna reci...[/quote]

Problem sa spajanjem na internet moze bit iskljucivo kod Carneta buduci da se spajas na njive ulaze i tu ti Iskon nikako ne moze pomoci jer ne vidi sta se dogadja u Carnetu, a obavijesti o njihovim radovima na mrezi ne stizu bas uvijek na vrijeme. Sve ovo naravno vrijedi ako je DSL up & running, a ocito da je bio cim su se mogli spojit na router.

[quote="Liddy"]i ajde iskon prihvati to "rijesiti" i kazu da ce me nazvati u toku dana, naravno da nisu zvali, ja opet zovem...nitko se ne javlja jer radno vrijeme nije 0-24h.[/quote]

Ne znam na koji helpdesk mislis

Iskonov helpdesk radi od 0-24, a Carnetov od 8-22 (kolko para tolko muzike).


Nije da je Iskon savrsen, ali ovo nije nista tako strasno... Osim toga niti jedan ISP ti ne garantira da ce sve radit 0-24, 365 dana u godini. Ako oces tolku stabilnost zakupi si stalnu vezu, plati ju koju tisucu kuna (mislim da ima i jeftinije) i svi sretni.
Liddy (napisa):
...problem nije rijesen u roku 4 sata i nitko nije zvao u roku 4 sata, zoves opet, ista stvar, pa opet...vec lagano ludis (jer ti net stvarno bas danas treba za posao i za faks)...


Super je kak ljudi ocekuju da se njihov problem rijesi odmah. Ajde probaj to napravit u nekom servisu kucanskih aparata, automehanicara i slicno. I sve te stvari ti hitno trebaju, ali moras se malo strpit.

Liddy (napisa):
spoje me s gospodinom (nakon cca 8h cekanja od onoga da ce se oni meni javiti) da bi gospodin rekao da su "isprobavali" malo moj rooter oliti modem i da su zapeli na jednom "problemu" koji TRENUTNO nisu u mogucnosti rijesiti.


Ponekad problemi stvarno nisu instant-rjesivi jer mozda nisu u samom Iskonu. Problem moze biti u nadprovideru, na samoj centrali, na parici (sve parice su jos uvijek u vlasnistvu T-coma pa to onda oni moraju rjesavat).

Liddy (napisa):
...prckaju po necemu "tvojemu" bez ikakve obavijesti o tome i onda kada to "sprckaju" ne znaju popraviti. I da...


Prvo, router nije tvoj nego je u vlasnistvui Iskon Interneta.

Liddy (napisa):
prije 2tjedna se nisam mogla uopce spojiti sa svojim korisnickim imenom na net (izbacivao neku gresku) zovem iskon oni mi govore da nije do njih, da zovem carnet, zovem carnet oni kazu da nije do njih da zovem iskon i tako ja s jedne na drugu stranu jedno dva sata, nitko nista ne zna reci...


Problem sa spajanjem na internet moze bit iskljucivo kod Carneta buduci da se spajas na njive ulaze i tu ti Iskon nikako ne moze pomoci jer ne vidi sta se dogadja u Carnetu, a obavijesti o njihovim radovima na mrezi ne stizu bas uvijek na vrijeme. Sve ovo naravno vrijedi ako je DSL up & running, a ocito da je bio cim su se mogli spojit na router.

Liddy (napisa):
i ajde iskon prihvati to "rijesiti" i kazu da ce me nazvati u toku dana, naravno da nisu zvali, ja opet zovem...nitko se ne javlja jer radno vrijeme nije 0-24h.


Ne znam na koji helpdesk mislis

Iskonov helpdesk radi od 0-24, a Carnetov od 8-22 (kolko para tolko muzike).


Nije da je Iskon savrsen, ali ovo nije nista tako strasno... Osim toga niti jedan ISP ti ne garantira da ce sve radit 0-24, 365 dana u godini. Ako oces tolku stabilnost zakupi si stalnu vezu, plati ju koju tisucu kuna (mislim da ima i jeftinije) i svi sretni.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
streppy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2010. (10:24:23)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:50 čet, 4. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"]imam iskon DUO.CARNet i radi izvanredno :D

sto je najljepse ruter (thompson) je u bridge modu
pa moj mali wrt54gl iza njega radi cuda.
[/quote]

Ja sam imala iza thomsona d-linkov DI-524 super je radio i onda riknuo.. nabavila novi, ali vidi vraga sad neće, ne mogu ga nikako natjerati da se konektira.... mrežna je na DHCP-u, ruter na 192.168.5.2, a thomson na 192.168.5.1, u d-linka upisala i DNS-ove od Iskona uz šifru (static PPoE) i ... ništa.... HElp ima netko ideju???
GauSs_ (napisa):
imam iskon DUO.CARNet i radi izvanredno Very Happy

sto je najljepse ruter (thompson) je u bridge modu
pa moj mali wrt54gl iza njega radi cuda.


Ja sam imala iza thomsona d-linkov DI-524 super je radio i onda riknuo.. nabavila novi, ali vidi vraga sad neće, ne mogu ga nikako natjerati da se konektira.... mrežna je na DHCP-u, ruter na 192.168.5.2, a thomson na 192.168.5.1, u d-linka upisala i DNS-ove od Iskona uz šifru (static PPoE) i ... ništa.... HElp ima netko ideju???


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:01 čet, 4. 3. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da ne nagadjamo ovdje, zvrcni Iskonov tech support. Ako ti nije problem cekati, nazovi kroz noc. Tada je obicno netko tko dobro zna stvari.
Da ne nagadjamo ovdje, zvrcni Iskonov tech support. Ako ti nije problem cekati, nazovi kroz noc. Tada je obicno netko tko dobro zna stvari.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan