Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zadaća - Geometrija prostora (zadatak)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cher Fonda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 04. 2010. (13:31:43)
Postovi: (6)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:40 pon, 19. 4. 2010    Naslov: Zadaća - Geometrija prostora Citirajte i odgovorite

Ciao :) ...evo imam neku zadaću i trebala bih pomoć... :P
Radi se o par zadataka i bila bih vam zahvalna kada biste mi pomogli i objasnili ove sljedeće zadatke:

1) Zadane su točke A i B i pravac p. Odredite na pravcu točku jednako udaljenu od A i B. Kada zadatak nema rješenja? :?:

2) Zadana je ravnina pi i tri točke A,B i C. Odredite u ravnini pi točku jednako udaljenu od ove tri točke? :?:

3) Površina osnovke piramide jednaka je 180 cm^2.Paralelno osnovici na udaljenost 9 cm od vrha,piramida je presječena ravninom a površina tog presjeka je 108 cm^2.Kolika je duljina visine piramide? :?:

4) Piramida ima visinu 25 cm,površina njene osnovke iznosi 1600cm^2. Površina presjeka piramide ravninom paralelnom osnovici jednaka je 576cm^2.Kolika je ta ravnina udaljena od ravnine osnovke piramide? :?:

Unaprijed zahvaljujem :)

Zbilja mi treba pomoć jer su mi ovo zadaci za domaću zadaću... 8)
Ciao Smile ...evo imam neku zadaću i trebala bih pomoć... Razz
Radi se o par zadataka i bila bih vam zahvalna kada biste mi pomogli i objasnili ove sljedeće zadatke:

1) Zadane su točke A i B i pravac p. Odredite na pravcu točku jednako udaljenu od A i B. Kada zadatak nema rješenja? Question

2) Zadana je ravnina pi i tri točke A,B i C. Odredite u ravnini pi točku jednako udaljenu od ove tri točke? Question

3) Površina osnovke piramide jednaka je 180 cm^2.Paralelno osnovici na udaljenost 9 cm od vrha,piramida je presječena ravninom a površina tog presjeka je 108 cm^2.Kolika je duljina visine piramide? Question

4) Piramida ima visinu 25 cm,površina njene osnovke iznosi 1600cm^2. Površina presjeka piramide ravninom paralelnom osnovici jednaka je 576cm^2.Kolika je ta ravnina udaljena od ravnine osnovke piramide? Question

Unaprijed zahvaljujem Smile

Zbilja mi treba pomoć jer su mi ovo zadaci za domaću zadaću... Cool



_________________
Cher Fonda =)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan