Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

nepravi integral - singulariteti na realnoj osi (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Glupko_3.14
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2007. (10:32:16)
Postovi: (77)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 24 - 5

PostPostano: 14:39 ned, 2. 5. 2010    Naslov: nepravi integral - singulariteti na realnoj osi Citirajte i odgovorite

nije mi bas jasno kako se izracuna integral po onim malim polukruznicama koje obilaze singularitete na realnoj osi. u biljeznici mi pise da je prvo potrebno rastaviti podintegralnu funkciju na analiticki dio i posebno ostatak i onda taj analiticki dio pokazemo da ide u 0 kad se radijus polukruznice smanjuje prema 0. a ostatak integriramo normalno kao kompleksnu funkciju. dobro, kad ovak napisem, sve mi je jasno kakti, medjutim ne mogu rijesit ni jedan zadatak :lol:

evo, npr ovaj zadatak, s njim imam vise problema (to je inace sa roka 20.02.2008., 3. zadatak):

[latex] \int_{-\infty}^{\infty} \frac{cos x}{x^5+x^4+x+1} dx [/latex]

joj, ovo ce biti tako dugacak i dosadan post.
dobro, sad prvo se prosiri funkc bla bla bla, sigulariteti koji su unutar [latex] \Gamma_{R}[/latex] su -1, [latex]\frac{\sqrt{2}}{2}+i\frac{\sqrt{2}}{2}, \frac{-\sqrt{2}}{2}+i\frac{\sqrt{2}}{2} [/latex]
i evo, vec prvi problem mi je izracunat integral po [latex] \Gamma_{R}[/latex] - kako da najbrze izracunam na ovom konkretnom primjeru reziduume u te 2 tocke?? nekak je sve skupa ruzno, izracunala sam ih zapravo, ali ih ne zelim zbrojit jer cu dobit katastrofu

drugi problem mi je ovaj iz naslova. dakle, trebam razviti [latex]\frac{e^{iz}}{(z+1)(z^4+1)} [/latex] u red oko -1. jel mogu zakljucit da [latex]e^{iz}[/latex] i [latex]\frac{1}{z^4+1}[/latex] imaju razvoj u Taylorov red oko -1 i uopce ih ne dirat ni nis, nego napisat da je [latex] f(z) = \frac{Res(f, -1)}{z+1} + g(z)[/latex] gdje je g analiticka... ?? ako je to u redu, onda bi dalje znala.
nije mi bas jasno kako se izracuna integral po onim malim polukruznicama koje obilaze singularitete na realnoj osi. u biljeznici mi pise da je prvo potrebno rastaviti podintegralnu funkciju na analiticki dio i posebno ostatak i onda taj analiticki dio pokazemo da ide u 0 kad se radijus polukruznice smanjuje prema 0. a ostatak integriramo normalno kao kompleksnu funkciju. dobro, kad ovak napisem, sve mi je jasno kakti, medjutim ne mogu rijesit ni jedan zadatak Laughing

evo, npr ovaj zadatak, s njim imam vise problema (to je inace sa roka 20.02.2008., 3. zadatak):



joj, ovo ce biti tako dugacak i dosadan post.
dobro, sad prvo se prosiri funkc bla bla bla, sigulariteti koji su unutar su -1,
i evo, vec prvi problem mi je izracunat integral po - kako da najbrze izracunam na ovom konkretnom primjeru reziduume u te 2 tocke?? nekak je sve skupa ruzno, izracunala sam ih zapravo, ali ih ne zelim zbrojit jer cu dobit katastrofu

drugi problem mi je ovaj iz naslova. dakle, trebam razviti u red oko -1. jel mogu zakljucit da i imaju razvoj u Taylorov red oko -1 i uopce ih ne dirat ni nis, nego napisat da je gdje je g analiticka... ?? ako je to u redu, onda bi dalje znala.



_________________
Nov, još gluplji.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan