Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Konstruktivne metode u geometriji (informacija)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16, 17, 18  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mmanda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 04. 2010. (19:12:11)
Postovi: (20)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 9:23 uto, 11. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mery"]zna li netko rjesit 4.zadatak? :oops:[/quote]

Izgleda da nitko ne zna...so help us Lord! :P
mery (napisa):
zna li netko rjesit 4.zadatak? Embarassed


Izgleda da nitko ne zna...so help us Lord! Razz



_________________
mm
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice YIM
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 10:50 uto, 11. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

i sad bi jos bilo najbolje da stavi to u kolokvij ( sto bi se moglo desit poznavajuci Stipeka ) :S
i sad bi jos bilo najbolje da stavi to u kolokvij ( sto bi se moglo desit poznavajuci Stipeka ) :S



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mali_zeleni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 08. 2006. (12:12:05)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 10:55 uto, 11. 5. 2010    Naslov: tammy Citirajte i odgovorite

@tammy... hvala
@tammy... hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2004. (23:32:09)
Postovi: (3D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: u tangenti kod pi/pola

PostPostano: 10:58 uto, 11. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]Zadatak 5:

(homotetija)

Pogledajte fajl zad5. Rađeno u GeoGebri. Besplatno je skinite sa www.geogebra.org
[/quote]

Nisam siguran da je ovo dobro.

BTW. Browsable geogebra (ne treba nista instalirati) : http://www.geogebra.org/webstart/geogebra.html
kenny (napisa):
Zadatak 5:

(homotetija)

Pogledajte fajl zad5. Rađeno u GeoGebri. Besplatno je skinite sa www.geogebra.org


Nisam siguran da je ovo dobro.

BTW. Browsable geogebra (ne treba nista instalirati) : http://www.geogebra.org/webstart/geogebra.html
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 12:59 uto, 11. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobro je dok god se pravci ne pomiču. :D LOL
Dobro je dok god se pravci ne pomiču. Very Happy LOL



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Wolfert
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2006. (12:27:01)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 13:07 uto, 11. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel netko zna kak ide 19. zad? :)
jel netko zna kak ide 19. zad? Smile



_________________
I will never join the dark side! NEVER! I`m a Jedi, like my father before me!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tammy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2007. (20:37:10)
Postovi: (197)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5

PostPostano: 13:47 uto, 11. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Wolfert"]jel netko zna kak ide 19. zad? :)[/quote]

Ja bih rekla da se proizvoljno uzmu S i A'..
Wolfert (napisa):
jel netko zna kak ide 19. zad? Smile


Ja bih rekla da se proizvoljno uzmu S i A'..



_________________
Zivili!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bernhard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 03. 2010. (20:38:33)
Postovi: (6E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4
Lokacija: Multiple users - od 2012 profil iskljucivo koristi Maria Culjak

PostPostano: 15:29 pet, 21. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

kad ce bit rezultati iz 2. zadace? :shock:
kad ce bit rezultati iz 2. zadace? Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Katharsis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 05. 2010. (21:42:55)
Postovi: (48)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 17 - 3

PostPostano: 21:54 pon, 24. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bernhard"]kad ce bit rezultati iz 2. zadace? :shock:[/quote]

Krajem tjedna... :mrgreen:

Ksenija Kitanov
bernhard (napisa):
kad ce bit rezultati iz 2. zadace? Shocked


Krajem tjedna... Mr. Green

Ksenija Kitanov


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mali_zeleni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 08. 2006. (12:12:05)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 12:51 sri, 26. 5. 2010    Naslov: usmeni Citirajte i odgovorite

Zna li netko (s obzirom na prošlu godinu) kad bi mogli očekivati usmeni kod prof. Voleneca?

Ako nam je pismeni 8.6 onda pretpostavljam da bi usmeni mogli krenuti negdje 16.6 - jel tako bilo i prošle godine? Negdje tjedan dana poslije kolokvija?
Zna li netko (s obzirom na prošlu godinu) kad bi mogli očekivati usmeni kod prof. Voleneca?

Ako nam je pismeni 8.6 onda pretpostavljam da bi usmeni mogli krenuti negdje 16.6 - jel tako bilo i prošle godine? Negdje tjedan dana poslije kolokvija?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
insane_raver
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2009. (21:55:06)
Postovi: (1DB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
21 = 33 - 12
Lokacija: ZGB

PostPostano: 13:04 sri, 26. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

rekao je asistent da očekujemo dan ili dva odmah iza popravnog. možda i odmah taj dan, pa onda još jedan dan za one koji sa popravnog idu. tako nekako je bilo rečeno
rekao je asistent da očekujemo dan ili dva odmah iza popravnog. možda i odmah taj dan, pa onda još jedan dan za one koji sa popravnog idu. tako nekako je bilo rečeno


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jejo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2006. (19:25:36)
Postovi: (102)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 5

PostPostano: 13:54 sri, 26. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel netko od asistenta rekao koji ce zadaci biti na kolokviju? prosle god su bile 2 inverzije, hoce li tako biti i ove godine?
jel netko od asistenta rekao koji ce zadaci biti na kolokviju? prosle god su bile 2 inverzije, hoce li tako biti i ove godine?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Katharsis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 05. 2010. (21:42:55)
Postovi: (48)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 17 - 3

PostPostano: 16:26 sri, 26. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jejo"]jel netko od asistenta rekao koji ce zadaci biti na kolokviju? prosle god su bile 2 inverzije, hoce li tako biti i ove godine?[/quote]

Slično kao i prošle godine... Da, možete očekivati dva zadatka s inverzijom. :)

Ksenija Kitanov
jejo (napisa):
jel netko od asistenta rekao koji ce zadaci biti na kolokviju? prosle god su bile 2 inverzije, hoce li tako biti i ove godine?


Slično kao i prošle godine... Da, možete očekivati dva zadatka s inverzijom. Smile

Ksenija Kitanov


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jadran
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 02. 2007. (22:31:37)
Postovi: (28)16
Sarma = la pohva - posuda
-9 = 2 - 11

PostPostano: 16:12 pet, 28. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel ima neko ideju za zadatak :

Samo pomocu sestara konstruirajte kruznicu opisanu danom trokutu.

Hvala vam.
Jel ima neko ideju za zadatak :

Samo pomocu sestara konstruirajte kruznicu opisanu danom trokutu.

Hvala vam.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mmanda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 04. 2010. (19:12:11)
Postovi: (20)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 12:50 sub, 29. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Trebam pojašnjenje 20. zadatka...
"Konstruirajte kružnicu k koja ne prolazi točkom O pri inverziji s obzirom na k(0,r)"???

Samo to, konstruirati sliku??? Hint: preslikati tri točke i konstruirati kružnicu. I neka lagana diskusija.
k(O,r) je zadano?
Treba naći sliku npr. "kružnice m" , trivijalno je tražiti sliku kružnice koja određuje inverziju?

[size=9][color=#999999]Added after 15 minutes:[/color][/size]

[quote="jadran"]Jel ima neko ideju za zadatak :

Samo pomocu sestara konstruirajte kruznicu opisanu danom trokutu.

Hvala vam.[/quote]
Ja nemam sestre. :D
Trebam pojašnjenje 20. zadatka...
"Konstruirajte kružnicu k koja ne prolazi točkom O pri inverziji s obzirom na k(0,r)"???

Samo to, konstruirati sliku??? Hint: preslikati tri točke i konstruirati kružnicu. I neka lagana diskusija.
k(O,r) je zadano?
Treba naći sliku npr. "kružnice m" , trivijalno je tražiti sliku kružnice koja određuje inverziju?

Added after 15 minutes:

jadran (napisa):
Jel ima neko ideju za zadatak :

Samo pomocu sestara konstruirajte kruznicu opisanu danom trokutu.

Hvala vam.

Ja nemam sestre. Very Happy



_________________
mm
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice YIM
sylar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:42:14)
Postovi: (5F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 18 - 14

PostPostano: 14:21 sub, 29. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mmanda"]Trebam pojašnjenje 20. zadatka...
"Konstruirajte kružnicu k koja ne prolazi točkom O pri inverziji s obzirom na k(0,r)"???

Samo to, konstruirati sliku??? Hint: preslikati tri točke i konstruirati kružnicu. I neka lagana diskusija.
k(O,r) je zadano?
Treba naći sliku npr. "kružnice m" , trivijalno je tražiti sliku kružnice koja određuje inverziju?[/quote]

Da imaš zadanu kružnicu m(S,d) i imaš kružnicu inverzije k(O,r), samo ti je problem što ne možeš preslikat tri točke i nacrtat kružnicu, imaš ograničena sredstva, a pomoću šestara ne možeš konstruirat kružnicu šestarom kroz tri točke =)
Ovako, prvo napraviš inverziju točke O s obzirom na kružnicu m(S,d) i dobiješ točku O'
Pa onda napraviš inverziju točke O' s obzirom na kružnicu k(O,r) i dobiješ točku S' i upravo ta točka je središte kružnice koju dobiješ inverzijom kružnice m(S,d) (jer se prilikom inverzije središte kružnice ne preslika ponovno u središte), i sad odabereš bilo koju točku na kružnici m(S,d) i napraviš joj inverznu, imaš središte i jednu točku i sad je lako konstruirati kružnicu. =) Nadam se da je jasno
mmanda (napisa):
Trebam pojašnjenje 20. zadatka...
"Konstruirajte kružnicu k koja ne prolazi točkom O pri inverziji s obzirom na k(0,r)"???

Samo to, konstruirati sliku??? Hint: preslikati tri točke i konstruirati kružnicu. I neka lagana diskusija.
k(O,r) je zadano?
Treba naći sliku npr. "kružnice m" , trivijalno je tražiti sliku kružnice koja određuje inverziju?


Da imaš zadanu kružnicu m(S,d) i imaš kružnicu inverzije k(O,r), samo ti je problem što ne možeš preslikat tri točke i nacrtat kružnicu, imaš ograničena sredstva, a pomoću šestara ne možeš konstruirat kružnicu šestarom kroz tri točke =)
Ovako, prvo napraviš inverziju točke O s obzirom na kružnicu m(S,d) i dobiješ točku O'
Pa onda napraviš inverziju točke O' s obzirom na kružnicu k(O,r) i dobiješ točku S' i upravo ta točka je središte kružnice koju dobiješ inverzijom kružnice m(S,d) (jer se prilikom inverzije središte kružnice ne preslika ponovno u središte), i sad odabereš bilo koju točku na kružnici m(S,d) i napraviš joj inverznu, imaš središte i jednu točku i sad je lako konstruirati kružnicu. =) Nadam se da je jasno



_________________
...we die and world will be poor for it...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tammy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2007. (20:37:10)
Postovi: (197)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5

PostPostano: 14:34 sub, 29. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mmanda"]Trebam pojašnjenje 20. zadatka...
"Konstruirajte kružnicu k koja ne prolazi točkom O pri inverziji s obzirom na k(0,r)"???

Samo to, konstruirati sliku??? Hint: preslikati tri točke i konstruirati kružnicu. I neka lagana diskusija.
k(O,r) je zadano?
Treba naći sliku npr. "kružnice m" , trivijalno je tražiti sliku kružnice koja određuje inverziju? [/quote]

Ja bi rekla da je to to :) Sam kaj ima neki postupak kak se konstruira ta slika, mislim da se ne uzimaju proizvoljne 3 točke.

[size=9][color=#999999]Added after 8 minutes:[/color][/size]

[quote="jadran"]Jel ima neko ideju za zadatak :

Samo pomocu sestara konstruirajte kruznicu opisanu danom trokutu.

Hvala vam.[/quote]

Treba ti samo sjecište simetrala. U Palmanu ti je sve objašnjeno (ak ga imaš?) - konstrukcija polovišta, okomice i sjecišta pravaca.
mmanda (napisa):
Trebam pojašnjenje 20. zadatka...
"Konstruirajte kružnicu k koja ne prolazi točkom O pri inverziji s obzirom na k(0,r)"???

Samo to, konstruirati sliku??? Hint: preslikati tri točke i konstruirati kružnicu. I neka lagana diskusija.
k(O,r) je zadano?
Treba naći sliku npr. "kružnice m" , trivijalno je tražiti sliku kružnice koja određuje inverziju?


Ja bi rekla da je to to Smile Sam kaj ima neki postupak kak se konstruira ta slika, mislim da se ne uzimaju proizvoljne 3 točke.

Added after 8 minutes:

jadran (napisa):
Jel ima neko ideju za zadatak :

Samo pomocu sestara konstruirajte kruznicu opisanu danom trokutu.

Hvala vam.


Treba ti samo sjecište simetrala. U Palmanu ti je sve objašnjeno (ak ga imaš?) - konstrukcija polovišta, okomice i sjecišta pravaca.



_________________
Zivili!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mmanda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 04. 2010. (19:12:11)
Postovi: (20)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:19 sub, 29. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sylar"][quote="mmanda"]Trebam pojašnjenje 20. zadatka...
"Konstruirajte kružnicu k koja ne prolazi točkom O pri inverziji s obzirom na k(0,r)"???

Samo to, konstruirati sliku??? Hint: preslikati tri točke i konstruirati kružnicu. I neka lagana diskusija.
k(O,r) je zadano?
Treba naći sliku npr. "kružnice m" , trivijalno je tražiti sliku kružnice koja određuje inverziju?[/quote]

Da imaš zadanu kružnicu m(S,d) i imaš kružnicu inverzije k(O,r), samo ti je problem što ne možeš preslikat tri točke i nacrtat kružnicu, imaš ograničena sredstva, a pomoću šestara ne možeš konstruirat kružnicu šestarom kroz tri točke =)
Ovako, prvo napraviš inverziju točke O s obzirom na kružnicu m(S,d) i dobiješ točku O'
Pa onda napraviš inverziju točke O' s obzirom na kružnicu k(O,r) i dobiješ točku S' i upravo ta točka je središte kružnice koju dobiješ inverzijom kružnice m(S,d) (jer se prilikom inverzije središte kružnice ne preslika ponovno u središte), i sad odabereš bilo koju točku na kružnici m(S,d) i napraviš joj inverznu, imaš središte i jednu točku i sad je lako konstruirati kružnicu. =) Nadam se da je jasno[/quote]


Nema spomena u tekstu zadatka o ograničenim sredstvima, ne vjerujem. Onda prvo moram nagađati koja ograničena sredstva:samo ravnalo, ili ravnalo i šestar, ili samo šestar, ili pak prenosioc jedinične dužine...
Mislim da je jedna varka, ako bi netko pomislio da će se dva promjera preslikati u dva promjera, što neće...dakle, preslikati tri proizvoljne točke kružnice i konstrukcija kružnice kroz tri inverzne slike te tri točke

[size=9][color=#999999]Added after 7 minutes:[/color][/size]

[quote="tammy"]
Ja bi rekla da je to to :) Sam kaj ima neki postupak kak se konstruira ta slika, mislim da se ne uzimaju proizvoljne 3 točke.
[/quote]


Konstruirao sam u geogebri, čini mi se da mogu proizvoljne točke...
Ima li netko pristup scriptrunneru i da li zna ima li podršku za geogebru?
sylar (napisa):
mmanda (napisa):
Trebam pojašnjenje 20. zadatka...
"Konstruirajte kružnicu k koja ne prolazi točkom O pri inverziji s obzirom na k(0,r)"???

Samo to, konstruirati sliku??? Hint: preslikati tri točke i konstruirati kružnicu. I neka lagana diskusija.
k(O,r) je zadano?
Treba naći sliku npr. "kružnice m" , trivijalno je tražiti sliku kružnice koja određuje inverziju?


Da imaš zadanu kružnicu m(S,d) i imaš kružnicu inverzije k(O,r), samo ti je problem što ne možeš preslikat tri točke i nacrtat kružnicu, imaš ograničena sredstva, a pomoću šestara ne možeš konstruirat kružnicu šestarom kroz tri točke =)
Ovako, prvo napraviš inverziju točke O s obzirom na kružnicu m(S,d) i dobiješ točku O'
Pa onda napraviš inverziju točke O' s obzirom na kružnicu k(O,r) i dobiješ točku S' i upravo ta točka je središte kružnice koju dobiješ inverzijom kružnice m(S,d) (jer se prilikom inverzije središte kružnice ne preslika ponovno u središte), i sad odabereš bilo koju točku na kružnici m(S,d) i napraviš joj inverznu, imaš središte i jednu točku i sad je lako konstruirati kružnicu. =) Nadam se da je jasno



Nema spomena u tekstu zadatka o ograničenim sredstvima, ne vjerujem. Onda prvo moram nagađati koja ograničena sredstva:samo ravnalo, ili ravnalo i šestar, ili samo šestar, ili pak prenosioc jedinične dužine...
Mislim da je jedna varka, ako bi netko pomislio da će se dva promjera preslikati u dva promjera, što neće...dakle, preslikati tri proizvoljne točke kružnice i konstrukcija kružnice kroz tri inverzne slike te tri točke

Added after 7 minutes:

tammy (napisa):

Ja bi rekla da je to to Smile Sam kaj ima neki postupak kak se konstruira ta slika, mislim da se ne uzimaju proizvoljne 3 točke.



Konstruirao sam u geogebri, čini mi se da mogu proizvoljne točke...
Ima li netko pristup scriptrunneru i da li zna ima li podršku za geogebru?



_________________
mm
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice YIM
tammy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2007. (20:37:10)
Postovi: (197)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5

PostPostano: 18:54 sub, 29. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma znam da ima nekaj sa pravcem kroz središta kružnica (jer središte slike treba biti isto na tom pravcu) i s tangentom iz O na kružnicu (pa je to i tangenta slike). Al ak funkcionira za proizvoljne, super :)
Ma znam da ima nekaj sa pravcem kroz središta kružnica (jer središte slike treba biti isto na tom pravcu) i s tangentom iz O na kružnicu (pa je to i tangenta slike). Al ak funkcionira za proizvoljne, super Smile



_________________
Zivili!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mmanda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 04. 2010. (19:12:11)
Postovi: (20)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:41 sub, 29. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, ako ozmemo baš onaj promjer kružnice koji leži na pravcu kroz središta obadvije kružnice, on će se preslikati u promjer tražene slike kružnice. Dakle, možemo preslikati samo dvije točke, ne treba tri...i puno lakše je konstruirati kružnicu jer imamo promjer, a ne tri točke pa ne moramo tražiti simetrale tetiva.

Bravo! 8)
Da, ako ozmemo baš onaj promjer kružnice koji leži na pravcu kroz središta obadvije kružnice, on će se preslikati u promjer tražene slike kružnice. Dakle, možemo preslikati samo dvije točke, ne treba tri...i puno lakše je konstruirati kružnicu jer imamo promjer, a ne tri točke pa ne moramo tražiti simetrale tetiva.

Bravo! Cool



_________________
mm
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice YIM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16, 17, 18  Sljedeće
Stranica 5 / 18.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan