Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Konstruktivne metode u geometriji (informacija)
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 16, 17, 18  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 18:14 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

mene ova inverzija ubija u pojam...ako ima koja dobra duša koja bi mi objasnila nešto...
dakle, imam točku A, i sad nju trebam inverzno preslikati s obzirom na kružnicu k(S,r), a ja ni to ne znam...
mene ova inverzija ubija u pojam...ako ima koja dobra duša koja bi mi objasnila nešto...
dakle, imam točku A, i sad nju trebam inverzno preslikati s obzirom na kružnicu k(S,r), a ja ni to ne znam...


[Vrh]
jejo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2006. (19:25:36)
Postovi: (102)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 5

PostPostano: 18:17 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel zna netko kako se rjesava 8. zadatak?
ja probavala i probavala.. i probavala... i nista :)
jel zna netko kako se rjesava 8. zadatak?
ja probavala i probavala.. i probavala... i nista Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
criplebee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 05. 2010. (11:37:12)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 18:21 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]mene ova inverzija ubija u pojam...ako ima koja dobra duša koja bi mi objasnila nešto...
dakle, imam točku A, i sad nju trebam inverzno preslikati s obzirom na kružnicu k(S,r), a ja ni to ne znam...[/quote]

Ako je A izvan kružnice:
1. iz A povuces tangentu na k
2. iz diralista tangente i k spustis okomicu na pravac AS
3. sjeciste okomice i pravca je A'

ako je A unutra ide se obrnutim postupkom.
Anonymous (napisa):
mene ova inverzija ubija u pojam...ako ima koja dobra duša koja bi mi objasnila nešto...
dakle, imam točku A, i sad nju trebam inverzno preslikati s obzirom na kružnicu k(S,r), a ja ni to ne znam...


Ako je A izvan kružnice:
1. iz A povuces tangentu na k
2. iz diralista tangente i k spustis okomicu na pravac AS
3. sjeciste okomice i pravca je A'

ako je A unutra ide se obrnutim postupkom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sasuke
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 06. 2005. (19:22:00)
Postovi: (47)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 11 - 16
Lokacija: zemlja

PostPostano: 18:23 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zna li netko kako se rješava 7. zadatak?! Nekakav hint, bilo što. Pokušala sam na sto načina, ali mi ne ide.
Zna li netko kako se rješava 7. zadatak?! Nekakav hint, bilo što. Pokušala sam na sto načina, ali mi ne ide.



_________________
Never let the fear of striking out keep you from playing the game.

nyx
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 18:26 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

k1(T,|TF|)
k2(T1,|T1F|)
zajednicka tangenta od k1 i k2 => d
okomica na d kroz F => os

znas da je ravnalica jednako udaljena od bilo koje tocke na paraboli i ta je tocka isto udaljena od zarista pa zato to s kruznicama i onda tangente :)
k1(T,|TF|)
k2(T1,|T1F|)
zajednicka tangenta od k1 i k2 => d
okomica na d kroz F => os

znas da je ravnalica jednako udaljena od bilo koje tocke na paraboli i ta je tocka isto udaljena od zarista pa zato to s kruznicama i onda tangente Smile



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bug
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2003. (17:31:11)
Postovi: (1A9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 35 - 15
Lokacija: Kako kad!!

PostPostano: 18:28 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="criplebee"][quote="Bug"][quote="zabela"][quote="criplebee"][quote="zabela"]

M i N su tjemena. Kroz M i N idu okomice na os i sijeku tangentu.. Neka su to točke K i L. Kružnica promjera |KL| siječe os u fokusima.
F1 zrcališ s obzirom na t i dobivenu točku spojiš s F2. Sjecište te dužine i tangente je diralište.[/quote]

Ova konstrukcija vrijedi, ali kako u dokazu objasnit zasto je duljina KL=2e?
jel to ie po nekom teoremu ili?[/quote]

Bilo koja tangenta elipse siječe tjemene tangente tjemena A i B u dvije točke, U i V. Spojnice tih točaka s jednim žarištem su međusobno okomite.[/quote]

Nacrtah u geogebri i ne cini mi se bas da je tak![/quote]

Ti si nacrtao da su M i N sporedna tjemena, tj, MN=2b. Mislim da ovo samo vrijedi za MN=2a[/quote]

Imas pravo! Pogrijesio sam! :)
criplebee (napisa):
Bug (napisa):
zabela (napisa):
criplebee (napisa):
zabela (napisa):


M i N su tjemena. Kroz M i N idu okomice na os i sijeku tangentu.. Neka su to točke K i L. Kružnica promjera |KL| siječe os u fokusima.
F1 zrcališ s obzirom na t i dobivenu točku spojiš s F2. Sjecište te dužine i tangente je diralište.


Ova konstrukcija vrijedi, ali kako u dokazu objasnit zasto je duljina KL=2e?
jel to ie po nekom teoremu ili?


Bilo koja tangenta elipse siječe tjemene tangente tjemena A i B u dvije točke, U i V. Spojnice tih točaka s jednim žarištem su međusobno okomite.


Nacrtah u geogebri i ne cini mi se bas da je tak!


Ti si nacrtao da su M i N sporedna tjemena, tj, MN=2b. Mislim da ovo samo vrijedi za MN=2a


Imas pravo! Pogrijesio sam! Smile



_________________
Everybody Dies...
Nobody is perfect...

Non scholae, sed vitae discimus
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
lotus_eater
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2007. (14:12:28)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 18:30 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jejo"]jel zna netko kako se rjesava 8. zadatak?
ja probavala i probavala.. i probavala... i nista :)[/quote]

Preko Pascalova teorema. Samo trebaš povući proizvoljan pravac iz neke od ponuđenih točaka na kružnici i dalje po šabloni...
jejo (napisa):
jel zna netko kako se rjesava 8. zadatak?
ja probavala i probavala.. i probavala... i nista Smile


Preko Pascalova teorema. Samo trebaš povući proizvoljan pravac iz neke od ponuđenih točaka na kružnici i dalje po šabloni...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bug
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2003. (17:31:11)
Postovi: (1A9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 35 - 15
Lokacija: Kako kad!!

PostPostano: 18:39 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imamo trokut s nedostupnim vrhovima, kako konstruirati sredista opisane kruznice, upisane?

Iscrpio sam ideje! Ako moze pomoc mala! ;)
Imamo trokut s nedostupnim vrhovima, kako konstruirati sredista opisane kruznice, upisane?

Iscrpio sam ideje! Ako moze pomoc mala! Wink



_________________
Everybody Dies...
Nobody is perfect...

Non scholae, sed vitae discimus
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
mmanda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 04. 2010. (19:12:11)
Postovi: (20)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:07 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam jedno pitanje vezano za zadnje vježbe, [b]6.3. konstrukcije ravnalom i šestarom u omeđenom dijelu ravnine, zd.1[/b].:

Kada odabiremo točke C' i D' na pravcima CB i DB, da li su proizvoljne ili C'D' mora biti paralelno s CD??? Ja sam imao nekih neodgodivih obaveza u vrijeme drugog djela vježbi( :oops: ), kad je, navodno, rečeno da moraju, ali nisam siguran.

Hvala!

Aha, ACD homotet. s A'C'D', dakle moraju biti paralelni
Imam jedno pitanje vezano za zadnje vježbe, 6.3. konstrukcije ravnalom i šestarom u omeđenom dijelu ravnine, zd.1.:

Kada odabiremo točke C' i D' na pravcima CB i DB, da li su proizvoljne ili C'D' mora biti paralelno s CD??? Ja sam imao nekih neodgodivih obaveza u vrijeme drugog djela vježbi( Embarassed ), kad je, navodno, rečeno da moraju, ali nisam siguran.

Hvala!

Aha, ACD homotet. s A'C'D', dakle moraju biti paralelni



_________________
mm
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice YIM
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 19:19 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bug"]Imamo trokut s nedostupnim vrhovima, kako konstruirati sredista opisane kruznice, upisane?

Iscrpio sam ideje! Ako moze pomoc mala! ;)[/quote]
ja bi to ovak, al ne znam dal je tocno...
povuces 3 proizvoljna pravca tak da svaki sijece 2 razlicite stranice trokuta (jedan a i b, drugi b i c, treci a i c) i sad treba konstruirati simetricno s obzirom na svaki taj pravac tocke A', B' i C', onda konstruiras polovista od A'B', A'C' i B'C', pa konstruiras polovista od AB, BC i AC opet smetricno s obzirom na te iste proizvoljne pravce. konstruiras simetrale kroz ta polovista i sjeciste je srediste opisane kruznice.

za srediste upisane ne znam...
Bug (napisa):
Imamo trokut s nedostupnim vrhovima, kako konstruirati sredista opisane kruznice, upisane?

Iscrpio sam ideje! Ako moze pomoc mala! Wink

ja bi to ovak, al ne znam dal je tocno...
povuces 3 proizvoljna pravca tak da svaki sijece 2 razlicite stranice trokuta (jedan a i b, drugi b i c, treci a i c) i sad treba konstruirati simetricno s obzirom na svaki taj pravac tocke A', B' i C', onda konstruiras polovista od A'B', A'C' i B'C', pa konstruiras polovista od AB, BC i AC opet smetricno s obzirom na te iste proizvoljne pravce. konstruiras simetrale kroz ta polovista i sjeciste je srediste opisane kruznice.

za srediste upisane ne znam...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mery
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2008. (21:57:21)
Postovi: (43)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 19:21 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]mene ova inverzija ubija u pojam...ako ima koja dobra duša koja bi mi objasnila nešto...
dakle, imam točku A, i sad nju trebam inverzno preslikati s obzirom na kružnicu k(S,r), a ja ni to ne znam...[/quote]


ovako k(S,r) je kruznica inverzije spojis tocku A sa sredistem kruznica i onda iz A povuces tangente na tu kruznicu i oznacis diralista tangenti D1 i D2,spojnica diralista sijece spojnicu SA u tocki A1 sto je i trazena tocka ,vrijedi i obrat.
Anonymous (napisa):
mene ova inverzija ubija u pojam...ako ima koja dobra duša koja bi mi objasnila nešto...
dakle, imam točku A, i sad nju trebam inverzno preslikati s obzirom na kružnicu k(S,r), a ja ni to ne znam...



ovako k(S,r) je kruznica inverzije spojis tocku A sa sredistem kruznica i onda iz A povuces tangente na tu kruznicu i oznacis diralista tangenti D1 i D2,spojnica diralista sijece spojnicu SA u tocki A1 sto je i trazena tocka ,vrijedi i obrat.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bug
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2003. (17:31:11)
Postovi: (1A9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 35 - 15
Lokacija: Kako kad!!

PostPostano: 19:26 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Buga."][quote="Bug"]Imamo trokut s nedostupnim vrhovima, kako konstruirati sredista opisane kruznice, upisane?

Iscrpio sam ideje! Ako moze pomoc mala! ;)[/quote]
ja bi to ovak, al ne znam dal je tocno...
povuces 3 proizvoljna pravca tak da svaki sijece 2 razlicite stranice trokuta (jedan a i b, drugi b i c, treci a i c)[b] i sad treba konstruirati simetricno s obzirom na svaki taj pravac tocke A', B' i C'[/b], onda konstruiras polovista od A'B', A'C' i B'C', pa konstruiras polovista od AB, BC i AC opet smetricno s obzirom na te iste proizvoljne pravce. konstruiras simetrale kroz ta polovista i sjeciste je srediste opisane kruznice.

za srediste upisane ne znam...[/quote]


Boldani dio mi bas nje jasan. :oops:

edit: Za upisanu sam skuzio.
Buga. (napisa):
Bug (napisa):
Imamo trokut s nedostupnim vrhovima, kako konstruirati sredista opisane kruznice, upisane?

Iscrpio sam ideje! Ako moze pomoc mala! Wink

ja bi to ovak, al ne znam dal je tocno...
povuces 3 proizvoljna pravca tak da svaki sijece 2 razlicite stranice trokuta (jedan a i b, drugi b i c, treci a i c) i sad treba konstruirati simetricno s obzirom na svaki taj pravac tocke A', B' i C', onda konstruiras polovista od A'B', A'C' i B'C', pa konstruiras polovista od AB, BC i AC opet smetricno s obzirom na te iste proizvoljne pravce. konstruiras simetrale kroz ta polovista i sjeciste je srediste opisane kruznice.

za srediste upisane ne znam...



Boldani dio mi bas nje jasan. Embarassed

edit: Za upisanu sam skuzio.



_________________
Everybody Dies...
Nobody is perfect...

Non scholae, sed vitae discimus
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 19:56 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bug"][quote="Buga."][quote="Bug"]Imamo trokut s nedostupnim vrhovima, kako konstruirati sredista opisane kruznice, upisane?

Iscrpio sam ideje! Ako moze pomoc mala! ;)[/quote]
ja bi to ovak, al ne znam dal je tocno...
povuces 3 proizvoljna pravca tak da svaki sijece 2 razlicite stranice trokuta (jedan a i b, drugi b i c, treci a i c)[b] i sad treba konstruirati simetricno s obzirom na svaki taj pravac tocke A', B' i C'[/b], onda konstruiras polovista od A'B', A'C' i B'C', pa konstruiras polovista od AB, BC i AC opet smetricno s obzirom na te iste proizvoljne pravce. konstruiras simetrale kroz ta polovista i sjeciste je srediste opisane kruznice.

za srediste upisane ne znam...[/quote]


Boldani dio mi bas nje jasan. :oops:

edit: Za upisanu sam skuzio.[/quote]
evo npr. za vrh A' - gledas pravce koji odreduju vrh A (nazovimo ih b i c), i svaki od tih pravaca preslikas simetricno s obzirom na onaj proizvoljan pravac koji si povukao a koji sijece pravce b i c, i sjeciste tih dobivenih pravaca je vrh A'. analogno za B' i C'.

kak ide za upisanu kruznicu? recimo, na isti nacin dobim te tocke A', B' i C', konstruiram simetralu kuta iz svake od tih tocaka, i onda simetricno s obzirom na one iste proizvolje pravce dobim simetrale iz vrhova A, B i C, i di se sijeku je srediste upisane?
Bug (napisa):
Buga. (napisa):
Bug (napisa):
Imamo trokut s nedostupnim vrhovima, kako konstruirati sredista opisane kruznice, upisane?

Iscrpio sam ideje! Ako moze pomoc mala! Wink

ja bi to ovak, al ne znam dal je tocno...
povuces 3 proizvoljna pravca tak da svaki sijece 2 razlicite stranice trokuta (jedan a i b, drugi b i c, treci a i c) i sad treba konstruirati simetricno s obzirom na svaki taj pravac tocke A', B' i C', onda konstruiras polovista od A'B', A'C' i B'C', pa konstruiras polovista od AB, BC i AC opet smetricno s obzirom na te iste proizvoljne pravce. konstruiras simetrale kroz ta polovista i sjeciste je srediste opisane kruznice.

za srediste upisane ne znam...



Boldani dio mi bas nje jasan. Embarassed

edit: Za upisanu sam skuzio.

evo npr. za vrh A' - gledas pravce koji odreduju vrh A (nazovimo ih b i c), i svaki od tih pravaca preslikas simetricno s obzirom na onaj proizvoljan pravac koji si povukao a koji sijece pravce b i c, i sjeciste tih dobivenih pravaca je vrh A'. analogno za B' i C'.

kak ide za upisanu kruznicu? recimo, na isti nacin dobim te tocke A', B' i C', konstruiram simetralu kuta iz svake od tih tocaka, i onda simetricno s obzirom na one iste proizvolje pravce dobim simetrale iz vrhova A, B i C, i di se sijeku je srediste upisane?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bug
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2003. (17:31:11)
Postovi: (1A9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 35 - 15
Lokacija: Kako kad!!

PostPostano: 20:32 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Povuces prozvoljan paralelan pravac s jednom od stranica, onda s drugom napravis isto tako ali ti udaljenost te druge stranice i pravca mora biti ista ko i prva, dobijes kut jednak onome od trokuta, tako napravis i za ostala 2 i onda konstruiras simetrale. Te simetrale prolaze i kroz vrhove orginalnog trokuta i takodjer su simetrale!

Nadam se da nisam zbrkano napisao!

evo ima ispod u geogebri, ali samo za jedan vrh!

[size=9][color=#999999]Added after 8 minutes:[/color][/size]

Zadnja 2 koraka su visak! ;)
Povuces prozvoljan paralelan pravac s jednom od stranica, onda s drugom napravis isto tako ali ti udaljenost te druge stranice i pravca mora biti ista ko i prva, dobijes kut jednak onome od trokuta, tako napravis i za ostala 2 i onda konstruiras simetrale. Te simetrale prolaze i kroz vrhove orginalnog trokuta i takodjer su simetrale!

Nadam se da nisam zbrkano napisao!

evo ima ispod u geogebri, ali samo za jedan vrh!

Added after 8 minutes:

Zadnja 2 koraka su visak! Wink



_________________
Everybody Dies...
Nobody is perfect...

Non scholae, sed vitae discimus



trokut s nedostupnim vrhovima (upisana kruznica).rar
 Description:

Download
 Filename:  trokut s nedostupnim vrhovima (upisana kruznica).rar
 Filesize:  5.91 KB
 Downloaded:  72 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 20:42 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bug"]Povuces prozvoljan paralelan pravac s jednom od stranica, onda s drugom napravis isto tako ali ti udaljenost te druge stranice i pravca mora biti ista ko i prva, dobijes kut jednak onome od trokuta, tako napravis i za ostala 2 i onda konstruiras simetrale. Te simetrale prolaze i kroz vrhove orginalnog trokuta i takodjer su simetrale!

Nadam se da nisam zbrkano napisao!

evo ima ispod u geogebri, ali samo za jedan vrh!

[size=9][color=#999999]Added after 8 minutes:[/color][/size]

Zadnja 2 koraka su visak! ;)[/quote]

Hm, zanimljivo :D Hvala!
Bug (napisa):
Povuces prozvoljan paralelan pravac s jednom od stranica, onda s drugom napravis isto tako ali ti udaljenost te druge stranice i pravca mora biti ista ko i prva, dobijes kut jednak onome od trokuta, tako napravis i za ostala 2 i onda konstruiras simetrale. Te simetrale prolaze i kroz vrhove orginalnog trokuta i takodjer su simetrale!

Nadam se da nisam zbrkano napisao!

evo ima ispod u geogebri, ali samo za jedan vrh!

Added after 8 minutes:

Zadnja 2 koraka su visak! Wink


Hm, zanimljivo Very Happy Hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bug
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2003. (17:31:11)
Postovi: (1A9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 35 - 15
Lokacija: Kako kad!!

PostPostano: 21:13 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel se to smije tako?

Hvala i tebi za pomoc! ;)
Jel se to smije tako?

Hvala i tebi za pomoc! Wink



_________________
Everybody Dies...
Nobody is perfect...

Non scholae, sed vitae discimus
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 21:47 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bug"]Jel se to smije tako?

Hvala i tebi za pomoc! ;)[/quote]

pa meni zvuci dobro. smanjis trokut tak da stane na papir :D
a za moj zadatak, ne znam dal je tocan.
Bug (napisa):
Jel se to smije tako?

Hvala i tebi za pomoc! Wink


pa meni zvuci dobro. smanjis trokut tak da stane na papir Very Happy
a za moj zadatak, ne znam dal je tocan.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bug
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2003. (17:31:11)
Postovi: (1A9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 35 - 15
Lokacija: Kako kad!!

PostPostano: 21:57 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

A valjda je dobro!
Joj meni treba sutra 12 bodova, nadam se da ce past! :D
A valjda je dobro!
Joj meni treba sutra 12 bodova, nadam se da ce past! Very Happy



_________________
Everybody Dies...
Nobody is perfect...

Non scholae, sed vitae discimus
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
tinker bell
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2009. (08:46:34)
Postovi: (47)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2

PostPostano: 22:29 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

moze neko objasnit ovaj drugi zadatak s kolokvija prosle god??plizzz :D
moze neko objasnit ovaj drugi zadatak s kolokvija prosle god??plizzz Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 22:50 pon, 7. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Promatraj točku kao kružnicu ništičnog polumjera, a pravac kao kružnicu beskonačnog polumjera. Na koji problem sada podsječa ovaj zadatak? ;)
Promatraj točku kao kružnicu ništičnog polumjera, a pravac kao kružnicu beskonačnog polumjera. Na koji problem sada podsječa ovaj zadatak? Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 16, 17, 18  Sljedeće
Stranica 11 / 18.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan