Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Popravni kolokvij iz 2009. (informacija)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Linearna algebra 1 (smjer nastavnički)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
boo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 03. 2008. (15:36:20)
Postovi: (16)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 20:48 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anna Lee"]Pretpostavljam 3. zadatak, 2. je sa polinomima i potprostorom.

Dakle, kako sam ja to rijesila:
Antisimetricna matrica: A=-A^t, na dijagonali su nule i onda matrica ima oblik

0 b
-b 0

iz toga se vidi da je dim(X)=1.

Za skup Y se provjeri linearna nezavisnost. Ja sam dobila da je nezavisno i onda je dim(Y) = 3.

Sad sam uzela i onu matricu koja je baza za X i ove iz Y i provjerila njihovu linearnu nezavisnost i isto dobila da je nezavisno.
Prema tome, onda se ona matrica iz X-a ne moze zapisati kao linearna kombinacija ovih iz Y, pa je suma direktna, a dim(X+Y)=4.[/quote]

ta iz X ti je lin zavisna sa 1. i 3. iz Y, samo ih oduzmes i vidis da su lin zavisni, pa ti je dim(X+Y)=3 i suma nije direktna

[size=9][color=#999999]Added after 39 seconds:[/color][/size]

[quote="abc"]Evo mene opet s nekim pitanjem. tom neznanju nikad kraja.. :)
dakle, oni zadaci gdje treba gaussovom metodom eliminacije rješiti sustav jednadžbi..dal ima tu nekog pravila kod provođenja transformacija (osim što se moraju raditi samo nad recima)??
jer meni je jasno što treba raditi al nikak da dobijem točno, vrtim se u krug s tim nesretnim transformacijama..
evo recimo svoj zadatak u kolokviju nisam znala rješiti ni na kolokviju ni doma ni sad ga još uvijek ne znam, dok sam taj isti zadatak iz druge grupe kolokvija rješila u par minuta.
i nije da nemam prakse s rješavanjem tih transformacija, jer sam sporješavala sve zadatke iz bilj i svih kolokvija ali vrlo često mi se desi da se te transformacije otegnu do nemila i nedraga i nikako da dobim rješenje.
pa me zanima dal ima kakvih pravila ne znam, za odabir pivotnih elemenata ili tako nešto..??
bilo što što bi pomoglo u rješavanju?[/quote]

da li pazis da samo jednom uzimas isti pivotni?

[size=9][color=#999999]Added after 5 minutes:[/color][/size]

[quote="Anonymous"]dal mi neko može pliiiz objasniti kak se rješava 4. zadatak?
ja sam računala ovako: sustav je cramerov akko je determinanta različita od 0.
i sad sam računala determinantu i dobila c=0, c=1. znači sustav je cramerov akko je c realan broj različit od 0 i 1.
za c=0 sam dobila da sustav nema rješenja, a za c=1 sam dobila: x1+x4=3, x2=0, x3=1 i sad ne znam što dalje s tim..
nekak mi to ne izgleda previše točno. :)
jel to sad kraj zadatka il treba još nešto računati??
dal treba računati x1, x2 i x3 po formuli xn=Dn/D??
provjerila sam postupak već par puta i nikako ne mogu naći grešku..
i molim neku dobru dušu da mi objasni u čemu je greška jer tek sad noć prije popravnog kužim da ništ ne kužim. :)[/quote]

nitko ne kaze da sustav mora biti cramerov pa s toga ne racunas determinantu niti ti treba konkretan c.pa dobijes:
x1+cx4=2
x2=0
x3=1
x4*(c^2-c)=c-1 -----> x4=1/c (to uvrstis u x1 pa je x1=2-cx4=1)

i sad jedino za c=0 ne postoji rjesenje jer je u nazivniku kod x4
Anna Lee (napisa):
Pretpostavljam 3. zadatak, 2. je sa polinomima i potprostorom.

Dakle, kako sam ja to rijesila:
Antisimetricna matrica: A=-A^t, na dijagonali su nule i onda matrica ima oblik

0 b
-b 0

iz toga se vidi da je dim(X)=1.

Za skup Y se provjeri linearna nezavisnost. Ja sam dobila da je nezavisno i onda je dim(Y) = 3.

Sad sam uzela i onu matricu koja je baza za X i ove iz Y i provjerila njihovu linearnu nezavisnost i isto dobila da je nezavisno.
Prema tome, onda se ona matrica iz X-a ne moze zapisati kao linearna kombinacija ovih iz Y, pa je suma direktna, a dim(X+Y)=4.


ta iz X ti je lin zavisna sa 1. i 3. iz Y, samo ih oduzmes i vidis da su lin zavisni, pa ti je dim(X+Y)=3 i suma nije direktna

Added after 39 seconds:

abc (napisa):
Evo mene opet s nekim pitanjem. tom neznanju nikad kraja.. Smile
dakle, oni zadaci gdje treba gaussovom metodom eliminacije rješiti sustav jednadžbi..dal ima tu nekog pravila kod provođenja transformacija (osim što se moraju raditi samo nad recima)??
jer meni je jasno što treba raditi al nikak da dobijem točno, vrtim se u krug s tim nesretnim transformacijama..
evo recimo svoj zadatak u kolokviju nisam znala rješiti ni na kolokviju ni doma ni sad ga još uvijek ne znam, dok sam taj isti zadatak iz druge grupe kolokvija rješila u par minuta.
i nije da nemam prakse s rješavanjem tih transformacija, jer sam sporješavala sve zadatke iz bilj i svih kolokvija ali vrlo često mi se desi da se te transformacije otegnu do nemila i nedraga i nikako da dobim rješenje.
pa me zanima dal ima kakvih pravila ne znam, za odabir pivotnih elemenata ili tako nešto..??
bilo što što bi pomoglo u rješavanju?


da li pazis da samo jednom uzimas isti pivotni?

Added after 5 minutes:

Anonymous (napisa):
dal mi neko može pliiiz objasniti kak se rješava 4. zadatak?
ja sam računala ovako: sustav je cramerov akko je determinanta različita od 0.
i sad sam računala determinantu i dobila c=0, c=1. znači sustav je cramerov akko je c realan broj različit od 0 i 1.
za c=0 sam dobila da sustav nema rješenja, a za c=1 sam dobila: x1+x4=3, x2=0, x3=1 i sad ne znam što dalje s tim..
nekak mi to ne izgleda previše točno. Smile
jel to sad kraj zadatka il treba još nešto računati??
dal treba računati x1, x2 i x3 po formuli xn=Dn/D??
provjerila sam postupak već par puta i nikako ne mogu naći grešku..
i molim neku dobru dušu da mi objasni u čemu je greška jer tek sad noć prije popravnog kužim da ništ ne kužim. Smile


nitko ne kaze da sustav mora biti cramerov pa s toga ne racunas determinantu niti ti treba konkretan c.pa dobijes:
x1+cx4=2
x2=0
x3=1
x4*(c^2-c)=c-1 -----> x4=1/c (to uvrstis u x1 pa je x1=2-cx4=1)

i sad jedino za c=0 ne postoji rjesenje jer je u nazivniku kod x4


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
*devil*
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 05. 2010. (18:54:43)
Postovi: (20)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:48 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ abc

hmm
ja znam da se ne smije uzimat pivotni element iz istog stupca ili retka...
odnosno...
ako imaš kvadratnu mtricu reda 3
a b c
d e f
g h i

znači ako uzmeš sad npr a, više ne smiješ uzimat taj prvi redak i prvi stupac već uzimaš primjerice za pivotni e... i tako dokle sve ne potroširš....

nadam se da je to to, mislim ja mislim barem da je... (ako nisam nešto pobrkala)
:shock:
@ abc

hmm
ja znam da se ne smije uzimat pivotni element iz istog stupca ili retka...
odnosno...
ako imaš kvadratnu mtricu reda 3
a b c
d e f
g h i

znači ako uzmeš sad npr a, više ne smiješ uzimat taj prvi redak i prvi stupac već uzimaš primjerice za pivotni e... i tako dokle sve ne potroširš....

nadam se da je to to, mislim ja mislim barem da je... (ako nisam nešto pobrkala)
Shocked



_________________
Nemoj nikad voljeti, možda nećeš shvatiti, jer kad jednom zavoliš, znaj da ćeš patiti. Zaborav je težak voljenog bića, a ljubav je uvijek neka tužna priča.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
boo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 03. 2008. (15:36:20)
Postovi: (16)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 21:04 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

jep.... to bi trebalo biti to...
jep.... to bi trebalo biti to...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
abc
Gost





PostPostano: 21:16 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok, hvala na odgovoru, ovo da se ne smije pivot uzimati više ni iz tog retka nisam znala..valjda bude sad lakše. :)

a što se tiče onog zadatka di treba rješiti u ovisnosti o c, ja isto najprije nisam rješavala sustav ko da je cramerov al sam onda vidla u rješenjima drugog kolokvija od ove god da je rješeno na taj način..a zadatak isto glasi rješite u ovisnosti o lambda..??
pa mi nije jasno kad onda treba rješavat tak pomoću determinante a kad ne??
zašto se zadatak koji potpuno isto glasi i u kolokviju iz 2010 i u popravnom iz 2009 rješava na skroz različite načine?
ok, hvala na odgovoru, ovo da se ne smije pivot uzimati više ni iz tog retka nisam znala..valjda bude sad lakše. Smile

a što se tiče onog zadatka di treba rješiti u ovisnosti o c, ja isto najprije nisam rješavala sustav ko da je cramerov al sam onda vidla u rješenjima drugog kolokvija od ove god da je rješeno na taj način..a zadatak isto glasi rješite u ovisnosti o lambda..??
pa mi nije jasno kad onda treba rješavat tak pomoću determinante a kad ne??
zašto se zadatak koji potpuno isto glasi i u kolokviju iz 2010 i u popravnom iz 2009 rješava na skroz različite načine?


[Vrh]
boo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 03. 2008. (15:36:20)
Postovi: (16)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 21:22 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="abc"]ok, hvala na odgovoru, ovo da se ne smije pivot uzimati više ni iz tog retka nisam znala..valjda bude sad lakše. :)

a što se tiče onog zadatka di treba rješiti u ovisnosti o c, ja isto najprije nisam rješavala sustav ko da je cramerov al sam onda vidla u rješenjima drugog kolokvija od ove god da je rješeno na taj način..a zadatak isto glasi rješite u ovisnosti o lambda..??
pa mi nije jasno kad onda treba rješavat tak pomoću determinante a kad ne??
zašto se zadatak koji potpuno isto glasi i u kolokviju iz 2010 i u popravnom iz 2009 rješava na skroz različite načine?[/quote]

mozda moje nije tocno, tak da se nemoj ravnati po tome... ja iskreno za ovo pivotni iz stupca nisam znala, ali gledam svoja rjesavanja i nigdje nisam uzimala iz istog....

ovo za c.... mozda se moze u nekim slucajima preko cramera pa dobis neke uvjete ili nesto, ne znam iskreno, ja sam rijesila eliminacijom... a mislim da ako ne pise precizno na koji nacin da se radi da biramo sta nama pase (naravno pomogucnosti tocno)
abc (napisa):
ok, hvala na odgovoru, ovo da se ne smije pivot uzimati više ni iz tog retka nisam znala..valjda bude sad lakše. Smile

a što se tiče onog zadatka di treba rješiti u ovisnosti o c, ja isto najprije nisam rješavala sustav ko da je cramerov al sam onda vidla u rješenjima drugog kolokvija od ove god da je rješeno na taj način..a zadatak isto glasi rješite u ovisnosti o lambda..??
pa mi nije jasno kad onda treba rješavat tak pomoću determinante a kad ne??
zašto se zadatak koji potpuno isto glasi i u kolokviju iz 2010 i u popravnom iz 2009 rješava na skroz različite načine?


mozda moje nije tocno, tak da se nemoj ravnati po tome... ja iskreno za ovo pivotni iz stupca nisam znala, ali gledam svoja rjesavanja i nigdje nisam uzimala iz istog....

ovo za c.... mozda se moze u nekim slucajima preko cramera pa dobis neke uvjete ili nesto, ne znam iskreno, ja sam rijesila eliminacijom... a mislim da ako ne pise precizno na koji nacin da se radi da biramo sta nama pase (naravno pomogucnosti tocno)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
*devil*
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 05. 2010. (18:54:43)
Postovi: (20)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:31 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

uglavnom kad nije definiran način rješavanja svom srećom pa rješavaš kako ti paše i kako znaš...
hehe

:D
uglavnom kad nije definiran način rješavanja svom srećom pa rješavaš kako ti paše i kako znaš...
hehe

Very Happy



_________________
Nemoj nikad voljeti, možda nećeš shvatiti, jer kad jednom zavoliš, znaj da ćeš patiti. Zaborav je težak voljenog bića, a ljubav je uvijek neka tužna priča.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
e
Gost





PostPostano: 21:37 uto, 22. 6. 2010    Naslov: ew Citirajte i odgovorite

ali te zadatke je tako lako zeznit,cak i da znas metodu rjesavanja,velike su ti sanse da u racunanju negdi falis.

a teorija donosi 40%.vise me nekako taj dio zabrinjava.
kako stojite sa tim,na sta ste se vise fokusirali? :?: :?:
ali te zadatke je tako lako zeznit,cak i da znas metodu rjesavanja,velike su ti sanse da u racunanju negdi falis.

a teorija donosi 40%.vise me nekako taj dio zabrinjava.
kako stojite sa tim,na sta ste se vise fokusirali? Question Question


[Vrh]
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 21:40 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

U kojoj predavaonici sutra to pisemo? :-k
U kojoj predavaonici sutra to pisemo? Think


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gd
Gost





PostPostano: 21:41 uto, 22. 6. 2010    Naslov: s Citirajte i odgovorite

[quote="buba"]U kojoj predavaonici sutra to pisemo? :-k[/quote]

toce vjerojatno prof odlucit tek kad se skupimo..
u 9 je kolokvij,?? jeli??
buba (napisa):
U kojoj predavaonici sutra to pisemo? Think


toce vjerojatno prof odlucit tek kad se skupimo..
u 9 je kolokvij,?? jeli??


[Vrh]
bernhard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 03. 2010. (20:38:33)
Postovi: (6E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4
Lokacija: Multiple users - od 2012 profil iskljucivo koristi Maria Culjak

PostPostano: 21:45 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

yup kolokvij je u 9... mislim da nas cuva doc.Franusic.. 8)
ucite teoriju trebat ce vam za usmeni! :D
moramo popravit statistiku jer prosle godine dvoje je ljudi proslo popravni i onda su pali na usmenom! :shock:
sretno svima sutra!!!!!!!!!!!!!
yup kolokvij je u 9... mislim da nas cuva doc.Franusic.. Cool
ucite teoriju trebat ce vam za usmeni! Very Happy
moramo popravit statistiku jer prosle godine dvoje je ljudi proslo popravni i onda su pali na usmenom! Shocked
sretno svima sutra!!!!!!!!!!!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
abc
Gost





PostPostano: 21:49 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, u 9 je kolokvij. a di se onda trebamo skupit? kod oglasne?

mene isto muči teorija, ja te dokaze i to ne znam baš, mislila sam da je teorija rezervirana za usmeni pa sam se fokusirala više na rješavanje zadataka, sad kad vidim da teorija iznosi tako puno sve se bojim kaj ću sutra pisati na kolokviju.. :)
znala bi ja to objasnit svojim rječima nekako, al sad baš točne definicije..hm..
al ajde još samo sutra pismeni i onda usmeni ako prođem pa konačno gotovo, više nemam snage..
nakon ovog faksa morat ću na neku rehabilitaciju, fizičku i psihičku hehe :)

sretno svima sutra! nadam se da ćemo se svi probudit puno pametniji. :D
da, u 9 je kolokvij. a di se onda trebamo skupit? kod oglasne?

mene isto muči teorija, ja te dokaze i to ne znam baš, mislila sam da je teorija rezervirana za usmeni pa sam se fokusirala više na rješavanje zadataka, sad kad vidim da teorija iznosi tako puno sve se bojim kaj ću sutra pisati na kolokviju.. Smile
znala bi ja to objasnit svojim rječima nekako, al sad baš točne definicije..hm..
al ajde još samo sutra pismeni i onda usmeni ako prođem pa konačno gotovo, više nemam snage..
nakon ovog faksa morat ću na neku rehabilitaciju, fizičku i psihičku hehe Smile

sretno svima sutra! nadam se da ćemo se svi probudit puno pametniji. Very Happy


[Vrh]
gs
Gost





PostPostano: 21:49 uto, 22. 6. 2010    Naslov: s Citirajte i odgovorite

[quote="bernhard"]yup kolokvij je u 9... mislim da nas cuva doc.Franusic.. 8)
ucite teoriju trebat ce vam za usmeni! :D
moramo popravit statistiku jer prosle godine dvoje je ljudi proslo popravni i onda su pali na usmenom! :shock:
sretno svima sutra!!!!!!!!!!!!![/quote]

al ih je i manje pisalo,ni desetak,a popravni im je bio lagan stvarno,
kad bi nama bar bili tako osnovni pojmovi iz teorije,i najosnovniji zadatci,mozda bi i prosla ,ovako-cisto sumnjam. :(
bernhard (napisa):
yup kolokvij je u 9... mislim da nas cuva doc.Franusic.. Cool
ucite teoriju trebat ce vam za usmeni! Very Happy
moramo popravit statistiku jer prosle godine dvoje je ljudi proslo popravni i onda su pali na usmenom! Shocked
sretno svima sutra!!!!!!!!!!!!!


al ih je i manje pisalo,ni desetak,a popravni im je bio lagan stvarno,
kad bi nama bar bili tako osnovni pojmovi iz teorije,i najosnovniji zadatci,mozda bi i prosla ,ovako-cisto sumnjam. Sad


[Vrh]
*devil*
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 05. 2010. (18:54:43)
Postovi: (20)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:08 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

sretno ljudi sutra ... :roll:
nadam se da ćemo ako ne baš svi proč onda barem veeeeeeeelka večina...
držim fige :D
sretno ljudi sutra ... Rolling Eyes
nadam se da ćemo ako ne baš svi proč onda barem veeeeeeeelka večina...
držim fige Very Happy



_________________
Nemoj nikad voljeti, možda nećeš shvatiti, jer kad jednom zavoliš, znaj da ćeš patiti. Zaborav je težak voljenog bića, a ljubav je uvijek neka tužna priča.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
stella
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 01. 2010. (10:17:47)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 22:46 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

gdje pisemo kolokvij u kojoj predavaoni
gdje pisemo kolokvij u kojoj predavaoni


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anna Lee2
Gost





PostPostano: 9:59 sri, 23. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pisala sam sad kolokvij, samo prvi dio. I imam jedan zadatak koji me jako muci.

Dakle, 3.:
Oznacimo sa T podskup vektorskog prostora P3 koji se sastoji od svih onih polinoma ciji su koeficijenti razliciti od nule. Odredite dim [T].

To je dimenzija linearne ljuske? As if svih kombinacija?
Jel rjesenje 15? :shock:

Znam da je sad proso kolokvij i da vam je svima pao kamen sa srca, al mene ovo jako muci sad, pa pliz help.
Pisala sam sad kolokvij, samo prvi dio. I imam jedan zadatak koji me jako muci.

Dakle, 3.:
Oznacimo sa T podskup vektorskog prostora P3 koji se sastoji od svih onih polinoma ciji su koeficijenti razliciti od nule. Odredite dim [T].

To je dimenzija linearne ljuske? As if svih kombinacija?
Jel rjesenje 15? Shocked

Znam da je sad proso kolokvij i da vam je svima pao kamen sa srca, al mene ovo jako muci sad, pa pliz help.


[Vrh]
Juraj Siftar
Gost





PostPostano: 11:28 sri, 23. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne može biti 15 dimenzija potprostora vekt. prostora dim 4.

Odgovor je 4, to je cijeli prostor jer možete naći bazu od vektora kojima
su svi koeficijenti različiti od 0.
Ne može biti 15 dimenzija potprostora vekt. prostora dim 4.

Odgovor je 4, to je cijeli prostor jer možete naći bazu od vektora kojima
su svi koeficijenti različiti od 0.


[Vrh]
nzuvela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 10. 2007. (13:38:56)
Postovi: (50)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 14:11 sri, 23. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kada možemo očekivati rezultate popravnog kolokvija? Dali je možda danas bilo rečeno?
Kada možemo očekivati rezultate popravnog kolokvija? Dali je možda danas bilo rečeno?



_________________
"Nemoguće je da se sve dokazuje."
Aristotel
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:57 sri, 23. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Juraj Siftar"]Ne može biti 15 dimenzija potprostora vekt. prostora dim 4.

Odgovor je 4, to je cijeli prostor jer možete naći bazu od vektora kojima
su svi koeficijenti različiti od 0.[/quote]

Ali, ali...ah.
Nikako mi to nije bilo jasno. I cinilo mi se glupo i prejednostavno da je rjesenje 4, pa sam morala izmislit dalje.

:cry:
Juraj Siftar (napisa):
Ne može biti 15 dimenzija potprostora vekt. prostora dim 4.

Odgovor je 4, to je cijeli prostor jer možete naći bazu od vektora kojima
su svi koeficijenti različiti od 0.


Ali, ali...ah.
Nikako mi to nije bilo jasno. I cinilo mi se glupo i prejednostavno da je rjesenje 4, pa sam morala izmislit dalje.

Crying or Very sad



_________________
"The tooth fairy teaches children that they can sell body parts for money."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ablili
Gost





PostPostano: 15:17 sri, 23. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nzuvela"]Kada možemo očekivati rezultate popravnog kolokvija? Dali je možda danas bilo rečeno?[/quote]

da,zbilja,kad su rezultati.? da znamo jel se mozemo polako pakirat za doma il jos par dana ostati ode,cekati usmeniii.... :shock:
nzuvela (napisa):
Kada možemo očekivati rezultate popravnog kolokvija? Dali je možda danas bilo rečeno?


da,zbilja,kad su rezultati.? da znamo jel se mozemo polako pakirat za doma il jos par dana ostati ode,cekati usmeniii.... Shocked


[Vrh]
Juraj Siftar
Gost





PostPostano: 16:03 sri, 23. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sutra, do 12, na ovom forumu.

Juraj Šiftar
Sutra, do 12, na ovom forumu.

Juraj Šiftar


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Linearna algebra 1 (smjer nastavnički) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 3 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan