Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

paralelno studiranje mat - fiz istraživacki smjer

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
FermatPell
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 01. 2008. (20:35:56)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4

PostPostano: 12:14 pon, 28. 6. 2010    Naslov: paralelno studiranje mat - fiz istraživacki smjer Citirajte i odgovorite

upravo sam zvao neku zenu iz referade na fizici, a ona je pocela komplicirati kako ja to necu stici blah blah. Mislim da mi je bolje upisati odmah oboje nego čekati godinu dana pa upisati drugo, jer ovako ću biti u prednosti. Uglavnom, siguran sam da cu vise manje se snaci na oba dva istovremeno, jer znam ljude koji su u doba Bologne studirali 2 istovremeno.

Znaci, ikakvi savjeti? Zena u referadi fizike mi je rekla da trebam dopuštenje ministarstva :roll: :roll: A tjedan dana prije su mi rekli da nema problema.
upravo sam zvao neku zenu iz referade na fizici, a ona je pocela komplicirati kako ja to necu stici blah blah. Mislim da mi je bolje upisati odmah oboje nego čekati godinu dana pa upisati drugo, jer ovako ću biti u prednosti. Uglavnom, siguran sam da cu vise manje se snaci na oba dva istovremeno, jer znam ljude koji su u doba Bologne studirali 2 istovremeno.

Znaci, ikakvi savjeti? Zena u referadi fizike mi je rekla da trebam dopuštenje ministarstva Rolling Eyes Rolling Eyes A tjedan dana prije su mi rekli da nema problema.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 13:09 pon, 28. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

uh, za upisivanje dva studija tak u istoj godini ti treba, mislim, dopuštenje rektora, jer to nije uopće predviđeno statutom. valjda. tu bi ti možda mogla pomoći [url=http://degiorgi.math.hr/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=1867]arya[/url] koja je to napravila pred par godina.. javi ako je (ne) uspiješ kontaktirat..
uh, za upisivanje dva studija tak u istoj godini ti treba, mislim, dopuštenje rektora, jer to nije uopće predviđeno statutom. valjda. tu bi ti možda mogla pomoći arya koja je to napravila pred par godina.. javi ako je (ne) uspiješ kontaktirat..



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:50 pon, 28. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako zelis studirat dva faksa, jedan moras placat (punu participaciju). I to je to. Ministarstvo moras kontaktirat jedino ak se zelis oslobodit placanja na oba, al za to ti treba neki prosjek (mislim 4.5).
Ako zelis studirat dva faksa, jedan moras placat (punu participaciju). I to je to. Ministarstvo moras kontaktirat jedino ak se zelis oslobodit placanja na oba, al za to ti treba neki prosjek (mislim 4.5).



_________________
"The tooth fairy teaches children that they can sell body parts for money."


Zadnja promjena: Anna Lee; 12:58 ned, 30. 1. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
FermatPell
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 01. 2008. (20:35:56)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4

PostPostano: 15:03 pon, 28. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Ne treba ti nikakvo dopustenje, mene nitko nista nije pitao.
Ako zelis studirat dva faksa, jedan moras placat (punu participaciju). I to je to. Ministarstvo moras kontaktirat jedino ak se zelis oslobodit placanja na oba, al za to ti treba neki prosjek (mislim 4.5).[/quote]

To je vjerojatno bilo kad si ti upisivala.

Danas su prijave na fakultete preko portala www.postani-student.hr, znači u potpunosti elektronički, a tamo se može prijaviti samo jedan studijski program. Također, mislim da više nema ni izvanrednih studenata, svi su redovni.

Ovi u referadi se ponašaju kao da ih molim da me preko reda upišu ili kao da ih tražim bogzna kakve privilegije, a samo želim upisati fax na koji imam direktan. :roll:
Citat:
Ne treba ti nikakvo dopustenje, mene nitko nista nije pitao.
Ako zelis studirat dva faksa, jedan moras placat (punu participaciju). I to je to. Ministarstvo moras kontaktirat jedino ak se zelis oslobodit placanja na oba, al za to ti treba neki prosjek (mislim 4.5).


To je vjerojatno bilo kad si ti upisivala.

Danas su prijave na fakultete preko portala www.postani-student.hr, znači u potpunosti elektronički, a tamo se može prijaviti samo jedan studijski program. Također, mislim da više nema ni izvanrednih studenata, svi su redovni.

Ovi u referadi se ponašaju kao da ih molim da me preko reda upišu ili kao da ih tražim bogzna kakve privilegije, a samo želim upisati fax na koji imam direktan. Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 15:24 pon, 28. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="FermatPell"][quote]Ako zelis studirat dva faksa, jedan moras placat (punu participaciju). I to je to. Ministarstvo moras kontaktirat jedino ak se zelis oslobodit placanja na oba, al za to ti treba neki prosjek (mislim 4.5).[/quote]

Također, mislim da više nema ni izvanrednih studenata, svi su redovni.

[/quote]

Izvanredno-redovno nema veze sa placam-ne placam (tj. placam-ne placam ne znaci redovni-izvanredni ;) )

tj.

Izvanredni studenti mislim da u pravilu placaju, ali u pravilu vise ih i nema na neprivatnim faxevima, jer su to obicno studiji uz rad, a sto nije 'u duhu bolonje', kao, jel :D

No, redovni studenti se dijele na one koji su oslobodjeni placanja, i one koji plaacju nesto = nesto sto ponovno slusaju ili oni koji placaju sve (npr, mislim da sada svi stari studenti, predbolonjske generacije, svi placaju punu skolarinu, jer su potrosili free godine).

Ako zelis ici free - treba ti odobrenje, ako zelis dva, pogledaj po help dijelu aplikacije kome se mozes obratiti za pitanja u vezi upisa - mozda postoji tako neka osoba? :)
Ako ne - zovi rektorat i pitaj, vjerujem da je njihova odluka ipak iznad aplikacije za prijavu :D

Samo, ne zaboraviti da vecina faxeva barem nominalno trazi prisustvo na nastavi (i kojecemu drugome). Mozda nije lose popricati sa svim prodekanima za nastavu i vidjeti da li se institucije koje bi upisivao - slazu s takvim studiranjem (citaj: postaju svjesne tvog prisustva i u slucaju bilo kakvih problema, vec znaju za tebe i to se lakse rjesava). Za ovo konkretno ti treba prodekan s PMFa i prodekan s Matematike i mozda cak netko s Fizike, al to ce te bolje uputiti prodekan PMFa ;)
FermatPell (napisa):
Citat:
Ako zelis studirat dva faksa, jedan moras placat (punu participaciju). I to je to. Ministarstvo moras kontaktirat jedino ak se zelis oslobodit placanja na oba, al za to ti treba neki prosjek (mislim 4.5).


Također, mislim da više nema ni izvanrednih studenata, svi su redovni.



Izvanredno-redovno nema veze sa placam-ne placam (tj. placam-ne placam ne znaci redovni-izvanredni Wink )

tj.

Izvanredni studenti mislim da u pravilu placaju, ali u pravilu vise ih i nema na neprivatnim faxevima, jer su to obicno studiji uz rad, a sto nije 'u duhu bolonje', kao, jel Very Happy

No, redovni studenti se dijele na one koji su oslobodjeni placanja, i one koji plaacju nesto = nesto sto ponovno slusaju ili oni koji placaju sve (npr, mislim da sada svi stari studenti, predbolonjske generacije, svi placaju punu skolarinu, jer su potrosili free godine).

Ako zelis ici free - treba ti odobrenje, ako zelis dva, pogledaj po help dijelu aplikacije kome se mozes obratiti za pitanja u vezi upisa - mozda postoji tako neka osoba? Smile
Ako ne - zovi rektorat i pitaj, vjerujem da je njihova odluka ipak iznad aplikacije za prijavu Very Happy

Samo, ne zaboraviti da vecina faxeva barem nominalno trazi prisustvo na nastavi (i kojecemu drugome). Mozda nije lose popricati sa svim prodekanima za nastavu i vidjeti da li se institucije koje bi upisivao - slazu s takvim studiranjem (citaj: postaju svjesne tvog prisustva i u slucaju bilo kakvih problema, vec znaju za tebe i to se lakse rjesava). Za ovo konkretno ti treba prodekan s PMFa i prodekan s Matematike i mozda cak netko s Fizike, al to ce te bolje uputiti prodekan PMFa Wink



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:27 pon, 28. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha, sad je drzavna matura, pa je sve drugacije malo. I taj portal ja nikad nisam vidla isto.
Aha, sad je drzavna matura, pa je sve drugacije malo. I taj portal ja nikad nisam vidla isto.



_________________
"The tooth fairy teaches children that they can sell body parts for money."


Zadnja promjena: Anna Lee; 12:58 ned, 30. 1. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
FermatPell
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 01. 2008. (20:35:56)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4

PostPostano: 14:42 uto, 29. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pričao sam s prodekanom i on mi je rekao da se može upisati sada samo jedan smjer, no kako će mi se zajednički predmeti priznati na kraju 1. godine, neću biti u nekom velikom zaostatku. Još mi je i ovo rekao:

[quote]Pored toga pojedine predmete Fizike mozete upisati
vec i na prvoj godini temeljem uobicajene horizontalne mobilnosti na
Sveucilistu (ali tako da ukupno opterecenje ne prelazi 35 ectsa).[/quote]

Dakle, ovo ne razumijem. :oops: Ako mi je ukupno opterećenje na matematici 30 bodova u semestru, dakle ostaje mi još samo 5 bodova za fiziku? Ima li takav predmet uopce? :)
Pričao sam s prodekanom i on mi je rekao da se može upisati sada samo jedan smjer, no kako će mi se zajednički predmeti priznati na kraju 1. godine, neću biti u nekom velikom zaostatku. Još mi je i ovo rekao:

Citat:
Pored toga pojedine predmete Fizike mozete upisati
vec i na prvoj godini temeljem uobicajene horizontalne mobilnosti na
Sveucilistu (ali tako da ukupno opterecenje ne prelazi 35 ectsa).


Dakle, ovo ne razumijem. Embarassed Ako mi je ukupno opterećenje na matematici 30 bodova u semestru, dakle ostaje mi još samo 5 bodova za fiziku? Ima li takav predmet uopce? Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2009. (18:20:25)
Postovi: (26)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 16:08 uto, 29. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="FermatPell"]Ako mi je ukupno opterećenje na matematici 30 bodova u semestru, dakle ostaje mi još samo 5 bodova za fiziku? Ima li takav predmet uopce? :)[/quote]

[img]http://i48.tinypic.com/35db8ue.jpg[/img]

izvor: www.phy.hr :)

5 ECTS-a ti nosi Računarstvo i praktikum.

Dakle, upišeš matematiku.
Linearna 1 na matematici ti se (valjda) prizna kao Linearna 1 na fizici.
Analiza 1 na matematici ti se (valjda) prizna kao Analiza 1 na fizici.
Tjelesni 1 na matematici ti se prizna kao Tjelesni 1 na fizici.
Računarstvo i praktikum upišeš unutar 35 ECTS-a.

dakle, iz čitavog prvog semestra Fizike ti ostane još samo jedan predmet za položiti - Opća fizika 1.

u ljetnom semestru:
Linearna 2 na matematici ti se (valjda) prizna kao Linearna 2 na fizici.
Analiza 2 na matematici ti se (valjda) prizna kao Analiza 2 na fizici.
Tjelesni 2 na matematici ti se prizna kao Tjelesni 2 na fizici.
Unutar 35 ECTS-a upišeš kolegij Statistika i osnovna mjerenja, što je predmet od 5 ECTS.

iz čitavog drugog semestra Fizike ti ostane još samo jedan predmet za položiti - Opća fizika 2.

znači, ako položiš sve sa prve godine matematike, položiš još Opću fiziku 1 i Opću fiziku 2 iduće godine i imaš očišćenu cijelu prvu godinu fizike ;)

ipak - sve ovo provjeri, moguće da priznavanja idu i drukčije! :D
FermatPell (napisa):
Ako mi je ukupno opterećenje na matematici 30 bodova u semestru, dakle ostaje mi još samo 5 bodova za fiziku? Ima li takav predmet uopce? Smile




izvor: www.phy.hr Smile

5 ECTS-a ti nosi Računarstvo i praktikum.

Dakle, upišeš matematiku.
Linearna 1 na matematici ti se (valjda) prizna kao Linearna 1 na fizici.
Analiza 1 na matematici ti se (valjda) prizna kao Analiza 1 na fizici.
Tjelesni 1 na matematici ti se prizna kao Tjelesni 1 na fizici.
Računarstvo i praktikum upišeš unutar 35 ECTS-a.

dakle, iz čitavog prvog semestra Fizike ti ostane još samo jedan predmet za položiti - Opća fizika 1.

u ljetnom semestru:
Linearna 2 na matematici ti se (valjda) prizna kao Linearna 2 na fizici.
Analiza 2 na matematici ti se (valjda) prizna kao Analiza 2 na fizici.
Tjelesni 2 na matematici ti se prizna kao Tjelesni 2 na fizici.
Unutar 35 ECTS-a upišeš kolegij Statistika i osnovna mjerenja, što je predmet od 5 ECTS.

iz čitavog drugog semestra Fizike ti ostane još samo jedan predmet za položiti - Opća fizika 2.

znači, ako položiš sve sa prve godine matematike, položiš još Opću fiziku 1 i Opću fiziku 2 iduće godine i imaš očišćenu cijelu prvu godinu fizike Wink

ipak - sve ovo provjeri, moguće da priznavanja idu i drukčije! Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
FermatPell
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 01. 2008. (20:35:56)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4

PostPostano: 20:00 sri, 30. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno hvala :)

Iako mi je fizika prioritetna, sad cu najverojatnije upisati matematiku, pa cu drugu godinu upisati fiziku. Svejedno steta sto je formalno nemoguce upisati dvoje istovremeno :?

I nije mi jasno sljedece: Ako sad mogu maksimalno 35 ECTS-a po semestru, kako cu 2. godinu moci paralelno studirati matematiku i fiziku? Hoce li mi se onda ukinuti taj limit i staviti 70 ECTS-a po semestru ili...?
Puno hvala Smile

Iako mi je fizika prioritetna, sad cu najverojatnije upisati matematiku, pa cu drugu godinu upisati fiziku. Svejedno steta sto je formalno nemoguce upisati dvoje istovremeno Confused

I nije mi jasno sljedece: Ako sad mogu maksimalno 35 ECTS-a po semestru, kako cu 2. godinu moci paralelno studirati matematiku i fiziku? Hoce li mi se onda ukinuti taj limit i staviti 70 ECTS-a po semestru ili...?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 21:59 sri, 30. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

imat ćeš ih posebno u studomatu pa neće bit tog limita, osim u smislu da ćeš na svakom studiju moći upisati najviše 35 ECTS-a..
imat ćeš ih posebno u studomatu pa neće bit tog limita, osim u smislu da ćeš na svakom studiju moći upisati najviše 35 ECTS-a..



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
FermatPell
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 01. 2008. (20:35:56)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4

PostPostano: 20:38 pon, 5. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

BTW, imam jos jedno pitanje.

Jeli moguce prekoraciti 35 ECTS bodova na horizontalnoj mobilnosti u 1. semestru uz nekakve posebne molbe? Ne zelim da mi se vuce opca fizika..
BTW, imam jos jedno pitanje.

Jeli moguce prekoraciti 35 ECTS bodova na horizontalnoj mobilnosti u 1. semestru uz nekakve posebne molbe? Ne zelim da mi se vuce opca fizika..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:58 uto, 6. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uvjeti za upisivanje vise od 35 ECTS-a nalaze se [url=http://www.math.hr/lgs.axd?t=16&id=2765]ovdje[/url]. Gleda se uspjeh u prethodna dva semestra i zato je lani odbijeno nekoliko molbi studenata 1. godine (nije bilo podataka da ih se proglasi "redovitima" ili "iznimno uspjesnima"). Mozda bi dobro argumentirana molba upalila. Objasni zasto ti treba i napisi na kojim si natjecanjima bio i sl.
Uvjeti za upisivanje vise od 35 ECTS-a nalaze se ovdje. Gleda se uspjeh u prethodna dva semestra i zato je lani odbijeno nekoliko molbi studenata 1. godine (nije bilo podataka da ih se proglasi "redovitima" ili "iznimno uspjesnima"). Mozda bi dobro argumentirana molba upalila. Objasni zasto ti treba i napisi na kojim si natjecanjima bio i sl.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ft
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (21:38:47)
Postovi: (25)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 14

PostPostano: 23:32 čet, 8. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo ovako, kako studiram paralelno mat i fiziku vjerojatno ti mogu najviše pomoci.
Prvo u svakom slucaju upisi mat. Najoptimalnije vrijeme za upis fizike je 2. godina. Zasto ti nije dobro upisati odma oba faksa ? Pa zato sto ces u tom slucaju u velikoj mjeri izgubiti mogucnost priznavanja mnostva slicnih kolegija polozenih na matematici. Nadalje, prvu godinu bi uspio rijesiti, ali na drugoj bi definitivno zapeo, naime prva godina na mat i na fizici su ti prilicno lagane, a drugoj bi te onda zestoko udrili na dvi strane sa 12 kolegija po semestru i to ne bi prezivija. Bilanca ti je ovakva, 5 kolegija po semestru ti je optimalna razina, imas vrimena za ucenje i studenski zivot; 5-10 kolegija po semestru, ako si pametan, da se poloziti; vise od 10 je ajme meni!, to je mucenje.
Dakle dosta ti je bitno imati kvalitetne prijelaze opterecenja po godini, to ti izgleda kao nesto sa tranzijentnim rijesenjem prigusenog harmoničkog oscilatora, prijelaz na vecu razinu opterecenja ti unosi gusenje u sistem koje ces s vrimenom nestati, tj, prilagoditi ces se doticnom opterecenju, no tu postoji rizik da ti gusenje nije prejako. Da se slikovito izrazin.
U svakom slucaju, druga godina ti je optimalna iz razloga sto ces uci u ritam priznavanja velikog broja kolegija, na prvoj godini gotovo sve, a na drugoj MMF-a, to ti nije lagan kolegij, na trecoj izborne, i tako dosta dobro profitiras.

Ajde nadam se da ce ti biti od pomoci.

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

E da, ostavi se mozganja sa ECTS bodova, slusaj finalnog, kad upises dva faksa, studiras dva faksa, na svakom faksu se broje ECTS bodovi zasebno, tako da mozes ih imati bez molbi i 70 po semestru
Evo ovako, kako studiram paralelno mat i fiziku vjerojatno ti mogu najviše pomoci.
Prvo u svakom slucaju upisi mat. Najoptimalnije vrijeme za upis fizike je 2. godina. Zasto ti nije dobro upisati odma oba faksa ? Pa zato sto ces u tom slucaju u velikoj mjeri izgubiti mogucnost priznavanja mnostva slicnih kolegija polozenih na matematici. Nadalje, prvu godinu bi uspio rijesiti, ali na drugoj bi definitivno zapeo, naime prva godina na mat i na fizici su ti prilicno lagane, a drugoj bi te onda zestoko udrili na dvi strane sa 12 kolegija po semestru i to ne bi prezivija. Bilanca ti je ovakva, 5 kolegija po semestru ti je optimalna razina, imas vrimena za ucenje i studenski zivot; 5-10 kolegija po semestru, ako si pametan, da se poloziti; vise od 10 je ajme meni!, to je mucenje.
Dakle dosta ti je bitno imati kvalitetne prijelaze opterecenja po godini, to ti izgleda kao nesto sa tranzijentnim rijesenjem prigusenog harmoničkog oscilatora, prijelaz na vecu razinu opterecenja ti unosi gusenje u sistem koje ces s vrimenom nestati, tj, prilagoditi ces se doticnom opterecenju, no tu postoji rizik da ti gusenje nije prejako. Da se slikovito izrazin.
U svakom slucaju, druga godina ti je optimalna iz razloga sto ces uci u ritam priznavanja velikog broja kolegija, na prvoj godini gotovo sve, a na drugoj MMF-a, to ti nije lagan kolegij, na trecoj izborne, i tako dosta dobro profitiras.

Ajde nadam se da ce ti biti od pomoci.

Added after 2 minutes:

E da, ostavi se mozganja sa ECTS bodova, slusaj finalnog, kad upises dva faksa, studiras dva faksa, na svakom faksu se broje ECTS bodovi zasebno, tako da mozes ih imati bez molbi i 70 po semestru


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan