Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kvaziparcijala
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Bubsi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2008. (17:18:35)
Postovi: (4A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 1 - 8
Lokacija: Split

PostPostano: 12:45 uto, 6. 7. 2010    Naslov: Kvaziparcijala Citirajte i odgovorite

Obzirom da znam da postoji mogucnost da se upisuje kvaziparcijala zeljenih predmeta sa diplomskog studija, postoji li ta ista mogucnost recimo za mene koja sam student matematike PMF-a Split?
Vec zadovoljavam uvjete kvaziparcijale, do 9mj polozit cu neka 164 ECTS-a, a vjerojatno u 9mj cijelu godinu.
Naravno da nazalost na vase upise necu stici zbog neuskladjenosti fakulteta a ne moje vlastite krivice, pa me zanima moze li se i meni odobrit kvaziparcijala?
Obzirom da znam da postoji mogucnost da se upisuje kvaziparcijala zeljenih predmeta sa diplomskog studija, postoji li ta ista mogucnost recimo za mene koja sam student matematike PMF-a Split?
Vec zadovoljavam uvjete kvaziparcijale, do 9mj polozit cu neka 164 ECTS-a, a vjerojatno u 9mj cijelu godinu.
Naravno da nazalost na vase upise necu stici zbog neuskladjenosti fakulteta a ne moje vlastite krivice, pa me zanima moze li se i meni odobrit kvaziparcijala?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 13:30 uto, 6. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da ti je to pitanje najpametnije postaviti mailom prodekanu za nastavu ili nazvati referadu
Mislim da ti je to pitanje najpametnije postaviti mailom prodekanu za nastavu ili nazvati referadu


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:47 uto, 6. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Formalno, "kvaziparcijala" je oblik mobilnosti [b]unutar[/b] Sveucilista. To je zajamceno Statutom i pravilnicima, a buduci da se radi o upisu kolegija s vise razine studija PMF-MO je propisao neke dodatne uvjete. Ovo sto pita Bubsi bila bi mobilnost izmedju sveucilista. To se takodjer moze pod odredjenim okolnostima, ali sigurno ne ide po istim pravilima.

Problem koji ja vidim je sto zavrsavanjem preddiplomskog studija u Splitu prestajes biti student. Ako se ne upises na neki diplomski studij, nikakva mobilnost ne dolazi u obzir. Ocekujem da se studentima drugih sveucilista kojima akademska godina kasnije pocinje i zavrsava na neki nacin omoguci naknadni upis na diplomske studije. Ako to ne bude moguce, predlazem da upises diplomski studij u Splitu i onda se prebacis u Zagreb. To bi se mozda moglo izvesti nakon 1. semestra, uz priznavanje nekih polozenih kolegija.
Formalno, "kvaziparcijala" je oblik mobilnosti unutar Sveucilista. To je zajamceno Statutom i pravilnicima, a buduci da se radi o upisu kolegija s vise razine studija PMF-MO je propisao neke dodatne uvjete. Ovo sto pita Bubsi bila bi mobilnost izmedju sveucilista. To se takodjer moze pod odredjenim okolnostima, ali sigurno ne ide po istim pravilima.

Problem koji ja vidim je sto zavrsavanjem preddiplomskog studija u Splitu prestajes biti student. Ako se ne upises na neki diplomski studij, nikakva mobilnost ne dolazi u obzir. Ocekujem da se studentima drugih sveucilista kojima akademska godina kasnije pocinje i zavrsava na neki nacin omoguci naknadni upis na diplomske studije. Ako to ne bude moguce, predlazem da upises diplomski studij u Splitu i onda se prebacis u Zagreb. To bi se mozda moglo izvesti nakon 1. semestra, uz priznavanje nekih polozenih kolegija.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Bubsi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2008. (17:18:35)
Postovi: (4A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 1 - 8
Lokacija: Split

PostPostano: 13:53 uto, 6. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm, da taj problem je i meni pao na pamet.
Ali, ovdje mogu recimo upisat Matematiku i racunarstvo sto nema nikakve veze sa Matematickom statistikom koju tu zelim upisati.
Strah me da bi mi se u tom slucaju nabila puna skolarina a to mi je ipak malo previse.

Doduse, mi imamo i Zavrsni rad koji nosi 2ECTS, i tek njime zavrsavam studij. Mogla bi njega ne obranit i time ne zavrsit ovdje studij ukoliko mogu ostvarit tad kvaziparcijalu.

Sve u svemu, komplicirano je. Jos cekam, vec tjednima mail od prodekana da mi odgovori postoji li mogucnost da prijave na diplomski nece bit sad. Ili da nam se bar omoguci upis kasnije. Ali i tu nastupa problem, kvota ce tad bit popunjena.. :roll:
Hm, da taj problem je i meni pao na pamet.
Ali, ovdje mogu recimo upisat Matematiku i racunarstvo sto nema nikakve veze sa Matematickom statistikom koju tu zelim upisati.
Strah me da bi mi se u tom slucaju nabila puna skolarina a to mi je ipak malo previse.

Doduse, mi imamo i Zavrsni rad koji nosi 2ECTS, i tek njime zavrsavam studij. Mogla bi njega ne obranit i time ne zavrsit ovdje studij ukoliko mogu ostvarit tad kvaziparcijalu.

Sve u svemu, komplicirano je. Jos cekam, vec tjednima mail od prodekana da mi odgovori postoji li mogucnost da prijave na diplomski nece bit sad. Ili da nam se bar omoguci upis kasnije. Ali i tu nastupa problem, kvota ce tad bit popunjena.. Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:10 uto, 6. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bubsi"]Doduse, mi imamo i Zavrsni rad koji nosi 2ECTS, i tek njime zavrsavam studij. Mogla bi njega ne obranit i time ne zavrsit ovdje studij ukoliko mogu ostvarit tad kvaziparcijalu.[/quote]

Ni pod kojim okolnostima ne bih preporucio tako nesto. Ne zelis namjerno kvariti svoje rezultate. Studij na kojem bi na taj nacin ostvarila prednost nije te vrijedan.
Bubsi (napisa):
Doduse, mi imamo i Zavrsni rad koji nosi 2ECTS, i tek njime zavrsavam studij. Mogla bi njega ne obranit i time ne zavrsit ovdje studij ukoliko mogu ostvarit tad kvaziparcijalu.


Ni pod kojim okolnostima ne bih preporucio tako nesto. Ne zelis namjerno kvariti svoje rezultate. Studij na kojem bi na taj nacin ostvarila prednost nije te vrijedan.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Bubsi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2008. (17:18:35)
Postovi: (4A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 1 - 8
Lokacija: Split

PostPostano: 14:17 uto, 6. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da znam, al ipak vec sad gubim cijelu godinu radi nicega. Ne radi sebe, nego radi nesukladjenosti fakseva.

Ostat ce mi jedan ispit i to usmeni za 9mj jer ga sad zbilja ne stignem naucit, i zavrsni. Prakticki, nadam se, cu polozit godinu u roku. Al na vase upise necu stic. Nista od smjerova u ST me ne zanima, a da upisujem ovdje 4.godinu pa se prebacujem nema smisla jer mi nista nece priznat a sta je najgore vjerojatno cu dobit punu skolarinu.

Nekako ne vidim izlaz iz ovoga. Neuskladjenost me kosta cijele godine gubitka.. :cry:
Da znam, al ipak vec sad gubim cijelu godinu radi nicega. Ne radi sebe, nego radi nesukladjenosti fakseva.

Ostat ce mi jedan ispit i to usmeni za 9mj jer ga sad zbilja ne stignem naucit, i zavrsni. Prakticki, nadam se, cu polozit godinu u roku. Al na vase upise necu stic. Nista od smjerova u ST me ne zanima, a da upisujem ovdje 4.godinu pa se prebacujem nema smisla jer mi nista nece priznat a sta je najgore vjerojatno cu dobit punu skolarinu.

Nekako ne vidim izlaz iz ovoga. Neuskladjenost me kosta cijele godine gubitka.. Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 15:07 uto, 6. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

A čuj, tu godinu [i]gubitka[/i] bi dobila i da si u Zg-u, a nisi sve položila iz prve (vjerujem da si već imala priliku izać na te ispite koji su ti ostali).

Kužim da vi nemate sustav polaganja ispita kakav mi imamo, al` kolko sam skužila, ti već duže vrijeme znaš da bi išla u Zg pa si se trebala tome prilagodit, oću reć, rješit sve do 15.7.


Istina je da su nam sveučilišta totalno neusklađena, al` jednostavno mislim da nije ispravno u životu svu krivicu za vlastite neuspjehe svaljivat na druge.


Inače, da sad rečem nešto pametno kad se već javljam :D
Šta ti je s Os? Jesu oni odlučili koji smjer izvode i kad su im upisi? Mogla bi tamo upisat i slušat za izborne ono što bi ti se kasnije priznalo u Zg-u. Ako imaju takvih kolegija.
Beograd? Ne provociram, ozbiljna sam.
A čuj, tu godinu gubitka bi dobila i da si u Zg-u, a nisi sve položila iz prve (vjerujem da si već imala priliku izać na te ispite koji su ti ostali).

Kužim da vi nemate sustav polaganja ispita kakav mi imamo, al` kolko sam skužila, ti već duže vrijeme znaš da bi išla u Zg pa si se trebala tome prilagodit, oću reć, rješit sve do 15.7.


Istina je da su nam sveučilišta totalno neusklađena, al` jednostavno mislim da nije ispravno u životu svu krivicu za vlastite neuspjehe svaljivat na druge.


Inače, da sad rečem nešto pametno kad se već javljam Very Happy
Šta ti je s Os? Jesu oni odlučili koji smjer izvode i kad su im upisi? Mogla bi tamo upisat i slušat za izborne ono što bi ti se kasnije priznalo u Zg-u. Ako imaju takvih kolegija.
Beograd? Ne provociram, ozbiljna sam.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bubsi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2008. (17:18:35)
Postovi: (4A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 1 - 8
Lokacija: Split

PostPostano: 16:01 uto, 6. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jednostavno, nama ispitni rok traje od 14.6. a kolokviji su se produzili do 20.6.
Nisam nista pala, osim jednog ispita kojeg vucem na pismeni. Zaredali su se praznici i tjedan ipo dana odlaska profesora sa matematike na konferenciju u Grcku :roll:
Imam ispit iz topologije, tj usmeni za kojeg mi treba min 20 dana da ga se spremi. Mogucnost da me prof baci na tom ispitu ne smijem riskirat. Dakle, ne smijem izac a da sam polovicno naucila.

Imam obranit zavrsni rad za kojeg mi treba min 5 dana spremanja i visenja po referadi skupljajuci prijavnice i sve ostalo za to.
Nije lagano kako izgleda.
Dosad dajem sve u roku, ali polozit ovu godinu do 15.7. na cistoj matematici kod nas je nemoguce. Uz usmene koji traju po 45min.

Nemam nikakav vlastiti neuspjeh. Vjeruj da bi radje da ja nisam uspjela u necemu nego da gubim godinu jer mi nemamo bolonju. Radje bi da sam pala kolegij i da ga upisujem ponovo nego ovako.

Mozda ti se cini blesavo, al zbilja je nemoguce dat godinu kod nas do tog datuma. A da ne spominjem da rijetko tko od profesora ce mi izac u susret. Nikoga nije briga i nitko nista ne moze ucinit jer se oni nisu uskladili. Tj mi. Ja ne krivim ni malo PMF-MO za njihovo stavljanje roka. Krivim svoj faks jer ne prvode bolonju i jer im nije palo na pamet da se usklade s vama.

Sta se tice ostalih opcija, vjeruj ispucala sam ih. Ako odem u Osijek i prebacujem se dobit cu punu skolarinu. Ne mogu si priustit punu skolarinu i placanje cijelog stana u ZG. Previse mi je to a opet bi bila 1. god.

I na zavrsni rad se treba potrosit vremena. Na srecu vama, nemate to.
Jednostavno, nama ispitni rok traje od 14.6. a kolokviji su se produzili do 20.6.
Nisam nista pala, osim jednog ispita kojeg vucem na pismeni. Zaredali su se praznici i tjedan ipo dana odlaska profesora sa matematike na konferenciju u Grcku Rolling Eyes
Imam ispit iz topologije, tj usmeni za kojeg mi treba min 20 dana da ga se spremi. Mogucnost da me prof baci na tom ispitu ne smijem riskirat. Dakle, ne smijem izac a da sam polovicno naucila.

Imam obranit zavrsni rad za kojeg mi treba min 5 dana spremanja i visenja po referadi skupljajuci prijavnice i sve ostalo za to.
Nije lagano kako izgleda.
Dosad dajem sve u roku, ali polozit ovu godinu do 15.7. na cistoj matematici kod nas je nemoguce. Uz usmene koji traju po 45min.

Nemam nikakav vlastiti neuspjeh. Vjeruj da bi radje da ja nisam uspjela u necemu nego da gubim godinu jer mi nemamo bolonju. Radje bi da sam pala kolegij i da ga upisujem ponovo nego ovako.

Mozda ti se cini blesavo, al zbilja je nemoguce dat godinu kod nas do tog datuma. A da ne spominjem da rijetko tko od profesora ce mi izac u susret. Nikoga nije briga i nitko nista ne moze ucinit jer se oni nisu uskladili. Tj mi. Ja ne krivim ni malo PMF-MO za njihovo stavljanje roka. Krivim svoj faks jer ne prvode bolonju i jer im nije palo na pamet da se usklade s vama.

Sta se tice ostalih opcija, vjeruj ispucala sam ih. Ako odem u Osijek i prebacujem se dobit cu punu skolarinu. Ne mogu si priustit punu skolarinu i placanje cijelog stana u ZG. Previse mi je to a opet bi bila 1. god.

I na zavrsni rad se treba potrosit vremena. Na srecu vama, nemate to.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 16:46 uto, 6. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam htjela reć da mislim da ti je lako.
Htjela sam reć da si na učenje trebala mislit ranije kad si već imala plan ić u Zg.
Odbijam povjerovat da se kroz cijelu godinu/semestar apsolutno nikako nije dalo naučit za sve ispite. Ni ja ne volim učit redovito i razumijem zašto ti se nije dalo. Samo, u nekim situacijama jednostavno MORAŠ, a ova tvoja je takva.

Javila sam se prvenstveno zato što me zasmetalo što stalno ponavljaš da gubiš godinu radi neusklađenosti fakulteta.
A mogla si unatoč tome ne izgubit godinu. Eto. To me jako smeta kod ljudi. Rađe reci [i]Čujte, nisam dovoljno učila, neću stić sve obavit u 7. mjesecu[/i]. Em nije samozavaravanje, em je više ljudski.


Žao mi je ako te nešto uvrijedilo. Nije mi bila namjera.
Nisam htjela reć da mislim da ti je lako.
Htjela sam reć da si na učenje trebala mislit ranije kad si već imala plan ić u Zg.
Odbijam povjerovat da se kroz cijelu godinu/semestar apsolutno nikako nije dalo naučit za sve ispite. Ni ja ne volim učit redovito i razumijem zašto ti se nije dalo. Samo, u nekim situacijama jednostavno MORAŠ, a ova tvoja je takva.

Javila sam se prvenstveno zato što me zasmetalo što stalno ponavljaš da gubiš godinu radi neusklađenosti fakulteta.
A mogla si unatoč tome ne izgubit godinu. Eto. To me jako smeta kod ljudi. Rađe reci Čujte, nisam dovoljno učila, neću stić sve obavit u 7. mjesecu. Em nije samozavaravanje, em je više ljudski.


Žao mi je ako te nešto uvrijedilo. Nije mi bila namjera.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bubsi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2008. (17:18:35)
Postovi: (4A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 1 - 8
Lokacija: Split

PostPostano: 16:57 uto, 6. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne brini, nije me uvrijedilo jer znam da nije tako.
Nekako mi se cini da vama u ZG nase izgleda lakse. Mi ucimo za usmeni u 7mj jer nemamo kad.
Polozimo kolokvije i dogovorimo termin usmenog i ucimo, tjedan, dva, koliko vec treba.

Nase davanje godine u 9mj je i dalje redovno, ako nam ostane usmeni i dalje nismo nista pali, jer smo polozili pismeni. A ako izadjemo na usmeni i padnemo ga, polazemo ponovo i pismeni.

Svake godine sve rjesavam, ova mi nije iznimka.
Volila bi da barem jedan od vas iz Zagreba vidi nas sistem pa da prizna koliko smo zakinuti usporedno s vama. A sta je najgore, teze nam je a mislim da manje znamo nego vi.
Vjeruj mi, ovo sta ja govorim o ovom faksu govorila bi i ti da studiras na njemu.
Moja je krivica sta nisam na PMF-MO od prve godine.
Ne mogu rec da nisam ucila jer nije tako.

Mi imamo jedan jedini kolegij kao sta je vama svaki, tj sistem polaganja. I naravno da ga odmah polozimo.

Da vi imate rokove ispitne u 9mj, vas upisni rok bi bio tad. I nitko se na nista ne bi zalio. Ok, ako tad ne bi uspila, ko mi je kriv. Al ovako bas.. Samo da je izjednaceno po rokovima, to je sve. I ko tad ne bi uspio e onda bi se moglo rec da nije ni ucio.
Ne brini, nije me uvrijedilo jer znam da nije tako.
Nekako mi se cini da vama u ZG nase izgleda lakse. Mi ucimo za usmeni u 7mj jer nemamo kad.
Polozimo kolokvije i dogovorimo termin usmenog i ucimo, tjedan, dva, koliko vec treba.

Nase davanje godine u 9mj je i dalje redovno, ako nam ostane usmeni i dalje nismo nista pali, jer smo polozili pismeni. A ako izadjemo na usmeni i padnemo ga, polazemo ponovo i pismeni.

Svake godine sve rjesavam, ova mi nije iznimka.
Volila bi da barem jedan od vas iz Zagreba vidi nas sistem pa da prizna koliko smo zakinuti usporedno s vama. A sta je najgore, teze nam je a mislim da manje znamo nego vi.
Vjeruj mi, ovo sta ja govorim o ovom faksu govorila bi i ti da studiras na njemu.
Moja je krivica sta nisam na PMF-MO od prve godine.
Ne mogu rec da nisam ucila jer nije tako.

Mi imamo jedan jedini kolegij kao sta je vama svaki, tj sistem polaganja. I naravno da ga odmah polozimo.

Da vi imate rokove ispitne u 9mj, vas upisni rok bi bio tad. I nitko se na nista ne bi zalio. Ok, ako tad ne bi uspila, ko mi je kriv. Al ovako bas.. Samo da je izjednaceno po rokovima, to je sve. I ko tad ne bi uspio e onda bi se moglo rec da nije ni ucio.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 8:17 sri, 7. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno je tu prelijevanja iz supljeg u prazno...dakle, bubsi, tvrdis li ti da je nemoguce na vasem faksu trecu godinu zavrsiti do kraja 7.mjeseca (ili do kad vec vam traju rokovi)?
Puno je tu prelijevanja iz supljeg u prazno...dakle, bubsi, tvrdis li ti da je nemoguce na vasem faksu trecu godinu zavrsiti do kraja 7.mjeseca (ili do kad vec vam traju rokovi)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bubsi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2008. (17:18:35)
Postovi: (4A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 1 - 8
Lokacija: Split

PostPostano: 9:15 sri, 7. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ono sta ja tvrdim, a vi nikako ne razumijete je to da smo mi recimo u ST saznali za vas upis na diplomski krajem 5.mj. Nama rokovi traju u 7mj do 16.7. a u 9mj do kraja mjeseca. Ljudi moji, to su sve redovni rokovi.
Ono sto mi imamo a vi nemate zove se zavrsni rad. Treba i to napisat, skupit sve prijavnice, obranit i onda se tek pokupit sa faksa.

Nasa 3. godina je itekako poloziva al ne u ovom roku. Ako ja polozim ispite u trajanju akademske godine, zar sam ja sta pala? :roll:

Da smo se mi prilagodili vama po sistemu, ili da je vama rok jednostavno krajem akademske godine pa zar mislite da bi se itko zalio na neuskladjenost?

Ovako, zanemarimo rad i trud nekog studenta. Samo cinjenice. Vama faks pocinje pocetkom 9mj nama pocetkom 10mj. Mi ne znamo raspored kolokvija niti imamo kolokvijske tjedne. Nama akademska godina zavrsava krajem 9.mj vama 1.7. Mi za vas upis na diplomski saznamo krajem 5.mj, i to se desi prve godine da je tako.

Nitko, ali nitko se ne bi zalio na neuskladjenost da se rokovi stave krajem akademske godine, ne tijekom! Ako tad netko ne moze upisat znaci da nesto nije radio i nije ucio. Ponavlja godinu u tom slucaju.
Al hej, ja ne ponavljam godinu, ja ne ponavljam predmet. Ja, ni nitko od mojih kolega.

Razmotrite cinjenice i vas i nas sustav pa se nadam da cete doc do zakljucka.

I sjetite se, nama rokovi traju do kraja 9.mj, i do tad se godina moze dat. Al do 15.7. ne.

[size=9][color=#999999]Added after 11 minutes:[/color][/size]

I da, recite mi jednu stvar. Da vi sad imate ispitne rokove u 9.mj, a vama upise stave 15.7., ne biste se zalili, ha? :roll:
Govorimo o redovnim rokovima.

Ono sto je kompromisno je da se ceka da ljudima zavrsi svaka mogucnost polaganja ispita, vama je zavrsila, nama ocito ne. Ili se ukladimo, pa drzimo svi JEDNAKU bolonju.
Ono sta ja tvrdim, a vi nikako ne razumijete je to da smo mi recimo u ST saznali za vas upis na diplomski krajem 5.mj. Nama rokovi traju u 7mj do 16.7. a u 9mj do kraja mjeseca. Ljudi moji, to su sve redovni rokovi.
Ono sto mi imamo a vi nemate zove se zavrsni rad. Treba i to napisat, skupit sve prijavnice, obranit i onda se tek pokupit sa faksa.

Nasa 3. godina je itekako poloziva al ne u ovom roku. Ako ja polozim ispite u trajanju akademske godine, zar sam ja sta pala? Rolling Eyes

Da smo se mi prilagodili vama po sistemu, ili da je vama rok jednostavno krajem akademske godine pa zar mislite da bi se itko zalio na neuskladjenost?

Ovako, zanemarimo rad i trud nekog studenta. Samo cinjenice. Vama faks pocinje pocetkom 9mj nama pocetkom 10mj. Mi ne znamo raspored kolokvija niti imamo kolokvijske tjedne. Nama akademska godina zavrsava krajem 9.mj vama 1.7. Mi za vas upis na diplomski saznamo krajem 5.mj, i to se desi prve godine da je tako.

Nitko, ali nitko se ne bi zalio na neuskladjenost da se rokovi stave krajem akademske godine, ne tijekom! Ako tad netko ne moze upisat znaci da nesto nije radio i nije ucio. Ponavlja godinu u tom slucaju.
Al hej, ja ne ponavljam godinu, ja ne ponavljam predmet. Ja, ni nitko od mojih kolega.

Razmotrite cinjenice i vas i nas sustav pa se nadam da cete doc do zakljucka.

I sjetite se, nama rokovi traju do kraja 9.mj, i do tad se godina moze dat. Al do 15.7. ne.

Added after 11 minutes:

I da, recite mi jednu stvar. Da vi sad imate ispitne rokove u 9.mj, a vama upise stave 15.7., ne biste se zalili, ha? Rolling Eyes
Govorimo o redovnim rokovima.

Ono sto je kompromisno je da se ceka da ljudima zavrsi svaka mogucnost polaganja ispita, vama je zavrsila, nama ocito ne. Ili se ukladimo, pa drzimo svi JEDNAKU bolonju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crvenkapica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2007. (14:52:45)
Postovi: (AB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 24 - 13

PostPostano: 10:03 sri, 7. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bubsi, ja ne kužim zašto se ti tu nama na forumu žališ jer smo mi studenti kao i ti. Ako te nešta muči, kontaktiraj prodekana pa njega pitaj jer ti mi tu ne možemo pomoći. A pogledaj isto najgoru moguću situaciju, znači da se ne upišeš ove godine kod nas, a i kod sebe se ne upišeš recimo. Ti možeš raditi tih godinu dana i živjeti dalje skromnim studentskim životom (ako ništa drugo možeš davat instrukcije) i ušparaš kune za iduću godinu ako ćeš nešto morati platiti i olakšaš sebi i tvojima financijsku situaciju. Druge godine bi onda se normalno upisala kod nas (ako će ti to biti želja) i sve pet. Kukanje ovdje na forumu ti neće ništa pomoći. A isto, ruku na srce, da si redovito učila (znači svaki dan) ti bi do početka rokova bila spremna i za pismene i za usmene i vjerujem da bi završila sa svim u sedmom mjesecu. Ne mislim da nisi marljiv student (da me ne bi krivo shvatila) ali si dosta toga ostavila za sami kraj, da nisi ne bi rekla da ti treba 20 dana da spremiš jedan usmeni jer to znači da krećeš od nule. Ponavljam, kontaktiraj prodekana i njega pitaj sve šta te zanima, možeš isto tako gnjavit svog prodekana da se probate uskladiti s našim faxom. Nek ti je sa srećom.
Bubsi, ja ne kužim zašto se ti tu nama na forumu žališ jer smo mi studenti kao i ti. Ako te nešta muči, kontaktiraj prodekana pa njega pitaj jer ti mi tu ne možemo pomoći. A pogledaj isto najgoru moguću situaciju, znači da se ne upišeš ove godine kod nas, a i kod sebe se ne upišeš recimo. Ti možeš raditi tih godinu dana i živjeti dalje skromnim studentskim životom (ako ništa drugo možeš davat instrukcije) i ušparaš kune za iduću godinu ako ćeš nešto morati platiti i olakšaš sebi i tvojima financijsku situaciju. Druge godine bi onda se normalno upisala kod nas (ako će ti to biti želja) i sve pet. Kukanje ovdje na forumu ti neće ništa pomoći. A isto, ruku na srce, da si redovito učila (znači svaki dan) ti bi do početka rokova bila spremna i za pismene i za usmene i vjerujem da bi završila sa svim u sedmom mjesecu. Ne mislim da nisi marljiv student (da me ne bi krivo shvatila) ali si dosta toga ostavila za sami kraj, da nisi ne bi rekla da ti treba 20 dana da spremiš jedan usmeni jer to znači da krećeš od nule. Ponavljam, kontaktiraj prodekana i njega pitaj sve šta te zanima, možeš isto tako gnjavit svog prodekana da se probate uskladiti s našim faxom. Nek ti je sa srećom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
šišmiš
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2010. (21:01:19)
Postovi: (29)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 10:34 sri, 7. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da se nitko od nas nebi zalio da imamo rokove u deveti, ako je itko tu povlasten onda je to student iz st koji ima mogucnost izaci u deveti mjeces iz nekog predmeta iz prvog semestra!
Premda se faksevi isto zovu zapravo je sve drugacije!!!
Mislim da se nitko od nas nebi zalio da imamo rokove u deveti, ako je itko tu povlasten onda je to student iz st koji ima mogucnost izaci u deveti mjeces iz nekog predmeta iz prvog semestra!
Premda se faksevi isto zovu zapravo je sve drugacije!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:14 sri, 7. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na ovom mjestu trebalo bi pozvati na suzdrzanost i toleranciju u raspravi :meditate: no po dosadasnjem iskustvu ne cini mi se vjerojatnim da ce imati ikakvog efekta :)

Bubsi, najnovija vijest je da ce oko 20.9. biti drugi upisni rok za diplomske studije na kojima ostane mjesta. Ako do tada uspijes sve rijesiti, mozda ipak neces morati cekati godinu dana.
Na ovom mjestu trebalo bi pozvati na suzdrzanost i toleranciju u raspravi Meditiram no po dosadasnjem iskustvu ne cini mi se vjerojatnim da ce imati ikakvog efekta Smile

Bubsi, najnovija vijest je da ce oko 20.9. biti drugi upisni rok za diplomske studije na kojima ostane mjesta. Ako do tada uspijes sve rijesiti, mozda ipak neces morati cekati godinu dana.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Bubsi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2008. (17:18:35)
Postovi: (4A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 1 - 8
Lokacija: Split

PostPostano: 11:37 sri, 7. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zahvaljujem na obavijesti, samo sto je dobro poznato da na trazenim smjerovima poput statistike i financijske ne ostane mjesta :cry:

Crvenkapice, hvala na zeljama :wink:
I da, nisam se dosla zalit nego pokrenila temu jer me nesto stoto zanimalo, a nazalost ispalo je ovako.

Sve u svemu, ispast ce kako bude trebalo, pa se vidimo ili ove ili sljedece godine.
Zahvaljujem na obavijesti, samo sto je dobro poznato da na trazenim smjerovima poput statistike i financijske ne ostane mjesta Crying or Very sad

Crvenkapice, hvala na zeljama Wink
I da, nisam se dosla zalit nego pokrenila temu jer me nesto stoto zanimalo, a nazalost ispalo je ovako.

Sve u svemu, ispast ce kako bude trebalo, pa se vidimo ili ove ili sljedece godine.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bleki88
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 09. 2009. (17:13:58)
Postovi: (27)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 11:38 sri, 7. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jedno tehnicko pitanje vezano za kvaziparcijalu:
Vidjela sam da se za kvaziparcijalu ne nude neki kolegiji koji su obavezni na diplomskom a izborni za preddiplomski pa me zanima el se njih može upisat sad kao za nadopunu znanja pa da mi se priznaju kasnije kad upisem diplomski
Jedno tehnicko pitanje vezano za kvaziparcijalu:
Vidjela sam da se za kvaziparcijalu ne nude neki kolegiji koji su obavezni na diplomskom a izborni za preddiplomski pa me zanima el se njih može upisat sad kao za nadopunu znanja pa da mi se priznaju kasnije kad upisem diplomski


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dosed_girl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2006. (21:01:46)
Postovi: (6F)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 17 - 0
Lokacija: -zG-

PostPostano: 13:32 sri, 7. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bleki88"]Jedno tehnicko pitanje vezano za kvaziparcijalu:
Vidjela sam da se za kvaziparcijalu ne nude neki kolegiji koji su obavezni na diplomskom a izborni za preddiplomski pa me zanima el se njih može upisat sad kao za nadopunu znanja pa da mi se priznaju kasnije kad upisem diplomski[/quote]

možeš. samo priložiš molbu da ti se prizna dogodine kad upisuješ diplomski. ;)
bleki88 (napisa):
Jedno tehnicko pitanje vezano za kvaziparcijalu:
Vidjela sam da se za kvaziparcijalu ne nude neki kolegiji koji su obavezni na diplomskom a izborni za preddiplomski pa me zanima el se njih može upisat sad kao za nadopunu znanja pa da mi se priznaju kasnije kad upisem diplomski


možeš. samo priložiš molbu da ti se prizna dogodine kad upisuješ diplomski. Wink



_________________
a part of me gets sick / a part of me gets sore
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
bleki88
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 09. 2009. (17:13:58)
Postovi: (27)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 14:58 sri, 7. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

e thnx :D
pitam konkretno za Oblikovanje i analizu algoritama, piše da se moglo polozit to tijekom preddiplomskog al ne vidim di na kojoj godini kojeg preddiplomskog studija :?
e thnx Very Happy
pitam konkretno za Oblikovanje i analizu algoritama, piše da se moglo polozit to tijekom preddiplomskog al ne vidim di na kojoj godini kojeg preddiplomskog studija Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 03. 2008. (11:07:54)
Postovi: (38)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 2

PostPostano: 15:22 sri, 7. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

bubsi ovo nije napad na tebe ni ništa slično, ali razmisli o ovome:
mi nemamo mogućnost da ne izađemo na usmeni u 7.mj. nego da si to lijepo odogodimo za 9.mj., a kao razlog zašto nismo izašli jer nismo imali 20 dana da to naučimo, ja nikad nemam 20 dana da spremim ispit.
nama ne izlazak u 7.mj. znači pad ispita i nitko nas ne pita dal smo imali dovoljno vremena da to naučimo.
tako da mi na svaki ispit izlazimo sa mišlju da ga nesmijemo pasti, jer je to automatski pad godine.
pa te samo molim da razmisliš kako bi ti gledala na svoju situaciju, da si na našem mjestu.
bubsi ovo nije napad na tebe ni ništa slično, ali razmisli o ovome:
mi nemamo mogućnost da ne izađemo na usmeni u 7.mj. nego da si to lijepo odogodimo za 9.mj., a kao razlog zašto nismo izašli jer nismo imali 20 dana da to naučimo, ja nikad nemam 20 dana da spremim ispit.
nama ne izlazak u 7.mj. znači pad ispita i nitko nas ne pita dal smo imali dovoljno vremena da to naučimo.
tako da mi na svaki ispit izlazimo sa mišlju da ga nesmijemo pasti, jer je to automatski pad godine.
pa te samo molim da razmisliš kako bi ti gledala na svoju situaciju, da si na našem mjestu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 1 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan