Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

lece za naocale
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 13:35 sri, 28. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bio danas u toj optici malo se raspitati za lece i pitam kolika je okvirna cijena samo za lece (ja im donesem okvir) i veli ona "Pa dalo bi se naci vec za 1000kn" Reko fala, dovidjenja.

Di vi nalazite te jeftine lece? (BTW, koja je gornja granica za povoljne lece). Nisam zahtjevan, sam nek imaju cijelu abecedu UV zastita i eventualno da su polarizirane.
Da nebi bilo zabune, meni trebaju nedioptrijske.
Bio danas u toj optici malo se raspitati za lece i pitam kolika je okvirna cijena samo za lece (ja im donesem okvir) i veli ona "Pa dalo bi se naci vec za 1000kn" Reko fala, dovidjenja.

Di vi nalazite te jeftine lece? (BTW, koja je gornja granica za povoljne lece). Nisam zahtjevan, sam nek imaju cijelu abecedu UV zastita i eventualno da su polarizirane.
Da nebi bilo zabune, meni trebaju nedioptrijske.



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 5:59 čet, 29. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Probaj u vecoj optici, npr. Gethaldus. Uglavnom sam do sada kod njih radio i bio zadovoljan.
Probaj u vecoj optici, npr. Gethaldus. Uglavnom sam do sada kod njih radio i bio zadovoljan.



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 7:46 čet, 29. 7. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovako, ja sam za svoje tamne leće s dioptrijom dala [u]više[/u] nego za okvire sunčanih naočala (s originalnim tamnim lećama bez dioptrije).
Same leće su zakrivljene (rađene za moje okvire sunčanih), sa 85% zatamljenjem (gradualno), 30% tanje (dioptrija mi je -3.5), a ispale su 900kn...

U Ghetaldusu su mi prošlih godina govorili i više od 1000kn, ali oni imaju drugu marku leća kolko znam...
Ono što je razlika u cijenama je i to što optičari imaju svoje bazne leće koje se mogu bojati i što se već radi s dioptrijama i zatamljenjem, ali to su većinom ravne leće i određene su debljine, može se raspitati i za to...(imala sam ih na prošlim sunčanima i bile su predebele i nisu sjedale kak spada)

@Swerz, cijena ti varira ovisno o dioptriji, debljini i zakrivljenosti koliko sam ja shvatila, a s obzirom da se obične leće (stakla) kreću od 300 do 600kn, onda teško da zatamljene ne dođu više, a polarizirane su skuplje...
Ovako, ja sam za svoje tamne leće s dioptrijom dala više nego za okvire sunčanih naočala (s originalnim tamnim lećama bez dioptrije).
Same leće su zakrivljene (rađene za moje okvire sunčanih), sa 85% zatamljenjem (gradualno), 30% tanje (dioptrija mi je -3.5), a ispale su 900kn...

U Ghetaldusu su mi prošlih godina govorili i više od 1000kn, ali oni imaju drugu marku leća kolko znam...
Ono što je razlika u cijenama je i to što optičari imaju svoje bazne leće koje se mogu bojati i što se već radi s dioptrijama i zatamljenjem, ali to su većinom ravne leće i određene su debljine, može se raspitati i za to...(imala sam ih na prošlim sunčanima i bile su predebele i nisu sjedale kak spada)

@Swerz, cijena ti varira ovisno o dioptriji, debljini i zakrivljenosti koliko sam ja shvatila, a s obzirom da se obične leće (stakla) kreću od 300 do 600kn, onda teško da zatamljene ne dođu više, a polarizirane su skuplje...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Antonija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2007. (09:38:06)
Postovi: (139)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2

PostPostano: 14:06 pon, 14. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

rekao stricek doktor da mi trebaju naocale (uglavnom za rad jer mi se oci jako umaraju).
imaju studenti kakve povlastice? tipa, nesto preko socijalnog kao sto si mogao badava dobit aparatic za zube? ;)
rekao stricek doktor da mi trebaju naocale (uglavnom za rad jer mi se oci jako umaraju).
imaju studenti kakve povlastice? tipa, nesto preko socijalnog kao sto si mogao badava dobit aparatic za zube? Wink



_________________
Capa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 19:01 pon, 14. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

visok postotak invalidnosti na račun niskog postotka preostalog vida, i mislim da je, ali, i tu nisam siguran, moram mater i fater priupitat, pomoć od socijalnog i za mene bila ukinuta, bilo kakva, a ako je i je bilo, nije bilo više od 200-300 kuna. Javim točne informacije čim saznam

[size=9][color=#999999]Added after 10 minutes:[/color][/size]

evo, provjereno, imaš od zdravstvenog 112 kuna, to svima daju, bez obzira na invalidnost, na stupanj slabovidnosti, al to ti manje-više ne znači nešto previše, jer kvalitetni okviri za naočale su barem 600 kuna, i stakla još dok platiš, ide barem preko 1100 kuna. Nisam točno siguran, jer ih nisam kupovao već nekih 3-4 godine, pa lako moguće da je i preko (moje, čist okvirno, sa nekakim cilindrima, fotosenzibilne, i imaju još nešt u sebi, koštale 1500 kuna, ne znam dali je cijena toga porasla u međuvremenu).
Od socijalnog za naočale nikad nisam ni kune dobio, tak da, nećeš ni ti, osim jednom prilikom, kada smo dobili 500 kuna, ali to je bilo u nekaku drugu svrhu
visok postotak invalidnosti na račun niskog postotka preostalog vida, i mislim da je, ali, i tu nisam siguran, moram mater i fater priupitat, pomoć od socijalnog i za mene bila ukinuta, bilo kakva, a ako je i je bilo, nije bilo više od 200-300 kuna. Javim točne informacije čim saznam

Added after 10 minutes:

evo, provjereno, imaš od zdravstvenog 112 kuna, to svima daju, bez obzira na invalidnost, na stupanj slabovidnosti, al to ti manje-više ne znači nešto previše, jer kvalitetni okviri za naočale su barem 600 kuna, i stakla još dok platiš, ide barem preko 1100 kuna. Nisam točno siguran, jer ih nisam kupovao već nekih 3-4 godine, pa lako moguće da je i preko (moje, čist okvirno, sa nekakim cilindrima, fotosenzibilne, i imaju još nešt u sebi, koštale 1500 kuna, ne znam dali je cijena toga porasla u međuvremenu).
Od socijalnog za naočale nikad nisam ni kune dobio, tak da, nećeš ni ti, osim jednom prilikom, kada smo dobili 500 kuna, ali to je bilo u nekaku drugu svrhu



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 20:37 pon, 14. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]
evo, provjereno, imaš od zdravstvenog 112 kuna, to svima daju, bez obzira na invalidnost, na stupanj slabovidnosti, al to ti manje-više ne znači nešto previše, jer kvalitetni okviri za naočale su barem 600 kuna, i stakla još dok platiš, ide barem preko 1100 kuna. Nisam točno siguran, jer ih nisam kupovao već nekih 3-4 godine, pa lako moguće da je i preko (moje, čist okvirno, sa nekakim cilindrima, fotosenzibilne, i imaju još nešt u sebi, koštale 1500 kuna, ne znam dali je cijena toga porasla u međuvremenu).
Od socijalnog za naočale nikad nisam ni kune dobio, tak da, nećeš ni ti, osim jednom prilikom, kada smo dobili 500 kuna, ali to je bilo u nekaku drugu svrhu[/quote]
Uopce ne treba tako biti :P Moje naocale su prosle pakao od kad ih imam i jos uvijek su cijele i nista se ne klima :)
Stakla su mi spasila oci vec par puta (zabila mi se sipka u njih, kamencic me pogodio u njih i sl.) i jos uvijek su bez ogrebotina a sve skupa sam platio 750 kn (ako se dobro sjecam, kad sam kupio okvire, oni su bili na snizenju ali mi je brat nedavno kupio isto neke dobre za male novce).
Imas dobru optiku (jeftini su i kvalitetni. kod njih smo uzeli curina cijela obitelj, ja i brat i svi smo prezadovoljni) na samom pocetku Vlaske. Ime i adresu sam zaboravio ali mogu pitat ako zelis (ili cak negdje prije u ovom topicu pise jer ju uvijek hvalim :P)
Milojko (napisa):

evo, provjereno, imaš od zdravstvenog 112 kuna, to svima daju, bez obzira na invalidnost, na stupanj slabovidnosti, al to ti manje-više ne znači nešto previše, jer kvalitetni okviri za naočale su barem 600 kuna, i stakla još dok platiš, ide barem preko 1100 kuna. Nisam točno siguran, jer ih nisam kupovao već nekih 3-4 godine, pa lako moguće da je i preko (moje, čist okvirno, sa nekakim cilindrima, fotosenzibilne, i imaju još nešt u sebi, koštale 1500 kuna, ne znam dali je cijena toga porasla u međuvremenu).
Od socijalnog za naočale nikad nisam ni kune dobio, tak da, nećeš ni ti, osim jednom prilikom, kada smo dobili 500 kuna, ali to je bilo u nekaku drugu svrhu

Uopce ne treba tako biti Razz Moje naocale su prosle pakao od kad ih imam i jos uvijek su cijele i nista se ne klima Smile
Stakla su mi spasila oci vec par puta (zabila mi se sipka u njih, kamencic me pogodio u njih i sl.) i jos uvijek su bez ogrebotina a sve skupa sam platio 750 kn (ako se dobro sjecam, kad sam kupio okvire, oni su bili na snizenju ali mi je brat nedavno kupio isto neke dobre za male novce).
Imas dobru optiku (jeftini su i kvalitetni. kod njih smo uzeli curina cijela obitelj, ja i brat i svi smo prezadovoljni) na samom pocetku Vlaske. Ime i adresu sam zaboravio ali mogu pitat ako zelis (ili cak negdje prije u ovom topicu pise jer ju uvijek hvalim Razz)



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 23:00 pon, 14. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad su krenule priče o aditivima (:rofl: ), savjetovala bi ti se da se svakako raspitaš po forumima oko premaza koje ćeš stavljat na stakla jer pretpostavljam da ćeš stavljat neke.

Ja sam htjela da mi se oči manje umaraju za kompom pa sam morala stavit i premaz protiv grebanja.

Rezultat je da imam najgora stakla ikad koja me umaraju više nego normalna bez ikakvih premaza.
Fora je u tome što mi se ova jako i brzo šporkaju, a meni ih se ne da svako pola sata-sat čistit. Pa gledam kroz to. Pa se umaram.


Naravno, sve ovisi od stakala koje ćeš uzet i od premaza kakve ti stavljaju ;)
Kad su krenule priče o aditivima (Rolling On the Floor Laughing ), savjetovala bi ti se da se svakako raspitaš po forumima oko premaza koje ćeš stavljat na stakla jer pretpostavljam da ćeš stavljat neke.

Ja sam htjela da mi se oči manje umaraju za kompom pa sam morala stavit i premaz protiv grebanja.

Rezultat je da imam najgora stakla ikad koja me umaraju više nego normalna bez ikakvih premaza.
Fora je u tome što mi se ova jako i brzo šporkaju, a meni ih se ne da svako pola sata-sat čistit. Pa gledam kroz to. Pa se umaram.


Naravno, sve ovisi od stakala koje ćeš uzet i od premaza kakve ti stavljaju Wink



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 0:04 uto, 15. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovisi i o tome da li su stakla cilindri ili nisu. Isto jako utjece na cijenu. Ja sam prije jedno 3 godine uzimao naocale, i dobio od socijalnog 70ak kn. Uzeo sam i to, manje za platiti, vise ostane u novcaniku, zasto ne? Iznos s premazima, cilindri, okviri 1500 kn.
Ovisi i o tome da li su stakla cilindri ili nisu. Isto jako utjece na cijenu. Ja sam prije jedno 3 godine uzimao naocale, i dobio od socijalnog 70ak kn. Uzeo sam i to, manje za platiti, vise ostane u novcaniku, zasto ne? Iznos s premazima, cilindri, okviri 1500 kn.



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Antonija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2007. (09:38:06)
Postovi: (139)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2

PostPostano: 0:12 uto, 15. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

uh, hvala na informacijama, nisam ocekivala ovako puno saznat :D
uh, hvala na informacijama, nisam ocekivala ovako puno saznat Very Happy



_________________
Capa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 0:16 uto, 15. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

OK OK naravno da ne mora cijena biti 1500 kn kako sam napisao, meni je takva jer imam hrpu dijagnoza na očima, pa onda, štaš, moraš hrpu stvari nabacit na naočale :D
al ono, ne računaj ispod 800-900 kuna za iole poštene naočale
OK OK naravno da ne mora cijena biti 1500 kn kako sam napisao, meni je takva jer imam hrpu dijagnoza na očima, pa onda, štaš, moraš hrpu stvari nabacit na naočale Very Happy
al ono, ne računaj ispod 800-900 kuna za iole poštene naočale



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 0:33 uto, 15. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Masiela"]Kad su krenule priče o aditivima (:rofl: ), savjetovala bi ti se da se svakako raspitaš po forumima oko premaza koje ćeš stavljat na stakla jer pretpostavljam da ćeš stavljat neke.

Ja sam htjela da mi se oči manje umaraju za kompom pa sam morala stavit i premaz protiv grebanja.

Rezultat je da imam najgora stakla ikad koja me umaraju više nego normalna bez ikakvih premaza.
Fora je u tome što mi se ova jako i brzo šporkaju, a meni ih se ne da svako pola sata-sat čistit. Pa gledam kroz to. Pa se umaram.


Naravno, sve ovisi od stakala koje ćeš uzet i od premaza kakve ti stavljaju ;)[/quote]
Ako se dobro sjecam kad je meni neke pricao okulista, to dobijes sa staklima (koja su zapravo plasticna)
Masiela (napisa):
Kad su krenule priče o aditivima (Rolling On the Floor Laughing ), savjetovala bi ti se da se svakako raspitaš po forumima oko premaza koje ćeš stavljat na stakla jer pretpostavljam da ćeš stavljat neke.

Ja sam htjela da mi se oči manje umaraju za kompom pa sam morala stavit i premaz protiv grebanja.

Rezultat je da imam najgora stakla ikad koja me umaraju više nego normalna bez ikakvih premaza.
Fora je u tome što mi se ova jako i brzo šporkaju, a meni ih se ne da svako pola sata-sat čistit. Pa gledam kroz to. Pa se umaram.


Naravno, sve ovisi od stakala koje ćeš uzet i od premaza kakve ti stavljaju Wink

Ako se dobro sjecam kad je meni neke pricao okulista, to dobijes sa staklima (koja su zapravo plasticna)



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 0:49 uto, 15. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da ne dobiješ ništa s najobičnijim staklima. Znala sam prije zaradit ogrebotinu/ogrebotine, a sad ne iako sam idalje jednako nepažljiva.
A neki extra premaz imaju jer se vide boooje kad ih gledaš pod određenim kutom prema svjetlu.
(Službeno sam opet naručila ona ista najobičnija stakla + premaze, a ne neku drugu vrstu stakala.)

Iako se naočale vode kao očno pomagalo, to je samo malo ljepša sintagma za biznis.
Mislim da ne dobiješ ništa s najobičnijim staklima. Znala sam prije zaradit ogrebotinu/ogrebotine, a sad ne iako sam idalje jednako nepažljiva.
A neki extra premaz imaju jer se vide boooje kad ih gledaš pod određenim kutom prema svjetlu.
(Službeno sam opet naručila ona ista najobičnija stakla + premaze, a ne neku drugu vrstu stakala.)

Iako se naočale vode kao očno pomagalo, to je samo malo ljepša sintagma za biznis.



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 1:05 uto, 15. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

e i da, [b]AKO IMAM NAOČALE NA NOSU, TO NE ZNAČI DA VIDIM DOBRO VIDIM, VEĆ DA SAMO MALO MANJE LOŠE VIDIM [/b]. Ljudi imaju tendenciju ne znati ovu činjenicu
e i da, AKO IMAM NAOČALE NA NOSU, TO NE ZNAČI DA VIDIM DOBRO VIDIM, VEĆ DA SAMO MALO MANJE LOŠE VIDIM . Ljudi imaju tendenciju ne znati ovu činjenicu



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Jaja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2004. (12:06:48)
Postovi: (C3)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 20 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:09 uto, 15. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

možda sam malo offtopic, ali vidim da pričate o naočalama pa da vas pitam:

Čula sam da ljudi nabavljaju naočale bez dioptrije isključivo za rad na računalu. Ima li tko iskustva s takvim naočalama? Pretpostavljam da su to normalne naočale bez dioptrije sa premazom kako bi se oči zaštitile? Gdje bi se to moglo nabaviti i koliko košta?
možda sam malo offtopic, ali vidim da pričate o naočalama pa da vas pitam:

Čula sam da ljudi nabavljaju naočale bez dioptrije isključivo za rad na računalu. Ima li tko iskustva s takvim naočalama? Pretpostavljam da su to normalne naočale bez dioptrije sa premazom kako bi se oči zaštitile? Gdje bi se to moglo nabaviti i koliko košta?



_________________
Don't worry, be happy!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 16:22 uto, 15. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

u bilo kojoj optici.
u bilo kojoj optici.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 21:16 uto, 15. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Jaja"]možda sam malo offtopic, ali vidim da pričate o naočalama pa da vas pitam:

Čula sam da ljudi nabavljaju naočale bez dioptrije isključivo za rad na računalu. Ima li tko iskustva s takvim naočalama? Pretpostavljam da su to normalne naočale bez dioptrije sa premazom kako bi se oči zaštitile? Gdje bi se to moglo nabaviti i koliko košta?[/quote]
Ali neznam koliko bi ti to pomoglo. Kad sam bio kod okuliste, rekao mi je da je to bezveze. Sad, je li to njegovo misljenje iz neznam kojeg razloga ili je laz nemam pojma.
Jaja (napisa):
možda sam malo offtopic, ali vidim da pričate o naočalama pa da vas pitam:

Čula sam da ljudi nabavljaju naočale bez dioptrije isključivo za rad na računalu. Ima li tko iskustva s takvim naočalama? Pretpostavljam da su to normalne naočale bez dioptrije sa premazom kako bi se oči zaštitile? Gdje bi se to moglo nabaviti i koliko košta?

Ali neznam koliko bi ti to pomoglo. Kad sam bio kod okuliste, rekao mi je da je to bezveze. Sad, je li to njegovo misljenje iz neznam kojeg razloga ili je laz nemam pojma.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 22:42 uto, 15. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Jaja"]možda sam malo offtopic, ali vidim da pričate o naočalama pa da vas pitam:

Čula sam da ljudi nabavljaju naočale bez dioptrije isključivo za rad na računalu. Ima li tko iskustva s takvim naočalama? Pretpostavljam da su to normalne naočale bez dioptrije sa premazom kako bi se oči zaštitile? Gdje bi se to moglo nabaviti i koliko košta?[/quote]

Ako imas problema da ti se oci naprezu od monitora, radje odi do okuliste, neka te dobro pregleda. Moguce da imas i malu dioptrijicu. Radje reagiraj ranije nego da se pogorsa. A usput se posavjetujes za mogucnost i potrebu nosenja "zastitnih" naocala...
Jaja (napisa):
možda sam malo offtopic, ali vidim da pričate o naočalama pa da vas pitam:

Čula sam da ljudi nabavljaju naočale bez dioptrije isključivo za rad na računalu. Ima li tko iskustva s takvim naočalama? Pretpostavljam da su to normalne naočale bez dioptrije sa premazom kako bi se oči zaštitile? Gdje bi se to moglo nabaviti i koliko košta?


Ako imas problema da ti se oci naprezu od monitora, radje odi do okuliste, neka te dobro pregleda. Moguce da imas i malu dioptrijicu. Radje reagiraj ranije nego da se pogorsa. A usput se posavjetujes za mogucnost i potrebu nosenja "zastitnih" naocala...



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 22:44 uto, 15. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bnikola"][quote="Jaja"]možda sam malo offtopic, ali vidim da pričate o naočalama pa da vas pitam:

Čula sam da ljudi nabavljaju naočale bez dioptrije isključivo za rad na računalu. Ima li tko iskustva s takvim naočalama? Pretpostavljam da su to normalne naočale bez dioptrije sa premazom kako bi se oči zaštitile? Gdje bi se to moglo nabaviti i koliko košta?[/quote]

Ako imas problema da ti se oci naprezu od monitora, radje odi do okuliste, neka te dobro pregleda. Moguce da imas i malu dioptrijicu. Radje reagiraj ranije nego da se pogorsa. A usput se posavjetujes za mogucnost i potrebu nosenja "zastitnih" naocala...[/quote]
Nemoj cekat 4 godine ko ja :mrgreen:
bnikola (napisa):
Jaja (napisa):
možda sam malo offtopic, ali vidim da pričate o naočalama pa da vas pitam:

Čula sam da ljudi nabavljaju naočale bez dioptrije isključivo za rad na računalu. Ima li tko iskustva s takvim naočalama? Pretpostavljam da su to normalne naočale bez dioptrije sa premazom kako bi se oči zaštitile? Gdje bi se to moglo nabaviti i koliko košta?


Ako imas problema da ti se oci naprezu od monitora, radje odi do okuliste, neka te dobro pregleda. Moguce da imas i malu dioptrijicu. Radje reagiraj ranije nego da se pogorsa. A usput se posavjetujes za mogucnost i potrebu nosenja "zastitnih" naocala...

Nemoj cekat 4 godine ko ja Mr. Green



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Antonija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2007. (09:38:06)
Postovi: (139)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2

PostPostano: 14:43 sri, 16. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

nisam mislila da ce takav problem bit nac naocale :(

uglavnom, cijene variraju od 500 (u Ghetaldusu sa okvirom od 1kn) do 1500 i vise sa nekim bijesnim okvirima.

ici na socijalno i tako dobit neki popust se ne isplati jer se treba cekati a popust je nekih 70 - 100kn.

hvala svima na informacijama!

btw. @ante vidim da si hvalio tu optiku u Vlaskoj. kolko su tamo kostale naocale? tebe jeftino jer si obitelsjki prijatelj ili je i inace tamo povoljno za studentski dzep?
nisam mislila da ce takav problem bit nac naocale Sad

uglavnom, cijene variraju od 500 (u Ghetaldusu sa okvirom od 1kn) do 1500 i vise sa nekim bijesnim okvirima.

ici na socijalno i tako dobit neki popust se ne isplati jer se treba cekati a popust je nekih 70 - 100kn.

hvala svima na informacijama!

btw. @ante vidim da si hvalio tu optiku u Vlaskoj. kolko su tamo kostale naocale? tebe jeftino jer si obitelsjki prijatelj ili je i inace tamo povoljno za studentski dzep?



_________________
Capa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 19:45 sri, 16. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Antonija"]btw. @ante vidim da si hvalio tu optiku u Vlaskoj. kolko su tamo kostale naocale? tebe jeftino jer si obitelsjki prijatelj ili je i inace tamo povoljno za studentski dzep?[/quote]
Hm, mislim da nije zbog prijateljstva jer sam isao prije gledat tamo i rekao mi je istu cijenu pa je valjda povoljno. A imas tih malih optika koje se tesko nadu i imaju dost niske cijene dok ostale imaju dost visoke. Kad sam kupio naocale mi je dao papire od leca i vidio sam koje mi je stavio i te iste mi je lik nudio u jednoj drugoj optici za "malo" vecu cijenu :S
Svoje sam platio 400 kn a u drugoj su recimo dosle 1200 :S To ti sve ovisi o optici i di trazis. Ima neka optika u Avenue Mallu (sa suprotne strane glavnog ulaza u prizemlju) gdje mozes isto dost jeftino kupit jer imaju neku akciju pa si tamo pogledaj ako imas volje.
Antonija (napisa):
btw. @ante vidim da si hvalio tu optiku u Vlaskoj. kolko su tamo kostale naocale? tebe jeftino jer si obitelsjki prijatelj ili je i inace tamo povoljno za studentski dzep?

Hm, mislim da nije zbog prijateljstva jer sam isao prije gledat tamo i rekao mi je istu cijenu pa je valjda povoljno. A imas tih malih optika koje se tesko nadu i imaju dost niske cijene dok ostale imaju dost visoke. Kad sam kupio naocale mi je dao papire od leca i vidio sam koje mi je stavio i te iste mi je lik nudio u jednoj drugoj optici za "malo" vecu cijenu :S
Svoje sam platio 400 kn a u drugoj su recimo dosle 1200 :S To ti sve ovisi o optici i di trazis. Ima neka optika u Avenue Mallu (sa suprotne strane glavnog ulaza u prizemlju) gdje mozes isto dost jeftino kupit jer imaju neku akciju pa si tamo pogledaj ako imas volje.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan