Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zadaci za prakticni kolokvij
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rimidalv1991
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 07. 2009. (21:14:20)
Postovi: (22)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 19:52 pon, 22. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tko ispravlja prakticni kolokvij, profesor ili racunalo?
Tko ispravlja prakticni kolokvij, profesor ili racunalo?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 20:51 pon, 22. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam pitanje u vezi 25. zadatka. Piše da treba ispisati koliko ima različitih dana u segmentu između dva zadana datuma. Da li se ti različiti dani odnose na dane u tjednu, pa može biti najviše 7 različitih ili na nešto drugo?
Imam pitanje u vezi 25. zadatka. Piše da treba ispisati koliko ima različitih dana u segmentu između dva zadana datuma. Da li se ti različiti dani odnose na dane u tjednu, pa može biti najviše 7 različitih ili na nešto drugo?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
chiko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2010. (17:43:27)
Postovi: (E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 21:29 pon, 22. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="lost_soul"]Imam pitanje u vezi 25. zadatka. Piše da treba ispisati koliko ima različitih dana u segmentu između dva zadana datuma. Da li se ti različiti dani odnose na dane u tjednu, pa može biti najviše 7 različitih ili na nešto drugo?[/quote]

Pogledaj postove prije vsego je to objasnio.... :lol:
lost_soul (napisa):
Imam pitanje u vezi 25. zadatka. Piše da treba ispisati koliko ima različitih dana u segmentu između dva zadana datuma. Da li se ti različiti dani odnose na dane u tjednu, pa može biti najviše 7 različitih ili na nešto drugo?


Pogledaj postove prije vsego je to objasnio.... Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 21:39 pon, 22. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

pronašla :wink:
hvala :)


@rimidavl: mislim da kad napišeš kod, pozoveš asistenta, on da test primjere, ti ih upišeš i ako radi prolaziš, else padaš :D
pronašla Wink
hvala Smile


@rimidavl: mislim da kad napišeš kod, pozoveš asistenta, on da test primjere, ti ih upišeš i ako radi prolaziš, else padaš Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ceps
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (13:03:07)
Postovi: (13A)16
Sarma = la pohva - posuda
71 = 74 - 3

PostPostano: 21:55 pon, 22. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ceps"]U vezi tog 17. zadatka (mijenjanje cjelobrojnog i decimalnog dijela), nije mi jasno... ako se upiše recimo 125.1750, da li je pravilan rezultat 1750.125 ili 175.125??[/quote]

Pitanje mi se ''zagubilo'' na zadnjem mjestu prošle stranice, pa ponavljam samo... Zbunjuje me ovo dosta, način rješavanja bi mogo onda dosta drugačiji bit.
ceps (napisa):
U vezi tog 17. zadatka (mijenjanje cjelobrojnog i decimalnog dijela), nije mi jasno... ako se upiše recimo 125.1750, da li je pravilan rezultat 1750.125 ili 175.125??


Pitanje mi se ''zagubilo'' na zadnjem mjestu prošle stranice, pa ponavljam samo... Zbunjuje me ovo dosta, način rješavanja bi mogo onda dosta drugačiji bit.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
chiko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2010. (17:43:27)
Postovi: (E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 22:06 pon, 22. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

E zanima me još nešto u vezi 25.zadatka dali možemo zaključiti da je prvi unesen datum manji tj.da se prije dogodio odnosno da će se prije dogoditi od drugog datuma . :-k
Zahvaljujem unaprijed.
E zanima me još nešto u vezi 25.zadatka dali možemo zaključiti da je prvi unesen datum manji tj.da se prije dogodio odnosno da će se prije dogoditi od drugog datuma . Think
Zahvaljujem unaprijed.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Linadus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2010. (12:57:28)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3

PostPostano: 18:09 uto, 23. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

prvo da se ne zaborave pitanja kolega/ica ako jos trebaju odgovor i netko je voljan :D

[quote="ceps"][quote="ceps"]U vezi tog 17. zadatka (mijenjanje cjelobrojnog i decimalnog dijela), nije mi jasno... ako se upiše recimo 125.1750, da li je pravilan rezultat 1750.125 ili 175.125??[/quote]

Pitanje mi se ''zagubilo'' na zadnjem mjestu prošle stranice, pa ponavljam samo... Zbunjuje me ovo dosta, način rješavanja bi mogo onda dosta drugačiji bit.[/quote]


[quote="chiko"]E zanima me još nešto u vezi 25.zadatka dali možemo zaključiti da je prvi unesen datum manji tj.da se prije dogodio odnosno da će se prije dogoditi od drugog datuma . :-k
Zahvaljujem unaprijed.[/quote]

zatim moje pitanje: u 41. zadatku mi javlja gresku "incompatible implicit declaration of built-in function 'scanf'" i isto to za printf...ali program radi sve sto bi trebao (ili mozda ja nisam unjela primjer na kojem ce zakazati...) i sad, jel to krivo ili moze tako? :roll:

evo koda:
[code:1]
/*
Napisite program koji ce ucitati double broj te ispisati onaj broj koji bi nastao okretanjem njegovih znamenaka. Primjerice,
ukoliko je ulazni broj bio 521.75, funkcija ce vratiti broj 57.125. Napomena: Mozete pretpostaviti da ulazni broj nije veci
od 9999 i da nema vise od 4 decimale.
*/
int main(void)
{
double n, a, b;
int c, d, znam;
scanf("%lf", &n);
a = (int)n;
b = (n - a) * 10000;
c = a;
d = b;
while(d % 10 == 0) d = d / 10;
while(d > 0)
{
znam = d % 10;
printf("%d", znam);
d = (d - znam) / 10;
}
printf(".");
while(c > 0)
{
znam = c % 10;
printf("%d", znam);
c = (c - znam) / 10;
}
return 0;
}
[/code:1]
prvo da se ne zaborave pitanja kolega/ica ako jos trebaju odgovor i netko je voljan Very Happy

ceps (napisa):
ceps (napisa):
U vezi tog 17. zadatka (mijenjanje cjelobrojnog i decimalnog dijela), nije mi jasno... ako se upiše recimo 125.1750, da li je pravilan rezultat 1750.125 ili 175.125??


Pitanje mi se ''zagubilo'' na zadnjem mjestu prošle stranice, pa ponavljam samo... Zbunjuje me ovo dosta, način rješavanja bi mogo onda dosta drugačiji bit.



chiko (napisa):
E zanima me još nešto u vezi 25.zadatka dali možemo zaključiti da je prvi unesen datum manji tj.da se prije dogodio odnosno da će se prije dogoditi od drugog datuma . Think
Zahvaljujem unaprijed.


zatim moje pitanje: u 41. zadatku mi javlja gresku "incompatible implicit declaration of built-in function 'scanf'" i isto to za printf...ali program radi sve sto bi trebao (ili mozda ja nisam unjela primjer na kojem ce zakazati...) i sad, jel to krivo ili moze tako? Rolling Eyes

evo koda:
Kod:

/*
Napisite program koji ce ucitati double broj te ispisati onaj broj koji bi nastao okretanjem njegovih znamenaka. Primjerice,
ukoliko je ulazni broj bio 521.75, funkcija ce vratiti broj 57.125. Napomena: Mozete pretpostaviti da ulazni broj nije veci
od 9999 i da nema vise od 4 decimale.
*/
int main(void)
{
    double n, a, b;
    int c, d, znam;
    scanf("%lf", &n);
    a = (int)n;
    b = (n - a) * 10000;
    c = a;
    d = b;
    while(d % 10 == 0) d = d / 10;
    while(d > 0)
    {
        znam = d % 10;
        printf("%d", znam);
        d = (d - znam) / 10;
    }
    printf(".");
    while(c > 0)
    {
        znam = c % 10;
        printf("%d", znam);
        c = (c - znam) / 10;
    }
    return 0;
}


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gogo_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2009. (17:06:47)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:05 uto, 23. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Fali ti na pocetku koda #include <stdio.h>
Fali ti na pocetku koda #include <stdio.h>


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Linadus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2010. (12:57:28)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3

PostPostano: 19:28 uto, 23. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="gogo_"]Fali ti na pocetku koda #include <stdio.h>[/quote]

oh :oops: :oops:
hvala! :)
gogo_ (napisa):
Fali ti na pocetku koda #include <stdio.h>


oh Embarassed Embarassed
hvala! Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:00 uto, 23. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ceps: Koja je razlika izmedju [b]brojeva[/b] 125.1750 i 125.175? To su dva razlicita [b]zapisa[/b] istog [b]broja[/b]. Ne brkajte brojeve i zapise; tu nastane puno gresaka.

@chiko: Ne znam zadatke napamet. Ako je to onaj na koji mislim, mozete pretpostaviti da su datumi dani ispravnim redom.
@ceps: Koja je razlika izmedju brojeva 125.1750 i 125.175? To su dva razlicita zapisa istog broja. Ne brkajte brojeve i zapise; tu nastane puno gresaka.

@chiko: Ne znam zadatke napamet. Ako je to onaj na koji mislim, mozete pretpostaviti da su datumi dani ispravnim redom.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zubinho
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2010. (18:34:08)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:44 pet, 26. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bok! ja imam pitanje u vezi zadatka:
[code:1]Zadatak 23:
Napisati program koji ´ce uˇcitati cijeli broj n i za taj n izraˇcunati vrijednost Eulerove funkcije od n. Eulerova funkcija
definira se kao broj prirodnih brojeva u skupu {1, . . . , n} koji su relativno prosti s n. Uputa: napisati pomo´cnu funkciju koja
provjerava da li su dva broja relativno prosta.
[/code:1]

[code:1]#include <stdio.h>

int rel(int x, int y) {
int k, br = 1;
for(k = 2; k <= x; ++k){
if((x % k == 0) && ( y % k == 0))
br = 0;
}
return br;
}

int main() {
int n, i, b = 1;
scanf("%d", &n);
for (i = 2; i < n; ++i)
if (rel(i, n))
b += 1;
printf("%d\n", b);
scanf("%%");
return 0;
}
[/code:1]

Ja sam na prakticnom dns ovako napisao(99% siguran da je bilo tocno ovako) i na kraju sam dobio "warning" da mi je u zapredzadnjem redu "printf("%d\n", b);" da mi je varijabla b deklarirana kao "int *".
Kad pokrenem program kao rezultat bi mi izasao cudan broj koji je izgledao(napamet) "145285545e57489"(mozda je cak bila i tocaka koja). Zna netko mozda sto sam zaribao? =D
Bok! ja imam pitanje u vezi zadatka:
Kod:
Zadatak 23:
Napisati program koji ´ce uˇcitati cijeli broj n i za taj n izraˇcunati vrijednost Eulerove funkcije od n. Eulerova funkcija
definira se kao broj prirodnih brojeva u skupu {1, . . . , n} koji su relativno prosti s n. Uputa: napisati pomo´cnu funkciju koja
provjerava da li su dva broja relativno prosta.


Kod:
#include <stdio.h>

int rel(int x, int y) {
    int k, br = 1;
    for(k = 2; k <= x; ++k){
        if((x % k == 0) && ( y % k == 0))
        br = 0;
    }
return br;
}

int main() {
    int n, i, b = 1;
    scanf("%d", &n);
    for (i = 2; i < n; ++i)
        if (rel(i, n))
        b += 1;
    printf("%d\n", b);
    scanf("%%");
    return 0;
}


Ja sam na prakticnom dns ovako napisao(99% siguran da je bilo tocno ovako) i na kraju sam dobio "warning" da mi je u zapredzadnjem redu "printf("%d\n", b);" da mi je varijabla b deklarirana kao "int *".
Kad pokrenem program kao rezultat bi mi izasao cudan broj koji je izgledao(napamet) "145285545e57489"(mozda je cak bila i tocaka koja). Zna netko mozda sto sam zaribao? =D


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:26 pet, 26. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Racunajuci sto si ovdje napisao i sto studenti vole grijesiti, imam dojam da si na prakticnom napisao
[tt]printf("%d\n", [color=red]&[/color]b);[/tt]

Kad ispises pointer kao broj, ispisuje ti se adresa koju on sadrzi, a to su uvijek nekakvi nebulozni brojevi.

Naravno, bez uvida u bas onaj kod, tesko je sada tocno reci.
Racunajuci sto si ovdje napisao i sto studenti vole grijesiti, imam dojam da si na prakticnom napisao
printf("%d\n", &b);

Kad ispises pointer kao broj, ispisuje ti se adresa koju on sadrzi, a to su uvijek nekakvi nebulozni brojevi.

Naravno, bez uvida u bas onaj kod, tesko je sada tocno reci.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zubinho
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2010. (18:34:08)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:28 pet, 26. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

e-e! moglo bi biti! =((
oke. hvala na odgovoru.
e-e! moglo bi biti! =((
oke. hvala na odgovoru.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 0:50 sub, 27. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

kad bi mogao bit drugi rok?
kad bi mogao bit drugi rok?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:32 sub, 27. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iduci tjedan se upisujete (cim odredimo termine), pa nakon toga, pocevsi od subote, 4.12.
Iduci tjedan se upisujete (cim odredimo termine), pa nakon toga, pocevsi od subote, 4.12.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 12:55 sub, 27. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok,hvala
ok,hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 17:55 sub, 27. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam hipotetsko pitanje za vsegu. Da sam na kolokviju izvuka

Zadatak 41:
Napisite program koji ́ce ucitati double broj te ispisati onaj broj koji bi nastao okretanjem njegovih znamenaka. Primjerice, ukoliko je ulazni broj bio 521.75, funkcija ́ce vratiti broj 57.125. Napomena: Moˇzete pretpostaviti da ulazni broj nije ve ́ci od 9999 i da nema vise od 4 decimale.

te ga rjesila na sljedeci nacin:

[code:1]
{
char n[10];
int i;
scanf("%s", &n);
for(i=strlen(n);i>=0;i--)
printf("%c",n[i]);
return 0;
}

[/code:1]

Kako bi se asistent ponio u slucaju da daje tocan ispis, ali se ne ucitava double nego "varam"?
Imam hipotetsko pitanje za vsegu. Da sam na kolokviju izvuka

Zadatak 41:
Napisite program koji ́ce ucitati double broj te ispisati onaj broj koji bi nastao okretanjem njegovih znamenaka. Primjerice, ukoliko je ulazni broj bio 521.75, funkcija ́ce vratiti broj 57.125. Napomena: Moˇzete pretpostaviti da ulazni broj nije ve ́ci od 9999 i da nema vise od 4 decimale.

te ga rjesila na sljedeci nacin:

Kod:

{
    char n[10];
    int i;
    scanf("%s", &n);
    for(i=strlen(n);i>=0;i--)
        printf("%c",n[i]);
    return 0;
}



Kako bi se asistent ponio u slucaju da daje tocan ispis, ali se ne ucitava double nego "varam"?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 17:59 sub, 27. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja mislim da nije baš pametno varat,pogotovo ne u ovim "osjetljivim" zadacima koji su zadnjih dana na meti svih studenata,a vjerojatno i asistenata...
ja mislim da nije baš pametno varat,pogotovo ne u ovim "osjetljivim" zadacima koji su zadnjih dana na meti svih studenata,a vjerojatno i asistenata...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:15 sub, 27. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, jer pise da se ucitava [tt]double[/tt]. Ali, ako ucitas [tt]double[/tt], pretvoris u string i onda ovako ispises (s time da [tt]for[/tt]-petlju treba ispravno napisati), onda je ok.

Usput, ne valja ti niti ucitavanje stringa.
Ne, jer pise da se ucitava double. Ali, ako ucitas double, pretvoris u string i onda ovako ispises (s time da for-petlju treba ispravno napisati), onda je ok.

Usput, ne valja ti niti ucitavanje stringa.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ninaaaaaaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 07. 2010. (16:54:36)
Postovi: (C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 0:43 sub, 18. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel može pomoć za ovaj zadatak? :D
Zadatak 24 [nizovi]:
Za prirodan broj n kazemo da je pandigitalan u bazi b, ako zapis broja n u bazi b sadrzi sve mogu´ce znamenke u bazi b. Na
primjer, broj 9012345678 je pandigitalan u bazi 10, a broj 16 = (10000)2 je pandigitalan u bazi 2.
Napisite program koji ucitava prirodane brojeve n i b > 1, te provjerava da li je n pandigitalan u bazi b, nakon cega ispisuje
odgovarajucu poruku – DA ili NE. (Napomena: oba broja se unose u bazi 10.)

Hvala :)
Jel može pomoć za ovaj zadatak? Very Happy
Zadatak 24 [nizovi]:
Za prirodan broj n kazemo da je pandigitalan u bazi b, ako zapis broja n u bazi b sadrzi sve mogu´ce znamenke u bazi b. Na
primjer, broj 9012345678 je pandigitalan u bazi 10, a broj 16 = (10000)2 je pandigitalan u bazi 2.
Napisite program koji ucitava prirodane brojeve n i b > 1, te provjerava da li je n pandigitalan u bazi b, nakon cega ispisuje
odgovarajucu poruku – DA ili NE. (Napomena: oba broja se unose u bazi 10.)

Hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 6 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan