Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Demonstrature '10./'11. (informacija)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 20:55 pet, 17. 9. 2010    Naslov: Demonstrature '10./'11. Citirajte i odgovorite

Dobro, dakle, i ove godine imam (imamo, preciznije - demonstrature opet održavamo u paru) nedvojbenu sreću održavati demonstrature iz Matematičke analize.

To get to the point, [color=blue]demonstrature koje drže Ana Šušnjara i Melkior Ornik održavaju se [b]ponedjeljkom[/b] od [b]14[/b] do [b]16[/b] sati[/color].

Demonstrature počinjemo držati odmah, već 20.9., a (barem zasad) nije potrebna najava mailom. I koliko god da nam je drago (iz prošlogodišnjeg iskustva) kad nam tjedan dana prije kolokvija dođe 40 ljudi na demonstrature, ovom prilikom željeli bismo uvjeriti čitateljstvo da smo oduševljeni i kad se ljude pojave i na početku semestra - u najmanju ruku, stvari je i nama, a i, uvjeravam vas, vama ugodnije rješavati kako se pojavljuju umjesto odjednom.

Ostalih demonstratora, koliko znam, opet je četvero, a za pretpostaviti je da će uskoro termini svih demonstratura biti objavljeni na [url=http://web.math.hr/nastava/analiza/]stranicama kolegija[/url].

Kao što vrijedi i za većinu demonstratura, ne znamo koja je učionica tradicionalno slobodna u tom terminu, pa čekamo do 14:15 pred oglasnom pločom. Nakon toga idemo tražiti učionicu i počinjemo raditi, a ako nitko ne dođe i nitko se ne najavi, odlazimo. Ukoliko planirate doći nakon 14:15, svakako nam se javite e-mailom. Moja e-mail adresa je mornik na student.math.hr, a od kolegice je anasus na student.math.hr, makar djeluju i oblici ime.prezime@student.math.hr (dobro, kod mene je malo teže uvidjeti što je ime, a što prezime, ali shvatit ćete kad-tad... meni je isto trebalo par godina, ali sam uspio).

Na [url]http://web.studenti.math.hr/~mornik/[/url] sam već prošle godine stavio neke malo teže zadatke, pa ako vas gradivo jako zanima... imam negdje i rješenja tih zadataka, tako da slobodno pitajte. A i ako vam je MA super i oduševljeni ste i želite pričati o superultrakul zadacima koje ste riješili, uvjeravam vas da niste jedini, pa slobodno i u tom slučaju dođite na demonstrature. Na web ću staviti i neku verziju obavijesti o ovogodišnjim demonstraturama, ali nadam se da ću se sjetiti sve eventualne promjene pisati i na forum.

Da, dotaknuo sam se toga već gore, ali eto. U načelu (zapravo, ljudi vole reći "u načelu" kad postoje neke iznimke... tu baš i nema iznimaka, ovo uvijek vrijedi), ako vam nešto nije jasno, dobro je to odmah riješiti - bilo da dođete na demonstrature, pitate profesora/asistenta ili nekako drugačije. Također, ako ne možete doći na demonstrature, a imate pitanja, slobodno pošalite e-mail - možemo se dogovoriti za neki drugi termin, a možemo probati i mailom odgovoriti na vaše pitanje (što čak i funkcionira dosta dobro, dok god je pitanje jednostavnije... za složenije stvari, objašnjavanje uživo je bog i batina).

Eto, smajliće nisam vidio smisla da pišem jer sam uvjeren da ćete ih svojim unutarnjim okom vidjeti na primjerenim mjestima u ovom postu.

Melkior Ornik

[size=9]Ako kojim slučajem uviđate da je ova obavijest zapravo jeftina modifikacija moje prošlogodišnje obavijesti, iz toga je očito da vrijede sljedeća dva zaključka:
1. dobro zapažate
2. dvije godine zaredom čitate obavijest o demonstraturama iz Analize 1, iz čega slijedi (barem) jedan od ovih zaključaka:
2.1. volite čitati moje nadasve inspirirane tekstove
2.2. iz očitih razloga, bilo bi dobro da dolazite na demonstrature (i) ove godine[/size]
Dobro, dakle, i ove godine imam (imamo, preciznije - demonstrature opet održavamo u paru) nedvojbenu sreću održavati demonstrature iz Matematičke analize.

To get to the point, demonstrature koje drže Ana Šušnjara i Melkior Ornik održavaju se ponedjeljkom od 14 do 16 sati.

Demonstrature počinjemo držati odmah, već 20.9., a (barem zasad) nije potrebna najava mailom. I koliko god da nam je drago (iz prošlogodišnjeg iskustva) kad nam tjedan dana prije kolokvija dođe 40 ljudi na demonstrature, ovom prilikom željeli bismo uvjeriti čitateljstvo da smo oduševljeni i kad se ljude pojave i na početku semestra - u najmanju ruku, stvari je i nama, a i, uvjeravam vas, vama ugodnije rješavati kako se pojavljuju umjesto odjednom.

Ostalih demonstratora, koliko znam, opet je četvero, a za pretpostaviti je da će uskoro termini svih demonstratura biti objavljeni na stranicama kolegija.

Kao što vrijedi i za većinu demonstratura, ne znamo koja je učionica tradicionalno slobodna u tom terminu, pa čekamo do 14:15 pred oglasnom pločom. Nakon toga idemo tražiti učionicu i počinjemo raditi, a ako nitko ne dođe i nitko se ne najavi, odlazimo. Ukoliko planirate doći nakon 14:15, svakako nam se javite e-mailom. Moja e-mail adresa je mornik na student.math.hr, a od kolegice je anasus na student.math.hr, makar djeluju i oblici ime.prezime@student.math.hr (dobro, kod mene je malo teže uvidjeti što je ime, a što prezime, ali shvatit ćete kad-tad... meni je isto trebalo par godina, ali sam uspio).

Na http://web.studenti.math.hr/~mornik/ sam već prošle godine stavio neke malo teže zadatke, pa ako vas gradivo jako zanima... imam negdje i rješenja tih zadataka, tako da slobodno pitajte. A i ako vam je MA super i oduševljeni ste i želite pričati o superultrakul zadacima koje ste riješili, uvjeravam vas da niste jedini, pa slobodno i u tom slučaju dođite na demonstrature. Na web ću staviti i neku verziju obavijesti o ovogodišnjim demonstraturama, ali nadam se da ću se sjetiti sve eventualne promjene pisati i na forum.

Da, dotaknuo sam se toga već gore, ali eto. U načelu (zapravo, ljudi vole reći "u načelu" kad postoje neke iznimke... tu baš i nema iznimaka, ovo uvijek vrijedi), ako vam nešto nije jasno, dobro je to odmah riješiti - bilo da dođete na demonstrature, pitate profesora/asistenta ili nekako drugačije. Također, ako ne možete doći na demonstrature, a imate pitanja, slobodno pošalite e-mail - možemo se dogovoriti za neki drugi termin, a možemo probati i mailom odgovoriti na vaše pitanje (što čak i funkcionira dosta dobro, dok god je pitanje jednostavnije... za složenije stvari, objašnjavanje uživo je bog i batina).

Eto, smajliće nisam vidio smisla da pišem jer sam uvjeren da ćete ih svojim unutarnjim okom vidjeti na primjerenim mjestima u ovom postu.

Melkior Ornik

Ako kojim slučajem uviđate da je ova obavijest zapravo jeftina modifikacija moje prošlogodišnje obavijesti, iz toga je očito da vrijede sljedeća dva zaključka:
1. dobro zapažate
2. dvije godine zaredom čitate obavijest o demonstraturama iz Analize 1, iz čega slijedi (barem) jedan od ovih zaključaka:
2.1. volite čitati moje nadasve inspirirane tekstove
2.2. iz očitih razloga, bilo bi dobro da dolazite na demonstrature (i) ove godine


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pbakic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2009. (17:48:30)
Postovi: (143)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
83 = 86 - 3

PostPostano: 18:52 uto, 21. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo da javim i ja za nas termin:
Petar Mlinaric i ja drzat cemo demonstrature [b]utorkom [/b]u terminu [b]18-20[/b].
Bilo bi dobro da se najavite ako mislite doci, cisto da znamo kol'ko ce vas biti (na mailove petarmli@student.math.hr ili pbakic@student.math.hr).
Takodjer, saljite na iste mailove ako slucajno ne stignete na demonstrature, los vam je termin ili samo imate neki zadatak :D
Evo da javim i ja za nas termin:
Petar Mlinaric i ja drzat cemo demonstrature utorkom u terminu 18-20.
Bilo bi dobro da se najavite ako mislite doci, cisto da znamo kol'ko ce vas biti (na mailove petarmli@student.math.hr ili pbakic@student.math.hr).
Takodjer, saljite na iste mailove ako slucajno ne stignete na demonstrature, los vam je termin ili samo imate neki zadatak Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
akontrec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2010. (17:17:50)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 17:39 uto, 28. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Last but not the least,
Boris Blagojević i ja (Ana Kontrec) držimo demonstrature [b]srijedom[/b] od [b]16[/b] do [b]18[/b] sati.
Čekamo kod oglasne ploče (skužit ćete nas... ja sam zbilja niska). Kao što je i za očekivati, ako planirate doći nakon 16:15 (ili u neko sasvim drugo doba), javite nam se mailom na akontrec@gmail.com ili borisblagojevic@gmail.com.
Last but not the least,
Boris Blagojević i ja (Ana Kontrec) držimo demonstrature srijedom od 16 do 18 sati.
Čekamo kod oglasne ploče (skužit ćete nas... ja sam zbilja niska). Kao što je i za očekivati, ako planirate doći nakon 16:15 (ili u neko sasvim drugo doba), javite nam se mailom na akontrec@gmail.com ili borisblagojevic@gmail.com.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 11:18 ned, 24. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Budući da popodne iz relativno objektivnih razloga neću biti pri forumu, htio sam samo na vidjelo izvesti par kratkih obavijesti. Dobro, esencijalno je u pitanju jedna obavijest, ali ajde. :)

Uglavnom, tijekom kolokvijskih tjedana tradicionalno se ne održavaju demonstrature (barem iz MA, a mislim i iz ostalih predmeta), pa ćemo kolegica Šušnjara i ja poštovati tu tradiciju. (Budući da se ionako Analiza piše sutra, nije kao da bi nam ionako došlo mnogo ljudi, ako uopće itko. :cry: ) Dakle, [b]u periodu od 24.10. do 5.11. Ana Šušnjara i Melkior Ornik neće održavati redovne demonstrature[/b]. Pretpostavljam da će isto vrijediti i za ostale demonstratore, ali ne mogu biti siguran.

Ako budete imali kakvih pitanja, javite se e-mailom, adrese su poprilično pretpostavljive, a i pišu gore. Onda ćemo probati istim putem odgovoriti na pitanje ili se dogovoriti za neki dodatni termin.

U ostalim vijestima, samo želim svima reći [b]sretno na kolokviju sutra[/b]! (Dobro, i na ostalim kolokvijima, ali to je još više nepovezano sa mnom... :D) Ovaj smajli mi nije baš jasan, ali niti ne dvojim da strukturom pripada u ovaj tekst. Dakle, :bily: .
Budući da popodne iz relativno objektivnih razloga neću biti pri forumu, htio sam samo na vidjelo izvesti par kratkih obavijesti. Dobro, esencijalno je u pitanju jedna obavijest, ali ajde. Smile

Uglavnom, tijekom kolokvijskih tjedana tradicionalno se ne održavaju demonstrature (barem iz MA, a mislim i iz ostalih predmeta), pa ćemo kolegica Šušnjara i ja poštovati tu tradiciju. (Budući da se ionako Analiza piše sutra, nije kao da bi nam ionako došlo mnogo ljudi, ako uopće itko. Crying or Very sad ) Dakle, u periodu od 24.10. do 5.11. Ana Šušnjara i Melkior Ornik neće održavati redovne demonstrature. Pretpostavljam da će isto vrijediti i za ostale demonstratore, ali ne mogu biti siguran.

Ako budete imali kakvih pitanja, javite se e-mailom, adrese su poprilično pretpostavljive, a i pišu gore. Onda ćemo probati istim putem odgovoriti na pitanje ili se dogovoriti za neki dodatni termin.

U ostalim vijestima, samo želim svima reći sretno na kolokviju sutra! (Dobro, i na ostalim kolokvijima, ali to je još više nepovezano sa mnom... Very Happy) Ovaj smajli mi nije baš jasan, ali niti ne dvojim da strukturom pripada u ovaj tekst. Dakle, Bily u akciji .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 7:27 sub, 25. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hej!

Eto, [b]demonstrature su za ovu godinu završile[/b]. Posebno mi je bila impresivna posjećenost prošli put - da su još si ljudi htjeli donijeti sjedala umjesto da su otišli nezadovoljni mojom ponudom da ili si dofuraju stolce ili da sjednu na patos, bilo bi bolje, ali što se može. :D Vidjeli ste da nismo imali veću učionicu na raspolaganju... :(

Uglavnom, da. Dakle, redovitih demonstratura neće biti tijekom kolokvijskih tjedana (a kolokvij iz MA1 će ionako, pretpostavljam, opet biti na samom početku...), kao ni tijekom tjedana namijenjenih usmenim ispitima. Ako budete imali kakvih pitanja, javite se mailom, a ako treba, organiziramo i kakve dodatne demonstrature u nekom trenutku... nije problem.

Uglavnom, eto, nadamo se da smo bili od koristi ovaj semestar. Ako i nismo, barem je nama bilo zabavno... :)

Također, ima još vremena, ali kad sam već počeo: [b]sretno svima na kolokviju i usmenom[/b]! Nemamo u načelu čak ništa ni protiv toga da dobro prođete i na ostalim kolegijima, zapravo. :) Kako je kolegica rekla, nadamo se da vas vidimo i u sljedećem semestru... :)

Ovaj put ćemo ove lijepe želje, dakle, prikladno ukrasiti plešućim limunom: :lemondance:. Ne. Izgleda zao. Gumeno pile, s druge strane, ne može biti loše: :chickdance:.
Hej!

Eto, demonstrature su za ovu godinu završile. Posebno mi je bila impresivna posjećenost prošli put - da su još si ljudi htjeli donijeti sjedala umjesto da su otišli nezadovoljni mojom ponudom da ili si dofuraju stolce ili da sjednu na patos, bilo bi bolje, ali što se može. Very Happy Vidjeli ste da nismo imali veću učionicu na raspolaganju... Sad

Uglavnom, da. Dakle, redovitih demonstratura neće biti tijekom kolokvijskih tjedana (a kolokvij iz MA1 će ionako, pretpostavljam, opet biti na samom početku...), kao ni tijekom tjedana namijenjenih usmenim ispitima. Ako budete imali kakvih pitanja, javite se mailom, a ako treba, organiziramo i kakve dodatne demonstrature u nekom trenutku... nije problem.

Uglavnom, eto, nadamo se da smo bili od koristi ovaj semestar. Ako i nismo, barem je nama bilo zabavno... Smile

Također, ima još vremena, ali kad sam već počeo: sretno svima na kolokviju i usmenom! Nemamo u načelu čak ništa ni protiv toga da dobro prođete i na ostalim kolegijima, zapravo. Smile Kako je kolegica rekla, nadamo se da vas vidimo i u sljedećem semestru... Smile

Ovaj put ćemo ove lijepe želje, dakle, prikladno ukrasiti plešućim limunom: Limun koji pleshe. Ne. Izgleda zao. Gumeno pile, s druge strane, ne može biti loše: Picek pleshe.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 20:59 ned, 13. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobar dan.

Nakon što je, oh joy!, objavljen i službeni raspored (koji je nekako uspio u sudačkim produžecima onemogućiti dotičnom piscu ovih redova da napokon, po prvi put od početka studija, ima bar jedan slobodan dan u tjednu :)) za ovaj semestar, vrijeme je da se objave i termini za demonstrature, jel? :)

No dobro. [color=blue]Ana Šušnjara i Melkior Ornik[/color] ovime vam objavljuju da [color=blue]demonstrature u ljetnom semestru održavaju [b]utorkom[/b] od [b]16[/b] do [b]18[/b] sati.[/color] Termin nam se čini relativno optimalan i vama i nama - jedna bi polovica studenata trebala biti slobodna oba sata, a jedna jedan sat. Naravno, ostaje nada da će ostali demonstratori pokriti i ove grupe kojima ne odgovara u potpunosti ovaj termin. Svi termini će vjerojatno u dogledno vrijeme biti objavljeni i na prikladnom elementu stranica kolegija.

Počet ćemo već prvi tjedan nastave, a sva pravila i mogućnosti su i dalje ista: ukoliko dolazite u 16, nalazimo se kod oglasne ploče te u 16:15 krećemo u potragu za učionicom. Ukoliko dolazite kasnije (drugi sat, na primjer), javite se mailom, a i ako budete imali kakvih pitanja ili imate nekih ideja da vam niti jedan termin demonstratura ne odgovara, princip davljenja nas mailom i dalje funkcionira. Imena i usernameove nismo promijenili: daklem, javite se mailom na mornik ili anasus ili, općenito, ime.prezime@student.math.hr (pitam se koliko često netko proba poslati mail baš na ime.prezime@student.math.hr :D), pa ćemo vidjeti što se može. :)
Dobar dan.

Nakon što je, oh joy!, objavljen i službeni raspored (koji je nekako uspio u sudačkim produžecima onemogućiti dotičnom piscu ovih redova da napokon, po prvi put od početka studija, ima bar jedan slobodan dan u tjednu Smile) za ovaj semestar, vrijeme je da se objave i termini za demonstrature, jel? Smile

No dobro. Ana Šušnjara i Melkior Ornik ovime vam objavljuju da demonstrature u ljetnom semestru održavaju utorkom od 16 do 18 sati. Termin nam se čini relativno optimalan i vama i nama - jedna bi polovica studenata trebala biti slobodna oba sata, a jedna jedan sat. Naravno, ostaje nada da će ostali demonstratori pokriti i ove grupe kojima ne odgovara u potpunosti ovaj termin. Svi termini će vjerojatno u dogledno vrijeme biti objavljeni i na prikladnom elementu stranica kolegija.

Počet ćemo već prvi tjedan nastave, a sva pravila i mogućnosti su i dalje ista: ukoliko dolazite u 16, nalazimo se kod oglasne ploče te u 16:15 krećemo u potragu za učionicom. Ukoliko dolazite kasnije (drugi sat, na primjer), javite se mailom, a i ako budete imali kakvih pitanja ili imate nekih ideja da vam niti jedan termin demonstratura ne odgovara, princip davljenja nas mailom i dalje funkcionira. Imena i usernameove nismo promijenili: daklem, javite se mailom na mornik ili anasus ili, općenito, ime.prezime@student.math.hr (pitam se koliko često netko proba poslati mail baš na ime.prezime@student.math.hr Very Happy), pa ćemo vidjeti što se može. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pbakic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2009. (17:48:30)
Postovi: (143)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
83 = 86 - 3

PostPostano: 19:06 pon, 14. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Termin za ljetni semestar za demonstrature koje cemo drzati Petar Mlinaric i ja bit ce (ako ne bude bitnih promjena u rasporedu) [b]cetvrtak, 18-20.[/b]
Znamo da termin nije bas nikome optimalan, ali je valjda jedini kad ste slobodni i vi i nas dvojica.
Ako ne stignete na demonstrature a imate neki zadatak koji biste voljeli rijesiti, slobodno saljite na jedan od nasih mailova.
Ovaj put su najave obavezne (na mail, pm, ili uzivo), da ne bismo morali uzalud cekati ako nitko ne dolazi.
Nalazimo se pred oglasnom od 18 do 18:15, a nakon toga krecemo potraziti slobodnu ucionicu.
Pocinjemo vec ovaj cetvrtak, vidimo se! :)
Termin za ljetni semestar za demonstrature koje cemo drzati Petar Mlinaric i ja bit ce (ako ne bude bitnih promjena u rasporedu) cetvrtak, 18-20.
Znamo da termin nije bas nikome optimalan, ali je valjda jedini kad ste slobodni i vi i nas dvojica.
Ako ne stignete na demonstrature a imate neki zadatak koji biste voljeli rijesiti, slobodno saljite na jedan od nasih mailova.
Ovaj put su najave obavezne (na mail, pm, ili uzivo), da ne bismo morali uzalud cekati ako nitko ne dolazi.
Nalazimo se pred oglasnom od 18 do 18:15, a nakon toga krecemo potraziti slobodnu ucionicu.
Pocinjemo vec ovaj cetvrtak, vidimo se! Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Boris B.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2010. (18:01:54)
Postovi: (32)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 13:42 sri, 16. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja i Ana smo opet tu srijedom, ovaj put od 14 do 16. Ostalo je sve kao i inače i kao što su kolege već rekli - čekamo vas kod oglasne ploče, a u 14:15 krećemo u potragu za slobodnim prostorom. Ako mislite doći kasnije, nađite načina da nas nađete, ili javite da će vas trebati pokupiti. :)
Sva pitanja slobodno šaljite na mail (borisblagojevic i akontrec na gmailu, kao i prije).
Ja i Ana smo opet tu srijedom, ovaj put od 14 do 16. Ostalo je sve kao i inače i kao što su kolege već rekli - čekamo vas kod oglasne ploče, a u 14:15 krećemo u potragu za slobodnim prostorom. Ako mislite doći kasnije, nađite načina da nas nađete, ili javite da će vas trebati pokupiti. Smile
Sva pitanja slobodno šaljite na mail (borisblagojevic i akontrec na gmailu, kao i prije).



_________________
The lyf so short, the craft so long to lerne
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 12:44 sub, 26. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

No dobro. Dobar dan. :)

Samo par kratkih već uobičajenih obavijesti u vezi kolokvijskog dvotjedna. [b] Demonstrature se, barem one koje na vaše opće veselje produciraju Ana Šušnjara i Melkior Ornik, neće održavati od 28.3. do 8.4.[/b] u svojem redovnom terminu, kako to već biva za vrijeme kolokvija.

Kao što je uobičajeno, sa svim pitanjima se možete javiti mailom, bilo bi nam drago da se javite ako nešto nije jasno, a na istim adresama nas možete naći i za eventualne dogovore za alternativne termine.

Za bilo kakve mailove ili dogovore upućene meni moram ovaj put upozoriti: iz službenih :D razloga (natjecanje u Češkoj) me nema cijeli sljedeći tjedan, pa je za pretpostaviti da ću na eventualne mailove odgovarati možda nešto sporije nego kad sam u Zagrebu. Naravno, probat ću se pobrinuti da mail uopće budem u mogućnosti čitati i pisati, ali i tu nema garancija. :D Također, alternativni termini koji bi možda uključivali mene kao demonstratora, će iz istog razloga, barem ako se niste voljni jedan dan pojaviti u Ostravi, biti restringirani na drugi kolokvijski tjedan, što, prihvaćam, vjerojatno i nije od najveće koristi. :) Ali, što je, tu je. :D (Koliko znam, iz istog razloga će i legendarni duo Bakić-Mlinarić biti indisponiran. :))

Eto, to je to. [b]Dakle, sretno na kolokviju.[/b] :) Koju životinju hoćete za kraj, ha? Badgera, jel? I mislio sam si. Badger, badger, badger. :rakun: :rakun: :rakun:

P.S. Aha, zaboravih. Addendum. Na prošlim demonstraturama sam napravio jednu dosta trivijalnu grešku u onom zadatku s [latex]1+e^{2x}[/latex]. Znate da sam komentirao kako mi se tu nešto čini prelagano. E pa i jest prelagano. :D Ali nije neka velika razlika, samo treba komentirati da su svi brojevi zdesna ne samo cijeli nego i parni. Točno (nadam se :D) rješenje možete naći [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=153350#153350]tu[/url].

Također, u vezi onog zadatka s arkus tangensom koji nismo na kraju uspjeli riješiti (a koji je bio krivo riješen na prethodnim demonstraturama). Nažalost, općeniti konsenzus među demonstratorima (dobro, 'ajde, među troje demonstratora :D) je da nam rekurzija koju smo dobili ne pomaže pretjerano, a s tim se slaže i WolframAlpha. :cry: Stoga, možda je u pitanju neka greška u zadatku, a vjerojatnije je u pitanju da smo glupi. Sve u svemu, ne čini se da je ta rekurzija smislen posao. Sorry. :) (Ja kao da se sjećam da sam ja svojedobno imao rješenje toga, možda i na forumu?, ali ja sam ionako senilan, tako da... :D)
No dobro. Dobar dan. Smile

Samo par kratkih već uobičajenih obavijesti u vezi kolokvijskog dvotjedna. Demonstrature se, barem one koje na vaše opće veselje produciraju Ana Šušnjara i Melkior Ornik, neće održavati od 28.3. do 8.4. u svojem redovnom terminu, kako to već biva za vrijeme kolokvija.

Kao što je uobičajeno, sa svim pitanjima se možete javiti mailom, bilo bi nam drago da se javite ako nešto nije jasno, a na istim adresama nas možete naći i za eventualne dogovore za alternativne termine.

Za bilo kakve mailove ili dogovore upućene meni moram ovaj put upozoriti: iz službenih Very Happy razloga (natjecanje u Češkoj) me nema cijeli sljedeći tjedan, pa je za pretpostaviti da ću na eventualne mailove odgovarati možda nešto sporije nego kad sam u Zagrebu. Naravno, probat ću se pobrinuti da mail uopće budem u mogućnosti čitati i pisati, ali i tu nema garancija. Very Happy Također, alternativni termini koji bi možda uključivali mene kao demonstratora, će iz istog razloga, barem ako se niste voljni jedan dan pojaviti u Ostravi, biti restringirani na drugi kolokvijski tjedan, što, prihvaćam, vjerojatno i nije od najveće koristi. Smile Ali, što je, tu je. Very Happy (Koliko znam, iz istog razloga će i legendarni duo Bakić-Mlinarić biti indisponiran. Smile)

Eto, to je to. Dakle, sretno na kolokviju. Smile Koju životinju hoćete za kraj, ha? Badgera, jel? I mislio sam si. Badger, badger, badger. Rakun Koji Pleshe Rakun Koji Pleshe Rakun Koji Pleshe

P.S. Aha, zaboravih. Addendum. Na prošlim demonstraturama sam napravio jednu dosta trivijalnu grešku u onom zadatku s . Znate da sam komentirao kako mi se tu nešto čini prelagano. E pa i jest prelagano. Very Happy Ali nije neka velika razlika, samo treba komentirati da su svi brojevi zdesna ne samo cijeli nego i parni. Točno (nadam se Very Happy) rješenje možete naći tu.

Također, u vezi onog zadatka s arkus tangensom koji nismo na kraju uspjeli riješiti (a koji je bio krivo riješen na prethodnim demonstraturama). Nažalost, općeniti konsenzus među demonstratorima (dobro, 'ajde, među troje demonstratora Very Happy) je da nam rekurzija koju smo dobili ne pomaže pretjerano, a s tim se slaže i WolframAlpha. Crying or Very sad Stoga, možda je u pitanju neka greška u zadatku, a vjerojatnije je u pitanju da smo glupi. Sve u svemu, ne čini se da je ta rekurzija smislen posao. Sorry. Smile (Ja kao da se sjećam da sam ja svojedobno imao rješenje toga, možda i na forumu?, ali ja sam ionako senilan, tako da... Very Happy)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mornik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2009. (06:25:44)
Postovi: (128)16
Sarma = la pohva - posuda
118 = 124 - 6

PostPostano: 7:38 ned, 29. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Yahoy!

Dakle, tradicionalna kratka obavijest: [b]demonstrature su za ovaj semestar gotove[/b]. Odaziv je bio tradicionalno manji nego na MA1 (a pogotovo što je i termin je bio lošiji), ali su svejedno hardcore demonstranti dolazili u manjim grupama i primjereno nas cijedili nekakvim nerješivim zadacima s korijenima. :)

U svakom slučaju, trenutno nije (barem što se mene tiče, ne znam postoje li kakvi drugi dogovori) u planu imati neki dodatni termin demonstratura tijekom kolokvija/završnih/popravnih. Naravno, to ne želi reći da tog termina nužno i neće biti. :) Ako ste zainteresirani i imate pitanja koja se ne daju riješiti mailom (ili se vama ne da riješiti ih mailom :D) ili bi naprosto svojom količinom zatrpala svaki pristojni mailbox, javite se, jelte, na mail, pa ćemo se probati dogovoriti. :)

Mene, ponovno iz matematičkih razloga :), nema dio trećeg tjedna i od kraja četvrtog tjedna nadalje, tako da je relativno očito da u tim intervalima fizički neću moći držati nikakve demonstrature, a i odgovaranje na mailove će prilično sigurno biti znatno sporije, ako će uopće i djelovati. No dobro, to je ionako nakon kolokvija, vjerojatno neću ipak svojim neodgovaranjem ražalostiti i razbjesniti baš ogromnu masu ljudi. :)

Eto, ne znam dugujemo li kome neka rješenja, nadam se da ne.

[b]Sretno![/b] :vidra:
Yahoy!

Dakle, tradicionalna kratka obavijest: demonstrature su za ovaj semestar gotove. Odaziv je bio tradicionalno manji nego na MA1 (a pogotovo što je i termin je bio lošiji), ali su svejedno hardcore demonstranti dolazili u manjim grupama i primjereno nas cijedili nekakvim nerješivim zadacima s korijenima. Smile

U svakom slučaju, trenutno nije (barem što se mene tiče, ne znam postoje li kakvi drugi dogovori) u planu imati neki dodatni termin demonstratura tijekom kolokvija/završnih/popravnih. Naravno, to ne želi reći da tog termina nužno i neće biti. Smile Ako ste zainteresirani i imate pitanja koja se ne daju riješiti mailom (ili se vama ne da riješiti ih mailom Very Happy) ili bi naprosto svojom količinom zatrpala svaki pristojni mailbox, javite se, jelte, na mail, pa ćemo se probati dogovoriti. Smile

Mene, ponovno iz matematičkih razloga Smile, nema dio trećeg tjedna i od kraja četvrtog tjedna nadalje, tako da je relativno očito da u tim intervalima fizički neću moći držati nikakve demonstrature, a i odgovaranje na mailove će prilično sigurno biti znatno sporije, ako će uopće i djelovati. No dobro, to je ionako nakon kolokvija, vjerojatno neću ipak svojim neodgovaranjem ražalostiti i razbjesniti baš ogromnu masu ljudi. Smile

Eto, ne znam dugujemo li kome neka rješenja, nadam se da ne.

Sretno! Vidra


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pbakic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2009. (17:48:30)
Postovi: (143)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
83 = 86 - 3

PostPostano: 15:36 pet, 17. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo onog primjera o ekstremima od jucer:

Uzmemo f(x)=x^4[sin(1/x) - 1]
Nije definirana u 0, pa stavimo f(0)=0.
Sad se moze proveriti da je funkcija f klase C1 (na cijelom R).
Vidimo da je f(x)<=0 za svaki x, pa je u 0 (globalni) maksimum, ali je ocito da ni na kojoj okolini tocke x=0 f nije "rastuca pa padajuca" (u svakoj okolini postoji vise nultocaka funkcije). Ljepse ponasanje bi se postiglo s funkcijom klase C2 kojoj druga derivacija nema nultocku u ekstremu.
Evo onog primjera o ekstremima od jucer:

Uzmemo f(x)=x^4[sin(1/x) - 1]
Nije definirana u 0, pa stavimo f(0)=0.
Sad se moze proveriti da je funkcija f klase C1 (na cijelom R).
Vidimo da je f(x)⇐0 za svaki x, pa je u 0 (globalni) maksimum, ali je ocito da ni na kojoj okolini tocke x=0 f nije "rastuca pa padajuca" (u svakoj okolini postoji vise nultocaka funkcije). Ljepse ponasanje bi se postiglo s funkcijom klase C2 kojoj druga derivacija nema nultocku u ekstremu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan