Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

jos jedan zadatak (bas sam gnjavator :-)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:27 sri, 29. 1. 2003    Naslov: jos jedan zadatak (bas sam gnjavator :-) Citirajte i odgovorite

dakle, treba odredit [b]a[/b] ako znamo da je mjera od dolje dva navedena polinoma polinom drugog stupnja
x^3-(a+4)x^2+(4a+3)x-3a
x^3-9x^2-26x-24

ne treba mi rjesit cijelog, vec samo natuknut :D (al ne u stilu: pa... mislim da bi islo ovako)


PS
prosle godine je u teoriji bilo nesto "m povrh n" i slicno. to ove godine nece biti?
dakle, treba odredit a ako znamo da je mjera od dolje dva navedena polinoma polinom drugog stupnja
x^3-(a+4)x^2+(4a+3)x-3a
x^3-9x^2-26x-24

ne treba mi rjesit cijelog, vec samo natuknut Very Happy (al ne u stilu: pa... mislim da bi islo ovako)


PS
prosle godine je u teoriji bilo nesto "m povrh n" i slicno. to ove godine nece biti?



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:58 sri, 29. 1. 2003    Naslov: Re: jos jedan zadatak (bas sam gnjavator :-) Citirajte i odgovorite

Pa... mislim da bi islo ovako...

Drugi polinom nema parametra a medju koeficijentima, pa ces ga lakse rastaviti na faktore (probaj naci cjelobrojne nultocke itd.) Onda nultocke drugog polinoma uvrstavas u prvi... zelis narihtati parametar a tako da tocno dvije nule budu zajednicke..

[quote="Gordan"]prosle godine je u teoriji bilo nesto "m povrh n" i slicno. to ove godine nece biti?[/quote]

Ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali mislim da su binomni koeficijenti izuzetno vazni i da bi ih trebao nauciti. :roll:
Pa... mislim da bi islo ovako...

Drugi polinom nema parametra a medju koeficijentima, pa ces ga lakse rastaviti na faktore (probaj naci cjelobrojne nultocke itd.) Onda nultocke drugog polinoma uvrstavas u prvi... zelis narihtati parametar a tako da tocno dvije nule budu zajednicke..

Gordan (napisa):
prosle godine je u teoriji bilo nesto "m povrh n" i slicno. to ove godine nece biti?


Ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali mislim da su binomni koeficijenti izuzetno vazni i da bi ih trebao nauciti. Rolling Eyes



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:33 čet, 30. 1. 2003    Naslov: Re: jos jedan zadatak (bas sam gnjavator :-) Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"] (probaj naci cjelobrojne nultocke itd.) [/quote]

to mi je prvo palo na pamet, al nisam uspio nac nijednu cjelobrojnu :(

[quote="krcko"]
Ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali mislim da su binomni koeficijenti izuzetno vazni i da bi ih trebao nauciti. :roll:[/quote]

cek malo. pa mi na vjezbama nismo napravili [b]niti jedan zadatak [/b]s bin. koeficijentima. sta smo trebali :?: :?:
krcko (napisa):
(probaj naci cjelobrojne nultocke itd.)


to mi je prvo palo na pamet, al nisam uspio nac nijednu cjelobrojnu Sad

krcko (napisa):

Ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali mislim da su binomni koeficijenti izuzetno vazni i da bi ih trebao nauciti. Rolling Eyes


cek malo. pa mi na vjezbama nismo napravili niti jedan zadatak s bin. koeficijentima. sta smo trebali Question Question



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 0:46 čet, 30. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]dakle, treba odredit a ako znamo da je mjera od dolje dva navedena polinoma polinom drugog stupnja
x^3-(a+4)x^2+(4a+3)x-3a
x^3-9x^2-26x-24 [/quote]

probaj ih podijeliti

dobiti ces da je ostatak

(9a+36)x^2 + (104a+78)x-(3a-24)

taj ostatak treba biti = 0 ako je mjera od ona dva polinoma polinom 2. stupnja...

rijesis tu jednadzbu i mislim da je rjesenje a e R\{5}

(koliko se ja sjecam, davno je bilo kad sam to rjesavao)
Gordan (napisa):
dakle, treba odredit a ako znamo da je mjera od dolje dva navedena polinoma polinom drugog stupnja
x^3-(a+4)x^2+(4a+3)x-3a
x^3-9x^2-26x-24


probaj ih podijeliti

dobiti ces da je ostatak

(9a+36)x^2 + (104a+7Coolx-(3a-24)

taj ostatak treba biti = 0 ako je mjera od ona dva polinoma polinom 2. stupnja...

rijesis tu jednadzbu i mislim da je rjesenje a e R\{5}

(koliko se ja sjecam, davno je bilo kad sam to rjesavao)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 7:34 čet, 30. 1. 2003    Naslov: Re: jos jedan zadatak (bas sam gnjavator :-) Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]to mi je prvo palo na pamet, al nisam uspio nac nijednu cjelobrojnu :([/quote]

Hmda. Krivo prepisan zadatak. Drugi polinom treba biti x^3 - 9x^2 [b]+[/b] 26x - 24. Ovako kako si ti napisao nzm moze biti najvise stupnja 1.

[quote="Gordan"]cek malo. pa mi na vjezbama nismo napravili [b]niti jedan zadatak [/b]s bin. koeficijentima. sta smo trebali :?: :?:[/quote]

Nismo trebali. Neces vjerovat, i na predavanjima se rade vazne stvari. Zadataka iz bin. koeficijenata ces se narjesavati iduce godine na Kombinatorici.
Gordan (napisa):
to mi je prvo palo na pamet, al nisam uspio nac nijednu cjelobrojnu Sad


Hmda. Krivo prepisan zadatak. Drugi polinom treba biti x^3 - 9x^2 + 26x - 24. Ovako kako si ti napisao nzm moze biti najvise stupnja 1.

Gordan (napisa):
cek malo. pa mi na vjezbama nismo napravili niti jedan zadatak s bin. koeficijentima. sta smo trebali Question Question


Nismo trebali. Neces vjerovat, i na predavanjima se rade vazne stvari. Zadataka iz bin. koeficijenata ces se narjesavati iduce godine na Kombinatorici.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:46 čet, 30. 1. 2003    Naslov: Re: jos jedan zadatak (bas sam gnjavator :-) Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Zadataka iz bin. koeficijenata ces se narjesavati iduce godine na Kombinatorici.[/quote]

Zasto si tako siguran da ce Gordan vec [b]iduce godine[/b] slusati Kombinatoriku...? :twisted:

Gordane, NHF... ;)
krcko (napisa):
Zadataka iz bin. koeficijenata ces se narjesavati iduce godine na Kombinatorici.


Zasto si tako siguran da ce Gordan vec iduce godine slusati Kombinatoriku...? Twisted Evil

Gordane, NHF... Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:55 čet, 30. 1. 2003    Naslov: Re: jos jedan zadatak (bas sam gnjavator :-) Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Zasto si tako siguran da ce Gordan vec [b]iduce godine[/b] slusati Kombinatoriku...? :twisted:[/quote]

Zato sto znam Gordana :P Nadam se da cu vidjeti svu "djecu foruma" iduce godine na vjezbama iz Komb. :D
vsego (napisa):
Zasto si tako siguran da ce Gordan vec iduce godine slusati Kombinatoriku...? Twisted Evil


Zato sto znam Gordana Razz Nadam se da cu vidjeti svu "djecu foruma" iduce godine na vjezbama iz Komb. Very Happy



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:43 čet, 30. 1. 2003    Naslov: Re: jos jedan zadatak (bas sam gnjavator :-) Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"] Hmda. Krivo prepisan zadatak. Drugi polinom treba biti x^3 - 9x^2 [b]+[/b] 26x - 24. Ovako kako si ti napisao nzm moze biti najvise stupnja 1. [/quote]



istina krivo prepisano :o , valjda sam krivo s ploce prepisao

[quote="krcko"]Nismo trebali. Neces vjerovat, i na predavanjima se rade vazne stvari. Zadataka iz bin. koeficijenata ces se narjesavati iduce godine na Kombinatorici.[/quote]

jel ti do aludiras da je ne idem na predavanja :?: :D
meni Čižmešija ima odlična i 100% sistematizirana predavanja i bio sam na svim predavanjima, cak i na odradi u subotu od 9-14.30 (bilo nas je 14). pa si ti misli :D
krcko (napisa):
Hmda. Krivo prepisan zadatak. Drugi polinom treba biti x^3 - 9x^2 + 26x - 24. Ovako kako si ti napisao nzm moze biti najvise stupnja 1.




istina krivo prepisano Surprised , valjda sam krivo s ploce prepisao

krcko (napisa):
Nismo trebali. Neces vjerovat, i na predavanjima se rade vazne stvari. Zadataka iz bin. koeficijenata ces se narjesavati iduce godine na Kombinatorici.


jel ti do aludiras da je ne idem na predavanja Question Very Happy
meni Čižmešija ima odlična i 100% sistematizirana predavanja i bio sam na svim predavanjima, cak i na odradi u subotu od 9-14.30 (bilo nas je 14). pa si ti misli Very Happy



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:49 čet, 30. 1. 2003    Naslov: Re: jos jedan zadatak (bas sam gnjavator :-) Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"] Zasto si tako siguran da ce Gordan vec [b]iduce godine[/b] slusati Kombinatoriku...? :twisted:

Gordane, NHF... ;)[/quote]

[b]I resent this comment :!: [/b]

ovako cemo: ako ja upisem drugu godinu parcijalno ili ako ne upisem placam ti all you can eat cevapa i pive.
ako pak upisem postajem admin na forumu i naucit ces me sve sta znas o forumu.

jel moze?
vsego (napisa):
Zasto si tako siguran da ce Gordan vec iduce godine slusati Kombinatoriku...? Twisted Evil

Gordane, NHF... Wink


I resent this comment Exclamation

ovako cemo: ako ja upisem drugu godinu parcijalno ili ako ne upisem placam ti all you can eat cevapa i pive.
ako pak upisem postajem admin na forumu i naucit ces me sve sta znas o forumu.

jel moze?



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 19:15 čet, 30. 1. 2003    Naslov: Re: jos jedan zadatak (bas sam gnjavator :-) Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]ovako cemo: ako ja upisem drugu godinu parcijalno ili ako ne upisem placam ti all you can eat cevapa i pive.
ako pak upisem postajem admin na forumu i naucit ces me sve sta znas o forumu.[/quote]

Fair enuff.. samo, jesi li ti svjestan koloko vrli admin moze progutati chevapa?? :shock: Onih 50 kg ce mu bit taman za predjelo..
Gordan (napisa):
ovako cemo: ako ja upisem drugu godinu parcijalno ili ako ne upisem placam ti all you can eat cevapa i pive.
ako pak upisem postajem admin na forumu i naucit ces me sve sta znas o forumu.


Fair enuff.. samo, jesi li ti svjestan koloko vrli admin moze progutati chevapa?? Shocked Onih 50 kg ce mu bit taman za predjelo..



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:45 čet, 30. 1. 2003    Naslov: Re: jos jedan zadatak (bas sam gnjavator :-) Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"] Fair enuff.. samo, jesi li ti svjestan koloko vrli admin moze progutati chevapa?? :shock: Onih 50 kg ce mu bit taman za predjelo..[/quote]
neka, neka, sve sam ja uzeo u obzir :D ali s druge strane ako on izgubi ja dobivam [b]znanje[/b], a to nece nestat iz mene sutradan ujutro :twisted:
krcko (napisa):
Fair enuff.. samo, jesi li ti svjestan koloko vrli admin moze progutati chevapa?? Shocked Onih 50 kg ce mu bit taman za predjelo..

neka, neka, sve sam ja uzeo u obzir Very Happy ali s druge strane ako on izgubi ja dobivam znanje, a to nece nestat iz mene sutradan ujutro Twisted Evil



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:04 čet, 30. 1. 2003    Naslov: Re: jos jedan zadatak (bas sam gnjavator :-) Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"][quote="vsego"] Zasto si tako siguran da ce Gordan vec [b]iduce godine[/b] slusati Kombinatoriku...? :twisted:

Gordane, NHF... ;)[/quote]

[b]I resent this comment :!: [/b]

ovako cemo: ako ja upisem drugu godinu parcijalno ili ako ne upisem placam ti all you can eat cevapa i pive.
ako pak upisem postajem admin na forumu i naucit ces me sve sta znas o forumu.[/quote]

[size=24][b]Hahahahahahahaha......[/b][/size]

[b]Djeco Foruma, ovdje imamo pokusaj pobune![/b]

Eh, sto da se ja brinem...... Moja je vlast nedodirljiva... :PP

Btw, odgovor na tvoje pitanje je: [b]ne, ne moze[/b]. Kad bih pristao, onda bi bilo lose kako god okrenes: ili bih ostao bez Voljenog Foruma ili bih ostao bez svima nam dragog clana Voljenog Foruma... :D

P.S. Ja ne pijem pivu, nego Ljekovitu Vodicu (nadji u bespucima Forumske zbiljnosti sto je to). :)
Gordan (napisa):
vsego (napisa):
Zasto si tako siguran da ce Gordan vec iduce godine slusati Kombinatoriku...? Twisted Evil

Gordane, NHF... Wink


I resent this comment Exclamation

ovako cemo: ako ja upisem drugu godinu parcijalno ili ako ne upisem placam ti all you can eat cevapa i pive.
ako pak upisem postajem admin na forumu i naucit ces me sve sta znas o forumu.


Hahahahahahahaha......

Djeco Foruma, ovdje imamo pokusaj pobune!

Eh, sto da se ja brinem...... Moja je vlast nedodirljiva... Weeee-heeee!!!

Btw, odgovor na tvoje pitanje je: ne, ne moze. Kad bih pristao, onda bi bilo lose kako god okrenes: ili bih ostao bez Voljenog Foruma ili bih ostao bez svima nam dragog clana Voljenog Foruma... Very Happy

P.S. Ja ne pijem pivu, nego Ljekovitu Vodicu (nadji u bespucima Forumske zbiljnosti sto je to). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:32 čet, 30. 1. 2003    Naslov: Re: jos jedan zadatak (bas sam gnjavator :-) Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"] Btw, odgovor na tvoje pitanje je: [b]ne, ne moze[/b]. Kad bih pristao, onda bi bilo lose kako god okrenes: ili bih ostao bez Voljenog Foruma ili bih ostao bez svima nam dragog clana Voljenog Foruma... :D [/quote]

dakle, jasno je da cu ja slusat (vec) sljedece godine kombinatoriku :D

[quote="vsego"]
P.S. Ja ne pijem pivu, nego Ljekovitu Vodicu (nadji u bespucima Forumske zbiljnosti sto je to). :)[/quote]

Pepsi, i BTW ni ja ne pijem pivu-gadna je
vsego (napisa):
Btw, odgovor na tvoje pitanje je: ne, ne moze. Kad bih pristao, onda bi bilo lose kako god okrenes: ili bih ostao bez Voljenog Foruma ili bih ostao bez svima nam dragog clana Voljenog Foruma... Very Happy


dakle, jasno je da cu ja slusat (vec) sljedece godine kombinatoriku Very Happy

vsego (napisa):

P.S. Ja ne pijem pivu, nego Ljekovitu Vodicu (nadji u bespucima Forumske zbiljnosti sto je to). Smile


Pepsi, i BTW ni ja ne pijem pivu-gadna je



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 1:03 pet, 31. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Šta, vsego, piješ viski, a?
Šta, vsego, piješ viski, a?



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:33 pet, 31. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]Šta, vsego, piješ viski, a?[/quote]

Nekad pio Vodku, no otkad vozim - suh sam k'o netko tko ne pije. :(

Bilo malo tesko naviknuti se, ali sada mi je full bolje nego prije... :D Ili se ja to samo tjesim... :?

Pretpostavljam da je Viski [b]tvoj[/b] omiljeni izbor... :)
C'Tebo (napisa):
Šta, vsego, piješ viski, a?


Nekad pio Vodku, no otkad vozim - suh sam k'o netko tko ne pije. Sad

Bilo malo tesko naviknuti se, ali sada mi je full bolje nego prije... Very Happy Ili se ja to samo tjesim... Confused

Pretpostavljam da je Viski tvoj omiljeni izbor... Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 1:48 pet, 31. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="C'Tebo"]Šta, vsego, piješ viski, a?[/quote]

Nekad pio Vodku, no otkad vozim - suh sam k'o netko tko ne pije. :(

Bilo malo tesko naviknuti se, ali sada mi je full bolje nego prije... :D Ili se ja to samo tjesim... :?

Pretpostavljam da je Viski [b]tvoj[/b] omiljeni izbor... :)[/quote]
Ja isto nikad ne pijem kad vozim svojeg Ferrarija :)

Zapravo je moje omiljeno za opijanje rakija (domaća), tekila, a može i votka ili pelin, no viski nikad ne pijem.

Viski mi je pao na pamet iz drugih razloga :)
vsego (napisa):
C'Tebo (napisa):
Šta, vsego, piješ viski, a?


Nekad pio Vodku, no otkad vozim - suh sam k'o netko tko ne pije. Sad

Bilo malo tesko naviknuti se, ali sada mi je full bolje nego prije... Very Happy Ili se ja to samo tjesim... Confused

Pretpostavljam da je Viski tvoj omiljeni izbor... Smile

Ja isto nikad ne pijem kad vozim svojeg Ferrarija Smile

Zapravo je moje omiljeno za opijanje rakija (domaća), tekila, a može i votka ili pelin, no viski nikad ne pijem.

Viski mi je pao na pamet iz drugih razloga Smile



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Tomislav
Gost





PostPostano: 11:06 pet, 31. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja stalno dobivam da je a element R ali mi se cini da to nije dobro rjesenje. jel moze molim vas netko rjesit taj zadatak. po mogucnosti danas do 15h :-)

Tomislav
ja stalno dobivam da je a element R ali mi se cini da to nije dobro rjesenje. jel moze molim vas netko rjesit taj zadatak. po mogucnosti danas do 15h Smile

Tomislav


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:04 pet, 31. 1. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rjesenje je a=2 ili a=4.
Rjesenje je a=2 ili a=4.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Moriarty
Gost





PostPostano: 16:26 čet, 6. 2. 2003    Naslov: sve sam radio u tom zadatku kako je rećeno Citirajte i odgovorite

ali sam dobio rezultat a e R bez <5.1..., 7.3...> samo mi molim vas recite da li se u testu mogu dobiti takva rjesenja, tj. približna, necijelobrojna, ili je to uvijek pokazatelj da mi je krivo?
ali sam dobio rezultat a e R bez <5.1..., 7.3...> samo mi molim vas recite da li se u testu mogu dobiti takva rjesenja, tj. približna, necijelobrojna, ili je to uvijek pokazatelj da mi je krivo?


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:59 čet, 6. 2. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nema nikakvih ogranicenja na ruznocu brojeva koji mogu biti rjesenja. Druga je prica koliko se cesto kao rjesenja pojavljuju cijeli, koliko racionalni, a koliko cesto iracionalni brojevi. No mislim da razmisljanja ove vrste nisu jako korisna (osim ako zelis psihoanalizirati asistente koji sastavljaju pismene :silly: )
Nema nikakvih ogranicenja na ruznocu brojeva koji mogu biti rjesenja. Druga je prica koliko se cesto kao rjesenja pojavljuju cijeli, koliko racionalni, a koliko cesto iracionalni brojevi. No mislim da razmisljanja ove vrste nisu jako korisna (osim ako zelis psihoanalizirati asistente koji sastavljaju pismene #Silly )



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan