Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2. kolokvij
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 18:14 pon, 17. 1. 2011    Naslov: 2. kolokvij Citirajte i odgovorite

kad će biti objavljen raspored za 2.kolokvij? ili je to ono što nam piše u aplikaciji za zadaće?
kad će biti objavljen raspored za 2.kolokvij? ili je to ono što nam piše u aplikaciji za zadaće?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
travana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 09. 2010. (17:12:41)
Postovi: (16)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:28 pon, 17. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam ga neki dan vidjela na oglasnoj ploci, u petak mislim. ali da, i u aplikaciji za zadace pise
ja sam ga neki dan vidjela na oglasnoj ploci, u petak mislim. ali da, i u aplikaciji za zadace pise


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 16:09 uto, 18. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odvratan je bio, proslogodisnji je bio poprilicno laksi. I ne bi skodilo da se zadatci napisu tako da se o njima ne mozga 10 min na nacin sto je picas htio rec.
Odvratan je bio, proslogodisnji je bio poprilicno laksi. I ne bi skodilo da se zadatci napisu tako da se o njima ne mozga 10 min na nacin sto je picas htio rec.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2010. (20:15:17)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 16:18 uto, 18. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

slazem se bio je jako tezak kolovij al ja sam kuzio sta se trazi. ipak 15 bodova sto je minimum je bilo prakticki nemoguce skupit osobi koja cilja na samo prolaz
slazem se bio je jako tezak kolovij al ja sam kuzio sta se trazi. ipak 15 bodova sto je minimum je bilo prakticki nemoguce skupit osobi koja cilja na samo prolaz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pravipurger
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2009. (10:29:44)
Postovi: (128)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 37 - 8

PostPostano: 16:51 uto, 18. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svake godine ista priča :D
Svake godine ista priča Very Happy



_________________
No, you clearly don’t know who you’re talking to, so let me clue you in: I am not in danger, Skylar. I am the danger. A guy opens his door and gets shot and you think that of me? No. I am the one who knocks.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
michelangelo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 06. 2009. (22:59:23)
Postovi: (69)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 17:24 uto, 18. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ak ti je trebalo samo 10 minuta razmišljanja onda si super :D
ak ti je trebalo samo 10 minuta razmišljanja onda si super Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
crazy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 06. 2010. (19:06:23)
Postovi: (16)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:39 uto, 18. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

slazem se, bas to kaj je pisac htio rce nezz u cem je problem stvait "normalan" kolokvij tj normalne tezine???
slazem se, bas to kaj je pisac htio rce nezz u cem je problem stvait "normalan" kolokvij tj normalne tezine???


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 19:08 uto, 18. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="michelangelo"]ak ti je trebalo samo 10 minuta razmišljanja onda si super :D[/quote]

Zadnjih 10 min pa ga nisam nit napisala. :roll:

@pravipurger

Budimo realni, tezi je. I to puno. dok recimo elementarna je bila laksa nego proslogodisnja :P
michelangelo (napisa):
ak ti je trebalo samo 10 minuta razmišljanja onda si super Very Happy


Zadnjih 10 min pa ga nisam nit napisala. Rolling Eyes

@pravipurger

Budimo realni, tezi je. I to puno. dok recimo elementarna je bila laksa nego proslogodisnja Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
michelangelo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 06. 2009. (22:59:23)
Postovi: (69)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 19:18 uto, 18. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

i nama se prošle godine isto tako činilo, tako je i bit će svake godine, ništa čudno, naviknite se. ak padneš bit će ti smijeh riješit ova 4 zadatka nagodinu, kao što je i meni sada, u 45 min sam napisala kaj sam znala, nisam sve, daleko od toga, kolokvij je bio jako težak, istina, al kad daš pare za ovo, onda daš i kolegij :D nadajmo se 16 bodova za 4 :D
i nama se prošle godine isto tako činilo, tako je i bit će svake godine, ništa čudno, naviknite se. ak padneš bit će ti smijeh riješit ova 4 zadatka nagodinu, kao što je i meni sada, u 45 min sam napisala kaj sam znala, nisam sve, daleko od toga, kolokvij je bio jako težak, istina, al kad daš pare za ovo, onda daš i kolegij Very Happy nadajmo se 16 bodova za 4 Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 20:25 uto, 18. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="michelangelo"]i nama se prošle godine isto tako činilo, tako je i bit će svake godine, ništa čudno, naviknite se. ak padneš bit će ti smijeh riješit ova 4 zadatka nagodinu, kao što je i meni sada, u 45 min sam napisala kaj sam znala, nisam sve, daleko od toga, kolokvij je bio jako težak, istina, al kad daš pare za ovo, onda daš i kolegij :D nadajmo se 16 bodova za 4 :D[/quote]

Nisam trebala pasti da znam da mi je proslogodisnji laksi od 2010. Dok je 2008. mi teza od 2009. Ali nimalo kao 2010. Nmvz, kaj je tu je, vidjet cemo rezultate.
michelangelo (napisa):
i nama se prošle godine isto tako činilo, tako je i bit će svake godine, ništa čudno, naviknite se. ak padneš bit će ti smijeh riješit ova 4 zadatka nagodinu, kao što je i meni sada, u 45 min sam napisala kaj sam znala, nisam sve, daleko od toga, kolokvij je bio jako težak, istina, al kad daš pare za ovo, onda daš i kolegij Very Happy nadajmo se 16 bodova za 4 Very Happy


Nisam trebala pasti da znam da mi je proslogodisnji laksi od 2010. Dok je 2008. mi teza od 2009. Ali nimalo kao 2010. Nmvz, kaj je tu je, vidjet cemo rezultate.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 22:22 uto, 18. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

koji je zadatak bio tako nejasno napisan :?:

onaj sa zadnjim parametrom :?:

ne sjecam se kako je zadatak isao, al bio je analogon ovog

imate dva niza, [tt]ocjena[/tt] i [tt]jmbag[/tt] ( [i]i[/i]-ta ocjena odgovara [i]i[/i]-tom JMBAGu) duljine [tt]n[/tt] i imate funkciju [tt]int a( int ocjena[], int jmbag[], int n, int JMBAG)[/tt]

od vas se trazi da nadete ocjenu studenta ciji je jmbag [b]proslijeden kao zadnji parametar[/b] gore navedene [b]funkcije[/b]

i dosta njima nije bilo jasno sta to znaci, bar tamo di sam ja bio

to nema veze s time sta je autor htio reci, nego da vi neznate sta je parametar, sto je zadnje i sta znaci proslijediti... uglavnom da malo pratite na vjezbama i predavanjima, jer tesko da su asistenti i profesori odradili sto su trebali bez da spomenu te rijeci... osim mozda ovo 'zadnji'

al dobro, ako sam objasnio sta znaci 'ispred', objasnio bi i sta znaci 'zadnji' :D


da ne bude sve tako crno, kolokvij nije bio posve lagan 8)
koji je zadatak bio tako nejasno napisan Question

onaj sa zadnjim parametrom Question

ne sjecam se kako je zadatak isao, al bio je analogon ovog

imate dva niza, ocjena i jmbag ( i-ta ocjena odgovara i-tom JMBAGu) duljine n i imate funkciju int a( int ocjena[], int jmbag[], int n, int JMBAG)

od vas se trazi da nadete ocjenu studenta ciji je jmbag proslijeden kao zadnji parametar gore navedene funkcije

i dosta njima nije bilo jasno sta to znaci, bar tamo di sam ja bio

to nema veze s time sta je autor htio reci, nego da vi neznate sta je parametar, sto je zadnje i sta znaci proslijediti... uglavnom da malo pratite na vjezbama i predavanjima, jer tesko da su asistenti i profesori odradili sto su trebali bez da spomenu te rijeci... osim mozda ovo 'zadnji'

al dobro, ako sam objasnio sta znaci 'ispred', objasnio bi i sta znaci 'zadnji' Very Happy


da ne bude sve tako crno, kolokvij nije bio posve lagan Cool



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gea_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2010. (00:31:15)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 22:40 uto, 18. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

:rg:
ROTFL-Green


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 22:54 uto, 18. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nema veze s parametrima nego se covjez zbuni kaj se trazi. Kolko uopce nosi bodova kolkvij?
Nema veze s parametrima nego se covjez zbuni kaj se trazi. Kolko uopce nosi bodova kolkvij?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 23:24 uto, 18. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

koliko sam ja skužila,bilo je 70 bodova maksimalno...
i da,ni meni se baš nije svidio kolokvij :(
koliko sam ja skužila,bilo je 70 bodova maksimalno...
i da,ni meni se baš nije svidio kolokvij Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 6:44 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eto meni je kolokvij bio strasan :? .. :cry: 1. zadatak je trebao biti kao i proslih godina lagan da ga se rijesi u 5 minuta i da ima 10 linija koda, taman za 15 bodova.. ako ne to makar neka smijemo koristiti math.h i dodatne nizove (sto mi jos uvijek danas nije jasno zasto nesmijemo), al ajd nema veze.. kada bi otprilike trebali stici rezultati, posto su uvidi u pon?
Eto meni je kolokvij bio strasan Confused .. Crying or Very sad 1. zadatak je trebao biti kao i proslih godina lagan da ga se rijesi u 5 minuta i da ima 10 linija koda, taman za 15 bodova.. ako ne to makar neka smijemo koristiti math.h i dodatne nizove (sto mi jos uvijek danas nije jasno zasto nesmijemo), al ajd nema veze.. kada bi otprilike trebali stici rezultati, posto su uvidi u pon?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 8:41 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tomislav"]Eto meni je kolokvij bio strasan :? .. :cry: 1. zadatak je trebao biti kao i proslih godina lagan da ga se rijesi u 5 minuta i da ima 10 linija koda, taman za 15 bodova.. ako ne to makar neka smijemo koristiti math.h i dodatne nizove (sto mi jos uvijek danas nije jasno zasto nesmijemo), al ajd nema veze.. kada bi otprilike trebali stici rezultati, posto su uvidi u pon?[/quote]

ja sam tak zakomplicirala taj prvi. i onda lijepo sjedim u menzi i dode mi na pamet puno jednostavniji nacin na koji sam ga mogla rjesiti, lijepo sve strpam u jednu petlju. ali ne, idemo komplicirati zivot. :roll:

Duboko se nadam da mi se nece obiti u glavu "mah to nije tesko".
Tomislav (napisa):
Eto meni je kolokvij bio strasan Confused .. Crying or Very sad 1. zadatak je trebao biti kao i proslih godina lagan da ga se rijesi u 5 minuta i da ima 10 linija koda, taman za 15 bodova.. ako ne to makar neka smijemo koristiti math.h i dodatne nizove (sto mi jos uvijek danas nije jasno zasto nesmijemo), al ajd nema veze.. kada bi otprilike trebali stici rezultati, posto su uvidi u pon?


ja sam tak zakomplicirala taj prvi. i onda lijepo sjedim u menzi i dode mi na pamet puno jednostavniji nacin na koji sam ga mogla rjesiti, lijepo sve strpam u jednu petlju. ali ne, idemo komplicirati zivot. Rolling Eyes

Duboko se nadam da mi se nece obiti u glavu "mah to nije tesko".


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
<gogo>
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2010. (09:09:31)
Postovi: (19)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 4

PostPostano: 9:22 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma nemojte me :shock:
math.h inace ne koristim, al ovo sa dodatnim nizovima uopce nisam registriral.. :evil:
ma nemojte me Shocked
math.h inace ne koristim, al ovo sa dodatnim nizovima uopce nisam registriral.. Evil or Very Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 9:41 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="<gogo>"]ma nemojte me :shock:
math.h inace ne koristim, al ovo sa dodatnim nizovima uopce nisam registriral.. :evil:[/quote]

Ma meni je to inace bezveze.. inace sam i u matematici alergican kad vidim rijesi zadatak bez koristenja toga i toga.. Mislim stvarno te restrikcije su smijesne, i uvijek ce biti. Ili neka se stavi zadatak koji je takav da se nemoze trivijalno rijesiti nekim matematickim alatom (ili programerskim) ili neka se maknu zabrane. Npr. zadatak tipa: rijesi gaussovom metodom, bez l'hospitalovog pravila, samo s hornerom, samo s ovim samo s onim, nikako s necim drugim osim ove metode je los i bezvezan zadatak. Ako ja zelim rijesiti lim x->inf (1/x) preko sendvica, pa derivacije, riemannovih suma i l'hospitalovog pravila, to je moj problem.. glavno da je rjesenje tocno. :?
<gogo> (napisa):
ma nemojte me Shocked
math.h inace ne koristim, al ovo sa dodatnim nizovima uopce nisam registriral.. Evil or Very Mad


Ma meni je to inace bezveze.. inace sam i u matematici alergican kad vidim rijesi zadatak bez koristenja toga i toga.. Mislim stvarno te restrikcije su smijesne, i uvijek ce biti. Ili neka se stavi zadatak koji je takav da se nemoze trivijalno rijesiti nekim matematickim alatom (ili programerskim) ili neka se maknu zabrane. Npr. zadatak tipa: rijesi gaussovom metodom, bez l'hospitalovog pravila, samo s hornerom, samo s ovim samo s onim, nikako s necim drugim osim ove metode je los i bezvezan zadatak. Ako ja zelim rijesiti lim x→inf (1/x) preko sendvica, pa derivacije, riemannovih suma i l'hospitalovog pravila, to je moj problem.. glavno da je rjesenje tocno. Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sekanta
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 09. 2009. (10:14:33)
Postovi: (48)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 1

PostPostano: 9:47 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja bih pohvalila barem to sto je Horner (vjerojatno najtezi zadatak) nosio samo 10 bodova, sto je manje u odnosu na prosle godine :wink:
I da, vise se uopce ne sjecam sta je pisalo na kolokviju, kad su uvidi??
I ak netko ima informaciju kad ce rezultati? :)
Hvala!
Ja bih pohvalila barem to sto je Horner (vjerojatno najtezi zadatak) nosio samo 10 bodova, sto je manje u odnosu na prosle godine Wink
I da, vise se uopce ne sjecam sta je pisalo na kolokviju, kad su uvidi??
I ak netko ima informaciju kad ce rezultati? Smile
Hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 9:57 sri, 19. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vjerujem da je pisalo da su uvidi u ponedjeljak u 14.00 (ako se ne varam) :oops: . Sto se tice rezultata, to bi se trebao asistent vsego izjasniti :)
Vjerujem da je pisalo da su uvidi u ponedjeljak u 14.00 (ako se ne varam) Embarassed . Sto se tice rezultata, to bi se trebao asistent vsego izjasniti Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan