Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

instalacija mandrake linuxa

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ddmit
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2004. (16:43:12)
Postovi: (20)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: wild west

PostPostano: 21:25 uto, 25. 5. 2004    Naslov: instalacija mandrake linuxa Citirajte i odgovorite

Narode, imam problem. Prilikom instalacije mandrake linuxa 10, cd mi nece da se boota, ne radi mi niti sa boot disketom jednostavno kaze da cd nije mandrakeov cd. jel ko ima kakvog iskustva sa tim?
Narode, imam problem. Prilikom instalacije mandrake linuxa 10, cd mi nece da se boota, ne radi mi niti sa boot disketom jednostavno kaze da cd nije mandrakeov cd. jel ko ima kakvog iskustva sa tim?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 13:59 sri, 26. 5. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sprzi iso-slike i/ili predji na debian ;)
(buduci da imas brzu vezu u domu)
Sprzi iso-slike i/ili predji na debian Wink
(buduci da imas brzu vezu u domu)



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
n0mad
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2004. (12:58:32)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 15:04 pet, 4. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam dobia isti error, ali onda sam boota mandrake sa 2nd cd-a, koji mi je reka da ubacim prvi (naravno, ubacia san ga). Poslije toga, 'lahko dalje'. :D

Pretpostavljam da ti imas Community release, right?

I, zeleni, sta nedostaje mandrake-u 10 powerpack+? Iznenadia bi se koliko je mandrake napredova...
Ja sam dobia isti error, ali onda sam boota mandrake sa 2nd cd-a, koji mi je reka da ubacim prvi (naravno, ubacia san ga). Poslije toga, 'lahko dalje'. Very Happy

Pretpostavljam da ti imas Community release, right?

I, zeleni, sta nedostaje mandrake-u 10 powerpack+? Iznenadia bi se koliko je mandrake napredova...



_________________
Sig pobrisan by Admin zbog krsenja Pravila... hehe, fair enough Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 9:31 sub, 5. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jaZz"]I, zeleni, sta nedostaje mandrake-u 10 powerpack+? Iznenadia bi se koliko je mandrake napredova...[/quote]
debian je punkerskiji ;)
bsajds, ako linux, kao takav, podrzava neku hardver/softver perverziju (p2p usb kablova, infra reda, bluetootha, paralelnih kablova, null-modema, wirelessa, loopbacka, enkriptiranih fsistema, NFS, SMB...), onda debian podrzava mogucnosti instalacije baznog sustava preko ili na tu perverziju :) (npr. distribucija via loopback na filesystemu unutar fajla na bilo kakvoj particiji, cdrom/ramdisk kombo (npr knoppix), usb key distribucije...) :)

Opet npr.
[code:1]dd if=/dev/zero of=mojroot.img count=4096
mkfs.ext3 mojroot.img
mojroot.img is not a block special device.
Proceed anyway? (y,n) y
mkdir test
mount -t ext3 -o loop=/dev/loop0 mojroot.img test
[/code:1]
I u to instaliras bazni sustav :) (uz par modifikacija startup skriptama i promjenu 10-ak linija kernela :)) Ili npr. na jednom stroju imas 10-ak iso-slika debian cd-ova, a na drugom nemas bas nista :) bootas knoppix ili debian vulgaris na stroju sa iso-slikama, mountas na loopback i sve zajedno exportas via NFS jadnom stroju koji jos nema debian, a ako treba moze sve to ciniti glumeci DNS lookup na portu 80 tunelirano ssh-om da zaobidje nesportski firewall :D eto, debian je faca :)
:happytux:
jaZz (napisa):
I, zeleni, sta nedostaje mandrake-u 10 powerpack+? Iznenadia bi se koliko je mandrake napredova...

debian je punkerskiji Wink
bsajds, ako linux, kao takav, podrzava neku hardver/softver perverziju (p2p usb kablova, infra reda, bluetootha, paralelnih kablova, null-modema, wirelessa, loopbacka, enkriptiranih fsistema, NFS, SMB...), onda debian podrzava mogucnosti instalacije baznog sustava preko ili na tu perverziju Smile (npr. distribucija via loopback na filesystemu unutar fajla na bilo kakvoj particiji, cdrom/ramdisk kombo (npr knoppix), usb key distribucije...) Smile

Opet npr.
Kod:
dd if=/dev/zero of=mojroot.img count=4096
mkfs.ext3 mojroot.img
mojroot.img is not a block special device.
Proceed anyway? (y,n) y
mkdir test
mount -t ext3 -o loop=/dev/loop0 mojroot.img test

I u to instaliras bazni sustav Smile (uz par modifikacija startup skriptama i promjenu 10-ak linija kernela Smile) Ili npr. na jednom stroju imas 10-ak iso-slika debian cd-ova, a na drugom nemas bas nista Smile bootas knoppix ili debian vulgaris na stroju sa iso-slikama, mountas na loopback i sve zajedno exportas via NFS jadnom stroju koji jos nema debian, a ako treba moze sve to ciniti glumeci DNS lookup na portu 80 tunelirano ssh-om da zaobidje nesportski firewall Very Happy eto, debian je faca Smile
:Tux, doing some gymnastics:



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink


Zadnja promjena: ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE; 9:38 sub, 5. 6. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan