Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Za usmeni!!
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
sacy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2004. (09:46:51)
Postovi: (1E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:51 uto, 18. 5. 2004    Naslov: Za usmeni!! Citirajte i odgovorite

Kako izgleda usmeni kod prof. Muica i kaj voli pitati??? :roll: :bow:
Kako izgleda usmeni kod prof. Muica i kaj voli pitati??? Rolling Eyes I bow before you



_________________
I'm always in trouble...
...but it's so fun!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sacy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2004. (09:46:51)
Postovi: (1E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 18:11 sub, 5. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je l' zna mozda netko barem zna da li ce na kraju uopce biti usmenog?
Je l' zna mozda netko barem zna da li ce na kraju uopce biti usmenog?



_________________
I'm always in trouble...
...but it's so fun!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ninocka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2004. (16:03:44)
Postovi: (3D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: ne drzi me mjesto

PostPostano: 15:52 ned, 6. 6. 2004    Naslov: Nazalost hoce Citirajte i odgovorite

Prema informacijama sa predavanja prof. Singera usmenog ce biti :( , ali bi isto bilo dobro da se konacno sluzbeno izjasne oko toga.
Inace, ja u potpunosti podrzavam ideju upisivanja ocjena jer smatram da se kroz vjezbe pokaze sasvim dovoljna kolicina (ne)znanja, dovoljno detaljno i opsirno te da bi s te strane ukidanje usmenog bila svojevrsna nagrada studentima za kontinuirani rad a da ne govorim o OGROMNOM rasterecenju. Pa zato apeliram, razmislite jos jednom :roll:
Prema informacijama sa predavanja prof. Singera usmenog ce biti Sad , ali bi isto bilo dobro da se konacno sluzbeno izjasne oko toga.
Inace, ja u potpunosti podrzavam ideju upisivanja ocjena jer smatram da se kroz vjezbe pokaze sasvim dovoljna kolicina (ne)znanja, dovoljno detaljno i opsirno te da bi s te strane ukidanje usmenog bila svojevrsna nagrada studentima za kontinuirani rad a da ne govorim o OGROMNOM rasterecenju. Pa zato apeliram, razmislite jos jednom Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 19:57 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam danas nacula (od nekih kolega) da ce biti samo upisivanja ocjena, i da je to prof. Muic rekao.... pa da ce to valjda vrijediti i za prof. Singera

osobno, ne slazem se sa ninockom da se "kroz vjezbe pokaze sasvim dovoljna kolicina (ne)znanja, dovoljno detaljno i opsirno" te "da bi to bila nagrada za kontinuirani rad"

zasto?
1. asistenti ne stoje nad nama k'o jastrebovi i ne gledaju sto mi sve koristimo (rijesene zadatke iz Programiranja C, skriptu iz SPA, zadatke iz SPA ili nesto trece... )
pomazu nam kad zapnemo...
a svatko moze imati los dan...
+ sto se uglavnom radi u paru, na neki nacin...
tako da mislim da definitivno nije dovoljno detaljno i opsirno... :PP

s druge pak strane, smatram da te vjezbe, pogotovo zadnji kolokvij kad ce mjere kontrole biti/su bile daleko zesce, su ipak bolje mjerilo znanja nego sto se iz nas moze 'iscijediti' na usmenom...
praktikum je vise manje ipak programiranje.... a programirati bez kompjutera mi je oduvijek bilo notorno glupo...
tako da s te strane smatram da je na usmenom mozda dovoljno malo ispitati kako covjeku logika radi.... ne implementacija ili sintaksa....
ili, zna li covjek sto cuci iza toga....

ali naravno, prvo sam za prijedlog i upis ocjene tko hoce... a tko zeli dici - da odgovara....
ili ako netko ima nisku dvojku, trojku... bla... da ga prof. nes malo ispita vec spomenutu logiku....


2. 'nagrada za kontinuirani rad'
da, moguce je proci pojavivsi se samo na kolokvijima... i tu onda nema nekog kontinuiranog rada... zar ne? pa prema tome nema smisla pricati o nekoj 'nagradi' :D

ali generalno, ne dolazak i nerad na vjezbama bez pol frke rezultiraju ponovnim upisivanjem kolegija (pricam za onu vrstu ljudi koji nisu odradili praktikum na izvanrednom kolokviju, npr)

dakle, na kolegiju koji ima takva pravila da su vjezbe svojevrsna zamjena pismenom pojam kontinuirani rad, a time i nagrada za isti mi bas nema smisla....
[b]no, u svakom slucaju, zastupam teoriju da je ok ponuditi ocjenu
a priupitati one koji to sami zele[/b] (npr, za vecu ocjenu), ili koji su za bod-dva presli neki prag.... (ovo je opcionalno)

ali u svakom slucaju, tko JE, kako kazete, 'kontinuirano radio' IMO (in my opninon) (i dodala bih: 's razumijevanjem') mu taj usmeni ne bi trebao predstavljati neki veci napor od probuditi se i doteturati do faxa :g:

e sad, ako se netko 'provlacio', ili bubao napamet... jasno je da bi mu i takav usmeni mogao predstavljati problem.... no, to je IMO vec njihov problem....
ja sam danas nacula (od nekih kolega) da ce biti samo upisivanja ocjena, i da je to prof. Muic rekao.... pa da ce to valjda vrijediti i za prof. Singera

osobno, ne slazem se sa ninockom da se "kroz vjezbe pokaze sasvim dovoljna kolicina (ne)znanja, dovoljno detaljno i opsirno" te "da bi to bila nagrada za kontinuirani rad"

zasto?
1. asistenti ne stoje nad nama k'o jastrebovi i ne gledaju sto mi sve koristimo (rijesene zadatke iz Programiranja C, skriptu iz SPA, zadatke iz SPA ili nesto trece... )
pomazu nam kad zapnemo...
a svatko moze imati los dan...
+ sto se uglavnom radi u paru, na neki nacin...
tako da mislim da definitivno nije dovoljno detaljno i opsirno... Weeee-heeee!!!

s druge pak strane, smatram da te vjezbe, pogotovo zadnji kolokvij kad ce mjere kontrole biti/su bile daleko zesce, su ipak bolje mjerilo znanja nego sto se iz nas moze 'iscijediti' na usmenom...
praktikum je vise manje ipak programiranje.... a programirati bez kompjutera mi je oduvijek bilo notorno glupo...
tako da s te strane smatram da je na usmenom mozda dovoljno malo ispitati kako covjeku logika radi.... ne implementacija ili sintaksa....
ili, zna li covjek sto cuci iza toga....

ali naravno, prvo sam za prijedlog i upis ocjene tko hoce... a tko zeli dici - da odgovara....
ili ako netko ima nisku dvojku, trojku... bla... da ga prof. nes malo ispita vec spomenutu logiku....


2. 'nagrada za kontinuirani rad'
da, moguce je proci pojavivsi se samo na kolokvijima... i tu onda nema nekog kontinuiranog rada... zar ne? pa prema tome nema smisla pricati o nekoj 'nagradi' Very Happy

ali generalno, ne dolazak i nerad na vjezbama bez pol frke rezultiraju ponovnim upisivanjem kolegija (pricam za onu vrstu ljudi koji nisu odradili praktikum na izvanrednom kolokviju, npr)

dakle, na kolegiju koji ima takva pravila da su vjezbe svojevrsna zamjena pismenom pojam kontinuirani rad, a time i nagrada za isti mi bas nema smisla....
no, u svakom slucaju, zastupam teoriju da je ok ponuditi ocjenu
a priupitati one koji to sami zele
(npr, za vecu ocjenu), ili koji su za bod-dva presli neki prag.... (ovo je opcionalno)

ali u svakom slucaju, tko JE, kako kazete, 'kontinuirano radio' IMO (in my opninon) (i dodala bih: 's razumijevanjem') mu taj usmeni ne bi trebao predstavljati neki veci napor od probuditi se i doteturati do faxa Mr. Green

e sad, ako se netko 'provlacio', ili bubao napamet... jasno je da bi mu i takav usmeni mogao predstavljati problem.... no, to je IMO vec njihov problem....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 20:27 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iz nekog cudnog (meni nejasnog) razloga bio sam danas na predavanju kod prof. Muica i rekao je da ce se samo upisivati ocjene. Toliko o tome.
Za prof. Singera ne znam (tj, cuo sam da ce on ispitivati, ali ne znam da li se u medjuvremenu poput prof. Muica predomislio).
Iz nekog cudnog (meni nejasnog) razloga bio sam danas na predavanju kod prof. Muica i rekao je da ce se samo upisivati ocjene. Toliko o tome.
Za prof. Singera ne znam (tj, cuo sam da ce on ispitivati, ali ne znam da li se u medjuvremenu poput prof. Muica predomislio).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:50 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
1. asistenti ne stoje nad nama k'o jastrebovi i ne gledaju sto mi sve koristimo (rijesene zadatke iz Programiranja C, skriptu iz SPA, zadatke iz SPA ili nesto trece... )[/quote]

Ne znam, ja sam se danas osjecao bas kao jastreb :lol:

Sto se tice koristenja literature, resursa na Netu i slicno to uopce ne smatram upitnim. Ako cete ikada programirati za novac, sigurno nece od vas traziti da radite "napamet". Naprotiv, dostupnost literature, tehnicke dokumentacije i sl. je preduvjet za normalan rad.

Ono na sto se necete moci osloniti je pomoc sa strane. Jednom me kontaktirala bivsa studentica koja se zaposlila u programerskoj firmi. Pitala je moze li doci na konzultacije, jer da je na poslu dobila zadatak koji ne zna rijesiti :roll: Naravno, tako nesto je potpuno neprihvatljivo. Ako ne znate samostalno rijesiti postavljene zadatke, pitanje je zasto bi [b]vama[/b] firma trebala davati placu.
Nesi (napisa):

1. asistenti ne stoje nad nama k'o jastrebovi i ne gledaju sto mi sve koristimo (rijesene zadatke iz Programiranja C, skriptu iz SPA, zadatke iz SPA ili nesto trece... )


Ne znam, ja sam se danas osjecao bas kao jastreb Laughing

Sto se tice koristenja literature, resursa na Netu i slicno to uopce ne smatram upitnim. Ako cete ikada programirati za novac, sigurno nece od vas traziti da radite "napamet". Naprotiv, dostupnost literature, tehnicke dokumentacije i sl. je preduvjet za normalan rad.

Ono na sto se necete moci osloniti je pomoc sa strane. Jednom me kontaktirala bivsa studentica koja se zaposlila u programerskoj firmi. Pitala je moze li doci na konzultacije, jer da je na poslu dobila zadatak koji ne zna rijesiti Rolling Eyes Naravno, tako nesto je potpuno neprihvatljivo. Ako ne znate samostalno rijesiti postavljene zadatke, pitanje je zasto bi vama firma trebala davati placu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:10 uto, 8. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Jednom me kontaktirala bivsa studentica koja se zaposlila u programerskoj firmi. Pitala je moze li doci na konzultacije, jer da je na poslu dobila zadatak koji ne zna rijesiti Naravno, tako nesto je potpuno neprihvatljivo. Ako ne znate samostalno rijesiti postavljene zadatke, pitanje je zasto bi vama firma trebala davati placu.[/quote]

:idea: Pa, čuj ja ne znam kaj si ti napravil' u vezi toga, ali ja bi na tvom mjestu zamastil' brk nekom kintom u vezi tog zadatka. Nije loša ideja nekad mrknut' neku lovu u fušu. Kaj misliš?
krcko (napisa):
Jednom me kontaktirala bivsa studentica koja se zaposlila u programerskoj firmi. Pitala je moze li doci na konzultacije, jer da je na poslu dobila zadatak koji ne zna rijesiti Naravno, tako nesto je potpuno neprihvatljivo. Ako ne znate samostalno rijesiti postavljene zadatke, pitanje je zasto bi vama firma trebala davati placu.


Idea Pa, čuj ja ne znam kaj si ti napravil' u vezi toga, ali ja bi na tvom mjestu zamastil' brk nekom kintom u vezi tog zadatka. Nije loša ideja nekad mrknut' neku lovu u fušu. Kaj misliš?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan