Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Putovanje kroz vrijeme
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 1:46 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Putovanje kroz vrijeme Citirajte i odgovorite

Nedavno mi je prijatelj skrenuo pažnju na jedan web site.
[url]http://johntitor.strategicbrains.com/[/url]

Radi se o stanovitom Johnu Titoru, koji je za sebe tvrdio da je putnik kroz vrijeme iz godine 2036.

Možda se radi o još jednom prevarantu..No ako i je prevarant, onda se potrudio da se doima realističnim sa svim svojim nacrtima vremenoplova i pomalo kvazi-fizikalnim objašnjenjima procesa putovanja kroz vrijeme.

U svakom slucaju, ako imate vremena, pogledajte, zanimljivo štivo
:)
Nedavno mi je prijatelj skrenuo pažnju na jedan web site.
http://johntitor.strategicbrains.com/

Radi se o stanovitom Johnu Titoru, koji je za sebe tvrdio da je putnik kroz vrijeme iz godine 2036.

Možda se radi o još jednom prevarantu..No ako i je prevarant, onda se potrudio da se doima realističnim sa svim svojim nacrtima vremenoplova i pomalo kvazi-fizikalnim objašnjenjima procesa putovanja kroz vrijeme.

U svakom slucaju, ako imate vremena, pogledajte, zanimljivo štivo
Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:15 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]Možda se radi o još jednom prevarantu..[/quote]

Prevarantu? Ček malo...meni takvi ljudi mogu biti jedino luđaci ili lakrdijaši. :lol:
Lord Sirius (napisa):
Možda se radi o još jednom prevarantu..


Prevarantu? Ček malo...meni takvi ljudi mogu biti jedino luđaci ili lakrdijaši. Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:23 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"][quote="Lord Sirius"]Možda se radi o još jednom prevarantu..[/quote]

Prevarantu? Ček malo...meni takvi ljudi mogu biti jedino luđaci ili lakrdijaši. :lol:[/quote]

si, negro, ali da si ti amerikanac ne bi imao smisla za humor
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

(opet napominjem, nisu svi ameri takvi....)
Crni (napisa):
Lord Sirius (napisa):
Možda se radi o još jednom prevarantu..


Prevarantu? Ček malo...meni takvi ljudi mogu biti jedino luđaci ili lakrdijaši. Laughing


si, negro, ali da si ti amerikanac ne bi imao smisla za humor
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

(opet napominjem, nisu svi ameri takvi....)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 20:22 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"][quote="Lord Sirius"]Možda se radi o još jednom prevarantu..[/quote]

Prevarantu? Ček malo...meni takvi ljudi mogu biti jedino luđaci ili lakrdijaši. :lol:[/quote]

Nisam tražio da mi razjasniš što znači prevarant, luđak ili lakrdijaš nego da klikneš na link, pročitaš text, pogledas skice vremenskog stroja, pogledas analize i onda nesto konstruktivno napises.

[quote="Mlijeko"]si, negro, ali da si ti amerikanac ne bi imao smisla za humor [/quote]
i za tebe isto vrijedi.

Slijedeci off topic leti van :evil:

Nekako sam se nadao da će se Živac i Cinik javiti sa svojim razmišljanjima.
Crni (napisa):
Lord Sirius (napisa):
Možda se radi o još jednom prevarantu..


Prevarantu? Ček malo...meni takvi ljudi mogu biti jedino luđaci ili lakrdijaši. Laughing


Nisam tražio da mi razjasniš što znači prevarant, luđak ili lakrdijaš nego da klikneš na link, pročitaš text, pogledas skice vremenskog stroja, pogledas analize i onda nesto konstruktivno napises.

Mlijeko (napisa):
si, negro, ali da si ti amerikanac ne bi imao smisla za humor

i za tebe isto vrijedi.

Slijedeci off topic leti van Evil or Very Mad

Nekako sam se nadao da će se Živac i Cinik javiti sa svojim razmišljanjima.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 22:47 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Doista zanimljivo stivo... sad samo mozemo cekati americki gradjanski rat (part 2) negdje ove ili iduce godine (http://johntitor.strategicbrains.com/CopyrightProof.cfm)
Doista zanimljivo stivo... sad samo mozemo cekati americki gradjanski rat (part 2) negdje ove ili iduce godine (http://johntitor.strategicbrains.com/CopyrightProof.cfm)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:57 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stivo je poprilicno uvjerljivo pisano. 8) Ima detalja koji su me - iskreno - zaintrigirali. :shock:

Zadrzavam skepsu, ali definitivno ce biti zanimljivo ako u Americi dodje do gradjanskog rata... :-s
Stivo je poprilicno uvjerljivo pisano. Cool Ima detalja koji su me - iskreno - zaintrigirali. Shocked

Zadrzavam skepsu, ali definitivno ce biti zanimljivo ako u Americi dodje do gradjanskog rata... Eh?



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 23:28 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Spooky i suludo. Osobno ne vjerujem da je moguće putovati kroz vrijeme(što je inače meni dosta nesvojstven stav), zato i zbog još nekih stvari suludo.

A spooky zbog elemenata koje tekst predviđa, onih koi su se dogodili i navodnih koji bi se mogli dogoditi.

Lik se fakat potrudio oko toga da sredi sheme i sklopi onu mašinu... Ako je prevarant.

Možda je u pitanju neki profesor fizike koji si je za zadatak uzeo održati čovječanstvu lekciju, pa se pravi vremenskim putnikom...

Ne znam kako inače objasniti uvjerljivost tekstova...Pa nije valjda... :?:

Spooky
Spooky i suludo. Osobno ne vjerujem da je moguće putovati kroz vrijeme(što je inače meni dosta nesvojstven stav), zato i zbog još nekih stvari suludo.

A spooky zbog elemenata koje tekst predviđa, onih koi su se dogodili i navodnih koji bi se mogli dogoditi.

Lik se fakat potrudio oko toga da sredi sheme i sklopi onu mašinu... Ako je prevarant.

Možda je u pitanju neki profesor fizike koji si je za zadatak uzeo održati čovječanstvu lekciju, pa se pravi vremenskim putnikom...

Ne znam kako inače objasniti uvjerljivost tekstova...Pa nije valjda... Question

Spooky



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 23:38 pon, 7. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blockflöte"]
Možda je u pitanju neki profesor fizike koji si je za zadatak uzeo održati čovječanstvu lekciju, pa se pravi vremenskim putnikom...

Ne znam kako inače objasniti uvjerljivost tekstova...Pa nije valjda... :?:

[/quote]
Ja isto mislim da bi to mogao biti projekt nekog profesora ili studenta psihologije ili neke slicne znanosti, čisto da promotri ponašanje ljudi u takvoj situaciji. Ali, nikad se ne zna.

Mislim da sam, čitajući taj text, naišao na grešku, ali pustiti ću još malo raspravu da se razvije pa ću je tek onda spomenuti.
Blockflöte (napisa):

Možda je u pitanju neki profesor fizike koji si je za zadatak uzeo održati čovječanstvu lekciju, pa se pravi vremenskim putnikom...

Ne znam kako inače objasniti uvjerljivost tekstova...Pa nije valjda... Question


Ja isto mislim da bi to mogao biti projekt nekog profesora ili studenta psihologije ili neke slicne znanosti, čisto da promotri ponašanje ljudi u takvoj situaciji. Ali, nikad se ne zna.

Mislim da sam, čitajući taj text, naišao na grešku, ali pustiti ću još malo raspravu da se razvije pa ću je tek onda spomenuti.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:25 uto, 8. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blockflöte"]Osobno ne vjerujem da je moguće putovati kroz vrijeme[/quote]

Naravno da je moguce... ali samo u jednom smjeru :wink:
Blockflöte (napisa):
Osobno ne vjerujem da je moguće putovati kroz vrijeme


Naravno da je moguce... ali samo u jednom smjeru Wink



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Zivac
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 23. 02. 2004. (22:50:55)
Postovi: (B4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 30 - 20

PostPostano: 19:19 uto, 8. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]
Nekako sam se nadao da će se Živac i Cinik javiti sa svojim razmišljanjima.[/quote]

Zašto? Ne da mi se baš raspravljati o očitim temama.
Lord Sirius (napisa):

Nekako sam se nadao da će se Živac i Cinik javiti sa svojim razmišljanjima.


Zašto? Ne da mi se baš raspravljati o očitim temama.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 21:04 uto, 8. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zivac"][quote="Lord Sirius"]
Nekako sam se nadao da će se Živac i Cinik javiti sa svojim razmišljanjima.[/quote]

Zašto? Ne da mi se baš raspravljati o očitim temama.[/quote]

Fizičari ste. Zanima me vaše mišljenje.
Zivac (napisa):
Lord Sirius (napisa):

Nekako sam se nadao da će se Živac i Cinik javiti sa svojim razmišljanjima.


Zašto? Ne da mi se baš raspravljati o očitim temama.


Fizičari ste. Zanima me vaše mišljenje.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 21:25 uto, 8. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kak se zove onaj film sa Kevinom Spaceyem koji je bio prije par dana na NovojTv? Tamo on glumi da je vanzemaljac pa ga strpaju u ludnicu. Sad mi je zao sto nisam gledala do kraja.

Mislim da je autor ovog teksta bio inspiriran tim filmom. :)
Kak se zove onaj film sa Kevinom Spaceyem koji je bio prije par dana na NovojTv? Tamo on glumi da je vanzemaljac pa ga strpaju u ludnicu. Sad mi je zao sto nisam gledala do kraja.

Mislim da je autor ovog teksta bio inspiriran tim filmom. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 22:34 uto, 8. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]Kak se zove onaj film sa Kevinom Spaceyem koji je bio prije par dana na NovojTv? Tamo on glumi da je vanzemaljac pa ga strpaju u ludnicu. Sad mi je zao sto nisam gledala do kraja. [/quote]
K - Pax
[quote]
Mislim da je autor ovog teksta bio inspiriran tim filmom. :)[/quote]
da..ima nekih slicnosti. Ali ipak je ovaj tekst malo detaljnije razrađen od filma.
anamari (napisa):
Kak se zove onaj film sa Kevinom Spaceyem koji je bio prije par dana na NovojTv? Tamo on glumi da je vanzemaljac pa ga strpaju u ludnicu. Sad mi je zao sto nisam gledala do kraja.

K - Pax
Citat:

Mislim da je autor ovog teksta bio inspiriran tim filmom. Smile

da..ima nekih slicnosti. Ali ipak je ovaj tekst malo detaljnije razrađen od filma.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:55 uto, 8. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]da..ima nekih slicnosti. Ali ipak je ovaj tekst malo detaljnije razrađen od filma.[/quote]

Pa mislim, fizičari su dokazali da je moguće samo putovati u budućnost (krcko ti je lijepo rekel'). Evo, ja nisam ni čital' taj tekst, al' ti mogu s pravom reć' jednu trivijalnu tvrdnju. A to je da je besmisleno implementirat' glupost u znanost.

OK, ak' si to mislil' u domeni filmova ili zabavne literature, onda povlačim ovo gore napisano.
Lord Sirius (napisa):
da..ima nekih slicnosti. Ali ipak je ovaj tekst malo detaljnije razrađen od filma.


Pa mislim, fizičari su dokazali da je moguće samo putovati u budućnost (krcko ti je lijepo rekel'). Evo, ja nisam ni čital' taj tekst, al' ti mogu s pravom reć' jednu trivijalnu tvrdnju. A to je da je besmisleno implementirat' glupost u znanost.

OK, ak' si to mislil' u domeni filmova ili zabavne literature, onda povlačim ovo gore napisano.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 0:02 sri, 9. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"]Pa mislim, fizičari su dokazali da je moguće samo putovati u budućnost (krcko ti je lijepo rekel').[/quote]

NHF fizičarima, ali mislim da oni principijelno ne mogu nešto takvo _dokazati_. Mogu samo skupiti dovoljno empirijskih pokazatelja, i objasniti ih teorijama koje u toj situaciji djeluju dovoljno uvjerljivo. Dokaz je ipak nešto jače.
Crni (napisa):
Pa mislim, fizičari su dokazali da je moguće samo putovati u budućnost (krcko ti je lijepo rekel').


NHF fizičarima, ali mislim da oni principijelno ne mogu nešto takvo _dokazati_. Mogu samo skupiti dovoljno empirijskih pokazatelja, i objasniti ih teorijama koje u toj situaciji djeluju dovoljno uvjerljivo. Dokaz je ipak nešto jače.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 0:28 sri, 9. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"][quote="Lord Sirius"]da..ima nekih slicnosti. Ali ipak je ovaj tekst malo detaljnije razrađen od filma.[/quote]

Pa mislim, fizičari su dokazali da je moguće samo putovati u budućnost (krcko ti je lijepo rekel'). Evo, ja nisam ni čital' taj tekst, al' ti mogu s pravom reć' jednu trivijalnu tvrdnju. A to je da je besmisleno implementirat' glupost u znanost.[/quote]
Eh, ali ne implementiram nikakvu glupost u znanost (niti ja niti onaj tko je napisao tu analizu), niti govorim da se tim tekstom dokazuje putovanje u vrijeme ili ne.
Samo tražim mišljenje ljudi o tom tekstu - a ono se može formirati tek kada se pročita tekst.
Nije ni bit toga da li je putovanje kroz vrijeme stvarno moguće, niti da li je taj čovjek stvarno bio putnik kroz vrijeme.
Bit svega toga je realistična izvedba i poigravanje sa našom maštom.

Nedavno je i u drvu znanja bila tema o putovanju kroz vrijeme. I za kraj je ostavljen jedan članak u kojem se pisalo o čovjeku koji je sa 100tinjak ulozenih dolara na Wall Streetu zaradio oko 80 milijuna dolara, predvidjevši preko 800 različitih uspona i padova različitih dionica.
Policija ga je uhapsila jer smatraju da se do takvog uspjeha može doći samo posjedovanjem ilegalnih dokumenata.
A taj čovjek je tvrdio da je putnik kroz vrijeme iz 2030 i neke. Mislim da trenutno ne postoje nikakvi dokazi da je posjedovao ilegalne dokumente kojima bi si omogućio takav uspjeh na burzi dionica.

No, tu se povlaci jos jedna interesantna stvar - ako je ovaj dioničar bio u pravu, onda je John Titor u krivu, tj. nema nikakvog nuklearnog rata 2014te jer 2030te jos uvijek postoji Wall Street (iako to nije nužno).

Mnogi putnici kroz vrijeme sami sebe isključuju...
Crni (napisa):
Lord Sirius (napisa):
da..ima nekih slicnosti. Ali ipak je ovaj tekst malo detaljnije razrađen od filma.


Pa mislim, fizičari su dokazali da je moguće samo putovati u budućnost (krcko ti je lijepo rekel'). Evo, ja nisam ni čital' taj tekst, al' ti mogu s pravom reć' jednu trivijalnu tvrdnju. A to je da je besmisleno implementirat' glupost u znanost.

Eh, ali ne implementiram nikakvu glupost u znanost (niti ja niti onaj tko je napisao tu analizu), niti govorim da se tim tekstom dokazuje putovanje u vrijeme ili ne.
Samo tražim mišljenje ljudi o tom tekstu - a ono se može formirati tek kada se pročita tekst.
Nije ni bit toga da li je putovanje kroz vrijeme stvarno moguće, niti da li je taj čovjek stvarno bio putnik kroz vrijeme.
Bit svega toga je realistična izvedba i poigravanje sa našom maštom.

Nedavno je i u drvu znanja bila tema o putovanju kroz vrijeme. I za kraj je ostavljen jedan članak u kojem se pisalo o čovjeku koji je sa 100tinjak ulozenih dolara na Wall Streetu zaradio oko 80 milijuna dolara, predvidjevši preko 800 različitih uspona i padova različitih dionica.
Policija ga je uhapsila jer smatraju da se do takvog uspjeha može doći samo posjedovanjem ilegalnih dokumenata.
A taj čovjek je tvrdio da je putnik kroz vrijeme iz 2030 i neke. Mislim da trenutno ne postoje nikakvi dokazi da je posjedovao ilegalne dokumente kojima bi si omogućio takav uspjeh na burzi dionica.

No, tu se povlaci jos jedna interesantna stvar - ako je ovaj dioničar bio u pravu, onda je John Titor u krivu, tj. nema nikakvog nuklearnog rata 2014te jer 2030te jos uvijek postoji Wall Street (iako to nije nužno).

Mnogi putnici kroz vrijeme sami sebe isključuju...



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 0:29 sri, 9. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"][quote="Crni"]Pa mislim, fizičari su dokazali da je moguće samo putovati u budućnost (krcko ti je lijepo rekel').[/quote]

NHF fizičarima, ali mislim da oni principijelno ne mogu nešto takvo _dokazati_. Mogu samo skupiti dovoljno empirijskih pokazatelja, i objasniti ih teorijama koje u toj situaciji djeluju dovoljno uvjerljivo. Dokaz je ipak nešto jače.[/quote]
Slazem se.
Ako bi i uspjeli poslati nekoga u buducnost, on se po tom "dokazu" nikako ne bi mogao vratiti u nase vrijeme da nam kaže da je bio u budućnosti.
veky (napisa):
Crni (napisa):
Pa mislim, fizičari su dokazali da je moguće samo putovati u budućnost (krcko ti je lijepo rekel').


NHF fizičarima, ali mislim da oni principijelno ne mogu nešto takvo _dokazati_. Mogu samo skupiti dovoljno empirijskih pokazatelja, i objasniti ih teorijama koje u toj situaciji djeluju dovoljno uvjerljivo. Dokaz je ipak nešto jače.

Slazem se.
Ako bi i uspjeli poslati nekoga u buducnost, on se po tom "dokazu" nikako ne bi mogao vratiti u nase vrijeme da nam kaže da je bio u budućnosti.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 4:02 sri, 9. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Putovanje kroz vrijeme nailazi na previše paradoksa, a da bi bilo izvedivo.

Meni se to čini previše nerealno da bi bilo moguće.
Recimo:(Terminator primjer)
Čovjek sagradi stroj.
Stroj iz budućnosti u prošlost da ubije čovjeka.
Čovjek koji se vrati u prošlost da spriječi stroj si napravi dijete.
To dijete kasnije spriječi nastajanje stroja (s početka).
Dakle -> nema se koji stroj vratit u prošlost -> nema se zašto onaj čovjek vraćat u prošlost -> dijete se ne može rodit -> taj stroj se ipak sagradi

Glava te zaboli.....
Šta bi se u takvim slučajevima dešavalo?
Mene zanima više takve teorije, nego to je l' moguće....
Putovanje kroz vrijeme nailazi na previše paradoksa, a da bi bilo izvedivo.

Meni se to čini previše nerealno da bi bilo moguće.
Recimo:(Terminator primjer)
Čovjek sagradi stroj.
Stroj iz budućnosti u prošlost da ubije čovjeka.
Čovjek koji se vrati u prošlost da spriječi stroj si napravi dijete.
To dijete kasnije spriječi nastajanje stroja (s početka).
Dakle -> nema se koji stroj vratit u prošlost -> nema se zašto onaj čovjek vraćat u prošlost -> dijete se ne može rodit -> taj stroj se ipak sagradi

Glava te zaboli.....
Šta bi se u takvim slučajevima dešavalo?
Mene zanima više takve teorije, nego to je l' moguće....



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 6:47 sri, 9. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]Ako bi i uspjeli poslati nekoga u buducnost[/quote]

Kako to mislis "ako bi uspjeli"? Ja se svako jutro probudim jedan dan dalje u buducnosti :shock:
Lord Sirius (napisa):
Ako bi i uspjeli poslati nekoga u buducnost


Kako to mislis "ako bi uspjeli"? Ja se svako jutro probudim jedan dan dalje u buducnosti Shocked



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 9:10 sri, 9. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]Putovanje kroz vrijeme nailazi na previše paradoksa, a da bi bilo izvedivo.
Meni se to čini previše nerealno da bi bilo moguće.
Recimo:(Terminator primjer)
Čovjek sagradi stroj.
Stroj iz budućnosti u prošlost da ubije čovjeka.
Čovjek koji se vrati u prošlost da spriječi stroj si napravi dijete.
To dijete kasnije spriječi nastajanje stroja (s početka).
Dakle -> nema se koji stroj vratit u prošlost -> nema se zašto onaj čovjek vraćat u prošlost -> dijete se ne može rodit -> taj stroj se ipak sagradi
Glava te zaboli.....
Šta bi se u takvim slučajevima dešavalo?
Mene zanima više takve teorije, nego to je l' moguće....[/quote]

To je u ovom gore textu objasnjeno paralelnim svemirima. :shock: Ima jos jedno objasnjenje, ali ne da mi se sada... :oops:
C'Tebo (napisa):
Putovanje kroz vrijeme nailazi na previše paradoksa, a da bi bilo izvedivo.
Meni se to čini previše nerealno da bi bilo moguće.
Recimo:(Terminator primjer)
Čovjek sagradi stroj.
Stroj iz budućnosti u prošlost da ubije čovjeka.
Čovjek koji se vrati u prošlost da spriječi stroj si napravi dijete.
To dijete kasnije spriječi nastajanje stroja (s početka).
Dakle → nema se koji stroj vratit u prošlost → nema se zašto onaj čovjek vraćat u prošlost → dijete se ne može rodit → taj stroj se ipak sagradi
Glava te zaboli.....
Šta bi se u takvim slučajevima dešavalo?
Mene zanima više takve teorije, nego to je l' moguće....


To je u ovom gore textu objasnjeno paralelnim svemirima. Shocked Ima jos jedno objasnjenje, ali ne da mi se sada... Embarassed



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan