Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Eutanazija
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 20:09 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je malo licemjerno da zena ima "izlaz" (abortus) a muskarac - trebao si misliti, sto si spavao s njom, sad placaj (doslovno, mislim na novac). Onda i on treba imati pravo reci "ja se odricem tog djeteta" dok je zena trudna i da nema nikakve veze s njim (dakle ni prava posjeta ni nista) - ne znam bas postoji li takvo sto ili je zakonski bezuvjetno duzan placati alimentaciju ako se dokaze da je bioloski otac djeteta? Jer to bi bila situacija kad bi muskarac htio "abortus" a zena ne bi. Zasto jedni imaju izlaz nakon samog snosaja, a drugi nemaju? Seksizam.

Smatram cak da bi trebalo uvesti nesto tipa, npr. ocekuje se da ce trudnoca dobro proci (nema indikatora da bi skodilo zeni i/ili djetetu), muska strana zeli to dijete i spreman je sam odgajati ga (bez financijske ili bilo kakve druge pomoci od doticne zene), onda on snosi odgovornost do poroda, a nakon poroda majka prekida sav kontakt s djetetom i daje ga ocu. Jer zena isto pristaje na isto to kad otac ne zeli dijete, s tim da jos on poslije ima duznost placanja alimentacije. A namjera abortusa je u 99% slucajeva zelja da se to dijete ne rodi/da se ne postane roditelj tom djetetu. Ako otac smatra da je to vec njegovo dijete samim cinom da je zaceto, to je onda ekvivalentno da majka djeteta neopravdano ubija njegovo dijete (ako se ne ocekuju posljedice po njeno zdravlje kao npr. kod iznimno mladih majki i pristala je na seks).

@ rafaelm - sto se tice eutanazije vs. abortus - onda je cak "blaza" eutanazija jer samo sebi "skodis" (pitanje je koliko je to steta naspram ostajanja na zivotu), dok kod abortusa skodis tom potencijalnom djetetu. Ali i dalje imamo situaciju da netko daje pristanak na postupak i doktori to obavljaju, unatoc sto postoji dosta doktora koji su protiv jednog i/ili drugog.

@ renata - ako je pukao kondom ili su bili pijani i glupi, pretpostavljam da nijedna strana nije imala zelju za trudnocom/djetetom u tom trenutku, tako da mislim da ce tu u vecini slucajeva biti slozni. Ako se opet desi da musko toliko zeli dijete a zensko ne, opet je svjesno imala snosaj, znajuci (bar bi trebala kao odrasla osoba znati) da postoji sansa da kondom pukne, a kao odrasla osoba, pijanluk ne opravdava "glupe" poteze - ja se napijem i slucajno opalim pistolj i ubijem te - oops, sta ces - glupi i pijani. Za djecu koja "zatrudne" - buduci da se radi o zenskom tijelu koje nije potpuno razvijeno, postoji sansa za komplikacijama u trudnoci pa ako odluci (s roditeljima) da zeli abortus, ne bi je netko trebao sprijeciti, ali isto ako zeli dijete, ne bi taj djecak (ili njegova obitelj) trebali biti primorani financijski odgovarati. Za tu stariju zenu - i ona se malo igra - ima slucajeva kad zene u 60-ima pa cak iznimno u 70-ima zatrudne, a i s druge strane, i te "starije" trudnoce mogu biti opasne kao kod onih mladih, stoga opravdavam zeninu zelju, ali opet da otac ima mogucnost da se odrekne ikakvih prava/obaveza ako ona odluci roditi dijete.

Eto, dosta me je!
Meni je malo licemjerno da zena ima "izlaz" (abortus) a muskarac - trebao si misliti, sto si spavao s njom, sad placaj (doslovno, mislim na novac). Onda i on treba imati pravo reci "ja se odricem tog djeteta" dok je zena trudna i da nema nikakve veze s njim (dakle ni prava posjeta ni nista) - ne znam bas postoji li takvo sto ili je zakonski bezuvjetno duzan placati alimentaciju ako se dokaze da je bioloski otac djeteta? Jer to bi bila situacija kad bi muskarac htio "abortus" a zena ne bi. Zasto jedni imaju izlaz nakon samog snosaja, a drugi nemaju? Seksizam.

Smatram cak da bi trebalo uvesti nesto tipa, npr. ocekuje se da ce trudnoca dobro proci (nema indikatora da bi skodilo zeni i/ili djetetu), muska strana zeli to dijete i spreman je sam odgajati ga (bez financijske ili bilo kakve druge pomoci od doticne zene), onda on snosi odgovornost do poroda, a nakon poroda majka prekida sav kontakt s djetetom i daje ga ocu. Jer zena isto pristaje na isto to kad otac ne zeli dijete, s tim da jos on poslije ima duznost placanja alimentacije. A namjera abortusa je u 99% slucajeva zelja da se to dijete ne rodi/da se ne postane roditelj tom djetetu. Ako otac smatra da je to vec njegovo dijete samim cinom da je zaceto, to je onda ekvivalentno da majka djeteta neopravdano ubija njegovo dijete (ako se ne ocekuju posljedice po njeno zdravlje kao npr. kod iznimno mladih majki i pristala je na seks).

@ rafaelm - sto se tice eutanazije vs. abortus - onda je cak "blaza" eutanazija jer samo sebi "skodis" (pitanje je koliko je to steta naspram ostajanja na zivotu), dok kod abortusa skodis tom potencijalnom djetetu. Ali i dalje imamo situaciju da netko daje pristanak na postupak i doktori to obavljaju, unatoc sto postoji dosta doktora koji su protiv jednog i/ili drugog.

@ renata - ako je pukao kondom ili su bili pijani i glupi, pretpostavljam da nijedna strana nije imala zelju za trudnocom/djetetom u tom trenutku, tako da mislim da ce tu u vecini slucajeva biti slozni. Ako se opet desi da musko toliko zeli dijete a zensko ne, opet je svjesno imala snosaj, znajuci (bar bi trebala kao odrasla osoba znati) da postoji sansa da kondom pukne, a kao odrasla osoba, pijanluk ne opravdava "glupe" poteze - ja se napijem i slucajno opalim pistolj i ubijem te - oops, sta ces - glupi i pijani. Za djecu koja "zatrudne" - buduci da se radi o zenskom tijelu koje nije potpuno razvijeno, postoji sansa za komplikacijama u trudnoci pa ako odluci (s roditeljima) da zeli abortus, ne bi je netko trebao sprijeciti, ali isto ako zeli dijete, ne bi taj djecak (ili njegova obitelj) trebali biti primorani financijski odgovarati. Za tu stariju zenu - i ona se malo igra - ima slucajeva kad zene u 60-ima pa cak iznimno u 70-ima zatrudne, a i s druge strane, i te "starije" trudnoce mogu biti opasne kao kod onih mladih, stoga opravdavam zeninu zelju, ali opet da otac ima mogucnost da se odrekne ikakvih prava/obaveza ako ona odluci roditi dijete.

Eto, dosta me je!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 20:53 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Smatram cak da bi trebalo uvesti nesto tipa, npr. ocekuje se da ce trudnoca dobro proci (nema indikatora da bi skodilo zeni i/ili djetetu), muska strana zeli to dijete i spreman je sam odgajati ga (bez financijske ili bilo kakve druge pomoci od doticne zene), onda on snosi odgovornost do poroda, a nakon poroda majka prekida sav kontakt s djetetom i daje ga ocu.[/quote]
Kao prvo, to što se očekuje da će trudnoća dobro proći ne mora značiti da i hoće. Komplikacije su uvijek moguće. Znači, ne samo da bi tijelo žene na 9 mjeseci bilo iskorištavano protiv njezine volje, ona bi pri tome bila stavljena u potencijalnu opasnost.
[quote]
....ali opet da otac ima mogucnost da se odrekne ikakvih prava/obaveza ako ona odluci roditi dijete.[/quote]
Znači, ako oboje žele pobačaj sve je OK. Ako ga on želi, a ona ne, on može oprati ruke i stvar je što se njega tiče gotova. Ako on ne želi pobačaj, a ona želi, ne smije napraviti pobačaj jer je gospodin protiv. Nekako se uvijek ide na ruku muškarcu, ako usput situacija paše i ženi dobro, ako ne to je njezin problem. Lijepo.

Slučajevi alimentacije se trebaju rješavati na sudu, s ishodom ovisnim o okolnostima. Imam dojam da većina koja smatra nepoštenim to što muškarci trebaju plaćati alimentaciju misli da žene masovno lažu o zaštiti prije snošaja da bi zatrudnile i onda dobile novce. Ako je tako, onda su previše gledali sapunice. Inače, zar mislite da muškarac ne bi trebao pripaziti na zaštitu, kao i žena? Tu oboje imaju odgovornost.
Citat:
Smatram cak da bi trebalo uvesti nesto tipa, npr. ocekuje se da ce trudnoca dobro proci (nema indikatora da bi skodilo zeni i/ili djetetu), muska strana zeli to dijete i spreman je sam odgajati ga (bez financijske ili bilo kakve druge pomoci od doticne zene), onda on snosi odgovornost do poroda, a nakon poroda majka prekida sav kontakt s djetetom i daje ga ocu.

Kao prvo, to što se očekuje da će trudnoća dobro proći ne mora značiti da i hoće. Komplikacije su uvijek moguće. Znači, ne samo da bi tijelo žene na 9 mjeseci bilo iskorištavano protiv njezine volje, ona bi pri tome bila stavljena u potencijalnu opasnost.
Citat:

....ali opet da otac ima mogucnost da se odrekne ikakvih prava/obaveza ako ona odluci roditi dijete.

Znači, ako oboje žele pobačaj sve je OK. Ako ga on želi, a ona ne, on može oprati ruke i stvar je što se njega tiče gotova. Ako on ne želi pobačaj, a ona želi, ne smije napraviti pobačaj jer je gospodin protiv. Nekako se uvijek ide na ruku muškarcu, ako usput situacija paše i ženi dobro, ako ne to je njezin problem. Lijepo.

Slučajevi alimentacije se trebaju rješavati na sudu, s ishodom ovisnim o okolnostima. Imam dojam da većina koja smatra nepoštenim to što muškarci trebaju plaćati alimentaciju misli da žene masovno lažu o zaštiti prije snošaja da bi zatrudnile i onda dobile novce. Ako je tako, onda su previše gledali sapunice. Inače, zar mislite da muškarac ne bi trebao pripaziti na zaštitu, kao i žena? Tu oboje imaju odgovornost.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 21:03 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Život nastaje njegovim začećem, dakle, kad se onaj spermić okači za jajašce, tad je nastao život, ne kasnije, a pogotovo ne prije :)

Zaboravljate činjenicu da u većini slučajeva kada postoji želja za abortusom, da je to od strane žene i da muškarac nije u blizini. Na primjer, kada silovana žena zatrudni, zar mislite da ona želi podsjetnik na taj čin u vidu djeteta?

Roditelji, ili skrbnici djeteta, trebaju biti po defaultu opunomoćeni što se tiče suglasnosti za izvršavanje eutanazije.

Po meni, abortus je blaži čin nego eutanazija, barem što se tiče vjerskog stajališta (tj. mog tumačenja ovih poklona silnih i križeva), a i što se tiče ljudske strane. Ako je dijete nastalo kao produkt "one-night-stand-a", ili tako nekakve nezgode, zašto da oboje uništavamo tri života, akd znamo da među nama ne postoji nikakva emocija, kad možemo uništiti samo jedan.

[size=9][color=#999999]Added after 5 minutes:[/color][/size]

i da, zabrinjavajuće je, u društvu generalno, da svakakvi debili mogu napraviti dijete. Za garažu gradit ti treba dozvola koju moraš i čekat i plaćat, za pravljenje djeteta o kojem nećeš vodit računa, trebaš imat samo khm...
Život nastaje njegovim začećem, dakle, kad se onaj spermić okači za jajašce, tad je nastao život, ne kasnije, a pogotovo ne prije Smile

Zaboravljate činjenicu da u većini slučajeva kada postoji želja za abortusom, da je to od strane žene i da muškarac nije u blizini. Na primjer, kada silovana žena zatrudni, zar mislite da ona želi podsjetnik na taj čin u vidu djeteta?

Roditelji, ili skrbnici djeteta, trebaju biti po defaultu opunomoćeni što se tiče suglasnosti za izvršavanje eutanazije.

Po meni, abortus je blaži čin nego eutanazija, barem što se tiče vjerskog stajališta (tj. mog tumačenja ovih poklona silnih i križeva), a i što se tiče ljudske strane. Ako je dijete nastalo kao produkt "one-night-stand-a", ili tako nekakve nezgode, zašto da oboje uništavamo tri života, akd znamo da među nama ne postoji nikakva emocija, kad možemo uništiti samo jedan.

Added after 5 minutes:

i da, zabrinjavajuće je, u društvu generalno, da svakakvi debili mogu napraviti dijete. Za garažu gradit ti treba dozvola koju moraš i čekat i plaćat, za pravljenje djeteta o kojem nećeš vodit računa, trebaš imat samo khm...



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
lyra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (21:23:44)
Postovi: (63)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 21:07 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]
i da, zabrinjavajuće je, u društvu generalno, da svakakvi debili mogu napraviti dijete. Za garažu gradit ti treba dozvola koju moraš i čekat i plaćat, za pravljenje djeteta o kojem nećeš vodit računa, trebaš imat samo khm...[/quote]

Hm... a ti bi regulirao pravo na imanje djece? :?
Čisto iz znatiželje, kako bi to izveo i kako bi izgledao test za podobnost? Provjeravala bi se inteligencija, emocionalno zdravlje, mudrost, imutak, ljepota? :D
Milojko (napisa):

i da, zabrinjavajuće je, u društvu generalno, da svakakvi debili mogu napraviti dijete. Za garažu gradit ti treba dozvola koju moraš i čekat i plaćat, za pravljenje djeteta o kojem nećeš vodit računa, trebaš imat samo khm...


Hm... a ti bi regulirao pravo na imanje djece? Confused
Čisto iz znatiželje, kako bi to izveo i kako bi izgledao test za podobnost? Provjeravala bi se inteligencija, emocionalno zdravlje, mudrost, imutak, ljepota? Very Happy



_________________
- Hey, Rachel, how many hipsters does it take to screw in a lightbulb?
- Gee, Jess, how many?
- You don't KNOW?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 21:08 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobro, nije mi bas "drago" da zena protiv svoje volje nosi dijete u sebi, ali ako je pristala na seks, treba pristati na tu mogucnost (mozda se mnoge onda ne bi tek tako ni upustile u seks, ne znam). Budimo realni, 99% muskaraca ne bi htjelo imati to dijete ako nece ni zena, a nekad cak ni kad ona hoce. Ali ako zena, svjesna male sanse da i npr. s kondomom i kontracepcijom zatrudni, se upusti u seks - onda nek i snosi posljedice ako ostane trudna. Bolje to nego da je abortus TOTALNO ilegalan. A za opasnost trudnoce - ako u bilo kojem trenutku dodje do opasnosti ima pravo reci "vadi to iz mene" :P - moguce da bi onda neke zene namjerno radile sto ne bi smjele (dizale teske predmete i slicno), ali ako zele, ne moze tu bas nesto puno muskarac. Kao sto ne moze nesto puno ako npr. u braku, musko zeli jos jedno dijete, ona ne bi vise, i kao "dogovore se" da ce pokusati a ona ustvari iza ledja uzima kontracepciju (ili suprotno, dogovore se da nece vise djece, i ona iza ledja prestane uzimati kontracepciju jer zeli jos jedno dijete). U ovom pogledu zena ima vecu kontrolu, i jos prisiljavati muske da tek tako daju njoj jos vecu kontrolu da nemaju pravo glasa kod abortusa, a imaju duznost da su odgovorni za dijete.

Po meni bi BAR trebalo dozvoliti svakom muskarcu da do perioda dokad je legalno abortirati smiju reci "necu to dijete" i gotovo - to im legalno nije dijete i nemaju nikakve obaveze ni prava prema njoj/njemu. Pa onda nek' ona radi sta hoce. Jer kao sto kazete - zene i nakon sto ostanu trudne imaju "izlaz" bez obzira sta muska strana mislila o tome. Trebaju onda obje strane imati tu priliku za "izlaz". Ravnopravnost spolova? Pa treba ici obostrano.
Dobro, nije mi bas "drago" da zena protiv svoje volje nosi dijete u sebi, ali ako je pristala na seks, treba pristati na tu mogucnost (mozda se mnoge onda ne bi tek tako ni upustile u seks, ne znam). Budimo realni, 99% muskaraca ne bi htjelo imati to dijete ako nece ni zena, a nekad cak ni kad ona hoce. Ali ako zena, svjesna male sanse da i npr. s kondomom i kontracepcijom zatrudni, se upusti u seks - onda nek i snosi posljedice ako ostane trudna. Bolje to nego da je abortus TOTALNO ilegalan. A za opasnost trudnoce - ako u bilo kojem trenutku dodje do opasnosti ima pravo reci "vadi to iz mene" Razz - moguce da bi onda neke zene namjerno radile sto ne bi smjele (dizale teske predmete i slicno), ali ako zele, ne moze tu bas nesto puno muskarac. Kao sto ne moze nesto puno ako npr. u braku, musko zeli jos jedno dijete, ona ne bi vise, i kao "dogovore se" da ce pokusati a ona ustvari iza ledja uzima kontracepciju (ili suprotno, dogovore se da nece vise djece, i ona iza ledja prestane uzimati kontracepciju jer zeli jos jedno dijete). U ovom pogledu zena ima vecu kontrolu, i jos prisiljavati muske da tek tako daju njoj jos vecu kontrolu da nemaju pravo glasa kod abortusa, a imaju duznost da su odgovorni za dijete.

Po meni bi BAR trebalo dozvoliti svakom muskarcu da do perioda dokad je legalno abortirati smiju reci "necu to dijete" i gotovo - to im legalno nije dijete i nemaju nikakve obaveze ni prava prema njoj/njemu. Pa onda nek' ona radi sta hoce. Jer kao sto kazete - zene i nakon sto ostanu trudne imaju "izlaz" bez obzira sta muska strana mislila o tome. Trebaju onda obje strane imati tu priliku za "izlaz". Ravnopravnost spolova? Pa treba ici obostrano.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 21:17 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="lyra"][quote="Milojko"]
i da, zabrinjavajuće je, u društvu generalno, da svakakvi debili mogu napraviti dijete. Za garažu gradit ti treba dozvola koju moraš i čekat i plaćat, za pravljenje djeteta o kojem nećeš vodit računa, trebaš imat samo khm...[/quote]

Hm... a ti bi regulirao pravo na imanje djece? :?
Čisto iz znatiželje, kako bi to izveo i kako bi izgledao test za podobnost? Provjeravala bi se inteligencija, emocionalno zdravlje, mudrost, imutak, ljepota? :D[/quote]
ma ne bi regulirao, jer je neizvedivo. Samo velim da je zabrinjavajuće.
Kažu da djeca postaju sve gora i gora, vraga crnog, roditelji su ti koji su se pokvarili
lyra (napisa):
Milojko (napisa):

i da, zabrinjavajuće je, u društvu generalno, da svakakvi debili mogu napraviti dijete. Za garažu gradit ti treba dozvola koju moraš i čekat i plaćat, za pravljenje djeteta o kojem nećeš vodit računa, trebaš imat samo khm...


Hm... a ti bi regulirao pravo na imanje djece? Confused
Čisto iz znatiželje, kako bi to izveo i kako bi izgledao test za podobnost? Provjeravala bi se inteligencija, emocionalno zdravlje, mudrost, imutak, ljepota? Very Happy

ma ne bi regulirao, jer je neizvedivo. Samo velim da je zabrinjavajuće.
Kažu da djeca postaju sve gora i gora, vraga crnog, roditelji su ti koji su se pokvarili



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 21:19 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Ali ako zena, svjesna male sanse da i npr. s kondomom i kontracepcijom zatrudni, se upusti u seks - onda nek i snosi posljedice ako ostane trudna.[/quote]
Znači, najbolje da žene koje ne žele zatrudniti uopće ne prakticiraju seks (barem ne s muškarcem), jer mala šansa uvijek postoji (osim, naravno, u slučaju neplodnosti jednog sudionika)? Ovo je skoro na granici s tvrdnjom da žena koja uživa u seksu na neki način zaslužuje kaznu. Ne sasvim, ali opasno se bližiš toj granici.
[quote]Kao sto ne moze nesto puno ako npr. u braku, musko zeli jos jedno dijete, ona ne bi vise, i kao "dogovore se" da ce pokusati a ona ustvari iza ledja uzima kontracepciju (ili suprotno, dogovore se da nece vise djece, i ona iza ledja prestane uzimati kontracepciju jer zeli jos jedno dijete). U ovom pogledu zena ima vecu kontrolu, i jos prisiljavati muske da tek tako daju njoj jos vecu kontrolu da nemaju pravo glasa kod abortusa, a imaju duznost da su odgovorni za dijete. [/quote]
Kao što rekoh, previše sapunica.
Citat:
Ali ako zena, svjesna male sanse da i npr. s kondomom i kontracepcijom zatrudni, se upusti u seks - onda nek i snosi posljedice ako ostane trudna.

Znači, najbolje da žene koje ne žele zatrudniti uopće ne prakticiraju seks (barem ne s muškarcem), jer mala šansa uvijek postoji (osim, naravno, u slučaju neplodnosti jednog sudionika)? Ovo je skoro na granici s tvrdnjom da žena koja uživa u seksu na neki način zaslužuje kaznu. Ne sasvim, ali opasno se bližiš toj granici.
Citat:
Kao sto ne moze nesto puno ako npr. u braku, musko zeli jos jedno dijete, ona ne bi vise, i kao "dogovore se" da ce pokusati a ona ustvari iza ledja uzima kontracepciju (ili suprotno, dogovore se da nece vise djece, i ona iza ledja prestane uzimati kontracepciju jer zeli jos jedno dijete). U ovom pogledu zena ima vecu kontrolu, i jos prisiljavati muske da tek tako daju njoj jos vecu kontrolu da nemaju pravo glasa kod abortusa, a imaju duznost da su odgovorni za dijete.

Kao što rekoh, previše sapunica.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lyra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (21:23:44)
Postovi: (63)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 21:26 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crazylamb1"]Po meni bi BAR trebalo dozvoliti svakom muskarcu da do perioda dokad je legalno abortirati smiju reci "necu to dijete" i gotovo - to im legalno nije dijete i nemaju nikakve obaveze ni prava prema njoj/njemu. Pa onda nek' ona radi sta hoce. Jer kao sto kazete - zene i nakon sto ostanu trudne imaju "izlaz" bez obzira sta muska strana mislila o tome. Trebaju onda obje strane imati tu priliku za "izlaz". Ravnopravnost spolova? Pa treba ici obostrano.[/quote]

Slažem se da treba i to biti omogućeno, za svaki slučaj. Ali gle, već je rečeno (piše i u zakonu) da se odluka o očinstvu u slučaju osporavanja donosi individualnom sudskom odlukom. Nigdje ne piše da je svaki jadničak koji je namamljen u takvu klopku osuđen na doživotno plaćanje. :D

Činjenica je da žena u krajnjoj liniji ima kontrolu nad svojim tijelom. Zakon je napisan tako da, u slučaju da žena odluči roditi dijete, ono ima što kvalitetniji život (što uključuje prisustvo oca ili bar njegovu financijsku pomoć).

Ravnopravnost je u ovom slučaju ostavljena po strani, jer se pokušalo osigurati bolje uvjete za dijete (koje se zakonom prvenstveno želi zaštititi).

Osobno mislim da ne bi trebalo biti baš tako, da je to ponekad i medvjeđa usluga djetetu. Ali ako misliš da bi se ta "neravnopravnost" riješila oduzimanjem prava na abortus ženi, pod bilo kojim okolnostima pod kojima se on trenutno dopušta - jednostavno se varaš. To bi samo uzrokovalo veći broj nekakvih nesretnih kvazi-obitelji.
Crazylamb1 (napisa):
Po meni bi BAR trebalo dozvoliti svakom muskarcu da do perioda dokad je legalno abortirati smiju reci "necu to dijete" i gotovo - to im legalno nije dijete i nemaju nikakve obaveze ni prava prema njoj/njemu. Pa onda nek' ona radi sta hoce. Jer kao sto kazete - zene i nakon sto ostanu trudne imaju "izlaz" bez obzira sta muska strana mislila o tome. Trebaju onda obje strane imati tu priliku za "izlaz". Ravnopravnost spolova? Pa treba ici obostrano.


Slažem se da treba i to biti omogućeno, za svaki slučaj. Ali gle, već je rečeno (piše i u zakonu) da se odluka o očinstvu u slučaju osporavanja donosi individualnom sudskom odlukom. Nigdje ne piše da je svaki jadničak koji je namamljen u takvu klopku osuđen na doživotno plaćanje. Very Happy

Činjenica je da žena u krajnjoj liniji ima kontrolu nad svojim tijelom. Zakon je napisan tako da, u slučaju da žena odluči roditi dijete, ono ima što kvalitetniji život (što uključuje prisustvo oca ili bar njegovu financijsku pomoć).

Ravnopravnost je u ovom slučaju ostavljena po strani, jer se pokušalo osigurati bolje uvjete za dijete (koje se zakonom prvenstveno želi zaštititi).

Osobno mislim da ne bi trebalo biti baš tako, da je to ponekad i medvjeđa usluga djetetu. Ali ako misliš da bi se ta "neravnopravnost" riješila oduzimanjem prava na abortus ženi, pod bilo kojim okolnostima pod kojima se on trenutno dopušta - jednostavno se varaš. To bi samo uzrokovalo veći broj nekakvih nesretnih kvazi-obitelji.



_________________
- Hey, Rachel, how many hipsters does it take to screw in a lightbulb?
- Gee, Jess, how many?
- You don't KNOW?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 21:33 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]Život nastaje njegovim začećem, dakle, kad se onaj spermić okači za jajašce, tad je nastao život, ne kasnije, a pogotovo ne prije :)[/quote]
Hoćeš reći da taj spermić nije živ prije nego se okači za jajašce?
Milojko (napisa):
Život nastaje njegovim začećem, dakle, kad se onaj spermić okači za jajašce, tad je nastao život, ne kasnije, a pogotovo ne prije Smile

Hoćeš reći da taj spermić nije živ prije nego se okači za jajašce?



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 21:34 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa nije najbolje da ne prakticiraju seks. Upustaju se u CAK malo manji rizik nego muskarci. Muskarac kad se upusta u seks on se samo moze pouzdati u svoj kondom da nece postati otac. A zena se moze pouzdati u svoju kontracepciju i u kondom (ako se boji da ne zna on staviti kako treba, ili da ce je 'zeznuti' :P nek' mu ga ona stavi). Opet - JEDNAKOST (cak zene imaju malu prednost zbog kontracepcije). Ako je to zeni prerizicno, to samo jos vise govori da i muskarac treba imati "izlaz" nakon sto zena zatrudni.

A to za brak i kontracepciju - nije toliko neucestalo koliko mislis. Ono, cujes ovako nekad za takve price, a plus osobno znam jednu mladu zenu koja sad ima kcerku od 2-3 godine. Oni su se dogovorili da nece vise djece (ona usla u 30-e on u 40-e, imali vec sina od 8 godina i tako su se dogovorili) kad ce ona jedan dan mojoj sestri kako je ostala trudna i da je krijumice prestala piti kontracepciju a muzu rekla da i dalje pije (te da je naravno trudnoca nastala onim malim slucajem da kontracepcija ne pali). Ipak je u sebi krila da bi htjela imati kcerku i nije to rekla nego samo uzela stvari u svoje ruke bez pitanja. Normalno, on nema pojma da je ona to radila i dalje voli kcerku i sve to. Ali opet argument da zena po tom pitanju ima vecu kontrolu nego muskarac stoji. Ali tu se ne moze puno uraditi.

Ali ono sto mozemo uraditi je uciniti da ako jedna strana ima mogucnosti "izlaza" nakon sto ostane trudna, treba dati drugoj strani istu tu mogucnost, a to je da se odrekne tog potencijalnog djeteta dok je jos abortus legalan. Ako se ona moze odreci tog potencijalnog djeteta i on nema pravo glasa, nek onda bar moze i on na jedan nacin odreci se (ne da nju prisili na abortus, naravno). I onda nek' ona odluci sta ce - hoce li abortus ili zadrzati dijete za sebe.
Pa nije najbolje da ne prakticiraju seks. Upustaju se u CAK malo manji rizik nego muskarci. Muskarac kad se upusta u seks on se samo moze pouzdati u svoj kondom da nece postati otac. A zena se moze pouzdati u svoju kontracepciju i u kondom (ako se boji da ne zna on staviti kako treba, ili da ce je 'zeznuti' Razz nek' mu ga ona stavi). Opet - JEDNAKOST (cak zene imaju malu prednost zbog kontracepcije). Ako je to zeni prerizicno, to samo jos vise govori da i muskarac treba imati "izlaz" nakon sto zena zatrudni.

A to za brak i kontracepciju - nije toliko neucestalo koliko mislis. Ono, cujes ovako nekad za takve price, a plus osobno znam jednu mladu zenu koja sad ima kcerku od 2-3 godine. Oni su se dogovorili da nece vise djece (ona usla u 30-e on u 40-e, imali vec sina od 8 godina i tako su se dogovorili) kad ce ona jedan dan mojoj sestri kako je ostala trudna i da je krijumice prestala piti kontracepciju a muzu rekla da i dalje pije (te da je naravno trudnoca nastala onim malim slucajem da kontracepcija ne pali). Ipak je u sebi krila da bi htjela imati kcerku i nije to rekla nego samo uzela stvari u svoje ruke bez pitanja. Normalno, on nema pojma da je ona to radila i dalje voli kcerku i sve to. Ali opet argument da zena po tom pitanju ima vecu kontrolu nego muskarac stoji. Ali tu se ne moze puno uraditi.

Ali ono sto mozemo uraditi je uciniti da ako jedna strana ima mogucnosti "izlaza" nakon sto ostane trudna, treba dati drugoj strani istu tu mogucnost, a to je da se odrekne tog potencijalnog djeteta dok je jos abortus legalan. Ako se ona moze odreci tog potencijalnog djeteta i on nema pravo glasa, nek onda bar moze i on na jedan nacin odreci se (ne da nju prisili na abortus, naravno). I onda nek' ona odluci sta ce - hoce li abortus ili zadrzati dijete za sebe.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
lyra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (21:23:44)
Postovi: (63)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 21:34 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]
ma ne bi regulirao, jer je neizvedivo. Samo velim da je zabrinjavajuće.
Kažu da djeca postaju sve gora i gora, vraga crnog, roditelji su ti koji su se pokvarili[/quote]

Možda te preplašio ovaj [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Idiocracy]film[/url]? :D
U svakom slučaju, nema tu ništa zabrinjavajuće. Moguće da su današnji mladi roditelji generacija razmažena naglim rastom standarda pa se ponašaju pomalo blesavo, ali sve će se to vratit u ravnotežu za par desetljeća. :D
Milojko (napisa):

ma ne bi regulirao, jer je neizvedivo. Samo velim da je zabrinjavajuće.
Kažu da djeca postaju sve gora i gora, vraga crnog, roditelji su ti koji su se pokvarili


Možda te preplašio ovaj film? Very Happy
U svakom slučaju, nema tu ništa zabrinjavajuće. Moguće da su današnji mladi roditelji generacija razmažena naglim rastom standarda pa se ponašaju pomalo blesavo, ali sve će se to vratit u ravnotežu za par desetljeća. Very Happy



_________________
- Hey, Rachel, how many hipsters does it take to screw in a lightbulb?
- Gee, Jess, how many?
- You don't KNOW?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 21:45 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"][quote="Milojko"]Život nastaje njegovim začećem, dakle, kad se onaj spermić okači za jajašce, tad je nastao život, ne kasnije, a pogotovo ne prije :)[/quote]
Hoćeš reći da taj spermić nije živ prije nego se okači za jajašce?[/quote]
normalno da nije živ! Da je, onda bi šamaranje majmuna bilo zakonom kažnjivo djelo, kao i svaka menstruacija

@lyra:
nisam gledao taj film, i nadam se da hoće
Melkor (napisa):
Milojko (napisa):
Život nastaje njegovim začećem, dakle, kad se onaj spermić okači za jajašce, tad je nastao život, ne kasnije, a pogotovo ne prije Smile

Hoćeš reći da taj spermić nije živ prije nego se okači za jajašce?

normalno da nije živ! Da je, onda bi šamaranje majmuna bilo zakonom kažnjivo djelo, kao i svaka menstruacija

@lyra:
nisam gledao taj film, i nadam se da hoće



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 21:46 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Crazylamb1,

Već sam rekla da se slučajevi alimentacije rješavaju na sudu, ishod ovisi o situaciji.
Ti se samo brineš o jadnim muškarcima koji su prisiljeni davati novce za dijete koje ne žele, a istovremeno misliš da ženu koja zatrudni iako ne želi dijete treba prisiliti da rodi. Konstantno pričaš o jednakosti, a oduzeo bi ženi osnovno pravo - autonomiju nad vlastitim tijelom.
Crazylamb1,

Već sam rekla da se slučajevi alimentacije rješavaju na sudu, ishod ovisi o situaciji.
Ti se samo brineš o jadnim muškarcima koji su prisiljeni davati novce za dijete koje ne žele, a istovremeno misliš da ženu koja zatrudni iako ne želi dijete treba prisiliti da rodi. Konstantno pričaš o jednakosti, a oduzeo bi ženi osnovno pravo - autonomiju nad vlastitim tijelom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 21:55 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="lyra"]već je rečeno (piše i u zakonu) da se odluka o očinstvu u slučaju osporavanja donosi individualnom sudskom odlukom. Nigdje ne piše da je svaki jadničak koji je namamljen u takvu klopku osuđen na doživotno plaćanje. :D[/quote]
Ne, ali ako se dokaze da je on bioloski otac, definitivno ce biti "osudjen" da do punoljetnosti djeteta pridonosi (ako nije tamo neki beskucnik koji nema za sebe novac, kamoli za dijete).

[quote="lyra"]Činjenica je da žena u krajnjoj liniji ima kontrolu nad svojim tijelom. Zakon je napisan tako da, u slučaju da žena odluči roditi dijete, ono ima što kvalitetniji život (što uključuje prisustvo oca ili bar njegovu financijsku pomoć).[/quote]
Po meni taj zakon ne valja. Ne to da dijete ima sto kvalitetniji zivot nego da daje zeni potpunu kontrolu bez da muska strana moze reci "a" i on 18 godina mora davati novac za dijete koje bi on abortirao ili ga se odrekao da je imao mogucnost dok je to bilo moguce (dok traje period legalnog abortusa).


[quote="lyra"] Ali ako misliš da bi se ta "neravnopravnost" riješila oduzimanjem prava na abortus ženi, pod bilo kojim okolnostima pod kojima se on trenutno dopušta - jednostavno se varaš. To bi samo uzrokovalo veći broj nekakvih nesretnih kvazi-obitelji.[/quote]
Ne oduzimanjem prava na abortus, nego bar ako se vec ne moze uskladiti nacin da ako muskarac zeli dijete (a zena ne) da ga ona rodi i da mu ga, neka mu onda samo daju, ako ne zeli dijete, mogucnost izlaza u tih prvih nekoliko tjedana ili koliko vec traje period do kad se moze legalno abortirati. Pa ako zena nije u stanju skrbiti se sama o djetetu, nek ga abortira. Ako ga toliko zeli - nek se snadje. Kako bi se snasla da ni ne zna tko je otac (bila pijana, ne sjeca se s kim je bila - ili one-night stand, ne zna nista o njemu)?
lyra (napisa):
već je rečeno (piše i u zakonu) da se odluka o očinstvu u slučaju osporavanja donosi individualnom sudskom odlukom. Nigdje ne piše da je svaki jadničak koji je namamljen u takvu klopku osuđen na doživotno plaćanje. Very Happy

Ne, ali ako se dokaze da je on bioloski otac, definitivno ce biti "osudjen" da do punoljetnosti djeteta pridonosi (ako nije tamo neki beskucnik koji nema za sebe novac, kamoli za dijete).

lyra (napisa):
Činjenica je da žena u krajnjoj liniji ima kontrolu nad svojim tijelom. Zakon je napisan tako da, u slučaju da žena odluči roditi dijete, ono ima što kvalitetniji život (što uključuje prisustvo oca ili bar njegovu financijsku pomoć).

Po meni taj zakon ne valja. Ne to da dijete ima sto kvalitetniji zivot nego da daje zeni potpunu kontrolu bez da muska strana moze reci "a" i on 18 godina mora davati novac za dijete koje bi on abortirao ili ga se odrekao da je imao mogucnost dok je to bilo moguce (dok traje period legalnog abortusa).


lyra (napisa):
Ali ako misliš da bi se ta "neravnopravnost" riješila oduzimanjem prava na abortus ženi, pod bilo kojim okolnostima pod kojima se on trenutno dopušta - jednostavno se varaš. To bi samo uzrokovalo veći broj nekakvih nesretnih kvazi-obitelji.

Ne oduzimanjem prava na abortus, nego bar ako se vec ne moze uskladiti nacin da ako muskarac zeli dijete (a zena ne) da ga ona rodi i da mu ga, neka mu onda samo daju, ako ne zeli dijete, mogucnost izlaza u tih prvih nekoliko tjedana ili koliko vec traje period do kad se moze legalno abortirati. Pa ako zena nije u stanju skrbiti se sama o djetetu, nek ga abortira. Ako ga toliko zeli - nek se snadje. Kako bi se snasla da ni ne zna tko je otac (bila pijana, ne sjeca se s kim je bila - ili one-night stand, ne zna nista o njemu)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 22:00 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"][quote="Melkor"]Hoćeš reći da taj spermić nije živ prije nego se okači za jajašce?[/quote]
normalno da nije živ! Da je, onda bi šamaranje majmuna bilo zakonom kažnjivo djelo, kao i svaka menstruacija[/quote]
Vrlo bizaran način zaključivanja. Zašto misliš da spermij/jajašce nisu živi? I smatraš li npr. amebe živim stvorovima? A trutove?
Milojko (napisa):
Melkor (napisa):
Hoćeš reći da taj spermić nije živ prije nego se okači za jajašce?

normalno da nije živ! Da je, onda bi šamaranje majmuna bilo zakonom kažnjivo djelo, kao i svaka menstruacija

Vrlo bizaran način zaključivanja. Zašto misliš da spermij/jajašce nisu živi? I smatraš li npr. amebe živim stvorovima? A trutove?



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 22:05 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="renata"]Crazylamb1,

Već sam rekla da se slučajevi alimentacije rješavaju na sudu, ishod ovisi o situaciji.
Ti se samo brineš o jadnim muškarcima koji su prisiljeni davati novce za dijete koje ne žele, a istovremeno misliš da ženu koja zatrudni iako ne želi dijete treba prisiliti da rodi. Konstantno pričaš o jednakosti, a oduzeo bi ženi osnovno pravo - autonomiju nad vlastitim tijelom.[/quote]

Budimo realni - ako je otac, placat ce. Sud je tu da procijeni da li je on zbilja otac (mozda je ona spavala sa vise likova u kracem periodu a presucuje to, i onda bi on bio slobodan ako se ispostavi DNK analizom da to nije njegovo dijete).

Ne brinem se "samo" o muskarcima, vec se brinem i o jednoj i drugoj strani. Znam da sam ja musko, htio bih imati pravo "glasa" hocu li zadrzati to svoje potencijalno dijete ili ne. Isto tako da sam zensko takodjer bih htjela imati isto to pravo. ALI, po meni bi u nekom nepostojecem idealnom svijetu, u slucaju da zelje tih strana nisu uskladjene, trebalo ispostovati onoga cije su zelje da se dijete rodi, a drugoj strani dati mogucnost da se odrekne svih obaveza i prava oko djeteta. Najcesce zene abortiraju jer ne zele obavezu djeteta (premlade, prestare, posao, itd.). A muskarci - oops pukao kondom, zalim slucaj, 18 godina placaj.

Slazem se da je "nezgodno" prisiljavati zenu da nosi dijete, i idealno bi bilo da se moze to dijete izvaditi iz nje i nastaviti zivjeti ili u nekoj zeni koja bi bila surogat majka ili u inkubatoru. Zeznuta je sva ta tema. Ali, eto, cak i da ne damo muskarcima pravo glasa da zena ne smije abortirati ako on zeli to dijete, opet stoji ono za placanje, jer on riskira 18-godisnju obavezu dok stupi u seks, a zena uvijek ima i drugu opciju.
renata (napisa):
Crazylamb1,

Već sam rekla da se slučajevi alimentacije rješavaju na sudu, ishod ovisi o situaciji.
Ti se samo brineš o jadnim muškarcima koji su prisiljeni davati novce za dijete koje ne žele, a istovremeno misliš da ženu koja zatrudni iako ne želi dijete treba prisiliti da rodi. Konstantno pričaš o jednakosti, a oduzeo bi ženi osnovno pravo - autonomiju nad vlastitim tijelom.


Budimo realni - ako je otac, placat ce. Sud je tu da procijeni da li je on zbilja otac (mozda je ona spavala sa vise likova u kracem periodu a presucuje to, i onda bi on bio slobodan ako se ispostavi DNK analizom da to nije njegovo dijete).

Ne brinem se "samo" o muskarcima, vec se brinem i o jednoj i drugoj strani. Znam da sam ja musko, htio bih imati pravo "glasa" hocu li zadrzati to svoje potencijalno dijete ili ne. Isto tako da sam zensko takodjer bih htjela imati isto to pravo. ALI, po meni bi u nekom nepostojecem idealnom svijetu, u slucaju da zelje tih strana nisu uskladjene, trebalo ispostovati onoga cije su zelje da se dijete rodi, a drugoj strani dati mogucnost da se odrekne svih obaveza i prava oko djeteta. Najcesce zene abortiraju jer ne zele obavezu djeteta (premlade, prestare, posao, itd.). A muskarci - oops pukao kondom, zalim slucaj, 18 godina placaj.

Slazem se da je "nezgodno" prisiljavati zenu da nosi dijete, i idealno bi bilo da se moze to dijete izvaditi iz nje i nastaviti zivjeti ili u nekoj zeni koja bi bila surogat majka ili u inkubatoru. Zeznuta je sva ta tema. Ali, eto, cak i da ne damo muskarcima pravo glasa da zena ne smije abortirati ako on zeli to dijete, opet stoji ono za placanje, jer on riskira 18-godisnju obavezu dok stupi u seks, a zena uvijek ima i drugu opciju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 22:16 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]ALI, po meni bi u nekom nepostojecem idealnom svijetu, u slucaju da zelje tih strana nisu uskladjene, trebalo ispostovati onoga cije su zelje da se dijete rodi, a drugoj strani dati mogucnost da se odrekne svih obaveza i prava oko djeteta.[/quote]
Kako bi se žena odrekla svih obaveza oko djeteta ako ga treba nositi do poroda? Treba valjda ispoštovati želje onoga tko bi to dijete trebao nositi, riskirati pri tome svoje zdravlje, možda ostati bez posla..
[quote]Slazem se da je "nezgodno" prisiljavati zenu da nosi dijete, i idealno bi bilo da se moze to dijete izvaditi iz nje i nastaviti zivjeti ili u nekoj zeni koja bi bila surogat majka ili u inkubatoru.[/quote]
Nezgodno?
Ja to ne bih nazvala nezgodnim. Nezgodno je kad zaboraviš donijeti indeks na usmeni ili se osramotiš pred partnerovim roditeljima. Prisiliti ženu da protiv svoje volje glumi tvoj inkubator ne bih nazvala nezgodnim. Prije sebičnim i nehumanim.
Citat:
ALI, po meni bi u nekom nepostojecem idealnom svijetu, u slucaju da zelje tih strana nisu uskladjene, trebalo ispostovati onoga cije su zelje da se dijete rodi, a drugoj strani dati mogucnost da se odrekne svih obaveza i prava oko djeteta.

Kako bi se žena odrekla svih obaveza oko djeteta ako ga treba nositi do poroda? Treba valjda ispoštovati želje onoga tko bi to dijete trebao nositi, riskirati pri tome svoje zdravlje, možda ostati bez posla..
Citat:
Slazem se da je "nezgodno" prisiljavati zenu da nosi dijete, i idealno bi bilo da se moze to dijete izvaditi iz nje i nastaviti zivjeti ili u nekoj zeni koja bi bila surogat majka ili u inkubatoru.

Nezgodno?
Ja to ne bih nazvala nezgodnim. Nezgodno je kad zaboraviš donijeti indeks na usmeni ili se osramotiš pred partnerovim roditeljima. Prisiliti ženu da protiv svoje volje glumi tvoj inkubator ne bih nazvala nezgodnim. Prije sebičnim i nehumanim.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lyra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (21:23:44)
Postovi: (63)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 22:21 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"][quote="Milojko"][quote="Melkor"]Hoćeš reći da taj spermić nije živ prije nego se okači za jajašce?[/quote]
normalno da nije živ! Da je, onda bi šamaranje majmuna bilo zakonom kažnjivo djelo, kao i svaka menstruacija[/quote]
Vrlo bizaran način zaključivanja. Zašto misliš da spermij/jajašce nisu živi? I smatraš li npr. amebe živim stvorovima? A trutove?[/quote]

:? Je li moždana stanica živa? Jest, ali ne predstavlja živo biće.
Mislim da je na to mislio Milojko.
Melkor (napisa):
Milojko (napisa):
Melkor (napisa):
Hoćeš reći da taj spermić nije živ prije nego se okači za jajašce?

normalno da nije živ! Da je, onda bi šamaranje majmuna bilo zakonom kažnjivo djelo, kao i svaka menstruacija

Vrlo bizaran način zaključivanja. Zašto misliš da spermij/jajašce nisu živi? I smatraš li npr. amebe živim stvorovima? A trutove?


Confused Je li moždana stanica živa? Jest, ali ne predstavlja živo biće.
Mislim da je na to mislio Milojko.



_________________
- Hey, Rachel, how many hipsters does it take to screw in a lightbulb?
- Gee, Jess, how many?
- You don't KNOW?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 22:28 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="renata"]Kako bi se žena odrekla svih obaveza oko djeteta ako ga treba nositi do poroda? Treba valjda ispoštovati želje onoga tko bi to dijete trebao nositi, riskirati pri tome svoje zdravlje, možda ostati bez posla.. [/quote]
Zato kazem u idealnom nepostojecem svijetu. Trebale bi se ispostovati zelje onog koji zeli dijete odgajati. U slucaju da je to musko, idealno bi bilo da zena ili rodi dijete ili da postoji nacin da se to potencijalno dijete izvadi iz nje i nastavi razvoj. A za realni svijet..kao sto rekoh, "nezgodno" je to sprovesti u djelo - i postoji razlog za te citate oko nezgodno - upravo zato jer je to preblaga rijec - ne trebas mi govoriti sto je zapravo nezgodno.

Evo primjer: Ja sam zena. Spavam s nekim. Ostanem trudna. Nije nam bila namjera imati djecu (bio one-night stand ili koji god razlog) i ja svejedno zelim dijete. Kazem njemu. On kaze da ne zeli i da bi htio da ja abortiram. Ja bih da u toj situaciji i dalje ja imam pravo roditi to dijete (naravno) ali da ne mogu njega prisiliti da on ikako ucestvuje u djetetovom zivotu (ni odgojno ni financijski), bar ne ako odmah tako odluci (ako se on poslije predomisli, nek' ona odluci hoce li ili nece dopustiti mu kontakt s djetetom ali tada ima i financijsku duznost).

Druga strana: Ja sam muskarac. Spavam s nekim. Ona ostane trudna. Kaze mi da ce abortirati. Ja silno zelim biti otac tom (potencijalnom) djetetu. I ona mi ga ubije. Je li to humano i nesebicno?

Bilo bi dobro da se dijete moze "presaditi" u drugu zenu (ili muskarca) za daljnji razvoj u trudnoci. Nije humano ni tjerati nju da rodi protiv svojih zelja, a nije ni humano tjerati njega da mu (potencijalno) dijete bude abortirano.
renata (napisa):
Kako bi se žena odrekla svih obaveza oko djeteta ako ga treba nositi do poroda? Treba valjda ispoštovati želje onoga tko bi to dijete trebao nositi, riskirati pri tome svoje zdravlje, možda ostati bez posla..

Zato kazem u idealnom nepostojecem svijetu. Trebale bi se ispostovati zelje onog koji zeli dijete odgajati. U slucaju da je to musko, idealno bi bilo da zena ili rodi dijete ili da postoji nacin da se to potencijalno dijete izvadi iz nje i nastavi razvoj. A za realni svijet..kao sto rekoh, "nezgodno" je to sprovesti u djelo - i postoji razlog za te citate oko nezgodno - upravo zato jer je to preblaga rijec - ne trebas mi govoriti sto je zapravo nezgodno.

Evo primjer: Ja sam zena. Spavam s nekim. Ostanem trudna. Nije nam bila namjera imati djecu (bio one-night stand ili koji god razlog) i ja svejedno zelim dijete. Kazem njemu. On kaze da ne zeli i da bi htio da ja abortiram. Ja bih da u toj situaciji i dalje ja imam pravo roditi to dijete (naravno) ali da ne mogu njega prisiliti da on ikako ucestvuje u djetetovom zivotu (ni odgojno ni financijski), bar ne ako odmah tako odluci (ako se on poslije predomisli, nek' ona odluci hoce li ili nece dopustiti mu kontakt s djetetom ali tada ima i financijsku duznost).

Druga strana: Ja sam muskarac. Spavam s nekim. Ona ostane trudna. Kaze mi da ce abortirati. Ja silno zelim biti otac tom (potencijalnom) djetetu. I ona mi ga ubije. Je li to humano i nesebicno?

Bilo bi dobro da se dijete moze "presaditi" u drugu zenu (ili muskarca) za daljnji razvoj u trudnoci. Nije humano ni tjerati nju da rodi protiv svojih zelja, a nije ni humano tjerati njega da mu (potencijalno) dijete bude abortirano.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 22:31 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"][quote="Milojko"][quote="Melkor"]Hoćeš reći da taj spermić nije živ prije nego se okači za jajašce?[/quote]
normalno da nije živ! Da je, onda bi šamaranje majmuna bilo zakonom kažnjivo djelo, kao i svaka menstruacija[/quote]
Vrlo bizaran način zaključivanja. Zašto misliš da spermij/jajašce nisu živi? I smatraš li npr. amebe živim stvorovima? A trutove?[/quote]
čekaj, sekundu, jeli ti to hoćeš povući paralelu, ili čak uspostaviti ekvivalenciju između čovjeka, djeteta, OPLOĐENE jajne stanice, i jajne stanice te spermija zasebno?

naravno da nisu živi, barem ne u pogledu koji ti smatraš ovdje živima. ni spermij, a bogami ni jajašce nemaju sposobnost razmnožavanja, sposobnost razvoja u sebi, koje razlikuju ŽIVO od neživog, pa ih kao takvima ni ne možeš smatrati živima, a kamoli usporediti sa ostalim živim bićima!odnosno, ovdje je bilo pitanje "kada se dijete smatra živim?", a ako ćemo gledati po ovoj tvojoj "super-razumnoj" logici zaključivanja, za razliku od moje bizarne, u ženi prilikom začeća postoje deseci milijuna žive djece, iako se rađa samo jedno. heh, vidi peha
Melkor (napisa):
Milojko (napisa):
Melkor (napisa):
Hoćeš reći da taj spermić nije živ prije nego se okači za jajašce?

normalno da nije živ! Da je, onda bi šamaranje majmuna bilo zakonom kažnjivo djelo, kao i svaka menstruacija

Vrlo bizaran način zaključivanja. Zašto misliš da spermij/jajašce nisu živi? I smatraš li npr. amebe živim stvorovima? A trutove?

čekaj, sekundu, jeli ti to hoćeš povući paralelu, ili čak uspostaviti ekvivalenciju između čovjeka, djeteta, OPLOĐENE jajne stanice, i jajne stanice te spermija zasebno?

naravno da nisu živi, barem ne u pogledu koji ti smatraš ovdje živima. ni spermij, a bogami ni jajašce nemaju sposobnost razmnožavanja, sposobnost razvoja u sebi, koje razlikuju ŽIVO od neživog, pa ih kao takvima ni ne možeš smatrati živima, a kamoli usporediti sa ostalim živim bićima!odnosno, ovdje je bilo pitanje "kada se dijete smatra živim?", a ako ćemo gledati po ovoj tvojoj "super-razumnoj" logici zaključivanja, za razliku od moje bizarne, u ženi prilikom začeća postoje deseci milijuna žive djece, iako se rađa samo jedno. heh, vidi peha



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Stranica 4 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan