Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Eutanazija
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 22:32 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa dobro što ti onda predlažeš? Ja pričam o ovom svijetu, ne nečem što bi tebi bilo idealno.
Rekao si da bi žena trebala zadražati trudnoću ako otac želi dijete. Dakle, ti bi njoj zabranio da sama odluči što će s tim. Kako to sad odjednom znači da je ne bi prisilio da rodi?
Pa dobro što ti onda predlažeš? Ja pričam o ovom svijetu, ne nečem što bi tebi bilo idealno.
Rekao si da bi žena trebala zadražati trudnoću ako otac želi dijete. Dakle, ti bi njoj zabranio da sama odluči što će s tim. Kako to sad odjednom znači da je ne bi prisilio da rodi?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 22:34 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

i da, @lyra, točno sam to mislio :) po melkorovome bi i moja ruka bila živo biće, vraga, vjerojatno bi i kamen oživio :P
i da, @lyra, točno sam to mislio Smile po melkorovome bi i moja ruka bila živo biće, vraga, vjerojatno bi i kamen oživio Razz



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
lyra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (21:23:44)
Postovi: (63)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 22:40 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="renata"]Pa dobro što ti onda predlažeš? Ja pričam o ovom svijetu, ne nečem što bi tebi bilo idealno.
Rekao si da bi žena trebala zadražati trudnoću ako otac želi dijete. Dakle, ti bi njoj zabranio da sama odluči što će s tim. Kako to sad odjednom znači da je ne bi prisilio da rodi?[/quote]

Čini se da ovako nekako razmišlja: ako se može od žene iznuditi pristanak na rađanje kada ona to ne želi, super. Ako ne, onda se otac mora moći osloboditi obaveza. Dakle, bitno je da svi mogu jednako nadrapati. :)
renata (napisa):
Pa dobro što ti onda predlažeš? Ja pričam o ovom svijetu, ne nečem što bi tebi bilo idealno.
Rekao si da bi žena trebala zadražati trudnoću ako otac želi dijete. Dakle, ti bi njoj zabranio da sama odluči što će s tim. Kako to sad odjednom znači da je ne bi prisilio da rodi?


Čini se da ovako nekako razmišlja: ako se može od žene iznuditi pristanak na rađanje kada ona to ne želi, super. Ako ne, onda se otac mora moći osloboditi obaveza. Dakle, bitno je da svi mogu jednako nadrapati. Smile



_________________
- Hey, Rachel, how many hipsters does it take to screw in a lightbulb?
- Gee, Jess, how many?
- You don't KNOW?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 22:43 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]čekaj, sekundu, jeli ti to hoćeš povući paralelu, ili čak uspostaviti ekvivalenciju između čovjeka, djeteta, OPLOĐENE jajne stanice, i jajne stanice te spermija zasebno?[/quote]
Ne, samo hoću reći da su oplođena i neoplođena jajna stanica jednako žive. Život ne započinje začećem, već je započeo prije cca 3.5 milijarde godina i otad kontinuirano traje. Začećem se samo produljuje.

[quote]odnosno, ovdje je bilo pitanje "kada se dijete smatra živim?", a ako ćemo gledati po ovoj tvojoj "super-razumnoj" logici zaključivanja, za razliku od moje bizarne, u ženi prilikom začeća postoje deseci milijuna žive djece, iako se rađa samo jedno. heh, vidi peha[/quote]
Nije to pitanje, nego je pitanje kad se nakupina živih stanica smatra djetetom. A bizarnost logike se odnosilo na tvoj zaključak da spermij nije živ jer bi tada šamaranje majmuna bilo kažnjivo zakonom.
Milojko (napisa):
čekaj, sekundu, jeli ti to hoćeš povući paralelu, ili čak uspostaviti ekvivalenciju između čovjeka, djeteta, OPLOĐENE jajne stanice, i jajne stanice te spermija zasebno?

Ne, samo hoću reći da su oplođena i neoplođena jajna stanica jednako žive. Život ne započinje začećem, već je započeo prije cca 3.5 milijarde godina i otad kontinuirano traje. Začećem se samo produljuje.

Citat:
odnosno, ovdje je bilo pitanje "kada se dijete smatra živim?", a ako ćemo gledati po ovoj tvojoj "super-razumnoj" logici zaključivanja, za razliku od moje bizarne, u ženi prilikom začeća postoje deseci milijuna žive djece, iako se rađa samo jedno. heh, vidi peha

Nije to pitanje, nego je pitanje kad se nakupina živih stanica smatra djetetom. A bizarnost logike se odnosilo na tvoj zaključak da spermij nije živ jer bi tada šamaranje majmuna bilo kažnjivo zakonom.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 22:50 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"][b]Ne, samo hoću reći da su oplođena i neoplođena jajna stanica jednako žive.[/b] [/quote]
ja na ovo stvarno ne znam šta da ti kažem, a da bude akademski prihvatljivo.

[quote="Melkor"]
Život ne započinje začećem, već je započeo prije cca 3.5 milijarde godina i otad kontinuirano traje. Začećem se samo produljuje.
[/quote]
znam na šta ovdje ciljaš, ali, kao što si i sam dalje napisao, radi se o nakupini stanica, a ne o životu kao pojmu.

činom oplodnje jajne stanice nastao je novi ljudski život, a ne kad je prošlo dva, tri, pet mjeseci od tog događaja
Melkor (napisa):
Ne, samo hoću reći da su oplođena i neoplođena jajna stanica jednako žive.

ja na ovo stvarno ne znam šta da ti kažem, a da bude akademski prihvatljivo.

Melkor (napisa):

Život ne započinje začećem, već je započeo prije cca 3.5 milijarde godina i otad kontinuirano traje. Začećem se samo produljuje.

znam na šta ovdje ciljaš, ali, kao što si i sam dalje napisao, radi se o nakupini stanica, a ne o životu kao pojmu.

činom oplodnje jajne stanice nastao je novi ljudski život, a ne kad je prošlo dva, tri, pet mjeseci od tog događaja



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 22:50 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="renata"]Pa dobro što ti onda predlažeš? Ja pričam o ovom svijetu, ne nečem što bi tebi bilo idealno.
Rekao si da bi žena trebala zadražati trudnoću ako otac želi dijete. Dakle, ti bi njoj zabranio da sama odluči što će s tim. Kako to sad odjednom znači da je ne bi prisilio da rodi?[/quote]

Pa upravo je i "nezgodno" (eto opet te rijeci :P) jer je sve to tesko uvesti. Zena bi po meni tada TREBALA zadrzati trudnocu - ali sve je to tesko za sprovesti.

Po meni bi dijete (i cinjenica da ga netko zeli odgojiti) trebalo imati prednost nad tim sto netko ne zeli imati dijete (sto cak znaci da osim u iznimnim situacijama, ja bih radije da u "slucajnim" trudnocama to dijete se da na usvajanje (voljnim i sposobnim roditeljima) nego da se abortira - ali to je sad cijela nova rasprava).

U vecini slucajeva trudnoca prodje OK, i ima zena koje dobrovoljno daju svoje tjelo za oplodnju (ili heteroseksualnim parovima koji drukcije ne mogu dobiti biolosko dijete, ili muskim homoseksualnim parovima). Ja bih rado da u rijetkoj situaciji da muskarac hoce da zadrzi i odgaja dijete a zena zeli abortirati da ona to dijete i zadrzi do poroda. A opet s druge strane mogu i razumijeti da je to donekle nepravedno prema njenom tijelu. (Po meni opet preovladava dijete a ne zenine zelje, ako nema vec nekih indikacija da bi trudnoca bila opasna). Sad malo kad razmislim, jos jedan bi se problem javio kod sprovodjenja toga - samoasistirani abortus. Dakle, zena sama abortira i time ne samo da taj muskarac ne dobije svoje dijete, vec i ona krsi zakon i ugrozava svoj zivot.

Ako nista, mozemo se sloziti da je sve to komplicirano s kojeg god stajalista polazis - i zato cijelo vrijeme govorim ajd, dobro, taj dio ne mora se sprovesti, ali bar ono za rok da lik moze reci "odricem se svih prava/obaveza" treba uvesti.
renata (napisa):
Pa dobro što ti onda predlažeš? Ja pričam o ovom svijetu, ne nečem što bi tebi bilo idealno.
Rekao si da bi žena trebala zadražati trudnoću ako otac želi dijete. Dakle, ti bi njoj zabranio da sama odluči što će s tim. Kako to sad odjednom znači da je ne bi prisilio da rodi?


Pa upravo je i "nezgodno" (eto opet te rijeci Razz) jer je sve to tesko uvesti. Zena bi po meni tada TREBALA zadrzati trudnocu - ali sve je to tesko za sprovesti.

Po meni bi dijete (i cinjenica da ga netko zeli odgojiti) trebalo imati prednost nad tim sto netko ne zeli imati dijete (sto cak znaci da osim u iznimnim situacijama, ja bih radije da u "slucajnim" trudnocama to dijete se da na usvajanje (voljnim i sposobnim roditeljima) nego da se abortira - ali to je sad cijela nova rasprava).

U vecini slucajeva trudnoca prodje OK, i ima zena koje dobrovoljno daju svoje tjelo za oplodnju (ili heteroseksualnim parovima koji drukcije ne mogu dobiti biolosko dijete, ili muskim homoseksualnim parovima). Ja bih rado da u rijetkoj situaciji da muskarac hoce da zadrzi i odgaja dijete a zena zeli abortirati da ona to dijete i zadrzi do poroda. A opet s druge strane mogu i razumijeti da je to donekle nepravedno prema njenom tijelu. (Po meni opet preovladava dijete a ne zenine zelje, ako nema vec nekih indikacija da bi trudnoca bila opasna). Sad malo kad razmislim, jos jedan bi se problem javio kod sprovodjenja toga - samoasistirani abortus. Dakle, zena sama abortira i time ne samo da taj muskarac ne dobije svoje dijete, vec i ona krsi zakon i ugrozava svoj zivot.

Ako nista, mozemo se sloziti da je sve to komplicirano s kojeg god stajalista polazis - i zato cijelo vrijeme govorim ajd, dobro, taj dio ne mora se sprovesti, ali bar ono za rok da lik moze reci "odricem se svih prava/obaveza" treba uvesti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 22:53 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]ni spermij, a bogami ni jajašce nemaju sposobnost razmnožavanja, sposobnost razvoja u sebi, koje razlikuju ŽIVO od neživog[/quote]
Hmda, spermiji u svom [i]životnom[/i] vijeku prolaze kroz nekoliko stadija razvoja, a hibridi također nemaju sposobnost razmnožavanja. Tko je tu živ, a tko neživ? :?

[quote="Crazylamb1"]Ako nista, mozemo se sloziti da je sve to komplicirano s kojeg god stajalista polazis[/quote]
Ne možemo. Ako je stajalište takvo da žena ima pravo na svoje tijelo, onda je to no-brainer, nije nimalo komplicirano. :)

[quote="Milojko"]činom oplodnje jajne stanice nastao je novi ljudski život, a ne kad je prošlo dva, tri, pet mjeseci od tog događaja[/quote]
Da li je tada žena, ako se oplođena jajna stanica ne prihvati za okolno tkivo (i tada propadne), kriva za ubojstvo?
Milojko (napisa):
ni spermij, a bogami ni jajašce nemaju sposobnost razmnožavanja, sposobnost razvoja u sebi, koje razlikuju ŽIVO od neživog

Hmda, spermiji u svom životnom vijeku prolaze kroz nekoliko stadija razvoja, a hibridi također nemaju sposobnost razmnožavanja. Tko je tu živ, a tko neživ? Confused

Crazylamb1 (napisa):
Ako nista, mozemo se sloziti da je sve to komplicirano s kojeg god stajalista polazis

Ne možemo. Ako je stajalište takvo da žena ima pravo na svoje tijelo, onda je to no-brainer, nije nimalo komplicirano. Smile

Milojko (napisa):
činom oplodnje jajne stanice nastao je novi ljudski život, a ne kad je prošlo dva, tri, pet mjeseci od tog događaja

Da li je tada žena, ako se oplođena jajna stanica ne prihvati za okolno tkivo (i tada propadne), kriva za ubojstvo?



_________________
The Dude Abides


Zadnja promjena: goranm; 23:11 ned, 30. 1. 2011; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 22:58 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Crazylamb1,

Taj koji želi imati dijete može napraviti drugo dijete. Po mogućnosti s nekim tko ga također želi.

OK, priznao si da je to sve teško i nezgodno provesti, ali činjenica je da i dalje tvrdiš da ženina prava trebaju stati tamo gdje počinju prava fetusa i želje muškarca. Kad to ne bi bilo tako nezgodno za provesti, ti bi dopustio da žena koja ne želi roditi bude na to prisiljena.
Koliko puta treba ponoviti da je to njezino tijelo i njezina odluka. I tako treba biti. Ti sam odlučuješ što ćeš sa svojim tijelom, zar ne? A smatraš da bi ženi to pravo trebalo ograničiti samo zato jer ona, eto može zatrudniti, za razliku od tebe.
Crazylamb1,

Taj koji želi imati dijete može napraviti drugo dijete. Po mogućnosti s nekim tko ga također želi.

OK, priznao si da je to sve teško i nezgodno provesti, ali činjenica je da i dalje tvrdiš da ženina prava trebaju stati tamo gdje počinju prava fetusa i želje muškarca. Kad to ne bi bilo tako nezgodno za provesti, ti bi dopustio da žena koja ne želi roditi bude na to prisiljena.
Koliko puta treba ponoviti da je to njezino tijelo i njezina odluka. I tako treba biti. Ti sam odlučuješ što ćeš sa svojim tijelom, zar ne? A smatraš da bi ženi to pravo trebalo ograničiti samo zato jer ona, eto može zatrudniti, za razliku od tebe.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 23:03 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"][quote="Melkor"][b]Ne, samo hoću reći da su oplođena i neoplođena jajna stanica jednako žive.[/b] [/quote]
ja na ovo stvarno ne znam šta da ti kažem, a da bude akademski prihvatljivo.[/quote]
U čemu je problem? Iz neoplođene jajne stanice se u slučaju pčela razvije trut. Iz neoplođene jajne stanice se u slučaju čovjeka ne razvije ništa, ali to ne znači da ta stanica nije živa.

[quote]činom oplodnje jajne stanice nastao je novi ljudski život, a ne kad je prošlo dva, tri, pet mjeseci od tog događaja[/quote]
Činom oplodnje jajne stanice nastala je oplođena jajna stanica, a ne nikakav novi ljudski život.
Milojko (napisa):
Melkor (napisa):
Ne, samo hoću reći da su oplođena i neoplođena jajna stanica jednako žive.

ja na ovo stvarno ne znam šta da ti kažem, a da bude akademski prihvatljivo.

U čemu je problem? Iz neoplođene jajne stanice se u slučaju pčela razvije trut. Iz neoplođene jajne stanice se u slučaju čovjeka ne razvije ništa, ali to ne znači da ta stanica nije živa.

Citat:
činom oplodnje jajne stanice nastao je novi ljudski život, a ne kad je prošlo dva, tri, pet mjeseci od tog događaja

Činom oplodnje jajne stanice nastala je oplođena jajna stanica, a ne nikakav novi ljudski život.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 23:06 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uf, koja tema :D
Mislim da je ova rasprava jedna od onih koje ne vode nigdje (kao i većina njih koje se makar malo dotiču religije). To su neke stvari oko kojih se ljudi nikad neće složiti i samo se može pretresati iz šupljeg u prazno.
U tu svrhu, evo i moj doprinos. Mada ni za jedno od dvoje nisam sigurna što mislim (glupo, ali eto, preteške teme da bih imala jasan stav, i argumenti za i protiv mi zvuče smisleno), sklonija sam abortusu nego eutanaziji iz dva razloga. Jedan je to što je u mojim očima više čovjek čovjek na umoru nego zametak. Drugi je što vidim masu načina kako bi se legalizacija eutanazije mogla zloporabit, dok za abortus i ne baš.
Uf, koja tema Very Happy
Mislim da je ova rasprava jedna od onih koje ne vode nigdje (kao i većina njih koje se makar malo dotiču religije). To su neke stvari oko kojih se ljudi nikad neće složiti i samo se može pretresati iz šupljeg u prazno.
U tu svrhu, evo i moj doprinos. Mada ni za jedno od dvoje nisam sigurna što mislim (glupo, ali eto, preteške teme da bih imala jasan stav, i argumenti za i protiv mi zvuče smisleno), sklonija sam abortusu nego eutanaziji iz dva razloga. Jedan je to što je u mojim očima više čovjek čovjek na umoru nego zametak. Drugi je što vidim masu načina kako bi se legalizacija eutanazije mogla zloporabit, dok za abortus i ne baš.



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
lyra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (21:23:44)
Postovi: (63)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 23:15 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]
[quote="Crazylamb1"]Ako nista, mozemo se sloziti da je sve to komplicirano s kojeg god stajalista polazis[/quote]
Ne možemo. Ako je stajalište takvo da žena ima pravo na svoje tijelo, onda je to no-brainer, nije nimalo komplicirano. :)[/quote]

Komplicira se ako smatraš da žena ima pravo na svoje tijelo, ali kao početak života individualne jedinke definiraš začeće, a zametak u pitanju je ženskog spola. Onda i ta novozačeta žena ima pravo na svoje tijelo, ne? :P
goranm (napisa):

Crazylamb1 (napisa):
Ako nista, mozemo se sloziti da je sve to komplicirano s kojeg god stajalista polazis

Ne možemo. Ako je stajalište takvo da žena ima pravo na svoje tijelo, onda je to no-brainer, nije nimalo komplicirano. Smile


Komplicira se ako smatraš da žena ima pravo na svoje tijelo, ali kao početak života individualne jedinke definiraš začeće, a zametak u pitanju je ženskog spola. Onda i ta novozačeta žena ima pravo na svoje tijelo, ne? Razz



_________________
- Hey, Rachel, how many hipsters does it take to screw in a lightbulb?
- Gee, Jess, how many?
- You don't KNOW?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 23:17 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="renata"]Crazylamb1,

Taj koji želi imati dijete može napraviti drugo dijete. Po mogućnosti s nekim tko ga također želi.[/quote]
Da, ali sta ako taj isti smatra da je ovo oplodjeno njegovo djete, i abortus bi znacilo njegovo ubojstvo? A ne znam koji "normalan" roditelj zeli ubojstvo svog djeteta. A druga strana mozda smatra ili "nije jos rodjeno, to nije moje dijete" ili "zivot djeteta ne pocinje do tog i tog stadija trudnoce". A zakon trenutno ima uvjerenja ove druge osobe, bez obzira na spol.

[quote="renata"]OK, priznao si da je to sve teško i nezgodno provesti, ali činjenica je da i dalje tvrdiš da ženina prava trebaju stati tamo gdje počinju prava fetusa i želje muškarca. Kad to ne bi bilo tako nezgodno za provesti, ti bi dopustio da žena koja ne želi roditi bude na to prisiljena.
Koliko puta treba ponoviti da je to njezino tijelo i njezina odluka. I tako treba biti. Ti sam odlučuješ što ćeš sa svojim tijelom, zar ne? A smatraš da bi ženi to pravo trebalo ograničiti samo zato jer ona, eto može zatrudniti, za razliku od tebe.[/quote]
Ne tvrdim to. Tvrdim da prava jedne osobe trebaju stati tamo gdje pocinju prava djeteta/fetusa. A smatram da je njegovo/njeno pravo ZIVJETI ukoliko postoji roditelj(i) koji ce se brinuti o njoj/njemu. U ovom slucaju samo dajem primjer ako je upravo otac taj koji se zeli brinuti o tom djetetu, TREBALO bi mu to omoguciti, bilo to da ona rodi dijete i njemu da, ili da se razvije tehnologija pomocu koje bi fetus prezivio presadjivanje i nastavio razvoj u drugom tijelu. Naravno zbog svih spomenutih komplikacija (i cinjenice da zasad takvo presadjivanje nije moguce), ne bih da se to sprovodi.
I njeno je tijelo, da. Ali u njoj je drugi zivot koji nije iskljucivo njen. Zbog toga treba gledati prava tog drugog zivota ako ono ne predstavlja realnu opasnost za tu zenu.
I da - onaj ko moze u sebi nositi dijete ima tu odgovornost. Po meni je neodgovorno gledati na abortus kao nacin kontracepcije. To bi po meni samo trebalo biti medicinsko rjesenje za te neke opasne trudnoce. Ako ne zelis imati dijete, daj ga nekome tko zeli a ne moze prirodnim putem (ima neplodnih parova, samaca i gay parova koliko hoces koji bi svi bili spremni i sposobni odgojiti to dijete).
renata (napisa):
Crazylamb1,

Taj koji želi imati dijete može napraviti drugo dijete. Po mogućnosti s nekim tko ga također želi.

Da, ali sta ako taj isti smatra da je ovo oplodjeno njegovo djete, i abortus bi znacilo njegovo ubojstvo? A ne znam koji "normalan" roditelj zeli ubojstvo svog djeteta. A druga strana mozda smatra ili "nije jos rodjeno, to nije moje dijete" ili "zivot djeteta ne pocinje do tog i tog stadija trudnoce". A zakon trenutno ima uvjerenja ove druge osobe, bez obzira na spol.

renata (napisa):
OK, priznao si da je to sve teško i nezgodno provesti, ali činjenica je da i dalje tvrdiš da ženina prava trebaju stati tamo gdje počinju prava fetusa i želje muškarca. Kad to ne bi bilo tako nezgodno za provesti, ti bi dopustio da žena koja ne želi roditi bude na to prisiljena.
Koliko puta treba ponoviti da je to njezino tijelo i njezina odluka. I tako treba biti. Ti sam odlučuješ što ćeš sa svojim tijelom, zar ne? A smatraš da bi ženi to pravo trebalo ograničiti samo zato jer ona, eto može zatrudniti, za razliku od tebe.

Ne tvrdim to. Tvrdim da prava jedne osobe trebaju stati tamo gdje pocinju prava djeteta/fetusa. A smatram da je njegovo/njeno pravo ZIVJETI ukoliko postoji roditelj(i) koji ce se brinuti o njoj/njemu. U ovom slucaju samo dajem primjer ako je upravo otac taj koji se zeli brinuti o tom djetetu, TREBALO bi mu to omoguciti, bilo to da ona rodi dijete i njemu da, ili da se razvije tehnologija pomocu koje bi fetus prezivio presadjivanje i nastavio razvoj u drugom tijelu. Naravno zbog svih spomenutih komplikacija (i cinjenice da zasad takvo presadjivanje nije moguce), ne bih da se to sprovodi.
I njeno je tijelo, da. Ali u njoj je drugi zivot koji nije iskljucivo njen. Zbog toga treba gledati prava tog drugog zivota ako ono ne predstavlja realnu opasnost za tu zenu.
I da - onaj ko moze u sebi nositi dijete ima tu odgovornost. Po meni je neodgovorno gledati na abortus kao nacin kontracepcije. To bi po meni samo trebalo biti medicinsko rjesenje za te neke opasne trudnoce. Ako ne zelis imati dijete, daj ga nekome tko zeli a ne moze prirodnim putem (ima neplodnih parova, samaca i gay parova koliko hoces koji bi svi bili spremni i sposobni odgojiti to dijete).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 23:21 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]Činom oplodnje jajne stanice nastala je oplođena jajna stanica, a ne nikakav novi ljudski život.[/quote]
OK, dokad onda ti smatraš da je to što se razvija u ženi neživo?

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

tj. dokad to smatraš nečovjekom?
Melkor (napisa):
Činom oplodnje jajne stanice nastala je oplođena jajna stanica, a ne nikakav novi ljudski život.

OK, dokad onda ti smatraš da je to što se razvija u ženi neživo?

Added after 1 minutes:

tj. dokad to smatraš nečovjekom?



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 23:24 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Po meni je neodgovorno gledati na abortus kao nacin kontracepcije. [/quote]
Što ti stvarno misliš da žene primjenjuju abortus kao način kontracepcije? Misliš da im se ne da uzeti pilulu i lakše im je podvrgnuti se medicinskom zahvatu? Mislim da je neodgovorno pričati o nečemu o čemu nemaš pojma.

Kažeš da mogu dati neženjenu djecu parovima koji ih žele. A zašto su onda sirotišta puna?
Ako je žena svjesna da u trenutnoj životnoj situaciji nema što ponuditi djetetu, zaista mislišda bi bilo bolje za njega da završi u sirotištu?
Citat:
Po meni je neodgovorno gledati na abortus kao nacin kontracepcije.

Što ti stvarno misliš da žene primjenjuju abortus kao način kontracepcije? Misliš da im se ne da uzeti pilulu i lakše im je podvrgnuti se medicinskom zahvatu? Mislim da je neodgovorno pričati o nečemu o čemu nemaš pojma.

Kažeš da mogu dati neženjenu djecu parovima koji ih žele. A zašto su onda sirotišta puna?
Ako je žena svjesna da u trenutnoj životnoj situaciji nema što ponuditi djetetu, zaista mislišda bi bilo bolje za njega da završi u sirotištu?




Zadnja promjena: renata; 23:27 ned, 30. 1. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 23:26 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"][quote="Crazylamb1"]Ako nista, mozemo se sloziti da je sve to komplicirano s kojeg god stajalista polazis[/quote]
Ne možemo. Ako je stajalište takvo da žena ima pravo na svoje tijelo, onda je to no-brainer, nije nimalo komplicirano. :)[/quote]

A nije komplicirano to sto ona prema stajalistu oca (da ljudski zivot pocinje oplodnjom jajne stanice) svjesno ubija njegovo dijete? Pa bar je to komplicirano. Zato imaju dvije strane. S jedne, komplicirano je zadovoljiti zelje takvog oca na stetu zeninih zelja, a s druge, komplicirano je zadovoljiti zenine zelje na stetu zelja tog oca i na stetu fetusa.

[quote="goranm"][quote="Milojko"]činom oplodnje jajne stanice nastao je novi ljudski život, a ne kad je prošlo dva, tri, pet mjeseci od tog događaja[/quote]
Da li je tada žena, ako se oplođena jajna stanica ne prihvati za okolno tkivo (i tada propadne), kriva za ubojstvo?[/quote]
Ne, to je kao da kazes da je zena i pocinila ubojstvo ako dijete umre pri porodu - ili nastanu komplikacije u 5. ili 8. ili kojem god mjesecu trudnoce koje uzrokuju smrt djeteta. Nije to radila svjesno. A s druge strane da zena "abortira" pred sam porod (a inace sve uredu s djetetom i s njom - osim sto je umno poremecena, ocito), da li bi to bilo ubojstvo?
goranm (napisa):
Crazylamb1 (napisa):
Ako nista, mozemo se sloziti da je sve to komplicirano s kojeg god stajalista polazis

Ne možemo. Ako je stajalište takvo da žena ima pravo na svoje tijelo, onda je to no-brainer, nije nimalo komplicirano. Smile


A nije komplicirano to sto ona prema stajalistu oca (da ljudski zivot pocinje oplodnjom jajne stanice) svjesno ubija njegovo dijete? Pa bar je to komplicirano. Zato imaju dvije strane. S jedne, komplicirano je zadovoljiti zelje takvog oca na stetu zeninih zelja, a s druge, komplicirano je zadovoljiti zenine zelje na stetu zelja tog oca i na stetu fetusa.

goranm (napisa):
Milojko (napisa):
činom oplodnje jajne stanice nastao je novi ljudski život, a ne kad je prošlo dva, tri, pet mjeseci od tog događaja

Da li je tada žena, ako se oplođena jajna stanica ne prihvati za okolno tkivo (i tada propadne), kriva za ubojstvo?

Ne, to je kao da kazes da je zena i pocinila ubojstvo ako dijete umre pri porodu - ili nastanu komplikacije u 5. ili 8. ili kojem god mjesecu trudnoce koje uzrokuju smrt djeteta. Nije to radila svjesno. A s druge strane da zena "abortira" pred sam porod (a inace sve uredu s djetetom i s njom - osim sto je umno poremecena, ocito), da li bi to bilo ubojstvo?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 23:27 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="renata"][quote]Po meni je neodgovorno gledati na abortus kao nacin kontracepcije. [/quote]
Što ti stvarno misliš da žene primjenjuju abortus kao način kontracepcije? Misliš da im se ne da uzeti pilulu i lakše im je podvrgnuti se medicinskom zahvatu? Mislim da je neodgovorno pričati o nečemu o čemu nemaš pojma.[/quote]
kontracepcija znači "protiv začeća", tako da, abortus nije i ne može se smatrati kontracpcijom, jer se je začeće već odvilo
renata (napisa):
Citat:
Po meni je neodgovorno gledati na abortus kao nacin kontracepcije.

Što ti stvarno misliš da žene primjenjuju abortus kao način kontracepcije? Misliš da im se ne da uzeti pilulu i lakše im je podvrgnuti se medicinskom zahvatu? Mislim da je neodgovorno pričati o nečemu o čemu nemaš pojma.

kontracepcija znači "protiv začeća", tako da, abortus nije i ne može se smatrati kontracpcijom, jer se je začeće već odvilo



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 23:33 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]A s druge strane da zena "abortira" pred sam porod (a inace sve uredu s djetetom i s njom - osim sto je umno poremecena, ocito), da li bi to bilo ubojstvo?
[/quote]

Ako je sve u redu s djetetom i ona ga nakon poroda ne ubije, onda je to inducirani porod, a ne abortus. Inducirani porod se radi samo kad su žena i/ili fetus u smrtnoj opasnosti. Nitko ne ide na abortus u zadnjim mjesecu (osim u slučaju hitne intervencije zbog opasnosti po život trudnice i/ili fetusa), to su priče za malo djecu.
Citat:
A s druge strane da zena "abortira" pred sam porod (a inace sve uredu s djetetom i s njom - osim sto je umno poremecena, ocito), da li bi to bilo ubojstvo?


Ako je sve u redu s djetetom i ona ga nakon poroda ne ubije, onda je to inducirani porod, a ne abortus. Inducirani porod se radi samo kad su žena i/ili fetus u smrtnoj opasnosti. Nitko ne ide na abortus u zadnjim mjesecu (osim u slučaju hitne intervencije zbog opasnosti po život trudnice i/ili fetusa), to su priče za malo djecu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 23:41 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="renata"][quote]Po meni je neodgovorno gledati na abortus kao nacin kontracepcije. [/quote]
Što ti stvarno misliš da žene primjenjuju abortus kao način kontracepcije? Misliš da im se ne da uzeti pilulu i lakše im je podvrgnuti se medicinskom zahvatu? Mislim da je neodgovorno pričati o nečemu o čemu nemaš pojma.

Kažeš da mogu dati neženjenu djecu parovima koji ih žele. A zašto su onda sirotišta puna?
Ako je žena svjesna da u trenutnoj životnoj situaciji nema što ponuditi djetetu, zaista mislišda bi bilo bolje za njega da završi u sirotištu?[/quote]

Znam koliko hoces mladih osoba koje se upustaju u neodgovoran sex bez ikakve zastite (kondom prvenstveno, ali eto i pilula). I onda ako nastupi trudnoca, sta ce nego abortirati, jel? Dalje, recimo da i koriste kondom - pukne. Ne zelis dijete (smatras da mu ne mozes pruziti nikakav zivot) - daj ga voljnom paru na usvajanje - ali odmah to rijesis, dok si trudan, ne nakon rodjenja dati u sirotiste. Takodjer i drzava bi se trebala malo bolje potruditi oko takvih stvari.

Sirotista su puna zbog toga sto ima roditelja sto zadrze svoju djecu ali ih ne odgajaju nikako niti im pruzaju ista, pa ih drzava uzme a onda vecina parova zeli bebu a ne dijete od npr. 7-8 godina, plus i da hoce neko dijete, proces traje. Sva ta birokracija oko usvajanja je isto zeznuta - nekad zbog toga parovi godinama pokusavaju bezuspjesno usvojiti dijete. A o sposobnim i voljnim samcima i homoseksualnim parovima da ne govorim - njima skoro nikad ne daju djecu na usvajanje. Tu je vise kriva birokracija nego to sto ima visak djece/manjak potencijalnih roditelja.

[size=9][color=#999999]Added after 5 minutes:[/color][/size]

[quote="renata"][quote]A s druge strane da zena "abortira" pred sam porod (a inace sve uredu s djetetom i s njom - osim sto je umno poremecena, ocito), da li bi to bilo ubojstvo?
[/quote]

Ako je sve u redu s djetetom i ona ga nakon poroda ne ubije, onda je to inducirani porod, a ne abortus. Inducirani porod se radi samo kad su žena i/ili fetus u smrtnoj opasnosti. Nitko ne ide na abortus u zadnjim mjesecu (osim u slučaju hitne intervencije zbog opasnosti po život trudnice i/ili fetusa), to su priče za malo djecu.[/quote]

To je samo bio analogon onome sto je goranm rekao. Dakle, kaze da posto neki smatraju ljudskim zivotom i oplodjenu jajnu stanicu, onda bi mozda i neprimanje te stanice (spontani) bio ubojstvo. Ja samo kazem da to nije ubojstvo kao niti da se nesto zakomplicira sa "starijim" fetusom bez zeninih namjera. Evo prikladnije pitanje - je li ubojstvo da zena namjerno recimo nasloni se na vrucu pec u nadi da ce fetus umrijeti (recimo u 6.mjesecu trudnuce)? Opet rijec "abortus" je bilo pod citatima jer samo mislim na uzrokovanje smrti fetusa da bi se prekinula trudnoca, ne na standardni proces abortusa.
renata (napisa):
Citat:
Po meni je neodgovorno gledati na abortus kao nacin kontracepcije.

Što ti stvarno misliš da žene primjenjuju abortus kao način kontracepcije? Misliš da im se ne da uzeti pilulu i lakše im je podvrgnuti se medicinskom zahvatu? Mislim da je neodgovorno pričati o nečemu o čemu nemaš pojma.

Kažeš da mogu dati neženjenu djecu parovima koji ih žele. A zašto su onda sirotišta puna?
Ako je žena svjesna da u trenutnoj životnoj situaciji nema što ponuditi djetetu, zaista mislišda bi bilo bolje za njega da završi u sirotištu?


Znam koliko hoces mladih osoba koje se upustaju u neodgovoran sex bez ikakve zastite (kondom prvenstveno, ali eto i pilula). I onda ako nastupi trudnoca, sta ce nego abortirati, jel? Dalje, recimo da i koriste kondom - pukne. Ne zelis dijete (smatras da mu ne mozes pruziti nikakav zivot) - daj ga voljnom paru na usvajanje - ali odmah to rijesis, dok si trudan, ne nakon rodjenja dati u sirotiste. Takodjer i drzava bi se trebala malo bolje potruditi oko takvih stvari.

Sirotista su puna zbog toga sto ima roditelja sto zadrze svoju djecu ali ih ne odgajaju nikako niti im pruzaju ista, pa ih drzava uzme a onda vecina parova zeli bebu a ne dijete od npr. 7-8 godina, plus i da hoce neko dijete, proces traje. Sva ta birokracija oko usvajanja je isto zeznuta - nekad zbog toga parovi godinama pokusavaju bezuspjesno usvojiti dijete. A o sposobnim i voljnim samcima i homoseksualnim parovima da ne govorim - njima skoro nikad ne daju djecu na usvajanje. Tu je vise kriva birokracija nego to sto ima visak djece/manjak potencijalnih roditelja.

Added after 5 minutes:

renata (napisa):
Citat:
A s druge strane da zena "abortira" pred sam porod (a inace sve uredu s djetetom i s njom - osim sto je umno poremecena, ocito), da li bi to bilo ubojstvo?


Ako je sve u redu s djetetom i ona ga nakon poroda ne ubije, onda je to inducirani porod, a ne abortus. Inducirani porod se radi samo kad su žena i/ili fetus u smrtnoj opasnosti. Nitko ne ide na abortus u zadnjim mjesecu (osim u slučaju hitne intervencije zbog opasnosti po život trudnice i/ili fetusa), to su priče za malo djecu.


To je samo bio analogon onome sto je goranm rekao. Dakle, kaze da posto neki smatraju ljudskim zivotom i oplodjenu jajnu stanicu, onda bi mozda i neprimanje te stanice (spontani) bio ubojstvo. Ja samo kazem da to nije ubojstvo kao niti da se nesto zakomplicira sa "starijim" fetusom bez zeninih namjera. Evo prikladnije pitanje - je li ubojstvo da zena namjerno recimo nasloni se na vrucu pec u nadi da ce fetus umrijeti (recimo u 6.mjesecu trudnuce)? Opet rijec "abortus" je bilo pod citatima jer samo mislim na uzrokovanje smrti fetusa da bi se prekinula trudnoca, ne na standardni proces abortusa.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 23:51 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"][quote="Melkor"]Činom oplodnje jajne stanice nastala je oplođena jajna stanica, a ne nikakav novi ljudski život.[/quote]
OK, dokad onda ti smatraš da je to što se razvija u ženi neživo?

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

tj. dokad to smatraš nečovjekom?[/quote]
Svakako embrij ne smatram neživim, pobogu, čitavo vrijeme govorim da i neoplođenu jajnu stanicu smatram živom. Ali bome ga ne smatram ni djetetom ili osobom. Period od 10 tjedana od začeća (prema trenutno važećem zakonu) mi je prihvatljiv period u kojem se može obaviti pobačaj, a bio bi mi prihvatljiv i svaki sličan razuman period.
Milojko (napisa):
Melkor (napisa):
Činom oplodnje jajne stanice nastala je oplođena jajna stanica, a ne nikakav novi ljudski život.

OK, dokad onda ti smatraš da je to što se razvija u ženi neživo?

Added after 1 minutes:

tj. dokad to smatraš nečovjekom?

Svakako embrij ne smatram neživim, pobogu, čitavo vrijeme govorim da i neoplođenu jajnu stanicu smatram živom. Ali bome ga ne smatram ni djetetom ili osobom. Period od 10 tjedana od začeća (prema trenutno važećem zakonu) mi je prihvatljiv period u kojem se može obaviti pobačaj, a bio bi mi prihvatljiv i svaki sličan razuman period.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 0:00 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Evo prikladnije pitanje - je li ubojstvo da zena namjerno recimo nasloni se na vrucu pec u nadi da ce fetus umrijeti (recimo u 6.mjesecu trudnuce)?[/quote]

Tvoja mašta je zabrinjavajuće mjesto.

A znaš li ti da su se žene bacale niz stepenice ili išle na abortus kod raznih nadriliječnika dok je abortus bio zabranjen? Ti želiš da se to ponovi? To mi se čini ozbiljnije pitanje od raznih mastovitih nacina na koje ti mislis da zene abortiraju.
Citat:
Evo prikladnije pitanje - je li ubojstvo da zena namjerno recimo nasloni se na vrucu pec u nadi da ce fetus umrijeti (recimo u 6.mjesecu trudnuce)?


Tvoja mašta je zabrinjavajuće mjesto.

A znaš li ti da su se žene bacale niz stepenice ili išle na abortus kod raznih nadriliječnika dok je abortus bio zabranjen? Ti želiš da se to ponovi? To mi se čini ozbiljnije pitanje od raznih mastovitih nacina na koje ti mislis da zene abortiraju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Stranica 5 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan