Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Izborni kolegiji (Bolonja) (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 23:33 ned, 20. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tko onda predaje tu Prevenciju?
Tko onda predaje tu Prevenciju?



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mischa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2007. (17:52:41)
Postovi: (D8)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 8

PostPostano: 16:58 pon, 21. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

prof. T. Ljubin Golub, dopisala sam u nekoliko postova iznad :)
prof. T. Ljubin Golub, dopisala sam u nekoliko postova iznad Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 14:55 čet, 16. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moze li se izborni predmet mijenjati? Tj. ako se upise jedan, a onda promijenis misljenje pa zelis upisati neki drugi umjesto onog prvog? I kako mogu saznati koji se drze? Tj. drze li se svi koji pisu na stranici/oglasnoj?

Pitam se jer, recimo, na oglasnoj stoje svi moduli za preddiplomski, a citam da inace ne budu svi moduli... Tako se pitam budu li i ovi izborni svi ili samo neki?

Naime, mene zanimaju izborni sa Racunarstva i matematike, 1. god. diplomski studij... Trenutno bih najvise Odlucivanje i teorija igara, a ako nema toga onda Meta-heuristike. A ako bas nema ni toga, onda Uvod u optimizaciju (mada mi se ne svidja termin jer je petkom a nemam nista petkom :D)
Moze li se izborni predmet mijenjati? Tj. ako se upise jedan, a onda promijenis misljenje pa zelis upisati neki drugi umjesto onog prvog? I kako mogu saznati koji se drze? Tj. drze li se svi koji pisu na stranici/oglasnoj?

Pitam se jer, recimo, na oglasnoj stoje svi moduli za preddiplomski, a citam da inace ne budu svi moduli... Tako se pitam budu li i ovi izborni svi ili samo neki?

Naime, mene zanimaju izborni sa Racunarstva i matematike, 1. god. diplomski studij... Trenutno bih najvise Odlucivanje i teorija igara, a ako nema toga onda Meta-heuristike. A ako bas nema ni toga, onda Uvod u optimizaciju (mada mi se ne svidja termin jer je petkom a nemam nista petkom Very Happy)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
ß
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 07. 2006. (15:29:06)
Postovi: (115)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
41 = 46 - 5
Lokacija: Graveyard Mountain Home

PostPostano: 18:22 čet, 16. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko ja znam, drže se svi oni (i samo oni) kolegiji koji stoje u [url=http://www.math.hr/Default.aspx?sec=302]redu predavanja[/url]. Što se tiče promjene izbornih, mislim da se može do određenog datuma (par tjedana od početka nastave, nisam siguran), najbolje da provjeriš u referadi...
Koliko ja znam, drže se svi oni (i samo oni) kolegiji koji stoje u redu predavanja. Što se tiče promjene izbornih, mislim da se može do određenog datuma (par tjedana od početka nastave, nisam siguran), najbolje da provjeriš u referadi...



_________________
Devious movements in your eyes moved me from relief
Breath comes out white clouds with your lies
and filters through me
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
insane_raver
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2009. (21:55:06)
Postovi: (1DB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
21 = 33 - 12
Lokacija: ZGB

PostPostano: 10:42 uto, 8. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobar dan svima

Sad, ovaj ljetni semestar bih trebao, na DRM1 upisati 2 izborna pošto imam položene Baze podataka, te izbor mi je

Matematički softver

Primijenjena statistika

Konačne geometrije

Te moram odabrati dva od tri....

e sad, poprilično siguran da ću upisati Matematički softver, sad, kakva su iskustva sa druga dva predmeta, ove godine [b]Statistiku predaje Huzak[/b], a [b]Konačne geometrije Šiftar[/b].

Pa me zanimaju iskustva.

Hvala :)
Dobar dan svima

Sad, ovaj ljetni semestar bih trebao, na DRM1 upisati 2 izborna pošto imam položene Baze podataka, te izbor mi je

Matematički softver

Primijenjena statistika

Konačne geometrije

Te moram odabrati dva od tri....

e sad, poprilično siguran da ću upisati Matematički softver, sad, kakva su iskustva sa druga dva predmeta, ove godine Statistiku predaje Huzak, a Konačne geometrije Šiftar.

Pa me zanimaju iskustva.

Hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 12:34 uto, 8. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam o cemu se radi u doticnim predmetima, ali sa J. Šiftarom nebus pogrijesil.
Ne znam o cemu se radi u doticnim predmetima, ali sa J. Šiftarom nebus pogrijesil.



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mala_022
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2006. (18:15:12)
Postovi: (73)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 28 - 4
Lokacija: ...evo mene među moje...

PostPostano: 18:53 uto, 8. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="insane_raver"]Dobar dan svima
Sad, ovaj ljetni semestar bih trebao, na DRM1 upisati 2 izborna pošto imam položene Baze podataka, te izbor mi je
Matematički softver
Primijenjena statistika
Konačne geometrije
Te moram odabrati dva od tri....
e sad, poprilično siguran da ću upisati Matematički softver, sad, kakva su iskustva sa druga dva predmeta, ove godine [b]Statistiku predaje Huzak[/b], a [b]Konačne geometrije Šiftar[/b].
Pa me zanimaju iskustva.
Hvala :)[/quote]
U mojoj generaciji (prva bolonjska) je samo jedna cura s računarstva slušala Primijenjenu statistiku. Predmet je OK, meni se sviđa (al opet, ja san statističarka :mig:) i profesor je super, ali njoj je bilo dosta teže pratiti gradivo nego nama jer se podrazumijeva da studenti (relativno) dobro barataju statističkim pojmovima, a vi koji ste zadnji put slušali statistiku na 3. godini ste vjerojatno dosta toga pozaboravljali. Mislin, sam predmet nije težak, al opet ćeš vjerojatno morati uložiti nešto više truda nego statističari ili financijaši. Hm... zapravo ti i nisan puno pomogla, jel'da? Ne usudin ti se reći da ga upišeš jer ne mogu procijenit kolko točno fali znanje Statističkog praktikuma 1 i Matematičke statistike. Vjerojatno ne puno, al ipak... Zapravo, bolje da pričekaš odgovor od nekoga s drugih smjerova :mig: Sorry šta nisan od pomoći.
S Konačnim geometrijama neman nikakvog iskustva, a Matematički softver preporučan :thumbup:
insane_raver (napisa):
Dobar dan svima
Sad, ovaj ljetni semestar bih trebao, na DRM1 upisati 2 izborna pošto imam položene Baze podataka, te izbor mi je
Matematički softver
Primijenjena statistika
Konačne geometrije
Te moram odabrati dva od tri....
e sad, poprilično siguran da ću upisati Matematički softver, sad, kakva su iskustva sa druga dva predmeta, ove godine Statistiku predaje Huzak, a Konačne geometrije Šiftar.
Pa me zanimaju iskustva.
Hvala Smile

U mojoj generaciji (prva bolonjska) je samo jedna cura s računarstva slušala Primijenjenu statistiku. Predmet je OK, meni se sviđa (al opet, ja san statističarka Namigujem ti, a ti ne gledas...) i profesor je super, ali njoj je bilo dosta teže pratiti gradivo nego nama jer se podrazumijeva da studenti (relativno) dobro barataju statističkim pojmovima, a vi koji ste zadnji put slušali statistiku na 3. godini ste vjerojatno dosta toga pozaboravljali. Mislin, sam predmet nije težak, al opet ćeš vjerojatno morati uložiti nešto više truda nego statističari ili financijaši. Hm... zapravo ti i nisan puno pomogla, jel'da? Ne usudin ti se reći da ga upišeš jer ne mogu procijenit kolko točno fali znanje Statističkog praktikuma 1 i Matematičke statistike. Vjerojatno ne puno, al ipak... Zapravo, bolje da pričekaš odgovor od nekoga s drugih smjerova Namigujem ti, a ti ne gledas... Sorry šta nisan od pomoći.
S Konačnim geometrijama neman nikakvog iskustva, a Matematički softver preporučan Thumb up!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 23:08 uto, 8. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja ti mogu reći da će ti, kad završiš faks, statistika u nekom obliku prije ili kasnije zatrebati, tako da možda nije loše i to imati na umu. :wink:
Ja ti mogu reći da će ti, kad završiš faks, statistika u nekom obliku prije ili kasnije zatrebati, tako da možda nije loše i to imati na umu. Wink



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:36 sri, 9. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tak je! Kad zavrsis postat ces dio statistike Zavoda za zaposljavanje :silly:
Tak je! Kad zavrsis postat ces dio statistike Zavoda za zaposljavanje #Silly



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
insane_raver
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2009. (21:55:06)
Postovi: (1DB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
21 = 33 - 12
Lokacija: ZGB

PostPostano: 9:28 sri, 9. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]Ja ti mogu reći da će ti, kad završiš faks, statistika u nekom obliku prije ili kasnije zatrebati, tako da možda nije loše i to imati na umu. :wink:[/quote]

Tako nekako i razmišljam.
Statistika će trebati, kak god okrenem....

Tnx Svima koji se javili :) slobodno i dalje svoje doživljaje napišite :)
Melkor (napisa):
Ja ti mogu reći da će ti, kad završiš faks, statistika u nekom obliku prije ili kasnije zatrebati, tako da možda nije loše i to imati na umu. Wink


Tako nekako i razmišljam.
Statistika će trebati, kak god okrenem....

Tnx Svima koji se javili Smile slobodno i dalje svoje doživljaje napišite Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lyra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (21:23:44)
Postovi: (63)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 11:13 sri, 9. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, ja sam slušala Mat. softver i Kon. geometrije i toplo preporučam oboje. Mat. softver mi je bio posebno dobar, nauči se dosta korisnih stvari (pogotovo o latexu). Što se tiče KG, to je ipak matematički kolegij, ali je gradivo lagano i zanimljivo čak i računarskije orijentiranim ljudima :P
Evo, ja sam slušala Mat. softver i Kon. geometrije i toplo preporučam oboje. Mat. softver mi je bio posebno dobar, nauči se dosta korisnih stvari (pogotovo o latexu). Što se tiče KG, to je ipak matematički kolegij, ali je gradivo lagano i zanimljivo čak i računarskije orijentiranim ljudima Razz



_________________
- Hey, Rachel, how many hipsters does it take to screw in a lightbulb?
- Gee, Jess, how many?
- You don't KNOW?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mona
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 05. 2010. (14:16:12)
Postovi: (43)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 2

PostPostano: 15:48 sri, 9. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može netko reći dojmove o kolegijima Primjena paralelnih računala i Operacijska istraživanja?

Koji izabrati i zašto?

Fala ;)
Može netko reći dojmove o kolegijima Primjena paralelnih računala i Operacijska istraživanja?

Koji izabrati i zašto?

Fala Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Goran
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2003. (16:03:48)
Postovi: (2C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:54 sri, 9. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može li netko podijeliti svoja iskustva iz kolegija "Uvod u teoriju polugrupa",
predaje ga prof. Nakić. Hvala!
Može li netko podijeliti svoja iskustva iz kolegija "Uvod u teoriju polugrupa",
predaje ga prof. Nakić. Hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:35 sri, 9. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mona"]Može netko reći dojmove o kolegijima Primjena paralelnih računala i Operacijska istraživanja?[/quote]

Ako te paralelna racunala [b]stvarno[/b] zanimaju, upisi. Sanja je vrhunski predavac i veliki strucnjak na tom podrucju. Kolegij je ozbiljan i dosta se trazi, a koliko daleko mogu otici studenti koji to stvarno zele, potvrdjuje da su odatle potekli i znanstveni clanci, radovi na konferencijama,... nekoliko studenata (sa Sanjom, naravno).

No, ako trazis "nesto lagano" za popuniti ECTSove, onda preporucam da izaberes nesto drugo...

Osobno: slusao sam nekadasnja "Paralelna racunala" (dva jednosemestralna kolegija). Zakljucio sam da me to gradivo ipak ne interesira, pa nisam nikada polagao, ali predavanja su bila stvarno dobra i zanimljiva. Dijelova se i danas sjecam, iako je proslo >10 godina (i u medjuvremenu nisam ni takao "paralelu").
mona (napisa):
Može netko reći dojmove o kolegijima Primjena paralelnih računala i Operacijska istraživanja?


Ako te paralelna racunala stvarno zanimaju, upisi. Sanja je vrhunski predavac i veliki strucnjak na tom podrucju. Kolegij je ozbiljan i dosta se trazi, a koliko daleko mogu otici studenti koji to stvarno zele, potvrdjuje da su odatle potekli i znanstveni clanci, radovi na konferencijama,... nekoliko studenata (sa Sanjom, naravno).

No, ako trazis "nesto lagano" za popuniti ECTSove, onda preporucam da izaberes nesto drugo...

Osobno: slusao sam nekadasnja "Paralelna racunala" (dva jednosemestralna kolegija). Zakljucio sam da me to gradivo ipak ne interesira, pa nisam nikada polagao, ali predavanja su bila stvarno dobra i zanimljiva. Dijelova se i danas sjecam, iako je proslo >10 godina (i u medjuvremenu nisam ni takao "paralelu").



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mona
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 05. 2010. (14:16:12)
Postovi: (43)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 2

PostPostano: 16:42 sri, 9. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala vsego ;)
Hvala vsego Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
thomary
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2007. (20:45:28)
Postovi: (87)16
Sarma = la pohva - posuda
15 = 15 - 0

PostPostano: 20:47 sri, 9. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel itko ikada slusao semianr 4 mat.model.? Sto je to uopce i dojmovi o prof. Rogina?
Jel itko ikada slusao semianr 4 mat.model.? Sto je to uopce i dojmovi o prof. Rogina?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ß
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 07. 2006. (15:29:06)
Postovi: (115)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
41 = 46 - 5
Lokacija: Graveyard Mountain Home

PostPostano: 21:33 sri, 9. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Primjena paralelnih racunala je nastavak na Uvod u paralelno racunanje iz zimskog semestra. Ako si to slusala, onda si valjda mogla zakljucit zanima li te ili ne :)

Je li netko slusao Formalne metode racunarstva? Dojmovi itd... ?
Primjena paralelnih racunala je nastavak na Uvod u paralelno racunanje iz zimskog semestra. Ako si to slusala, onda si valjda mogla zakljucit zanima li te ili ne Smile

Je li netko slusao Formalne metode racunarstva? Dojmovi itd... ?



_________________
Devious movements in your eyes moved me from relief
Breath comes out white clouds with your lies
and filters through me
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 21:44 sri, 9. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@thomary - ne znam za predmet, ali prof. je ovako ok, jedino sto ga ja (a i neki drugi) tesko razumiju sto prica, pa ga je malo teze pratiti nekad..
@thomary - ne znam za predmet, ali prof. je ovako ok, jedino sto ga ja (a i neki drugi) tesko razumiju sto prica, pa ga je malo teze pratiti nekad..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
frutabella
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2010. (16:35:36)
Postovi: (24E)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 42 - 47

PostPostano: 22:31 sri, 9. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Misljenja o bioinformatici, ako je netko to otslusao zeljela bih cuti misljenja i savjete. Hvala.
Misljenja o bioinformatici, ako je netko to otslusao zeljela bih cuti misljenja i savjete. Hvala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 0:31 čet, 10. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ß"]Primjena paralelnih racunala je nastavak na Uvod u paralelno racunanje iz zimskog semestra. Ako si to slusala, onda si valjda mogla zakljucit zanima li te ili ne :)

Je li netko slusao Formalne metode racunarstva? Dojmovi itd... ?[/quote]

Ja ću to upisat! :D

Isto bih htio čuti dojmove ako tko zna...
ß (napisa):
Primjena paralelnih racunala je nastavak na Uvod u paralelno racunanje iz zimskog semestra. Ako si to slusala, onda si valjda mogla zakljucit zanima li te ili ne Smile

Je li netko slusao Formalne metode racunarstva? Dojmovi itd... ?


Ja ću to upisat! Very Happy

Isto bih htio čuti dojmove ako tko zna...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Stranica 5 / 10.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan