Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Hipoteticki "lijek"?
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 1:04 sri, 4. 5. 2011    Naslov: Hipoteticki "lijek"? Citirajte i odgovorite

Evo naletih na jedan clanak:

[url]http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2011&mm=03&dd=29&nav_id=502369[/url]

Navodno su znanstvenici ustanovili da serotonin utjece na seksualnu orijentaciju kod miseva. Tj. muzjaci bez serotonina su se "udvarali" muskim misevima, a ne modificirani misevi su se "udvarali" zenskim misevima. Kad se onim "gay" misevima dao serotonin, poceli su se udvarati zenskim misevima.

Naravno da ovo nije ni BLIZU primijenjivo na ljude (onda bi svi gay ljudi na anti-depresivima postali straight, ili bilo koja gay osoba nakon bavljenja necim tipa sportom koji luci serotonin). Ali, razmisljajuci hipoteticki...

Dakle, da se moze popiti "carobna tabletica" pomocu koje ce ti se promijeniti seksualna orijentacija... smatrate li da bi to trebalo primijenjivati? Biste li vi promijenili to (odnosno "lijecili" se) da ste gay? Zasto / zasto ne?

Ja smatram da "biti gay" ne znaci "biti bolestan", stoga ne vidim potrebu da se nesto mijenja. S druge strane, razumijem da je u danasnjem drustvu (i to vise na nasim prostorima nego u nekim drugim drzavama) tesko biti gay, pa razumijem i da bi se netko odlucio i na tu opciju.

Ali sad da zamislim da sam s nekim u vezi tko koristi te tablete i koga ja privlacim samo zato sto se on/a "drogira". I da znam da taj netko sigurno ne bi bio sa mnom da se ne "drogira"... ne bi mi se bas to svidjelo. Niti bi mi se svidjelo biti s nekim u vezi i znati da me ta osoba privlaci samo zbog te tabletice koju pijem. Nekako - kao da to vise nije TA osoba, vec samo posljedica droge.

No, da sam u situaciji da sam gay i da mi je zivot skroz lose kvalitete i jako tezak upravo zbog toga, mozda bi ipak prevagnula zelja za nekim boljim zivotom, pa makar to bilo samo zbog tablete. Isto bi vjerojatno ovisilo o tome jesam li trenutno u dugorocnoj vezi ili ne. Ako nisam, lakse cu pristati na takvo sto (mozda zbog prihvacenosti u drustvu i kvalitete zivota, mozda zbog obitelji ako oni ne prihvacaju), ali sad da sam u nekoj sretnoj vezi ili braku i dopustiti da se to raspadne samo da budem "normalan" u ocima drustva? Ne hvala.

Sumnjam da ce itko ikad moci napraviti takvu neku tabletu (jer su ljudi prekomplicirani da bi tu bio samo jedan faktor u igri), no interesantno za razmisljati malo... (podsjeti me na Matrix sa crvenom i plavom pilulom :lol: )

Misljenja? Sto biste vi uradili...?
Evo naletih na jedan clanak:

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2011&mm=03&dd=29&nav_id=502369

Navodno su znanstvenici ustanovili da serotonin utjece na seksualnu orijentaciju kod miseva. Tj. muzjaci bez serotonina su se "udvarali" muskim misevima, a ne modificirani misevi su se "udvarali" zenskim misevima. Kad se onim "gay" misevima dao serotonin, poceli su se udvarati zenskim misevima.

Naravno da ovo nije ni BLIZU primijenjivo na ljude (onda bi svi gay ljudi na anti-depresivima postali straight, ili bilo koja gay osoba nakon bavljenja necim tipa sportom koji luci serotonin). Ali, razmisljajuci hipoteticki...

Dakle, da se moze popiti "carobna tabletica" pomocu koje ce ti se promijeniti seksualna orijentacija... smatrate li da bi to trebalo primijenjivati? Biste li vi promijenili to (odnosno "lijecili" se) da ste gay? Zasto / zasto ne?

Ja smatram da "biti gay" ne znaci "biti bolestan", stoga ne vidim potrebu da se nesto mijenja. S druge strane, razumijem da je u danasnjem drustvu (i to vise na nasim prostorima nego u nekim drugim drzavama) tesko biti gay, pa razumijem i da bi se netko odlucio i na tu opciju.

Ali sad da zamislim da sam s nekim u vezi tko koristi te tablete i koga ja privlacim samo zato sto se on/a "drogira". I da znam da taj netko sigurno ne bi bio sa mnom da se ne "drogira"... ne bi mi se bas to svidjelo. Niti bi mi se svidjelo biti s nekim u vezi i znati da me ta osoba privlaci samo zbog te tabletice koju pijem. Nekako - kao da to vise nije TA osoba, vec samo posljedica droge.

No, da sam u situaciji da sam gay i da mi je zivot skroz lose kvalitete i jako tezak upravo zbog toga, mozda bi ipak prevagnula zelja za nekim boljim zivotom, pa makar to bilo samo zbog tablete. Isto bi vjerojatno ovisilo o tome jesam li trenutno u dugorocnoj vezi ili ne. Ako nisam, lakse cu pristati na takvo sto (mozda zbog prihvacenosti u drustvu i kvalitete zivota, mozda zbog obitelji ako oni ne prihvacaju), ali sad da sam u nekoj sretnoj vezi ili braku i dopustiti da se to raspadne samo da budem "normalan" u ocima drustva? Ne hvala.

Sumnjam da ce itko ikad moci napraviti takvu neku tabletu (jer su ljudi prekomplicirani da bi tu bio samo jedan faktor u igri), no interesantno za razmisljati malo... (podsjeti me na Matrix sa crvenom i plavom pilulom Laughing )

Misljenja? Sto biste vi uradili...?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
greeneyes
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 09. 2004. (11:44:20)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
36 = 47 - 11
Lokacija: The water's edge Is where she waits

PostPostano: 10:18 sri, 4. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene vise podsjeca na X-Men: The Final Stand, gdje nadju 'lijek' za x-gen, tj. za mutacije. Ti filmovi su stvarno simpaticni kad ih se gleda uz zamjenu mutanata s npr. gay populacijom (ili crncima ili bilo kojom skupinom 'drugacijih') - 'normalnim' ljudima smeta sto netko ima krila ili plavu dlaku po tijelu ili sto izgleda drugacije, odmah se osjecaju ugrozeno od toga sto netko moze proci kroz zidove i td. Pa kad se otkrije 'lijek' odmah ga se pretvori u oruzje. :/

Mislim da je ta opsesija tudjim seksualnim zivotom prestrasna - sta meni znaci tko s kim spava? Ama bas nista - osim sto znam biti stvarno iskreno happy da je netko nasao partnera s kojim je sretan. Sta se mijenja ako mi netko kaze da je gay? Ma nista, to je ista osoba, spolna orijentacija ne utjece na karakter, kao sto nije bitno da li ta osoba nosi naocale ili lece.

To da se necija spolna orijentacija smatra bolescu ili odabirom samo pokazuje netoleranciju i primitivizam nase sredine i meni se osobno prilicno gadi. Zasto bi trebalo 'popravljati' koga osoba voli (sto je i odgovor na pitanje da li bih uzela tabletu - ne, kad nista ne treba mijenjati).

Kao sto i ti kazes, slazem se da ima ljudi i situacija kad bi bilo lakse uzeti tabletu i postati uobicajem, ali iskreno se nadam da to nikad nece biti mogucnost jer jednostavno nece biti moguce osigurati objektivnost i neutralnost da takva odluka bude samostalno donesena. Da ne pricam o zloupotrebi - ajdmo umjesto joda u sol dodati malo i te tvari, just in case.. :/

Sta ne rade na tableti koja mijenja boju kose u onako kecap crvenu ili ljubicastu ili trava-zelenu? To je nesto sto bi barem bilo zabavno. Ili na tableti koja povecava tolerantnost i zdravorazumsko razmisljanje? ;)
Mene vise podsjeca na X-Men: The Final Stand, gdje nadju 'lijek' za x-gen, tj. za mutacije. Ti filmovi su stvarno simpaticni kad ih se gleda uz zamjenu mutanata s npr. gay populacijom (ili crncima ili bilo kojom skupinom 'drugacijih') - 'normalnim' ljudima smeta sto netko ima krila ili plavu dlaku po tijelu ili sto izgleda drugacije, odmah se osjecaju ugrozeno od toga sto netko moze proci kroz zidove i td. Pa kad se otkrije 'lijek' odmah ga se pretvori u oruzje. Ehm?

Mislim da je ta opsesija tudjim seksualnim zivotom prestrasna - sta meni znaci tko s kim spava? Ama bas nista - osim sto znam biti stvarno iskreno happy da je netko nasao partnera s kojim je sretan. Sta se mijenja ako mi netko kaze da je gay? Ma nista, to je ista osoba, spolna orijentacija ne utjece na karakter, kao sto nije bitno da li ta osoba nosi naocale ili lece.

To da se necija spolna orijentacija smatra bolescu ili odabirom samo pokazuje netoleranciju i primitivizam nase sredine i meni se osobno prilicno gadi. Zasto bi trebalo 'popravljati' koga osoba voli (sto je i odgovor na pitanje da li bih uzela tabletu - ne, kad nista ne treba mijenjati).

Kao sto i ti kazes, slazem se da ima ljudi i situacija kad bi bilo lakse uzeti tabletu i postati uobicajem, ali iskreno se nadam da to nikad nece biti mogucnost jer jednostavno nece biti moguce osigurati objektivnost i neutralnost da takva odluka bude samostalno donesena. Da ne pricam o zloupotrebi - ajdmo umjesto joda u sol dodati malo i te tvari, just in case.. Ehm?

Sta ne rade na tableti koja mijenja boju kose u onako kecap crvenu ili ljubicastu ili trava-zelenu? To je nesto sto bi barem bilo zabavno. Ili na tableti koja povecava tolerantnost i zdravorazumsko razmisljanje? Wink



_________________
Am I so different from you
Now does it scare you that I'm able to discern
What to love and what to burn..
Don't judge what you don't understand..

// Disturbed: Fear
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 10:57 sri, 4. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="greeneyes"]Mene vise podsjeca na X-Men: The Final Stand, gdje nadju 'lijek' za x-gen, tj. za mutacije. Ti filmovi su stvarno simpaticni kad ih se gleda uz zamjenu mutanata s npr. gay populacijom (ili crncima ili bilo kojom skupinom 'drugacijih') - 'normalnim' ljudima smeta sto netko ima krila ili plavu dlaku po tijelu ili sto izgleda drugacije, odmah se osjecaju ugrozeno od toga sto netko moze proci kroz zidove i td. Pa kad se otkrije 'lijek' odmah ga se pretvori u oruzje. :/[/quote]

Slazem se da je slicnije tome. Zapravo, nisam gledao The Final Stand, ali po opisu, da. Inace, uvijek sam i prva dva dijela X-Mena gledao kao metaforu za one u drustvu kojih se smatra 'drugacijima' - upravo poput gay osoba, transseksualnih osoba (to je jos vise slicno - ono, imaju MOC da su na neki nacin pripadnici oba spola :D ), itd.

[quote="greeneyes"]Mislim da je ta opsesija tudjim seksualnim zivotom prestrasna - sta meni znaci tko s kim spava? Ama bas nista - osim sto znam biti stvarno iskreno happy da je netko nasao partnera s kojim je sretan. Sta se mijenja ako mi netko kaze da je gay? Ma nista, to je ista osoba, spolna orijentacija ne utjece na karakter, kao sto nije bitno da li ta osoba nosi naocale ili lece.[/quote]

Upravo tako. Jedino kad bi trebala tudja spolna orijentacija imati utjecaja na nas i uopce nas se ticati je ako zelimo imati s tom osobom neki intimni/romanticni/seksualni kontakt. Tad je to bitno. U suprotnom, kao sto i kazes - bitno je koliko i nosenje naocala/leca ili ne, ili koju hranu osoba voli, kojom rukom pise, itd.

[quote="greeneyes"]To da se necija spolna orijentacija smatra bolescu ili odabirom samo pokazuje netoleranciju i primitivizam nase sredine i meni se osobno prilicno gadi. Zasto bi trebalo 'popravljati' koga osoba voli (sto je i odgovor na pitanje da li bih uzela tabletu - ne, kad nista ne treba mijenjati).[/quote]

Dobro, meni nije "gadno" hoce li netko smatrati spolnu orijentaciju bolescu ili odabirom - meni je gadno sto smatraju da osobe upravo zbog svoje spolne orijentacije ne zasluzuju jednaka prava kao i svi ostali, i sto ih se diskriminira na svakom koraku. Mozes ti to nazvati poremecajem/mutacijom od uobicajene heteroseksualne orijentacije - ali to i dalje ne znaci da je u tome nesto LOSE. Nema nikakvih negativnih posljedica. A za izbor - boli mene briga je li netko BIRA biti s osobama ovog ili onog spola iz nekog svog razloga ili mu je to urodjeno ili nesto trece, dok god to nije osoba s kojom sam JA u vezi. Samo tad me zanimaju detalji. Tako da ni taj stav nije bitan. Ono sto se MENI gadi je to da dosta ljudi smatra da je homoseksualnost bolest ili izbor i zbog TOGA diskriminiraju osobe homoseksualne (pa i biseksualne) orijentacije, iako za to zbilja nemaju opravdan razlog.

[quote="greeneyes"]Kao sto i ti kazes, slazem se da ima ljudi i situacija kad bi bilo lakse uzeti tabletu i postati uobicajem, ali iskreno se nadam da to nikad nece biti mogucnost jer jednostavno nece biti moguce osigurati objektivnost i neutralnost da takva odluka bude samostalno donesena. Da ne pricam o zloupotrebi - ajdmo umjesto joda u sol dodati malo i te tvari, just in case.. :/[/quote]

U potpunosti se slazem.

[quote="greeneyes"]Sta ne rade na tableti koja mijenja boju kose u onako kecap crvenu ili ljubicastu ili trava-zelenu? To je nesto sto bi barem bilo zabavno. Ili na tableti koja povecava tolerantnost i zdravorazumsko razmisljanje? ;)[/quote]

E TO bi bilo dobro - nesto korisno, zabavno, neutralno da se ljudima olaksa zivot (ne moraju se farbati :D). A vec za tolerantnost - opet ne znam - i to je mijenjanje te osobe neprirodnim putem, a ne samo neceg fizickog. Treba vise edukacije u tom polju pa ce polako i vise ljudi poceti razmisljati zdravorazumski.
greeneyes (napisa):
Mene vise podsjeca na X-Men: The Final Stand, gdje nadju 'lijek' za x-gen, tj. za mutacije. Ti filmovi su stvarno simpaticni kad ih se gleda uz zamjenu mutanata s npr. gay populacijom (ili crncima ili bilo kojom skupinom 'drugacijih') - 'normalnim' ljudima smeta sto netko ima krila ili plavu dlaku po tijelu ili sto izgleda drugacije, odmah se osjecaju ugrozeno od toga sto netko moze proci kroz zidove i td. Pa kad se otkrije 'lijek' odmah ga se pretvori u oruzje. Ehm?


Slazem se da je slicnije tome. Zapravo, nisam gledao The Final Stand, ali po opisu, da. Inace, uvijek sam i prva dva dijela X-Mena gledao kao metaforu za one u drustvu kojih se smatra 'drugacijima' - upravo poput gay osoba, transseksualnih osoba (to je jos vise slicno - ono, imaju MOC da su na neki nacin pripadnici oba spola Very Happy ), itd.

greeneyes (napisa):
Mislim da je ta opsesija tudjim seksualnim zivotom prestrasna - sta meni znaci tko s kim spava? Ama bas nista - osim sto znam biti stvarno iskreno happy da je netko nasao partnera s kojim je sretan. Sta se mijenja ako mi netko kaze da je gay? Ma nista, to je ista osoba, spolna orijentacija ne utjece na karakter, kao sto nije bitno da li ta osoba nosi naocale ili lece.


Upravo tako. Jedino kad bi trebala tudja spolna orijentacija imati utjecaja na nas i uopce nas se ticati je ako zelimo imati s tom osobom neki intimni/romanticni/seksualni kontakt. Tad je to bitno. U suprotnom, kao sto i kazes - bitno je koliko i nosenje naocala/leca ili ne, ili koju hranu osoba voli, kojom rukom pise, itd.

greeneyes (napisa):
To da se necija spolna orijentacija smatra bolescu ili odabirom samo pokazuje netoleranciju i primitivizam nase sredine i meni se osobno prilicno gadi. Zasto bi trebalo 'popravljati' koga osoba voli (sto je i odgovor na pitanje da li bih uzela tabletu - ne, kad nista ne treba mijenjati).


Dobro, meni nije "gadno" hoce li netko smatrati spolnu orijentaciju bolescu ili odabirom - meni je gadno sto smatraju da osobe upravo zbog svoje spolne orijentacije ne zasluzuju jednaka prava kao i svi ostali, i sto ih se diskriminira na svakom koraku. Mozes ti to nazvati poremecajem/mutacijom od uobicajene heteroseksualne orijentacije - ali to i dalje ne znaci da je u tome nesto LOSE. Nema nikakvih negativnih posljedica. A za izbor - boli mene briga je li netko BIRA biti s osobama ovog ili onog spola iz nekog svog razloga ili mu je to urodjeno ili nesto trece, dok god to nije osoba s kojom sam JA u vezi. Samo tad me zanimaju detalji. Tako da ni taj stav nije bitan. Ono sto se MENI gadi je to da dosta ljudi smatra da je homoseksualnost bolest ili izbor i zbog TOGA diskriminiraju osobe homoseksualne (pa i biseksualne) orijentacije, iako za to zbilja nemaju opravdan razlog.

greeneyes (napisa):
Kao sto i ti kazes, slazem se da ima ljudi i situacija kad bi bilo lakse uzeti tabletu i postati uobicajem, ali iskreno se nadam da to nikad nece biti mogucnost jer jednostavno nece biti moguce osigurati objektivnost i neutralnost da takva odluka bude samostalno donesena. Da ne pricam o zloupotrebi - ajdmo umjesto joda u sol dodati malo i te tvari, just in case.. Ehm?


U potpunosti se slazem.

greeneyes (napisa):
Sta ne rade na tableti koja mijenja boju kose u onako kecap crvenu ili ljubicastu ili trava-zelenu? To je nesto sto bi barem bilo zabavno. Ili na tableti koja povecava tolerantnost i zdravorazumsko razmisljanje? Wink


E TO bi bilo dobro - nesto korisno, zabavno, neutralno da se ljudima olaksa zivot (ne moraju se farbati Very Happy). A vec za tolerantnost - opet ne znam - i to je mijenjanje te osobe neprirodnim putem, a ne samo neceg fizickog. Treba vise edukacije u tom polju pa ce polako i vise ljudi poceti razmisljati zdravorazumski.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 11:39 sri, 4. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hmmm...

Ja sam za stavljanje toga u sol umjesto joda just in case... hehe

Gle, neke stvari služe radi reprodukcije vrste... to što je to ujedno i ovoj vrsti užitak, pa nije svaki puta u svrhu reprodukcije...opet je samo zato da se nađe (ili bi trebalo biti) kvalitetniji partner za reprodukciju.
Vrsta se obično (majka priroda-zovi kako hoćeš) brine za svoj opstanak... a on je ovisan o reprodukciji. (dobro, danas imamo i epruvetuce i umjetnu oplodnju i medicina je stvarno napredovala...) Ali... ako se da lječit ja sam za...
A, crazylamb dobro zna da mi to što je netko "gay" apsolutno ništa ne predstavlja u životu...(kao što mi ništa ne predstavlja što neko nosi leće) Niti diskriminiram takve ljude, niti ih drukčije gledam... imam dosta takvih prijatelja i sretna sam zbog njih...
Ali, promoviranje "očito bolesnog stanja" kao osobnog odabira mi nimalo nije normalno... Neka se plizz niko ne uvrijedi...

Al, evo sličnog primjera... manična depresija. To bi s današnjom medicinom bila savršena bolest koju treba njegovat u sebi... Kad si u fazi manije, poletan si, sretan, energičan, u nekoj stvaralačkoj fazi, mozak radi punom parom, možeš sve i uspjevaš više.... a onda kad dode pad-tj. depresija...e onda samo dobra doza antidepresiva i miran.
Što bi rezultiralo da ti je život ili miran ili euforičan...i hepi si skroz!
I, zaš takav život nebi bio osoban odabir? Zaš se "zahtjeva" na lječenju? Umjetnici s maničnom depresijom stvaraju čuda u maniji... To bi za njih bila savršena bolest! koju ne bi trebali lječiti... a u fazi depre "skupljaju" materjale za fazu manije.... :)
Hmmm...

Ja sam za stavljanje toga u sol umjesto joda just in case... hehe

Gle, neke stvari služe radi reprodukcije vrste... to što je to ujedno i ovoj vrsti užitak, pa nije svaki puta u svrhu reprodukcije...opet je samo zato da se nađe (ili bi trebalo biti) kvalitetniji partner za reprodukciju.
Vrsta se obično (majka priroda-zovi kako hoćeš) brine za svoj opstanak... a on je ovisan o reprodukciji. (dobro, danas imamo i epruvetuce i umjetnu oplodnju i medicina je stvarno napredovala...) Ali... ako se da lječit ja sam za...
A, crazylamb dobro zna da mi to što je netko "gay" apsolutno ništa ne predstavlja u životu...(kao što mi ništa ne predstavlja što neko nosi leće) Niti diskriminiram takve ljude, niti ih drukčije gledam... imam dosta takvih prijatelja i sretna sam zbog njih...
Ali, promoviranje "očito bolesnog stanja" kao osobnog odabira mi nimalo nije normalno... Neka se plizz niko ne uvrijedi...

Al, evo sličnog primjera... manična depresija. To bi s današnjom medicinom bila savršena bolest koju treba njegovat u sebi... Kad si u fazi manije, poletan si, sretan, energičan, u nekoj stvaralačkoj fazi, mozak radi punom parom, možeš sve i uspjevaš više.... a onda kad dode pad-tj. depresija...e onda samo dobra doza antidepresiva i miran.
Što bi rezultiralo da ti je život ili miran ili euforičan...i hepi si skroz!
I, zaš takav život nebi bio osoban odabir? Zaš se "zahtjeva" na lječenju? Umjetnici s maničnom depresijom stvaraju čuda u maniji... To bi za njih bila savršena bolest! koju ne bi trebali lječiti... a u fazi depre "skupljaju" materjale za fazu manije.... Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 12:02 sri, 4. 5. 2011    Naslov: Re: Hipoteticki "lijek"? Citirajte i odgovorite

[quote="Crazylamb1"]Dakle, da se moze popiti "carobna tabletica" pomocu koje ce ti se promijeniti seksualna orijentacija... smatrate li da bi to trebalo primijenjivati? Biste li vi promijenili to (odnosno "lijecili" se) da ste gay? Zasto / zasto ne?[/quote]
Da se može popiti "čarobna tabletica" pomoću koje će ti se promijeniti [b]x[/b], smatrate li da bi to trebalo primijenjivati? Biste li vi promijenili to (odnosno "liječili" se) da ste [b]y[/b]? Zašto / zašto ne?

Neka su (x,y) iz skupa {(rasa, crnac), (narodnost, Srbin), (religija, Židov), (spol, žena)}...
Crazylamb1 (napisa):
Dakle, da se moze popiti "carobna tabletica" pomocu koje ce ti se promijeniti seksualna orijentacija... smatrate li da bi to trebalo primijenjivati? Biste li vi promijenili to (odnosno "lijecili" se) da ste gay? Zasto / zasto ne?

Da se može popiti "čarobna tabletica" pomoću koje će ti se promijeniti x, smatrate li da bi to trebalo primijenjivati? Biste li vi promijenili to (odnosno "liječili" se) da ste y? Zašto / zašto ne?

Neka su (x,y) iz skupa {(rasa, crnac), (narodnost, Srbin), (religija, Židov), (spol, žena)}...



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 12:13 sri, 4. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Michael Jackson !!!!!
R.I.P.
Michael Jackson !!!!!
R.I.P.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
greeneyes
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 09. 2004. (11:44:20)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
36 = 47 - 11
Lokacija: The water's edge Is where she waits

PostPostano: 15:58 sri, 4. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crazylamb1"]
[quote="greeneyes"]To da se necija spolna orijentacija smatra bolescu ili odabirom samo pokazuje netoleranciju i primitivizam nase sredine i meni se osobno prilicno gadi. Zasto bi trebalo 'popravljati' koga osoba voli (sto je i odgovor na pitanje da li bih uzela tabletu - ne, kad nista ne treba mijenjati).[/quote]

Dobro, meni nije "gadno" hoce li netko smatrati spolnu orijentaciju bolescu ili odabirom - meni je gadno sto smatraju da osobe upravo zbog svoje spolne orijentacije ne zasluzuju jednaka prava kao i svi ostali, i sto ih se diskriminira na svakom koraku. Mozes ti to nazvati poremecajem/mutacijom od uobicajene heteroseksualne orijentacije - ali to i dalje ne znaci da je u tome nesto LOSE. Nema nikakvih negativnih posljedica. A za izbor - boli mene briga je li netko BIRA biti s osobama ovog ili onog spola iz nekog svog razloga ili mu je to urodjeno ili nesto trece, dok god to nije osoba s kojom sam JA u vezi. Samo tad me zanimaju detalji. Tako da ni taj stav nije bitan. Ono sto se MENI gadi je to da dosta ljudi smatra da je homoseksualnost bolest ili izbor i zbog TOGA diskriminiraju osobe homoseksualne (pa i biseksualne) orijentacije, iako za to zbilja nemaju opravdan razlog.[/quote]

Bolje receno od ovog mog, al zurilo mi se na posao pa je zato ostalo na 'gadi mi se'. ;)

Tygy - slobodno se uvrijedi, ali tvoji stavovi su prestrasni. Kazes da ne gledas drugacije na gay ljude, ali smatras da se trebaju lijeciti i da su bolesni. Po meni je to ekstremno licemjerno!

Reprodukcija vrste? Ko da ce x% (mislim da je x < 10 prema [url=http://www.youtube.com/watch?v=-turfrcQY-w&feature=player_embedded] ovome [/url]) gay populacije to promijeniti. Na kraju krajeva sex reprodukcije radi dovodi do naslova u novimama tipa: Tek joj je 35, nezaposlena, muz na burzi, ali ima vec 10 djece i rade na novome, brzo, dajte ljudima medalje i dignite spomenike [url=http://www.youtube.com/watch?v=-turfrcQY-w&feature=player_embedded] link [/url]! Meni je prepreprestrasno da se na to gleda kao na uspjeh i kao da je dobra stvar - kad je uzasna i neodgovorna.

Majka priroda se davno prestala brinuti za reprodukciju ljudske vrste - tu ulogu preuzela je medicina. Okrutne stvari poput prirodnog odabira sve manje dolaze do izrazaja medicine radi, i koliko god to s jedne strane bio napredak, s druge je veliki minus jer u gene poolu ostaje materijal koji je los (vidi link gore). Mislim da bi ovdje trebalo spomenuti Idiocracy - film koji nisam gledala, ali mi je preprican i cini mi se da dobro pogadja poantu price o medicini, reprodukciji i tome da je kolicina inteligencije na Zemlji zaista konstantna, a broj ljudi raste.

Usporedba sex orijentacije i manicne depresije je potpuno promasena - kao prvo, sex orijentacija nije izbor kao ni bipolarni poremecaj, ali nije niti bolest, za razliku od bipolarnog. Bitnije - to sto netko voli osobu istog spola nikog drugog nece povrijediti, dok manicno-depresivna osoba moze predstavljati opasnost za sebe i okolinu.

I na kraju - zasto zaboga toliko forsiranje svih u neke predefinirane okvire koji se zapravo nikog ne ticu niti kome stete? Tako svejedno da li netko "bira biti gay/crn/zensko/kratkovidan/mrsav/visok1.75/ateist" ili " jednostavno je gay/crn/zensko/kratkovidan/mrsav/visok1.75/ateist" - to nikome ne steti niti koga ugrozava, zasto bi se to zeljelo ili trebalo mijenjati samo zato da se moze ukalupiti u standard? Tko si je na kraju krajeva uzeo za pravo postaviti standard?

Meni su razlicitosti prekrasne. Ali ono sto ne mogu razumijeti niti zelim prihvatiti je da netko zbog toga sto "ne voli sve sto mladi vole" nema ista prava, da je prisiljen osjecati se lose u svojoj kozhi zbog toga, da bude napadan, vrijedjan, pretucen. Da je prisiljen braniti se zbog toga sto eto ima jedno oko plavo, a drugo smedje pa mu svako malo netko kaze: ma cuj, super je to meni i drago mi je da si ti sretan s tim, dobri smo si mi i to, sta ne bi bili.. Ali cuj, da ipak nabavis lece u jednoj boji? :/
Crazylamb1 (napisa):

greeneyes (napisa):
To da se necija spolna orijentacija smatra bolescu ili odabirom samo pokazuje netoleranciju i primitivizam nase sredine i meni se osobno prilicno gadi. Zasto bi trebalo 'popravljati' koga osoba voli (sto je i odgovor na pitanje da li bih uzela tabletu - ne, kad nista ne treba mijenjati).


Dobro, meni nije "gadno" hoce li netko smatrati spolnu orijentaciju bolescu ili odabirom - meni je gadno sto smatraju da osobe upravo zbog svoje spolne orijentacije ne zasluzuju jednaka prava kao i svi ostali, i sto ih se diskriminira na svakom koraku. Mozes ti to nazvati poremecajem/mutacijom od uobicajene heteroseksualne orijentacije - ali to i dalje ne znaci da je u tome nesto LOSE. Nema nikakvih negativnih posljedica. A za izbor - boli mene briga je li netko BIRA biti s osobama ovog ili onog spola iz nekog svog razloga ili mu je to urodjeno ili nesto trece, dok god to nije osoba s kojom sam JA u vezi. Samo tad me zanimaju detalji. Tako da ni taj stav nije bitan. Ono sto se MENI gadi je to da dosta ljudi smatra da je homoseksualnost bolest ili izbor i zbog TOGA diskriminiraju osobe homoseksualne (pa i biseksualne) orijentacije, iako za to zbilja nemaju opravdan razlog.


Bolje receno od ovog mog, al zurilo mi se na posao pa je zato ostalo na 'gadi mi se'. Wink

Tygy - slobodno se uvrijedi, ali tvoji stavovi su prestrasni. Kazes da ne gledas drugacije na gay ljude, ali smatras da se trebaju lijeciti i da su bolesni. Po meni je to ekstremno licemjerno!

Reprodukcija vrste? Ko da ce x% (mislim da je x < 10 prema ovome ) gay populacije to promijeniti. Na kraju krajeva sex reprodukcije radi dovodi do naslova u novimama tipa: Tek joj je 35, nezaposlena, muz na burzi, ali ima vec 10 djece i rade na novome, brzo, dajte ljudima medalje i dignite spomenike link ! Meni je prepreprestrasno da se na to gleda kao na uspjeh i kao da je dobra stvar - kad je uzasna i neodgovorna.

Majka priroda se davno prestala brinuti za reprodukciju ljudske vrste - tu ulogu preuzela je medicina. Okrutne stvari poput prirodnog odabira sve manje dolaze do izrazaja medicine radi, i koliko god to s jedne strane bio napredak, s druge je veliki minus jer u gene poolu ostaje materijal koji je los (vidi link gore). Mislim da bi ovdje trebalo spomenuti Idiocracy - film koji nisam gledala, ali mi je preprican i cini mi se da dobro pogadja poantu price o medicini, reprodukciji i tome da je kolicina inteligencije na Zemlji zaista konstantna, a broj ljudi raste.

Usporedba sex orijentacije i manicne depresije je potpuno promasena - kao prvo, sex orijentacija nije izbor kao ni bipolarni poremecaj, ali nije niti bolest, za razliku od bipolarnog. Bitnije - to sto netko voli osobu istog spola nikog drugog nece povrijediti, dok manicno-depresivna osoba moze predstavljati opasnost za sebe i okolinu.

I na kraju - zasto zaboga toliko forsiranje svih u neke predefinirane okvire koji se zapravo nikog ne ticu niti kome stete? Tako svejedno da li netko "bira biti gay/crn/zensko/kratkovidan/mrsav/visok1.75/ateist" ili " jednostavno je gay/crn/zensko/kratkovidan/mrsav/visok1.75/ateist" - to nikome ne steti niti koga ugrozava, zasto bi se to zeljelo ili trebalo mijenjati samo zato da se moze ukalupiti u standard? Tko si je na kraju krajeva uzeo za pravo postaviti standard?

Meni su razlicitosti prekrasne. Ali ono sto ne mogu razumijeti niti zelim prihvatiti je da netko zbog toga sto "ne voli sve sto mladi vole" nema ista prava, da je prisiljen osjecati se lose u svojoj kozhi zbog toga, da bude napadan, vrijedjan, pretucen. Da je prisiljen braniti se zbog toga sto eto ima jedno oko plavo, a drugo smedje pa mu svako malo netko kaze: ma cuj, super je to meni i drago mi je da si ti sretan s tim, dobri smo si mi i to, sta ne bi bili.. Ali cuj, da ipak nabavis lece u jednoj boji? Ehm?



_________________
Am I so different from you
Now does it scare you that I'm able to discern
What to love and what to burn..
Don't judge what you don't understand..

// Disturbed: Fear
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 17:18 sri, 4. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zašto da/ne? I biste li vi da ste gay uzeli tableticu?

Da jesam bih uzela tabletu, jer i kad bi bila gay, sumnjam da bi moji "prestrašni" stavovi bili drukčiji. Zašto bih uzela tabletu? Zato jer i to treba probat... :)
Zašto ne? Jasno da ak ko strejt nemrem nać partnera koji me voli i poštuje i kojeg privlačim...i koji me privlači i kojeg ja volim i poštujem... skinula bih se s tableta da si proširim skup potencijalnih za sretan život.
Zašto da/ne? I biste li vi da ste gay uzeli tableticu?

Da jesam bih uzela tabletu, jer i kad bi bila gay, sumnjam da bi moji "prestrašni" stavovi bili drukčiji. Zašto bih uzela tabletu? Zato jer i to treba probat... Smile
Zašto ne? Jasno da ak ko strejt nemrem nać partnera koji me voli i poštuje i kojeg privlačim...i koji me privlači i kojeg ja volim i poštujem... skinula bih se s tableta da si proširim skup potencijalnih za sretan život.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 19:53 sri, 4. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Melkor i greeneyes - da ne komentiram pojedinacno, slazem se u potpunosti...

A tygy, tygy..hehe znam da ti imas svoje stavove..i unatoc njima prihvatas nas sve kakvi god bili... sto je interesantno, definitivno.

Ali nikako ne mogu shvatiti te tvoje stavove. Recimo...po pitanju reprodukcije... recimo da saznas da decko s kojim si u vezi godinama ne moze imati djecu. Volis ga, sve super, ali jednostavno - sterilan je. Kako seks sluzi prvenstveno za reprodukciju, trebalo bi da ti shvatis da on ne ispunjava potrebne kriterije i krenes dalje u potragu za "prikladnijim" kandidatom.

Dalje... zamisli par koji su recimo u braku (recimo heteroseksualni) i ne ZELE imati djecu. Oni su isto tako trazili ljubav/intimu u drugima i nasli to sa svojim partnerom/icom bez obzira sto je reprodukcija upravo ono sto oni ne zele.

A s trece strane mozemo imati homoseksualni par u bilo kojoj od vec navedenih situacija ili pak u novoj situaciji - da zele imati djecu, i imaju je putem umjetne oplodnje, donacije sperme, surogat majke, usvajanja, itd.

Gdje je problem u BILO KOJOJ od navedenih situacija? Osobe se vole, ne skode nikome, sve super... zasto BILO STO mijenjati?

Stvarno mi nije jasno. Nebitno mi je je li to smatras "ocito bolesnim stanjem" ili ne... mozes SVE prethodne osobe smatrati bolesnima jer na neki nacin "remete" taj reprodukcijski dio zivota (fizicki su ograniceni, nemaju zelju, ili pak koriste umjetne/medicinske metode za reprodukciju). Ali ne vidim zasto bi nuzno morali reci da bi trebalo da sve te osobe postanu "normalne" u smislu da budu u heteroseksualnim, prirodno reproduktivnim vezama.

A po pitanju tableta - ok, recimo da si gay, i odlucis, ajd idem probat da vidim kako je, pa ak mi se ne svidi ili nesto, mogu "prestati"... to razumijem. Ali ne vidim zasto povlacis paralelu za "skup potencijalnih za sretan zivot". Hocu reci - zvuci mi kao da mislis da bi gay osoba na tim tabletama teze nasla partnera suprotnog spola nego osoba koja je "prirodno" straight, i kao, eto, ako ni to ne uspije onda "odobravas" da se vrati svojim "gay navikama". Ne znam koliko si upucena, ali pogotovo na nasim prostorima, puno je teze naci istospolnog partnera nego suprotnospolnog... tako da, ako ti ne uspijeva sa nalezenjem partnera suprotnog spola, bez obzira na orijentaciju, ne znaci da ces lakse naci nekog istog spola...

Nadalje, ja ne bih da uzimam droge/tablete ili nesto da mijenjam SEBE...jer kao sto su tvoji stavovi dio tebe, tako je i tvoja seksualna orijentacija dio tebe... i uzimanje tableta da se to promijeni mi je nekako... "bolesno". Kao da netko uzme tabletu da promijeni svoju nacionalnu pripadnost i kulturu, a recimo da je to velik dio njega, i mijenjajuci to, mijenja veliki dio sebe, i to vise nije ista osoba.

Tako ja to vidim. Ali rasprava je naravno dobrodosla - mozda netko ponesto i nauci iz svega. :)
Melkor i greeneyes - da ne komentiram pojedinacno, slazem se u potpunosti...

A tygy, tygy..hehe znam da ti imas svoje stavove..i unatoc njima prihvatas nas sve kakvi god bili... sto je interesantno, definitivno.

Ali nikako ne mogu shvatiti te tvoje stavove. Recimo...po pitanju reprodukcije... recimo da saznas da decko s kojim si u vezi godinama ne moze imati djecu. Volis ga, sve super, ali jednostavno - sterilan je. Kako seks sluzi prvenstveno za reprodukciju, trebalo bi da ti shvatis da on ne ispunjava potrebne kriterije i krenes dalje u potragu za "prikladnijim" kandidatom.

Dalje... zamisli par koji su recimo u braku (recimo heteroseksualni) i ne ZELE imati djecu. Oni su isto tako trazili ljubav/intimu u drugima i nasli to sa svojim partnerom/icom bez obzira sto je reprodukcija upravo ono sto oni ne zele.

A s trece strane mozemo imati homoseksualni par u bilo kojoj od vec navedenih situacija ili pak u novoj situaciji - da zele imati djecu, i imaju je putem umjetne oplodnje, donacije sperme, surogat majke, usvajanja, itd.

Gdje je problem u BILO KOJOJ od navedenih situacija? Osobe se vole, ne skode nikome, sve super... zasto BILO STO mijenjati?

Stvarno mi nije jasno. Nebitno mi je je li to smatras "ocito bolesnim stanjem" ili ne... mozes SVE prethodne osobe smatrati bolesnima jer na neki nacin "remete" taj reprodukcijski dio zivota (fizicki su ograniceni, nemaju zelju, ili pak koriste umjetne/medicinske metode za reprodukciju). Ali ne vidim zasto bi nuzno morali reci da bi trebalo da sve te osobe postanu "normalne" u smislu da budu u heteroseksualnim, prirodno reproduktivnim vezama.

A po pitanju tableta - ok, recimo da si gay, i odlucis, ajd idem probat da vidim kako je, pa ak mi se ne svidi ili nesto, mogu "prestati"... to razumijem. Ali ne vidim zasto povlacis paralelu za "skup potencijalnih za sretan zivot". Hocu reci - zvuci mi kao da mislis da bi gay osoba na tim tabletama teze nasla partnera suprotnog spola nego osoba koja je "prirodno" straight, i kao, eto, ako ni to ne uspije onda "odobravas" da se vrati svojim "gay navikama". Ne znam koliko si upucena, ali pogotovo na nasim prostorima, puno je teze naci istospolnog partnera nego suprotnospolnog... tako da, ako ti ne uspijeva sa nalezenjem partnera suprotnog spola, bez obzira na orijentaciju, ne znaci da ces lakse naci nekog istog spola...

Nadalje, ja ne bih da uzimam droge/tablete ili nesto da mijenjam SEBE...jer kao sto su tvoji stavovi dio tebe, tako je i tvoja seksualna orijentacija dio tebe... i uzimanje tableta da se to promijeni mi je nekako... "bolesno". Kao da netko uzme tabletu da promijeni svoju nacionalnu pripadnost i kulturu, a recimo da je to velik dio njega, i mijenjajuci to, mijenja veliki dio sebe, i to vise nije ista osoba.

Tako ja to vidim. Ali rasprava je naravno dobrodosla - mozda netko ponesto i nauci iz svega. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 20:49 sri, 4. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Sta ne rade na tableti koja mijenja boju kose u onako kecap crvenu ili ljubicastu ili trava-zelenu?[/quote]
Ja sam za to! Prvo bih probala ljubičastu...


U principu se slažem i sa Crazylamb1 i sa greeneyes, ali naglasila bih Melkorov post jer je lijepo proširio primjer. Sa svakom od stvari koje je naveo neki ljudi imaju problema. Treba educirati one kojima smeta sve što se ne poklapa s nekim njihovim poimanjima "normalnog", a ne pokušavati "izlječiti" ljude s kojima je sve u redu.

Citiram jer je lijepa izjava s kojom se u potpunosti slažem :) :
[quote]Meni su razlicitosti prekrasne.[/quote]
Citat:
Sta ne rade na tableti koja mijenja boju kose u onako kecap crvenu ili ljubicastu ili trava-zelenu?

Ja sam za to! Prvo bih probala ljubičastu...


U principu se slažem i sa Crazylamb1 i sa greeneyes, ali naglasila bih Melkorov post jer je lijepo proširio primjer. Sa svakom od stvari koje je naveo neki ljudi imaju problema. Treba educirati one kojima smeta sve što se ne poklapa s nekim njihovim poimanjima "normalnog", a ne pokušavati "izlječiti" ljude s kojima je sve u redu.

Citiram jer je lijepa izjava s kojom se u potpunosti slažem Smile :
Citat:
Meni su razlicitosti prekrasne.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
teja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 07. 2006. (15:34:28)
Postovi: (14A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
29 = 35 - 6
Lokacija: zg-ma and back

PostPostano: 20:58 sri, 4. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

kad smo kod reprodukcije, jedna prigodna :D

http://www.youtube.com/watch?v=U0kJHQpvgB8
kad smo kod reprodukcije, jedna prigodna Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=U0kJHQpvgB8


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 21:01 sri, 4. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="teja"]kad smo kod reprodukcije, jedna prigodna :D

http://www.youtube.com/watch?v=U0kJHQpvgB8[/quote]

Haha jel to za Tygy? :P

Uvijek mi je bilo smijesno gledati onu djecu da pjevaju "every sperm is sacred". Totalno...pogresno/ironicno. Hahaha :lol:
teja (napisa):
kad smo kod reprodukcije, jedna prigodna Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=U0kJHQpvgB8


Haha jel to za Tygy? Razz

Uvijek mi je bilo smijesno gledati onu djecu da pjevaju "every sperm is sacred". Totalno...pogresno/ironicno. Hahaha Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 23:49 sri, 4. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tygy"]Al, evo sličnog primjera... manična depresija. To bi s današnjom medicinom bila savršena bolest koju treba njegovat u sebi... Kad si u fazi manije, poletan si, sretan, energičan, u nekoj stvaralačkoj fazi, mozak radi punom parom, možeš sve i uspjevaš više.... a onda kad dode pad-tj. depresija...e onda samo dobra doza antidepresiva i miran.
Što bi rezultiralo da ti je život ili miran ili euforičan...i hepi si skroz!
I, zaš takav život nebi bio osoban odabir? Zaš se "zahtjeva" na lječenju? Umjetnici s maničnom depresijom stvaraju čuda u maniji... To bi za njih bila savršena bolest! koju ne bi trebali lječiti... a u fazi depre "skupljaju" materjale za fazu manije.... :)[/quote]
Oprosti na komentaru, ali ovo nema nikakve veze sa stvarnim svijetom. Niti se bipolarni poremećaj manifestira ovako kako si opisala (npr. u fazi manije pacijent nije sposoban zadržati dovoljno koncentracije da završi rečenicu tako da nekakva stvaralačka faza ili hiperproduktivnost nije niti moguća u takvom stanju), niti ono što mi zovemo [i]momentima[/i] genijalnosti nema veze niti sa manijom, niti depresijom niti ičim drugim osim mjesecima, a često i godinama rada, a vrlo često je i podložno kontekstu u kojem promatramo određeno djelo.

Tvrdnja da umjetnici s maničnom depresijom stvaraju čuda u fazi manije je ista kao i tvrdnja da umjetnici stvaraju čuda pod utjecajem droga - oboje je ne samo pogrešno razmišljanje, nego i opasno.
Tygy (napisa):
Al, evo sličnog primjera... manična depresija. To bi s današnjom medicinom bila savršena bolest koju treba njegovat u sebi... Kad si u fazi manije, poletan si, sretan, energičan, u nekoj stvaralačkoj fazi, mozak radi punom parom, možeš sve i uspjevaš više.... a onda kad dode pad-tj. depresija...e onda samo dobra doza antidepresiva i miran.
Što bi rezultiralo da ti je život ili miran ili euforičan...i hepi si skroz!
I, zaš takav život nebi bio osoban odabir? Zaš se "zahtjeva" na lječenju? Umjetnici s maničnom depresijom stvaraju čuda u maniji... To bi za njih bila savršena bolest! koju ne bi trebali lječiti... a u fazi depre "skupljaju" materjale za fazu manije.... Smile

Oprosti na komentaru, ali ovo nema nikakve veze sa stvarnim svijetom. Niti se bipolarni poremećaj manifestira ovako kako si opisala (npr. u fazi manije pacijent nije sposoban zadržati dovoljno koncentracije da završi rečenicu tako da nekakva stvaralačka faza ili hiperproduktivnost nije niti moguća u takvom stanju), niti ono što mi zovemo momentima genijalnosti nema veze niti sa manijom, niti depresijom niti ičim drugim osim mjesecima, a često i godinama rada, a vrlo često je i podložno kontekstu u kojem promatramo određeno djelo.

Tvrdnja da umjetnici s maničnom depresijom stvaraju čuda u fazi manije je ista kao i tvrdnja da umjetnici stvaraju čuda pod utjecajem droga - oboje je ne samo pogrešno razmišljanje, nego i opasno.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 0:58 čet, 5. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tygy"]Al, evo sličnog primjera... manična depresija. To bi s današnjom medicinom bila savršena bolest koju treba njegovat u sebi... Kad si u fazi manije, poletan si, sretan, energičan, u nekoj stvaralačkoj fazi, mozak radi punom parom, možeš sve i uspjevaš više.... a onda kad dode pad-tj. depresija...e onda samo dobra doza antidepresiva i miran.
Što bi rezultiralo da ti je život ili miran ili euforičan...i hepi si skroz!
I, zaš takav život nebi bio osoban odabir? Zaš se "zahtjeva" na lječenju? Umjetnici s maničnom depresijom stvaraju čuda u maniji... To bi za njih bila savršena bolest! koju ne bi trebali lječiti... a u fazi depre "skupljaju" materjale za fazu manije.... :)[/quote]

Manični nisu samo sretni i energični, i smanjene su kritičnosti - pa npr. potroše hrpu para, i ta sreća je često neprikladna, zamisli da ti manična osoba treba izrazit neko žaljenje. Tipično se javljaju i ovi problemi koncentracije koje je goranm spomenuo.. Može li takvo stanje dovesti do umjetničkog čuda, ne znam, možda i može.
Inače, ne "zahtjeva" se na liječenju, odnosno nema prisilnog liječenja dok god osoba nije opasna za sebe ili okolinu.

Što se teme tiče, zanimljivo mi je ovo pitanje da ste u vezi s nekim tko uzima te tablete - ali čini mi se da sličan "problem" možeš i inače izmisliti, "pa ona mene voli samo zato što joj je mozak/kemija u mozgu posložena tako da je hetero" :lol:
A za sumnju u takav "lijek", ne bih reko da je tolko nemoguć, postojali su (i vjerojatno još uvijek postoje) dosta uspješni psihološki tretmani za uklanjanje privlačnosti prema istom spolu, i nešto manje uspješni za izazivanje privlačnosti prema suprotnom spolu. Ali čini mi se da bi nam korisniji bio "lijek" za homofobiju..
Tygy (napisa):
Al, evo sličnog primjera... manična depresija. To bi s današnjom medicinom bila savršena bolest koju treba njegovat u sebi... Kad si u fazi manije, poletan si, sretan, energičan, u nekoj stvaralačkoj fazi, mozak radi punom parom, možeš sve i uspjevaš više.... a onda kad dode pad-tj. depresija...e onda samo dobra doza antidepresiva i miran.
Što bi rezultiralo da ti je život ili miran ili euforičan...i hepi si skroz!
I, zaš takav život nebi bio osoban odabir? Zaš se "zahtjeva" na lječenju? Umjetnici s maničnom depresijom stvaraju čuda u maniji... To bi za njih bila savršena bolest! koju ne bi trebali lječiti... a u fazi depre "skupljaju" materjale za fazu manije.... Smile


Manični nisu samo sretni i energični, i smanjene su kritičnosti - pa npr. potroše hrpu para, i ta sreća je često neprikladna, zamisli da ti manična osoba treba izrazit neko žaljenje. Tipično se javljaju i ovi problemi koncentracije koje je goranm spomenuo.. Može li takvo stanje dovesti do umjetničkog čuda, ne znam, možda i može.
Inače, ne "zahtjeva" se na liječenju, odnosno nema prisilnog liječenja dok god osoba nije opasna za sebe ili okolinu.

Što se teme tiče, zanimljivo mi je ovo pitanje da ste u vezi s nekim tko uzima te tablete - ali čini mi se da sličan "problem" možeš i inače izmisliti, "pa ona mene voli samo zato što joj je mozak/kemija u mozgu posložena tako da je hetero" Laughing
A za sumnju u takav "lijek", ne bih reko da je tolko nemoguć, postojali su (i vjerojatno još uvijek postoje) dosta uspješni psihološki tretmani za uklanjanje privlačnosti prema istom spolu, i nešto manje uspješni za izazivanje privlačnosti prema suprotnom spolu. Ali čini mi se da bi nam korisniji bio "lijek" za homofobiju..



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 1:00 čet, 5. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

mene niko ne kuži.... :(
meni je nekako prirodno da ako je čovjek svejed-jede i meso i povrće... pa su mi čudovati vegetarijanci (nisam protiv njih- al neka me ne uvjeravaju da je to prirodno...da čovjek živi na algama npr...)
prirodno mi je da je sex za reprodukciju -pa je ok težiti ka tome...tj da spolna orjentacija bude orjentacija u tom smjeru... i da bi te trebao privalčiti onaj spol koji bi to bar teoretski mogao izvesti

Ali, 100 ljudi 100 čudi! I teško da mogu i bit protiv različitosti, i kad sam sama čudnovata biljka....
Ak si sretan i ne činiš nikome nažao.... na pravom si putu
Dvije žene (ili muškaraca) definitivno mogu pružiti kvalitetniji i sigurniji dom djeci nego nesretni hetero par!
Al sam protiv promoviranja!!!!!!!
JEl ja dodem tu na forum il radim li paradu da vam svima objasnim svou sex orjentaciju? jel želim da široke mase komentiraju moje sex navike...?
napisala sam ˇočito bolesno stanjeˇ jer je prva crazylamb upitala za hipotetskku tabletu...pa se na to odnosi očito... u članku je to manjak hormona sreće...što je kao nedostatatak koji bi se kao lječio tabletom...zato ovo bolesno... a što se mene tiče jest stanje uma
A toliko sam puta visila u onom Globalu (okupljalište gay populacije) da prema uzorku mogu ustvrdit da je više tužnih životnih priča nego mirnih i pozitivnih primjera... a ne tužnih zato kaj su neprihvaćeni kao takvi od ove primitivne sredine nego tužnih životnih...pa mi se čini da je druženje s sebi sličnima linija manjeg otpora... a istog spola jer...hm... ako ste ikad bili na lejdis-najtu... onda znate da je u muškom wc-u jedina nakupina žena.!
Čast iznimkama!
Bravo za sve sretne parove!
Bravo za sve ljude koji su sretni i mirni!
Al opet ponavljam... da sam gay, jedva bi dočekala tu tabletu!!!! Jer, volim popravljat sve na sebi ako se da popravit... Sumnjam da bi mogla bit sretna s osobom za koju osobno smatram da nije normalno što me privlači... ovo vrijedi i da se palim na konje... tražila bih uzrok zašto i ako je moguće sredit to, sredila bih.
Moj izbor je to!
Proširivanje skupa crazylamb nije prelazak u drugi nego proširivanje postojećeg!!!
I, da, ne tr3eba ovo uspoređivati s maničnom depresijom- slažem se u potpunosti...ali... hehe :)
mene niko ne kuži.... Sad
meni je nekako prirodno da ako je čovjek svejed-jede i meso i povrće... pa su mi čudovati vegetarijanci (nisam protiv njih- al neka me ne uvjeravaju da je to prirodno...da čovjek živi na algama npr...)
prirodno mi je da je sex za reprodukciju -pa je ok težiti ka tome...tj da spolna orjentacija bude orjentacija u tom smjeru... i da bi te trebao privalčiti onaj spol koji bi to bar teoretski mogao izvesti

Ali, 100 ljudi 100 čudi! I teško da mogu i bit protiv različitosti, i kad sam sama čudnovata biljka....
Ak si sretan i ne činiš nikome nažao.... na pravom si putu
Dvije žene (ili muškaraca) definitivno mogu pružiti kvalitetniji i sigurniji dom djeci nego nesretni hetero par!
Al sam protiv promoviranja!!!!!!!
JEl ja dodem tu na forum il radim li paradu da vam svima objasnim svou sex orjentaciju? jel želim da široke mase komentiraju moje sex navike...?
napisala sam ˇočito bolesno stanjeˇ jer je prva crazylamb upitala za hipotetskku tabletu...pa se na to odnosi očito... u članku je to manjak hormona sreće...što je kao nedostatatak koji bi se kao lječio tabletom...zato ovo bolesno... a što se mene tiče jest stanje uma
A toliko sam puta visila u onom Globalu (okupljalište gay populacije) da prema uzorku mogu ustvrdit da je više tužnih životnih priča nego mirnih i pozitivnih primjera... a ne tužnih zato kaj su neprihvaćeni kao takvi od ove primitivne sredine nego tužnih životnih...pa mi se čini da je druženje s sebi sličnima linija manjeg otpora... a istog spola jer...hm... ako ste ikad bili na lejdis-najtu... onda znate da je u muškom wc-u jedina nakupina žena.!
Čast iznimkama!
Bravo za sve sretne parove!
Bravo za sve ljude koji su sretni i mirni!
Al opet ponavljam... da sam gay, jedva bi dočekala tu tabletu!!!! Jer, volim popravljat sve na sebi ako se da popravit... Sumnjam da bi mogla bit sretna s osobom za koju osobno smatram da nije normalno što me privlači... ovo vrijedi i da se palim na konje... tražila bih uzrok zašto i ako je moguće sredit to, sredila bih.
Moj izbor je to!
Proširivanje skupa crazylamb nije prelazak u drugi nego proširivanje postojećeg!!!
I, da, ne tr3eba ovo uspoređivati s maničnom depresijom- slažem se u potpunosti...ali... hehe Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:56 čet, 5. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajde, dok cekam da mi se jedan server probudi, da se i ja malo zabavim...

Ja sam isto bio u Globalu, i to na [i]girls-only[/i] nightu (jedino musko koje su pustili tamo te veceri - imam debelu znjoru kod lez aktivistica), sto me cini zenom jednako kako tebe posjet Globalu cini [i]gay[/i]-friendly osobom. :lol:

Necu te pilati po ocitim promasajima koje pises. Time se drugi dovoljno (mozda i previse) bave.

Meni je zanimljiv taj tvoj argument "prirodnosti" (inace cest medju homofobima, a pogotovo - ironije li! (v. tocku 6) - medju vjernicima). Evo, koristim priliku da pitam mozes li mi malo to objasniti. Evo sto me muci:
1. Umjesto da hodas/trcis/letis/plivas/pužeš/..., sjednes li ikada u tonu ili vise lima (auto, vlak, avion,...) koji posao kretanja obavi umjesto tebe pretvarajuci nadasve neprirodne preradjevine davno uginulih dinosaura u otrovne (i krajnje neprirodne) plinove koje onda ispusta u zrak koji i sama udises?
2. Jesi li ikada pojela nesto sto nisi sama ubrala ili ulovila ili barem nasla mrtvo na cesti (pardon, na zemlji/travi/...)?
3. Jesi li ikada dobila brlog ili hranu u zamjenu za prljavi papir (nikakve prehrambene/umjetnicke/... vrijednosti) obojan umjetnim bojama?
4. Hodas li okolo gola ili se ogrnes tudjim krznom/kožom/... ili, jos gore, nekakvim umjetnim materijalom?
5. Konzumiras li hranu iskljucivo sirovu?
6. Molis li za pomoc/srecu/... nevidljivo bice cije postojanje ne mozes provjeriti?
7. Smatras li da je ok da te "zaskoci" bilo koji muzjak koji je dovoljno jak da svlada i tebe i tvog trenutnog muzjaka (uz pretpostavku da imas decka)?
8. Smatras li da je moguce da se ikada udas?
...
A sada promisli koja su od tih ponasanja i prirodna (je l' te, ucestala u prirodi) i da ih ti prakticiras.

Secer na kraju, gdje si u prirodi vidjela zivotinju (ili biljku) da cita i pise po forumima koristeci plasticno-stakleno-metalne kutije pogonjene strujom koja gotovo nikad ne dolazi od munja (prirodni izvor)? Znam da se ljudi na forumima vole "castiti" slikovitim nazivima ("konju", "kravo",...), ali mislim da mozemo s poprilicnom sigurnoscu zakljuciti da su svi sudionici takvih rasprava ipak solidno covjekoliki.

Mogu cijeli disk DeGiorgija napuniti nabrajanjima ljudske (ne)prirodnosti, stvarima koje u prirodi neces vidjeti i koje ne-ljudske zivotinje i biljke nikada niti ne pomisle raditi.

I uz svu tu silnu neprirodnost u kojoj i sama nesumnjivo zdusno sudjelujes, zasto se pozivati se na "prirodnost" heteroseksualne orijentacije? (smije odgovoriti i neki drugi pobornik tog smijesnog "argumenta", a ne samo Tygy)

Da dovrsim pricu vrhunskom ironijom: homoseksualnost je itekako prirodna. Ne vjerujes? Evo, citaj [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexual_behavior_in_animals]kako to izgleda u zivotinjskom svijetu[/url]. Ili tebi zivotinje isto nisu "prirodne" (posebno bonobo majmuni)? :lol:

Usput, ako cemo se fokusirati na reprodukciju (kao da 7 milijardi ljudi na ovoj nasoj kugli nije i previse), evo [url=http://www.sciencedaily.com/releases/2007/09/070928215535.htm]kakve strashne posljedice ima odgajanje djece od strane lezbijskih parova[/url]. Djeca sretna i uspjesna, lezbijske majke prosjecno daleko zadovoljnije partnericama nego heteroseksualne majke partnerima,... prestrasno nesto, je l' da?

P.S. Udio crnaca u zatvorima u USA je visestruko veci nego u opcoj populaciji. Znaci li to da su crnci [i]a priori[/i] skloniji kriminalu od bijelaca (ili barem gluplji, pa ih se lakse uhvati)? Ili drustveni status i drugi drustveni faktori imaju na te statistike presudan utjecaj? A sad se vrati na "više tužnih životnih priča nego mirnih i pozitivnih primjera" i to upravo zato jer su diskriminirani, moraju se skrivati,...

P.P.S. @Crazylamb: Bih li uzeo tabletu? Kad bih s njom mogao postati bipsic (bisexualac), mozda cak i bih. Bedasto mi je da me muski ne zanimaju samo zato jer su muskarci, no moja heteroseksualnost, koliko god mi na sramotu bila, nije osobni izbor.

P.P.P.S. Mission accomplished! Server s pocetka ovog paragrafa se vratio zivotu! :D
Ajde, dok cekam da mi se jedan server probudi, da se i ja malo zabavim...

Ja sam isto bio u Globalu, i to na girls-only nightu (jedino musko koje su pustili tamo te veceri - imam debelu znjoru kod lez aktivistica), sto me cini zenom jednako kako tebe posjet Globalu cini gay-friendly osobom. Laughing

Necu te pilati po ocitim promasajima koje pises. Time se drugi dovoljno (mozda i previse) bave.

Meni je zanimljiv taj tvoj argument "prirodnosti" (inace cest medju homofobima, a pogotovo - ironije li! (v. tocku 6) - medju vjernicima). Evo, koristim priliku da pitam mozes li mi malo to objasniti. Evo sto me muci:
1. Umjesto da hodas/trcis/letis/plivas/pužeš/..., sjednes li ikada u tonu ili vise lima (auto, vlak, avion,...) koji posao kretanja obavi umjesto tebe pretvarajuci nadasve neprirodne preradjevine davno uginulih dinosaura u otrovne (i krajnje neprirodne) plinove koje onda ispusta u zrak koji i sama udises?
2. Jesi li ikada pojela nesto sto nisi sama ubrala ili ulovila ili barem nasla mrtvo na cesti (pardon, na zemlji/travi/...)?
3. Jesi li ikada dobila brlog ili hranu u zamjenu za prljavi papir (nikakve prehrambene/umjetnicke/... vrijednosti) obojan umjetnim bojama?
4. Hodas li okolo gola ili se ogrnes tudjim krznom/kožom/... ili, jos gore, nekakvim umjetnim materijalom?
5. Konzumiras li hranu iskljucivo sirovu?
6. Molis li za pomoc/srecu/... nevidljivo bice cije postojanje ne mozes provjeriti?
7. Smatras li da je ok da te "zaskoci" bilo koji muzjak koji je dovoljno jak da svlada i tebe i tvog trenutnog muzjaka (uz pretpostavku da imas decka)?
8. Smatras li da je moguce da se ikada udas?
...
A sada promisli koja su od tih ponasanja i prirodna (je l' te, ucestala u prirodi) i da ih ti prakticiras.

Secer na kraju, gdje si u prirodi vidjela zivotinju (ili biljku) da cita i pise po forumima koristeci plasticno-stakleno-metalne kutije pogonjene strujom koja gotovo nikad ne dolazi od munja (prirodni izvor)? Znam da se ljudi na forumima vole "castiti" slikovitim nazivima ("konju", "kravo",...), ali mislim da mozemo s poprilicnom sigurnoscu zakljuciti da su svi sudionici takvih rasprava ipak solidno covjekoliki.

Mogu cijeli disk DeGiorgija napuniti nabrajanjima ljudske (ne)prirodnosti, stvarima koje u prirodi neces vidjeti i koje ne-ljudske zivotinje i biljke nikada niti ne pomisle raditi.

I uz svu tu silnu neprirodnost u kojoj i sama nesumnjivo zdusno sudjelujes, zasto se pozivati se na "prirodnost" heteroseksualne orijentacije? (smije odgovoriti i neki drugi pobornik tog smijesnog "argumenta", a ne samo Tygy)

Da dovrsim pricu vrhunskom ironijom: homoseksualnost je itekako prirodna. Ne vjerujes? Evo, citaj kako to izgleda u zivotinjskom svijetu. Ili tebi zivotinje isto nisu "prirodne" (posebno bonobo majmuni)? Laughing

Usput, ako cemo se fokusirati na reprodukciju (kao da 7 milijardi ljudi na ovoj nasoj kugli nije i previse), evo kakve strashne posljedice ima odgajanje djece od strane lezbijskih parova. Djeca sretna i uspjesna, lezbijske majke prosjecno daleko zadovoljnije partnericama nego heteroseksualne majke partnerima,... prestrasno nesto, je l' da?

P.S. Udio crnaca u zatvorima u USA je visestruko veci nego u opcoj populaciji. Znaci li to da su crnci a priori skloniji kriminalu od bijelaca (ili barem gluplji, pa ih se lakse uhvati)? Ili drustveni status i drugi drustveni faktori imaju na te statistike presudan utjecaj? A sad se vrati na "više tužnih životnih priča nego mirnih i pozitivnih primjera" i to upravo zato jer su diskriminirani, moraju se skrivati,...

P.P.S. @Crazylamb: Bih li uzeo tabletu? Kad bih s njom mogao postati bipsic (bisexualac), mozda cak i bih. Bedasto mi je da me muski ne zanimaju samo zato jer su muskarci, no moja heteroseksualnost, koliko god mi na sramotu bila, nije osobni izbor.

P.P.P.S. Mission accomplished! Server s pocetka ovog paragrafa se vratio zivotu! Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 5:31 čet, 5. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

No dobro!
Napadnuta sam, al mogla sam to i očekivat. Nažalost, nisam homofob i crazylamb to može potvrdit.(a, nisam ni vjernik :) )
Samo jadna stvar: (dvije)
Na krdo kobila samo je jedan rasplodni pastuh... jasno da ima više konja(muških) al oni neće moć sijat svoje gene (kao zakon jačeg) dok se ovom neš ne dogodi pa će ga (opet najjači) zamijenit. Ostali imaju potrebe. I evo ti gay konja. Istina-prirodno.
Ružno bi bilo reć da su to tehnološki višak za reprodukciju.
Kod ljudi definitivno nije tak jednostavno. Gledala sam nedavno priču o gay transeksiću koji je to postao nakon što je silovan od strane majci bliske muške osobe u dobi od 9.(i ovo nije izdvojeni slučaj)
Sad si ne može pomoć, to su posljedice traume i treba ga prihvatit kao takvog. Ja ga prva prihvaćam. Al neka mi nitko ne kaže da je to ok... ko da je izgubio noge u prometnoj pa je ok kaj je sad u kolicima.(osobni izbor :) )Bi li on hipotetsku tabletu? Kaj je najbolje, brijem da nebi... a nove noge bi ziher uzeo.... to je također način razmišljanja koji mi nije ok. I onda mi još takvi ljudi paradiraju... Pustite nas na miru, mi smo jedino ovako sretn!
wtf

P.S. Rado bih da me zaskoči mužjak koji bi mogao savladati mene i mog dečka hahahahahaha :) Ja sam za! Poštujem zakon jačega! hahahahahah Samo, neka je poštena borba! Možda bih se i udala za njega... Samo kaj. kod ljudi nije bitna snaga (fizička)... Malo je kompliciraniji taj zakon jačega! Tu vsego si ti daleko poželjnija muška osoba od snagatora.... hehe
No dobro!
Napadnuta sam, al mogla sam to i očekivat. Nažalost, nisam homofob i crazylamb to može potvrdit.(a, nisam ni vjernik Smile )
Samo jadna stvar: (dvije)
Na krdo kobila samo je jedan rasplodni pastuh... jasno da ima više konja(muških) al oni neće moć sijat svoje gene (kao zakon jačeg) dok se ovom neš ne dogodi pa će ga (opet najjači) zamijenit. Ostali imaju potrebe. I evo ti gay konja. Istina-prirodno.
Ružno bi bilo reć da su to tehnološki višak za reprodukciju.
Kod ljudi definitivno nije tak jednostavno. Gledala sam nedavno priču o gay transeksiću koji je to postao nakon što je silovan od strane majci bliske muške osobe u dobi od 9.(i ovo nije izdvojeni slučaj)
Sad si ne može pomoć, to su posljedice traume i treba ga prihvatit kao takvog. Ja ga prva prihvaćam. Al neka mi nitko ne kaže da je to ok... ko da je izgubio noge u prometnoj pa je ok kaj je sad u kolicima.(osobni izbor Smile )Bi li on hipotetsku tabletu? Kaj je najbolje, brijem da nebi... a nove noge bi ziher uzeo.... to je također način razmišljanja koji mi nije ok. I onda mi još takvi ljudi paradiraju... Pustite nas na miru, mi smo jedino ovako sretn!
wtf

P.S. Rado bih da me zaskoči mužjak koji bi mogao savladati mene i mog dečka hahahahahaha Smile Ja sam za! Poštujem zakon jačega! hahahahahah Samo, neka je poštena borba! Možda bih se i udala za njega... Samo kaj. kod ljudi nije bitna snaga (fizička)... Malo je kompliciraniji taj zakon jačega! Tu vsego si ti daleko poželjnija muška osoba od snagatora.... hehe


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 5:50 čet, 5. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tygy"]Sad si ne može pomoć, to su posljedice traume i treba ga prihvatit kao takvog.[/quote]
Da mi je znati samo tko to dijagnosticira homoseksualnost kao posljedicu traume...
Tygy (napisa):
Sad si ne može pomoć, to su posljedice traume i treba ga prihvatit kao takvog.

Da mi je znati samo tko to dijagnosticira homoseksualnost kao posljedicu traume...



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 8:01 čet, 5. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]mene niko ne kuži....[/quote]
[quote]Napadnuta sam, al mogla sam to i očekivat.[/quote]

Malo mi je licemjerno ovo pisati ispred postova u kojima nastavljaš objašnjavati kako je homoseksualnost bolest ili posljedica traume, uspoređuješ je s maničnom depresijom da ne idem u prenošenje tvojih slikovitih primjera prirodnosti i neprirodnosti.

Hint : Tebi su komentari na tvoje izjave smetali, a ne misliš da bi možda gay osobe mogle biti povrijeđene kad im kažeš da su bolesne i neprirodne?
Citat:
mene niko ne kuži....

Citat:
Napadnuta sam, al mogla sam to i očekivat.


Malo mi je licemjerno ovo pisati ispred postova u kojima nastavljaš objašnjavati kako je homoseksualnost bolest ili posljedica traume, uspoređuješ je s maničnom depresijom da ne idem u prenošenje tvojih slikovitih primjera prirodnosti i neprirodnosti.

Hint : Tebi su komentari na tvoje izjave smetali, a ne misliš da bi možda gay osobe mogle biti povrijeđene kad im kažeš da su bolesne i neprirodne?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 9:59 čet, 5. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

aaaaaaaaaa
ovo baš za tog gay transeksualca je i rečeno u prilogu i njemu je to skroz jasno da je sve počelo od tog i zbog tog događaja-sam je to reko
homoseksualnost ne smatram posljedicom isključivo traumatičnih iskustava(razni faktori, geni...bla bla mogu utjecat na to...čak i odgoj)
homoseksualnost mogu pojmit kao prirodnu (?) jer postoji i u životinjskom svijetu...ali kao u primjeru s konjima i jedino tako. neprirodno je ne težiti ka boljem(?) iako je upitno što je bolje za neku osobu..i s tm se slažem
družim se s njima i imam dobre prijatelje koji su gey -ali i svi znaju da bi većinu ipak sterala prvo na psihijatriju, pa ak to prođu i ostanu gey- sve 5! (asocijacija red carpet) i nije to jedina skupina za koju ne volim da se promovira! To je moj stav!
Rekoh već da se šalim oko usporedbe s maničnom depresijom---ali opet hehe! :)
samo sam htjela izjasnit se(što već jesam) da sam za hipotetički ljek kad bih bila gay.
i sry ako sam nekog povrijedila sa svojim načinom razmišljanja...
a opet, da vidim bilo koji oblik diskriminacije nekog tko je gay... prva bih stala u obranu te osobe i napala napadača... jer sam protiv i diskriminacije...iako imam ovakav način razmišljanja, smatram da je to moje osobno pravo kao što je osobno pravo bit gay
A čovjeka cijenim ko čovjeka i ne zanima me kaj doma radi u svojoj intimi osim ak ta intima nije i moja :) Al ak s tom intimom ideš van... i pitaš za tuđe mišljenje, onda budi ziher da nećeš uvijek naletit na odobravanje. (svi imamo nešto što većina ne odobrava...bar se nadam) I to je sve!
Malo sam banalna... takva sam! Prihvati :) ne radim nikome ništa nažao :) samo pričam-pišem---al prestat ću ako se neko nađe uistinu uvrijeđen
aaaaaaaaaa
ovo baš za tog gay transeksualca je i rečeno u prilogu i njemu je to skroz jasno da je sve počelo od tog i zbog tog događaja-sam je to reko
homoseksualnost ne smatram posljedicom isključivo traumatičnih iskustava(razni faktori, geni...bla bla mogu utjecat na to...čak i odgoj)
homoseksualnost mogu pojmit kao prirodnu (?) jer postoji i u životinjskom svijetu...ali kao u primjeru s konjima i jedino tako. neprirodno je ne težiti ka boljem(?) iako je upitno što je bolje za neku osobu..i s tm se slažem
družim se s njima i imam dobre prijatelje koji su gey -ali i svi znaju da bi većinu ipak sterala prvo na psihijatriju, pa ak to prođu i ostanu gey- sve 5! (asocijacija red carpet) i nije to jedina skupina za koju ne volim da se promovira! To je moj stav!
Rekoh već da se šalim oko usporedbe s maničnom depresijom---ali opet hehe! Smile
samo sam htjela izjasnit se(što već jesam) da sam za hipotetički ljek kad bih bila gay.
i sry ako sam nekog povrijedila sa svojim načinom razmišljanja...
a opet, da vidim bilo koji oblik diskriminacije nekog tko je gay... prva bih stala u obranu te osobe i napala napadača... jer sam protiv i diskriminacije...iako imam ovakav način razmišljanja, smatram da je to moje osobno pravo kao što je osobno pravo bit gay
A čovjeka cijenim ko čovjeka i ne zanima me kaj doma radi u svojoj intimi osim ak ta intima nije i moja Smile Al ak s tom intimom ideš van... i pitaš za tuđe mišljenje, onda budi ziher da nećeš uvijek naletit na odobravanje. (svi imamo nešto što većina ne odobrava...bar se nadam) I to je sve!
Malo sam banalna... takva sam! Prihvati Smile ne radim nikome ništa nažao Smile samo pričam-pišem---al prestat ću ako se neko nađe uistinu uvrijeđen


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan