Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Hrvatska udruga slabovidnih osoba VID

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 19:32 sub, 30. 4. 2011    Naslov: Hrvatska udruga slabovidnih osoba VID Citirajte i odgovorite

Pozdrav. Malo ću iskoristit degiorgi-a da nas izreklamiram, ako se all mighty gazde neće buniti :)

Hrvatska udruga slabovidnih osoba VID (u daljnjem tekstu Udruga :)) je udruga invalida. Cilj Udruge je okupljanje slabovidnih osoba, njihova integracija u društvu, te pomoć pri nabavi potrebnih pomagala kako bi slabovidni mogli bolje "funkcionirati". Također, trudimo se senzibilizirati javnost o problematici s kojom se slabovidni svakodnevno susreću. Do sada slabovidne osobe su, sa zakonodavne strane gledano, nepostojeća skupina ljudi, nemamo prava na socijalnu pomoć i slično.

No, sad malo tu nešto gruvam. Ključna stvar, ako si slabovidan, javi mi se u PP, pa da stupimo u kontakt, da te učlanimo u Udrugu. Što nas više ima, to smo jači! :)
Ako nisi slabovidan, a imaš nekakvih ideja, želje, volje kako bi nam mogao pomoći, molim te, samo daj.
Nikoga ne odbijamo, nikome ne sudimo, nikog ne napadamo, samo želimo poboljšati položaj slabovidnih osoba.
Pozdrav. Malo ću iskoristit degiorgi-a da nas izreklamiram, ako se all mighty gazde neće buniti Smile

Hrvatska udruga slabovidnih osoba VID (u daljnjem tekstu Udruga Smile) je udruga invalida. Cilj Udruge je okupljanje slabovidnih osoba, njihova integracija u društvu, te pomoć pri nabavi potrebnih pomagala kako bi slabovidni mogli bolje "funkcionirati". Također, trudimo se senzibilizirati javnost o problematici s kojom se slabovidni svakodnevno susreću. Do sada slabovidne osobe su, sa zakonodavne strane gledano, nepostojeća skupina ljudi, nemamo prava na socijalnu pomoć i slično.

No, sad malo tu nešto gruvam. Ključna stvar, ako si slabovidan, javi mi se u PP, pa da stupimo u kontakt, da te učlanimo u Udrugu. Što nas više ima, to smo jači! Smile
Ako nisi slabovidan, a imaš nekakvih ideja, želje, volje kako bi nam mogao pomoći, molim te, samo daj.
Nikoga ne odbijamo, nikome ne sudimo, nikog ne napadamo, samo želimo poboljšati položaj slabovidnih osoba.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 21:40 ned, 1. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možete nas pratiti i na [url=http://www.facebook.com/pages/Hrvatska-udruga-slabovidnih-osoba-VID/171200692933843?ref=ts]facebook-u[/url] (direkt link na stranici), također smo i na twitteru [url=http://twitter.com/#!/udrugavid]@udrugavid[/url]
Možete nas pratiti i na facebook-u (direkt link na stranici), također smo i na twitteru @udrugavid



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 14:08 uto, 3. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

U subotu će u emisiji Normalan život gospođe Ane Tomašković biti govora o slabovidnosti gdje će između ostalih gostovati i potpredsjednik Udruge VID.
U subotu će u emisiji Normalan život gospođe Ane Tomašković biti govora o slabovidnosti gdje će između ostalih gostovati i potpredsjednik Udruge VID.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 20:40 uto, 3. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Statut udruge"]
Punopravni članovi su slabovidne osobe koje sa i bez korekcije imaju isti ostatak vida (od 2% do 80%) te imaju smetnje u vizualnoj percepciji (suženo vidno polje, koriste jednoočnu protezu…), a u obrazovanju koriste uvećani crni tisak. [/quote]

Nemojte da vas ja ovakav ćorav (khm, slabovidan) moram ići tražiti, javite mi se.
Statut udruge (napisa):

Punopravni članovi su slabovidne osobe koje sa i bez korekcije imaju isti ostatak vida (od 2% do 80%) te imaju smetnje u vizualnoj percepciji (suženo vidno polje, koriste jednoočnu protezu…), a u obrazovanju koriste uvećani crni tisak.


Nemojte da vas ja ovakav ćorav (khm, slabovidan) moram ići tražiti, javite mi se.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 12:34 sri, 18. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Napokon je osposobljena i web stranica Udruge, na adresi www.udrugavid.hr. Također, za sve informacije možete se javiti putem mail-a na info@udrugavid.hr
Napokon je osposobljena i web stranica Udruge, na adresi www.udrugavid.hr. Također, za sve informacije možete se javiti putem mail-a na info@udrugavid.hr



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:12 sri, 18. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mali savjet...

Ciljana populacija: ljudi koji slabo vide. To ukljucuje daltonizam, dioptrije koje nikakve naocale/lece nemogu ispraviti,... Zato se smatra dobrim na takvim siteovima linkove (i samo njih) potcrtati, te minimizirati pozadine. Pozadine su ok (koliko vidim, grayscale verzija je citljiva), no "Tviter" i "Fejsbuk" nisu potcrtani, ali zato naslovi u "Clanstvu" jesu.

Mozda ima jos stavki, ne znam. Sitno sam citao o izradi takvih siteova, pa proguglaj malo.

Usput, korisno je izbjegavati prazne stranice. Radije da se niti ne spominju u menuu dok ih ne stignes napraviti.
Mali savjet...

Ciljana populacija: ljudi koji slabo vide. To ukljucuje daltonizam, dioptrije koje nikakve naocale/lece nemogu ispraviti,... Zato se smatra dobrim na takvim siteovima linkove (i samo njih) potcrtati, te minimizirati pozadine. Pozadine su ok (koliko vidim, grayscale verzija je citljiva), no "Tviter" i "Fejsbuk" nisu potcrtani, ali zato naslovi u "Clanstvu" jesu.

Mozda ima jos stavki, ne znam. Sitno sam citao o izradi takvih siteova, pa proguglaj malo.

Usput, korisno je izbjegavati prazne stranice. Radije da se niti ne spominju u menuu dok ih ne stignes napraviti.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 18:46 sri, 18. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Apsolutno se slažem. Ja bih najradije stavio sve crno-bijelo, ali ovi moji iz udruge svi hoće malo boje unijeti u to, kao da je to od životnog značaja. Imaš prav ovo sa linkovima, ispravit ću to, i sa ovim "podnaslovima" u članstvu. I da, ove prazne stranice, heh, to mi se treba dati pa popuniti. U ovu "Iz medija" moram sklepati nešto o onoj emisiji što smo imali u Normalnom životu gospođe Tomašković, također je bio jedan prilog u Hrvatska uživo o kanten filterima o čemu bi bilo lijepo staviti.
E i da, emisija Normalan život od 7. svibnja je snimljena od strane jednoga kolege i uploadana na youtube. Znam da HRT-ove emisije se baš i ne smiju raspančavati okolo, ali ako mi youtube nije zabranio upload zbog autorskih prava, znači li to da mi oni nemaju na koju osnovu skočiti za vrat ako stavim link na web-u na spomenuti video?

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes:[/color][/size]

E i da, hvala vsego :)
Apsolutno se slažem. Ja bih najradije stavio sve crno-bijelo, ali ovi moji iz udruge svi hoće malo boje unijeti u to, kao da je to od životnog značaja. Imaš prav ovo sa linkovima, ispravit ću to, i sa ovim "podnaslovima" u članstvu. I da, ove prazne stranice, heh, to mi se treba dati pa popuniti. U ovu "Iz medija" moram sklepati nešto o onoj emisiji što smo imali u Normalnom životu gospođe Tomašković, također je bio jedan prilog u Hrvatska uživo o kanten filterima o čemu bi bilo lijepo staviti.
E i da, emisija Normalan život od 7. svibnja je snimljena od strane jednoga kolege i uploadana na youtube. Znam da HRT-ove emisije se baš i ne smiju raspančavati okolo, ali ako mi youtube nije zabranio upload zbog autorskih prava, znači li to da mi oni nemaju na koju osnovu skočiti za vrat ako stavim link na web-u na spomenuti video?

Added after 3 minutes:

E i da, hvala vsego Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan