Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

gubitak prava na studiranje (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gjuro00
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 09. 2009. (16:14:04)
Postovi: (11)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 5:22 pon, 30. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

nije mi ništa jasno... u dvije godine sam položio više od 35 ectsa, ali će mi se vjerojatno dogodit drugi pad ispita s prve godine. hoće li mi bit omogućen treći upis ili ne?
nije mi ništa jasno... u dvije godine sam položio više od 35 ectsa, ali će mi se vjerojatno dogodit drugi pad ispita s prve godine. hoće li mi bit omogućen treći upis ili ne?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
happyja7
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2008. (11:22:19)
Postovi: (61)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 2
Lokacija: Maksimir, Zagreb

PostPostano: 9:21 pon, 30. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne gubis nikakva prava. ispite mozes upisivat koliko god puta oces
ne gubis nikakva prava. ispite mozes upisivat koliko god puta oces



_________________
There are two ways to do great mathematics. The first is to be smarter than everybody else. The second way is to be stupider than everybody else -- but persistent.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:09 pon, 30. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda ces morati pisati molbu za treci upis. PMF je po tom pitanju malo strozi nego sto je prije bio MO. Ipak, ocekujem da ce se sve takve molbe odobriti.
Mozda ces morati pisati molbu za treci upis. PMF je po tom pitanju malo strozi nego sto je prije bio MO. Ipak, ocekujem da ce se sve takve molbe odobriti.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
happyja7
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2008. (11:22:19)
Postovi: (61)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 2
Lokacija: Maksimir, Zagreb

PostPostano: 10:22 pon, 30. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

a kad ga upisujes 4 put?
a kad ga upisujes 4 put?



_________________
There are two ways to do great mathematics. The first is to be smarter than everybody else. The second way is to be stupider than everybody else -- but persistent.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 4:13 uto, 31. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Mozda ces morati pisati molbu za treci upis. PMF je po tom pitanju malo strozi nego sto je prije bio MO. Ipak, ocekujem da ce se sve takve molbe odobriti.[/quote]

A da ipak pocnete malo selektivnije odobravati takve molbe? :?

Govorim opcenito, ne o konkretnom slucaju. Pazi, ako se radi o prvoj godini, ako rijec o tjelesnom, nema veze.

Ako je rijec o nekom drugom predmetu treba vidjeti slucaj. Ako je osoba u dvije godine skupila 40 ECTS-a (i to sve jedva), mislim da je postenije reci studentu da studij nije za njega. Pa takvim tempom, studij od 3 godine ce trajati bar 8, a da ne govorim koliko ce puta ta osoba ponavljati razlicite kolegije.


Ovako, ces stetiti i studentu (kojem bi na drugom studiju bilo bolje), ostalim studentima jer ce ih biti vise u grupi, asistentima jer ce imati preveliku grupu :evil: , . . .

Ako je student skupio npr. 100 ECTS-a, a muci ga programiranje koje nije imao u srednjoj ajd mogu, donekle, shvatiti. :roll:

Cak i u SAD-u studenti mogu samo dva puta upisati isti kolegij. (Dobro mogu ga upisati i ako su prosli, za bolju ocjenu. Nekad je odredjena ocjena preduvjet za upis kolegija sljedbenika, pa se to dozvoljava.)
krcko (napisa):
Mozda ces morati pisati molbu za treci upis. PMF je po tom pitanju malo strozi nego sto je prije bio MO. Ipak, ocekujem da ce se sve takve molbe odobriti.


A da ipak pocnete malo selektivnije odobravati takve molbe? Confused

Govorim opcenito, ne o konkretnom slucaju. Pazi, ako se radi o prvoj godini, ako rijec o tjelesnom, nema veze.

Ako je rijec o nekom drugom predmetu treba vidjeti slucaj. Ako je osoba u dvije godine skupila 40 ECTS-a (i to sve jedva), mislim da je postenije reci studentu da studij nije za njega. Pa takvim tempom, studij od 3 godine ce trajati bar 8, a da ne govorim koliko ce puta ta osoba ponavljati razlicite kolegije.


Ovako, ces stetiti i studentu (kojem bi na drugom studiju bilo bolje), ostalim studentima jer ce ih biti vise u grupi, asistentima jer ce imati preveliku grupu Evil or Very Mad , . . .

Ako je student skupio npr. 100 ECTS-a, a muci ga programiranje koje nije imao u srednjoj ajd mogu, donekle, shvatiti. Rolling Eyes

Cak i u SAD-u studenti mogu samo dva puta upisati isti kolegij. (Dobro mogu ga upisati i ako su prosli, za bolju ocjenu. Nekad je odredjena ocjena preduvjet za upis kolegija sljedbenika, pa se to dozvoljava.)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 7:23 uto, 31. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Obojica pisete na krivu adresu.

Inace, osobno smatram da visestruki padovi na istom kolegiju ne bi trebali biti kriterij za gubitak prava na studiranje. Puno razumnijim mi se cini kriterij minimalnog broja ECTS bodova u nekom vremenskom razdoblju.
Obojica pisete na krivu adresu.

Inace, osobno smatram da visestruki padovi na istom kolegiju ne bi trebali biti kriterij za gubitak prava na studiranje. Puno razumnijim mi se cini kriterij minimalnog broja ECTS bodova u nekom vremenskom razdoblju.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
happyja7
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2008. (11:22:19)
Postovi: (61)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 2
Lokacija: Maksimir, Zagreb

PostPostano: 10:04 uto, 31. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

bez uvrede tvrtko, ali ako netko ne polaze jedan ili dva kolegija ,a sve ostalo prolazi ne mozes bas reci da ta osoba nije za ovaj faks :) LOL!

ali def mislim da pravila nisu dobro definirana! i da bi se tocno trebalo znat sta mozes i kako,da studenti mogu znat sta da rade i dali da ostaju na faksu ili odaberu neki drugi, nitko nije toliko glup da ostaje na faksu 8 godina tek toliko, ipak je svima nama zelja to i zavrsit!
bez uvrede tvrtko, ali ako netko ne polaze jedan ili dva kolegija ,a sve ostalo prolazi ne mozes bas reci da ta osoba nije za ovaj faks Smile LOL!

ali def mislim da pravila nisu dobro definirana! i da bi se tocno trebalo znat sta mozes i kako,da studenti mogu znat sta da rade i dali da ostaju na faksu ili odaberu neki drugi, nitko nije toliko glup da ostaje na faksu 8 godina tek toliko, ipak je svima nama zelja to i zavrsit!



_________________
There are two ways to do great mathematics. The first is to be smarter than everybody else. The second way is to be stupider than everybody else -- but persistent.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:25 uto, 31. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="happyja7"]bez uvrede tvrtko, ali ako netko ne polaze jedan ili dva kolegija ,a sve ostalo prolazi ne mozes bas reci da ta osoba nije za ovaj faks :) LOL![/quote]

Citanje s razumijevanjem...:? Netko tko "ne polaze jedan ili dva kolegija ,a sve ostalo prolazi" obicno skupi vise od 40 ECTS-a u dvije godine.

[quote="happyja7"]ali def mislim da pravila nisu dobro definirana! i da bi se tocno trebalo znat sta mozes i kako,da studenti mogu znat sta da rade i dali da ostaju na faksu ili odaberu neki drugi, nitko nije toliko glup da ostaje na faksu 8 godina tek toliko, ipak je svima nama zelja to i zavrsit![/quote]

Pa, zapravo se sve zna. Problem je malo u izmjeni nekih interpretacija u prijelazu s MO na PMF, no to je bilo i za ocekivati. Prakticki, svi ste se prebacili na drugi fax i prirodno je (mada ne i dobrodoslo) da su se neka pravila izmijenila.

@Tvrtko: Slazem se s Krckom da broj upisivanja kolegija ne bi trebao biti ogranicen. U uvjetima koji ovdje vladaju, to je samo bezvezni pritisak na nastavnike da gledaju kroz prste. Mozemo reci da nije u redu tako razmisljati, ali time necemo izmijeniti cinjenicu da bi mnogi tako gledali i zatim u praxi srozali kriterije.

Druga je stvar limit od 35 ECTS/2god. Konceptualno je to ok, jer ne pada student "zbog tog-i-tog konkretnog kolegija" (naravno, nikad niti ne pada zbog toga, nego jer sam nije savladao gradivo). Sam broj, IMO, stvarno [b]je[/b] nebulozno nizak i, po meni, ne bi smio biti ispod 60 (u dvije godine bi student trebao biti u stanju poloziti jednu studijsku godinu), no tih 35 mi prepisujemo iz Zakona (ili eventualno Statuta UniZg; ne sjecam se vise) i mislim da ga ne mozemo mijenjati na svoju ruku.

Sto se gore spomenutih molbi tice, njih ce [b]mozda[/b] morati predati oni koji neki kolegij upisuju treci put. Rusiti njih, a ne one koji imaju manje ECTSa ali kolegije upisuju tek drugi put, nema puno smisla (u svjetlu onoga sto sam napisao u prethodna dva paragrafa).
happyja7 (napisa):
bez uvrede tvrtko, ali ako netko ne polaze jedan ili dva kolegija ,a sve ostalo prolazi ne mozes bas reci da ta osoba nije za ovaj faks Smile LOL!


Citanje s razumijevanjem...Confused Netko tko "ne polaze jedan ili dva kolegija ,a sve ostalo prolazi" obicno skupi vise od 40 ECTS-a u dvije godine.

happyja7 (napisa):
ali def mislim da pravila nisu dobro definirana! i da bi se tocno trebalo znat sta mozes i kako,da studenti mogu znat sta da rade i dali da ostaju na faksu ili odaberu neki drugi, nitko nije toliko glup da ostaje na faksu 8 godina tek toliko, ipak je svima nama zelja to i zavrsit!


Pa, zapravo se sve zna. Problem je malo u izmjeni nekih interpretacija u prijelazu s MO na PMF, no to je bilo i za ocekivati. Prakticki, svi ste se prebacili na drugi fax i prirodno je (mada ne i dobrodoslo) da su se neka pravila izmijenila.

@Tvrtko: Slazem se s Krckom da broj upisivanja kolegija ne bi trebao biti ogranicen. U uvjetima koji ovdje vladaju, to je samo bezvezni pritisak na nastavnike da gledaju kroz prste. Mozemo reci da nije u redu tako razmisljati, ali time necemo izmijeniti cinjenicu da bi mnogi tako gledali i zatim u praxi srozali kriterije.

Druga je stvar limit od 35 ECTS/2god. Konceptualno je to ok, jer ne pada student "zbog tog-i-tog konkretnog kolegija" (naravno, nikad niti ne pada zbog toga, nego jer sam nije savladao gradivo). Sam broj, IMO, stvarno je nebulozno nizak i, po meni, ne bi smio biti ispod 60 (u dvije godine bi student trebao biti u stanju poloziti jednu studijsku godinu), no tih 35 mi prepisujemo iz Zakona (ili eventualno Statuta UniZg; ne sjecam se vise) i mislim da ga ne mozemo mijenjati na svoju ruku.

Sto se gore spomenutih molbi tice, njih ce mozda morati predati oni koji neki kolegij upisuju treci put. Rusiti njih, a ne one koji imaju manje ECTSa ali kolegije upisuju tek drugi put, nema puno smisla (u svjetlu onoga sto sam napisao u prethodna dva paragrafa).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:47 uto, 31. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Sam broj, IMO, stvarno [b]je[/b] nebulozno nizak i, po meni, ne bi smio biti ispod 60 (u dvije godine bi student trebao biti u stanju poloziti jednu studijsku godinu), no tih 35 mi prepisujemo iz Zakona (ili eventualno Statuta UniZg; ne sjecam se vise) i mislim da ga ne mozemo mijenjati na svoju ruku.[/quote]

Osim sto smo ga na svoju ruku de facto promijenili na jos nize (26 ECTSa u dvije godine za prijelaz inz->prof, ako se dobro sjecam) :?
vsego (napisa):
Sam broj, IMO, stvarno je nebulozno nizak i, po meni, ne bi smio biti ispod 60 (u dvije godine bi student trebao biti u stanju poloziti jednu studijsku godinu), no tih 35 mi prepisujemo iz Zakona (ili eventualno Statuta UniZg; ne sjecam se vise) i mislim da ga ne mozemo mijenjati na svoju ruku.


Osim sto smo ga na svoju ruku de facto promijenili na jos nize (26 ECTSa u dvije godine za prijelaz inz→prof, ako se dobro sjecam) Confused



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:51 uto, 31. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

To stoji, no ja sam mislio na to da prag ne mozemo povisiti. IMO, nismo ga smjeli niti ovako spustiti, no to studentima ne smeta, pa se nece buniti, sto znaci da nas nitko nece oplesti po prstima.
To stoji, no ja sam mislio na to da prag ne mozemo povisiti. IMO, nismo ga smjeli niti ovako spustiti, no to studentima ne smeta, pa se nece buniti, sto znaci da nas nitko nece oplesti po prstima.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
happyja7
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2008. (11:22:19)
Postovi: (61)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 2
Lokacija: Maksimir, Zagreb

PostPostano: 16:57 uto, 31. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

a sta s ljudima koji cetvrti put upisuju kolegij?
a sta s ljudima koji cetvrti put upisuju kolegij?



_________________
There are two ways to do great mathematics. The first is to be smarter than everybody else. The second way is to be stupider than everybody else -- but persistent.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 2:38 sri, 1. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]

Druga je stvar limit od 35 ECTS/2god. Konceptualno je to ok, jer ne pada student "zbog tog-i-tog konkretnog kolegija" (naravno, nikad niti ne pada zbog toga, nego jer sam nije savladao gradivo). Sam broj, IMO, stvarno [b]je[/b] nebulozno nizak i, po meni, ne bi smio biti ispod 60 (u dvije godine bi student trebao biti u stanju poloziti jednu studijsku godinu), no tih 35 mi prepisujemo iz Zakona (ili eventualno Statuta UniZg; ne sjecam se vise) i mislim da ga ne mozemo mijenjati na svoju ruku.[/quote]

Pa ja mislim da bi minimum 60 bodova u prve dvije godine bilo taman u okvirima onoga sto ja pricam. Osoba koja nije stekla 60 bodova u prve dvije godine, mora nesto upisati 3. put.

Ili reci otvoreno studentima da upis 3. godine bez ciste 1. se ne tolerira.
(Mogu se pokusati prebaciti u OS, RI ili SP. Imaju mogucnosti.)

Osobe koje vuku kolegije prve godine predugo imat ce puno vecih problema kasnije,
a pritsak ce biti jos gori, bit ce ih puno, broj polaznika kolegija ce rasti, imat ce iz godine u godinu sve vise ECTS-a, dok nastavnik ne popusti.

Ovo pravilo nije uvedeno bez razloga, i primjenjuje se na drugim sveucilistima zato jer se zeli osigurati neka minimalna kvaliteta nastave.
Oni koji odlucuju neka odluce kako hoce, meni trenutno svejedno. Ali potpuna i neselektivna suspenzija pravila 2 upisa je dugorocno izrazito stetna.
vsego (napisa):


Druga je stvar limit od 35 ECTS/2god. Konceptualno je to ok, jer ne pada student "zbog tog-i-tog konkretnog kolegija" (naravno, nikad niti ne pada zbog toga, nego jer sam nije savladao gradivo). Sam broj, IMO, stvarno je nebulozno nizak i, po meni, ne bi smio biti ispod 60 (u dvije godine bi student trebao biti u stanju poloziti jednu studijsku godinu), no tih 35 mi prepisujemo iz Zakona (ili eventualno Statuta UniZg; ne sjecam se vise) i mislim da ga ne mozemo mijenjati na svoju ruku.


Pa ja mislim da bi minimum 60 bodova u prve dvije godine bilo taman u okvirima onoga sto ja pricam. Osoba koja nije stekla 60 bodova u prve dvije godine, mora nesto upisati 3. put.

Ili reci otvoreno studentima da upis 3. godine bez ciste 1. se ne tolerira.
(Mogu se pokusati prebaciti u OS, RI ili SP. Imaju mogucnosti.)

Osobe koje vuku kolegije prve godine predugo imat ce puno vecih problema kasnije,
a pritsak ce biti jos gori, bit ce ih puno, broj polaznika kolegija ce rasti, imat ce iz godine u godinu sve vise ECTS-a, dok nastavnik ne popusti.

Ovo pravilo nije uvedeno bez razloga, i primjenjuje se na drugim sveucilistima zato jer se zeli osigurati neka minimalna kvaliteta nastave.
Oni koji odlucuju neka odluce kako hoce, meni trenutno svejedno. Ali potpuna i neselektivna suspenzija pravila 2 upisa je dugorocno izrazito stetna.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gjuro00
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 09. 2009. (16:14:04)
Postovi: (11)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 6:48 sri, 1. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tvrtko"]

Ako je rijec o nekom drugom predmetu treba vidjeti slucaj. Ako je osoba u dvije godine skupila 40 ECTS-a (i to sve jedva), mislim da je postenije reci studentu da studij nije za njega. Pa takvim tempom, studij od 3 godine ce trajati bar 8, a da ne govorim koliko ce puta ta osoba ponavljati razlicite kolegije.


Ovako, ces stetiti i studentu (kojem bi na drugom studiju bilo bolje), ostalim studentima jer ce ih biti vise u grupi, asistentima jer ce imati preveliku grupu :evil: , . . .

[/quote]

bez veze... pa nisu studenti baš toliko glupi... znaju valjda šta im je štetno, a šta nije. ja mislim da je prestrogo otpisati studenta ako je dva puta pao kolegij, pa radilo se i o nekom ključnom, matematičkom. dogode se i takve stvari. a ako studentu stvarno ne ide na fakultetu i ako taj faks nije za njega, pa valjda je dovoljno bistar da to sam shvati, bez vaše velikodušne pomoći i brige za njegovu budućnost...

[size=9][color=#999999]Added after 6 minutes:[/color][/size]

što naravno ne znači da nekakva selekcija treba biti prisutna (kao što je min 35 ectsa u dvije godine). 35 možda jest malo, ali bože moj, ja se ne bunim :D
Tvrtko (napisa):


Ako je rijec o nekom drugom predmetu treba vidjeti slucaj. Ako je osoba u dvije godine skupila 40 ECTS-a (i to sve jedva), mislim da je postenije reci studentu da studij nije za njega. Pa takvim tempom, studij od 3 godine ce trajati bar 8, a da ne govorim koliko ce puta ta osoba ponavljati razlicite kolegije.


Ovako, ces stetiti i studentu (kojem bi na drugom studiju bilo bolje), ostalim studentima jer ce ih biti vise u grupi, asistentima jer ce imati preveliku grupu Evil or Very Mad , . . .



bez veze... pa nisu studenti baš toliko glupi... znaju valjda šta im je štetno, a šta nije. ja mislim da je prestrogo otpisati studenta ako je dva puta pao kolegij, pa radilo se i o nekom ključnom, matematičkom. dogode se i takve stvari. a ako studentu stvarno ne ide na fakultetu i ako taj faks nije za njega, pa valjda je dovoljno bistar da to sam shvati, bez vaše velikodušne pomoći i brige za njegovu budućnost...

Added after 6 minutes:

što naravno ne znači da nekakva selekcija treba biti prisutna (kao što je min 35 ectsa u dvije godine). 35 možda jest malo, ali bože moj, ja se ne bunim Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 6:51 sri, 1. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tvrtko"]Osoba koja nije stekla 60 bodova u prve dvije godine, mora nesto upisati 3. put.[/quote]

Problem je sto obrat ne vrijedi. Desava se da ljudi upisuju predmet 3. puta, a imaju daleko vise od 60 ECTS-a u dvije godine.

[quote="Tvrtko"]Ili reci otvoreno studentima da upis 3. godine bez ciste 1. se ne tolerira.[/quote]

Upis godine prilicno je besmislen u trenutnom sistemu studiranja. Studenti 1. godine mogu upisivati kolegije s 3. godine za koje imaju polozene prethodnike. Mislim da to tako treba ostati.
Tvrtko (napisa):
Osoba koja nije stekla 60 bodova u prve dvije godine, mora nesto upisati 3. put.


Problem je sto obrat ne vrijedi. Desava se da ljudi upisuju predmet 3. puta, a imaju daleko vise od 60 ECTS-a u dvije godine.

Tvrtko (napisa):
Ili reci otvoreno studentima da upis 3. godine bez ciste 1. se ne tolerira.


Upis godine prilicno je besmislen u trenutnom sistemu studiranja. Studenti 1. godine mogu upisivati kolegije s 3. godine za koje imaju polozene prethodnike. Mislim da to tako treba ostati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 7:09 sri, 1. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Studenti 1. godine mogu upisivati kolegije s 3. godine za koje imaju polozene prethodnike. Mislim da to tako treba ostati.[/quote]

Diskutabilno, dok svi kolegiji s prve godine imaju implicitne sljedbenike na trecoj, bez nekih dodatnih prilika ("rokova") za polaganje. Taj [b]trogodisnji[/b] studij je vec osudjen na trajanje od barem [b]pet godina[/b] (uz optimisticnu pretpostavku da student polozi ono sto mu nije islo i onda -- iz prve! -- i sve sljedbenike za koje je razumno ocekivati da mu nece ici).

@Gjuro00: Razina nesposobnosti suocavanja s vlastitim nekompetentnostima je izrazito visoka (opcenito kod ljudi, ne samo kod studenata), a imas i faktor "cuvanja prava". Necu lagati: briga me za "dobrobit" nekoga tko nije za studij (u smislu da mi to nije motiv za baciti ga sa studija). Mene brinu oni koji bi radili, a nemaju uvjete za to, kao i asistenti koji ispravljaju po 250-300 kolokvija po kolegiju, umjesto da pisu doktorate i clanke.
krcko (napisa):
Studenti 1. godine mogu upisivati kolegije s 3. godine za koje imaju polozene prethodnike. Mislim da to tako treba ostati.


Diskutabilno, dok svi kolegiji s prve godine imaju implicitne sljedbenike na trecoj, bez nekih dodatnih prilika ("rokova") za polaganje. Taj trogodisnji studij je vec osudjen na trajanje od barem pet godina (uz optimisticnu pretpostavku da student polozi ono sto mu nije islo i onda – iz prve! – i sve sljedbenike za koje je razumno ocekivati da mu nece ici).

@Gjuro00: Razina nesposobnosti suocavanja s vlastitim nekompetentnostima je izrazito visoka (opcenito kod ljudi, ne samo kod studenata), a imas i faktor "cuvanja prava". Necu lagati: briga me za "dobrobit" nekoga tko nije za studij (u smislu da mi to nije motiv za baciti ga sa studija). Mene brinu oni koji bi radili, a nemaju uvjete za to, kao i asistenti koji ispravljaju po 250-300 kolokvija po kolegiju, umjesto da pisu doktorate i clanke.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
happyja7
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2008. (11:22:19)
Postovi: (61)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 2
Lokacija: Maksimir, Zagreb

PostPostano: 8:59 sri, 1. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok,znaci od ovog semestra "pravila" su se promjenila. no moje je pitanje, do koga treba doc,kome da se obratimo ako smo u nekoj sl situaciji??
a da taj netko ZNA TOCNO sta ce biti s nama slijed semestar??
ok,znaci od ovog semestra "pravila" su se promjenila. no moje je pitanje, do koga treba doc,kome da se obratimo ako smo u nekoj sl situaciji??
a da taj netko ZNA TOCNO sta ce biti s nama slijed semestar??



_________________
There are two ways to do great mathematics. The first is to be smarter than everybody else. The second way is to be stupider than everybody else -- but persistent.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 9:41 sri, 1. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]

Diskutabilno, dok svi kolegiji s prve godine imaju implicitne sljedbenike na trecoj, bez nekih dodatnih prilika ("rokova") za polaganje. Taj [b]trogodisnji[/b] studij je vec osudjen na trajanje od barem [b]pet godina[/b] (uz optimisticnu pretpostavku da student polozi ono sto mu nije islo i onda -- iz prve! -- i sve sljedbenike za koje je razumno ocekivati da mu nece ici).[/quote]

[b]BRAVO Sego[/b], to je srz problema bolonje, sljedbenici sa jedne strane a nedostatak rokova sa druge. ideja bolonje je da se kolegij koji padnes u prvom semestru, upise u drugom, no tu dolazi do problema zbog nedostatka fakultetskog kadra i prostorija, pa se taj kolegij mora cekati na upis iduce godine i samim time vec za godinu dana prolongiras studiranje, a mozda si dao 10 od 12 kolegija.
vsego (napisa):


Diskutabilno, dok svi kolegiji s prve godine imaju implicitne sljedbenike na trecoj, bez nekih dodatnih prilika ("rokova") za polaganje. Taj trogodisnji studij je vec osudjen na trajanje od barem pet godina (uz optimisticnu pretpostavku da student polozi ono sto mu nije islo i onda – iz prve! – i sve sljedbenike za koje je razumno ocekivati da mu nece ici).


BRAVO Sego, to je srz problema bolonje, sljedbenici sa jedne strane a nedostatak rokova sa druge. ideja bolonje je da se kolegij koji padnes u prvom semestru, upise u drugom, no tu dolazi do problema zbog nedostatka fakultetskog kadra i prostorija, pa se taj kolegij mora cekati na upis iduce godine i samim time vec za godinu dana prolongiras studiranje, a mozda si dao 10 od 12 kolegija.



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:14 sri, 1. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goc9999"]ideja bolonje je da se kolegij koji padnes u prvom semestru, upise u drugom[/quote]

To apsolutno nije ideja bolonje. Nadji mi bilo koji dokument o bolonji (EU-ov ili "nas") u kojem pise tako nesto.
goc9999 (napisa):
ideja bolonje je da se kolegij koji padnes u prvom semestru, upise u drugom


To apsolutno nije ideja bolonje. Nadji mi bilo koji dokument o bolonji (EU-ov ili "nas") u kojem pise tako nesto.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 10:29 sri, 1. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ili sam to negdje procitao ili sam zakljucio na temelju fakulteta na zapadu, u glavi mi je, odkuda, don't know
ili sam to negdje procitao ili sam zakljucio na temelju fakulteta na zapadu, u glavi mi je, odkuda, don't know



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:42 sri, 1. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da nisi procitao nego si izmislio.

Na Trulom Zapadu(TM) sveucilista i studiji organizirani su na razne nacine. Na nekima se kolegiji izvode non-stop, na drugima ne. Cilj bolonje nije da sva sveucilista u Europi budu organizirana isto, nego da budu "harmonizirana". To se uglavnom odnosi na olaksavanje mobilnosti i na prepoznatljivost kvalifikacija i dokumenata koji prate studij. Pitanje ucestalosti odrzavanja kolegija previse je tehnicko za dokumente koji se bave bolonjskim procesom.
Mislim da nisi procitao nego si izmislio.

Na Trulom Zapadu(TM) sveucilista i studiji organizirani su na razne nacine. Na nekima se kolegiji izvode non-stop, na drugima ne. Cilj bolonje nije da sva sveucilista u Europi budu organizirana isto, nego da budu "harmonizirana". To se uglavnom odnosi na olaksavanje mobilnosti i na prepoznatljivost kvalifikacija i dokumenata koji prate studij. Pitanje ucestalosti odrzavanja kolegija previse je tehnicko za dokumente koji se bave bolonjskim procesom.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  Sljedeće
Stranica 6 / 15.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan