Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Tko (sve) snosi odgovornost za lose rezultate na kolegiju?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bbanelli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 03. 2011. (09:21:40)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 20 - 23
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 8:29 čet, 9. 6. 2011    Naslov: Tko (sve) snosi odgovornost za lose rezultate na kolegiju? Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima,

evo jedno generalno pitanje (s blagom pristranoscu no bez prozivanja) - jasno je da svaki student kroji svoju (akademsku) sudbinu (manje ili vise), te je odgovoran za svoj (ne)uspijeh.

No sto se dogodi kada je, u prosjeku, broj bodova na kolegiju manji od onog potrebnog za njegov prolazak? I to ne u promilima manji, nego gotovo 10% manji?

Kao student, smatram se odgovornim za svaki svoj (ne)uspijeh na ispitima. Zaista, nitko me nikada nije zakinuo, a kada su se nenamjerne greske i dogodile, razgovor i lijepa rijec je uvijek upalila, nekad i potpuno van akademskog konteksta (narodski - "na lijepe oci").

Ipak, ja kao student odgovornost snosim u pogledu pada kolegija, ponovnog upisa, platjanja i slicno.

Kakvu odgovornost imaju nositelji kolegija za *generalni* podbacaj na svojem kolegiju? Nije li upravo Bolonja tu njihovu "krivicu" abolirala globalnim bodovanjem kolegija "po Gaussu"? Kakva je praksa na Mathu i je li se ista promijenilo od (re)integracije na PMF?
Pozdrav svima,

evo jedno generalno pitanje (s blagom pristranoscu no bez prozivanja) - jasno je da svaki student kroji svoju (akademsku) sudbinu (manje ili vise), te je odgovoran za svoj (ne)uspijeh.

No sto se dogodi kada je, u prosjeku, broj bodova na kolegiju manji od onog potrebnog za njegov prolazak? I to ne u promilima manji, nego gotovo 10% manji?

Kao student, smatram se odgovornim za svaki svoj (ne)uspijeh na ispitima. Zaista, nitko me nikada nije zakinuo, a kada su se nenamjerne greske i dogodile, razgovor i lijepa rijec je uvijek upalila, nekad i potpuno van akademskog konteksta (narodski - "na lijepe oci").

Ipak, ja kao student odgovornost snosim u pogledu pada kolegija, ponovnog upisa, platjanja i slicno.

Kakvu odgovornost imaju nositelji kolegija za *generalni* podbacaj na svojem kolegiju? Nije li upravo Bolonja tu njihovu "krivicu" abolirala globalnim bodovanjem kolegija "po Gaussu"? Kakva je praksa na Mathu i je li se ista promijenilo od (re)integracije na PMF?



_________________
Matematika
Dijeli ljude na dvije grupe. One kojima nije jasna i one kojima nije jasno kako ovim prvima nije jasna.
§ https://www.pci-z.com/ §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 9:30 čet, 9. 6. 2011    Naslov: Re: Tko (sve) snosi odgovornost za lose rezultate na kolegij Citirajte i odgovorite

[quote="bbanelli"] "po Gaussu"?[/quote]

Kad cujem tu frazu i ime nekog fakulteta gdje se tako boduje odmah ga rangiram ispod srednje obrtnicke skole i dobijem laganu temperaturu. :evil:
bbanelli (napisa):
"po Gaussu"?


Kad cujem tu frazu i ime nekog fakulteta gdje se tako boduje odmah ga rangiram ispod srednje obrtnicke skole i dobijem laganu temperaturu. Evil or Very Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 12:29 čet, 9. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jako si lijepo sročio svoje pitanje, ipak, ni uz toliko opreza pri izražavanju matematičarima neće promaći popljuvati te, ili barem stidljivo smanjiti ti karmu.

Više sreće na drugom forumu. I karma++ od mene.
Jako si lijepo sročio svoje pitanje, ipak, ni uz toliko opreza pri izražavanju matematičarima neće promaći popljuvati te, ili barem stidljivo smanjiti ti karmu.

Više sreće na drugom forumu. I karma++ od mene.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bbanelli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 03. 2011. (09:21:40)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 20 - 23
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:38 čet, 9. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ekatarina"]Jako si lijepo sročio svoje pitanje, ipak, ni uz toliko opreza pri izražavanju matematičarima neće promaći popljuvati te,[/quote]Ako ciljas na akademski "kler" kao "matematicare", volio bih da se uopce ocituju, na bilo koji nacin.

[quote]ili barem stidljivo smanjiti ti karmu.[/quote]Sada bih bio prost, ali obzirom na duh akademske rasprave, jel... ;)

[quote]Više sreće na drugom forumu.[/quote]Kako je nebrojeno puta receno, forum je tu uglavnom neformalne prirode.

"Sreca" po ovom pitanju moze se pronaci drugim metodama, no prvenstveno me zanima ispipavanje terena pa tek onda konkretiziranje akcija - bojim se da je za ovu godinu, poslovicno, kasno bilo sto poduzimati u ovo doba.

[quote]I karma++ od mene.[/quote]Vise od "karme++" mi znaci pozitivan komentar i cinjenica da je jos netko osvjesten po ovom pitanju...

Thx.

[quote="Tomislav"][quote="bbanelli"] "po Gaussu"?[/quote]

Kad cujem tu frazu i ime nekog fakulteta gdje se tako boduje odmah ga rangiram ispod srednje obrtnicke skole i dobijem laganu temperaturu. :evil:[/quote]A tvoje vidjenje, kad maknes Gaussa i postanes afebrilan, jest?
ekatarina (napisa):
Jako si lijepo sročio svoje pitanje, ipak, ni uz toliko opreza pri izražavanju matematičarima neće promaći popljuvati te,
Ako ciljas na akademski "kler" kao "matematicare", volio bih da se uopce ocituju, na bilo koji nacin.

Citat:
ili barem stidljivo smanjiti ti karmu.
Sada bih bio prost, ali obzirom na duh akademske rasprave, jel... Wink

Citat:
Više sreće na drugom forumu.
Kako je nebrojeno puta receno, forum je tu uglavnom neformalne prirode.

"Sreca" po ovom pitanju moze se pronaci drugim metodama, no prvenstveno me zanima ispipavanje terena pa tek onda konkretiziranje akcija - bojim se da je za ovu godinu, poslovicno, kasno bilo sto poduzimati u ovo doba.

Citat:
I karma++ od mene.
Vise od "karme++" mi znaci pozitivan komentar i cinjenica da je jos netko osvjesten po ovom pitanju...

Thx.

Tomislav (napisa):
bbanelli (napisa):
"po Gaussu"?


Kad cujem tu frazu i ime nekog fakulteta gdje se tako boduje odmah ga rangiram ispod srednje obrtnicke skole i dobijem laganu temperaturu. Evil or Very Mad
A tvoje vidjenje, kad maknes Gaussa i postanes afebrilan, jest?



_________________
Matematika
Dijeli ljude na dvije grupe. One kojima nije jasna i one kojima nije jasno kako ovim prvima nije jasna.
§ https://www.pci-z.com/ §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 15:13 čet, 9. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bbanelli"][quote="Tomislav"][quote="bbanelli"] "po Gaussu"?[/quote]

Kad cujem tu frazu i ime nekog fakulteta gdje se tako boduje odmah ga rangiram ispod srednje obrtnicke skole i dobijem laganu temperaturu. :evil:[/quote]A tvoje vidjenje, kad maknes Gaussa i postanes afebrilan, jest?[/quote]

Uopce ne kuzim sto zelis rec? Prvo sto mislis pod time "kad maknes Gaussa"? Pa PMF-MO nema Gaussa..A za afebrilnost: Ja mislim da je najbolje da ti ipak otides na neki drugi fax (gdje imaju Gaussa po mogucnosti), jer ti osnovna matematicka logika bas i ne valja.. Da objasnim: Ako sam rekao da kad cujem Gauss i tu metodu ocjenjivanja da dobijem temperaturu, to ne znaci da je to jedino zbog cega dobivam temperaturu, tako da i cak da PMF ima gaussa, i da ga "maknemo", ne implicira da postajem afebrilan..npr. kad netko ovako kao ti koristi rijeci koje je izguglao da ispadne pismen, pametan ( :shock: ) i slicno, te pametuje, a prica totalne gluposti, zbog toga ne samo da dobijem temperaturu, nego mi se i lagano pocne vrtiti u glavi.
bbanelli (napisa):
Tomislav (napisa):
bbanelli (napisa):
"po Gaussu"?


Kad cujem tu frazu i ime nekog fakulteta gdje se tako boduje odmah ga rangiram ispod srednje obrtnicke skole i dobijem laganu temperaturu. Evil or Very Mad
A tvoje vidjenje, kad maknes Gaussa i postanes afebrilan, jest?


Uopce ne kuzim sto zelis rec? Prvo sto mislis pod time "kad maknes Gaussa"? Pa PMF-MO nema Gaussa..A za afebrilnost: Ja mislim da je najbolje da ti ipak otides na neki drugi fax (gdje imaju Gaussa po mogucnosti), jer ti osnovna matematicka logika bas i ne valja.. Da objasnim: Ako sam rekao da kad cujem Gauss i tu metodu ocjenjivanja da dobijem temperaturu, to ne znaci da je to jedino zbog cega dobivam temperaturu, tako da i cak da PMF ima gaussa, i da ga "maknemo", ne implicira da postajem afebrilan..npr. kad netko ovako kao ti koristi rijeci koje je izguglao da ispadne pismen, pametan ( Shocked ) i slicno, te pametuje, a prica totalne gluposti, zbog toga ne samo da dobijem temperaturu, nego mi se i lagano pocne vrtiti u glavi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bbanelli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 03. 2011. (09:21:40)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 20 - 23
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:57 čet, 9. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tomislav"]Uopce ne kuzim sto zelis rec? Prvo sto mislis pod time "kad maknes Gaussa"? Pa PMF-MO nema Gaussa..A za afebrilnost: Ja mislim da je najbolje da ti ipak otides na neki drugi fax (gdje imaju Gaussa po mogucnosti), jer ti osnovna matematicka logika bas i ne valja.. Da objasnim: Ako sam rekao da kad cujem Gauss i tu metodu ocjenjivanja da dobijem temperaturu, to ne znaci da je to jedino zbog cega dobivam temperaturu, tako da i cak da PMF ima gaussa, i da ga "maknemo", ne implicira da postajem afebrilan..npr. kad netko ovako kao ti koristi rijeci koje je izguglao da ispadne pismen, pametan ( :shock: ) i slicno, te pametuje, a prica totalne gluposti, zbog toga ne samo da dobijem temperaturu, nego mi se i lagano pocne vrtiti u glavi.[/quote]Koji si ti car. Jel' te smijem dotaknut?

Next...
Tomislav (napisa):
Uopce ne kuzim sto zelis rec? Prvo sto mislis pod time "kad maknes Gaussa"? Pa PMF-MO nema Gaussa..A za afebrilnost: Ja mislim da je najbolje da ti ipak otides na neki drugi fax (gdje imaju Gaussa po mogucnosti), jer ti osnovna matematicka logika bas i ne valja.. Da objasnim: Ako sam rekao da kad cujem Gauss i tu metodu ocjenjivanja da dobijem temperaturu, to ne znaci da je to jedino zbog cega dobivam temperaturu, tako da i cak da PMF ima gaussa, i da ga "maknemo", ne implicira da postajem afebrilan..npr. kad netko ovako kao ti koristi rijeci koje je izguglao da ispadne pismen, pametan ( Shocked ) i slicno, te pametuje, a prica totalne gluposti, zbog toga ne samo da dobijem temperaturu, nego mi se i lagano pocne vrtiti u glavi.
Koji si ti car. Jel' te smijem dotaknut?

Next...



_________________
Matematika
Dijeli ljude na dvije grupe. One kojima nije jasna i one kojima nije jasno kako ovim prvima nije jasna.
§ https://www.pci-z.com/ §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 18:40 čet, 9. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sljedeci slobodan termin je za cca 1 i pol mjesec... najavi se da te zabiljezim.
Sljedeci slobodan termin je za cca 1 i pol mjesec... najavi se da te zabiljezim.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 19:44 čet, 9. 6. 2011    Naslov: Re: Tko (sve) snosi odgovornost za lose rezultate na kolegij Citirajte i odgovorite

[quote="bbanelli"]
No sto se dogodi kada je, u prosjeku, broj bodova na kolegiju manji od onog potrebnog za njegov prolazak? I to ne u promilima manji, nego gotovo 10% manji?
[/quote]

Ko što je rečeno, na Mathu nema bodovanja "po Gaussu". IMO to je najgluplji način ocjenjivanja pa je i dobro da ga nema.


A što se tiče tvog pitanja, pretpostavljam da ciljaš na to da je ispit bio nezamislivo težak i sad bi se taj rok trebao poništit jer su ljudi imali u prosjeku 40% bodova. Koliko znam, to se na fakultetima ne radi, nije to srednja škola. Vjerujem da će par asistenata i profesora koji posjećuju ovaj forum naći neki primjer kada je tako bilo kod nas i nije se ništa poništavalo (btw kod nas niti nema rokova da bi se imalo što poništiti).

Pada mi na pamet Mjera i Integral prije 2 godine kad su bili katastrofalni rezultati prvog kolokvija, pa su onda drugi kolokvij i završni bili dosta lakši. Možda netko ima postotak rješivosti (arya?).

Bolonja je uvedena sa smislom "konstantnog praćenja nastave" i kolokviji i ispiti su prilagođeni tome. U većini slučajeva vrijedi ako kreneš na vrijeme raditi (ili radiš konstantno) proći ćeš. Profesori i asistenti na neki način kroje našu sudbinu dok sastavljaju kolokvije, ali najčešće ih se ne može kriviti zbog slabe prolaznosti.


edit : našao sam za mjeru :D Prosjek bodova je bio 10.25/30 što je oko 34%. Nije bilo poništavanja, samo lakši 2. kolokvij i završni ispit (koji je pismeni za taj kolegij, bar onda bio).
bbanelli (napisa):

No sto se dogodi kada je, u prosjeku, broj bodova na kolegiju manji od onog potrebnog za njegov prolazak? I to ne u promilima manji, nego gotovo 10% manji?


Ko što je rečeno, na Mathu nema bodovanja "po Gaussu". IMO to je najgluplji način ocjenjivanja pa je i dobro da ga nema.


A što se tiče tvog pitanja, pretpostavljam da ciljaš na to da je ispit bio nezamislivo težak i sad bi se taj rok trebao poništit jer su ljudi imali u prosjeku 40% bodova. Koliko znam, to se na fakultetima ne radi, nije to srednja škola. Vjerujem da će par asistenata i profesora koji posjećuju ovaj forum naći neki primjer kada je tako bilo kod nas i nije se ništa poništavalo (btw kod nas niti nema rokova da bi se imalo što poništiti).

Pada mi na pamet Mjera i Integral prije 2 godine kad su bili katastrofalni rezultati prvog kolokvija, pa su onda drugi kolokvij i završni bili dosta lakši. Možda netko ima postotak rješivosti (arya?).

Bolonja je uvedena sa smislom "konstantnog praćenja nastave" i kolokviji i ispiti su prilagođeni tome. U većini slučajeva vrijedi ako kreneš na vrijeme raditi (ili radiš konstantno) proći ćeš. Profesori i asistenti na neki način kroje našu sudbinu dok sastavljaju kolokvije, ali najčešće ih se ne može kriviti zbog slabe prolaznosti.


edit : našao sam za mjeru Very Happy Prosjek bodova je bio 10.25/30 što je oko 34%. Nije bilo poništavanja, samo lakši 2. kolokvij i završni ispit (koji je pismeni za taj kolegij, bar onda bio).



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 21:33 čet, 9. 6. 2011    Naslov: Re: Tko (sve) snosi odgovornost za lose rezultate na kolegij Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]
edit : našao sam za mjeru :D Prosjek bodova je bio 10.25/30 što je oko 34%. Nije bilo poništavanja, samo lakši 2. kolokvij i završni ispit (koji je pismeni za taj kolegij, bar onda bio).[/quote]

I na toj istoj mjeri su se ocjene djelile po Gaussu... :lizalica: :D
Luuka (napisa):

edit : našao sam za mjeru Very Happy Prosjek bodova je bio 10.25/30 što je oko 34%. Nije bilo poništavanja, samo lakši 2. kolokvij i završni ispit (koji je pismeni za taj kolegij, bar onda bio).


I na toj istoj mjeri su se ocjene djelile po Gaussu... Lizalica Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 22:10 čet, 9. 6. 2011    Naslov: Re: Tko (sve) snosi odgovornost za lose rezultate na kolegij Citirajte i odgovorite

[quote="matmih"][quote="Luuka"]
edit : našao sam za mjeru :D Prosjek bodova je bio 10.25/30 što je oko 34%. Nije bilo poništavanja, samo lakši 2. kolokvij i završni ispit (koji je pismeni za taj kolegij, bar onda bio).[/quote]

I na toj istoj mjeri su se ocjene djelile po Gaussu... :lizalica: :D[/quote]

Not really :D Sniženi su pragovi ocjena (za svaku cca 5 bodova niže), a distribucija ocjena nikako nije po Gaussu:

13 petica, 21 četvorka, 41 trojka, 47 dvojki i 57 padova. Još je 7 ljudi imalo 0 bodova i njih ne brojim u ove padove. Kak god bilo, ne liči na Gaussa :D
matmih (napisa):
Luuka (napisa):

edit : našao sam za mjeru Very Happy Prosjek bodova je bio 10.25/30 što je oko 34%. Nije bilo poništavanja, samo lakši 2. kolokvij i završni ispit (koji je pismeni za taj kolegij, bar onda bio).


I na toj istoj mjeri su se ocjene djelile po Gaussu... Lizalica Very Happy


Not really Very Happy Sniženi su pragovi ocjena (za svaku cca 5 bodova niže), a distribucija ocjena nikako nije po Gaussu:

13 petica, 21 četvorka, 41 trojka, 47 dvojki i 57 padova. Još je 7 ljudi imalo 0 bodova i njih ne brojim u ove padove. Kak god bilo, ne liči na Gaussa Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ß
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 07. 2006. (15:29:06)
Postovi: (115)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
41 = 46 - 5
Lokacija: Graveyard Mountain Home

PostPostano: 22:30 čet, 9. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naš faks ne shvaća Gaussa kao [url=http://www.deviantpics.com/image.php?id=B3E2_499023A5]neki drugi.[/url] :D :D
Naš faks ne shvaća Gaussa kao neki drugi. Very Happy Very Happy



_________________
Devious movements in your eyes moved me from relief
Breath comes out white clouds with your lies
and filters through me
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ToMeK
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2008. (17:22:06)
Postovi: (BA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 17 - 29

PostPostano: 0:21 pet, 10. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ß"]Naš faks ne shvaća Gaussa kao [url=http://www.deviantpics.com/image.php?id=B3E2_499023A5]neki drugi.[/url] :D :D[/quote]

hahahah :D ima i boljih recimo iz vještina komuniciranja, osnova el. :D
ß (napisa):
Naš faks ne shvaća Gaussa kao neki drugi. Very Happy Very Happy


hahahah Very Happy ima i boljih recimo iz vještina komuniciranja, osnova el. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
bbanelli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 03. 2011. (09:21:40)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 20 - 23
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 8:09 pet, 10. 6. 2011    Naslov: Re: Tko (sve) snosi odgovornost za lose rezultate na kolegij Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Ko što je rečeno, na Mathu nema bodovanja "po Gaussu". IMO to je najgluplji način ocjenjivanja pa je i dobro da ga nema.[/quote]Kao sto se iz moje nedvosmislene recenice dalo procitati - svjestan sam toga, zato i pitam na koji nacin druga strana snosi odgovornost podbacaja na kolegiju.

[quote]A što se tiče tvog pitanja, pretpostavljam da ciljaš na to da je ispit bio nezamislivo težak i sad bi se taj rok trebao poništit[/quote]

Krivo predpostavljas.

Da citiram sam sebe:

[quote="bbanelli"]Kakvu odgovornost imaju nositelji kolegija za *generalni* podbacaj na svojem kolegiju? [/quote]

Da "nacrtam" za "hardcore" matematicare, karikirano kolegij nosi 2x100 bodova na kolokvijima, od cega je 100 bodova kumulativno potrebno za prolaz. Na prvom kolokviju prosjek bodova je 30. Na drugom kolokviju prosjek bodova je 60. Dakle, u prosjeku ljudi nisu prosli kolegij!

Strana studenta - spadas u prosjek (dakle, nisi prosao kao i vecina), imas nevjerojatnih dva tjedna (u najboljem slucaju) za popravni ispit, uz sve ostale akademske i neakademske obaveze. To je tvoja pasija.

Moje pitanje je, ponavljam - nije li indikativno da postoji problem i sa strane predavaca? Tko to provjerava? Tko to (eventualno) sankcionira?

[quote]Bolonja je uvedena sa smislom "konstantnog praćenja nastave" i kolokviji i ispiti su prilagođeni tome.[/quote]Mozda ispiti jesu, ali sve ostalo nije.

No to sada nije ni tema; ne zelim se upustati u ovo vec [i]n[/i] puta prozvakano.

[quote]Profesori i asistenti na neki način kroje našu sudbinu dok sastavljaju kolokvije, ali najčešće ih se ne može kriviti zbog slabe prolaznosti.[/quote]Nisam siguran mogu li ti dati za pravo.

Za ovo "najcesce" bih se slozio s tobom ako uzmes u obzir prosjeka bodova citave godine; pa ako stvarno vidis da su studenti mrljavi, jer je generacija 2015./2016. uspjela popadati sve zivo na prvoj godini, onda tu nema zbora.

No hajde, da se ne lazemo, obicno se radi o nekoliko "specificnih" kolegija (ne nuzno istih svake godine).

Pa da se vratim na originalno pitanje a ne na zealotsko branjenje nikog prozvanog, postoji li ikakva odgovornost za izvodjenje kolegija i njegovo polaganje na PMF-MO osim onog (neminovnog) studentovog?
Luuka (napisa):
Ko što je rečeno, na Mathu nema bodovanja "po Gaussu". IMO to je najgluplji način ocjenjivanja pa je i dobro da ga nema.
Kao sto se iz moje nedvosmislene recenice dalo procitati - svjestan sam toga, zato i pitam na koji nacin druga strana snosi odgovornost podbacaja na kolegiju.

Citat:
A što se tiče tvog pitanja, pretpostavljam da ciljaš na to da je ispit bio nezamislivo težak i sad bi se taj rok trebao poništit


Krivo predpostavljas.

Da citiram sam sebe:

bbanelli (napisa):
Kakvu odgovornost imaju nositelji kolegija za *generalni* podbacaj na svojem kolegiju?


Da "nacrtam" za "hardcore" matematicare, karikirano kolegij nosi 2x100 bodova na kolokvijima, od cega je 100 bodova kumulativno potrebno za prolaz. Na prvom kolokviju prosjek bodova je 30. Na drugom kolokviju prosjek bodova je 60. Dakle, u prosjeku ljudi nisu prosli kolegij!

Strana studenta - spadas u prosjek (dakle, nisi prosao kao i vecina), imas nevjerojatnih dva tjedna (u najboljem slucaju) za popravni ispit, uz sve ostale akademske i neakademske obaveze. To je tvoja pasija.

Moje pitanje je, ponavljam - nije li indikativno da postoji problem i sa strane predavaca? Tko to provjerava? Tko to (eventualno) sankcionira?

Citat:
Bolonja je uvedena sa smislom "konstantnog praćenja nastave" i kolokviji i ispiti su prilagođeni tome.
Mozda ispiti jesu, ali sve ostalo nije.

No to sada nije ni tema; ne zelim se upustati u ovo vec n puta prozvakano.

Citat:
Profesori i asistenti na neki način kroje našu sudbinu dok sastavljaju kolokvije, ali najčešće ih se ne može kriviti zbog slabe prolaznosti.
Nisam siguran mogu li ti dati za pravo.

Za ovo "najcesce" bih se slozio s tobom ako uzmes u obzir prosjeka bodova citave godine; pa ako stvarno vidis da su studenti mrljavi, jer je generacija 2015./2016. uspjela popadati sve zivo na prvoj godini, onda tu nema zbora.

No hajde, da se ne lazemo, obicno se radi o nekoliko "specificnih" kolegija (ne nuzno istih svake godine).

Pa da se vratim na originalno pitanje a ne na zealotsko branjenje nikog prozvanog, postoji li ikakva odgovornost za izvodjenje kolegija i njegovo polaganje na PMF-MO osim onog (neminovnog) studentovog?



_________________
Matematika
Dijeli ljude na dvije grupe. One kojima nije jasna i one kojima nije jasno kako ovim prvima nije jasna.
§ https://www.pci-z.com/ §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 17:32 pet, 10. 6. 2011    Naslov: Re: Tko (sve) snosi odgovornost za lose rezultate na kolegij Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"][quote="matmih"][quote="Luuka"]
edit : našao sam za mjeru :D Prosjek bodova je bio 10.25/30 što je oko 34%. Nije bilo poništavanja, samo lakši 2. kolokvij i završni ispit (koji je pismeni za taj kolegij, bar onda bio).[/quote]

I na toj istoj mjeri su se ocjene djelile po Gaussu... :lizalica: :D[/quote]

Not really :D Sniženi su pragovi ocjena (za svaku cca 5 bodova niže), a distribucija ocjena nikako nije po Gaussu:

13 petica, 21 četvorka, 41 trojka, 47 dvojki i 57 padova. Još je 7 ljudi imalo 0 bodova i njih ne brojim u ove padove. Kak god bilo, ne liči na Gaussa :D[/quote]

Istina. Onda je to valjda bilo spašavanje situacije u zadnji tren. :)
Luuka (napisa):
matmih (napisa):
Luuka (napisa):

edit : našao sam za mjeru Very Happy Prosjek bodova je bio 10.25/30 što je oko 34%. Nije bilo poništavanja, samo lakši 2. kolokvij i završni ispit (koji je pismeni za taj kolegij, bar onda bio).


I na toj istoj mjeri su se ocjene djelile po Gaussu... Lizalica Very Happy


Not really Very Happy Sniženi su pragovi ocjena (za svaku cca 5 bodova niže), a distribucija ocjena nikako nije po Gaussu:

13 petica, 21 četvorka, 41 trojka, 47 dvojki i 57 padova. Još je 7 ljudi imalo 0 bodova i njih ne brojim u ove padove. Kak god bilo, ne liči na Gaussa Very Happy


Istina. Onda je to valjda bilo spašavanje situacije u zadnji tren. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:03 pet, 10. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kod nas se relativno redovito provode ankete za profesore i asistente. Na zadnjem predavanju/vjebama dobije se anonimna anketa sa ponešto pitanja o kolegiju i na kraju se ocjenjuju profesor i asistent za razne stvari - pripremljenost za nastavu, jasnoća i sustavnost objašnjavanja, komunikacija sa studentima, korištenje ploče i ostalih prezentacijskih alata i još par stvari koje se ne mogu ovako odmah sjetiti. Postoji i dio za komentare. To dolazi do njih nakon što se kolegij održi i onda oni to čitaju, gledaju rezultate, zanemare/poboljšaju se/osjećaju se ponosno, ili što već.

Osim što ih na taj način stuenti mogu kritizirat pa da vide da je u njima problem, vjerojatno se može žaliti prodekanu/prčelniku ili kome već pa on razgovara sa dotičnim profesorom. Kod nas je i većina profesora dostupna za razgovr i vjerujem da bi mnogi prihvatili pozitivnu kritiku. Tu su i demonstature, konzultacije, forum za pitanja oko nejasnoća. U principu, nitko ti nije kriv ako si pao osim tebe jer ako kreneš na vrijeme možeš doći do svih odgovora i pomoći. A znanje ti nitko ne može uzet pa da padneš :D
Kod nas se relativno redovito provode ankete za profesore i asistente. Na zadnjem predavanju/vjebama dobije se anonimna anketa sa ponešto pitanja o kolegiju i na kraju se ocjenjuju profesor i asistent za razne stvari - pripremljenost za nastavu, jasnoća i sustavnost objašnjavanja, komunikacija sa studentima, korištenje ploče i ostalih prezentacijskih alata i još par stvari koje se ne mogu ovako odmah sjetiti. Postoji i dio za komentare. To dolazi do njih nakon što se kolegij održi i onda oni to čitaju, gledaju rezultate, zanemare/poboljšaju se/osjećaju se ponosno, ili što već.

Osim što ih na taj način stuenti mogu kritizirat pa da vide da je u njima problem, vjerojatno se može žaliti prodekanu/prčelniku ili kome već pa on razgovara sa dotičnim profesorom. Kod nas je i većina profesora dostupna za razgovr i vjerujem da bi mnogi prihvatili pozitivnu kritiku. Tu su i demonstature, konzultacije, forum za pitanja oko nejasnoća. U principu, nitko ti nije kriv ako si pao osim tebe jer ako kreneš na vrijeme možeš doći do svih odgovora i pomoći. A znanje ti nitko ne može uzet pa da padneš Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 0:03 sub, 11. 6. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]prodekanu/prčelniku [/quote]

lijepo ti to nazivas naseg procelnika :D pazi da te ne vidi. mozda i ne diplomiras ove godine :D
Luuka (napisa):
prodekanu/prčelniku


lijepo ti to nazivas naseg procelnika Very Happy pazi da te ne vidi. mozda i ne diplomiras ove godine Very Happy



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan