Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

upisi
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
woodstock
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2006. (23:52:04)
Postovi: (99)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
18 = 28 - 10

PostPostano: 10:40 pet, 1. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

dakle, ovako je s plaćanjem ponovno upisanih kolegija:
sada na upisu lijepo platimo upis i napravimo upis preko studomata i upisnog lista, te predamo index...
kad se index obradi referada nam izdaje uplatnicu za plaćanje kolegija koje smo ponovno upisali :D
dakle, ovako je s plaćanjem ponovno upisanih kolegija:
sada na upisu lijepo platimo upis i napravimo upis preko studomata i upisnog lista, te predamo index...
kad se index obradi referada nam izdaje uplatnicu za plaćanje kolegija koje smo ponovno upisali Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
pmfovka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2009. (21:58:15)
Postovi: (60)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 2 - 5

PostPostano: 12:35 pet, 1. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

a kad su upisi za 1. godinu diplomskog studija?
a kad su upisi za 1. godinu diplomskog studija?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivy=)
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2007. (14:00:45)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 12:59 pet, 1. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

u 9om mjesecu, tj od 30.08. do 02.09. evo na ovom linku stoji kad su koji upisi...tocka 4.6 http//degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=16906
u 9om mjesecu, tj od 30.08. do 02.09. evo na ovom linku stoji kad su koji upisi...tocka 4.6 http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=16906


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pmfovka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2009. (21:58:15)
Postovi: (60)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 2 - 5

PostPostano: 13:17 pet, 1. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvalaaaaa
hvalaaaaa


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bug
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2003. (17:31:11)
Postovi: (1A9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 35 - 15
Lokacija: Kako kad!!

PostPostano: 11:25 sub, 2. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozz, mene zanima kada su upisi za kvaziparcijalu?
Pozz, mene zanima kada su upisi za kvaziparcijalu?



_________________
Everybody Dies...
Nobody is perfect...

Non scholae, sed vitae discimus
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:52 sub, 2. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne razumijem pitanje. Kvaziparcijala nije nesto sto se upisuje kao takvo. Upisuje se treca godina, a "kvaziparcijala" je samo kolokvijalizam koji znaci da ces usput upisati i neke kolegije s nekog diplomskog studija.

Dakle, odgovor bi valjda bio da ce ti to biti kad i "normalni" upisi (jer to i je najobicniji upis godine).
Ne razumijem pitanje. Kvaziparcijala nije nesto sto se upisuje kao takvo. Upisuje se treca godina, a "kvaziparcijala" je samo kolokvijalizam koji znaci da ces usput upisati i neke kolegije s nekog diplomskog studija.

Dakle, odgovor bi valjda bio da ce ti to biti kad i "normalni" upisi (jer to i je najobicniji upis godine).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bug
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2003. (17:31:11)
Postovi: (1A9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 35 - 15
Lokacija: Kako kad!!

PostPostano: 12:59 sub, 2. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

I znaci ja posto sam placao studij sad cu morati placati opet 3. godinu samo zato jel mi je ostao jedan kolegij? Ili placam samo taj ispit koji mi je ostao?

Takodjer me zanima da li se, ako da placaju ispiti sa diplomskog, ako upisujem kvaziparcijalno?
I znaci ja posto sam placao studij sad cu morati placati opet 3. godinu samo zato jel mi je ostao jedan kolegij? Ili placam samo taj ispit koji mi je ostao?

Takodjer me zanima da li se, ako da placaju ispiti sa diplomskog, ako upisujem kvaziparcijalno?



_________________
Everybody Dies...
Nobody is perfect...

Non scholae, sed vitae discimus
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:10 sub, 2. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Placanje ovisi i o tome koliko si polozio ECTSa u protekloj godini. Potrazi po dokumentima na sluzbenom webu, a ja ovo pisem napamet.

Dakle, cini mi se da placas kolegij koji ponovno upisujes, osim ako si ove godine polozio manje od 18 ECTS (u tom slucaju mislim da placas punu participaciju).

Takodjer, kolegiji koje upisujes kvaziparcijalno sve placas, neovisno o tome koji ti je to upis tih kolegija.

A sto se tice price "sad cu morati placati opet 3. godinu samo zato jel mi je ostao jedan kolegij"... "Samo zato jer ti je ostao jedan kolegij", ti bi trebao gubiti godinu dana samo na njega. Diplomski studij je skroz drugi studij i MO nije duzan dati ti da ista odande upises dok ne upises sam studij. Koliko znam, mi smo jedini na Sveucilistu koji uopce pruzaju tu mogucnost, a s obzirom na organizacijske probleme koje kvaziparcijala stvara, naplata je i vise nego opravdana.
Placanje ovisi i o tome koliko si polozio ECTSa u protekloj godini. Potrazi po dokumentima na sluzbenom webu, a ja ovo pisem napamet.

Dakle, cini mi se da placas kolegij koji ponovno upisujes, osim ako si ove godine polozio manje od 18 ECTS (u tom slucaju mislim da placas punu participaciju).

Takodjer, kolegiji koje upisujes kvaziparcijalno sve placas, neovisno o tome koji ti je to upis tih kolegija.

A sto se tice price "sad cu morati placati opet 3. godinu samo zato jel mi je ostao jedan kolegij"... "Samo zato jer ti je ostao jedan kolegij", ti bi trebao gubiti godinu dana samo na njega. Diplomski studij je skroz drugi studij i MO nije duzan dati ti da ista odande upises dok ne upises sam studij. Koliko znam, mi smo jedini na Sveucilistu koji uopce pruzaju tu mogucnost, a s obzirom na organizacijske probleme koje kvaziparcijala stvara, naplata je i vise nego opravdana.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bug
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2003. (17:31:11)
Postovi: (1A9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 35 - 15
Lokacija: Kako kad!!

PostPostano: 14:18 ned, 3. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, onda cu morat upisivat 3. godinu opet...
Zanima me kako se krece cijena 1 ECTS-a za kvazi parcijalu
I jel je moguce upisivati kolegije kao nadopuna znanju? Npr. Metricki prostori su i na predipl i na dipl studiju.
Ok, onda cu morat upisivat 3. godinu opet...
Zanima me kako se krece cijena 1 ECTS-a za kvazi parcijalu
I jel je moguce upisivati kolegije kao nadopuna znanju? Npr. Metricki prostori su i na predipl i na dipl studiju.



_________________
Everybody Dies...
Nobody is perfect...

Non scholae, sed vitae discimus
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:36 ned, 3. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]Mislim[/b] da je cijena ECTSa fixna i da ne ovisi o tome upisujes li kolegij kvaziparcijalno ili zato sto si ga prije pao. Provjeri, za svaki slucaj (ako nigdje drugdje, onda u Referadi).

"Kolegiji za nadopunu znanja" su stari izricaj koji formalno ne postoji, ali eto... pustio je korijene, pa ga studenti koriste.

Koliko mi je poznato, mozes upisati svaki kolegij sa svog studija za koji imas ispunjene preduvjete (u okviru onih max. 35 ECTS po semestru). Ako ti se nece sada brojati ti ECTSovi i ako upises diplomski studij na kojem se taj kolegij odrzava, mozes traziti priznavanje.
Mislim da je cijena ECTSa fixna i da ne ovisi o tome upisujes li kolegij kvaziparcijalno ili zato sto si ga prije pao. Provjeri, za svaki slucaj (ako nigdje drugdje, onda u Referadi).

"Kolegiji za nadopunu znanja" su stari izricaj koji formalno ne postoji, ali eto... pustio je korijene, pa ga studenti koriste.

Koliko mi je poznato, mozes upisati svaki kolegij sa svog studija za koji imas ispunjene preduvjete (u okviru onih max. 35 ECTS po semestru). Ako ti se nece sada brojati ti ECTSovi i ako upises diplomski studij na kojem se taj kolegij odrzava, mozes traziti priznavanje.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bug
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2003. (17:31:11)
Postovi: (1A9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 35 - 15
Lokacija: Kako kad!!

PostPostano: 15:00 ned, 3. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Koliko mi je poznato, mozes upisati svaki kolegij sa svog studija za koji imas ispunjene preduvjete (u okviru onih max. 35 ECTS po semestru). Ako ti se nece sada brojati ti ECTSovi i ako upises diplomski studij na kojem se taj kolegij odrzava, mozes traziti priznavanje.[/quote]

Pa bas zato i pitam, da ih sad polozim, da ne moram poslije.

:roll: Ajme koje komplikacije radi jednog kolegija (izbornog) :roll:
vsego (napisa):

Koliko mi je poznato, mozes upisati svaki kolegij sa svog studija za koji imas ispunjene preduvjete (u okviru onih max. 35 ECTS po semestru). Ako ti se nece sada brojati ti ECTSovi i ako upises diplomski studij na kojem se taj kolegij odrzava, mozes traziti priznavanje.


Pa bas zato i pitam, da ih sad polozim, da ne moram poslije.

Rolling Eyes Ajme koje komplikacije radi jednog kolegija (izbornog) Rolling Eyes



_________________
Everybody Dies...
Nobody is perfect...

Non scholae, sed vitae discimus
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:12 ned, 3. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bug"]:roll: Ajme koje komplikacije radi jednog kolegija (izbornog) :roll:[/quote]

:OT: [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Eschede_train_disaster]Ajme koje komplikacije radi jednog dotrajalog kotaca[/url]... Greske/propusti/neuspjesi se dogadjaju, no treba biti svjestan da mogu imati ogromne posljedice, koliko god oni sami izgledali mali.
Bug (napisa):
Rolling Eyes Ajme koje komplikacije radi jednog kolegija (izbornog) Rolling Eyes


Off-topic Ajme koje komplikacije radi jednog dotrajalog kotaca... Greske/propusti/neuspjesi se dogadjaju, no treba biti svjestan da mogu imati ogromne posljedice, koliko god oni sami izgledali mali.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
frances
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 07. 2006. (18:27:06)
Postovi: (39)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 1

PostPostano: 20:13 ned, 3. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam pitanje, pa da ga tu postavim. Vezano je uz upise.

Ovaj novi ziro-racun, na koji uplacujemo upisnine pripada PMF-u. Treba li onda na uplatnicu za primatelja staviti PMF-MO (Bijenicka c.30) ili PMF (Horvatovac 102a)?
Imam pitanje, pa da ga tu postavim. Vezano je uz upise.

Ovaj novi ziro-racun, na koji uplacujemo upisnine pripada PMF-u. Treba li onda na uplatnicu za primatelja staviti PMF-MO (Bijenicka c.30) ili PMF (Horvatovac 102a)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 11:10 pon, 4. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam i ja jedno pitanje.
Ako upisujem u semestru manje od 25 ECTS-a, mogu li uopće preko studomata upisati kolegije ili pišem molbu pa sve ide preko referade?
Imam i ja jedno pitanje.
Ako upisujem u semestru manje od 25 ECTS-a, mogu li uopće preko studomata upisati kolegije ili pišem molbu pa sve ide preko referade?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 16:28 pon, 4. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="frances"]Imam pitanje, pa da ga tu postavim. Vezano je uz upise.

Ovaj novi ziro-racun, na koji uplacujemo upisnine pripada PMF-u. Treba li onda na uplatnicu za primatelja staviti PMF-MO (Bijenicka c.30) ili PMF (Horvatovac 102a)?[/quote]
Na uplatnicama koje možeš uzeti u referadi je naveden PMF, dakle Horvatovac.

[quote="piccola"]Imam i ja jedno pitanje.
Ako upisujem u semestru manje od 25 ECTS-a, mogu li uopće preko studomata upisati kolegije ili pišem molbu pa sve ide preko referade?[/quote]
Ako u studomatu nema više ničega što bi mogla upisati, moći ćeš i preko studomata. Ako postoji neki izborni kojeg ne želiš, ali studomat ustraje u svojoj tvrdoglavosti :) , morat ćeš preko upisnog lista. Tako je meni barem bilo prošle godine.
frances (napisa):
Imam pitanje, pa da ga tu postavim. Vezano je uz upise.

Ovaj novi ziro-racun, na koji uplacujemo upisnine pripada PMF-u. Treba li onda na uplatnicu za primatelja staviti PMF-MO (Bijenicka c.30) ili PMF (Horvatovac 102a)?

Na uplatnicama koje možeš uzeti u referadi je naveden PMF, dakle Horvatovac.

piccola (napisa):
Imam i ja jedno pitanje.
Ako upisujem u semestru manje od 25 ECTS-a, mogu li uopće preko studomata upisati kolegije ili pišem molbu pa sve ide preko referade?

Ako u studomatu nema više ničega što bi mogla upisati, moći ćeš i preko studomata. Ako postoji neki izborni kojeg ne želiš, ali studomat ustraje u svojoj tvrdoglavosti Smile , morat ćeš preko upisnog lista. Tako je meni barem bilo prošle godine.



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ojčina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2008. (22:47:33)
Postovi: (35)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 10:12 uto, 5. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel itko zna može li netko drugi predati index i sve potrebno za upis na diplomski ako mi nismo u mogućnosti ?
Jel itko zna može li netko drugi predati index i sve potrebno za upis na diplomski ako mi nismo u mogućnosti ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
frutabella
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2010. (16:35:36)
Postovi: (24E)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 42 - 47

PostPostano: 10:54 čet, 7. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ukoliko kvota na studomatu nije zadovoljena, da li to znaci da bas moarmo upisati onaj dodatni kolegij s trece godine (a ponavaljm prvu) kako bi studomat bio zadovoljan i omogucio upis?
ukoliko kvota na studomatu nije zadovoljena, da li to znaci da bas moarmo upisati onaj dodatni kolegij s trece godine (a ponavaljm prvu) kako bi studomat bio zadovoljan i omogucio upis?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 11:12 čet, 7. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moraš ako te Studomat natjera (probaj ne upisati), ali onda možeš tražiti da ti se poništi... Referada za detalje.
Moraš ako te Studomat natjera (probaj ne upisati), ali onda možeš tražiti da ti se poništi... Referada za detalje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 11:13 čet, 7. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam prošle godine morala preko studomata upisat mat.log. zbog manjka bodova, ali ako ne želiš slušat taj kolegij, samo napišeš molbu i predaš zajedno s indexom...
ja sam prošle godine morala preko studomata upisat mat.log. zbog manjka bodova, ali ako ne želiš slušat taj kolegij, samo napišeš molbu i predaš zajedno s indexom...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
frutabella
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2010. (16:35:36)
Postovi: (24E)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 42 - 47

PostPostano: 11:16 čet, 7. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala! :))))

hm, posto ste vi to prosle, a vec sam postavila tamo negdje pitanje, da li mi se isplati slusati mat.log. pored vjerojatnosti, diskr.mat, eng i prog1 (koji mi je ostao)? Pitam u smislu, da li ce mi taj kolegij previse vremena oduzimati, ili je pretezak da bi stigla sve... ?
hvala! Smile)))

hm, posto ste vi to prosle, a vec sam postavila tamo negdje pitanje, da li mi se isplati slusati mat.log. pored vjerojatnosti, diskr.mat, eng i prog1 (koji mi je ostao)? Pitam u smislu, da li ce mi taj kolegij previse vremena oduzimati, ili je pretezak da bi stigla sve... ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan