Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

praktični kolokvij
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Linadus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2010. (12:57:28)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3

PostPostano: 16:07 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="dodoria"]Pa stvarno je ako se očekuje da te zadatke znaš srediti bez problema, a sve što si radio na vježbama i predavanjima nije "ni do koljena" tim zadacima na kolokviju. A o besmislenosti učenja tih zadataka napamet neću ni govoriti :roll: .

Uglavnom, može li itko riješiti 3., 9. i 11. s praktičnog? Hvala puno. :)[/quote]


jedanaesti u privitku...
dodoria (napisa):
Pa stvarno je ako se očekuje da te zadatke znaš srediti bez problema, a sve što si radio na vježbama i predavanjima nije "ni do koljena" tim zadacima na kolokviju. A o besmislenosti učenja tih zadataka napamet neću ni govoriti Rolling Eyes .

Uglavnom, može li itko riješiti 3., 9. i 11. s praktičnog? Hvala puno. Smile



jedanaesti u privitku...





zad11.c
 Description:

Download
 Filename:  zad11.c
 Filesize:  562 Bytes
 Downloaded:  170 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Jurinho
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2011. (23:39:13)
Postovi: (26)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-16 = 10 - 26

PostPostano: 17:22 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja ne razumjem ovaj sistem rada,,mi smo programirali svega 4 sata,tek smo petlje završili,,i sad odmah dobijemo ovakve složene zadatke, tipa ovaj treći koji zahtjeva da ja unosim znamenke broja i treba te znamenke spojiti da dobijem broj,,,znaći trebao bi ga pretvoriti u string te onda spojiti,vratiti u broj i tek tada ga pretvoriti u dekadski zapis..i kako da ja to sad napravim,kad smo tek počeli programirati...i još jedno pitanje jel se matrice rade posebno?,,ili to trebamo znati,,ja znam da samo mi u Pascalu radili odvojeno..Hvala :) :D 8)
Ja ne razumjem ovaj sistem rada,,mi smo programirali svega 4 sata,tek smo petlje završili,,i sad odmah dobijemo ovakve složene zadatke, tipa ovaj treći koji zahtjeva da ja unosim znamenke broja i treba te znamenke spojiti da dobijem broj,,,znaći trebao bi ga pretvoriti u string te onda spojiti,vratiti u broj i tek tada ga pretvoriti u dekadski zapis..i kako da ja to sad napravim,kad smo tek počeli programirati...i još jedno pitanje jel se matrice rade posebno?,,ili to trebamo znati,,ja znam da samo mi u Pascalu radili odvojeno..Hvala Smile Very Happy Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 17:31 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Jurinho"]ovaj treći zahtjeva da ja unosim znamenke broja i treba te znamenke spojiti da dobijem broj,,,znaći trebao bi ga pretvoriti u string te onda spojiti,vratiti u broj i tek tada ga pretvoriti u dekadski zapis..[/quote]
Ništa ne treba pretvarati u string, nego samo u petlji čitati znamenku po znamenku te nakon svake pročitane znamenke pomnožiti varijablu u koju spremamo broj s bazom (u ovom slučaju s 2) i dodati novu znamenku. Na kraju ispisati tako dobiveni broj.
Jurinho (napisa):
ovaj treći zahtjeva da ja unosim znamenke broja i treba te znamenke spojiti da dobijem broj,,,znaći trebao bi ga pretvoriti u string te onda spojiti,vratiti u broj i tek tada ga pretvoriti u dekadski zapis..

Ništa ne treba pretvarati u string, nego samo u petlji čitati znamenku po znamenku te nakon svake pročitane znamenke pomnožiti varijablu u koju spremamo broj s bazom (u ovom slučaju s 2) i dodati novu znamenku. Na kraju ispisati tako dobiveni broj.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 17:35 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Jurinho"]Ja ne razumjem ovaj sistem rada,,mi smo programirali svega 4 sata,tek smo petlje završili,,i sad odmah dobijemo ovakve složene zadatke, tipa ovaj treći koji zahtjeva da ja unosim znamenke broja i treba te znamenke spojiti da dobijem broj,,,znaći trebao bi ga pretvoriti u string te onda spojiti,vratiti u broj i tek tada ga pretvoriti u dekadski zapis..i kako da ja to sad napravim,kad smo tek počeli programirati...i još jedno pitanje jel se matrice rade posebno?,,ili to trebamo znati,,ja znam da samo mi u Pascalu radili odvojeno..Hvala :) :D 8)[/quote]
[code:1]
#include <stdio.h>

int main(void){
int n= 0;
char c;

do{
scanf("%c", &c);
if(c < '2')n= n*2 + c-'0';
}while(c < '2');

printf("%d\n", n);
return 0;
}
[/code:1]
Ovo je moje rjesenje treceg zadatka. Ja tu negdje unosim neki broj, pretvaram ga u string, onda ga spajam, pa ga vracam u broj i pretvaram u dekadski zapis?????? Neznam kak sam to uspio u 5 linija.

Koliko ja vidim ja unosim nekoliko znakova, po nekoj formulici to pretvaram u ovo sto trebam ispisati i to ispisem, nema nikakvih komliciranja sa pretvaranjem broja u string i slicnih stvari.

A sto se tice matrica, ne trebaju niti za jedan zadatak iz prakticnog kolokvija.
Jurinho (napisa):
Ja ne razumjem ovaj sistem rada,,mi smo programirali svega 4 sata,tek smo petlje završili,,i sad odmah dobijemo ovakve složene zadatke, tipa ovaj treći koji zahtjeva da ja unosim znamenke broja i treba te znamenke spojiti da dobijem broj,,,znaći trebao bi ga pretvoriti u string te onda spojiti,vratiti u broj i tek tada ga pretvoriti u dekadski zapis..i kako da ja to sad napravim,kad smo tek počeli programirati...i još jedno pitanje jel se matrice rade posebno?,,ili to trebamo znati,,ja znam da samo mi u Pascalu radili odvojeno..Hvala Smile Very Happy Cool

Kod:

#include <stdio.h>

int main(void){
    int n= 0;
    char c;

    do{
        scanf("%c", &c);
        if(c < '2')n= n*2 + c-'0';
    }while(c < '2');

    printf("%d\n", n);
    return 0;
}

Ovo je moje rjesenje treceg zadatka. Ja tu negdje unosim neki broj, pretvaram ga u string, onda ga spajam, pa ga vracam u broj i pretvaram u dekadski zapis?????? Neznam kak sam to uspio u 5 linija.

Koliko ja vidim ja unosim nekoliko znakova, po nekoj formulici to pretvaram u ovo sto trebam ispisati i to ispisem, nema nikakvih komliciranja sa pretvaranjem broja u string i slicnih stvari.

A sto se tice matrica, ne trebaju niti za jedan zadatak iz prakticnog kolokvija.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
BlameGame
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2011. (19:17:53)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3

PostPostano: 19:26 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo ce lose zavrsiti :/
Ovo ce lose zavrsiti Ehm?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vishykc
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2010. (14:38:08)
Postovi: (6A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:58 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BlameGame"]Ovo ce lose zavrsiti :/[/quote]
Da, moglo bi...
BlameGame (napisa):
Ovo ce lose zavrsiti Ehm?

Da, moglo bi...



_________________
U matematici se sve smije, osim pogriješiti!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Jurinho
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2011. (23:39:13)
Postovi: (26)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-16 = 10 - 26

PostPostano: 21:13 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

mdoko mislim da ti je tvrdnja kriva,,jer mi unosimo binarni broj tako da prvo unosimo krajnu ljevu znamenku,,te mi neznamo koliko će korisnik unjeti znamenaka broja .. te tako neznamo kojom ćemo potencijom broja dva množiti tu znamenku...i tako da mislim da bi trebali stringom rješiti stvar, jer petljom ne možemo,,,mislim bar ja tako mislim,,,probaj mi dati primjer,,,,

gflegar zadatak ti nevalja jer ja unesem 100112 i on meni izbaci -12436 tako da neznam...a matrice se pojavljuju u 11 zadatku i u 30.. :?: :?: :?:
mdoko mislim da ti je tvrdnja kriva,,jer mi unosimo binarni broj tako da prvo unosimo krajnu ljevu znamenku,,te mi neznamo koliko će korisnik unjeti znamenaka broja .. te tako neznamo kojom ćemo potencijom broja dva množiti tu znamenku...i tako da mislim da bi trebali stringom rješiti stvar, jer petljom ne možemo,,,mislim bar ja tako mislim,,,probaj mi dati primjer,,,,

gflegar zadatak ti nevalja jer ja unesem 100112 i on meni izbaci -12436 tako da neznam...a matrice se pojavljuju u 11 zadatku i u 30.. Question Question Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 21:24 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Jurinho"]mdoko mislim da ti je tvrdnja kriva,,jer mi unosimo binarni broj tako da prvo unosimo krajnu ljevu znamenku,,te mi neznamo koliko će korisnik unjeti znamenaka broja .. te tako neznamo kojom ćemo potencijom broja dva množiti tu znamenku...i tako da mislim da bi trebali stringom rješiti stvar, jer petljom ne možemo,,,mislim bar ja tako mislim,,,probaj mi dati primjer,,,,

gflegar zadatak ti nevalja jer ja unesem 100112 i on meni izbaci -12436 tako da neznam...a matrice se pojavljuju u 11 zadatku i u 30.. :?: :?: :?:[/quote]

ajde drugi put najprije malo razmisli pa onda piši komentare...
Jurinho (napisa):
mdoko mislim da ti je tvrdnja kriva,,jer mi unosimo binarni broj tako da prvo unosimo krajnu ljevu znamenku,,te mi neznamo koliko će korisnik unjeti znamenaka broja .. te tako neznamo kojom ćemo potencijom broja dva množiti tu znamenku...i tako da mislim da bi trebali stringom rješiti stvar, jer petljom ne možemo,,,mislim bar ja tako mislim,,,probaj mi dati primjer,,,,

gflegar zadatak ti nevalja jer ja unesem 100112 i on meni izbaci -12436 tako da neznam...a matrice se pojavljuju u 11 zadatku i u 30.. Question Question Question


ajde drugi put najprije malo razmisli pa onda piši komentare...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vishykc
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2010. (14:38:08)
Postovi: (6A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:07 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="Jurinho"]ovaj treći zahtjeva da ja unosim znamenke broja i treba te znamenke spojiti da dobijem broj,,,znaći trebao bi ga pretvoriti u string te onda spojiti,vratiti u broj i tek tada ga pretvoriti u dekadski zapis..[/quote]
Ništa ne treba pretvarati u string, nego samo u petlji čitati znamenku po znamenku te nakon svake pročitane znamenke pomnožiti varijablu u koju spremamo broj s bazom (u ovom slučaju s 2) i dodati novu znamenku. Na kraju ispisati tako dobiveni broj.[/quote]
Jako zanimljivo! A možete još sve ostalo osim onih s nizovima? :lol: :idea2:
mdoko (napisa):
Jurinho (napisa):
ovaj treći zahtjeva da ja unosim znamenke broja i treba te znamenke spojiti da dobijem broj,,,znaći trebao bi ga pretvoriti u string te onda spojiti,vratiti u broj i tek tada ga pretvoriti u dekadski zapis..

Ništa ne treba pretvarati u string, nego samo u petlji čitati znamenku po znamenku te nakon svake pročitane znamenke pomnožiti varijablu u koju spremamo broj s bazom (u ovom slučaju s 2) i dodati novu znamenku. Na kraju ispisati tako dobiveni broj.

Jako zanimljivo! A možete još sve ostalo osim onih s nizovima? Laughing Imam ideju!



_________________
U matematici se sve smije, osim pogriješiti!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Jurinho
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2011. (23:39:13)
Postovi: (26)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-16 = 10 - 26

PostPostano: 22:18 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

a šta da razmislim,,ja sam o njemu razmišljo cijeli dan,,nisam uspio naći riješenje,,,
a šta da razmislim,,ja sam o njemu razmišljo cijeli dan,,nisam uspio naći riješenje,,,


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 22:26 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Jurinho"]a šta da razmislim,,ja sam o njemu razmišljo cijeli dan,,nisam uspio naći riješenje,,,[/quote]

mdoko je u pravu, pročitaj poruku u pp :wink:
Jurinho (napisa):
a šta da razmislim,,ja sam o njemu razmišljo cijeli dan,,nisam uspio naći riješenje,,,


mdoko je u pravu, pročitaj poruku u pp Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Jurinho
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2011. (23:39:13)
Postovi: (26)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-16 = 10 - 26

PostPostano: 22:43 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala piccolo skužio sam,,,mdoko oprostite u pravu ste :D :D :D
hvala piccolo skužio sam,,,mdoko oprostite u pravu ste Very Happy Very Happy Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:51 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@gflegar: Ne kaze li taj zadatak da se ucitava "znamenka po znamenka" (ne znam napamet, a sad mi se ne trazi)? Dakle, dosta je u petlji ucitavati s [tt]%d[/tt]. Znam da je u primjeru navedeno spojeno, no ne treba tako komplicirati. Prihvatio bih oba rjesenja, ali rado bih da se ovo gore ne prezentira kao "to se trazi" jer je nepotrebno kompliciranije od ovog drugog.

@Jurinho: Pa, asistenti obicno znaju rijesiti lagane zadatke koji su poznati vec 3-4 godine. :lol: Ubuduce preporucam trazilicu na Forumu; taj zadatak je vec netko rijesio.

Inace, smatram da je puno korisnije otici na podulji razgovor s nekim od demosa, jer od gledanja gotovih rjesenja studenti obicno ne zapamte sto im treba, niti im se desi onaj "klik" da mogu sami rjesavati. Zato od asistenata ne dobijate rjesenja, nego samo hintove.
@gflegar: Ne kaze li taj zadatak da se ucitava "znamenka po znamenka" (ne znam napamet, a sad mi se ne trazi)? Dakle, dosta je u petlji ucitavati s %d. Znam da je u primjeru navedeno spojeno, no ne treba tako komplicirati. Prihvatio bih oba rjesenja, ali rado bih da se ovo gore ne prezentira kao "to se trazi" jer je nepotrebno kompliciranije od ovog drugog.

@Jurinho: Pa, asistenti obicno znaju rijesiti lagane zadatke koji su poznati vec 3-4 godine. Laughing Ubuduce preporucam trazilicu na Forumu; taj zadatak je vec netko rijesio.

Inace, smatram da je puno korisnije otici na podulji razgovor s nekim od demosa, jer od gledanja gotovih rjesenja studenti obicno ne zapamte sto im treba, niti im se desi onaj "klik" da mogu sami rjesavati. Zato od asistenata ne dobijate rjesenja, nego samo hintove.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Jurinho
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2011. (23:39:13)
Postovi: (26)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-16 = 10 - 26

PostPostano: 23:07 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

nisam znao da je mdoko asistnet,zato sam sumnjao,,, da i ja sam za to,uopće ne želim prepisati zadatak od nekog drugoga,,jer ga želim sam riješiti,to mi je izazov,,al kad zapnem onda tražim pomoć :) :) :)
nisam znao da je mdoko asistnet,zato sam sumnjao,,, da i ja sam za to,uopće ne želim prepisati zadatak od nekog drugoga,,jer ga želim sam riješiti,to mi je izazov,,al kad zapnem onda tražim pomoć Smile Smile Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 23:19 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

:)
Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 23:28 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Jurinho"]gflegar zadatak ti nevalja jer ja unesem 100112 i on meni izbaci -12436 tako da neznam...[/quote]

Kod valja, a ako ti je bio takav ispis onda nisi unosio
[code:1]100112
[/code:1]
Nego nesto tipa:
[code:1]


100112
[/code:1]

Ako bas hoces ovako unositi samo trebas promijeniti "%c" u scanf-u u "[tt] [/tt]%c".

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes:[/color][/size]

[quote="vsego"]@gflegar: Ne kaze li taj zadatak da se ucitava "znamenka po znamenka" (ne znam napamet, a sad mi se ne trazi)? Dakle, dosta je u petlji ucitavati s [tt]%d[/tt]. Znam da je u primjeru navedeno spojeno, no ne treba tako komplicirati. Prihvatio bih oba rjesenja, ali rado bih da se ovo gore ne prezentira kao "to se trazi" jer je nepotrebno kompliciranije od ovog drugog.
[/quote]

U onoj "staroj" verziji koja je bila dostupna na pocetku godine i po kojoj sam ja rjesavao zadatak pise samo da se znamenke ucitavaju od "krajnje lijeve", nigdje nje navedeno da se ucitavaju jedna po jedna, sad neznam za novu verziju
Jurinho (napisa):
gflegar zadatak ti nevalja jer ja unesem 100112 i on meni izbaci -12436 tako da neznam...


Kod valja, a ako ti je bio takav ispis onda nisi unosio
Kod:
100112

Nego nesto tipa:
Kod:



                        100112


Ako bas hoces ovako unositi samo trebas promijeniti "%c" u scanf-u u " %c".

Added after 3 minutes:

vsego (napisa):
@gflegar: Ne kaze li taj zadatak da se ucitava "znamenka po znamenka" (ne znam napamet, a sad mi se ne trazi)? Dakle, dosta je u petlji ucitavati s %d. Znam da je u primjeru navedeno spojeno, no ne treba tako komplicirati. Prihvatio bih oba rjesenja, ali rado bih da se ovo gore ne prezentira kao "to se trazi" jer je nepotrebno kompliciranije od ovog drugog.


U onoj "staroj" verziji koja je bila dostupna na pocetku godine i po kojoj sam ja rjesavao zadatak pise samo da se znamenke ucitavaju od "krajnje lijeve", nigdje nje navedeno da se ucitavaju jedna po jedna, sad neznam za novu verziju




Zadnja promjena: gflegar; 0:19 pon, 14. 11. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 0:00 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="gflegar"]
[code:1]
#include <stdio.h>

int main(void){
int n= 0;
char c;

do{
scanf("%c", &c);
if(c < '2')n= n*2 + c-'0';
}while(c < '2');

printf("%d\n", n);
return 0;
}
[/code:1][/quote]

Nisam nikada koristio charove pa me zanima što sad znači ovo while c< '2' ? Možete li netko detaljnije objasniti to? Spadaju li pod to i brojevi -1 -2...? Što sa slovima?
Hvala!
gflegar (napisa):

Kod:

#include <stdio.h>

int main(void){
    int n= 0;
    char c;

    do{
        scanf("%c", &c);
        if(c < '2')n= n*2 + c-'0';
    }while(c < '2');

    printf("%d\n", n);
    return 0;
}


Nisam nikada koristio charove pa me zanima što sad znači ovo while c< '2' ? Možete li netko detaljnije objasniti to? Spadaju li pod to i brojevi -1 -2...? Što sa slovima?
Hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:16 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zenone, zaviri u predavanja; korisna su. U kratko, [tt]char[/tt] se prevodi u brojeve putem [url=http://www.asciitable.com/]ASCII tablice[/url], pa [tt]c < '2'[/tt] znaci [i]svi [b]znakovi[/b] prije [b][u]znaka[/u][/b] '2'[/i]. Pri tome, [b]znak[/b] '2' i [b]broj[/b] 2 nisu direktno vezani!

@Jurinho: Forum je informativan. Dovuci misa iznad mdokine ikone
[img]http://degiorgi.math.hr/forum/images/diploma.png[/img]
pa ubuduce ne bude zabune.
Zenone, zaviri u predavanja; korisna su. U kratko, char se prevodi u brojeve putem ASCII tablice, pa c < '2' znaci svi znakovi prije znaka '2'. Pri tome, znak '2' i broj 2 nisu direktno vezani!

@Jurinho: Forum je informativan. Dovuci misa iznad mdokine ikone

pa ubuduce ne bude zabune.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 0:17 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na predavanjima prve grupe je bilo spomenuto da se u konacnici u racunalu znakovi zapisani kao brojevi, tocnije kao ascii vrijednosti tih znakova.
U ovo zadatku ja koristim upravo to, i dovoljno poznavanje ascii tablice da znam da su ascii vrijednosti znakova '0' - '9' u rastucem poretku, tocnije ascii ('0') = 48, ascii('1') = 49, itd.

Kada napisemo neku znakovunu konstantu ili varijablu, c ju interpretira kao njezinu ascii vrijednost, pa je
[code:1]
c < '2'
[/code:1]
isto sto i
[code:1]
c < 50
[/code:1]

A u konacnici i varijabla c se interpretira pomocu njezine ascii vrijednosti, pa je ovaj uvjet zadovoljen za sve znakove cija je ascii vrijednost < 50, a to su '0', '1' i jos neki specijalni znakovi (za koje se nadamo da niko nece unjeti :D )
Na predavanjima prve grupe je bilo spomenuto da se u konacnici u racunalu znakovi zapisani kao brojevi, tocnije kao ascii vrijednosti tih znakova.
U ovo zadatku ja koristim upravo to, i dovoljno poznavanje ascii tablice da znam da su ascii vrijednosti znakova '0' - '9' u rastucem poretku, tocnije ascii ('0') = 48, ascii('1') = 49, itd.

Kada napisemo neku znakovunu konstantu ili varijablu, c ju interpretira kao njezinu ascii vrijednost, pa je
Kod:

c < '2'

isto sto i
Kod:

c < 50


A u konacnici i varijabla c se interpretira pomocu njezine ascii vrijednosti, pa je ovaj uvjet zadovoljen za sve znakove cija je ascii vrijednost < 50, a to su '0', '1' i jos neki specijalni znakovi (za koje se nadamo da niko nece unjeti Very Happy )




Zadnja promjena: gflegar; 0:17 pon, 14. 11. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 0:17 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jasno mi, hvala :)
Jasno mi, hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Sljedeće
Stranica 3 / 19.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan