Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

naši lumeni
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Frnca
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2004. (12:51:55)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:18 pon, 28. 6. 2004    Naslov: naši lumeni Citirajte i odgovorite

Naš faks kao da se sastoji od genija i njihovog komplementa!
Od prvog dana faksa sam primijetila kako je to u biti kriterij po kojem se stvaraju ekipe (ako toga kod nas uopće i ima!)...
Nadobudni s nadobudnima, lumeni s lumenima, izgubljeni slučajevi s izgubljenim slučajevima...
I sve je to ok, ne kažem ništa, ALI primijetila sam kako "gornja" klasa naših studenata voli nabijati komplekse ovima malo nižim od sebe!
Evo primjer:
Stigli rezultati s jednog pismenog, masa znatiželjnih šta su ga pisali se strču oko papira, s nadom da su skupili nedostižnih :P 45 bodova za prolaz.... Naravno, u roku od sekunde ostaju razočarani činjenicom da su PONOVNO ispod krivudave crte te da je i ovo bio jedan od onih famoznih (bolje rečeno standardnih) rokova s prolaznošću od bijednih 10%. Ali za utjehu im ostaje uzvik genija (koji se razvalio tik ispred papira):
"PA OVO JE BIO TRIVIJALAN ROK!!!"
(naravno, ta osoba je prošla pismeni :twisted: )
Ma svaka čast njemu, ali čemu to hvalisanje svojih moždanih vijuga pred kolegama kojima očito tako dobro ne funkcioniraju?!?

Ne znam, možda oni osjećaju potrebu podijelit svima uokolo svoju radost što to studiraju, svoju zanesenost i zaljubljenost u matematiku, možda nam žele dati do znanja da su sinoć imali noćnu moru s peterostrukim integralom u glavnoj ulozi...
Neka se ne uvrijede naši geniji, jer iskreno, nemam ništa protiv natprosječno pametnih i talentiranih ljudi (dapače!), ali imam dosta protiv namjernog isticanja moći nad "prosjekom"!
Naš faks kao da se sastoji od genija i njihovog komplementa!
Od prvog dana faksa sam primijetila kako je to u biti kriterij po kojem se stvaraju ekipe (ako toga kod nas uopće i ima!)...
Nadobudni s nadobudnima, lumeni s lumenima, izgubljeni slučajevi s izgubljenim slučajevima...
I sve je to ok, ne kažem ništa, ALI primijetila sam kako "gornja" klasa naših studenata voli nabijati komplekse ovima malo nižim od sebe!
Evo primjer:
Stigli rezultati s jednog pismenog, masa znatiželjnih šta su ga pisali se strču oko papira, s nadom da su skupili nedostižnih Razz 45 bodova za prolaz.... Naravno, u roku od sekunde ostaju razočarani činjenicom da su PONOVNO ispod krivudave crte te da je i ovo bio jedan od onih famoznih (bolje rečeno standardnih) rokova s prolaznošću od bijednih 10%. Ali za utjehu im ostaje uzvik genija (koji se razvalio tik ispred papira):
"PA OVO JE BIO TRIVIJALAN ROK!!!"
(naravno, ta osoba je prošla pismeni Twisted Evil )
Ma svaka čast njemu, ali čemu to hvalisanje svojih moždanih vijuga pred kolegama kojima očito tako dobro ne funkcioniraju?!?

Ne znam, možda oni osjećaju potrebu podijelit svima uokolo svoju radost što to studiraju, svoju zanesenost i zaljubljenost u matematiku, možda nam žele dati do znanja da su sinoć imali noćnu moru s peterostrukim integralom u glavnoj ulozi...
Neka se ne uvrijede naši geniji, jer iskreno, nemam ništa protiv natprosječno pametnih i talentiranih ljudi (dapače!), ali imam dosta protiv namjernog isticanja moći nad "prosjekom"!



_________________
Frnca
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
defar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2004. (01:37:19)
Postovi: (152)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 11:51 pon, 28. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

uh, fino si ti to izanalizirala :D daklem, kako cemo sad...evo...
ja vjerujem da nisu ti genijalci tako zlocesti. ljudi u sferama drustvenih interakcija, uvjeravam vas, funkcioniraju poput svih ostalih visih socijalno razvijenih sisavaca. psi su nam mozda najblizi primjer. pa cces lako primjetiti, ako samo malo obratis pozornost na zbivanja u obliznjem ti parku, ili livadi, kako velik, snazan, zreo i dobro odgojen pas nikada nece prvi zapoceti svadju, niti ce sudjelovati u tucnjavi s manjim psom od sebe, starim, bolesnim psom, stenetom ili kujom. oni pak psi koji su manji i slabiji, I zbog toga isfrustrirani (ne kazem da su svi, ali ucestalo je to slucaj), lajat ce nervozno na svakog drugog muzjaka, trgat se na uzici i pokusati mu se baciti za vrat. zasto? zato jer su nesigurni u sebe. iz istog razloga se, naprimjer, brucosi krecu u vecim skupinama i glasno pricaju. ili tinejdjeri u tramvaju (e, pogle onog idiota, da ja imam vozacku pokazal bi ja njima...sve zacinjeno s zavidnom dozom psovki).

dakle, da sumiramo :lol: ...moja je teorija da su ti hvalisavi lajavci (pudlice i maltezeri) vecinom ipak "lazni genijalci", koji su neesigurni u sebe, pa iskoristavaju priliku izgraditi imidj dok jos mogu, kad im je (ovaj put, a drugi tko zna) uspjelo. mozda ima medju njima i "istinskih genijalaca" koji imaju poneku traumu iz srednje skole, a jos su nezreli i nisu se stigli s time obracunati, pa se hvalisaju, ali ne zbog onih "slabijih", nego da se dokazu pred ostatkom "genijalne konkurencije".
a mozda su ti "pravi genijalci" jednostavno zakinuti u nekim drugim sferama svoga postojanja, pa su malo manje emocionalno/drustveno inteligentni, i zbilja iskreno ne primjecuju da ima ljudi koje to pogadja. oni su jednostavno iskreno uzivljeni u taj kolokvij, i iskreno se vesele i kako im mozes tako nesto zamjeriti?
:D

jos imam dodati samo jedno, iz vlastitog iskustva: to svrstavanje u skupinu "manje inteligentnih", to je pitanje osobnog stava. a padanje na ispitu je uglavnom pitanje loseg samopouzdanja, nedovoljne srcanosti, neiskrenog ucenja i nekontinuiranog ucenja.


[color=blue]Kolegice, ubuduće ipak malo više pripazite na načine izražavanja.
Vjerujem da je vama jasno o čemu se radi.[/color]
uh, fino si ti to izanalizirala Very Happy daklem, kako cemo sad...evo...
ja vjerujem da nisu ti genijalci tako zlocesti. ljudi u sferama drustvenih interakcija, uvjeravam vas, funkcioniraju poput svih ostalih visih socijalno razvijenih sisavaca. psi su nam mozda najblizi primjer. pa cces lako primjetiti, ako samo malo obratis pozornost na zbivanja u obliznjem ti parku, ili livadi, kako velik, snazan, zreo i dobro odgojen pas nikada nece prvi zapoceti svadju, niti ce sudjelovati u tucnjavi s manjim psom od sebe, starim, bolesnim psom, stenetom ili kujom. oni pak psi koji su manji i slabiji, I zbog toga isfrustrirani (ne kazem da su svi, ali ucestalo je to slucaj), lajat ce nervozno na svakog drugog muzjaka, trgat se na uzici i pokusati mu se baciti za vrat. zasto? zato jer su nesigurni u sebe. iz istog razloga se, naprimjer, brucosi krecu u vecim skupinama i glasno pricaju. ili tinejdjeri u tramvaju (e, pogle onog idiota, da ja imam vozacku pokazal bi ja njima...sve zacinjeno s zavidnom dozom psovki).

dakle, da sumiramo Laughing ...moja je teorija da su ti hvalisavi lajavci (pudlice i maltezeri) vecinom ipak "lazni genijalci", koji su neesigurni u sebe, pa iskoristavaju priliku izgraditi imidj dok jos mogu, kad im je (ovaj put, a drugi tko zna) uspjelo. mozda ima medju njima i "istinskih genijalaca" koji imaju poneku traumu iz srednje skole, a jos su nezreli i nisu se stigli s time obracunati, pa se hvalisaju, ali ne zbog onih "slabijih", nego da se dokazu pred ostatkom "genijalne konkurencije".
a mozda su ti "pravi genijalci" jednostavno zakinuti u nekim drugim sferama svoga postojanja, pa su malo manje emocionalno/drustveno inteligentni, i zbilja iskreno ne primjecuju da ima ljudi koje to pogadja. oni su jednostavno iskreno uzivljeni u taj kolokvij, i iskreno se vesele i kako im mozes tako nesto zamjeriti?
Very Happy

jos imam dodati samo jedno, iz vlastitog iskustva: to svrstavanje u skupinu "manje inteligentnih", to je pitanje osobnog stava. a padanje na ispitu je uglavnom pitanje loseg samopouzdanja, nedovoljne srcanosti, neiskrenog ucenja i nekontinuiranog ucenja.


Kolegice, ubuduće ipak malo više pripazite na načine izražavanja.
Vjerujem da je vama jasno o čemu se radi.



_________________
`To begin with, a dog's not mad. You grant that? 'Well, then,' the Cat went on, `you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Frnca
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2004. (12:51:55)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:15 pon, 28. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

... Ma imaš ti pravo u svemu!
Stvarno si ih super opisao :P . I nemoj mislit da ih ne mogu smislit, dapače, meni zna biti jako simpatično kad vidim tu njihovu predanost faksu!
Nervira me to kad ljudi kažu (što sam i sama znala češće reći :!: ): i ja bi mogao biti genijalac da štrebam ko on/ona! Dajte, molim vas, kao prvo, možeš ti štrebat ko konj, ali ako misliš imat same petice, pripremi se na 15-godišnje studiranje :lol:, jer je to za veliku većinu nemoguća misija! A kao drugo, čemu uopće postavljat neke hipoteze stila: kad bi učio toliko, da sam učio toliko itd kad svi mi volimo živjeti život, a ne matematiku!
Zato se ja na neki način i divim genijalcima (ne lažnjacima i prefriganima naravno!!!), jer kad promislim, oni će napravit puno veći doprinos matematici nego npr ja, koja sam totalno neambiciozna i nezainteresirana za išta van mog budućeg zanimanja (prof. mat. :oops: )!
I, imao si pravo, kad već njima kolokvij predstavlja toliku radost :banana: za koju praktički žive, ko sam ja da im to uskraćujem?!?
... Ma imaš ti pravo u svemu!
Stvarno si ih super opisao Razz . I nemoj mislit da ih ne mogu smislit, dapače, meni zna biti jako simpatično kad vidim tu njihovu predanost faksu!
Nervira me to kad ljudi kažu (što sam i sama znala češće reći Exclamation ): i ja bi mogao biti genijalac da štrebam ko on/ona! Dajte, molim vas, kao prvo, možeš ti štrebat ko konj, ali ako misliš imat same petice, pripremi se na 15-godišnje studiranje Laughing, jer je to za veliku većinu nemoguća misija! A kao drugo, čemu uopće postavljat neke hipoteze stila: kad bi učio toliko, da sam učio toliko itd kad svi mi volimo živjeti život, a ne matematiku!
Zato se ja na neki način i divim genijalcima (ne lažnjacima i prefriganima naravno!!!), jer kad promislim, oni će napravit puno veći doprinos matematici nego npr ja, koja sam totalno neambiciozna i nezainteresirana za išta van mog budućeg zanimanja (prof. mat. Embarassed )!
I, imao si pravo, kad već njima kolokvij predstavlja toliku radost Dancing banana za koju praktički žive, ko sam ja da im to uskraćujem?!?



_________________
Frnca
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
defar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2004. (01:37:19)
Postovi: (152)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 15:11 pon, 28. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

ah, ne, nisam ni tvrdila da se kvaliteta ucenja moze nadoknaditi kolicinom :D
evo, da parafriziram jednu krasnu stvar koju je prof.polonijo jednom rekao:
ljudima ne smijes davati preteske zadatke, jer, ako je zadatak pretezak, covjek ce se preplasiti i odustati prije nego li je poceo. a ne smijes ljudima davati niti prelagane zadatke, jer onda ti zadaci nisu uopce dostojni rjesavanja.

sto htjedoh reci, je (napokon :lol: ) ...ako uspijes prevladati taj strah da ces "ispast glup" pred nekim tamo odraslim pametnim profesorima doktorima znanosti, da neces biti "dovoljno dobar", i iskreno znatizeljno pristupis svakom zadatku koji ti iskrsne tijekom zivota - mozda neces uci u povijest kao genijalac, ali ces moci reci da si nesto napravio, da si se zabavio, da si naucio puno. a mozda ce te i prozvati genijalcem na kraju. barem ces samog sebe dovoljno upoznati i cijeniti da budes sretan, a ne sam sebe svrstavati u kategoriju "neinteligentnih propalica prosjecnih " i bojat se probati bilo sto napraviti da se to ne potvrdi.
ah, ne, nisam ni tvrdila da se kvaliteta ucenja moze nadoknaditi kolicinom Very Happy
evo, da parafriziram jednu krasnu stvar koju je prof.polonijo jednom rekao:
ljudima ne smijes davati preteske zadatke, jer, ako je zadatak pretezak, covjek ce se preplasiti i odustati prije nego li je poceo. a ne smijes ljudima davati niti prelagane zadatke, jer onda ti zadaci nisu uopce dostojni rjesavanja.

sto htjedoh reci, je (napokon Laughing ) ...ako uspijes prevladati taj strah da ces "ispast glup" pred nekim tamo odraslim pametnim profesorima doktorima znanosti, da neces biti "dovoljno dobar", i iskreno znatizeljno pristupis svakom zadatku koji ti iskrsne tijekom zivota - mozda neces uci u povijest kao genijalac, ali ces moci reci da si nesto napravio, da si se zabavio, da si naucio puno. a mozda ce te i prozvati genijalcem na kraju. barem ces samog sebe dovoljno upoznati i cijeniti da budes sretan, a ne sam sebe svrstavati u kategoriju "neinteligentnih propalica prosjecnih " i bojat se probati bilo sto napraviti da se to ne potvrdi.



_________________
`To begin with, a dog's not mad. You grant that? 'Well, then,' the Cat went on, `you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 17:53 pon, 28. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nicely put defar :)
Nicely put defar Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ahri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2003. (23:16:07)
Postovi: (193)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 18:33 pon, 28. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

a mozda je stvarno bio trivijalan rok? :)
a mozda je stvarno bio trivijalan rok? :)



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 23:45 pon, 28. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ahri"]a mozda je stvarno bio trivijalan rok? :)[/quote]

Skoro svaki rok je trivijalan kada vidis rjesenja koja su napraivili sastavljaci :(



'ave fun!



Sinisa
ahri (napisa):
a mozda je stvarno bio trivijalan rok? Smile


Skoro svaki rok je trivijalan kada vidis rjesenja koja su napraivili sastavljaci Sad



'ave fun!



Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 1:10 uto, 29. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako dobro naucis i dovoljno zadatak rjesis, onda ce ti skoro svaki zadatak biti trivijalan! :klik-klak: Ali sad tu ulazi faktor pogreske, tj. krivo zbrojis ili +- krivo pokratis. To jest napravis glupu pogresku i onda se poslije :grrr: lupas glavom o zid. Znam ja, to se meni dogodi nazalost dosta cesto. :bigcry:
Ako dobro naucis i dovoljno zadatak rjesis, onda ce ti skoro svaki zadatak biti trivijalan! Klackanjeeeee! Ali sad tu ulazi faktor pogreske, tj. krivo zbrojis ili +- krivo pokratis. To jest napravis glupu pogresku i onda se poslije Grrrrr.... lupas glavom o zid. Znam ja, to se meni dogodi nazalost dosta cesto. Very sad



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ahri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2003. (23:16:07)
Postovi: (193)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 1:26 uto, 29. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"][quote="ahri"]a mozda je stvarno bio trivijalan rok? :)[/quote]

Skoro svaki rok je trivijalan kada vidis rjesenja koja su napraivili sastavljaci :(

'ave fun!

Sinisa[/quote]

*khmfunkcijeizvodnicekhm*
cinik (napisa):
ahri (napisa):
a mozda je stvarno bio trivijalan rok? :)


Skoro svaki rok je trivijalan kada vidis rjesenja koja su napraivili sastavljaci :(

'ave fun!

Sinisa


*khmfunkcijeizvodnicekhm*



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 8:30 uto, 29. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ahri"]
*khmfunkcijeizvodnicekhm*[/quote]

Sta fali FI-ima?
Bas su kul.. dobro, opcenito nisu sasvim trivijalne [Graham, Knuth, Patashnik: Concrete Mathematics, Reading, AW, 1998.], no svaki dobar zadatak koji se nadje sa FIjevima je trivijalan [ne nuzno lagan].

Ono sto ljudi ne razumiiju jest da lagano i trivijalno nije isto. Lagano moze doci na 30 stranica i zavrsiti sa rezultatom od dva do dvadeset redova, medjutim to nije trivijalno.

Mozda bi ovako to bilo najbolje za reci - lagano je ono sto mozes dati stroju da napravi, a trivijalno je ono sto mozda ni sam ne znas rijesiti, medjutim rjesenje from THE BOOK ima 3 reda.

Drugim rijecima, P=lagano, NP=trivijalno (:

'ave fun!


Sinisa
ahri (napisa):

*khmfunkcijeizvodnicekhm*


Sta fali FI-ima?
Bas su kul.. dobro, opcenito nisu sasvim trivijalne [Graham, Knuth, Patashnik: Concrete Mathematics, Reading, AW, 1998.], no svaki dobar zadatak koji se nadje sa FIjevima je trivijalan [ne nuzno lagan].

Ono sto ljudi ne razumiiju jest da lagano i trivijalno nije isto. Lagano moze doci na 30 stranica i zavrsiti sa rezultatom od dva do dvadeset redova, medjutim to nije trivijalno.

Mozda bi ovako to bilo najbolje za reci - lagano je ono sto mozes dati stroju da napravi, a trivijalno je ono sto mozda ni sam ne znas rijesiti, medjutim rjesenje from THE BOOK ima 3 reda.

Drugim rijecima, P=lagano, NP=trivijalno (:

'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ahri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2003. (23:16:07)
Postovi: (193)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 9:19 uto, 29. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

well, ako se dobro sjecam, na pismenom iz kombinatorike si bas to skurio :). koliko sam vidio na skorlistu... korekt mi if ajm vrong.
enivej, nismo bas prezanimljivi puku, pusica :)
well, ako se dobro sjecam, na pismenom iz kombinatorike si bas to skurio :). koliko sam vidio na skorlistu... korekt mi if ajm vrong.
enivej, nismo bas prezanimljivi puku, pusica :)



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 12:25 uto, 29. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ahri"]well, ako se dobro sjecam, na pismenom iz kombinatorike si bas to skurio :). koliko sam vidio na skorlistu... korekt mi if ajm vrong.
enivej, nismo bas prezanimljivi puku, pusica :)[/quote]

mkej.... iako mislim da osobne greske iz smotanosti && smusenosti nemaju puno veze s trivijalnoscu problema.


'ave fun!


Sinisa
ahri (napisa):
well, ako se dobro sjecam, na pismenom iz kombinatorike si bas to skurio Smile. koliko sam vidio na skorlistu... korekt mi if ajm vrong.
enivej, nismo bas prezanimljivi puku, pusica Smile


mkej.... iako mislim da osobne greske iz smotanosti && smusenosti nemaju puno veze s trivijalnoscu problema.


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:00 sri, 30. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne! Ne! Neee! Svi krivo brijete! Ne treba se uopće opterećivat' drugim ljudima i padnutim ispitima. Ne, Nikada! Treba svakom zadatku pristupiti ležerno i sa optimizmom; "OK, ajmo mi sad ovo lagano sredit'". Nema veze je li zadatak ispitni ili nije. Svim zadacima se mora ležerno pristupit'.
Kada se položi ili padne ispit, bio prvi na listi ili jedini koji je pao, nikako se ne derat', treba jednostavno šutit' i ne obazirat' se na situaciju. Ak' si pal', onda otići doma i lagano opušteno rješavat' zadatke i spre'at' ispit. Ak' si prošel', popit' pivo u kafiću i češkat' se.

Treba jednostavno biti flegma i ne šljiviti nikoga i ništa, furat' svoj film i doviđorno.
Ne! Ne! Neee! Svi krivo brijete! Ne treba se uopće opterećivat' drugim ljudima i padnutim ispitima. Ne, Nikada! Treba svakom zadatku pristupiti ležerno i sa optimizmom; "OK, ajmo mi sad ovo lagano sredit'". Nema veze je li zadatak ispitni ili nije. Svim zadacima se mora ležerno pristupit'.
Kada se položi ili padne ispit, bio prvi na listi ili jedini koji je pao, nikako se ne derat', treba jednostavno šutit' i ne obazirat' se na situaciju. Ak' si pal', onda otići doma i lagano opušteno rješavat' zadatke i spre'at' ispit. Ak' si prošel', popit' pivo u kafiću i češkat' se.

Treba jednostavno biti flegma i ne šljiviti nikoga i ništa, furat' svoj film i doviđorno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 0:25 sri, 30. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Reci da je ispit trivijalan nema veze sa prolazom (hehe, pao sam barem dva trivijalna pismena), nego samo s tim koliko su zabavno-jednostavna tocna rjesenja.

To je moj stav.


'ave fun!


Sinisa
Reci da je ispit trivijalan nema veze sa prolazom (hehe, pao sam barem dva trivijalna pismena), nego samo s tim koliko su zabavno-jednostavna tocna rjesenja.

To je moj stav.


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 9:33 sri, 30. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se uopce ne slazem s prvim postom (ovo kasnije mi se cini dsa je otislo u nekom drugom smjeru). Nikada nisam imala neugodnosti s nasim lumenima niti mi je ko nabijao na nos svoj uspjeh. Zasto netko ne bi rekao da mu je rok bio trivijalan? Mislim da to nije zato sto bi se htio pohvalit cijelom svijetu. A ako i je, rijetki su slucajevi koji to cine da bi drugima nabijali na nos svoj uspjeh. Sta fali ak se ljudi malo vesele? Zasto ne bi podijelili svoju srecu s drugima?

Mislim da se nase lumene nema sta napadati. I ne bi se slozila da se dijelimo na dvije klase: pametni i glupi. Mnogo je gradacija izmedu. I jedan kiks na ispitu ne cini nas neuspjesnima i glupima. Cak nas ni pad godine ne cini takvima. Kao sto nas ni neciji prolaz i dobra ocjena ne cini manje vrijednima.
Ja se uopce ne slazem s prvim postom (ovo kasnije mi se cini dsa je otislo u nekom drugom smjeru). Nikada nisam imala neugodnosti s nasim lumenima niti mi je ko nabijao na nos svoj uspjeh. Zasto netko ne bi rekao da mu je rok bio trivijalan? Mislim da to nije zato sto bi se htio pohvalit cijelom svijetu. A ako i je, rijetki su slucajevi koji to cine da bi drugima nabijali na nos svoj uspjeh. Sta fali ak se ljudi malo vesele? Zasto ne bi podijelili svoju srecu s drugima?

Mislim da se nase lumene nema sta napadati. I ne bi se slozila da se dijelimo na dvije klase: pametni i glupi. Mnogo je gradacija izmedu. I jedan kiks na ispitu ne cini nas neuspjesnima i glupima. Cak nas ni pad godine ne cini takvima. Kao sto nas ni neciji prolaz i dobra ocjena ne cini manje vrijednima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
genius
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2004. (17:30:38)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:48 sri, 30. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

kakvi lumeni, ja poznam možda njih dvoje...ili troje, sve su ostalo štreberčine! A takvi se najviše volie hvalit i isticat na faksu jer nemeju gdje drugdje.
kakvi lumeni, ja poznam možda njih dvoje...ili troje, sve su ostalo štreberčine! A takvi se najviše volie hvalit i isticat na faksu jer nemeju gdje drugdje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 14:42 sri, 30. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja nisam neki genije, a nisam bas ni neki streber (zapravo mrsko mi je uciti napamet stvari bez razumjevanja), pa sam se nekoliko puta nasao u situaciji opisanoj u prvom postu. Ali u ulozi onog koji kaze [i]rok je bio trivijalan[/i]. Pa to sam znao reci i puno puta kada sam pao ispit. A krivac sam bio ja jer nisam dovoljno vjezbao i pravo se spremio za ispit.
I to nisam govori zato da se hvalim pred nekim, vec normalno u raspravi o ispitu sam rekao sto objektivno mislim o njemu.

Tak da se ja uopce ne slazem sa Frncom.

Geniji su, koliko je meni poznato, zapravo vrlo skromni.

Ali ja mislim da nije problem u ovima koji kazu da je rok trivijalan, nego upravo u ovim drugima koji su pali, slusaju ih i dozivljavaju ih kao genije i lumene samo zato jer su prosli ispit. A oni to nisu (barem velika vecina), oni su samo kvalitetno naucili za ispit i prosli su.

Ne znam za druge, ali ja jos nisam naisao na nesto u matematici (i ostaloj znanosti) sto ne bi mogao shvatiti. Ne kazem da sve znam i sve razumijem, ali jos nisam naisao na nesto sto nakon sto sam se upoznao i kvalitetno proucio problem i metode rjesavanja, nisam shvatio.
(Dobro jos nisam isao pogledati dokaz Velikog Fermat-ovog TM-a, a i cudno mi je u Teoriji svega da im je 23D prostor potprostor od 12D prostora, ali nisam se bas upoznao tocno s tim dimenzijama, tako da bi valjda skuzio kad bih pogledao o cemu se tocno radi (P.S. Mozda sam fulao broj neke dimenzije gore...) )

Mislim da se sve moze shvatiti ako se kvalitetno prouci i izvjezba.
Nadalje mislim da oni koji gledaju te [i]lumene[/i] i [i]genije[/i] zapravo nisu kvalitetno ucili i nisu skroz shvatili problem, pa im se zato ovi cine kao geniji jer to shvacaju. Pogotovo na kolegijima prve i druge godine koji su zapravo osnovna gradja za proucavanje onoga sto dolazi poslije. A [i]ovi[/i] zapravo uopce nisu nikakvi veliki geniji i lumeni sa mutiranim mozdanim vijugama (dobro mozda zaluta neki), nego su kvalitetno obradili gradivo i razumiju ga. [b]I zasto onda ne bi mogli normalno i govoriti o njemu, onako kako ga oni vide.[/b] Ne mislim da se hvale i sugeriraju drugima [i]Gledajte me ja sam genije! Bolji sam od vas! Vi ste luzeri![/i] vec da normalno komentiraju ispit.

Pa znam iz vlastitog iskustva sa 1. godine kad nesto nisam naucio dobro i onda mi je isto dolazilo u glavu. [i]Joj pa kaj je to, tu nekaj svemirsko, ovi su ludi kad su to shvatili[/i], a onda kad sam to proucio mi je bilo cist normalno.
Sjecam da kad sam polozio MA3 i 4 sam slucajno dobio u ruke rok iz MA1, pogledao sam ga i bil mi je onak, [i]trivijalan[/i] :twisted: :lol: i pomislio sam si [i]Pa kak sam se ja onda na prvoj tak mucio i dobio 2 iz MA1.[/i] Zato sto to tada nisam dobro proucio kad sam isao na ispit, a kasnije mi je bilo potrebno, pa jesam i eto postao mi ispit [i]trivijalan[/i] (ali u krivo vrijeme :cry: )

A ono o 15 godina za sve petice... S tim se jos vise ne slazem. Moze se sve u roku. Samo se treba kvalitetno uciti. I redovito zapeti. I zapravo ne baviti se s puno drugoga. A i pitanje je da li zapravo i zelis sve petice. Ono, uciti s razumjevanjem, prouciti teoriju, pa onda zadatke, tak da se razumije o cemu se zapravo radi, hodat na demonstrature i vidjeti sve metode za rjesavanje nekog zadatka/problema i ne samo nauciti da se to tak rjesava, nego i prouciti i skuziti zasto se to tak rjesava, pa dok razumijete zasto vise necete morati pamtiti kako, vec cete sami moci doci do toga. I onda kad vam dodje neki zadatak, reci cete mu [i]Ka'e? Ti se meni mislis pravit vazan? Ma daaaj...[/i] i lijepo ga s uzitkom rasturit. A to ucenje s razumjevanjem, zna trajati puno krace nego sumanuto strebanje (bez razumjevanja) metoda za rjesavanje svih tipova zadataka koji se pojavljuju na nekom ispitu.
Pogotovo ak se ide na demonstrature da vam tam objasne jer se onda brze i lakse shvati. Ja sam naprimjer imao srecu da mi je demonstrature iz Linearne drzao Tonci i on se uvijek trgao da sve objasni na barem dva nacina i da mi barem jedan skroz shvatimo. A onda na MA3 i MA4 dodjete na demonstrature kod Vjeke i Vekyja i Vjeko prvo rjesi zadatak na dva nacina koja se rade na MA i onda ga rijesi samo pomocu EM i kao secer na kraju dodje Veky sa turbo svemirskim rjesenjem iz MA. I kaj je najbolje sve vam objasne kako i zasto (dobro, malo ostanete zbunjeni nakon onog Vekyjevog svemirca... :lol:). Ah... da to su bile demonstrature... :D

[quote="filipnet"]Ali sad tu ulazi faktor pogreske, tj. krivo zbrojis ili +- krivo pokratis. To jest napravis glupu pogresku i onda se poslije lupas glavom o zid.[/quote]

Uvijek to napravim... :cry:

P.S. I ako netko kvalitetno i redovito uci za ispite nije strebercina!

To je normalni obrambeni mehanizam ljudske psihe: [i]On je prosao, ja nisam => on je strebercina, genije, shvatio je to, a ja sam bubao cijele noci i dane i nisam. Sigurno je mutant i sad likuje nad jadnim menom. I jos se usudi bit sretan i reci da je ispit lagan. Ma to govori samo zato da likuje nad mnome, to mu je jedini cilj u zivotu. On je protiv mene, ruga mi se! Uzas koja strebercina, sigurno se doma dopingira sa sivim stanicama... Si gurno nije normalan nego je natprosjecno nadaren i onda tu kaze da je ispit lagan. Gad jedan, pa nije njemu to lagano zato jer je dobro naucio, vec zato jer je uzasna strebercina sa mutiranim mozgom. Da! To je! Sigurno! Nisam ja nis kriv za pad! Oni su geniji i strebercine i sad mi se tu rugaju![/i]

Umjesto da se okrene prema sebi i provjeri da se mozda to vlastito bubanje nije kvalitativno (ne kvantitativno) bilo na potrebnoj razini.
Ja nisam neki genije, a nisam bas ni neki streber (zapravo mrsko mi je uciti napamet stvari bez razumjevanja), pa sam se nekoliko puta nasao u situaciji opisanoj u prvom postu. Ali u ulozi onog koji kaze rok je bio trivijalan. Pa to sam znao reci i puno puta kada sam pao ispit. A krivac sam bio ja jer nisam dovoljno vjezbao i pravo se spremio za ispit.
I to nisam govori zato da se hvalim pred nekim, vec normalno u raspravi o ispitu sam rekao sto objektivno mislim o njemu.

Tak da se ja uopce ne slazem sa Frncom.

Geniji su, koliko je meni poznato, zapravo vrlo skromni.

Ali ja mislim da nije problem u ovima koji kazu da je rok trivijalan, nego upravo u ovim drugima koji su pali, slusaju ih i dozivljavaju ih kao genije i lumene samo zato jer su prosli ispit. A oni to nisu (barem velika vecina), oni su samo kvalitetno naucili za ispit i prosli su.

Ne znam za druge, ali ja jos nisam naisao na nesto u matematici (i ostaloj znanosti) sto ne bi mogao shvatiti. Ne kazem da sve znam i sve razumijem, ali jos nisam naisao na nesto sto nakon sto sam se upoznao i kvalitetno proucio problem i metode rjesavanja, nisam shvatio.
(Dobro jos nisam isao pogledati dokaz Velikog Fermat-ovog TM-a, a i cudno mi je u Teoriji svega da im je 23D prostor potprostor od 12D prostora, ali nisam se bas upoznao tocno s tim dimenzijama, tako da bi valjda skuzio kad bih pogledao o cemu se tocno radi (P.S. Mozda sam fulao broj neke dimenzije gore...) )

Mislim da se sve moze shvatiti ako se kvalitetno prouci i izvjezba.
Nadalje mislim da oni koji gledaju te lumene i genije zapravo nisu kvalitetno ucili i nisu skroz shvatili problem, pa im se zato ovi cine kao geniji jer to shvacaju. Pogotovo na kolegijima prve i druge godine koji su zapravo osnovna gradja za proucavanje onoga sto dolazi poslije. A ovi zapravo uopce nisu nikakvi veliki geniji i lumeni sa mutiranim mozdanim vijugama (dobro mozda zaluta neki), nego su kvalitetno obradili gradivo i razumiju ga. I zasto onda ne bi mogli normalno i govoriti o njemu, onako kako ga oni vide. Ne mislim da se hvale i sugeriraju drugima Gledajte me ja sam genije! Bolji sam od vas! Vi ste luzeri! vec da normalno komentiraju ispit.

Pa znam iz vlastitog iskustva sa 1. godine kad nesto nisam naucio dobro i onda mi je isto dolazilo u glavu. Joj pa kaj je to, tu nekaj svemirsko, ovi su ludi kad su to shvatili, a onda kad sam to proucio mi je bilo cist normalno.
Sjecam da kad sam polozio MA3 i 4 sam slucajno dobio u ruke rok iz MA1, pogledao sam ga i bil mi je onak, trivijalan Twisted Evil Laughing i pomislio sam si Pa kak sam se ja onda na prvoj tak mucio i dobio 2 iz MA1. Zato sto to tada nisam dobro proucio kad sam isao na ispit, a kasnije mi je bilo potrebno, pa jesam i eto postao mi ispit trivijalan (ali u krivo vrijeme Crying or Very sad )

A ono o 15 godina za sve petice... S tim se jos vise ne slazem. Moze se sve u roku. Samo se treba kvalitetno uciti. I redovito zapeti. I zapravo ne baviti se s puno drugoga. A i pitanje je da li zapravo i zelis sve petice. Ono, uciti s razumjevanjem, prouciti teoriju, pa onda zadatke, tak da se razumije o cemu se zapravo radi, hodat na demonstrature i vidjeti sve metode za rjesavanje nekog zadatka/problema i ne samo nauciti da se to tak rjesava, nego i prouciti i skuziti zasto se to tak rjesava, pa dok razumijete zasto vise necete morati pamtiti kako, vec cete sami moci doci do toga. I onda kad vam dodje neki zadatak, reci cete mu Ka'e? Ti se meni mislis pravit vazan? Ma daaaj... i lijepo ga s uzitkom rasturit. A to ucenje s razumjevanjem, zna trajati puno krace nego sumanuto strebanje (bez razumjevanja) metoda za rjesavanje svih tipova zadataka koji se pojavljuju na nekom ispitu.
Pogotovo ak se ide na demonstrature da vam tam objasne jer se onda brze i lakse shvati. Ja sam naprimjer imao srecu da mi je demonstrature iz Linearne drzao Tonci i on se uvijek trgao da sve objasni na barem dva nacina i da mi barem jedan skroz shvatimo. A onda na MA3 i MA4 dodjete na demonstrature kod Vjeke i Vekyja i Vjeko prvo rjesi zadatak na dva nacina koja se rade na MA i onda ga rijesi samo pomocu EM i kao secer na kraju dodje Veky sa turbo svemirskim rjesenjem iz MA. I kaj je najbolje sve vam objasne kako i zasto (dobro, malo ostanete zbunjeni nakon onog Vekyjevog svemirca... Laughing). Ah... da to su bile demonstrature... Very Happy

filipnet (napisa):
Ali sad tu ulazi faktor pogreske, tj. krivo zbrojis ili +- krivo pokratis. To jest napravis glupu pogresku i onda se poslije lupas glavom o zid.


Uvijek to napravim... Crying or Very sad

P.S. I ako netko kvalitetno i redovito uci za ispite nije strebercina!

To je normalni obrambeni mehanizam ljudske psihe: On je prosao, ja nisam => on je strebercina, genije, shvatio je to, a ja sam bubao cijele noci i dane i nisam. Sigurno je mutant i sad likuje nad jadnim menom. I jos se usudi bit sretan i reci da je ispit lagan. Ma to govori samo zato da likuje nad mnome, to mu je jedini cilj u zivotu. On je protiv mene, ruga mi se! Uzas koja strebercina, sigurno se doma dopingira sa sivim stanicama... Si gurno nije normalan nego je natprosjecno nadaren i onda tu kaze da je ispit lagan. Gad jedan, pa nije njemu to lagano zato jer je dobro naucio, vec zato jer je uzasna strebercina sa mutiranim mozgom. Da! To je! Sigurno! Nisam ja nis kriv za pad! Oni su geniji i strebercine i sad mi se tu rugaju!

Umjesto da se okrene prema sebi i provjeri da se mozda to vlastito bubanje nije kvalitativno (ne kvantitativno) bilo na potrebnoj razini.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 1:07 čet, 1. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da znam osobu koja je uskliknula primjedbu o trivijalnosti roka i čak štoviše sam vjerojatno bio prisutan i u diskusiji s njim dok je to govorio. Postoji u biti samo jedan čovjek kojeg ja znam koji je sposoban za toliku netaktičnost ispred rezultata ispita...

I samo da vam kažem, ako je to bila situacija kojoj sam prisustvovao i konverzacija u kojoj sam sudjelovao, ta primjedba nije bila izrečena niti zajedljivo niti svisoka. Čovjek se samo šokiro zato kaj ljudi nisu znali ono što je objektivno gledano trivijalno. Mislim da je bilo riječ o nekom kolokviju ili nečemu iz računarstva ili programiranja, što, priznajmo i nisu, pgtv. računarstvo, neki doneba netrivijalni kolegiji, ali ih neki ljudi iz nekog razloga ne kopćaju odmah, jer zahtijevaju prijelaz na specifičan način razmišljanja, koji je možda malko teže shvativ ljudima koji se nisu bavili, makar iz hobija, programiranjem zadnjih godina.

Mislim da je strašno strašno kad se bilo tko svisoka drži prema ikome, bez obzira bio to lumen ili opet netko tko je na nekomdrugom mjestu intelektualne klasifikacije. Vidio sam i čuo slučajeve kad se lumeni počnu razbacivat patronistički sa svojim forama, a bome sam čuo i da se neki "lošiji" studenti na sličan način razgovaraju.

Nema to veze s genijalnošću, štreberstvom ili nečim trećim; čisto stvar osnovne kulture.
Mislim da znam osobu koja je uskliknula primjedbu o trivijalnosti roka i čak štoviše sam vjerojatno bio prisutan i u diskusiji s njim dok je to govorio. Postoji u biti samo jedan čovjek kojeg ja znam koji je sposoban za toliku netaktičnost ispred rezultata ispita...

I samo da vam kažem, ako je to bila situacija kojoj sam prisustvovao i konverzacija u kojoj sam sudjelovao, ta primjedba nije bila izrečena niti zajedljivo niti svisoka. Čovjek se samo šokiro zato kaj ljudi nisu znali ono što je objektivno gledano trivijalno. Mislim da je bilo riječ o nekom kolokviju ili nečemu iz računarstva ili programiranja, što, priznajmo i nisu, pgtv. računarstvo, neki doneba netrivijalni kolegiji, ali ih neki ljudi iz nekog razloga ne kopćaju odmah, jer zahtijevaju prijelaz na specifičan način razmišljanja, koji je možda malko teže shvativ ljudima koji se nisu bavili, makar iz hobija, programiranjem zadnjih godina.

Mislim da je strašno strašno kad se bilo tko svisoka drži prema ikome, bez obzira bio to lumen ili opet netko tko je na nekomdrugom mjestu intelektualne klasifikacije. Vidio sam i čuo slučajeve kad se lumeni počnu razbacivat patronistički sa svojim forama, a bome sam čuo i da se neki "lošiji" studenti na sličan način razgovaraju.

Nema to veze s genijalnošću, štreberstvom ili nečim trećim; čisto stvar osnovne kulture.



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
divERgenT
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (17:41:15)
Postovi: (4B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Tu negdje

PostPostano: 1:19 čet, 1. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

PA DA

i bio je trivialan. svaki rok kad ga naucis je trivijalan, genijalci imaju potpuno drugaciji set zadataka.

svako sa imalo mozga moze pokopcat sve sta se tu radi, i kolko je trivijalno ces se uvjerit sam/a kad to primjenish prvi put.

Genijalci, sto se matematike tice, i ovog oko cega je otvorena tema postoje dvije vrste oni koji imaju puno vremena i oni koji uistinu imaju puno mozga i netreba im, jelte, puno vremena. osobno poznajem dosta ovih drugih i mogu pouzdano rec da se nebi trudili isticat na taj nacin, ove prve jos nisam stigo tak dobro upozno.

A JA, sam onaj koji ce doc do oglasne vidit da imam 33 boda zaderat se
[quote]"PA OVO JE BIO TRIVIJALAN ROK!!!" [/quote]
i promatrat po mrkim pogledima kolko je josh ljudi ucilo nesto i nadalo se proc taj rok.

nerazumijem uopce zasto te to dira tolko, takosto ce rec neko samo u pokusaju da nazivcira druge kad su ranjivi, i eto naseo si.
PA DA

i bio je trivialan. svaki rok kad ga naucis je trivijalan, genijalci imaju potpuno drugaciji set zadataka.

svako sa imalo mozga moze pokopcat sve sta se tu radi, i kolko je trivijalno ces se uvjerit sam/a kad to primjenish prvi put.

Genijalci, sto se matematike tice, i ovog oko cega je otvorena tema postoje dvije vrste oni koji imaju puno vremena i oni koji uistinu imaju puno mozga i netreba im, jelte, puno vremena. osobno poznajem dosta ovih drugih i mogu pouzdano rec da se nebi trudili isticat na taj nacin, ove prve jos nisam stigo tak dobro upozno.

A JA, sam onaj koji ce doc do oglasne vidit da imam 33 boda zaderat se
Citat:
"PA OVO JE BIO TRIVIJALAN ROK!!!"

i promatrat po mrkim pogledima kolko je josh ljudi ucilo nesto i nadalo se proc taj rok.

nerazumijem uopce zasto te to dira tolko, takosto ce rec neko samo u pokusaju da nazivcira druge kad su ranjivi, i eto naseo si.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Frnca
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2004. (12:51:55)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:04 sub, 3. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stekla sam dojam da se Steel donekle prepoznao u mom postu! I da nije najbolje shvatio "što je pjesnik time htio reći" :?

Naime, mora se priznati da je većina našeg faksa jedan prosjek, a manjina su geniji, s te strane ja sam za većinu, koja ne voli da se nad njima vijore mudre provale naših lumena...

Opet naglašavam, moj osobni stav prema njima je daleko od ovoga šta zastupam, zato što mene oni apsolutno ne diraju, svjesna sam toga da imam potencijal za matematiku i (bez lažne skromnosti :oops: ) da bih mogla biti jedna od njih uz malo truda! Ali, kako oduvijek "patim" od manjka volje i ambicioznosti, jedini cilj mi je u roku završiti faks s nekim pristojnim prosjekom od 3.6! I to je to... Zasad funkcionira već tri godine i vjerojatno će tako biti i idućih godinu ipo, sumnjam da će se u meni probuditiželja za nečim višim, nadobudnim...

ALI, na ovu temu sam se odlučila čisto iz razloga što sam vidjela face ljudi kad su stigli rezultati (to je jedan mali primjer) i to što ih je očito zasmetala reakcija tog momka! Opet naglašavam, većina naših studenata doživljava naš faks kao noćnu moru iz koje jedva čekaju da se probude :twisted: i ne slažem se s tim da se apsolutno svatko može potruditi i shvatiti sve što je jedan lumen u stanju skužit!
I ostajem pri svome da je jednom PROSJEČNOM studentu matematike nemoguća misija imati sve 5. Stvar je u tome što, naravno, prosječni student neće ni težiti tome, ali je činjenica da će ga ubijati lagano u pojam činjenica da netko to s lakoćom savladava...

Zato uistinu smatram krivim naglašavanje moći i kompetencije, i svaka čast samozatajnim lumenima čiji rezultati i uspjesi govore sve o njima (bez da oni to sami naglašavaju!)! Te ljude cijenim, i osobno poznam neke, oni ne samo da su u stanju održavati svoj prosjek i svoj uspjeh, oni su u stanju dati sve da pomognu i drugome...
Ali, Bože te sačuvaj one druge klase nazovimo "genija"!
Stekla sam dojam da se Steel donekle prepoznao u mom postu! I da nije najbolje shvatio "što je pjesnik time htio reći" Confused

Naime, mora se priznati da je većina našeg faksa jedan prosjek, a manjina su geniji, s te strane ja sam za većinu, koja ne voli da se nad njima vijore mudre provale naših lumena...

Opet naglašavam, moj osobni stav prema njima je daleko od ovoga šta zastupam, zato što mene oni apsolutno ne diraju, svjesna sam toga da imam potencijal za matematiku i (bez lažne skromnosti Embarassed ) da bih mogla biti jedna od njih uz malo truda! Ali, kako oduvijek "patim" od manjka volje i ambicioznosti, jedini cilj mi je u roku završiti faks s nekim pristojnim prosjekom od 3.6! I to je to... Zasad funkcionira već tri godine i vjerojatno će tako biti i idućih godinu ipo, sumnjam da će se u meni probuditiželja za nečim višim, nadobudnim...

ALI, na ovu temu sam se odlučila čisto iz razloga što sam vidjela face ljudi kad su stigli rezultati (to je jedan mali primjer) i to što ih je očito zasmetala reakcija tog momka! Opet naglašavam, većina naših studenata doživljava naš faks kao noćnu moru iz koje jedva čekaju da se probude Twisted Evil i ne slažem se s tim da se apsolutno svatko može potruditi i shvatiti sve što je jedan lumen u stanju skužit!
I ostajem pri svome da je jednom PROSJEČNOM studentu matematike nemoguća misija imati sve 5. Stvar je u tome što, naravno, prosječni student neće ni težiti tome, ali je činjenica da će ga ubijati lagano u pojam činjenica da netko to s lakoćom savladava...

Zato uistinu smatram krivim naglašavanje moći i kompetencije, i svaka čast samozatajnim lumenima čiji rezultati i uspjesi govore sve o njima (bez da oni to sami naglašavaju!)! Te ljude cijenim, i osobno poznam neke, oni ne samo da su u stanju održavati svoj prosjek i svoj uspjeh, oni su u stanju dati sve da pomognu i drugome...
Ali, Bože te sačuvaj one druge klase nazovimo "genija"!



_________________
Frnca
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan