Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Jedinstveni forum studenata PMF-a
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Želite li jedinstveni forum PMF-a?
Da, to nam definitivno treba
19%
 19%  [ 4 ]
To je OK ideja
38%
 38%  [ 8 ]
Nije baš da me zanima
4%
 4%  [ 1 ]
Pa i nije to baš nešto
9%
 9%  [ 2 ]
Ne, to nam definitivno ne treba
28%
 28%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 21

Autor/ica Poruka
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 22:02 ned, 11. 7. 2004    Naslov: Jedinstveni forum studenata PMF-a Citirajte i odgovorite

Kolege ima jedna rasprava koju sam potegno na forumu fizike, koja se tice svih studenata na PMF-u.

Ideja bi bila da se trenutno postojeci forumi okupe u jednom, te da se dodaju novi odjeljci za forume koji trenutno ne postoje. Stvar sam mnogo detaljnije opisao [url=http://rasprave.fizika.org/viewtopic.php?t=814]ovdje[/url], a i drugi su već komentirali, pa bi molio da prvo to pogledate.

Tražim vaše komentare, mišljenja štogod ...

Ako ništa drugo bilo bi dobro da glasate, po mogucnosti tek nakon što ste dobro razmislili o temi.

Hvala
Kolege ima jedna rasprava koju sam potegno na forumu fizike, koja se tice svih studenata na PMF-u.

Ideja bi bila da se trenutno postojeci forumi okupe u jednom, te da se dodaju novi odjeljci za forume koji trenutno ne postoje. Stvar sam mnogo detaljnije opisao ovdje, a i drugi su već komentirali, pa bi molio da prvo to pogledate.

Tražim vaše komentare, mišljenja štogod ...

Ako ništa drugo bilo bi dobro da glasate, po mogucnosti tek nakon što ste dobro razmislili o temi.

Hvala



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 22:11 ned, 11. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Također ovakvi postovi su poslani na: [url=http://www.bius.hr/phpbb/viewtopic.php?p=3568#3568]BIUS[/url] i na [url=http://rasprave.fizika.org/viewtopic.php?p=7909#7909]Rasprave fizike[/url].

Možete pratit i što se drugdje događa , ako će se išta događat.

P.S. Naknadno sam stavio post i na forum [url=http://www.activeboard.com/forum.spark?forumID=2349&subForumID=2348&action=viewTopic&commentID=791072&topicPage=]Geologije[/url].
Također ovakvi postovi su poslani na: BIUS i na Rasprave fizike.

Možete pratit i što se drugdje događa , ako će se išta događat.

P.S. Naknadno sam stavio post i na forum Geologije.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.


Zadnja promjena: nemo; 12:56 pon, 12. 7. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 22:11 ned, 11. 7. 2004    Naslov: Re: Jedinstveni forum studenata PMF-a Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"]Kolege ima jedna rasprava koju sam potegno na forumu fizike, koja se tice svih studenata na PMF-u.

Ideja bi bila da se trenutno postojeci forumi okupe u jednom, te da se dodaju novi odjeljci za forume koji trenutno ne postoje. Stvar sam mnogo detaljnije opisao [url=http://rasprave.fizika.org/viewtopic.php?t=814]ovdje[/url], a i drugi su već komentirali, pa bi molio da prvo to pogledate.

Tražim vaše komentare, mišljenja štogod ...

Ako ništa drugo bilo bi dobro da glasate, po mogucnosti tek nakon što ste dobro razmislili o temi.

Hvala[/quote]

Mislim da definitivno imamo previše problema pokušavajući zadržati i _ovo_ pod kontrolom. I prilično sam uvjeren da je to još uvijek moguće samo zato što nam je na čelu izuzetan čovjek (koji je BTW protiv ovoga, ako sam ga dobro skužio na forumu fizike). Maknuti njega s vodeće pozicije značilo bi jednaku eroziju ovog [Ff]oruma kao i svih ostalih s PMFa, a zadržati ga na vodećoj poziciji značilo bi definitivno previše posla za njega.
nemo (napisa):
Kolege ima jedna rasprava koju sam potegno na forumu fizike, koja se tice svih studenata na PMF-u.

Ideja bi bila da se trenutno postojeci forumi okupe u jednom, te da se dodaju novi odjeljci za forume koji trenutno ne postoje. Stvar sam mnogo detaljnije opisao ovdje, a i drugi su već komentirali, pa bi molio da prvo to pogledate.

Tražim vaše komentare, mišljenja štogod ...

Ako ništa drugo bilo bi dobro da glasate, po mogucnosti tek nakon što ste dobro razmislili o temi.

Hvala


Mislim da definitivno imamo previše problema pokušavajući zadržati i _ovo_ pod kontrolom. I prilično sam uvjeren da je to još uvijek moguće samo zato što nam je na čelu izuzetan čovjek (koji je BTW protiv ovoga, ako sam ga dobro skužio na forumu fizike). Maknuti njega s vodeće pozicije značilo bi jednaku eroziju ovog [Ff]oruma kao i svih ostalih s PMFa, a zadržati ga na vodećoj poziciji značilo bi definitivno previše posla za njega.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 0:50 pon, 12. 7. 2004    Naslov: Re: Jedinstveni forum studenata PMF-a Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]Mislim da definitivno imamo previše problema pokušavajući zadržati i _ovo_ pod kontrolom. I prilično sam uvjeren da je to još uvijek moguće samo zato što nam je na čelu izuzetan čovjek (koji je BTW protiv ovoga, ako sam ga dobro skužio na forumu fizike). Maknuti njega s vodeće pozicije značilo bi jednaku eroziju ovog [Ff]oruma kao i svih ostalih s PMFa, a zadržati ga na vodećoj poziciji značilo bi definitivno previše posla za njega.[/quote]
Khm... Ne vidim zasto bi postojanje odsjeckih foruma bio kontraargument za postojanje foruma uber-pmf-a, koji ce biti onoliko "sluzben" koliko to bude omoguceno dogovorom sudova i politicara.
Ne moraju cak biti ni hostani na istom stroju. Al to je vec vise tehnicko nego bilo kako drugo pitanje.
I da.. Novi forumi definitivno traze i nove ljude :? i na kraju, krajeva, bit ce dobar samo onoliko koliko i ljudi koji ga pohode. Mozda bi trebalo manje postanja a vise phpBB-a da bi se kroz dulje vremensko razdoblje nesto doznalo?
veky (napisa):
Mislim da definitivno imamo previše problema pokušavajući zadržati i _ovo_ pod kontrolom. I prilično sam uvjeren da je to još uvijek moguće samo zato što nam je na čelu izuzetan čovjek (koji je BTW protiv ovoga, ako sam ga dobro skužio na forumu fizike). Maknuti njega s vodeće pozicije značilo bi jednaku eroziju ovog [Ff]oruma kao i svih ostalih s PMFa, a zadržati ga na vodećoj poziciji značilo bi definitivno previše posla za njega.

Khm... Ne vidim zasto bi postojanje odsjeckih foruma bio kontraargument za postojanje foruma uber-pmf-a, koji ce biti onoliko "sluzben" koliko to bude omoguceno dogovorom sudova i politicara.
Ne moraju cak biti ni hostani na istom stroju. Al to je vec vise tehnicko nego bilo kako drugo pitanje.
I da.. Novi forumi definitivno traze i nove ljude Confused i na kraju, krajeva, bit ce dobar samo onoliko koliko i ljudi koji ga pohode. Mozda bi trebalo manje postanja a vise phpBB-a da bi se kroz dulje vremensko razdoblje nesto doznalo?



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 3:56 pon, 12. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko mi se čini kako stvari stoje, slažem se s vekijem... Eventualni rezultat bi bio da naš odsječak takvog foruma odskače od ostalih. Ne znam, bio sam na nekim forumima PMF-a i čine mi se poprilično mizernim, u odnosu na ovaj. Organizacijski, definitivno je bolje da stvari ostanu ovakve kakve jesu...
Koliko mi se čini kako stvari stoje, slažem se s vekijem... Eventualni rezultat bi bio da naš odsječak takvog foruma odskače od ostalih. Ne znam, bio sam na nekim forumima PMF-a i čine mi se poprilično mizernim, u odnosu na ovaj. Organizacijski, definitivno je bolje da stvari ostanu ovakve kakve jesu...



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:58 pon, 12. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dosta redovno pratim rasprave, povremeno BIUSov forum. Meni se uopce ne cine mizernim. Za forum geologa saznao sam tek sada :oops: no zbog onih reklama pretpostavljam da je to ipak druga kategorija.

Za razliku od DeGiorgija, rasprave i BIUS su studentski forumi. To znaci da su ih pokrenuli, da ih odrzavaju i administriraju sami studenti. Za DeGiorgi mozete zahvaliti iskljucivo vsegi - da nema njega studenti matematike vjerojatno ne bi imali forum. Kad njemu dosati administriranje, DeGiorgi ce se vjerojatno ugasiti. After all, posao oko odrzavanja stalno raste, a njegov dodatak na placu je jos uvijek isti (osim sto sada vise ne mora ici na razgovore dekanu :wink: ).

Osobno mislim da bi "konfederacija" koju predlaze majuric bila jako dobro rjesenje. Medjutim, sto se tice DeGiorgija pitanje je upucenu na krivu adresu. Jedini koji o tome ima pravo odlucivati je vsego (uz eventualno konzultiranje sa su-adminom steelom). Moram priznati da na njegovom mjestu nikad ne bih pristao ostati admin na konfederalnom forumu (Then again, nikad ne bih pristao biti admin ni na DeGiorgiju cak i da se stvarno nudi dodatak na placu, pa mozda nisam mjerodavan.) Realno gledajuci, sanse da DeGiorgi ovakav kakav jest na bilo koji nacin udje u zajednicki forum PMF-a su minimalne.

Bas zato mislim da bi studenti matematike trebali dobro razmisliti o prijedlogu kolega s drugih odsjeka. Mozda im se nudi sansa da bez velikog angazmana dobiju vlastiti [b]studentski[/b] forum :!: Dok postoji DeGiorgi tamo vjerojatno nece biti prometa, ali ipak moze biti visestruke koristi. Recimo, umjesto komplikacija s posebnom grupom za Buckuris mogao se cijeli taj "neozbiljni" dio DeGiorgija prebaciti u studentsku nadleznost :idea: Ovo je prvenstveno upuceno ZELENOM i ostalima koji su u kontaktu s ekipom iz Cumez projekta. Cini mi se da je ovo konacno stvar za koju ne treba kontaktirati sluzbene studentske predstavnike. Dovoljna su dva-tri entuzijasta koji ce raditi posao jer smatraju da je korisno za studente.

DeGiorgi je ipak postao [b]sluzbeni[/b] forum PMF-MO, bez obzira sto PMF-MO toga jos mozda nije svjestan.
Dosta redovno pratim rasprave, povremeno BIUSov forum. Meni se uopce ne cine mizernim. Za forum geologa saznao sam tek sada Embarassed no zbog onih reklama pretpostavljam da je to ipak druga kategorija.

Za razliku od DeGiorgija, rasprave i BIUS su studentski forumi. To znaci da su ih pokrenuli, da ih odrzavaju i administriraju sami studenti. Za DeGiorgi mozete zahvaliti iskljucivo vsegi - da nema njega studenti matematike vjerojatno ne bi imali forum. Kad njemu dosati administriranje, DeGiorgi ce se vjerojatno ugasiti. After all, posao oko odrzavanja stalno raste, a njegov dodatak na placu je jos uvijek isti (osim sto sada vise ne mora ici na razgovore dekanu Wink ).

Osobno mislim da bi "konfederacija" koju predlaze majuric bila jako dobro rjesenje. Medjutim, sto se tice DeGiorgija pitanje je upucenu na krivu adresu. Jedini koji o tome ima pravo odlucivati je vsego (uz eventualno konzultiranje sa su-adminom steelom). Moram priznati da na njegovom mjestu nikad ne bih pristao ostati admin na konfederalnom forumu (Then again, nikad ne bih pristao biti admin ni na DeGiorgiju cak i da se stvarno nudi dodatak na placu, pa mozda nisam mjerodavan.) Realno gledajuci, sanse da DeGiorgi ovakav kakav jest na bilo koji nacin udje u zajednicki forum PMF-a su minimalne.

Bas zato mislim da bi studenti matematike trebali dobro razmisliti o prijedlogu kolega s drugih odsjeka. Mozda im se nudi sansa da bez velikog angazmana dobiju vlastiti studentski forum Exclamation Dok postoji DeGiorgi tamo vjerojatno nece biti prometa, ali ipak moze biti visestruke koristi. Recimo, umjesto komplikacija s posebnom grupom za Buckuris mogao se cijeli taj "neozbiljni" dio DeGiorgija prebaciti u studentsku nadleznost Idea Ovo je prvenstveno upuceno ZELENOM i ostalima koji su u kontaktu s ekipom iz Cumez projekta. Cini mi se da je ovo konacno stvar za koju ne treba kontaktirati sluzbene studentske predstavnike. Dovoljna su dva-tri entuzijasta koji ce raditi posao jer smatraju da je korisno za studente.

DeGiorgi je ipak postao sluzbeni forum PMF-MO, bez obzira sto PMF-MO toga jos mozda nije svjestan.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:59 pon, 12. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda da se nemo izjasni... Govorimo li o mergeanju (kao sto je krenulo na [i]Raspravama[/i]) ili o novom forumu koji bi se "borio za kruh" te bi eventualno, ako to publika bude zeljela, istisnuo sadasnje? :-k

Naime, merge ne podrzavam i tesko ce me netko u to uvjeriti. :roll: Bas kako veky rece, ovdje je puno napravljeno i ja ne bih to samo tako pustio, a tesko da ce PMF (bez MO) prihvatiti forum ovakve moderature... :| A i da prihvati, tko bi to vodio? :-k

Sto se novog foruma tice, to podrzavam. 8) Ako ispadne privlacniji userima od ovog, pa DeGiorgi s vremenom zamre, so be it. :D

:idea: Nemo, mozda da (prema istim usernameovima) prvo izanaliziras koliko uopce ima zajednickih usera? 8) Npr, ja sam aktivan ovdje i, [b]ponekad[/b], na Raspravama. BIUS ne posjecujem. :?

[quote="krcko"]Then again, nikad ne bih pristao biti admin ni na DeGiorgiju cak i da se stvarno nudi dodatak na placu, pa mozda nisam mjerodavan.[/quote]

:shock: Ma, kakav to dodatak na placu? :-k Zasto ja ne znam za to? :o :P
Mozda da se nemo izjasni... Govorimo li o mergeanju (kao sto je krenulo na Raspravama) ili o novom forumu koji bi se "borio za kruh" te bi eventualno, ako to publika bude zeljela, istisnuo sadasnje? Think

Naime, merge ne podrzavam i tesko ce me netko u to uvjeriti. Rolling Eyes Bas kako veky rece, ovdje je puno napravljeno i ja ne bih to samo tako pustio, a tesko da ce PMF (bez MO) prihvatiti forum ovakve moderature... Neutral A i da prihvati, tko bi to vodio? Think

Sto se novog foruma tice, to podrzavam. Cool Ako ispadne privlacniji userima od ovog, pa DeGiorgi s vremenom zamre, so be it. Very Happy

Idea Nemo, mozda da (prema istim usernameovima) prvo izanaliziras koliko uopce ima zajednickih usera? Cool Npr, ja sam aktivan ovdje i, ponekad, na Raspravama. BIUS ne posjecujem. Confused

krcko (napisa):
Then again, nikad ne bih pristao biti admin ni na DeGiorgiju cak i da se stvarno nudi dodatak na placu, pa mozda nisam mjerodavan.


Shocked Ma, kakav to dodatak na placu? Think Zasto ja ne znam za to? Surprised Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:04 pon, 12. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]:shock: Ma, kakav to dodatak na placu? :-k Zasto ja ne znam za to? :o :P[/quote]

Recimo, kad bi ti se obracunalo po satu rada uz istu cijenu kao cuvanje na prijemnom, misli da bi imao najvecu placu na faksu :lol:
vsego (napisa):
Shocked Ma, kakav to dodatak na placu? Think Zasto ja ne znam za to? Surprised Razz


Recimo, kad bi ti se obracunalo po satu rada uz istu cijenu kao cuvanje na prijemnom, misli da bi imao najvecu placu na faksu Laughing



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 13:32 pon, 12. 7. 2004    Naslov: Re: Jedinstveni forum studenata PMF-a Citirajte i odgovorite

Imao nekih problema ujutro pa se tek sad javljam. Pa eto:

[quote="veky"]Mislim da definitivno imamo previše problema pokušavajući zadržati i _ovo_ pod kontrolom. I prilično sam uvjeren da je to još uvijek moguće samo zato što nam je na čelu izuzetan čovjek (koji je BTW protiv ovoga, ako sam ga dobro skužio na forumu fizike). Maknuti njega s vodeće pozicije značilo bi jednaku eroziju ovog [Ff]oruma kao i svih ostalih s PMFa, a zadržati ga na vodećoj poziciji značilo bi definitivno previše posla za njega.[/quote]

Ovako, ovo što ti tu pričaš su vrlo tehničke stvari. Ja ne vidim razlog zašto vsego ne bi bio načelu (ako to on hoće, i ako se drugi slože - jednom kad/ako ovo postane reala). A to da bi on trebao obavit većinu posla ? Pa i ostali forumi imaju svoje admine i moderatore koji bi također prešli radit na ovaj forum. Većina posla bi bila na početku dok se to ne postavi, kasnije je veći dio posla sa sadržajem i moderiranjem.

[quote="Blockflöte"]Koliko mi se čini kako stvari stoje, slažem se s vekijem... Eventualni rezultat bi bio da naš odsječak takvog foruma odskače od ostalih. Ne znam, bio sam na nekim forumima PMF-a i čine mi se poprilično mizernim, u odnosu na ovaj. Organizacijski, definitivno je bolje da stvari ostanu ovakve kakve jesu...[/quote]

Odsječci za pojedine odsjeke PMF-a bi međusobno mogli odskakivat samo sadržajem, ne i izgledom. Sve ovosi o posjećenosti od strane studenata i profesora - oni bi unosili sadržaj. Oni koji se brinu za izgled foruma (admini i moderatori) bi jednako brinuli o svim odsječcima, ali je pri tome važno da stvarno postoji čovjek sa svakog odsjeka u toj grupi koja obavla posao. I da od ostalih forume nijedan nije izveden mizerno već mu fali posjećenosti i sadržaja. Jedino Geologija nema phpBB based forum, ali za to valjda postoji dobar razlog (mislim da nemaju vlastiti server ni osoba koji bi to konstantno održavali).

E sad za vsegu, ja sam mislio da bi se napravio novi forum, na kojem bi svi radili i koji bi kroz vrijeme (nadam se :D ) zamjenio trenutne, a ne da se trenutni instantno ugase zbog merganja. No možda bi bilo dobro napraviti pilot projekat pomoću majuricevog modula. To bi nam dalo bolji uvid u to kako bi trebalo funkcionirati i izgledati, ali to nipošto ne bi trebalo biti konačno rješenje - to ne bi bilo ono što sam predložio.

[quote="vsego"]Nemo, mozda da (prema istim usernameovima) prvo izanaliziras koliko uopce ima zajednickih usera? Npr, ja sam aktivan ovdje i, ponekad, na Raspravama. BIUS ne posjecujem. [/quote]

Da isti nemo ovdje, na fizici, na biusu :D. Zajedničkih usera nema puno koliko trenutačno vidim (mislim da sam ovo već rekao na fizici). Ja osobno koji put izvidim na BIUS, malo češće ovdje, na geologiju ne idem jer tamo je prilično pusto :( . Aktivan, pa eto od vrlo nedavno :D (no nemoj zaboravit ja ni na raspravama fizike nisam bogznakolko dugo).

Razlozi za takvo stanje su vjerojatno što se svi snalaze tako da vidiš dal prvo netko na tvom forumu ima rješenje za potencijalni problem iz nastave. Obično se nađe (ali u većini slučaja nisu sigurni). Rasprave vezane uz znanost baš ni ne možeš vidjet kako bi funkcioniralo dok se ne napravi zajednički forum. Fora bi bila u tome što bi valjda uvijek postojao netko tko se više razumije u određenu temu zato što se specijalizira za nju. Mislim i sada na npr. raspravama od fizike ima topica vezanih u biologiju, dobro bi došao netko s biologije recimo. Takvi scenariji se mogu zamislit, a i ako nisi striktno vezan za svoje područje studiranja lakše bi pratio specijalizirane topice (npr. mene bi zanimalo da kad bi postojao forum od geografije).

Vjerojatno bi se komunikacija među studentima raznih odsjeka povećala kad bi postojao zajednički forum, ali ja to u osnovi ne mogu znati unaprijed. Mislim bilo bi lijepo :D
Imao nekih problema ujutro pa se tek sad javljam. Pa eto:

veky (napisa):
Mislim da definitivno imamo previše problema pokušavajući zadržati i _ovo_ pod kontrolom. I prilično sam uvjeren da je to još uvijek moguće samo zato što nam je na čelu izuzetan čovjek (koji je BTW protiv ovoga, ako sam ga dobro skužio na forumu fizike). Maknuti njega s vodeće pozicije značilo bi jednaku eroziju ovog [Ff]oruma kao i svih ostalih s PMFa, a zadržati ga na vodećoj poziciji značilo bi definitivno previše posla za njega.


Ovako, ovo što ti tu pričaš su vrlo tehničke stvari. Ja ne vidim razlog zašto vsego ne bi bio načelu (ako to on hoće, i ako se drugi slože - jednom kad/ako ovo postane reala). A to da bi on trebao obavit većinu posla ? Pa i ostali forumi imaju svoje admine i moderatore koji bi također prešli radit na ovaj forum. Većina posla bi bila na početku dok se to ne postavi, kasnije je veći dio posla sa sadržajem i moderiranjem.

Blockflöte (napisa):
Koliko mi se čini kako stvari stoje, slažem se s vekijem... Eventualni rezultat bi bio da naš odsječak takvog foruma odskače od ostalih. Ne znam, bio sam na nekim forumima PMF-a i čine mi se poprilično mizernim, u odnosu na ovaj. Organizacijski, definitivno je bolje da stvari ostanu ovakve kakve jesu...


Odsječci za pojedine odsjeke PMF-a bi međusobno mogli odskakivat samo sadržajem, ne i izgledom. Sve ovosi o posjećenosti od strane studenata i profesora - oni bi unosili sadržaj. Oni koji se brinu za izgled foruma (admini i moderatori) bi jednako brinuli o svim odsječcima, ali je pri tome važno da stvarno postoji čovjek sa svakog odsjeka u toj grupi koja obavla posao. I da od ostalih forume nijedan nije izveden mizerno već mu fali posjećenosti i sadržaja. Jedino Geologija nema phpBB based forum, ali za to valjda postoji dobar razlog (mislim da nemaju vlastiti server ni osoba koji bi to konstantno održavali).

E sad za vsegu, ja sam mislio da bi se napravio novi forum, na kojem bi svi radili i koji bi kroz vrijeme (nadam se Very Happy ) zamjenio trenutne, a ne da se trenutni instantno ugase zbog merganja. No možda bi bilo dobro napraviti pilot projekat pomoću majuricevog modula. To bi nam dalo bolji uvid u to kako bi trebalo funkcionirati i izgledati, ali to nipošto ne bi trebalo biti konačno rješenje - to ne bi bilo ono što sam predložio.

vsego (napisa):
Nemo, mozda da (prema istim usernameovima) prvo izanaliziras koliko uopce ima zajednickih usera? Npr, ja sam aktivan ovdje i, ponekad, na Raspravama. BIUS ne posjecujem.


Da isti nemo ovdje, na fizici, na biusu Very Happy. Zajedničkih usera nema puno koliko trenutačno vidim (mislim da sam ovo već rekao na fizici). Ja osobno koji put izvidim na BIUS, malo češće ovdje, na geologiju ne idem jer tamo je prilično pusto Sad . Aktivan, pa eto od vrlo nedavno Very Happy (no nemoj zaboravit ja ni na raspravama fizike nisam bogznakolko dugo).

Razlozi za takvo stanje su vjerojatno što se svi snalaze tako da vidiš dal prvo netko na tvom forumu ima rješenje za potencijalni problem iz nastave. Obično se nađe (ali u većini slučaja nisu sigurni). Rasprave vezane uz znanost baš ni ne možeš vidjet kako bi funkcioniralo dok se ne napravi zajednički forum. Fora bi bila u tome što bi valjda uvijek postojao netko tko se više razumije u određenu temu zato što se specijalizira za nju. Mislim i sada na npr. raspravama od fizike ima topica vezanih u biologiju, dobro bi došao netko s biologije recimo. Takvi scenariji se mogu zamislit, a i ako nisi striktno vezan za svoje područje studiranja lakše bi pratio specijalizirane topice (npr. mene bi zanimalo da kad bi postojao forum od geografije).

Vjerojatno bi se komunikacija među studentima raznih odsjeka povećala kad bi postojao zajednički forum, ali ja to u osnovi ne mogu znati unaprijed. Mislim bilo bi lijepo Very Happy



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 14:12 pon, 12. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Sto se novog foruma tice, to podrzavam. 8) Ako ispadne privlacniji userima od ovog, pa DeGiorgi s vremenom zamre, so be it. :D[/quote]

potpisujem
uz dodatak: tko bude zelio doci na novi forum, doci ce, postojali stari forumi ili ne, a ne vidim ikakvog razloga za skratiti im zivotni vijek...
vsego (napisa):
Sto se novog foruma tice, to podrzavam. Cool Ako ispadne privlacniji userima od ovog, pa DeGiorgi s vremenom zamre, so be it. Very Happy


potpisujem
uz dodatak: tko bude zelio doci na novi forum, doci ce, postojali stari forumi ili ne, a ne vidim ikakvog razloga za skratiti im zivotni vijek...



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 17:30 pon, 12. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Dok postoji DeGiorgi tamo vjerojatno nece biti prometa, ali ipak moze biti visestruke koristi. Recimo, umjesto komplikacija s posebnom grupom za Buckuris mogao se cijeli taj "neozbiljni" dio DeGiorgija prebaciti u studentsku nadleznost :idea: Ovo je prvenstveno upuceno ZELENOM i ostalima koji su u kontaktu s ekipom iz Cumez projekta. Cini mi se da je ovo konacno stvar za koju ne treba kontaktirati sluzbene studentske predstavnike. Dovoljna su dva-tri entuzijasta koji ce raditi posao jer smatraju da je korisno za studente.[/quote]
Ez i said :) cumez/ili pmf forum ce najvjerovatnije nastati bez obzira na ove rasprave, a jos kada bi netko nasao nacin shareati usere i posteve krossforumski...... :) Al to je ipak tehnicko pitanje :( ako netko ima ideju..... :pray:
[quote="krcko"]DeGiorgi je ipak postao [b]sluzbeni[/b] forum PMF-MO, bez obzira sto PMF-MO toga jos mozda nije svjestan.[/quote]
:klapklap: :bow: vsego
krcko (napisa):
Dok postoji DeGiorgi tamo vjerojatno nece biti prometa, ali ipak moze biti visestruke koristi. Recimo, umjesto komplikacija s posebnom grupom za Buckuris mogao se cijeli taj "neozbiljni" dio DeGiorgija prebaciti u studentsku nadleznost Idea Ovo je prvenstveno upuceno ZELENOM i ostalima koji su u kontaktu s ekipom iz Cumez projekta. Cini mi se da je ovo konacno stvar za koju ne treba kontaktirati sluzbene studentske predstavnike. Dovoljna su dva-tri entuzijasta koji ce raditi posao jer smatraju da je korisno za studente.

Ez i said Smile cumez/ili pmf forum ce najvjerovatnije nastati bez obzira na ove rasprave, a jos kada bi netko nasao nacin shareati usere i posteve krossforumski...... Smile Al to je ipak tehnicko pitanje Sad ako netko ima ideju..... Pray
krcko (napisa):
DeGiorgi je ipak postao sluzbeni forum PMF-MO, bez obzira sto PMF-MO toga jos mozda nije svjestan.

Toooooo, majstoreeeee! I bow before you vsego



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:58 pon, 12. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETID OSADE"]
Ez i said :) cumez/ili pmf forum ce najvjerovatnije nastati bez obzira na ove rasprave, a jos kada bi netko nasao nacin shareati usere i posteve krossforumski...... :) Al to je ipak tehnicko pitanje :( ako netko ima ideju..... :pray:[/quote]

Shareanje usera je stvar koju ce si rasprave i BIUS rijesiti, ali DeGiorgi nece bit u tome. Ideja je da se ti i jos neko od studenata matematike ukljucite, pomognete kolegama koliko mozete i preuzmete administriranje/moderiranje matematicarskog dijela. Slazemo se da nema smisla jos na jednom mjestu otvarati podforume kolegija PMF-MO. No imalo bi smisla otvoriti nekoliko neozbiljno-matematicarskih podforuma (na kojima bi kao dodatni bonus useri mogli cak i malo psovat :wink: ), inerdisciplinarno-matematicarski podforum, mozda cak podforume matematickih kolegija za studente drugih odjela PMF-a (ako vec ne postoje na DeGiorgiju). Nije cak ni toliko vazno hoce li tamo biti puno prometa ili ne. Vazno je da ce jos nekoliko studenata matematike stec iskustvo vodjenja phpBB foruma. Ako DeGiorgi ikad krepa, matematicki forum ce se bez puno muke moc nastaviti na drugom mjestu. Uzmi u obzir da ce steel relativno skoro diplomirati pa ce mozda i DeGiorgiju uskoro trebati administratorska ispomoc.
ZELENIZUBNAPLANETID OSADE (napisa):

Ez i said Smile cumez/ili pmf forum ce najvjerovatnije nastati bez obzira na ove rasprave, a jos kada bi netko nasao nacin shareati usere i posteve krossforumski...... Smile Al to je ipak tehnicko pitanje Sad ako netko ima ideju..... Pray


Shareanje usera je stvar koju ce si rasprave i BIUS rijesiti, ali DeGiorgi nece bit u tome. Ideja je da se ti i jos neko od studenata matematike ukljucite, pomognete kolegama koliko mozete i preuzmete administriranje/moderiranje matematicarskog dijela. Slazemo se da nema smisla jos na jednom mjestu otvarati podforume kolegija PMF-MO. No imalo bi smisla otvoriti nekoliko neozbiljno-matematicarskih podforuma (na kojima bi kao dodatni bonus useri mogli cak i malo psovat Wink ), inerdisciplinarno-matematicarski podforum, mozda cak podforume matematickih kolegija za studente drugih odjela PMF-a (ako vec ne postoje na DeGiorgiju). Nije cak ni toliko vazno hoce li tamo biti puno prometa ili ne. Vazno je da ce jos nekoliko studenata matematike stec iskustvo vodjenja phpBB foruma. Ako DeGiorgi ikad krepa, matematicki forum ce se bez puno muke moc nastaviti na drugom mjestu. Uzmi u obzir da ce steel relativno skoro diplomirati pa ce mozda i DeGiorgiju uskoro trebati administratorska ispomoc.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 21:57 pon, 12. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Shareanje usera je stvar koju ce si rasprave i BIUS rijesiti, ali DeGiorgi nece bit u tome.[/quote]

Zašto ne. Shareanje usera je jedna stvar, koja bi neovisno o tome da li će zajednički forum ikad postojat, za koju bi se već sad moglo reć da je vrlo korisna. Zašto ne olakšati ljudima koji stvarno prate stvari na više foruma, tako da ne moraju imati više odvojenih korisničkih računa na više foruma? To barem ne bi smio bit problem.

[quote="krcko"]Ideja je da se ti i jos neko od studenata matematike ukljucite, pomognete kolegama koliko mozete i preuzmete administriranje/moderiranje matematicarskog dijela. Slazemo se da nema smisla jos na jednom mjestu otvarati podforume kolegija PMF-MO.
No imalo bi smisla otvoriti nekoliko neozbiljno-matematicarskih podforuma (na kojima bi kao dodatni bonus useri mogli cak i malo psovat :wink: ), inerdisciplinarno-matematicarski podforum, mozda cak podforume matematickih kolegija za studente drugih odjela PMF-a (ako vec ne postoje na DeGiorgiju).[/quote]

Slažem se da ne bi sve trebalo bit u duplikatu (to bi ipak bilo glupo). Ali teme vezane za znanost i nekakvu opću komunikaciju bi mogle samo profitirati od većeg broja korisnika. S tim u vezi na kojim temema najviše trošite vrijeme, vezane uz nastavu ili one druge. A što se psovki tiče :wink: , ni drugdje nisu tolerirane, pa daklem :D

[quote="krcko"]Nije cak ni toliko vazno hoce li tamo biti puno prometa ili ne. Vazno je da ce jos nekoliko studenata matematike stec iskustvo vodjenja phpBB foruma. Ako DeGiorgi ikad krepa, matematicki forum ce se bez puno muke moc nastaviti na drugom mjestu. Uzmi u obzir da ce steel relativno skoro diplomirati pa ce mozda i DeGiorgiju uskoro trebati administratorska ispomoc.[/quote]

OK i to je jedan način da se na to gleda.
krcko (napisa):
Shareanje usera je stvar koju ce si rasprave i BIUS rijesiti, ali DeGiorgi nece bit u tome.


Zašto ne. Shareanje usera je jedna stvar, koja bi neovisno o tome da li će zajednički forum ikad postojat, za koju bi se već sad moglo reć da je vrlo korisna. Zašto ne olakšati ljudima koji stvarno prate stvari na više foruma, tako da ne moraju imati više odvojenih korisničkih računa na više foruma? To barem ne bi smio bit problem.

krcko (napisa):
Ideja je da se ti i jos neko od studenata matematike ukljucite, pomognete kolegama koliko mozete i preuzmete administriranje/moderiranje matematicarskog dijela. Slazemo se da nema smisla jos na jednom mjestu otvarati podforume kolegija PMF-MO.
No imalo bi smisla otvoriti nekoliko neozbiljno-matematicarskih podforuma (na kojima bi kao dodatni bonus useri mogli cak i malo psovat Wink ), inerdisciplinarno-matematicarski podforum, mozda cak podforume matematickih kolegija za studente drugih odjela PMF-a (ako vec ne postoje na DeGiorgiju).


Slažem se da ne bi sve trebalo bit u duplikatu (to bi ipak bilo glupo). Ali teme vezane za znanost i nekakvu opću komunikaciju bi mogle samo profitirati od većeg broja korisnika. S tim u vezi na kojim temema najviše trošite vrijeme, vezane uz nastavu ili one druge. A što se psovki tiče Wink , ni drugdje nisu tolerirane, pa daklem Very Happy

krcko (napisa):
Nije cak ni toliko vazno hoce li tamo biti puno prometa ili ne. Vazno je da ce jos nekoliko studenata matematike stec iskustvo vodjenja phpBB foruma. Ako DeGiorgi ikad krepa, matematicki forum ce se bez puno muke moc nastaviti na drugom mjestu. Uzmi u obzir da ce steel relativno skoro diplomirati pa ce mozda i DeGiorgiju uskoro trebati administratorska ispomoc.


OK i to je jedan način da se na to gleda.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:37 pon, 12. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"][quote="krcko"]Shareanje usera je stvar koju ce si rasprave i BIUS rijesiti, ali DeGiorgi nece bit u tome.[/quote]
Zašto ne. Shareanje usera je jedna stvar, koja bi neovisno o tome da li će zajednički forum ikad postojat, za koju bi se već sad moglo reć da je vrlo korisna. Zašto ne olakšati ljudima koji stvarno prate stvari na više foruma, tako da ne moraju imati više odvojenih korisničkih računa na više foruma? To barem ne bi smio bit problem.[/quote]

1. Volim stajati iza broja korisnika. :o Zato povremeno pocistim neaktivne korisnike. 8) Shareanjem gubim tu mogucnost. :(

2. Smatram da korisnici trebaju sami odluciti [b]svaki o svom accountu[/b] da li zele shareanje! :| Prihvatio bih da se implementira jednostavni copy-on-demand, ali ne vidim kako to izvesti bez shareanja DB passa... :(

3. Zelim zadrzati apsolutnu kontrolu accounta u smislu da mogu bannati kad je potrebno (bilo jednom ili dvaput puta do sada). Tesko da ce mi shareanje omoguciti tako nesto za usere koji su maticno negdje drugdje.

Opcenito, svako shareanje vodi do gubitka "vrhovne" licnosti ("vrhovnog" Admina), sto vodi do anarhije i na kompjuterskim sustavima nikako nije pozeljno. :|
nemo (napisa):
krcko (napisa):
Shareanje usera je stvar koju ce si rasprave i BIUS rijesiti, ali DeGiorgi nece bit u tome.

Zašto ne. Shareanje usera je jedna stvar, koja bi neovisno o tome da li će zajednički forum ikad postojat, za koju bi se već sad moglo reć da je vrlo korisna. Zašto ne olakšati ljudima koji stvarno prate stvari na više foruma, tako da ne moraju imati više odvojenih korisničkih računa na više foruma? To barem ne bi smio bit problem.


1. Volim stajati iza broja korisnika. Surprised Zato povremeno pocistim neaktivne korisnike. Cool Shareanjem gubim tu mogucnost. Sad

2. Smatram da korisnici trebaju sami odluciti svaki o svom accountu da li zele shareanje! Neutral Prihvatio bih da se implementira jednostavni copy-on-demand, ali ne vidim kako to izvesti bez shareanja DB passa... Sad

3. Zelim zadrzati apsolutnu kontrolu accounta u smislu da mogu bannati kad je potrebno (bilo jednom ili dvaput puta do sada). Tesko da ce mi shareanje omoguciti tako nesto za usere koji su maticno negdje drugdje.

Opcenito, svako shareanje vodi do gubitka "vrhovne" licnosti ("vrhovnog" Admina), sto vodi do anarhije i na kompjuterskim sustavima nikako nije pozeljno. Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (355)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 23:34 pon, 12. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo mali tehnički dodatak ...

Kerberos na AFSu dopušta korisnicima da ustupaju svoja prava.
user1@realmA može dati user2@realmB prava čitanja, pisanja, pa i
administriranja nad istim pravima.

Ovo gore je radilo prije dvanaest godina.
Isto načelo tehnološki rješava primjedbe 1-3.
Ako tako nešto za forume još ne postoji, bit će u skoro vrijeme.
I to s pravom autentifikacijom.

Nemojmo podcjenjivati tehnološki napredak.

- Nenad.
Samo mali tehnički dodatak ...

Kerberos na AFSu dopušta korisnicima da ustupaju svoja prava.
user1@realmA može dati user2@realmB prava čitanja, pisanja, pa i
administriranja nad istim pravima.

Ovo gore je radilo prije dvanaest godina.
Isto načelo tehnološki rješava primjedbe 1-3.
Ako tako nešto za forume još ne postoji, bit će u skoro vrijeme.
I to s pravom autentifikacijom.

Nemojmo podcjenjivati tehnološki napredak.

- Nenad.




Zadnja promjena: nenad; 0:34 uto, 13. 7. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:05 uto, 13. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"]A što se psovki tiče :wink: , ni drugdje nisu tolerirane, pa daklem :D[/quote]

Sasvim maaaale psovke. Recimo "dojarca" (eufemizam za "k vragu"). Ili da se bez vrludanja moze referencirat na [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=16192#16192]straznji dio tijela[/url].
nemo (napisa):
A što se psovki tiče Wink , ni drugdje nisu tolerirane, pa daklem Very Happy


Sasvim maaaale psovke. Recimo "dojarca" (eufemizam za "k vragu"). Ili da se bez vrludanja moze referencirat na straznji dio tijela.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 8:55 uto, 13. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]1. Volim stajati iza broja korisnika. :o Zato povremeno pocistim neaktivne korisnike. 8) Shareanjem gubim tu mogucnost. :([/quote]
Takva mogucnost mora biti implementirana i ostavljena na diskreciju admina odsjeckog (pod)foruma uzimajuci u obzir stalnu (wannabe) protocnost clanstva svih tih foruma.
[quote="vsego"]2. Smatram da korisnici trebaju sami odluciti [b]svaki o svom accountu[/b] da li zele shareanje! :| Prihvatio bih da se implementira jednostavni copy-on-demand, ali ne vidim kako to izvesti bez shareanja DB passa... :([/quote]
Ceka se nekakav ldap(ili sl) plugin za phpBB :?: Nesto sto bi omogucilo pristup ljudima sa razlicitih fakseva bez fizicke podijele DB-ova? Tako nesto bi omogucilo ljudima da odrzavaju razlicite accounte na odsjeckim forumima i pristup zajednickom forumu bez dodatne registracije i narusavanja privatnosti?
[quote="vsego"]3. Zelim zadrzati apsolutnu kontrolu accounta u smislu da mogu bannati kad je potrebno (bilo jednom ili dvaput puta do sada). Tesko da ce mi shareanje omoguciti tako nesto za usere koji su maticno negdje drugdje.[/quote]
Gorenavedeni pristup bi u potpunosti to implementirao :)
[quote="vsego"]Opcenito, svako shareanje vodi do gubitka "vrhovne" licnosti ("vrhovnog" Admina), sto vodi do anarhije i na kompjuterskim sustavima nikako nije pozeljno. :|[/quote]
Opet... Truba sam za php i pogotovo za phpBB al cu probat nesto ucinit, ali shareanje u ovom smislu bi samo znacilo da odsjecki forumi dijele usere sa glavnim serverom po potrebi, ne distribuirajuci nikakve podatke koji vec ovako i onako nisu javni, te koji bi omogucio adminima odsjeckih podforuma punu slobodu djelovanja koja ce se indirektno odrazavati na "glavnom" forumu. (netko bannan na degiorgiju ce jos uvijek moci pristupiti preko npr. BIUS-a ukoliko I tamo ima aktivan account, ali admin matha ima pravo zabraniti i tom clanu BIUSa postanje na forumima koji su fizicki na degiorgiju ali se nalaze u sklopu foruma pmfa) :?:
vsego (napisa):
1. Volim stajati iza broja korisnika. Surprised Zato povremeno pocistim neaktivne korisnike. Cool Shareanjem gubim tu mogucnost. Sad

Takva mogucnost mora biti implementirana i ostavljena na diskreciju admina odsjeckog (pod)foruma uzimajuci u obzir stalnu (wannabe) protocnost clanstva svih tih foruma.
vsego (napisa):
2. Smatram da korisnici trebaju sami odluciti svaki o svom accountu da li zele shareanje! Neutral Prihvatio bih da se implementira jednostavni copy-on-demand, ali ne vidim kako to izvesti bez shareanja DB passa... Sad

Ceka se nekakav ldap(ili sl) plugin za phpBB Question Nesto sto bi omogucilo pristup ljudima sa razlicitih fakseva bez fizicke podijele DB-ova? Tako nesto bi omogucilo ljudima da odrzavaju razlicite accounte na odsjeckim forumima i pristup zajednickom forumu bez dodatne registracije i narusavanja privatnosti?
vsego (napisa):
3. Zelim zadrzati apsolutnu kontrolu accounta u smislu da mogu bannati kad je potrebno (bilo jednom ili dvaput puta do sada). Tesko da ce mi shareanje omoguciti tako nesto za usere koji su maticno negdje drugdje.

Gorenavedeni pristup bi u potpunosti to implementirao Smile
vsego (napisa):
Opcenito, svako shareanje vodi do gubitka "vrhovne" licnosti ("vrhovnog" Admina), sto vodi do anarhije i na kompjuterskim sustavima nikako nije pozeljno. Neutral

Opet... Truba sam za php i pogotovo za phpBB al cu probat nesto ucinit, ali shareanje u ovom smislu bi samo znacilo da odsjecki forumi dijele usere sa glavnim serverom po potrebi, ne distribuirajuci nikakve podatke koji vec ovako i onako nisu javni, te koji bi omogucio adminima odsjeckih podforuma punu slobodu djelovanja koja ce se indirektno odrazavati na "glavnom" forumu. (netko bannan na degiorgiju ce jos uvijek moci pristupiti preko npr. BIUS-a ukoliko I tamo ima aktivan account, ali admin matha ima pravo zabraniti i tom clanu BIUSa postanje na forumima koji su fizicki na degiorgiju ali se nalaze u sklopu foruma pmfa) Question



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 13:44 uto, 13. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="nemo"]A što se psovki tiče :wink: , ni drugdje nisu tolerirane, pa daklem :D[/quote]

Sasvim maaaale psovke. Recimo "dojarca" (eufemizam za "k vragu"). Ili da se bez vrludanja moze referencirat na [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=16192#16192]straznji dio tijela[/url].[/quote]

Ima jedna riječ: Trtica :lol: - cilj ovoga je da nasmiješ kolegu do te mjere da mu više ne pada na pamet da ti protuslovi. Mislim da je ovako zanimljivije kad ljudi počnu izvlačit neke arhaične i poluzastarjele riječi samo zato da bi nešto rekli, a da nije direktno uvredljivo. Ja rađe ostavim sugovorniku to pravo da si zamisli što sam mu htio reči pomoću ***** niza. Ništ od psovanja dakle :D


A sve ovo što su ostali rekli oko implementacije shareanja korisnika, očito je moguće ili će biti, no to će zahtjevati prilično dodatnog rada. A i nije nužno da će raditi u potpunosti. A na ono vsegino :
[quote="vsego"]1. Volim stajati iza broja korisnika. Zato povremeno pocistim neaktivne korisnike. Shareanjem gubim tu mogucnost.
[/quote]

Hmm pa i sada trenutačno imš cirka 200 usera koji nisu napisali niti jedan post. Zar imaš mogućnosti drugačijeg praćenja aktivnosti korisnika, osim preko toga da li je čovjek nešto napisao ili nije (nisam toliko upoznat s phpBBom)?

A za točku 2. se i ja slažem, jer u osnovi što će ti račun svugdje ako ga ne namjeravaš koristiti - to bi samo radilo zbrku.
krcko (napisa):
nemo (napisa):
A što se psovki tiče Wink , ni drugdje nisu tolerirane, pa daklem Very Happy


Sasvim maaaale psovke. Recimo "dojarca" (eufemizam za "k vragu"). Ili da se bez vrludanja moze referencirat na straznji dio tijela.


Ima jedna riječ: Trtica Laughing - cilj ovoga je da nasmiješ kolegu do te mjere da mu više ne pada na pamet da ti protuslovi. Mislim da je ovako zanimljivije kad ljudi počnu izvlačit neke arhaične i poluzastarjele riječi samo zato da bi nešto rekli, a da nije direktno uvredljivo. Ja rađe ostavim sugovorniku to pravo da si zamisli što sam mu htio reči pomoću ***** niza. Ništ od psovanja dakle Very Happy


A sve ovo što su ostali rekli oko implementacije shareanja korisnika, očito je moguće ili će biti, no to će zahtjevati prilično dodatnog rada. A i nije nužno da će raditi u potpunosti. A na ono vsegino :
vsego (napisa):
1. Volim stajati iza broja korisnika. Zato povremeno pocistim neaktivne korisnike. Shareanjem gubim tu mogucnost.


Hmm pa i sada trenutačno imš cirka 200 usera koji nisu napisali niti jedan post. Zar imaš mogućnosti drugačijeg praćenja aktivnosti korisnika, osim preko toga da li je čovjek nešto napisao ili nije (nisam toliko upoznat s phpBBom)?

A za točku 2. se i ja slažem, jer u osnovi što će ti račun svugdje ako ga ne namjeravaš koristiti - to bi samo radilo zbrku.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:44 uto, 13. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"]Hmm pa i sada trenutačno imš cirka 200 usera koji nisu napisali niti jedan post. Zar imaš mogućnosti drugačijeg praćenja aktivnosti korisnika, osim preko toga da li je čovjek nešto napisao ili nije (nisam toliko upoznat s phpBBom)?[/quote]

Puno njih su lurkeri. 8) Gledam kad je osoba zadnji put bila ulogirana... :D
nemo (napisa):
Hmm pa i sada trenutačno imš cirka 200 usera koji nisu napisali niti jedan post. Zar imaš mogućnosti drugačijeg praćenja aktivnosti korisnika, osim preko toga da li je čovjek nešto napisao ili nije (nisam toliko upoznat s phpBBom)?


Puno njih su lurkeri. Cool Gledam kad je osoba zadnji put bila ulogirana... Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 8:51 sri, 14. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Shareanje usera je stvar koju ce si rasprave i BIUS rijesiti, ali DeGiorgi nece bit u tome.[/quote]

sjecam se jednog argumenta, koji je bio recen prilikom slicne rasprave na Raspravama... a izgleda da su ga ljudi pozaboravili...
vjerujem da svaki forum ima svoju osobnost po pitanju instalacije dodatnih featurea...
za DGa znam da ima hrpetinu toga...
+ sto je trenutna verzija DGa 2.0.8., Raspravi isto tako, a BIUSa 2.0.4.

vjerujem da u samim tim verzijama vec postoji razlika... da li je dovoljno velika da bi zagorcala zivot prilikom povezivanja, to ne znam... ali ako je... onda nema upgradea bez da se svi upgradeaju...
a to, cinimise, ne zeli nijedan admin (biti ovisan o drugima)

uostalom, ideja integriranja DGa u neki tamo forum mi se ne svidja....

a tko bude zelio pratiti jos jedan forum, nece mu biti tesko otvoriti jos jedan account (ja zasada pratim 4 foruma aktivno, jos 2 pasivno.... i nasao bi se jos pokoji...)
a ako se pojavi sindrom kradje nickova..... uvijek se moze sa adminima dogovoriti.... (npr, netko otvori account Nesi na tom forumu i ne dolazi, ja dodjem, htjela bi taj username, i ako je taj user dugo (u nekom mjerilu) neaktivan, podaci se lako prebace)
krcko (napisa):
Shareanje usera je stvar koju ce si rasprave i BIUS rijesiti, ali DeGiorgi nece bit u tome.


sjecam se jednog argumenta, koji je bio recen prilikom slicne rasprave na Raspravama... a izgleda da su ga ljudi pozaboravili...
vjerujem da svaki forum ima svoju osobnost po pitanju instalacije dodatnih featurea...
za DGa znam da ima hrpetinu toga...
+ sto je trenutna verzija DGa 2.0.8., Raspravi isto tako, a BIUSa 2.0.4.

vjerujem da u samim tim verzijama vec postoji razlika... da li je dovoljno velika da bi zagorcala zivot prilikom povezivanja, to ne znam... ali ako je... onda nema upgradea bez da se svi upgradeaju...
a to, cinimise, ne zeli nijedan admin (biti ovisan o drugima)

uostalom, ideja integriranja DGa u neki tamo forum mi se ne svidja....

a tko bude zelio pratiti jos jedan forum, nece mu biti tesko otvoriti jos jedan account (ja zasada pratim 4 foruma aktivno, jos 2 pasivno.... i nasao bi se jos pokoji...)
a ako se pojavi sindrom kradje nickova..... uvijek se moze sa adminima dogovoriti.... (npr, netko otvori account Nesi na tom forumu i ne dolazi, ja dodjem, htjela bi taj username, i ako je taj user dugo (u nekom mjerilu) neaktivan, podaci se lako prebace)



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan