Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Jakost struje

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
wookie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 12. 2002. (12:47:37)
Postovi: (45)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 3

PostPostano: 6:16 uto, 13. 7. 2004    Naslov: Jakost struje Citirajte i odgovorite

Zadaci sa strujom su inače prilično jednostavni na pismenom, ali ovaj me nekako muči. Imamo zadanu mrežu s tri čvora(A, B, C or whatever), 5 lukova, recimo da iz A izviru 3 prema ostalim čvorovima. Sad ja napravim AtCAx=Atb-f (s tim da nema vanjske struje), dobijem x-ove i traži se [b]jakost struje [/b]kroz točku A. E sad, što je to zapravo? Čvorovi su Kirchoffovi, a s tim bi i ukupna struja kroz A trebala biti 0. Napravim jednadžbu y=C(b-Ax), i mogu bez problema dobiti sve y, ali još uvijek mi nije jasno što sad. Thankx unaprijed!!
Zadaci sa strujom su inače prilično jednostavni na pismenom, ali ovaj me nekako muči. Imamo zadanu mrežu s tri čvora(A, B, C or whatever), 5 lukova, recimo da iz A izviru 3 prema ostalim čvorovima. Sad ja napravim AtCAx=Atb-f (s tim da nema vanjske struje), dobijem x-ove i traži se jakost struje kroz točku A. E sad, što je to zapravo? Čvorovi su Kirchoffovi, a s tim bi i ukupna struja kroz A trebala biti 0. Napravim jednadžbu y=C(b-Ax), i mogu bez problema dobiti sve y, ali još uvijek mi nije jasno što sad. Thankx unaprijed!!



_________________
"There is no passion like that of a functionary for his function."
- Georges Clemenceau
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 11:24 uto, 13. 7. 2004    Naslov: Re: Jakost struje Citirajte i odgovorite

[quote="wookie"]Zadaci sa strujom su inače prilično jednostavni na pismenom, ali ovaj me nekako muči. Imamo zadanu mrežu s tri čvora(A, B, C or whatever), 5 lukova, recimo da iz A izviru 3 prema ostalim čvorovima. Sad ja napravim AtCAx=Atb-f (s tim da nema vanjske struje), dobijem x-ove i traži se [b]jakost struje [/b]kroz točku A. E sad, što je to zapravo? Čvorovi su Kirchoffovi, a s tim bi i ukupna struja kroz A trebala biti 0. Napravim jednadžbu y=C(b-Ax), i mogu bez problema dobiti sve y, ali još uvijek mi nije jasno što sad. Thankx unaprijed!![/quote]

Misli se vjerojatno ukupna količina elektrona koja protječe kroz A . Dakle, neka u A Kirchoff izgleda ovako:
y1+y2+y3+...+yk=0 . Neki od njih su pozitivni, neki od njih su negativni. Lako, prebacivanjem negativnih na jednu stranu, vidiš da mora biti zbroj pozitivnih (Sp) jednak suprotnom zbroju svih negativnih (-Sn) (nule slobodno možeš zanemariti). Ta struja (Sp, odnosno -Sn) je vjerojatno ono što se traži.
HTH,
wookie (napisa):
Zadaci sa strujom su inače prilično jednostavni na pismenom, ali ovaj me nekako muči. Imamo zadanu mrežu s tri čvora(A, B, C or whatever), 5 lukova, recimo da iz A izviru 3 prema ostalim čvorovima. Sad ja napravim AtCAx=Atb-f (s tim da nema vanjske struje), dobijem x-ove i traži se jakost struje kroz točku A. E sad, što je to zapravo? Čvorovi su Kirchoffovi, a s tim bi i ukupna struja kroz A trebala biti 0. Napravim jednadžbu y=C(b-Ax), i mogu bez problema dobiti sve y, ali još uvijek mi nije jasno što sad. Thankx unaprijed!!


Misli se vjerojatno ukupna količina elektrona koja protječe kroz A . Dakle, neka u A Kirchoff izgleda ovako:
y1+y2+y3+...+yk=0 . Neki od njih su pozitivni, neki od njih su negativni. Lako, prebacivanjem negativnih na jednu stranu, vidiš da mora biti zbroj pozitivnih (Sp) jednak suprotnom zbroju svih negativnih (-Sn) (nule slobodno možeš zanemariti). Ta struja (Sp, odnosno -Sn) je vjerojatno ono što se traži.
HTH,


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan