Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prebacivanje
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:13 čet, 7. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ove godine nema ogranicenja za prebacivanje prof->inz (osim financijskih). Ne bih htio prognozirati sto ce biti sljedece godine.
Ove godine nema ogranicenja za prebacivanje prof->inz (osim financijskih). Ne bih htio prognozirati sto ce biti sljedece godine.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 07. 2011. (20:30:12)
Postovi: (2E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 9:44 čet, 7. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala na odgovoru.... ako još možete reći koji se kolegiji priznaju s nastavničkoga na inženjerski.... naime vidio sam da neki kolegiji s prve godine inženjerskoga se rade tek na drugoj godini nastavničkoga.... hoću li onda te kolegije iz prve godine morati nadoknađivati na drugoj godini ili ću morati još jednom prvu godinu ali na inženjerskome?
hvala na odgovoru.... ako još možete reći koji se kolegiji priznaju s nastavničkoga na inženjerski.... naime vidio sam da neki kolegiji s prve godine inženjerskoga se rade tek na drugoj godini nastavničkoga.... hoću li onda te kolegije iz prve godine morati nadoknađivati na drugoj godini ili ću morati još jednom prvu godinu ali na inženjerskome?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marko_s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 06. 2011. (12:08:12)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:07 čet, 7. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo konacno sam se odlucio da cu se prebaciti sa inženjerskog na nastavnicki smjer,a ne preko mature :) i negdje sam procitao da je sutra zadnji dan za predat molbu,ali vise ne mogu naci to :S pa ako moze potvrda do kad se moze? i citao sam cijelu temu..prosle godine se trebalo predati molbu,uplatnicu za 600kn i index..da li to vrijedi i ove godine ili treba jos nesto?
evo konacno sam se odlucio da cu se prebaciti sa inženjerskog na nastavnicki smjer,a ne preko mature Smile i negdje sam procitao da je sutra zadnji dan za predat molbu,ali vise ne mogu naci to :S pa ako moze potvrda do kad se moze? i citao sam cijelu temu..prosle godine se trebalo predati molbu,uplatnicu za 600kn i index..da li to vrijedi i ove godine ili treba jos nesto?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
seba04
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 07. 2009. (22:53:35)
Postovi: (6)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 16:15 sub, 23. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel ima tko informaciju kad će se riješavat molbe za prebacivanje...
Jel ima tko informaciju kad će se riješavat molbe za prebacivanje...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vriskica92
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2011. (00:02:33)
Postovi: (14)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 16:35 sri, 15. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

moze li netko reci kakva je procedura prebacivanja s inz smjera na nastavnicki ( na jesen naravno) ovo mi je druga godina da studiram pa me zanima i koji predmeti se priznaju na nastavnickom smjeru??
moze li netko reci kakva je procedura prebacivanja s inz smjera na nastavnicki ( na jesen naravno) ovo mi je druga godina da studiram pa me zanima i koji predmeti se priznaju na nastavnickom smjeru??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:37 sri, 15. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=3997]Ovo[/url] je aktualna odluka. Tablica priznavanja postoji negdje na forumu, vjerojatno ranije u ovom topicu.
Ovo je aktualna odluka. Tablica priznavanja postoji negdje na forumu, vjerojatno ranije u ovom topicu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vanja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2006. (16:38:26)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2

PostPostano: 14:11 pon, 9. 4. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li je moguće prebaciti se s jednog smjera diplomskog studija na drugi (npr. sa smjera Matematička statistika na smjer Računarstvo)? Da li postoje kakvi uvjeti pri tom prebacivanju koje treba zadovoljiti i da li je moguće prebaciti se iako se početni smjer već studira 3 ili 4 godine?
Da li je moguće prebaciti se s jednog smjera diplomskog studija na drugi (npr. sa smjera Matematička statistika na smjer Računarstvo)? Da li postoje kakvi uvjeti pri tom prebacivanju koje treba zadovoljiti i da li je moguće prebaciti se iako se početni smjer već studira 3 ili 4 godine?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
AltairAC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 05. 2012. (11:38:58)
Postovi: (E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 11:57 sub, 2. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav,

ove godine se upisujem na fakultet i na stranici postani-student sam poredao fakultete po prioritetu. Prvi izbor mi je matematika - znanstveni smjer no zanima me, u slučaju da ne upadnem na taj studij, koji studiji bi bili najbolji za upisat tako da će mi se biti što lakše prebaciti sljedeće godine na pmf - matematika - znanstveni?

Pogledao sam predmete koje imaju smjerovi na matematici i fizici na pmf-u i recimo nastavnički smjer fizika i informatika ; samo fizika nastavnički imaju 4 ista predmeta kao i matematika-znanstveni smjer dok nastavnički smjer matematike nema uopće ni jedan predmet zajednički sa znanstvenim smjerom. Zatim još imam i FER na popisu pa poslije TVZ - računarstvo.

I samo da kažem, meni su i fizika i matematika i informatika zanimljivi predmeti tako da netko nebi pisao da mi je pametnije upisat ono što volim, a ne se fokusirati na prebacivanje jer ja se u budućnosti želim baviti računarstvom i programiranjem, a to najbolje ide uz matematiku pa bi na kraju želio završiti na pmf - matematika - znanstveni smjer i ukoliko ne upadnem ove godine, bi si želio olakštati prebacivanje zbog ovih polaganja razlika...
Pozdrav,

ove godine se upisujem na fakultet i na stranici postani-student sam poredao fakultete po prioritetu. Prvi izbor mi je matematika - znanstveni smjer no zanima me, u slučaju da ne upadnem na taj studij, koji studiji bi bili najbolji za upisat tako da će mi se biti što lakše prebaciti sljedeće godine na pmf - matematika - znanstveni?

Pogledao sam predmete koje imaju smjerovi na matematici i fizici na pmf-u i recimo nastavnički smjer fizika i informatika ; samo fizika nastavnički imaju 4 ista predmeta kao i matematika-znanstveni smjer dok nastavnički smjer matematike nema uopće ni jedan predmet zajednički sa znanstvenim smjerom. Zatim još imam i FER na popisu pa poslije TVZ - računarstvo.

I samo da kažem, meni su i fizika i matematika i informatika zanimljivi predmeti tako da netko nebi pisao da mi je pametnije upisat ono što volim, a ne se fokusirati na prebacivanje jer ja se u budućnosti želim baviti računarstvom i programiranjem, a to najbolje ide uz matematiku pa bi na kraju želio završiti na pmf - matematika - znanstveni smjer i ukoliko ne upadnem ove godine, bi si želio olakštati prebacivanje zbog ovih polaganja razlika...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 15:50 sub, 2. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="AltairAC"]
jer ja se u budućnosti želim baviti računarstvom i programiranjem, a to najbolje ide uz matematiku[/quote]

Ovako, ja sam student prve godine diplomskog studija računarstva, pa, recimo da ti ovo sad pišem iz iskustva.
Iako je istina da studiranjem matematike stekneš određenu prednost u mentalnom sklopu u glavi (drukčiji način razmišljanja i pristupa rješavanju problema no FER-ovci), mislim da bi ti bilo bolje studirati FER, a ne matematiku. U prve tri godine studija matematike, ti ćeš imati svega 8 računarskih kolegija, ako se ne varam. Jako puno korisnih stvari iz matematike ćeš naučiti, ali kako ti je primarni cilj baviti se programiranjem, a ne izučavanjem matematike, predložio bih ti upis na FER. Stvar je jednostavno u tome da se na FER-u puno više tehnologija programiranja savlada tokom studija. Matematika znanstveni smjer je prvenstveno namjenjen da te nauči matematike, a ne da produbi tvoje programerske vještine. Mislim da ćeš na FER-u puno više konkretnijeg posla obaviti nego na matematici (raznorazni projekti, labosi, i tome slično).

A što se prebacivanja tiče, to ti nisam siguran. Znam samo da inženjerski fizike imaju analizu i linearnu kao i mi na matematici na prvoj godini.
AltairAC (napisa):

jer ja se u budućnosti želim baviti računarstvom i programiranjem, a to najbolje ide uz matematiku


Ovako, ja sam student prve godine diplomskog studija računarstva, pa, recimo da ti ovo sad pišem iz iskustva.
Iako je istina da studiranjem matematike stekneš određenu prednost u mentalnom sklopu u glavi (drukčiji način razmišljanja i pristupa rješavanju problema no FER-ovci), mislim da bi ti bilo bolje studirati FER, a ne matematiku. U prve tri godine studija matematike, ti ćeš imati svega 8 računarskih kolegija, ako se ne varam. Jako puno korisnih stvari iz matematike ćeš naučiti, ali kako ti je primarni cilj baviti se programiranjem, a ne izučavanjem matematike, predložio bih ti upis na FER. Stvar je jednostavno u tome da se na FER-u puno više tehnologija programiranja savlada tokom studija. Matematika znanstveni smjer je prvenstveno namjenjen da te nauči matematike, a ne da produbi tvoje programerske vještine. Mislim da ćeš na FER-u puno više konkretnijeg posla obaviti nego na matematici (raznorazni projekti, labosi, i tome slično).

A što se prebacivanja tiče, to ti nisam siguran. Znam samo da inženjerski fizike imaju analizu i linearnu kao i mi na matematici na prvoj godini.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
AltairAC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 05. 2012. (11:38:58)
Postovi: (E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 17:38 sub, 2. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Milojko

Ja sam pak čuo da je kvaliteta FER-a od uvođenja bolonje drastično pala tj. da te nauče svu silnu teoriju, ali od prakse možda samo "p", a opet zahtijeva jako puno vremena što bi značilo da bi mi nakon završenog FER-a najvjerojatnije trebala još koja godina da "naučim" svoj posao jer možda FER-ova diploma u Hrvatskoj garantira posao, ali ja se želim baviti ozbiljnim stvarima te niti ne očekujem od PMFMat znanstvenog smjera da me nauči poslu nego više kao podloga za samostalni rad u tim područjima koja me zanimaju. Već sam se dosta prije raspitivao i došao do zaključka da je taj faks i taj smjer jedino što odgovara donekle mojim očekivanjima no nisam baš siguran da ću uspjeti od prve upasti preko mature pa si želim poredati ostale izbore tako da mi se prebacivanje max. olakša no ne znam jel mi je bolje staviti FER ili neki smjer na PMF-u tj. jel bi mi činjenica da se radi o istom faksu olakšala prebacivanje...
@Milojko

Ja sam pak čuo da je kvaliteta FER-a od uvođenja bolonje drastično pala tj. da te nauče svu silnu teoriju, ali od prakse možda samo "p", a opet zahtijeva jako puno vremena što bi značilo da bi mi nakon završenog FER-a najvjerojatnije trebala još koja godina da "naučim" svoj posao jer možda FER-ova diploma u Hrvatskoj garantira posao, ali ja se želim baviti ozbiljnim stvarima te niti ne očekujem od PMFMat znanstvenog smjera da me nauči poslu nego više kao podloga za samostalni rad u tim područjima koja me zanimaju. Već sam se dosta prije raspitivao i došao do zaključka da je taj faks i taj smjer jedino što odgovara donekle mojim očekivanjima no nisam baš siguran da ću uspjeti od prve upasti preko mature pa si želim poredati ostale izbore tako da mi se prebacivanje max. olakša no ne znam jel mi je bolje staviti FER ili neki smjer na PMF-u tj. jel bi mi činjenica da se radi o istom faksu olakšala prebacivanje...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:47 ned, 3. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

AltairAC, dobro razmisljas. Jedino mislim da se previse bojis neupadanja.

S ovim od Milojka ne slazem se pretjerano, ali istina je da ces na preddiplomskom studiju imati puno vise matematike nego racunarstva. Milojko ti nije rekao da za svu tu matematiku treba vec imati odredjeni sklop u glavi. Tezina gradiva nije toliki problem, nego motivacija da ti ne dosadi ako matematika nije primarni interes.

Iz ovoga sto si napisao cini mi se da imas vrlo jaku motivaciju i cudi me da se brines za upadanje (nije kod nas bas tolika guzva). Kako ti je isla matematika u srednjoj skoli? Iskustvo pokazuje da je uspjeh na razredbenom jako koreliran s uspjehom na studiju. Drugim rijecima, ako ti matematika ide i ako se nisi bas ustao na lijevu nogu na dan kad se pisala DM, trebao bi upasti. Ako ti je matematika teska i ne upadnes, stvarno razmisli zelis li se time baviti iducih 3 i vise godina.
AltairAC, dobro razmisljas. Jedino mislim da se previse bojis neupadanja.

S ovim od Milojka ne slazem se pretjerano, ali istina je da ces na preddiplomskom studiju imati puno vise matematike nego racunarstva. Milojko ti nije rekao da za svu tu matematiku treba vec imati odredjeni sklop u glavi. Tezina gradiva nije toliki problem, nego motivacija da ti ne dosadi ako matematika nije primarni interes.

Iz ovoga sto si napisao cini mi se da imas vrlo jaku motivaciju i cudi me da se brines za upadanje (nije kod nas bas tolika guzva). Kako ti je isla matematika u srednjoj skoli? Iskustvo pokazuje da je uspjeh na razredbenom jako koreliran s uspjehom na studiju. Drugim rijecima, ako ti matematika ide i ako se nisi bas ustao na lijevu nogu na dan kad se pisala DM, trebao bi upasti. Ako ti je matematika teska i ne upadnes, stvarno razmisli zelis li se time baviti iducih 3 i vise godina.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Lovre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2011. (22:17:35)
Postovi: (17)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 9:34 ned, 3. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ah, ja i ljeti svaki dan radim matematiku, te sam siguran da se njom (specifičnije teoretskom matematikom) želim ostatak života baviti, no ipak mi se čini da ima šanse da ne upadnem. :( Kombinacija lijeve noge na DM i lošeg prosjeka u srednjoj... @krcko: Što bi meni savjetovali?
Ah, ja i ljeti svaki dan radim matematiku, te sam siguran da se njom (specifičnije teoretskom matematikom) želim ostatak života baviti, no ipak mi se čini da ima šanse da ne upadnem. Sad Kombinacija lijeve noge na DM i lošeg prosjeka u srednjoj... @krcko: Što bi meni savjetovali?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 12:44 ned, 3. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

@AltairAC:
Kvaliteta svih studija koji su uveli bolonju je pala. FER trenutno, koliko čujem od kolega odande, sve više i više napušta bolonjski sustav i sve više se približava nekakvoj kombinaciji predbolonjskog i bolonjskog (imaju foru da je limes od FER2 jednako FER1 :)) Dali to što valja, ne znam. Mogu ti samo reći da ćeš biti nešto pametniji kad završiš matematiku, ali pošteno ćeš se naraditi (vjerojatno ni tamo nije drukčije)

@AltairAC && @Lovre:
Nemojte se sad brinuti oko toga hoćete li upasti ili ne. Riješite prvo maturu, pa onda važite opcije. Ako vas već zanima što upisati kako bi vam prebacivanje bilo lakše, predlažem da se obratite profesoru Mladenu Vukoviću. On će vam moći reći što je najbolje. Mail pogledajte u tražilici gore ili na stranici pod Osoblje se nalazi.


Moj prijedlog, na kraju krajeva, chill out :)
@AltairAC:
Kvaliteta svih studija koji su uveli bolonju je pala. FER trenutno, koliko čujem od kolega odande, sve više i više napušta bolonjski sustav i sve više se približava nekakvoj kombinaciji predbolonjskog i bolonjskog (imaju foru da je limes od FER2 jednako FER1 Smile) Dali to što valja, ne znam. Mogu ti samo reći da ćeš biti nešto pametniji kad završiš matematiku, ali pošteno ćeš se naraditi (vjerojatno ni tamo nije drukčije)

@AltairAC && @Lovre:
Nemojte se sad brinuti oko toga hoćete li upasti ili ne. Riješite prvo maturu, pa onda važite opcije. Ako vas već zanima što upisati kako bi vam prebacivanje bilo lakše, predlažem da se obratite profesoru Mladenu Vukoviću. On će vam moći reći što je najbolje. Mail pogledajte u tražilici gore ili na stranici pod Osoblje se nalazi.


Moj prijedlog, na kraju krajeva, chill out Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
AltairAC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 05. 2012. (11:38:58)
Postovi: (E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:46 ned, 3. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

@krcko

Završio sam prirodoslovno-matematičku gimnaziju i imao sam 4-4-4-5 iz matematike no za matematiku sam tijekom srednje škole nažalost odvajao najmanje vremena jer su mi te 4 godine bile malo čudno uvjetovane, a i baš 4. razred kad su se radile derivacije me nije bilo zbog zdrastvenih problema u školi tako da sam sve pokušao užurbano nadoknaditi. Nisam genijalac, ali uz malo vježbe mi je svako gradivo jasno, a i u matematici prepoznajem najbolji trening za logičko razmišljanje koje će mi kao budućem programeru trebati. Na PMF-mat-znanstveni smjer se prijavilo oko 650 ljudi, prihvaćaju ih 180, a ja sam trenutno 222/180, samo s ocjenama iz srednje škole tj. ima i ljudi koji su pisali DM prošle godine, a sada im se ti bodovi priznaju.

No mene brine ovaj dio:

[quote="krcko"]...i ako se nisi bas ustao na lijevu nogu na dan kad se pisala DM...[/quote]
Ja se praktički nisam ustao nego skoro pa produžio na taj ispit jer sam još pokušao nadoknaditi propušteno no bilo mi je pre malo vremena. Pročitao sam da se masu ljudi žalilo pa je možda i moj rezultat normalan, ali opet mi se test uopće nije činio pre težak i smatram da ga nisam ni približno dobro rješio kako sam ga trebao.

Sve u svemu očekujem max. 600 i nešto bodova kad se sve zbroji što je jako loše i mada se na rang listama vidi da masu ljudi i ispred i iza mene nema taj smjer kao prvi, čak ni drugi ili treći izbor, opet mi se čini da ću skupiti premalo bodova da iz prve upadnem...

@Milojko

Hvala na informaciji, poslat ću e-mail tom profesoru i za sada ću nastavnički smjer matematike staviti kao drugi izbor, a ovisno o tome što će taj profesor odgovoriti ću staviti FER ili Fizika i informatika - nastavnički kao 3. izbor.
@krcko

Završio sam prirodoslovno-matematičku gimnaziju i imao sam 4-4-4-5 iz matematike no za matematiku sam tijekom srednje škole nažalost odvajao najmanje vremena jer su mi te 4 godine bile malo čudno uvjetovane, a i baš 4. razred kad su se radile derivacije me nije bilo zbog zdrastvenih problema u školi tako da sam sve pokušao užurbano nadoknaditi. Nisam genijalac, ali uz malo vježbe mi je svako gradivo jasno, a i u matematici prepoznajem najbolji trening za logičko razmišljanje koje će mi kao budućem programeru trebati. Na PMF-mat-znanstveni smjer se prijavilo oko 650 ljudi, prihvaćaju ih 180, a ja sam trenutno 222/180, samo s ocjenama iz srednje škole tj. ima i ljudi koji su pisali DM prošle godine, a sada im se ti bodovi priznaju.

No mene brine ovaj dio:

krcko (napisa):
...i ako se nisi bas ustao na lijevu nogu na dan kad se pisala DM...

Ja se praktički nisam ustao nego skoro pa produžio na taj ispit jer sam još pokušao nadoknaditi propušteno no bilo mi je pre malo vremena. Pročitao sam da se masu ljudi žalilo pa je možda i moj rezultat normalan, ali opet mi se test uopće nije činio pre težak i smatram da ga nisam ni približno dobro rješio kako sam ga trebao.

Sve u svemu očekujem max. 600 i nešto bodova kad se sve zbroji što je jako loše i mada se na rang listama vidi da masu ljudi i ispred i iza mene nema taj smjer kao prvi, čak ni drugi ili treći izbor, opet mi se čini da ću skupiti premalo bodova da iz prve upadnem...

@Milojko

Hvala na informaciji, poslat ću e-mail tom profesoru i za sada ću nastavnički smjer matematike staviti kao drugi izbor, a ovisno o tome što će taj profesor odgovoriti ću staviti FER ili Fizika i informatika - nastavnički kao 3. izbor.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:03 ned, 3. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

U doba prijemnih, a ne vidim niti zasto bi sada bilo drugacije, hrpa ucenika se prijavljivala na MO kao [i]backup[/i] ako ne upadnu na FER. Dakle, to sto si trenutno sitno ispod crte znaci da vjerojatno imas dobre sanse upasti.

Ja bih kao drugi i treci izbor savjetovao FER i FSB, jer mislim da su blizi nasem inzenjerskom studiju nego druge spomenute opcije (a i relativno su kvalitetni faxevi, ako odustanes od prebacivanja).
U doba prijemnih, a ne vidim niti zasto bi sada bilo drugacije, hrpa ucenika se prijavljivala na MO kao backup ako ne upadnu na FER. Dakle, to sto si trenutno sitno ispod crte znaci da vjerojatno imas dobre sanse upasti.

Ja bih kao drugi i treci izbor savjetovao FER i FSB, jer mislim da su blizi nasem inzenjerskom studiju nego druge spomenute opcije (a i relativno su kvalitetni faxevi, ako odustanes od prebacivanja).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 18:38 ned, 3. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lovre"]Ah, ja i ljeti svaki dan radim matematiku, te sam siguran da se njom (specifičnije teoretskom matematikom) želim ostatak života baviti, no ipak mi se čini da ima šanse da ne upadnem. :([/quote]
Za baviti se teorijskom matematikom potreban ti je samo pristup internetu (ili jako dobroj knjižnici). Ako si u toplijim krajevima, niti krov nad glavom ti nije potreban (a nedostatak krova ponekad dovede do revolucionarnih ideja, npr. teorije gravitacije). Diploma nije nužna.

Ako ne upadneš na UniZg, postoje još barem tri kvalitetna preddiplomska programa za matematiku (Osijek, Split, Rijeka), a od iduće godine otvara ti se niz mogućnosti za studiranje u EU.
Lovre (napisa):
Ah, ja i ljeti svaki dan radim matematiku, te sam siguran da se njom (specifičnije teoretskom matematikom) želim ostatak života baviti, no ipak mi se čini da ima šanse da ne upadnem. Sad

Za baviti se teorijskom matematikom potreban ti je samo pristup internetu (ili jako dobroj knjižnici). Ako si u toplijim krajevima, niti krov nad glavom ti nije potreban (a nedostatak krova ponekad dovede do revolucionarnih ideja, npr. teorije gravitacije). Diploma nije nužna.

Ako ne upadneš na UniZg, postoje još barem tri kvalitetna preddiplomska programa za matematiku (Osijek, Split, Rijeka), a od iduće godine otvara ti se niz mogućnosti za studiranje u EU.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 5:18 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="AltairAC"] a i baš 4. razred kad su se radile derivacije me nije bilo zbog zdrastvenih problema u školi tako da sam [/quote]
ma derivacije su ti još najlakše gradivo! :)
[quote="AltairAC"]Na PMF-mat-znanstveni smjer se prijavilo oko 650 ljudi, prihvaćaju ih 180, a ja sam trenutno 222/180, samo s ocjenama iz srednje škole tj[/quote]
a trenutačni interes 4.6.2012. za nastavnički smjer je 183 pristupnika, upisna kvota 90. Samo, kad se i [i]upadne, [/i] onda se dešava da nitko ne riješi zadatak. http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=17673
AltairAC (napisa):
a i baš 4. razred kad su se radile derivacije me nije bilo zbog zdrastvenih problema u školi tako da sam

ma derivacije su ti još najlakše gradivo! Smile
AltairAC (napisa):
Na PMF-mat-znanstveni smjer se prijavilo oko 650 ljudi, prihvaćaju ih 180, a ja sam trenutno 222/180, samo s ocjenama iz srednje škole tj

a trenutačni interes 4.6.2012. za nastavnički smjer je 183 pristupnika, upisna kvota 90. Samo, kad se i upadne, onda se dešava da nitko ne riješi zadatak. http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=17673


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 7:36 pon, 4. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cini mi se da je nastavnicki studij na MO najbolji backup za "inzinjerski", usprkos tome sto su predmeti drugacije poslozeni. Zato da vidite kako je studirati matematiku na MO. Bavljenje matematikom u stvarnom zivotu ne izgleda tako kako je opisao goranm. Ipak je potrebno vise od plaže i pristupa internetu :relax:

Razmislite o ovome. Svaki kolokvij na prvoj godini tezi je od testa iz matematike na DM. Usprkos bolonjskim radostima, jos uvijek nemamo relativno ocjenjivanje. Necete proci ako rijesite samo 30% kolokvija [size=2](osim kod mene na KG)[/size] :oops:
Cini mi se da je nastavnicki studij na MO najbolji backup za "inzinjerski", usprkos tome sto su predmeti drugacije poslozeni. Zato da vidite kako je studirati matematiku na MO. Bavljenje matematikom u stvarnom zivotu ne izgleda tako kako je opisao goranm. Ipak je potrebno vise od plaže i pristupa internetu It's been a hard day's night...

Razmislite o ovome. Svaki kolokvij na prvoj godini tezi je od testa iz matematike na DM. Usprkos bolonjskim radostima, jos uvijek nemamo relativno ocjenjivanje. Necete proci ako rijesite samo 30% kolokvija (osim kod mene na KG) Embarassed



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Hulk
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2008. (22:35:25)
Postovi: (4F)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 6 - 7

PostPostano: 15:56 čet, 14. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanima me vezano za prijelaz. Naime, u dokumentu:

[i]Odluka o uvjetima prijelaza s drugog sveučilišnog studija na Preddiplomski sveučilišni studij Matematika, Preddiplomski sveučilišni studij Matematika; smjer nastavnički i Integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij Matematika i fizika; smjer nastavnički koje izvodi Matematički odsjek PMF-a u akademskoj godini 2012./2013.[/i](http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=3997)

Piše da se prijelaz može odobriti studentima koji su u "prethodne dvije akademske godine ostvarili barem 35 ECTS bodova ili je ukupan broj ostvarenih ECTS bodova barem 120."

Ja nisam skupio barem 35 ECTS bodova u prethodne dvije godine, ali imam više od 120 ECTS bodova. Prema tome, trebao bih imati mogućnost odobrenja prijelaza na nastavnički smjer. Je li to točno? Drugo pitanje tiče se toga je li ikako moguće da ostanem na sadašnjem inženjerskom s manje od 35 u dvije godine zadnje i 120 ECTS bodova. To bi mi onda bila šesta godina studija ako bih je upisao.
Zanima me vezano za prijelaz. Naime, u dokumentu:

Odluka o uvjetima prijelaza s drugog sveučilišnog studija na Preddiplomski sveučilišni studij Matematika, Preddiplomski sveučilišni studij Matematika; smjer nastavnički i Integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij Matematika i fizika; smjer nastavnički koje izvodi Matematički odsjek PMF-a u akademskoj godini 2012./2013.(http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=3997)

Piše da se prijelaz može odobriti studentima koji su u "prethodne dvije akademske godine ostvarili barem 35 ECTS bodova ili je ukupan broj ostvarenih ECTS bodova barem 120."

Ja nisam skupio barem 35 ECTS bodova u prethodne dvije godine, ali imam više od 120 ECTS bodova. Prema tome, trebao bih imati mogućnost odobrenja prijelaza na nastavnički smjer. Je li to točno? Drugo pitanje tiče se toga je li ikako moguće da ostanem na sadašnjem inženjerskom s manje od 35 u dvije godine zadnje i 120 ECTS bodova. To bi mi onda bila šesta godina studija ako bih je upisao.



_________________
If I had a nickel for every time I've written "for (i = 0; i < N; i++)" in C I'd be a millionaire.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:12 čet, 14. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

1. Ne. Pise da ti se [b]moze[/b] odobriti, ne i da ce biti odobreno. Dakle, pises molbu i netko onda to duboko prostudira i presudi.

2. Mislim da ne, prema [url=http://www.unizg.hr/fileadmin/rektorat/dokumenti/propisi/statut.pdf]Statutu Sveucilista u Zagrebu[/url], Clanak 60, tocka 4. Naravno, ne znam kako to izgleda u praksi, no cini mi se da se ne krshi.
1. Ne. Pise da ti se moze odobriti, ne i da ce biti odobreno. Dakle, pises molbu i netko onda to duboko prostudira i presudi.

2. Mislim da ne, prema Statutu Sveucilista u Zagrebu, Clanak 60, tocka 4. Naravno, ne znam kako to izgleda u praksi, no cini mi se da se ne krshi.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće
Stranica 8 / 11.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan