Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prosvjed studenata zbog školarina

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
SZPMF
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2010. (01:37:26)
Postovi: (21)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 10:58 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Prosvjed studenata zbog školarina Citirajte i odgovorite

Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu 13. listopada 2012 g. (subota) organizira PROSVJED protiv vremena i načina donošenja Vladine Odluke o subvenciji participacije u troškovima studija od 2. kolovoza 2012. g.

Prosvjedna povorka će krenuti u 11:00 sati ispred Studentskog centra te će se kretati trasom Savska, Frankopanska, Ilica prema Trgu bana J. Jelačića na kojem će studenti prosvjedovati.

Postoji i događaj na Facebook-u.
Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu 13. listopada 2012 g. (subota) organizira PROSVJED protiv vremena i načina donošenja Vladine Odluke o subvenciji participacije u troškovima studija od 2. kolovoza 2012. g.

Prosvjedna povorka će krenuti u 11:00 sati ispred Studentskog centra te će se kretati trasom Savska, Frankopanska, Ilica prema Trgu bana J. Jelačića na kojem će studenti prosvjedovati.

Postoji i događaj na Facebook-u.



_________________
Studentski zbor PMF-a http://studenti.pmf.hr/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 12:21 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Re: Prosvjed studenata zbog školarina Citirajte i odgovorite

[quote="SZPMF"]Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu 13. listopada 2012 g. (subota) organizira PROSVJED protiv vremena i načina donošenja Vladine Odluke o subvenciji participacije u troškovima studija od 2. kolovoza 2012. g.

Prosvjedna povorka će krenuti u 11:00 sati ispred Studentskog centra te će se kretati trasom Savska, Frankopanska, Ilica prema Trgu bana J. Jelačića na kojem će studenti prosvjedovati.

Postoji i događaj na Facebook-u.[/quote]

link bi dobro dosao posto nema puno info ovdje

i zasto subota? sta nebi bilo efikasnije radnim danom dok su ljudi iz sveucilista i ministarstva na radnom mjestu?

moguce da se pridruzim
SZPMF (napisa):
Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu 13. listopada 2012 g. (subota) organizira PROSVJED protiv vremena i načina donošenja Vladine Odluke o subvenciji participacije u troškovima studija od 2. kolovoza 2012. g.

Prosvjedna povorka će krenuti u 11:00 sati ispred Studentskog centra te će se kretati trasom Savska, Frankopanska, Ilica prema Trgu bana J. Jelačića na kojem će studenti prosvjedovati.

Postoji i događaj na Facebook-u.


link bi dobro dosao posto nema puno info ovdje

i zasto subota? sta nebi bilo efikasnije radnim danom dok su ljudi iz sveucilista i ministarstva na radnom mjestu?

moguce da se pridruzim



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 21:15 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno nas nema nikakvog pojma o čemu se radi, tj. kakvu odluku je vlada donijela pa bi stvarno bilo korisno dati link ili na neki način uputiti nas. I ne zaboravimo da nemamo svi facebook (kao npr. ja).
Puno nas nema nikakvog pojma o čemu se radi, tj. kakvu odluku je vlada donijela pa bi stvarno bilo korisno dati link ili na neki način uputiti nas. I ne zaboravimo da nemamo svi facebook (kao npr. ja).



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 21:40 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa pisalo je na forumu + bilo je na svakom mogucem portalu (osim onih za odrasle).

Vlada je u zadnji cas donijela odluku za skolarine. Studenti koji imaju >=55 ECTS boda u prosloj akad. godini nece placati skolarinu, 30 < br ECTS < 55 ce placati po ECTS bodu a svi koji imaju manje od 30 placaju punu skolarinu koja je cca 8500.
pa pisalo je na forumu + bilo je na svakom mogucem portalu (osim onih za odrasle).

Vlada je u zadnji cas donijela odluku za skolarine. Studenti koji imaju >=55 ECTS boda u prosloj akad. godini nece placati skolarinu, 30 < br ECTS < 55 ce placati po ECTS bodu a svi koji imaju manje od 30 placaju punu skolarinu koja je cca 8500.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 21:48 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala!
Hvala!



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 22:26 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao što i piše u uvodnom postu, ne prosvjeduje se zbog promjena koje su donesene ( nije glavni razlog ) nego zbog vremena i načina na koji je to sve doneseno. Svima je poznato da se svake godine odluke donose par dana prije nastave i dovodi se neke studente u jako tešku poziciju ( bar sam ja to tak shvatio ).
Sam sistem plaćanja nije loš.
Kao što i piše u uvodnom postu, ne prosvjeduje se zbog promjena koje su donesene ( nije glavni razlog ) nego zbog vremena i načina na koji je to sve doneseno. Svima je poznato da se svake godine odluke donose par dana prije nastave i dovodi se neke studente u jako tešku poziciju ( bar sam ja to tak shvatio ).
Sam sistem plaćanja nije loš.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 22:33 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cobs"]Kao što i piše u uvodnom postu, ne prosvjeduje se zbog promjena koje su donesene ( nije glavni razlog ) nego zbog vremena i načina na koji je to sve doneseno. Svima je poznato da se svake godine odluke donose par dana prije nastave i dovodi se neke studente u jako tešku poziciju ( bar sam ja to tak shvatio ).
Sam sistem plaćanja nije loš.[/quote]

sistem placanja je jako los, zasto je matematika usporedena sa kemijom, fizikom...
iznajmjujemo li mi laboratorije na ruderu ili institutu za fiziku? trosimo li mi vece kolicine struje sa cudnovatim aparatima? radimo li eksperimente sa skupim kemikalijama? imamo li potrebe za skupim potrosnim materijalima?

zasto je matematika izjednacena sa gradevinom...
koristimo li ekstra skupi stroj koji sluzi za mjerenje sile koja je potrebna da se odredena vrsta betona/armature/necega polomi?

da, sistem je los, i to jako!
a dolazi nam sljedece godine

a o vremenu donosenja odluke da ni ne govorim, to je bezobrazno od novaca gladnih institucija
lako njima, ne placaju oni

[quote="ante003"]pa pisalo je na forumu + bilo je na svakom mogucem portalu ([b]osim onih za odrasle[/b]). [/quote]

kolega je ocito jako informiran XD
Cobs (napisa):
Kao što i piše u uvodnom postu, ne prosvjeduje se zbog promjena koje su donesene ( nije glavni razlog ) nego zbog vremena i načina na koji je to sve doneseno. Svima je poznato da se svake godine odluke donose par dana prije nastave i dovodi se neke studente u jako tešku poziciju ( bar sam ja to tak shvatio ).
Sam sistem plaćanja nije loš.


sistem placanja je jako los, zasto je matematika usporedena sa kemijom, fizikom...
iznajmjujemo li mi laboratorije na ruderu ili institutu za fiziku? trosimo li mi vece kolicine struje sa cudnovatim aparatima? radimo li eksperimente sa skupim kemikalijama? imamo li potrebe za skupim potrosnim materijalima?

zasto je matematika izjednacena sa gradevinom...
koristimo li ekstra skupi stroj koji sluzi za mjerenje sile koja je potrebna da se odredena vrsta betona/armature/necega polomi?

da, sistem je los, i to jako!
a dolazi nam sljedece godine

a o vremenu donosenja odluke da ni ne govorim, to je bezobrazno od novaca gladnih institucija
lako njima, ne placaju oni

ante003 (napisa):
pa pisalo je na forumu + bilo je na svakom mogucem portalu (osim onih za odrasle).


kolega je ocito jako informiran XD



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 22:48 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ministarstvo ne određuje cijenu ECTS bodova, ti onda ideš ( ako ideš ) prosvjedovati iz krivih razloga
Ministarstvo ne određuje cijenu ECTS bodova, ti onda ideš ( ako ideš ) prosvjedovati iz krivih razloga


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 23:07 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iako podržavam prosvjed, moram reći kako se bojim da neće uspjeti. Baš zbog vremenskih razloga...najavili su kišu, te će time svi oni koji su lila odustat...
Iako podržavam prosvjed, moram reći kako se bojim da neće uspjeti. Baš zbog vremenskih razloga...najavili su kišu, te će time svi oni koji su lila odustat...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 23:40 čet, 11. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]sistem placanja je jako los, zasto je matematika usporedena sa kemijom, fizikom...
iznajmjujemo li mi laboratorije na ruderu ili institutu za fiziku? trosimo li mi vece kolicine struje sa cudnovatim aparatima? radimo li eksperimente sa skupim kemikalijama? imamo li potrebe za skupim potrosnim materijalima?[/quote]
Imamo - npr. superracunala, skupi programski paketi s semestralnim ili godisnjim licencama, pretplate na casopise i knjige itd. Uostalom, laboratoriji, kemikalije, strojevi itd. se ne financiraju skolarinama, tj. ne moraju se financirati skolarinama - fakultet placa "flat rate" dobavljacu za potrebe istrazivanja, a onda usput i kupi opremu i za potrebe nastave (opet teoretski - tako stvar funkcionira kad ima novaca. S obzirom na trenutnu situaciju, svi su prisiljeni snalaziti se)
fireball (napisa):
sistem placanja je jako los, zasto je matematika usporedena sa kemijom, fizikom...
iznajmjujemo li mi laboratorije na ruderu ili institutu za fiziku? trosimo li mi vece kolicine struje sa cudnovatim aparatima? radimo li eksperimente sa skupim kemikalijama? imamo li potrebe za skupim potrosnim materijalima?

Imamo - npr. superracunala, skupi programski paketi s semestralnim ili godisnjim licencama, pretplate na casopise i knjige itd. Uostalom, laboratoriji, kemikalije, strojevi itd. se ne financiraju skolarinama, tj. ne moraju se financirati skolarinama - fakultet placa "flat rate" dobavljacu za potrebe istrazivanja, a onda usput i kupi opremu i za potrebe nastave (opet teoretski - tako stvar funkcionira kad ima novaca. S obzirom na trenutnu situaciju, svi su prisiljeni snalaziti se)



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 12:56 pet, 12. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cobs"]Ministarstvo ne određuje cijenu ECTS bodova, ti onda ideš ( ako ideš ) prosvjedovati iz krivih razloga[/quote]

ako idem idem zbog toga kada su donjeli odluku o placanju jer se o tome sada radi, ali da bi trebalo sve to prosiriti trebalo bi

[quote="goranm"]Imamo - npr. superracunala, skupi programski paketi s semestralnim ili godisnjim licencama, pretplate na casopise i knjige itd. Uostalom, laboratoriji, kemikalije, strojevi itd. se ne financiraju skolarinama, tj. ne moraju se financirati skolarinama - fakultet placa "flat rate" dobavljacu za potrebe istrazivanja, a onda usput i kupi opremu i za potrebe nastave (opet teoretski - tako stvar funkcionira kad ima novaca. S obzirom na trenutnu situaciju, svi su prisiljeni snalaziti se)[/quote]

nebi se htio toliko uplitati u detalje koje nisa vidio na papiru, ali neznam koliko si u pravu, uzmimo matlab na nasem odjelu, 20 licenci odjenom moze biti pokrenuto u cjeloj zgradi (praktikumi za ispite + studenti koji rade druge stvari u tom trenutku + profesori), ako se ne varam to je do ministarstva ne do naseg faxa.

a i za casopise mislim da ministarstvo placa

ako sam u krivu molim ispriku
Cobs (napisa):
Ministarstvo ne određuje cijenu ECTS bodova, ti onda ideš ( ako ideš ) prosvjedovati iz krivih razloga


ako idem idem zbog toga kada su donjeli odluku o placanju jer se o tome sada radi, ali da bi trebalo sve to prosiriti trebalo bi

goranm (napisa):
Imamo - npr. superracunala, skupi programski paketi s semestralnim ili godisnjim licencama, pretplate na casopise i knjige itd. Uostalom, laboratoriji, kemikalije, strojevi itd. se ne financiraju skolarinama, tj. ne moraju se financirati skolarinama - fakultet placa "flat rate" dobavljacu za potrebe istrazivanja, a onda usput i kupi opremu i za potrebe nastave (opet teoretski - tako stvar funkcionira kad ima novaca. S obzirom na trenutnu situaciju, svi su prisiljeni snalaziti se)


nebi se htio toliko uplitati u detalje koje nisa vidio na papiru, ali neznam koliko si u pravu, uzmimo matlab na nasem odjelu, 20 licenci odjenom moze biti pokrenuto u cjeloj zgradi (praktikumi za ispite + studenti koji rade druge stvari u tom trenutku + profesori), ako se ne varam to je do ministarstva ne do naseg faxa.

a i za casopise mislim da ministarstvo placa

ako sam u krivu molim ispriku



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 14:13 pet, 12. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]ako se ne varam to je do ministarstva ne do naseg faxa.
[/quote]
Ne razumijem sto zelis reci, pa ministarstvo placa vise manje sve. Financiraju projekte, skolarine itd. A matlab nije jedini paket na koji je fakultet (bio) pretplatljen.
Citat:
ako se ne varam to je do ministarstva ne do naseg faxa.

Ne razumijem sto zelis reci, pa ministarstvo placa vise manje sve. Financiraju projekte, skolarine itd. A matlab nije jedini paket na koji je fakultet (bio) pretplatljen.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan