Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Determinante (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Vektorski prostori
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
pitalica
Gost





PostPostano: 12:20 ned, 4. 11. 2012    Naslov: Determinante Citirajte i odgovorite

dali je netko rjesavao kolokvij iz 2009 godine? drugi zadatak? meni je ispalo da je det(A)= 0, sada sam malo zbunjena, moze pomoc?
dali je netko rjesavao kolokvij iz 2009 godine? drugi zadatak? meni je ispalo da je det(A)= 0, sada sam malo zbunjena, moze pomoc?


[Vrh]
ceps
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (13:03:07)
Postovi: (13A)16
Sarma = la pohva - posuda
71 = 74 - 3

PostPostano: 12:48 ned, 4. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

To misliš kolokvij 2008/2009? Pa da, det A je očito 0. Zašto je to problem? Što te točno muči?
To misliš kolokvij 2008/2009? Pa da, det A je očito 0. Zašto je to problem? Što te točno muči?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pitalica
Gost





PostPostano: 12:59 ned, 4. 11. 2012    Naslov: odg Citirajte i odgovorite

da, taj kolokvij, pa na vjezbama smo uvijek imali da je det razlicito od nule, pa sam sada malo zbunjena.... sta dalje?
da, taj kolokvij, pa na vjezbama smo uvijek imali da je det razlicito od nule, pa sam sada malo zbunjena.... sta dalje?


[Vrh]
ceps
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (13:03:07)
Postovi: (13A)16
Sarma = la pohva - posuda
71 = 74 - 3

PostPostano: 13:04 ned, 4. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sumnjam da ste na vježbama imali [b]nilpotentan[/b] operator čija je determinanta bila različita od nule, jer to jednostavno nije moguće. :D
Pročitaj malo u skripti poglavlje Nilpotentni operatori, pogledaj što je to elementarna Jordanova klijetka, i mislim da ćeš shvatiti.
Ovo ti je lakše nego da si imala det A != 0. :D
Sumnjam da ste na vježbama imali nilpotentan operator čija je determinanta bila različita od nule, jer to jednostavno nije moguće. Very Happy
Pročitaj malo u skripti poglavlje Nilpotentni operatori, pogledaj što je to elementarna Jordanova klijetka, i mislim da ćeš shvatiti.
Ovo ti je lakše nego da si imala det A != 0. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pitalica
Gost





PostPostano: 13:07 ned, 4. 11. 2012    Naslov: ah Citirajte i odgovorite

uvijek uspijem ispast blesava(sreca pa je anonimno), iskreno, idem po vjezbama i kada prodjem nesto trazim slicno u kolokviju, pa eto, generalno je da sam na pocetku... hvala... (sada se crvenim) :-)
uvijek uspijem ispast blesava(sreca pa je anonimno), iskreno, idem po vjezbama i kada prodjem nesto trazim slicno u kolokviju, pa eto, generalno je da sam na pocetku... hvala... (sada se crvenim) Smile


[Vrh]
ceps
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 10. 2010. (13:03:07)
Postovi: (13A)16
Sarma = la pohva - posuda
71 = 74 - 3

PostPostano: 13:16 ned, 4. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vi ljudi ste zbilja prestrogi prema sebi, gotovo da i nema teme na forumu di se netko ne proglašava blesavim, glupim itd. Opustite se malo! xD
Vi ljudi ste zbilja prestrogi prema sebi, gotovo da i nema teme na forumu di se netko ne proglašava blesavim, glupim itd. Opustite se malo! xD


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
funkcija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2011. (16:35:43)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 13:53 pet, 9. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav,

jel netko rijesio 7 zadatak iz zadace (od ove godine).
Konkretno det(A)=27? Kad cu to iskoristit u zad :?:
Pozdrav,

jel netko rijesio 7 zadatak iz zadace (od ove godine).
Konkretno det(A)=27? Kad cu to iskoristit u zad Question



_________________
Ako je danas 0 stupnjeva a sutra će biti dvostruko hladnije nego danas, koliko će stupnjeva biti sutra?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 17:01 pet, 9. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Misliš na 8. zadatak?
Pa iz d(A-3I)=2 i d(A-I)=4 vidimo da imamo 2 klijetke za sv. vrijednost 3 i 4 klijetke za sv. vrijednost 1, no ne znamo koje su dimenzije. Po tome nam det(A)=27 pomaže, jer kako drugačije dobiti 27 nego kao 3^3*1^5, jer je prostor dimenzije 8. Iz toga onda slijedi da u Jordanovoj formi imamo jednu dvodim. klijetku i jednu jednodim. za sv. vr. 3, te jednu dvodim. i 3 jednodim. za sv. vrijednost 1.
Misliš na 8. zadatak?
Pa iz d(A-3I)=2 i d(A-I)=4 vidimo da imamo 2 klijetke za sv. vrijednost 3 i 4 klijetke za sv. vrijednost 1, no ne znamo koje su dimenzije. Po tome nam det(A)=27 pomaže, jer kako drugačije dobiti 27 nego kao 3^3*1^5, jer je prostor dimenzije 8. Iz toga onda slijedi da u Jordanovoj formi imamo jednu dvodim. klijetku i jednu jednodim. za sv. vr. 3, te jednu dvodim. i 3 jednodim. za sv. vrijednost 1.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Vektorski prostori Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan