Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Mile Budak
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 1:56 pon, 23. 8. 2004    Naslov: Mile Budak Citirajte i odgovorite

[quote="Iskon"][b]Postavljen spomenik Mili Budaku [/b]

Fašist, ratni zločinac, autor rasnih zakona u tzv. NDH, ustaški ministar bogoštovlja i nastave i Pavelićev doglavnik ipak je u Svetom Roku dobio spomen ploču, i to kao 'pisac romana'. [/quote][url]http://www.iskon.hr/vijesti/page/2004/08/22/0044006.html[/url]

Zaboravili su napomenuti da je njegov "čuveni" roman [i]Ognjište[/i] bil' (ili još uvijek je :?: ) uvršten u lektiru za prvi srednje. Kad smo to obrađivali na satu hrvatskog, profa je čak rekla da je on bil' OK tip i da ne vjeruje da je on rekel' "Srbe na vrbe!". Strašno. :x Probajte si zamislit' da neki profa njemačkog u Njemačkoj na satu favorizira Göbbelsa (koji je btw, bil' najveći uzor Budaku). Pa frajer bi isti čas zgubil' posao i ne bi ga našel' do kraja života. A mi svojoj sramoti dižemo spomenike.

A HDZ se sad fol zgražava nad time. A kad ga je stavljal' u udžbenike i lektire... :lol: Jooooj! :verytwisted:
Iskon (napisa):
Postavljen spomenik Mili Budaku

Fašist, ratni zločinac, autor rasnih zakona u tzv. NDH, ustaški ministar bogoštovlja i nastave i Pavelićev doglavnik ipak je u Svetom Roku dobio spomen ploču, i to kao 'pisac romana'.
http://www.iskon.hr/vijesti/page/2004/08/22/0044006.html

Zaboravili su napomenuti da je njegov "čuveni" roman Ognjište bil' (ili još uvijek je Question ) uvršten u lektiru za prvi srednje. Kad smo to obrađivali na satu hrvatskog, profa je čak rekla da je on bil' OK tip i da ne vjeruje da je on rekel' "Srbe na vrbe!". Strašno. Mad Probajte si zamislit' da neki profa njemačkog u Njemačkoj na satu favorizira Göbbelsa (koji je btw, bil' najveći uzor Budaku). Pa frajer bi isti čas zgubil' posao i ne bi ga našel' do kraja života. A mi svojoj sramoti dižemo spomenike.

A HDZ se sad fol zgražava nad time. A kad ga je stavljal' u udžbenike i lektire... Laughing Jooooj! Very twisted


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:17 pon, 23. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

A kaj ocekujes od države kojoj Kennedy nije bio predsjednik, a ima trg J.F. Kennedya koji je započeo "obranu vijetnama od neprijatelja iznutra" (tj. vijetnamaca) :evil:

Za 10 godina će i Bonzo imati svoj trg :?
A kaj ocekujes od države kojoj Kennedy nije bio predsjednik, a ima trg J.F. Kennedya koji je započeo "obranu vijetnama od neprijatelja iznutra" (tj. vijetnamaca) Evil or Very Mad

Za 10 godina će i Bonzo imati svoj trg Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:20 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mLijekO"]A kaj ocekujes od države kojoj Kennedy nije bio predsjednik, a ima trg J.F. Kennedya koji je započeo "obranu vijetnama od neprijatelja iznutra" (tj. vijetnamaca) :evil:

Za 10 godina će i Bonzo imati svoj trg :?[/quote]

Pa di si se sad Kennedyja sjetil'? :shock: On je ionak bil' mila majka naprema nekim monstrumima.

P.S. Nemoj mjenjat taj potpis. Dobar je. Najbolji dosad. :wink:


Idem sad ćorit'...zzzzz :zzz:
mLijekO (napisa):
A kaj ocekujes od države kojoj Kennedy nije bio predsjednik, a ima trg J.F. Kennedya koji je započeo "obranu vijetnama od neprijatelja iznutra" (tj. vijetnamaca) Evil or Very Mad

Za 10 godina će i Bonzo imati svoj trg Confused


Pa di si se sad Kennedyja sjetil'? Shocked On je ionak bil' mila majka naprema nekim monstrumima.

P.S. Nemoj mjenjat taj potpis. Dobar je. Najbolji dosad. Wink


Idem sad ćorit'...zzzzz Pavam...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vincent Van Ear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 08. 2004. (11:29:05)
Postovi: (175)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 1:05 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kud baš kraj crkve?
Ah da,crkva je sveto mjesto. :?
Kud baš kraj crkve?
Ah da,crkva je sveto mjesto. Confused



_________________
Samo sam jedan čovjek,
samo jedan pakao.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 12:42 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vincent Van Ear"]Kud baš kraj crkve?
Ah da,crkva je sveto mjesto. :?[/quote]

Kakve crkve?
Vincent Van Ear (napisa):
Kud baš kraj crkve?
Ah da,crkva je sveto mjesto. Confused


Kakve crkve?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vincent Van Ear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 08. 2004. (11:29:05)
Postovi: (175)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 12:45 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"][quote="Vincent Van Ear"]Kud baš kraj crkve?
Ah da,crkva je sveto mjesto. :?[/quote]

Kakve crkve?[/quote]

Pa pored crkve je stavljena spomen ploča toga ''časnog'' ratnika ili? :roll:
Crni (napisa):
Vincent Van Ear (napisa):
Kud baš kraj crkve?
Ah da,crkva je sveto mjesto. Confused


Kakve crkve?


Pa pored crkve je stavljena spomen ploča toga ''časnog'' ratnika ili? Rolling Eyes



_________________
Samo sam jedan čovjek,
samo jedan pakao.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:06 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vincent Van Ear"]Pa pored crkve je stavljena spomen ploča toga ''časnog'' ratnika ili?[/quote]

Aha, da. Pa njima (crkvi) to očito paše. Znaš valjda kakva je to institucija.
Vincent Van Ear (napisa):
Pa pored crkve je stavljena spomen ploča toga ''časnog'' ratnika ili?


Aha, da. Pa njima (crkvi) to očito paše. Znaš valjda kakva je to institucija.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:51 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vincent Van Ear"]Pa pored crkve je stavljena spomen ploča toga ''časnog'' ratnika ili? :roll:[/quote]

Bio je političar, ako se ne varam. Znači čast se isključuje! Časni ljudi ne sjede u topilm foteljama dok drugi ginu za njihove interese.

Rat nije ništa časno. Rat je najveće zlo na svijetu

[quote="crni"]Aha, da. Pa njima (crkvi) to očito paše. Znaš valjda kakva je to institucija.[/quote]

Ja ne znam, kakva?


[quote="crni"]Pa di si se sad Kennedyja sjetil'? On je ionak bil' mila majka naprema nekim monstrumima. [/quote]

OK, ja uopće nisam uspoređivao, smao sam to rekao kao malo glup primjer. Nije taj Kennedy ni tako loš bio. Osim toga, u americi ionak ne vlada predsjednik, nego ratna industrija.... :?

A i malo pretjeruju svi. Ako se ljudi koji tamo žive ne žale, nemamo se ni mi kaj žalit. Sumnjam da ću ikad vidit taj spomenik. A i većina vas....



Osim toga, to je ionako nevažna stavr kojom se javnost odvraća od važnijih problema, tipa "zašto u Zgarebu ima toliko prosjaka?"
Vincent Van Ear (napisa):
Pa pored crkve je stavljena spomen ploča toga ''časnog'' ratnika ili? Rolling Eyes


Bio je političar, ako se ne varam. Znači čast se isključuje! Časni ljudi ne sjede u topilm foteljama dok drugi ginu za njihove interese.

Rat nije ništa časno. Rat je najveće zlo na svijetu

crni (napisa):
Aha, da. Pa njima (crkvi) to očito paše. Znaš valjda kakva je to institucija.


Ja ne znam, kakva?


crni (napisa):
Pa di si se sad Kennedyja sjetil'? On je ionak bil' mila majka naprema nekim monstrumima.


OK, ja uopće nisam uspoređivao, smao sam to rekao kao malo glup primjer. Nije taj Kennedy ni tako loš bio. Osim toga, u americi ionak ne vlada predsjednik, nego ratna industrija.... Confused

A i malo pretjeruju svi. Ako se ljudi koji tamo žive ne žale, nemamo se ni mi kaj žalit. Sumnjam da ću ikad vidit taj spomenik. A i većina vas....



Osim toga, to je ionako nevažna stavr kojom se javnost odvraća od važnijih problema, tipa "zašto u Zgarebu ima toliko prosjaka?"


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vincent Van Ear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 08. 2004. (11:29:05)
Postovi: (175)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 13:52 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Crni"][quote="Vincent Van Ear"]Pa pored crkve je stavljena spomen ploča toga ''časnog'' ratnika ili?[/quote]

Aha, da. Pa njima (crkvi) to očito paše. Znaš valjda kakva je to institucija.[/quote]

Božji hramovi niču prema nebu,a ljudi su sve pognutiji prema zemlji,sve znam,samo treba dokazati. :wink:

Nametnuta vjera je poput jeftine žvakače,nakon što ju dobro prožvačeš ushićen njenim okusom brzo shvatiš da je taj isti okus izgubila te ju bacaš u koš.
I onda odeš u kiosk i kupiš si žvake koje ti hočeš,a ne koje ti je mama servirala...a i ako nema takvih kakve želiš uvijek možeš otvoriti vlastitu proizvodnju. :D
Crni (napisa):
Vincent Van Ear (napisa):
Pa pored crkve je stavljena spomen ploča toga ''časnog'' ratnika ili?


Aha, da. Pa njima (crkvi) to očito paše. Znaš valjda kakva je to institucija.


Božji hramovi niču prema nebu,a ljudi su sve pognutiji prema zemlji,sve znam,samo treba dokazati. Wink

Nametnuta vjera je poput jeftine žvakače,nakon što ju dobro prožvačeš ushićen njenim okusom brzo shvatiš da je taj isti okus izgubila te ju bacaš u koš.
I onda odeš u kiosk i kupiš si žvake koje ti hočeš,a ne koje ti je mama servirala...a i ako nema takvih kakve želiš uvijek možeš otvoriti vlastitu proizvodnju. Very Happy



_________________
Samo sam jedan čovjek,
samo jedan pakao.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 16:54 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sta ste nabrijani :D

[quote="Vincent Van Ear"]Božji hramovi niču prema nebu,a ljudi su sve pognutiji prema zemlji,sve znam,samo treba dokazati. :wink:[/quote]
Postoji mjesto i vrijeme za matematicara, a postoji mjesto i vrijeme i za popit Pipi i gledat tornjeve kako rastu uz mirisne stapice proizvoljnih karaktera jer biram ne biti dio sila koje su u krivu, ciji sukob stvara ovaj krhki mir u kojem zivimo. A zivimo u interesantnome vremenu, u kojem se ustase jos uvijek tuku sa partizanima, gdje desnica zastupa prava radnika a ljevica zatvara tvornice i gradi ceste, gdje legalizam demokracije izrasta u samo jos jedan oblik opresivnog totalitarizma u iscekivanju jos jednog rata.
U skladu sa time, razuman gradjanin moze samo potraziti jos jedan Pipi za popit, ne gledati u pod i ne zabrinjavati se tornjevima iako ce i nasa generacija docekati svoje vrijeme za prolijevanje krvi.

[url=www.masturbateforpeace.com]Heh ;)[/url]

....a religija je tu potpuno nebitna. Naravno, ljudi moraju u nesto vjerovati, topli ogrtac "zabluda" koji nas stiti od ludila, ali nije ona kriva za ratove, cak ni one vjerske, jer ne trebaju ljudima razlozi za masovni pokolj ljudi koji nisu isti poput njih. Toliko i o globalizaciji :roll:

Ez cinik would put it, 'ave fun :)
Sta ste nabrijani Very Happy

Vincent Van Ear (napisa):
Božji hramovi niču prema nebu,a ljudi su sve pognutiji prema zemlji,sve znam,samo treba dokazati. Wink

Postoji mjesto i vrijeme za matematicara, a postoji mjesto i vrijeme i za popit Pipi i gledat tornjeve kako rastu uz mirisne stapice proizvoljnih karaktera jer biram ne biti dio sila koje su u krivu, ciji sukob stvara ovaj krhki mir u kojem zivimo. A zivimo u interesantnome vremenu, u kojem se ustase jos uvijek tuku sa partizanima, gdje desnica zastupa prava radnika a ljevica zatvara tvornice i gradi ceste, gdje legalizam demokracije izrasta u samo jos jedan oblik opresivnog totalitarizma u iscekivanju jos jednog rata.
U skladu sa time, razuman gradjanin moze samo potraziti jos jedan Pipi za popit, ne gledati u pod i ne zabrinjavati se tornjevima iako ce i nasa generacija docekati svoje vrijeme za prolijevanje krvi.

Heh Wink

....a religija je tu potpuno nebitna. Naravno, ljudi moraju u nesto vjerovati, topli ogrtac "zabluda" koji nas stiti od ludila, ali nije ona kriva za ratove, cak ni one vjerske, jer ne trebaju ljudima razlozi za masovni pokolj ljudi koji nisu isti poput njih. Toliko i o globalizaciji Rolling Eyes

Ez cinik would put it, 'ave fun Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:59 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkred]Nekoliko primjedbi... :roll:[list=1][*]Ovaj topic nije o Crkvi! Pustite ju na miru ili otvorite novi topic (bez pljuvanja i sl!)
[*]Okanite se vrijedjanja (npr. "[i]Svi politicari su bez casti[/i]")
[*]Drzite se teme[/list:o]Hvala![/color]

Mlijeko, ja taj spomenik necu vidjeti, ali zivim u drzavi koja se (i) zbog takvih stvari vani dozivljava kao pro-ustaska, dakle pro-nacisticka. :evil: [b]JA[/b], a ne onaj iz dijaspore koji je podigao spomenik, cu vani morati pokazivati putovnicu te drzave! :x I [b]JA[/b] cu se morati predstavljati kao njen gradjanin... :evil:

Da, rekao bih da me takvi ustashluci prilicno diraju... :evil:
Nekoliko primjedbi... Rolling Eyes
  1. Ovaj topic nije o Crkvi! Pustite ju na miru ili otvorite novi topic (bez pljuvanja i sl!)
  2. Okanite se vrijedjanja (npr. "Svi politicari su bez casti")
  3. Drzite se teme
Hvala!


Mlijeko, ja taj spomenik necu vidjeti, ali zivim u drzavi koja se (i) zbog takvih stvari vani dozivljava kao pro-ustaska, dakle pro-nacisticka. Evil or Very Mad JA, a ne onaj iz dijaspore koji je podigao spomenik, cu vani morati pokazivati putovnicu te drzave! Mad I JA cu se morati predstavljati kao njen gradjanin... Evil or Very Mad

Da, rekao bih da me takvi ustashluci prilicno diraju... Evil or Very Mad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
divERgenT
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (17:41:15)
Postovi: (4B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Tu negdje

PostPostano: 20:08 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

pozitivno :P >>> dobili smo poen kod alkaide, nece slat kamikaze tak skoro :roll:
pozitivno Razz >>> dobili smo poen kod alkaide, nece slat kamikaze tak skoro Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:59 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="divERgenT"]pozitivno :P >>> dobili smo poen kod alkaide, nece slat kamikaze tak skoro :roll:[/quote]

A kak' to misliš?
divERgenT (napisa):
pozitivno Razz >>> dobili smo poen kod alkaide, nece slat kamikaze tak skoro Rolling Eyes


A kak' to misliš?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vincent Van Ear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 08. 2004. (11:29:05)
Postovi: (175)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 23:28 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]
Postoji mjesto i vrijeme za matematicara, a postoji mjesto i vrijeme i za popit Pipi i gledat tornjeve kako rastu uz mirisne stapice proizvoljnih karaktera jer biram ne biti dio sila koje su u krivu, ciji sukob stvara ovaj krhki mir u kojem zivimo. A zivimo u interesantnome vremenu, u kojem se ustase jos uvijek tuku sa partizanima, gdje desnica zastupa prava radnika a ljevica zatvara tvornice i gradi ceste, gdje legalizam demokracije izrasta u samo jos jedan oblik opresivnog totalitarizma u iscekivanju jos jednog rata.
U skladu sa time, razuman gradjanin moze samo potraziti jos jedan Pipi za popit, ne gledati u pod i ne zabrinjavati se tornjevima iako ce i nasa generacija docekati svoje vrijeme za prolijevanje krvi.

Heh

....a religija je tu potpuno nebitna. Naravno, ljudi moraju u nesto vjerovati, topli ogrtac "zabluda" koji nas stiti od ludila, ali nije ona kriva za ratove, cak ni one vjerske, jer ne trebaju ljudima razlozi za masovni pokolj ljudi koji nisu isti poput njih. Toliko i o globalizaciji [/quote]

Nice :) sjedi-pet :D

A dobro,gospon Mile je postavljen gdje je,nije to mjesto neka turistička atrakcija.
Gospon Mile će tamo biti spokojan i nenametljiv,a s vremenom će valjda i tamo izniknuti generacija mladih što će gospona Mileta smatrati nepotrebnim :D
Citat:

Postoji mjesto i vrijeme za matematicara, a postoji mjesto i vrijeme i za popit Pipi i gledat tornjeve kako rastu uz mirisne stapice proizvoljnih karaktera jer biram ne biti dio sila koje su u krivu, ciji sukob stvara ovaj krhki mir u kojem zivimo. A zivimo u interesantnome vremenu, u kojem se ustase jos uvijek tuku sa partizanima, gdje desnica zastupa prava radnika a ljevica zatvara tvornice i gradi ceste, gdje legalizam demokracije izrasta u samo jos jedan oblik opresivnog totalitarizma u iscekivanju jos jednog rata.
U skladu sa time, razuman gradjanin moze samo potraziti jos jedan Pipi za popit, ne gledati u pod i ne zabrinjavati se tornjevima iako ce i nasa generacija docekati svoje vrijeme za prolijevanje krvi.

Heh

....a religija je tu potpuno nebitna. Naravno, ljudi moraju u nesto vjerovati, topli ogrtac "zabluda" koji nas stiti od ludila, ali nije ona kriva za ratove, cak ni one vjerske, jer ne trebaju ljudima razlozi za masovni pokolj ljudi koji nisu isti poput njih. Toliko i o globalizaciji


Nice Smile sjedi-pet Very Happy

A dobro,gospon Mile je postavljen gdje je,nije to mjesto neka turistička atrakcija.
Gospon Mile će tamo biti spokojan i nenametljiv,a s vremenom će valjda i tamo izniknuti generacija mladih što će gospona Mileta smatrati nepotrebnim Very Happy



_________________
Samo sam jedan čovjek,
samo jedan pakao.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 23:58 uto, 24. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vincent Van Ear"]Nice :) sjedi-pet :D [/quote]
Jel me to neko sprda tamo ? :lol: a dobro, zasluzio sam :g: :)
[quote="Vincent Van Ear"]A dobro,gospon Mile je postavljen gdje je,nije to mjesto neka turistička atrakcija.
Gospon Mile će tamo biti spokojan i nenametljiv,a s vremenom će valjda i tamo izniknuti generacija mladih što će gospona Mileta smatrati nepotrebnim :D[/quote]
Da bi ljevica niknula, potrebna je kriticna masa udruzenih, srodnih ljudi, za razvoj desnice je dovoljan obiteljski krug i to desnicu cini daleko robusnijiom i konzistentnijom ideologijom na dulje pruge. RESISTANCE IS FUTILE :robot: :lol:
Vincent Van Ear (napisa):
Nice Smile sjedi-pet Very Happy

Jel me to neko sprda tamo ? Laughing a dobro, zasluzio sam Mr. Green Smile
Vincent Van Ear (napisa):
A dobro,gospon Mile je postavljen gdje je,nije to mjesto neka turistička atrakcija.
Gospon Mile će tamo biti spokojan i nenametljiv,a s vremenom će valjda i tamo izniknuti generacija mladih što će gospona Mileta smatrati nepotrebnim Very Happy

Da bi ljevica niknula, potrebna je kriticna masa udruzenih, srodnih ljudi, za razvoj desnice je dovoljan obiteljski krug i to desnicu cini daleko robusnijiom i konzistentnijom ideologijom na dulje pruge. RESISTANCE IS FUTILE #Robot Laughing



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Vincent Van Ear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 08. 2004. (11:29:05)
Postovi: (175)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 0:20 sri, 25. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Jel me to neko sprda tamo ?[/quote]

Ne-ne :shock: ,namjera je bila u stilu-što se više ima za reći. :)

[quote] a dobro, zasluzio sam [/guote]

:?:
Zašto?
Zato što pomažeš ludoj glavi da ne propušta vodu. :)

[quote]Da bi ljevica niknula, potrebna je kriticna masa udruzenih, srodnih ljudi, za razvoj desnice je dovoljan obiteljski krug i to desnicu cini daleko robusnijiom i konzistentnijom ideologijom na dulje pruge. RESISTANCE IS FUTILE :robot: :lol:[/quote]

Ipak je desna ruka prirodnija od lijeve pa je lakše okupiti dešnjake :D nego ljevake,mada je dokazano da su ljevaci pametniji od dešnjaka :D
Molim da se ne uvrijede dešnjaci jer sam ja ljevak. :lol:
Citat:
Jel me to neko sprda tamo ?


Ne-ne Shocked ,namjera je bila u stilu-što se više ima za reći. Smile

[quote] a dobro, zasluzio sam [/guote]

Question
Zašto?
Zato što pomažeš ludoj glavi da ne propušta vodu. Smile

Citat:
Da bi ljevica niknula, potrebna je kriticna masa udruzenih, srodnih ljudi, za razvoj desnice je dovoljan obiteljski krug i to desnicu cini daleko robusnijiom i konzistentnijom ideologijom na dulje pruge. RESISTANCE IS FUTILE #Robot Laughing


Ipak je desna ruka prirodnija od lijeve pa je lakše okupiti dešnjake Very Happy nego ljevake,mada je dokazano da su ljevaci pametniji od dešnjaka Very Happy
Molim da se ne uvrijede dešnjaci jer sam ja ljevak. Laughing



_________________
Samo sam jedan čovjek,
samo jedan pakao.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mLijekO
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2003. (13:40:55)
Postovi: (A2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 7:38 sri, 25. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Mlijeko, ja taj spomenik necu vidjeti, ali zivim u drzavi koja se (i) zbog takvih stvari vani dozivljava kao pro-ustaska, dakle pro-nacisticka. :evil: [b]JA[/b], a ne onaj iz dijaspore koji je podigao spomenik, cu vani morati pokazivati putovnicu te drzave! :x I [b]JA[/b] cu se morati predstavljati kao njen gradjanin... :evil:

Da, rekao bih da me takvi ustashluci prilicno diraju... :evil:[/quote]

Ma, OK, smeta to i mene, ali mene ne smeta taj spomenik, nego kaj ima puno ljudi koji ga podržavaju...

A meni idu na živce novinari, političari i ostali sa svojom zapadnom europom, zato sam to tamo napisao. Mene boli cipela kako oni u zapadnoj europi doživljavaju našu državu. Znam da ju u slavenskim zemljama doživljavaju prilično dobro i to je OK. A ako vi izglasate ulazak u EU, ja selim u Bosnu ili Srbiju_I_Crnu_Goru ili Albaniju. :wink:

Dakle, ono kaj želim reći jest da se državu doživljvava onako kako se želi doživjeti. neki možda mogu vjerovati medijima, dok drugi ne. Nemoj mi sad reći da ćeš povjerovati da je cijela Francuska antisemitistička?

Osim toga, najviše mi ide na živce to što ti veliki "humanisti" stalno melju o tome kako u [color=red]zapadnoj europi[/color] nema fašizma...bla...bla....
Bit će da nikad nisu gledali utakmice engleske nogmetne lige :evil:

i stalno pričaju o prosvjećenosti i demokraciji.
Kao da bi tolika hrpa ljudi glasala za HSp da nisu protiv europske unije. Ja znam 3 čovjeka koji su glasali za njih SAMO ZBOG TOGA!


A što se tičer ovih likova iz dijaspore tu se moram složiti. Stalno pričaju o domoljublju. Kaj onda ne dođete tu u Hrvatsku radit za 2000 kuna, ako je tak volite i ako uopće nađete posao.
Mislim, licemjerni su, ali neću u to ulaziti jer smo svi mi licemjerni.

Ja bih zabranio spomenik isključivo zato kaj ga podiže "dijspora". nek si ga dižu tamo u Njemačkoj il di već.......

[quote="zelenizubi"]U skladu sa time, razuman gradjanin moze samo potraziti jos jedan Pipi za popit, ne gledati u pod i ne zabrinjavati se tornjevima iako ce i nasa generacija docekati svoje vrijeme za prolijevanje krvi. [/quote]

pa čuj, uvijek možemo odbrati biti pasivni. Kad nas oni sve budu tjerali u rat za njihove debele guzice, mi možemo jednostavno sjediti i piti pipi, ili vodu, ili nikaj. Ali, rata nema bez širokih masa. A ako široke mase odbiju.....
Vidjet će onda.

Samo naravno među širokim masama uvijek postoje široke mase ljudi koji baš i nisu preširoki umno, pa ne shvaćaju tko nam je svima pravi neprijatelj. Tipa ovakvi koji dižu spomenike. Bilo bi bolje da su za te novce sagradili koju kuću za beskućnike :evil:

[quote="zelenzubi"]Da bi ljevica niknula, potrebna je kriticna masa udruzenih, srodnih ljudi, za razvoj desnice je dovoljan obiteljski krug i to desnicu cini daleko robusnijiom i konzistentnijom ideologijom na dulje pruge. RESISTANCE IS FUTILE[/quote]

Ma nije stvar toliko ni u tome. Stvar je u tome da se pojam ljevice može različito doživjeti. Primjerice, i socijalisti i komunisti i anarhisti su ljevičari, a svi oni imaju različite poglede na to kakvo bi društvo trebalo biti.
Dok je kod desnice to puno manje komplicirano.

Ako ti mama ili tata kažu da mrziš cigane, jer su prljavi, lažu i kradu, ti ćeš to učiniti. Poslije, kad narsteš, možda ćeš malo rasmisliti pa nećeš imati predrasude, ali možda ćeš i ti obrijati glavu na ćelavo, kupiti spitku i crne čizme, jer hej, puno je lakše biti među pet nasilnika koji tuku jednog klinca, nego biti taj klinac.

Ne želim sad reći da su svi desničari glupi, ali želim reći da velika većina njih niti ne zna zašto su oni desničari. A kad im pokušqaš ukazati na to dobiješ batina.

Eto, dečki lijepo markiraju iz škole, i imaju tetovaže....
Ludnica...pravi su frajeri....

I kaj je najgore, kad i mi postanemo "zapadna europa" neće se to ni najmanje promijeniti. Zabranit ćemo im spomenik zbog čega će oni biti samo puno puno ljući....

A, da, vsego, kako di doživljavaš te druge države koji ne kupuju svježi sir i vrhnje, nego onaj industrijski? :twisted:
Kako ti doživljavaš države koje nemaju ĆEVAPE :twisted:

Janjetinu? :twisted: :twisted:


Da, da, dečki i cure, mi nismo nikaj drugo nego kolonija zapadnih sila, nemamo nikakvu slobodu, a čak i da ne referendumu 60% ljudi bude protiv europe, mislim da će biti prebrojano 80% za europu, jer hej, sad se više ne igra po našim pravilima...

Mi smo sad jeftina radnička snaga....

I nemojte mi molim vas reći da vjerujete da su ti europljani tako dobri, da će nam besplatno davati svoje novce, tako da mi postanemo razvijeni???
Da, naravno, sve ćemo im to mi otplaćivati. I naša djeca, ako se nešto u međuvremenu ne poduzme....

A s obzirom na to kakav su sistem stvorili, sistem "gledaj samo sebe ili gladuj", mislim da je kranje vrijeme da se nešto poduzme....

hej, i jedan glas na izborima protiv europe ili za zelene je već nešto

Zrno do zrna pogača, kamen do kamena plača....


No, ima EU i svoih svijetlih strana! Primjerice, moći ćemo izvoziti naše proizvode koji će sigurno biti velika konkurencija proizvodima divovskih korporacija. Hej, ne bh se čudio da elektrolux ili zanussi propadnu zbog Končarovih kvalitetnih strojeva :evil:


Znam da je ovo sad obično glupo politiziranje i divovski offtopic, samo sam htio reći da ti njima možeš zabraniti da dižu spomenike, ali ima ne možeš zabraniti da tako misle.

istina, to se može iskorijeniti obrazovanjem, ali za to će trebati stoljeće-dva, jer će oni i dalje vjerovati svom tati koji je jako pametan, i izostajati iz škole...
vsego (napisa):
Mlijeko, ja taj spomenik necu vidjeti, ali zivim u drzavi koja se (i) zbog takvih stvari vani dozivljava kao pro-ustaska, dakle pro-nacisticka. Evil or Very Mad JA, a ne onaj iz dijaspore koji je podigao spomenik, cu vani morati pokazivati putovnicu te drzave! Mad I JA cu se morati predstavljati kao njen gradjanin... Evil or Very Mad

Da, rekao bih da me takvi ustashluci prilicno diraju... Evil or Very Mad


Ma, OK, smeta to i mene, ali mene ne smeta taj spomenik, nego kaj ima puno ljudi koji ga podržavaju...

A meni idu na živce novinari, političari i ostali sa svojom zapadnom europom, zato sam to tamo napisao. Mene boli cipela kako oni u zapadnoj europi doživljavaju našu državu. Znam da ju u slavenskim zemljama doživljavaju prilično dobro i to je OK. A ako vi izglasate ulazak u EU, ja selim u Bosnu ili Srbiju_I_Crnu_Goru ili Albaniju. Wink

Dakle, ono kaj želim reći jest da se državu doživljvava onako kako se želi doživjeti. neki možda mogu vjerovati medijima, dok drugi ne. Nemoj mi sad reći da ćeš povjerovati da je cijela Francuska antisemitistička?

Osim toga, najviše mi ide na živce to što ti veliki "humanisti" stalno melju o tome kako u zapadnoj europi nema fašizma...bla...bla....
Bit će da nikad nisu gledali utakmice engleske nogmetne lige Evil or Very Mad

i stalno pričaju o prosvjećenosti i demokraciji.
Kao da bi tolika hrpa ljudi glasala za HSp da nisu protiv europske unije. Ja znam 3 čovjeka koji su glasali za njih SAMO ZBOG TOGA!


A što se tičer ovih likova iz dijaspore tu se moram složiti. Stalno pričaju o domoljublju. Kaj onda ne dođete tu u Hrvatsku radit za 2000 kuna, ako je tak volite i ako uopće nađete posao.
Mislim, licemjerni su, ali neću u to ulaziti jer smo svi mi licemjerni.

Ja bih zabranio spomenik isključivo zato kaj ga podiže "dijspora". nek si ga dižu tamo u Njemačkoj il di već.......

zelenizubi (napisa):
U skladu sa time, razuman gradjanin moze samo potraziti jos jedan Pipi za popit, ne gledati u pod i ne zabrinjavati se tornjevima iako ce i nasa generacija docekati svoje vrijeme za prolijevanje krvi.


pa čuj, uvijek možemo odbrati biti pasivni. Kad nas oni sve budu tjerali u rat za njihove debele guzice, mi možemo jednostavno sjediti i piti pipi, ili vodu, ili nikaj. Ali, rata nema bez širokih masa. A ako široke mase odbiju.....
Vidjet će onda.

Samo naravno među širokim masama uvijek postoje široke mase ljudi koji baš i nisu preširoki umno, pa ne shvaćaju tko nam je svima pravi neprijatelj. Tipa ovakvi koji dižu spomenike. Bilo bi bolje da su za te novce sagradili koju kuću za beskućnike Evil or Very Mad

zelenzubi (napisa):
Da bi ljevica niknula, potrebna je kriticna masa udruzenih, srodnih ljudi, za razvoj desnice je dovoljan obiteljski krug i to desnicu cini daleko robusnijiom i konzistentnijom ideologijom na dulje pruge. RESISTANCE IS FUTILE


Ma nije stvar toliko ni u tome. Stvar je u tome da se pojam ljevice može različito doživjeti. Primjerice, i socijalisti i komunisti i anarhisti su ljevičari, a svi oni imaju različite poglede na to kakvo bi društvo trebalo biti.
Dok je kod desnice to puno manje komplicirano.

Ako ti mama ili tata kažu da mrziš cigane, jer su prljavi, lažu i kradu, ti ćeš to učiniti. Poslije, kad narsteš, možda ćeš malo rasmisliti pa nećeš imati predrasude, ali možda ćeš i ti obrijati glavu na ćelavo, kupiti spitku i crne čizme, jer hej, puno je lakše biti među pet nasilnika koji tuku jednog klinca, nego biti taj klinac.

Ne želim sad reći da su svi desničari glupi, ali želim reći da velika većina njih niti ne zna zašto su oni desničari. A kad im pokušqaš ukazati na to dobiješ batina.

Eto, dečki lijepo markiraju iz škole, i imaju tetovaže....
Ludnica...pravi su frajeri....

I kaj je najgore, kad i mi postanemo "zapadna europa" neće se to ni najmanje promijeniti. Zabranit ćemo im spomenik zbog čega će oni biti samo puno puno ljući....

A, da, vsego, kako di doživljavaš te druge države koji ne kupuju svježi sir i vrhnje, nego onaj industrijski? Twisted Evil
Kako ti doživljavaš države koje nemaju ĆEVAPE Twisted Evil

Janjetinu? Twisted Evil Twisted Evil


Da, da, dečki i cure, mi nismo nikaj drugo nego kolonija zapadnih sila, nemamo nikakvu slobodu, a čak i da ne referendumu 60% ljudi bude protiv europe, mislim da će biti prebrojano 80% za europu, jer hej, sad se više ne igra po našim pravilima...

Mi smo sad jeftina radnička snaga....

I nemojte mi molim vas reći da vjerujete da su ti europljani tako dobri, da će nam besplatno davati svoje novce, tako da mi postanemo razvijeni???
Da, naravno, sve ćemo im to mi otplaćivati. I naša djeca, ako se nešto u međuvremenu ne poduzme....

A s obzirom na to kakav su sistem stvorili, sistem "gledaj samo sebe ili gladuj", mislim da je kranje vrijeme da se nešto poduzme....

hej, i jedan glas na izborima protiv europe ili za zelene je već nešto

Zrno do zrna pogača, kamen do kamena plača....


No, ima EU i svoih svijetlih strana! Primjerice, moći ćemo izvoziti naše proizvode koji će sigurno biti velika konkurencija proizvodima divovskih korporacija. Hej, ne bh se čudio da elektrolux ili zanussi propadnu zbog Končarovih kvalitetnih strojeva Evil or Very Mad


Znam da je ovo sad obično glupo politiziranje i divovski offtopic, samo sam htio reći da ti njima možeš zabraniti da dižu spomenike, ali ima ne možeš zabraniti da tako misle.

istina, to se može iskorijeniti obrazovanjem, ali za to će trebati stoljeće-dva, jer će oni i dalje vjerovati svom tati koji je jako pametan, i izostajati iz škole...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 23:10 čet, 26. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

I vid stvarno, snimio sam neku reportažu o tome na RTL-u or so... Moj Bože, da ne poznajem mentalitet naših ljudi sad bi se čudio. To je tipično za manje sredine da se natprirodno favorizira "Ustaštvo" i bilo kakav oblik nacionalizma. Baš zbog toga se vjerojatno nikom određenom ne miče taj spomenik, nego se ovako prepucavaju.

Ne znam, neki ljudi će valjda navest njegovu književnost kao argument za ostajanje spomenika, što ne mogu komentirat jer i ako sam čitao nešto njegovo, stvarno se sad ne sjećam. Ako je bilo za lektiru, možda se podsjetim nečeg...

Također mogu zamisliti naše ljude, nikog određenog, kako hodaju ulicom ili već nečim po čemu se hoda i bez skrupula, pod utjecajem koječega ili ne(pod utjecajem), pjevaju najodvratnije nacionalističke pjesme.

Isto tako ima ljudi dovoljno zadrtih da se založe svojski i bez pogovora za o(p)stanak ovakvih spomen obilježja, jer im iz nekog razloga ona nešto znače, u što ne bih...

Ne znam zašto, doduše se toliko ipak natežu s tim...Vezano uz ovo, čuo sam da su S&CG preko našeg veleposlanika uputile prosvjed zbog ovog i zahtijevaju da se makne... Iz nekih točki gledišta to je poprilično... smion... potez, mada mogu shvatiti njihove motive.
I vid stvarno, snimio sam neku reportažu o tome na RTL-u or so... Moj Bože, da ne poznajem mentalitet naših ljudi sad bi se čudio. To je tipično za manje sredine da se natprirodno favorizira "Ustaštvo" i bilo kakav oblik nacionalizma. Baš zbog toga se vjerojatno nikom određenom ne miče taj spomenik, nego se ovako prepucavaju.

Ne znam, neki ljudi će valjda navest njegovu književnost kao argument za ostajanje spomenika, što ne mogu komentirat jer i ako sam čitao nešto njegovo, stvarno se sad ne sjećam. Ako je bilo za lektiru, možda se podsjetim nečeg...

Također mogu zamisliti naše ljude, nikog određenog, kako hodaju ulicom ili već nečim po čemu se hoda i bez skrupula, pod utjecajem koječega ili ne(pod utjecajem), pjevaju najodvratnije nacionalističke pjesme.

Isto tako ima ljudi dovoljno zadrtih da se založe svojski i bez pogovora za o(p)stanak ovakvih spomen obilježja, jer im iz nekog razloga ona nešto znače, u što ne bih...

Ne znam zašto, doduše se toliko ipak natežu s tim...Vezano uz ovo, čuo sam da su S&CG preko našeg veleposlanika uputile prosvjed zbog ovog i zahtijevaju da se makne... Iz nekih točki gledišta to je poprilično... smion... potez, mada mogu shvatiti njihove motive.



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-


Zadnja promjena: Blockflöte; 18:50 pet, 27. 8. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 9:38 pet, 27. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mLijekO"]Osim toga, najviše mi ide na živce to što ti veliki "humanisti" stalno melju o tome kako u [color=red]zapadnoj europi[/color] nema fašizma...bla...bla....
Bit će da nikad nisu gledali utakmice engleske nogmetne lige :evil:[/quote]
Istina, al u tim drzavama lokalne vlasti ne dizu spomenike svojoj propaloj idolografiji. A ako se taki spomenik i digne onda ne uslijedi 3+ tjedna prepucavanja oko toga tko bi ga trebao maknut :!: PA PLACENI FIZICKI RADNICI DABOME :lol: samo treba dic telefon, a to je onaj dio procesa koji traje vise od tri tjedna :evil:
[quote="mLijekO"]pa čuj, uvijek možemo odbrati biti pasivni. Kad nas oni sve budu tjerali u rat za njihove debele guzice, mi možemo jednostavno sjediti i piti pipi, ili vodu, ili nikaj. Ali, rata nema bez širokih masa. A ako široke mase odbiju.....
Vidjet će onda.[/quote]
Hm :? Ekscesivna briznost prema potpuno nepoznatim ljudima nije prirodjena ljudskoj vrsti, nepovjerenje jest. Sa druge strane "obrana svoga" od "okrutnih agresora" isto jest, i dovoljan je jedan nabrijani na pravom polozaju koji ce oko sebe okupiti sebi slicne da zapale susjedu vrt :roll: Ona znacajnija vecina ce uskociti i povuci sve ostale nevoljne za sobom, kao sto je mnogo puta cinila do sada, pogotovo na ovim prostorima...
[quote="mLijekO"]Samo naravno među širokim masama uvijek postoje široke mase ljudi koji baš i nisu preširoki umno, pa ne shvaćaju tko nam je svima pravi neprijatelj. Tipa ovakvi koji dižu spomenike. Bilo bi bolje da su za te novce sagradili koju kuću za beskućnike :evil: [/quote]
E :D takvih uskoumnika u hrvatskoj nasoj ima nasiroko :D (vise od 50% pucanstva, vidi samo rezultate izbora)
[quote="mLijekO"]Ma nije stvar toliko ni u tome. Stvar je u tome da se pojam ljevice može različito doživjeti. Primjerice, i socijalisti i komunisti i anarhisti su ljevičari, a svi oni imaju različite poglede na to kakvo bi društvo trebalo biti.
Dok je kod desnice to puno manje komplicirano.[/quote]
Rekoh to na jednoj jaako jednostavnoj razini... Nema vise ljevice i desnice, stoljeca nas dijele od vremena kad su se "ljevicari" brinuli za prava radnika a "desnicari" dizali tvornice i poticali nacionalne ratove. Sa druge strane, komunizam u praksi nikada nigdje nije imao za svoj cilj "prava radnika" tako da nam kvalitetnih politickih ideologija malko fali :? Na kraju price sve se svodi na to da imas pametnog/pravog covjeka na pravom mjestu bez daljnjeg, cesto maloumnog, politickog kategoriziranja.
[quote="mLijekO"]Ako ti mama ili tata kažu da mrziš cigane, jer su prljavi, lažu i kradu, ti ćeš to učiniti. Poslije, kad narsteš, možda ćeš malo rasmisliti pa nećeš imati predrasude, ali možda ćeš i ti obrijati glavu na ćelavo, kupiti spitku i crne čizme, jer hej, puno je lakše biti među pet nasilnika koji tuku jednog klinca, nego biti taj klinac.[/quote]
Ne mrzim cigane, dapace, jako cijenim jedinu sociolosku skupinu u zapadnoj europi koja i dalje evoluira, no nije bas da ulijevaju povjerenje, i koliko god mi bili simpaticni kad ih vidim pazim gdje su mi djepovi i kada ugledam cigansku obitelj kako ulazi na jedan od onih besplatnih ljetnih bazena vec nekako ocekujem da cu (opet) vidjet njihovu mamu kako djeci dijeli sapune :rotfl: Dobro, cinio sam gnjusnije stvari u javnosti, ponekad iz zabave, ponekad iz potrebe, i nikoga ne osudjujem, ali....
THE POINT me trying to make jest da je lakse ne vjerovat necemu sto ne poznas ili ne poznas na dobar nacin, nego dati svoju vjeru nepoznatom faktoru I otudjiti se od "svojih".
[quote="mLijekO"]A, da, vsego, kako di doživljavaš te druge države koji ne kupuju svježi sir i vrhnje, nego onaj industrijski? :twisted:
Kako ti doživljavaš države koje nemaju ĆEVAPE :twisted: [/quote]
:shocked!: a sada razmisli kako zapadni europljanin dozivljava ljude koji dizu ustaske spomenike i onda ne znaju ko bi da ga makne i jedu jako masne komade mesa sa sirovim lukom, konzumiraju alkoholna pica sumnjivog karaktera (citat: [i]"KHM! Apfel absinth?!"[/i]) i peru ulice PITKOM vodom :rotfl: dok ju neki kupuju u bocama da imaju za doma
[quote="mLijekO"]hej, i jedan glas na izborima protiv europe ili za zelene je već nešto[/quote]
Nije :g: zeleni nisu prosli prag :g:, a nadobudnici ki su za njih glasali, su im glasove, po zakonu, pridruzili pojedinacno najjacoj izbornoj stranci, tj HDZ-u.
Poeticne li ironije :lol:
[quote="mLijekO"]No, ima EU i svoih svijetlih strana! Primjerice, moći ćemo izvoziti naše proizvode koji će sigurno biti velika konkurencija proizvodima divovskih korporacija. Hej, ne bh se čudio da elektrolux ili zanussi propadnu zbog Končarovih kvalitetnih strojeva :evil:[/quote]
Nije ih kupio ericsson :D ? Kul :) Al nemoj tako... Ja zivim za trenutak kada i albanija dopre u EU :D zamisli samo... otvorene granice od amsterdama do tirane :g:
[quote="mLijekO"]Znam da je ovo sad obično glupo politiziranje i divovski offtopic, samo sam htio reći da ti njima možeš zabraniti da dižu spomenike, ali ima ne možeš zabraniti da tako misle.[/quote]
OT? ne znam sta modovi misle, al meni ne izgleda _tolko_ OT, tj. taman :)
[quote="mLijekO"]istina, to se može iskorijeniti obrazovanjem, ali za to će trebati stoljeće-dva, jer će oni i dalje vjerovati svom tati koji je jako pametan, i izostajati iz škole...[/quote]
utopizam. sretno ;)
mLijekO (napisa):
Osim toga, najviše mi ide na živce to što ti veliki "humanisti" stalno melju o tome kako u zapadnoj europi nema fašizma...bla...bla....
Bit će da nikad nisu gledali utakmice engleske nogmetne lige Evil or Very Mad

Istina, al u tim drzavama lokalne vlasti ne dizu spomenike svojoj propaloj idolografiji. A ako se taki spomenik i digne onda ne uslijedi 3+ tjedna prepucavanja oko toga tko bi ga trebao maknut Exclamation PA PLACENI FIZICKI RADNICI DABOME Laughing samo treba dic telefon, a to je onaj dio procesa koji traje vise od tri tjedna Evil or Very Mad
mLijekO (napisa):
pa čuj, uvijek možemo odbrati biti pasivni. Kad nas oni sve budu tjerali u rat za njihove debele guzice, mi možemo jednostavno sjediti i piti pipi, ili vodu, ili nikaj. Ali, rata nema bez širokih masa. A ako široke mase odbiju.....
Vidjet će onda.

Hm Confused Ekscesivna briznost prema potpuno nepoznatim ljudima nije prirodjena ljudskoj vrsti, nepovjerenje jest. Sa druge strane "obrana svoga" od "okrutnih agresora" isto jest, i dovoljan je jedan nabrijani na pravom polozaju koji ce oko sebe okupiti sebi slicne da zapale susjedu vrt Rolling Eyes Ona znacajnija vecina ce uskociti i povuci sve ostale nevoljne za sobom, kao sto je mnogo puta cinila do sada, pogotovo na ovim prostorima...
mLijekO (napisa):
Samo naravno među širokim masama uvijek postoje široke mase ljudi koji baš i nisu preširoki umno, pa ne shvaćaju tko nam je svima pravi neprijatelj. Tipa ovakvi koji dižu spomenike. Bilo bi bolje da su za te novce sagradili koju kuću za beskućnike Evil or Very Mad

E Very Happy takvih uskoumnika u hrvatskoj nasoj ima nasiroko Very Happy (vise od 50% pucanstva, vidi samo rezultate izbora)
mLijekO (napisa):
Ma nije stvar toliko ni u tome. Stvar je u tome da se pojam ljevice može različito doživjeti. Primjerice, i socijalisti i komunisti i anarhisti su ljevičari, a svi oni imaju različite poglede na to kakvo bi društvo trebalo biti.
Dok je kod desnice to puno manje komplicirano.

Rekoh to na jednoj jaako jednostavnoj razini... Nema vise ljevice i desnice, stoljeca nas dijele od vremena kad su se "ljevicari" brinuli za prava radnika a "desnicari" dizali tvornice i poticali nacionalne ratove. Sa druge strane, komunizam u praksi nikada nigdje nije imao za svoj cilj "prava radnika" tako da nam kvalitetnih politickih ideologija malko fali Confused Na kraju price sve se svodi na to da imas pametnog/pravog covjeka na pravom mjestu bez daljnjeg, cesto maloumnog, politickog kategoriziranja.
mLijekO (napisa):
Ako ti mama ili tata kažu da mrziš cigane, jer su prljavi, lažu i kradu, ti ćeš to učiniti. Poslije, kad narsteš, možda ćeš malo rasmisliti pa nećeš imati predrasude, ali možda ćeš i ti obrijati glavu na ćelavo, kupiti spitku i crne čizme, jer hej, puno je lakše biti među pet nasilnika koji tuku jednog klinca, nego biti taj klinac.

Ne mrzim cigane, dapace, jako cijenim jedinu sociolosku skupinu u zapadnoj europi koja i dalje evoluira, no nije bas da ulijevaju povjerenje, i koliko god mi bili simpaticni kad ih vidim pazim gdje su mi djepovi i kada ugledam cigansku obitelj kako ulazi na jedan od onih besplatnih ljetnih bazena vec nekako ocekujem da cu (opet) vidjet njihovu mamu kako djeci dijeli sapune Valjam se po podu od smijeha Dobro, cinio sam gnjusnije stvari u javnosti, ponekad iz zabave, ponekad iz potrebe, i nikoga ne osudjujem, ali....
THE POINT me trying to make jest da je lakse ne vjerovat necemu sto ne poznas ili ne poznas na dobar nacin, nego dati svoju vjeru nepoznatom faktoru I otudjiti se od "svojih".
mLijekO (napisa):
A, da, vsego, kako di doživljavaš te druge države koji ne kupuju svježi sir i vrhnje, nego onaj industrijski? Twisted Evil
Kako ti doživljavaš države koje nemaju ĆEVAPE Twisted Evil

#Shocked a sada razmisli kako zapadni europljanin dozivljava ljude koji dizu ustaske spomenike i onda ne znaju ko bi da ga makne i jedu jako masne komade mesa sa sirovim lukom, konzumiraju alkoholna pica sumnjivog karaktera (citat: "KHM! Apfel absinth?!") i peru ulice PITKOM vodom Valjam se po podu od smijeha dok ju neki kupuju u bocama da imaju za doma
mLijekO (napisa):
hej, i jedan glas na izborima protiv europe ili za zelene je već nešto

Nije Mr. Green zeleni nisu prosli prag Mr. Green, a nadobudnici ki su za njih glasali, su im glasove, po zakonu, pridruzili pojedinacno najjacoj izbornoj stranci, tj HDZ-u.
Poeticne li ironije Laughing
mLijekO (napisa):
No, ima EU i svoih svijetlih strana! Primjerice, moći ćemo izvoziti naše proizvode koji će sigurno biti velika konkurencija proizvodima divovskih korporacija. Hej, ne bh se čudio da elektrolux ili zanussi propadnu zbog Končarovih kvalitetnih strojeva Evil or Very Mad

Nije ih kupio ericsson Very Happy ? Kul Smile Al nemoj tako... Ja zivim za trenutak kada i albanija dopre u EU Very Happy zamisli samo... otvorene granice od amsterdama do tirane Mr. Green
mLijekO (napisa):
Znam da je ovo sad obično glupo politiziranje i divovski offtopic, samo sam htio reći da ti njima možeš zabraniti da dižu spomenike, ali ima ne možeš zabraniti da tako misle.

OT? ne znam sta modovi misle, al meni ne izgleda _tolko_ OT, tj. taman Smile
mLijekO (napisa):
istina, to se može iskorijeniti obrazovanjem, ali za to će trebati stoljeće-dva, jer će oni i dalje vjerovati svom tati koji je jako pametan, i izostajati iz škole...

utopizam. sretno Wink



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 9:44 pet, 27. 8. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ono sto mene provocira jos vise od ovog spomenika jest podatak da se na sjednici Vlade odlucilo da ce uklonit taj spomenik.

To me tak zivcira. Ok, ak postoji zakon (a mislim da postoji) nek ga se makne, al to je stvar policije il tuziteljstva. A onaj Sanader se svugdje petlja. Ko neka vrhovna supersila.

Tak nam je svejedno hocemo li bit u EU il ne. Onak ce bit glavna EK (il sta vec), a ovak tri hadezeovca odlucuju o svemu.

Mislim, cemu se opce zivcirati? Hrvatskim gradanima jednostavno nije sudeno da u svojoj drzavi odlucuju o sebi. Uvijek netko drugi zna bolje.
Ono sto mene provocira jos vise od ovog spomenika jest podatak da se na sjednici Vlade odlucilo da ce uklonit taj spomenik.

To me tak zivcira. Ok, ak postoji zakon (a mislim da postoji) nek ga se makne, al to je stvar policije il tuziteljstva. A onaj Sanader se svugdje petlja. Ko neka vrhovna supersila.

Tak nam je svejedno hocemo li bit u EU il ne. Onak ce bit glavna EK (il sta vec), a ovak tri hadezeovca odlucuju o svemu.

Mislim, cemu se opce zivcirati? Hrvatskim gradanima jednostavno nije sudeno da u svojoj drzavi odlucuju o sebi. Uvijek netko drugi zna bolje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 1 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan