Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Diplomski studij primjenjene matematike (studij)
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:11 čet, 11. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li netko (od starijih i mudrijih kolega :) ) može nešto reći o izbornim modulima? kakvi su tj kakvo je gradivo, koliko je programiranja u pojedinom modulu (ako znate) i slično :)
ovaj semestar počinju neki moduli pa razmišljam da li da ih upišem :)


[url=http://www.math.hr/Default.aspx?art=2010&sec=297]link na smjer i popis modula[/url]
da li netko (od starijih i mudrijih kolega Smile ) može nešto reći o izbornim modulima? kakvi su tj kakvo je gradivo, koliko je programiranja u pojedinom modulu (ako znate) i slično Smile
ovaj semestar počinju neki moduli pa razmišljam da li da ih upišem Smile


link na smjer i popis modula



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:25 čet, 11. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo da proslijedim informaciju, modul Transport kroz poroznu sredinu u hidrologiji i naftnom inženjeringu je navodno jako zanimljiv i koristan. Ima programiranja, numeričkog rješavanja pdja u za to napravljenim programima, a i to je ono što primjenjenci rade :D Također, taj modul će se održavati iduće godine :D

@tihana Ako razmišljaš o kolegiju "Studijski primjeri u teoriji sustava", on ima prethodnike koje nemaš (nemamo).

A i ja se pridružujem molbi za opis modula :D
Samo da proslijedim informaciju, modul Transport kroz poroznu sredinu u hidrologiji i naftnom inženjeringu je navodno jako zanimljiv i koristan. Ima programiranja, numeričkog rješavanja pdja u za to napravljenim programima, a i to je ono što primjenjenci rade Very Happy Također, taj modul će se održavati iduće godine Very Happy

@tihana Ako razmišljaš o kolegiju "Studijski primjeri u teoriji sustava", on ima prethodnike koje nemaš (nemamo).

A i ja se pridružujem molbi za opis modula Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:50 čet, 11. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Samo da proslijedim informaciju, modul Transport kroz poroznu sredinu u hidrologiji i naftnom inženjeringu je navodno jako zanimljiv i koristan. Ima programiranja, numeričkog rješavanja pdja u za to napravljenim programima, a i to je ono što primjenjenci rade :D Također, taj modul će se održavati iduće godine :D[/quote]

hvala :)

[quote="Luuka"]@tihana Ako razmišljaš o kolegiju "Studijski primjeri u teoriji sustava", on ima prethodnike koje nemaš (nemamo).[/quote]

zapravo me zanima modul H. Dinamički sustavi i obične diferencijalne jednadžbe
ali općenito svi moduli - htjela bih znati što više pa tako odabrati meni najbolji/najdraži :D
Luuka (napisa):
Samo da proslijedim informaciju, modul Transport kroz poroznu sredinu u hidrologiji i naftnom inženjeringu je navodno jako zanimljiv i koristan. Ima programiranja, numeričkog rješavanja pdja u za to napravljenim programima, a i to je ono što primjenjenci rade Very Happy Također, taj modul će se održavati iduće godine Very Happy


hvala Smile

Luuka (napisa):
@tihana Ako razmišljaš o kolegiju "Studijski primjeri u teoriji sustava", on ima prethodnike koje nemaš (nemamo).


zapravo me zanima modul H. Dinamički sustavi i obične diferencijalne jednadžbe
ali općenito svi moduli - htjela bih znati što više pa tako odabrati meni najbolji/najdraži Very Happy



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (350)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 22:20 pet, 12. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nažalost, broj stvarno ponuđenih izbornih modula nije 8, nego znatno manje.
U sljedećem semestru iz rasporeda [url]http://www.math.hr/Default.aspx?art=2708[/url] je vidljivo da kreću samo dva:
A i H, koji traju po tri semestra.

C i D nastavljaju što je započeto u prvom semestru.
G1 je negdje i redovni predmet, pa je zato u rasporedu, premda nisam siguran da će i dogodine ići modul G.
Išao je lani (sada se predaje i predmet G3).

Za precizne detalje najbolje je da se obratite voditelju studija.

- Nenad Antonić
Nažalost, broj stvarno ponuđenih izbornih modula nije 8, nego znatno manje.
U sljedećem semestru iz rasporeda http://www.math.hr/Default.aspx?art=2708 je vidljivo da kreću samo dva:
A i H, koji traju po tri semestra.

C i D nastavljaju što je započeto u prvom semestru.
G1 je negdje i redovni predmet, pa je zato u rasporedu, premda nisam siguran da će i dogodine ići modul G.
Išao je lani (sada se predaje i predmet G3).

Za precizne detalje najbolje je da se obratite voditelju studija.

- Nenad Antonić


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nuclear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2011. (17:40:12)
Postovi: (74)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 20 - 10

PostPostano: 21:56 pon, 23. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako bi mogla zamoliti za detaljnije odgovore o ovoj temi?

naime, jako se dvoumim između računarstva i primijenjene m, pa mi je bitno svako mišljenje. nisam baš primijetila odgovor na pitanje gdje se sve može zaposliti sa završenom primijenjenom? što bi mi bio bolji izbor što se tiče zaposlenja? ako ima netko tko je završio/studira na tim područjima, rado bih porazgovarala s njima na pm, ako nije problem?
ako bi mogla zamoliti za detaljnije odgovore o ovoj temi?

naime, jako se dvoumim između računarstva i primijenjene m, pa mi je bitno svako mišljenje. nisam baš primijetila odgovor na pitanje gdje se sve može zaposliti sa završenom primijenjenom? što bi mi bio bolji izbor što se tiče zaposlenja? ako ima netko tko je završio/studira na tim područjima, rado bih porazgovarala s njima na pm, ako nije problem?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.M_G
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2005. (10:20:53)
Postovi: (6F)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 21 - 2

PostPostano: 7:17 uto, 24. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nuclear"]ako bi mogla zamoliti za detaljnije odgovore o ovoj temi?

naime, jako se dvoumim između računarstva i primijenjene m, pa mi je bitno svako mišljenje. nisam baš primijetila odgovor na pitanje gdje se sve može zaposliti sa završenom primijenjenom? što bi mi bio bolji izbor što se tiče zaposlenja? ako ima netko tko je završio/studira na tim područjima, rado bih porazgovarala s njima na pm, ako nije problem?[/quote]

Obzirom da doma imam magistru primijenjene matematike u Hrvatskoj ćeš jako teško naći posao usko vezan za taj smjer.Većina poslodavaca i tvrtki koja ju je zvala na razgovore je između ostaloga pitala a što je to točno ona završila jer ih je većina mislila da je programer(čitaj:neznaju što je primjenjen matematičar).U istoj situaciji su i kolege koje su u njenoj generaciji diplomirali na istom smjeru. Ako nakon studija imaš namjeru ići van onda je ti je ovo možda i najbolji izbor.
S druge strane s računarstvom nećeš imat takvih problema :)

[size=9]PS:ona je diplomirala prije dvije godine magna cum laude s prosjekom preko 4.2 na cijelom studiju i sve to u roku(da ne bi bilo da se možda provukla pa sad nema posla)[/size]
nuclear (napisa):
ako bi mogla zamoliti za detaljnije odgovore o ovoj temi?

naime, jako se dvoumim između računarstva i primijenjene m, pa mi je bitno svako mišljenje. nisam baš primijetila odgovor na pitanje gdje se sve može zaposliti sa završenom primijenjenom? što bi mi bio bolji izbor što se tiče zaposlenja? ako ima netko tko je završio/studira na tim područjima, rado bih porazgovarala s njima na pm, ako nije problem?


Obzirom da doma imam magistru primijenjene matematike u Hrvatskoj ćeš jako teško naći posao usko vezan za taj smjer.Većina poslodavaca i tvrtki koja ju je zvala na razgovore je između ostaloga pitala a što je to točno ona završila jer ih je većina mislila da je programer(čitaj:neznaju što je primjenjen matematičar).U istoj situaciji su i kolege koje su u njenoj generaciji diplomirali na istom smjeru. Ako nakon studija imaš namjeru ići van onda je ti je ovo možda i najbolji izbor.
S druge strane s računarstvom nećeš imat takvih problema Smile

PS:ona je diplomirala prije dvije godine magna cum laude s prosjekom preko 4.2 na cijelom studiju i sve to u roku(da ne bi bilo da se možda provukla pa sad nema posla)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 11:33 uto, 24. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nuclear"]ako bi mogla zamoliti za detaljnije odgovore o ovoj temi?

naime, jako se dvoumim između računarstva i primijenjene m, pa mi je bitno svako mišljenje. nisam baš primijetila odgovor na pitanje gdje se sve može zaposliti sa završenom primijenjenom? što bi mi bio bolji izbor što se tiče zaposlenja? ako ima netko tko je završio/studira na tim područjima, rado bih porazgovarala s njima na pm, ako nije problem?[/quote]

Ja sam u istoj situaciji no izabrala sam računarstvo iz razloga što s primjenjenom u Hrvatskoj nećeš naći posao, dok ćeš vani naći bez problema.
Ljudi koje znam da su završili primjenjenu i rade su ili ljudi kojima je hobi bio programiranje pa su se zaposlili ko programeri ili su asistenti na fakultetima.
nuclear (napisa):
ako bi mogla zamoliti za detaljnije odgovore o ovoj temi?

naime, jako se dvoumim između računarstva i primijenjene m, pa mi je bitno svako mišljenje. nisam baš primijetila odgovor na pitanje gdje se sve može zaposliti sa završenom primijenjenom? što bi mi bio bolji izbor što se tiče zaposlenja? ako ima netko tko je završio/studira na tim područjima, rado bih porazgovarala s njima na pm, ako nije problem?


Ja sam u istoj situaciji no izabrala sam računarstvo iz razloga što s primjenjenom u Hrvatskoj nećeš naći posao, dok ćeš vani naći bez problema.
Ljudi koje znam da su završili primjenjenu i rade su ili ljudi kojima je hobi bio programiranje pa su se zaposlili ko programeri ili su asistenti na fakultetima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:22 uto, 24. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam završila primijenjenu (prije godinu dana) i posao sam našla brzo (prvi oglas na koji sam se javila). Programiram u jednoj firmi. Još 4 cura koje su samnom studirale primijenjenu su se u istoj firmi zaposlile. I svima nam je odlično :D
Programiranje me baš i nije privlačilo ali sam se ipak javila na natječaj za programera - sada mi je jako drago da jesam jer je zanimljivo, zabavno i nije tako teško :D

Dobra stranica za oglase za posao je: http://www.rep.hr/oglas-posao
Ja sam završila primijenjenu (prije godinu dana) i posao sam našla brzo (prvi oglas na koji sam se javila). Programiram u jednoj firmi. Još 4 cura koje su samnom studirale primijenjenu su se u istoj firmi zaposlile. I svima nam je odlično Very Happy
Programiranje me baš i nije privlačilo ali sam se ipak javila na natječaj za programera - sada mi je jako drago da jesam jer je zanimljivo, zabavno i nije tako teško Very Happy

Dobra stranica za oglase za posao je: http://www.rep.hr/oglas-posao



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bubble
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2007. (00:21:29)
Postovi: (8C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
52 = 56 - 4

PostPostano: 16:40 uto, 24. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo i ja sam zavrsila primijenjenu (i isto sam se dvoumila izmedju rac i nje). S njom mozes raditi sve kao i racunarac, mozes otici van i raditi nesto bas u struci (cak se da naci i u Hr, znam za dvoje troje ljude (nazalost ne znam sto tocno rade da opisem detaljnije), ali to je manje vjerojatno), mozes raditi i u skoli, na fakultetima, u DM-u (:D), osiguravajucim drustvima (posao analize, statistike) i sl. Uglavnom, mozes raditi puno toga, ovisno o svojim interesima i zeljama (ofkors, poneki kompromis ces morati napraviti). :)

Dobra strana smjera su izborni predmeti, koji su dosta zanimljivi i imas mogucnost birati i upisivati i one s drugih smjerova (pa tako i rac). Programiranja ima po difoltu dosta, a uvijek si mozes povecati kolicinu i biranjem programerskih projekata. Tu je i diplomski u kojem si mozes uzeti nesto vise racunarsko. Nekako sam dojma da ako si primijenjena, lakse pohvatas sve to racunarsko, ako zelis, nego obrnuto.

Sto se posla malo konkretnije tice, programirala sam tokom studiranja, programirala sam i kad sam zavrsila a uskoro pocinjem s drugim poslom koji mi trenutno vise odgovara. Dosta mojih kolega se tokom studiranja nije posebno bavilo programiranjem a sada programiraju. Ima ih u skolama, ima ih vani (oni rade na projektima koji su uze vezani za smjer), ima ih na nasem faksu. Zapravo, ne mogu se sjetiti nekoga koga znam da je zavrsio prim i da sada ne radi, makar nesto sto mu nije prvi izbor..

Svasta sam ja tu nabacala, ali poanta svega je da je primijenjena jedan jako fini i zanimljivi smjer, s kojim se trenutno da naci posao (kako ce biti za dvije godine, tko bi znao).

Btw, ne radim s Tihanom. :D
Evo i ja sam zavrsila primijenjenu (i isto sam se dvoumila izmedju rac i nje). S njom mozes raditi sve kao i racunarac, mozes otici van i raditi nesto bas u struci (cak se da naci i u Hr, znam za dvoje troje ljude (nazalost ne znam sto tocno rade da opisem detaljnije), ali to je manje vjerojatno), mozes raditi i u skoli, na fakultetima, u DM-u (Very Happy), osiguravajucim drustvima (posao analize, statistike) i sl. Uglavnom, mozes raditi puno toga, ovisno o svojim interesima i zeljama (ofkors, poneki kompromis ces morati napraviti). Smile

Dobra strana smjera su izborni predmeti, koji su dosta zanimljivi i imas mogucnost birati i upisivati i one s drugih smjerova (pa tako i rac). Programiranja ima po difoltu dosta, a uvijek si mozes povecati kolicinu i biranjem programerskih projekata. Tu je i diplomski u kojem si mozes uzeti nesto vise racunarsko. Nekako sam dojma da ako si primijenjena, lakse pohvatas sve to racunarsko, ako zelis, nego obrnuto.

Sto se posla malo konkretnije tice, programirala sam tokom studiranja, programirala sam i kad sam zavrsila a uskoro pocinjem s drugim poslom koji mi trenutno vise odgovara. Dosta mojih kolega se tokom studiranja nije posebno bavilo programiranjem a sada programiraju. Ima ih u skolama, ima ih vani (oni rade na projektima koji su uze vezani za smjer), ima ih na nasem faksu. Zapravo, ne mogu se sjetiti nekoga koga znam da je zavrsio prim i da sada ne radi, makar nesto sto mu nije prvi izbor..

Svasta sam ja tu nabacala, ali poanta svega je da je primijenjena jedan jako fini i zanimljivi smjer, s kojim se trenutno da naci posao (kako ce biti za dvije godine, tko bi znao).

Btw, ne radim s Tihanom. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nuclear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2011. (17:40:12)
Postovi: (74)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 20 - 10

PostPostano: 17:20 uto, 24. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala puno na odgovorima! :) a što se tiče težine kolegija? čula sam samo priče da je to najteži smjer, a opet, to je jako subjektivno. imajući na umu da nisam jedna od genijalaca koji sve pohvataju, je li zbilja tako jaaako teško :D?
hvala puno na odgovorima! Smile a što se tiče težine kolegija? čula sam samo priče da je to najteži smjer, a opet, to je jako subjektivno. imajući na umu da nisam jedna od genijalaca koji sve pohvataju, je li zbilja tako jaaako teško Very Happy?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:56 uto, 24. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nuclear"]hvala puno na odgovorima! :) a što se tiče težine kolegija? čula sam samo priče da je to najteži smjer, a opet, to je jako subjektivno. imajući na umu da nisam jedna od genijalaca koji sve pohvataju, je li zbilja tako jaaako teško :D?[/quote]

svaki smjer je težak na neki svoj način
meni primijenjena nije bila lagana ali niti teška :) ima tricky kolegija ali ništa nije nemoguće
niti ja nisam neki genijalac, mislim da mi je prosjek ocjena 3 (niti to nisam sigurna)
nuclear (napisa):
hvala puno na odgovorima! Smile a što se tiče težine kolegija? čula sam samo priče da je to najteži smjer, a opet, to je jako subjektivno. imajući na umu da nisam jedna od genijalaca koji sve pohvataju, je li zbilja tako jaaako teško Very Happy?


svaki smjer je težak na neki svoj način
meni primijenjena nije bila lagana ali niti teška Smile ima tricky kolegija ali ništa nije nemoguće
niti ja nisam neki genijalac, mislim da mi je prosjek ocjena 3 (niti to nisam sigurna)



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
KG
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 01. 2011. (15:50:24)
Postovi: (30)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 18:00 uto, 24. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel zna netko koji će se izborni moduli držat ove godine i kak to uopće funkcionira? U rasporedu su napisani redom: simetrije dif jdbi (pod studijem prim mat piše da se održava u ljetnom semestru), mat modeliranje pretraživača (također piše ljetni semestar), nelinearna analiza (to je kako i piše) i nelinerani din sustavi (također piše ljetni semestar). Kaj je s ovim ostalim kolegijima? Pa nije valjda da se drže npr nelinearni din sustavi, a ne drži mat modeliranje? Ili drži se mat modeliranje pretraživača, a ne drži uvod u složeno pretraživanje???

Unaprijed se zahvaljujem na pomoći.
Jel zna netko koji će se izborni moduli držat ove godine i kak to uopće funkcionira? U rasporedu su napisani redom: simetrije dif jdbi (pod studijem prim mat piše da se održava u ljetnom semestru), mat modeliranje pretraživača (također piše ljetni semestar), nelinearna analiza (to je kako i piše) i nelinerani din sustavi (također piše ljetni semestar). Kaj je s ovim ostalim kolegijima? Pa nije valjda da se drže npr nelinearni din sustavi, a ne drži mat modeliranje? Ili drži se mat modeliranje pretraživača, a ne drži uvod u složeno pretraživanje???

Unaprijed se zahvaljujem na pomoći.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:16 uto, 24. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Drzi se ono sto pise u [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=5324]redu predavanja[/url]. Bila je jedna promjena medju izbornim na DPM u odnosu na prije objavljenu varijantu. Preporucujem da se o izbornima savjetujete s voditeljem studija.
Drzi se ono sto pise u redu predavanja. Bila je jedna promjena medju izbornim na DPM u odnosu na prije objavljenu varijantu. Preporucujem da se o izbornima savjetujete s voditeljem studija.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan